Lze fotoepilátor použít na obličej?

Fotoepilace. Mýty a realita: prozkoumejme je s vaším dermatologem

Kosmetický průmysl sebevědomě diktuje své podmínky moderní společnosti. Technologie při hledání účinného způsobu boje proti nežádoucímu ochlupení ušla dlouhou cestu a fotoepilace se stala nejlepší možností. Je tedy na čase si vážně promluvit a vyvrátit mýty o fotoepilaci.

Základem této metody je technologie IPL: světelné pulzy působí na pigment melanin ve vlasovém folikulu a chloupky přirozeně vypadávají.

Oblasti použití širokopásmového intenzivního pulzního světla v kosmetologii

Fotoomlazení

Při fotorejuvenaci je hlavním cílem kyslíkový hemoglobin (forma hemoglobinu vzniklá připojením molekuly kyslíku k jednomu z hemů), který může aktivně absorbovat světlo. Když oxyhemoglobin absorbuje světlo, zahřívá se a předává teplo cévní stěně, která následně uvolňuje zánětlivé mediátory do pojivové tkáně. V nich se nachází kolagen a elastin, které jsou zodpovědné za pružnost pokožky. Speciální buňky zvané fibroblasty reagují na zánět naprogramovaným způsobem: aktivně syntetizují nový kolagen. V ochabující pleti se tak vytvářejí nová kolagenová a elastinová vlákna a pleť získává zpět svůj mladistvý a svěží vzhled. Pro dosažení výrazného účinku je třeba provést tři až šest ošetření v závislosti na indikaci. Oslabený tón pleti, snížení textury, špatný tón pleti a různé příznaky související s věkem (vrásky, ochablost, gravitační ptóza atd.) jsou indikací pro fotoomlazení.).

Pavel Vladimirovič Krajuškin, lékařský ředitel společnosti Premium Aesthetics, vedoucí kosmetického školícího centra Longevity apparatus:

„Původně byly přístroje IPL určeny k řešení „barevných“ problémů pleti. odstranění viditelných cévek a pigmentace. Na rozdíl od řady jiných přístrojů (např. frakčních laserů) působí na kolagen nepřímo. Termín „fotoomlazení“ se objevil jako protiklad k termínům „fotostárnutí“ nebo „fotopoškození“. Vzhledem k tomu, že pigmentové skvrny a cévní dyschromie jsou hlavními příznaky fotostárnutí, termín „fotoomlazení“ přesně vystihuje skutečné ošetření IPL“.

Zde jsou tři typy světelných pulzů, které se liší rozsahem vlnových délek a mají různé účinky na pleť a zlepšují její kvalitu a vzhled

  • rozsah 400 až 700 nm. působí v povrchových vrstvách epidermis a v papilární vrstvě dermis, používá se k odstranění pavoučků, pih a jiných povrchových pigmentací kůže, známek fotostárnutí, růžovky;
  • Rozsah 700 až 900 nm. proniká do papilární vrstvy dermis, což umožňuje korigovat mělké vrásky a pigmentaci a zužovat rozšířené póry;
  • rozsah nad 900 nm. působí v hlubších vrstvách dermis a hypodermis: stimuluje tvorbu nového kolagenu, má liftingový účinek, zvyšuje metabolické procesy v tkáních.

Pavel Vladimirovič Krajuškin, lékařský ředitel společnosti Premium Aesthetics, vedoucí kosmetického školícího centra Longevity apparatus:

„Většina nejnovějších přístrojů IPL dokáže měnit spektrální rozsah. Protože kratší vlnové délky v rozsahu Spektra jsou vysoce absorbovány melaninem a nepronikají hluboko do kůže, používají se k odstranění pigmentace pásma 515-1200 nm, 560-1200 nm a 590-1200 nm, která působí na nejpovrchnější cévy. Pokud chcete dodávat pulzní světlo do větších hloubek velkým plavidlům, používají se „delší“ filtry s rozsahem 615-1200 nm a vyšším.

Fotoomlazení (jako každý zákrok využívající širokopásmové pulzní světlo) má řadu kontraindikací: věk do 18 let, těhotenství, kojení, systémová onemocnění, užívání fotosenzibilizujících léků (antibiotika, diuretika, vitamin A) a antikoagulačních léků, přítomnost „zlatých nití“ v ošetřované oblasti, poruchy integrity kůže, ekzémy, lupénka, zánětlivé procesy v ošetřované oblasti, přítomnost kovových konstrukcí (včetně špendlíků) v těle.

Tento postup není efektivní provádět na opálené kůži, protože melanin pohltí většinu světelné energie, což kromě snížení účinku postupu může vést k popáleninám.

Fototerapie

Fotoomlazení často zahrnuje estetickou korekci určitých kožních problémů, takže vyčlenění fotoomlazení jako samostatného zákroku je také poněkud svévolné. Korekci nedokonalostí pleti, jako jsou cévní poruchy nebo akné, však již lze klasifikovat jako fototerapii, protože se nejedná pouze o estetickou korekci, ale také o terapii. Tepelný účinek na hemoglobin sráží cévy, což vede k nápravě cévních poruch (redukce růžovky, odstranění pavoučích žilek). K odstranění cévních abnormalit je třeba záření v rozsahu 510-1200 nm a k odstranění pigmentace (stejně jako k terapii, korekci akné). 450-1200 nm.

Fototerapie může zahrnovat také léčbu plísní, lupénky, vitiliga a dalších kožních onemocnění. Pro tyto aplikace se však nepoužívá širokopásmové, ale úzkopásmové pulzní světlo (UPL), které se získá odříznutím dolního i horního spektra. Například léčba lupénky vyžaduje velmi úzké vlnové pásmo. 380-400 nm, léčba vitiliga. 380-420 nm, léčba plísní. 500-600 nm. Úzkopásmové světlo (420-600 nm) se používá také k léčbě akné. K léčbě akné se dnes používají také IPL systémy s dvojitou filtrací, tedy takové, které dodávají dvě světelná pásma současně: například 400-600 nm a 800-1200 nm (první část pásma působí na bakterie způsobující akné, druhá zahřívá mazové žlázy a normalizuje sekreci mazu).

Fotoepilace

Termín popisuje metodu odstraňování nežádoucího ochlupení z jakékoli části těla pomocí vysokofrekvenčních světelných pulzů vysoké intenzity, které ničí melanin. Rozsah vlnových délek 630-1200 nm nebo 660-1200 nm (jiné systémy mohou používat rozsah 640-1200 nm pro fotoepilaci na světlé pokožce, 695-1200 nm a 755-1200 nm pro odstraňování chloupků na tmavé pokožce, až po foto typ 6). Nejúčinnější je odstranění tmavých chloupků na světlé pleti (a nejméně účinná je tato metoda pro světlé a šedivé chloupky). Při ošetření melaninu paprsky působí i na okolní tkáň, kterou zahřívají a vedlejším účinkem stimulují syntézu kolagenu a elastinu, čímž během fotoepilace dochází k omlazujícímu efektu.

Inna Igorevna Beloborodova, kosmetička z O Clinic.N.I., Lékař KIT MED“

„K dosažení požadovaného efektu je zapotřebí několik fotoepilací (v průměru 6 až 12, v závislosti na struktuře a barvě vlasů a postižené oblasti). Jako každá světelná metoda působí fotoepilace pouze na chloupky v aktivní růstové fázi. v tomto období jsou maximálně zbarvené a viditelné na povrchu pokožky. V tomto stavu je zpravidla pouze 20-30 % vlasů, proto je třeba postup opakovat. Průměrný interval mezi jednotlivými fotoepilacemi je 4 až 8 týdnů.

Při správném použití fotoepilátoru je riziko škodlivých následků a komplikací prakticky nulové. Pokud má žena nízký práh citlivosti, může jí zákrok způsobit bolest. Ačkoli způsobuje mírné nepohodlí, není škodlivý.

Jak bylo uvedeno výše, někdy se nežádoucí reakce objevují kvůli individuálním vlastnostem organismu. Pokud žena nemá žádné kontraindikace, škody způsobené fotoepilací spočívají v následujícím

  • Zvýšená pigmentace;
  • podráždění, zčervenání kůže v ošetřované oblasti;
  • zarůstající chloupky;
  • otoky, modřiny
  • vazodilatace.

Zpravidla jsou pouze dočasné a postupně odezní.

Vše, co potřebujete vědět o fotoepilaci

V průběhu týdne BeautyHack shromažďoval dotazy našich čtenářů na to, jak provádět fotoepilaci, jak se domácí postupy liší od postupů v salonech a jak je tato metoda odstraňování chloupků účinná. Profesionální odbornice na depilaci Maria Fokina poskytla na tyto otázky jednoduché a podrobné odpovědi.

Během ošetření pocítíte teplo. Čím delší bude procedura, tím teplejší bude, ale nebudete pociťovat žádnou bolest.

Je to úplně jiný pocit než při elektrické, laserové nebo elektrické epilaci, stejně jako při depilaci voskem a holení. Pokud například použijete fotoepilátor Philips Lumea, bude zákrok naprosto bezbolestný. Vestavěný ventilační systém přístroj ochlazuje, takže můžete jednoduše relaxovat a provádět ošetření v pohodlí domova při poslechu oblíbeného televizního pořadu nebo hudby.

READ  Jak připojit myčku k švestku

Další výhoda: pro každou oblast těla si můžete zvolit vhodné nastavení přístroje Lumea. Pro nohy vám postačí nastavení 4 nebo 5 a pro citlivější oblasti, jako je oblast bikin, nastavení 3.

A rada pro začátečníky: Nejlepší je začít s nejcitlivějšími oblastmi těla a pak přejít k nohám. fotoepilátor se během procesu zahřívá a vy můžete cítit teplo, jak budete postupovat.

Lze fotoepilaci provádět na citlivých místech (oblast bikin)?? A co obtížně přístupné oblasti??

Choulostivá otázka fotoepilace bikin a podpaží je pro dívky jistě důležitá. Fotoepilátor Lumea (podrobný test BRI956 si můžete přečíst zde ) lze používat v citlivých oblastech. v závislosti na modelu sada obsahuje speciální hlavice, z nichž každá zajišťuje bezpečné a účinné použití v určité oblasti.

Fotoepilátor používejte v oblasti bikin podle určitých pravidel:

Doporučuje se pracovat na citlivých místech (tříselné záhyby a velké stydké pysky) při nižším výkonu (2-3).

Používá se pouze v oblasti bikin! Nesmí se používat na vnitřní záhyby a sliznice. Nepřibližujte se blíže než na 1 cm k místu, kde jsou stydké pysky nejblíže k sobě.

Někdy může být na ošetřované oblasti cítit teplo, které se může změnit v pálení. Obvykle zmizí sama po 15-30 minutách. Pro rychlé zklidnění pleti však můžete použít zklidňující krém nebo pleťovou vodu. dobrou alternativou jsou krémy z lékárny, jako je Bepanten nebo Panthenol (Dexapanthenol).

Philips Lumea se snadno používá, je účinný a bezpečný pro všechny typy vlasů. Vhodné pro přírodní blond, hnědé a černé vlasy a pro velmi světlé až tmavé odstíny pleti.

Stejně jako u jiných řešení IPL (více informací zde) není přístroj Philips Lumea vhodný pro bílé/šedé, světlé nebo zrzavé chloupky ani pro velmi tmavou pleť. Tato omezení jsou způsobena pigmentem melaninem ve vlasech a strukturou kůže, protože právě na něj fotoepilátor působí. Čím tmavší odstín vlasů, tím více melaninu obsahují, což znamená, že efekt bude výraznější. U kůže to platí naopak: čím tmavší odstín, tím více melaninu je v samotné kůži, a proto velmi tmavá kůže představuje riziko popálení.

Jak se domácí fotoepilace liší od salónních procedur: síla, účinek, cena?

Fotoepilátory Philips byly vytvořeny na základě salónní procedury IPL, která je na trhu již více než 20 let. Mezi nimi však existuje řada rozdílů:

Domácí fotoepilátor má snížený výkon světelného impulsu: výkon 6,5 J/cm2 a trvání impulsu 0,5-30 milisekund oproti salónnímu záblesku o výkonu 10 J/cm2 a trvání impulsu 20-100 milisekund. Díky tomu je ošetření fotoepilátorem Philips Lumea bezpečnější a vhodnější pro domácí použití.

Teplota domácího fotoepilátoru je jen mírně vyšší v důsledku generování záblesků. Zatímco v salonu je toto číslo mnohem vyšší. Domácí fotoepilace je proto bezbolestná, zatímco salónní zákrok může být naopak bolestivý a vyžaduje použití speciálních ochranných pomůcek (brýle pro odborníka a klienta, chladicí gel na pokožku). Z tohoto důvodu některé dívky odmítají podstoupit druhé ošetření v salonu.

Vlivem vysoké teploty při salónních procedurách dochází k destrukci vlasového folikulu, což brání opětovnému růstu vlasů (je třeba několika procedur nebo několika cyklů procedur). Při používání domácích fotoepilátorů folikul „usne“, jeho činnost se zastaví a růst vlasů se zastaví. Pro udržení výsledku je však nutné zákrok opakovat každé 1-2 měsíce a po absolvování 12 zákroků může výsledek vydržet až 6 měsíců.

Fotoepilace v salonu může vést k negativním kožním reakcím (riziko popálenin, stařeckých skvrn). Home Fotoepilace nemá tyto důsledky.

Procedura v salonu je poměrně drahá, zatímco domácí fotoepilátor se vyplatí již po 3-4 použitích.

Ne všechny dívky jsou ochotné důvěřovat cizímu člověku, zejména pokud jde o odstranění nežádoucího ochlupení v intimních oblastech. S fotoepilátorem Lumea je řízení procesu zcela ve vašich rukou.

Jaká je životnost spotřebiče?? Kolik záblesků na ošetření a životnost lampy?

Životnost lampy fotoepilátoru Philips Lumea je 250 000 záblesků, což by mělo vystačit přibližně na 20 let používání (samozřejmě stejnou osobou). Vzhledem k velkému světelnému oknu vyžaduje každé ošetření přibližně 500 záblesků (celé tělo a obličej).

Přístroj je vybaven různými režimy, aby ošetření bylo co nejrychlejší a nejpohodlnější (např. automatické generování záblesků).

Vše, co jste chtěli vědět o fotoepilaci

Odpovědi na otázky čtenářů Allure o fotoepilaci od kosmetičky a odbornice na fotoepilační techniky Victorie Klishko.

Lze fotoepilaci provádět u těhotných žen??

Absolutní kontraindikací fotoepilace je těhotenství a kojení. Během těhotenství se složení a poměr hormonů výrazně mění, proto je komplikované zvolit nejvhodnější způsob ošetření pokožky a pravděpodobnost vzniku komplikací (popálení, pigmentace) je velmi vysoká.

Kromě toho je zakázáno testování na těhotných a kojících ženách, bez něhož výrobci nemohou stroje doporučit k použití. Proto se nedoporučuje provádět fotoepilaci během těhotenství a kojení.

Jsou výsledky po fotoepilaci stejné jako v salonu??Domácí fotoepilátor IPL vychází z profesionální fotoepilace, která se v salonech používá již řadu let. Důsledné a přesné ošetření zajistí výsledek jako v salonu.

Co dělat, když máte na těle mnoho mateřských znamének?

Znaménko je nahromaděný melanin, a protože vliv fotoepilátoru je zaměřen právě na melanin, je nutné se vyhnout použití fotoepilátoru na znaménka. Vyhněte se léčbě velkých mateřských znamének. Malá mateřská znaménka lze zamaskovat bílou matnou ozdobnou tužkou na make-up a teprve poté přistoupit k ošetření. Pokud si všimnete změny barvy nebo velikosti znaménka, doporučuji kontaktovat odborníka.

Jak pečovat o pokožku po fotoepilaci? Co můžete a nemůžete dělat?

Pro začátek si definujme, co je normální bezprostředně po ošetření a do 6 hodin po něm: mírné brnění, teplo, zarudnutí v místě ošetření.

Co můžete dělat po zákroku?

Co nesmíte dělat po ošetření?

Jak minimalizovat bolestivost zákroku? Ošetření je zcela bezbolestné. Cítíte jen mírné, příjemné teplo. Musím si mezi jednotlivými sezeními nechat chloupky „narůst“, nebo si je mohu oholit?? Mezi ošetřeními si můžete chloupky holit, jak dlouho chcete. Žádná depilace, žádné holení, žádná pinzeta. Především se jedná o metodu odstraňování zarůstajících chloupků. S fotoepilací můžete na tento problém navždy zapomenout. Za druhé, při depilaci voskem dochází k poškození vlasového folikulu, zatímco fotoepilace napadá pouze vlasový folikul v jeho růstové fázi. Během fotoepilace není v salonu dovoleno opalování. Platí stejné pravidlo i pro domácí fotoepilaci?? Ano. Důvodem je, že při opalování se melanin koncentruje v povrchových vrstvách kůže, tj. výše než melanin obsažený ve vlasech. Fotoepilace je založena na použití vysoce pulzního světla, které je citlivé na melanin na kůži. V důsledku toho se na spálené kůži vstřebává povrchové množství melaninu a riziko spálení a/nebo pigmentace je velmi vysoké. Lze chloupky trvale odstranit pomocí domácí fotoepilace?? Fotoepilátor IP L pracuje na základě profesionální fotoepilace. Přesné a postupné používání zaručuje výsledky. Chlupů bude výrazně méně, budou růst pomaleji, změní se jejich struktura, barva. Již po 3 ošetřeních zaznamenáte výrazný úbytek ochlupení, a to přibližně o 75 %. Při správném používání ošetření jednou za 1-2 měsíce lze trvale hladší pleť udržet po velmi dlouhou dobu. Může muž používat fotoepilátor?? Existují nějaké speciální funkce? Fotoepilátor mohou používat muži i ženy. Vzhledem k tomu, že mužské vlasy mají jinou strukturu než vlasy ženské (jsou silnější, hustší, tužší), netrvá dlouho, než se účinky projeví.Rychleji odstraňuje chloupky, jsou jemnější a světlejší. Z tohoto důvodu je třeba prodloužit počet ošetření. Je důležité zmínit, že se nedoporučuje používat na obličej a genitálie. Svou roli hrají i hormonální vlivy. A v případě abnormalit (jako je zvýšená hladina testosteronu) nebude výsledek. Je bezpečné používat fotoepilátor na linii bikin?? Ne, je to naprosto bezpečné. Pro nejchoulostivější oblasti je k dispozici speciální vlasový stvol. Liší se však od jiných, „indiferentnějších“ oblastí kůže. Zpravidla začněte s minimální intenzitou (režim 2 nebo 3) a v průběhu sezení zvyšujte intenzitu. Ošetření by se mělo provádět pouze na kůži velkých stydkých pysků. Ošetření neprovádějte na sliznicích. Někdy může být v ošetřované oblasti cítit teplo, které se může změnit v pálení. Obvykle po 15-30 minutách pocit sám zmizí. Pro rychlé zklidnění však můžete použít zvláčňující krém, například Bepanten nebo Panthenol. Mohu si způsobit popáleniny na kůži?? Doporučuji epilaci 2 týdny před nebo 2 týdny po opalování, abyste se vyhnuli riziku spálení a pigmentace.Zahajte fotoepilaci při nejnižším nastavení a ihned po ošetření použijte krém Bepanten. Panthenol má protizánětlivé a hojivé účinky, a proto pomáhá rychle léčit případné nežádoucí účinky.

READ  Je možné umývat nože v myčce

SampleSociety

Odbornice společnosti Philips odpovídá na otázky našich předplatitelů a sdílí své tipy na používání fotoepilátorů.

Jsem šťastným majitelem Lumea sc1995. Je to jen pro tělo. Je možné zakoupit nástavec na vousy samostatně?? V některých oblastech mám jednotlivé chloupky. Existuje tryska s velmi malým okénkem pro ošetření pouze malé části těla, nebo to není důležité??

Nový přístroj Philips Lumea Prestige IPL SC2007 má obličejovou trysku, pro jiné fotoepilátory nejsou k dispozici žádné další nástavce. Funkce nastavení výkonu se provádí volbou úrovně intenzity od 1 do 5 na samotném zařízení.Pokud jde o druhou část vaší otázky týkající se velikosti ošetřované oblasti. Důležitá je přítomnost pigmentovaných (tmavých) chloupků. Světelný záblesk se přemění na intenzivní teplo pouze v případě, že je ve vlasech melanin, pokud tam není, záblesk na kůži vydá pouze světlo bez tepla. To znamená, že jej lze použít, i když máte v ošetřované oblasti jen několik nežádoucích chloupků.

V pokynech se uvádí, že je třeba odstranit chloupky, včetně.ч. vytrhávání nebo jen depilace voskem. V minulosti jsem absolvovala několik salonních ošetření a rada zněla, že se mají holit nebo zastřihávat pouze dlouhé chloupky, takže vyčnívá jen velmi malý chloupek a hybnost se přenáší na cibulku. Řekli nám, abychom si v žádném případě nevytrhávali vlasy. Jak funguje puls, když v podstatě nemáme žádné vlasy, jen cibulku hluboko pod kůží?? Lze chloupky skutečně vytrhávat?? A nebude odstranění chloupků trvat déle??Děkuji vám za velmi dobrou a zajímavou otázku! Před depilací doporučujeme odstranit všechny chloupky holením nebo depilací voskem. Depilace voskem odstraňuje chloupky u kořínků, ale zanechává po sobě klíčící buňky (ze kterých chloupky znovu vyrostou), které obsahují pigment, a proto jsou. podléhá fotoepilátoru. Neovlivní dobu odstranění chloupků.

Je pravda, že epilace funguje lépe u tmavších chloupků?? Je pravda, že při trvalé fotoepilaci jsou chloupky jemnější a světlejší, a proto jsou méně přístupné fotoepilačnímu ošetření?? A časem nebudou vlasy vůbec žádné?

Fotoepilace je v zásadě určena pro tmavé vlasy. Čím větší je kontrast mezi barvou kůže a vlasů, tím účinnější je ošetření. Pokud jde o řídnutí a zesvětlování vlasů. Fotoepilace snižuje množství vlasů v aktivní růstové fázi tím, že je uvádí do „klidového“ stavu. Pokud se změní barva a/nebo tloušťka vlasů, je třeba zvýšit intenzitu ošetření.

Mohou lidé s křečovými žilami podstoupit fotoepilaci??

Můžete ji provádět v oblastech, kde nejsou křečové žíly. 😉

Nehromadí se v těle fotobuňky, které ničí vlasy?

V těle nejsou žádné fotobuňky a nežijí tam, jen svítí a odlétají. :)Naše tělo není schopno ukládat světlo. Jinak bychom se večer obešli bez elektrického světla. 🙂

Zařízení je určeno pro určitý počet záblesků. Pak se musí něco změnit. Ospravedlňují tato domácí ošetření doma náklady na ošetření v salonu?? a zda je snadné nakoupit veškerý spotřební materiál a získat servis?

Zařízení je navrženo pro 200 000 nebo 250 000 záblesků. V závislosti na zvoleném modelu. Odhadujeme, že při doporučené pravidelnosti používání vydrží více než 5 let. let (jednou za 2 týdny pro celé tělo). A náklady na přístroj jsou srovnatelné s náklady na jednu salónní proceduru fotoepilace (na celém těle); pro odstranění chloupků v salonu po dlouhou dobu (ne navždy) takových procedur je nutné od 6 do 10 let!Fotoepilátory Philips nepotřebují žádný spotřební materiál. Po dosažení limitu záblesku přestane zařízení generovat intenzivní světlo a opakovaně se vyplatí. Stačí si koupit nový.

Nezpůsobí fotoblesk tohoto fatoepilátoru při neustálém používání ONCOLLETS??

Jedná se o velmi důležitou otázku! Т.к. bezpečnost přístroje a samotné metody fotoepilace!Vysvětleme si podstatu metody: zařízení generuje záblesk intenzivního bílého světla, které pokrývá celé spektrum barev světla od ultrafialové až po infračervenou. Fotoepilaci lze provádět pouze v oranžovo-červené barvě, všechny ostatní barvy jsou odstraněny filtry zabudovanými v přístroji! Oranžovo-červené paprsky se při dopadu na melanin vlasů mění na teplo. nedochází k žádným dalším účinkům. Paprsky, které mohou mít negativní vliv na pokožku, patří především do ultrafialového spektra. jsou odfiltrovány a nedostanou se do kůže! Všechny přístroje Philips prošly řadou mezinárodních testů účinnosti a bezpečnosti!

Lze fotoepilátor používat během těhotenství a kojení??nedoporučuje se! Žádné výzkumné údaje.

Mohou fotoepilátor používat i muži?? Nebo existuje rozdělení na: mužská a ženská zařízení?

Mezi vypadáváním vlasů u mužů a žen je velký hormonální rozdíl. to je důvod, proč neexistují žádné fotoepilátory pro muže! Všechny depilace pro muže jsou nenáročné, ale pokud jste nadšeni, je možné použít.

Existují nějaké kontraindikace pro použití? Mám například mnoho mateřských znamének a ošklivou nemoc, jako je urticaria dermographica! Nebo v mém případě je lepší se zdržet fotoepilace?Existují kontraindikace:. poranění nebo záněty. křečové žíly v oblasti. pigmentové skvrny a četná mateřská znaménka.

Mohu použít fotoepilátor na obličej?

Dnes se každý sám rozhoduje, jaké oblečení bude nosit, jak se bude líčit a jak bude vypadat jeho tělo. Pokud se chcete zbavit nežádoucích chloupků. existuje mnoho způsobů. Jedna z nich, fotoepilace, bývala spojována s komplikovaným a nepřehledným postupem v salonu. A nyní to lze dělat i doma. Společně se společností Braun a dermatoložkou Julií Galliamovou vám vysvětlíme, jak domácí fotoepilátor funguje a co byste měli vědět před jeho použitím.

Proč je domácí fotoepilace dobrý nápad?

Když přemýšlíme o domácí epilaci, vybaví se nám zarostlé chloupky, bolestivé pocity (voskové pásky) a to, jak často musíme tuto nepříjemnou proceduru podstupovat. S fotoepilací na to můžete zapomenout.

„Nejčastější reakcí na odstranění chloupků je podráždění. Při fotoepilaci nic takového neexistuje. Navíc nemáte problém se zarůstajícími chloupky. A hlavně. riziko sekundární infekce (infekce, která vznikla na pozadí již existujícího infekčního onemocnění a je způsobena jiným patogenem) Poznámka. Plán) je minimální. říká Galliamova Julia Albertovna, d. м. n, profesor, Ústav dermatovenerologie a kosmetologie, dermatolog Během procedury nemusíme aplikovat kontaktní gel nebo krém, který vyrovnává případné alergické reakce na některou ze složek (jako je tomu při depilaci voskem nebo cukrem v salonu).“.

A to nejlepší na tom je, že s domácím fotoepilátorem, jako je Braun Silk-expert Pro 5, můžete proceduru provádět i sami. To znamená, že nemusíte pracně hledat odborníka a salon, kterému můžete důvěřovat.

READ  Jak dlouho vychází vysoušeč vlasů

Fotoepilace je nejpokročilejší a nejlépe prozkoumaná metoda odstraňování chloupků, takže se jí nemusíte bát. „Fotoepilátor je zdrojem vysoce intenzivního pulzního světla, které působí na vlasy, které jsou v anagenní fázi aktivního růstu,“ vysvětluje Julia V této fázi se vytváří pigment melanin (který dodává vlasům barvu). Melanin zahřátý intenzivním světlem přenáší teplo do buněk vlasového folikulu, což způsobí jeho rozpad a přechod do klidové fáze. Několik měsíců trvá, než začne nová fáze růstu, během níž je folikul neaktivní a kůže zůstává dokonale hladká.“.

V první fázi postupu by se mělo provádět často (jednou týdně). Jakmile se dostaví první výsledky (u Braun Silk-expert Pro 5 to trvá v průměru čtyři týdny), můžete přepnout do udržovacího režimu a epilovat se každých pár měsíců. Tímto způsobem budou chloupky postupně řídnout a v průběhu léčby z těla natrvalo zmizí. A to je další výhoda domácí fotoepilace. přístroj je vždy po ruce a vy můžete proceduru provést, kdy se vám to hodí (namísto hledání volného okna pro objednání v salonu).

Na co se zaměřit při výběru fotoepilátoru?

Málokdy věnujeme pozornost dokumentům, které jsou součástí vybavení. obvykle je prostě odložíme, aniž bychom se na ně podívali. V případě fotoepilátoru bychom však přesto doporučili zkontrolovat, zda má potřebné certifikáty. „Především musí existovat certifikát zdravotnického prostředku. To znamená, že fotoepilátor je registrován v Rusku a prošel všemi kvalifikačními testy. vysvětluje profesorka katedry dermatovenerologie a kosmetologie Důležité je také mít další certifikáty od předních světových asociací, které potvrzují bezpečnost výrobku. Pro mě jako dermatologa je to akreditace od přední mezinárodní asociace pro zdraví kůže Skin Health Alliance, což je přesně to, co má Braun.

Je důležité mít možnost nastavit základní úroveň intenzity záblesku. Braun Silk-expert Pro 5 má tři manuální režimy: standardní, jemný a velmi jemný. Poslední dva režimy redukují záblesky a jsou vhodné pro začátečníky a pro citlivé oblasti (například bikiny).

Kromě počtu režimů se vyplatí sledovat i frekvenci záblesků, protože ta má přímý vliv na rychlost postupu. Například u Braun bliká každých 0,5 až 0,9 sekundy. takže depilace nohou nebo rukou trvá jen asi 5 minut.

fotoepilátor, použít, obličej

A co typ napájení? Doporučujeme fotoepilátory napájené ze sítě. aby výkon blesku „neskákal“ a zůstal stabilní v závislosti na zvoleném režimu a tónu pleti. V případě Braunu to má vliv i na hmotnost. není potřeba vestavěná baterie a přístroj je proto lehký. Vaše ruka se při používání rozhodně neunaví!

V neposlední řadě, jak dlouho fotoepilátor vydrží? Chcete-li zjistit, pro kolik světelných pulzů je zařízení určeno. V případě modelu Silk-expert Pro 5 je to 400 000, což stačí na přibližně 22 let používání. Velmi šetrné k životnímu prostředí a ekonomické ve srovnání s jinými metodami odstraňování chloupků.

„Tato metoda se v medicíně a kosmetice používá již desítky let. Je naprosto bezpečný a nemá žádné negativní účinky na organismus, pokud vše děláte podle návodu,“ ujišťuje nás Julia.

Braun Silk-expert Pro 5 je klinicky bezpečný. Navíc je gadget vybaven funkcemi, díky kterým je jeho používání ještě pohodlnější. Senzor kontaktu s pokožkou například zkontroluje, zda je fotoepilátor Braun Silk-expert Pro 5 v kontaktu s vaší pokožkou. Pokud nedojde k těsnému kontaktu, blesky nebudou fungovat.

Pravda a mýty o domácí fotoepilaci

Kosmetoložka a odbornice na hardwarové techniky Victoria Klishko vyvrací mýty o domácích fotoepilátorech.

Zmizí vlasy navždy s fotoepilátorem? Fotoepilátor IPL je domácí obdobou profesionálních fotoepilačních přístrojů. Již po třech ošetřeních zaznamenáte výraznou redukci ochlupení. přibližně o 75 %. Při pravidelných procedurách lze výsledek v podobě hladké pokožky udržet až osm týdnů. Mohou světelné pulzy fotoepilátoru poškodit kůži, způsobit podráždění nebo alergie?? Fotoepilátory jsou založeny na působení pulzního světla. Pokud jste alergičtí na slunce (fotodermatitida), může to způsobit podráždění, vyrážku, zarudnutí, olupování. Zařízení je plně přizpůsobeno pro domácí použití. hlavní zásadou je bezpečnost. Jaké barvy vlasů jsou vhodné pro fotoepilátory? Fotoepilátor účinně odstraňuje chloupky s přirozenou rezavou, hnědou nebo černou barvou na světlé pleti (typy fotografií 1, 2, 3 a 4).

Lze fotoepilátor používat během těhotenství?? Ne, těhotenství a kojení jsou kontraindikací. Testování na těhotných a kojících ženách je zakázáno a bez toho není možné doporučit stroje k použití. Proto se fotoepilace během těhotenství a kojení nedoporučuje. Kdo další by v žádném případě neměl být podroben fotoepilaci? Existuje řada kontraindikací, včetně spálení od slunce (fotodermatitida), nedávného spálení od slunce (možná pigmentace), poranění kůže (škrábance, odřeniny atd.) a. д.). Fotoepilace se rovněž nedoporučuje v případě závažných kožních onemocnění. Podrobný seznam kontraindikací naleznete v uživatelské příručce. Jak dlouho trvá, než vlasy po použití fotoepilátoru dorostou?? Pokud se jedná o vaši první fotoepilaci, může se stát, že vám chloupky porostou hned druhý den, protože přístroj působí na chloupky ve fázi růstu. Při pravidelném ošetření může hladká pokožka vydržet až osm týdnů. Pokud léčbu po dvou měsících neopakujete, chloupky postupně dorostou. Vypadávání vlasů po depilaci? Ne! Fotoepilace je ideální pro léčbu zarůstajících chloupků.

Může muž používat fotoepilátor?? Fotoepilátor mohou používat ženy i muži. Struktura vlasů je u mužů odlišná (silnější, tvrdší), takže to nebude trvat dlouho. Chloupky se odstraňují rychleji, jsou jemnější a světlejší. Je důležité zmínit, že se nedoporučuje používat fotodepilátory na obličej a genitálie. Velký význam má také hormonální pozadí. V případě abnormalit (např. zvýšené hladiny testosteronu) nebude výsledek žádný. Mohu použít fotoepilátor, pokud mám na kůži mnoho mateřských znamének?? Znaménko je melaninová skvrna, a protože fotoepilátor působí na melanin, je třeba se vyvarovat vystavení znamének jeho paprskům. Zatímco větší mateřská znaménka je lepší nechat bez ošetření, menší můžete před ošetřením zamaskovat bílou matnou tužkou na líčení. Pokud si všimnete změny barvy nebo velikosti znaménka, měli byste se vždy obrátit na svého odborníka na péči o pleť.

Výsledky jsou okamžitě viditelné? Výsledky se objeví za krátkou dobu. Již po třech ošetřeních dochází ke ztrátě 70-75 % chloupků a hladké pokožce po dobu až osmi týdnů. Co je účinnější. domácí nebo salonní epilace? Domácí fotoepilátory IPL fungují na stejném principu jako profesionální salónní fotoepilátory. Přesná a důsledná aplikace postupů zajišťuje výsledky jako v salonu. Co se může stát, když na fotoepilátoru vyberete špatný režim? Například příliš silný? Pokud jste se předtím opalovali často, hrozí riziko popálení a pigmentace. V opačném případě může způsobit zarudnutí, které trvá několik hodin. Více informací najdete zde.Publikační práva.

Může být fotoepilace účinná u mužů??

Ano, je účinný. Fotoepilace dává mužům větší kontrolu nad jejich image. Muži často podstupují fotoepilaci zad, hrudníku, obličeje a krku. zejména v případě přetrvávající bolestivosti po holení v oblasti krku.

Test se provádí před fotoepilací podle stanovených pravidel a kritérií hodnocení. Parametry procedury závisí na tloušťce chloupků, barvě pleti, ošetřované oblasti atd.д. Konzultace a testování kosmetičkou je v našem centru zdarma.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS