Lze koženou bundu prát v pračce?

Mohu koženou bundu prát v pračce??

Aby drahé kožené oblečení vypadalo jako nové a vydrželo v dobrém stavu několik sezón, je třeba o něj správně pečovat. Jak čistit přírodní tkaniny a zda je lze prát v pračce?

Před praním je nutné určit materiál oděvu. Všechny kůže jsou ovlivněny vlhkostí, ale ne ve stejné míře. Například bunda z vepřové kůže přežije delší kontakt s vodou prakticky bez úhony, zatímco bunda z telecí kůže je mnohem jemnější a může se snadno poškodit. Syntetická a ekologická kůže jsou také ovlivněny vlhkostí, tj. barva může vyblednout.

Jak prát v ruce

Lze koženou bundu prát v ruce?? Ano, můžete a měli byste to udělat nejlépe tímto způsobem. Proces mytí budete moci kontrolovat v každém kroku. Ruční praní je také mnohem šetrnější a jemnější než praní v pračce.

Chcete-li oděv vyprat doma, postupujte podle pokynů:

koženou, bundu, prát, pračce
 • Nalijte teplou vodu do vany nebo velkého umyvadla a zřeďte mycí prostředek. Abyste usnadnili oplachování, použijte mírnější koncentraci roztoku.
 • Přidejte 50 ml 3% octa, aby se plášť nesrazil nebo nezhrubnul.
 • Vložte oděv do nádoby a jemně otřete vnější stranu měkkou houbou.
 • Bundu důkladně opláchněte.

Plášť neždímejte ani neotáčejte, protože by mohlo dojít k jeho popraskání. Zabalte bundu do froté ručníku, abyste odstranili přebytečnou vodu.

Mohu svou koženou bundu vyprat?

Pokud perete kožené bundy v pračce, je to přísně zakázáno, protože materiál může být značně poškozen nebo dokonce zničen. Při silném znečištění perte pouze v ruce.

Někdy stačí vyprat manžety, límec a kapsy kožené bundy, abyste osvěžili její vzhled. Pro hlavní část oděvu zvolte suché nebo vlhké čištění, abyste minimalizovali kontakt přírodního materiálu s vodou.

Péče o svrchní oděvy

O kůži je třeba řádně pečovat, aby se na ní neobjevovaly skvrny a nebylo nutné s nimi bojovat. Pokud jsou nošeny a pečlivě ošetřovány, není problém je řádně vyčistit. Důležité je pamatovat na následující pravidla:

 • 1 Nevystavujte výrobek otevřenému ohni ani nadměrnému teplu.
 • 2 Nikdy nenoste kožené oblečení, když prší. pokud prší, měli byste si otevřít deštník.
 • 3 Pravidelně kůži oprašujte hadříkem namočeným v mýdlové vodě a dobře vyždímaným.
 • 4 Je vhodné zakoupit specializovaný prostředek proti vlhkosti. Po čištění do něj oděv namočte.
 • 5 Pro dosažení nejlepších výsledků pravidelně ošetřujte kůži krémem vhodné barvy; zkuste použít bezbarvý univerzální krém.
READ  Jak změnit kartáče na pračce

Odstraňte skvrny

Obecně se na kůži může vytvořit lehké nebo silné znečištění. Skvrny od deště, oděrky, stopy po křídě, prach. zbavíte se jich namočením hadříku do teplé vody, vyždímáním a otřením. Jednou za 30 dní plášť preventivně vyčistěte. Po otření zavěste skleněné nádobí na ramínka, aby uschlo.

Právě vyčištěnou bundu si hned neoblékejte. Oděv se může roztáhnout.

Vlhčené ubrousky by se neměly používat na lehké znečištění. Tyto ubrousky obsahují alkohol, který může povrch odmastit. Výrobek ztrácí lesk a stává se neprůhledným.

koženou, bundu, prát, pračce

Na mastnou špínu se používá směs terpentýnu a mastku. Naneste přípravek na požadované místo pomocí vatového tamponu. Na čistič položte skleněnou tabuli, abyste na něj vyvíjeli tlak. Po zaschnutí se vyčistí měkkým kartáčem a otřou vlhkým hadříkem.

Mýdlo na praní je dobrý prací prostředek. Mastné místo lehce namydlete. Doplňte vlhkou houbou a důkladně opláchněte vodou. Nepoužívejte kartáč, protože byste mohli materiál poškodit.

Pokud je mastná skvrna stará, lze ji odstranit pomocí mýdlového roztoku se čpavkem (několik kapek).

Cibule a citronová šťáva jsou univerzálním řešením. První možnost je ideální pro barevné a citronové kožené bundy. Ovoce se rozkrojí na dvě části a mořidlo se nanáší po několika kusech. Po zaschnutí mízy je třeba nečistoty odstranit.

koženou, bundu, prát, pračce

V malých dávkách jej lze použít i k čištění:

Postup je jednoduchý: navlhčete vatový tampon vybranou směsí a přejděte přes mastné místo.

Výrobci nabízejí také speciální přípravky na čištění kůže. Čistí co nejdůkladněji, aniž by poškodil kůži. Mezi produkty patří například Leather Ultra Clean: Leather Ultra Clean, Leather Leather, Beaute Cuir a další.

Při použití se přípravek nastříká na povrch a zapracuje houbou. Nakonec se zbytky setřou suchým měkkým hadříkem.

READ  Jak prát přikrývku v pračce

Jak vyprat koženou bundu doma

Perete koženou bundu v pračce?? Odpověď je rozhodně ne. Bundy mohou být vyrobeny z ekokůže, imitace kůže a pravé kůže. Každý materiál může na vodu reagovat jinak, ale všechny mají nulovou toleranci k dlouhodobému působení vody.

Kůže se vyrábí ze zvířecí kůže. I když je upravená, stále si zachovává živočišný tuk, což ji činí atraktivní.

Vystavení kůže vlhkosti a čisticím prostředkům způsobí její popraskání a roztažení. Koženka začne ztrácet barvu.

Někteří uživatelé aktivně doporučují prát kůži v pračce. Klíčem k úspěchu je výběr správného pracího prostředku. Pouze několik lidí dosáhne uspokojivých výsledků, takže nespěchejte, abyste si zničili své oblíbené předměty.

Jaký je tedy správný způsob praní oděvů?? Oděv byste neměli prát v žádném provozním režimu. Kůži lze čistit ručně.

Jak pečovat o kožené oblečení

Pro většinu kožených a semišových oděvů existují pokyny k péči, které jsou uvedeny na štítcích a uvádějí, že se oděv nesmí prát, odstřeďovat, sušit silou ani žehlit! Výrobci doporučují chemické čištění, které ovšem není vždy pohodlné ani příliš drahé.

Specializované spreje a pěny jsou vhodné pro čištění lokálního znečištění, protože rychle a snadno odstraní mastnotu, špínu a šmouhy z kožených povrchů. Tyto čisticí prostředky se prodávají s bundami, taškami nebo rukavicemi a doporučují je prodejci při nákupu kožených nebo semišových oděvů. Ty jsou k dispozici také v sekcích kožené zboží a péče o domácnost. V našem katalogu naleznete širokou nabídku výrobků pro péči o přírodní a ekologickou kůži.

Ruční praní

V případech, kdy výrobce povoluje pouze ruční mytí, doporučujeme tento postup:

 • Použijte dostatečně velkou nádobu, abyste do ní mohli ponořit celý předmět,
 • Teplota vody by neměla překročit 300 °C,
 • Rozpusťte jednu polévkovou lžíci octa v 7-8 litrech vody pro zvýšení čisticí síly,
 • Vložte oděv do roztoku a bez namáčení jej vyperte,
 • Použití velmi malého množství prostředku na mytí nádobí na houbičce,
 • Trpělivě a opatrně odstraňujte nečistoty bez nadměrného tlaku,
 • Opláchněte v čisté studené vodě.
READ  Jak umýt mikinu v pračce

Místa silného znečištění (límce, kapsy, rukávy) je třeba před ručním praním potřít alkoholem nebo čpavkem. Pokud najdete olejové skvrny, použijte agresivnější čisticí prostředek, například benzin nebo terpentýn, a vyzkoušejte působení na malém místě. Předběžná úprava zvyšuje šanci na úplné odstranění nečistot a praní odstraní doprovodný zápach. Znalecký posudekKristina SamokhinaZkušená žena v domácnosti.Položte otázku odborníkoviZvažte! Dlouhodobé ponoření do vody způsobí, že se ošetřená kůže roztáhne a popraská. Chcete-li se vyhnout negativním důsledkům, umyjte se rychle a nejprve vytipujte nejproblematičtější místa a věnujte jim náležitou pozornost.

Jak vyčistit určitou nečistotu

Pokud je nutné bundu prát v ruce nebo v pračce, je lepší použít odstraňovač skvrn:

koženou, bundu, prát, pračce
 • Mazivo. Na mastné skvrny na kůži můžete zkusit použít křídu. Vyrobte z něj prášek a posypte jím skvrnu. Nechte ho tam přes noc a pak jen očistěte nečistoty kartáčem. Místo křídy lze použít jakýkoli čisticí prostředek, který je vynikající pro odstranění mastnoty z jakéhokoli povrchu.
 • Inkoust. Skvrn od pera se snadno zbavíte pomocí známé lepicí pásky. Za tímto účelem lehce odtrhněte kousek křídy, přitiskněte křídu na skvrnu a pak ji zatáhněte, abyste ji odstranili. Tento postup je nutné několikrát opakovat.
 • Inkoust. K odstranění skvrn z kožených bund v pračce použijte odstraňovač laku nebo jiné rozpouštědlo. Nalijte tekutinu na kousek vaty a potřete s ní barvu. Poté oděv vyperte, abyste odstranili nepříjemný zápach.
 • Vyplavování soli. Vezměte litr vody a přidejte 3 lžíce octa. Tekutinu promíchejte a naneste na šmouhy. Poté je zavěste venku, aby zcela vyschly.

Správné praní kožené bundy pomůže udržet vzhled vašeho svrchního oděvu, takže pokud chcete, aby vaše kožená bunda zůstala vždy dobře ošetřená, neignorujte tato pravidla a tipy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS