Měď dlouhé hořící s horním zatížením

Pyrolýzní kotle

V našem online obchodu si můžete zakoupit jakýkoliv druh kotle vytápění, včetně pyrolýzy. Vyznačují se neobvyklým designem. Přítomnost výkonného ventilátoru, což nutí vzduch, což vám umožní rychle ohřívat velké objemy paliva.

 • Vestavěná automatizace a ventilátor pro pohodlnější řízení;
 • „Dvojité“ spalovací záložky (to může být dost pro 6-12 hodin provozu) a zvýšená ohřívací kapacita;
 • Neočekávaná v péči a údržbě (v důsledku intenzivnějšího spalování sazí a popela jsou vytvořeny minimálně);
 • Kompatibilita s nejrůznějšími typy paliva;
 • velké nakládání paliva;
 • Žádné škodlivé emise, instalace instalace v obytných prostorách.

Internetový obchod „Prokomfort“ nabízí si koupit vysoce kvalitní pyrolýzní kotle se zárukou výrobce. Všechny realizované produkty jsou certifikovány. Naši specialisté jsou vždy připraveni Vám nabídnout pomoc s výběrem modelu, dodávky a instalace zařízení.

Veškeré informace uvedené na místě týkajících se vlastností, přítomnost ve skladu, náklady na zboží, jsou informační a za jakýchkoli okolností není veřejná nabídka stanovená ustanovením článku 437 (2) GK Cín 6161101064 | Politika osobních údajů

Odrůdy kotlů

Topné jednotky na palivovém dříví jsou vynikající alternativou pro plynová zařízení. Jsou charakterizovány několika výhodami:

Vysoká účinnost. díky pomalému spalování paliva účinnosti dosáhne 90%.

Dlouhá aktivita. hromadný ohniště s výkonným vstřikovacím ventilátorem je schopen poskytnout nepřerušovaný provoz až 7 dní.

Ekologie. Při spalování organických paliv v atmosféře je přiděleno mírné množství oxidu uhličitého.

Účinnost. vestavěná elektronika pomáhá přizpůsobit optimální režim načítání kotle.

Topné agregáty pomalého vypalování jsou prezentovány na současném trhu ve třech odrůdách.

Práce na rohu, palivové dříví nebo dřevité brikety. Díky malému ohniště, spalovací období jedné záložky se sníží. Pro zajištění nepřetržitého fungování během dne musí být palivo naplněno 4-6 krát. Výhodou klasických kotlů je považována za nízkou cenu.

Design s hromadným bunkru a širokým zaváděcím otvorem. Používají se suché sypké materiály. Automatické řízení optimalizuje proces spalování. V závislosti na zatížení běží výkonný kotle od 6 do 24 hodin. Účinnost není více než 75%.

Funkce na principu spalování dřevěných plynů přidělených v procesu pomalého záření. Konstrukce poskytuje vysoký účinnost přenosu tepla a rychlé vytápění. Na jedné botě pracuje pec, dokud palivo nevypálí z plného vyhoření, KDP. 85%.

Schéma kontury vody na vodu

Kotle podle výkresů Vasily EqualeSchenko. to jsou jednoduché a cenově dostupné instalace, které mohou být vyrobeny s vlastními rukama. Svařovaná trubka se používá jako základ, ocelový barel nebo plynový balón. Tloušťka kovových stěn by měla být nejméně 3-4 mm. To snižuje vyhoření kovu a poskytuje dlouhodobé nepřetržité zařízení. Výška základny se liší od 800 do 1000 mm. Množství jednorázového načítání tohoto parametru závisí na tomto parametru.

Schéma topného kotle na palivovém dříví se skládá ze tří částí:

 • BUNH BUNKER je nádoba pro pokládku paliva, jejichž výška se mění, jak se předpokládá;
 • Komora pece je spiknutí, kde dochází k posunu palivového dřeva a generace plynu;
 • Zóna kompletní spalování je uzavřená paleta, kde jsou spáleny dřevěné plyny, popel se hromadí a kouř se koná.

Strojní komora omezuje distributor vzduchu. Jedná se o kovový kruh s tloušťkou 4-6 mm s otvorem ve středu. Prostřednictvím ní teleskopická (nebo pevná) potrubí dodávající kyslík do zóny hoření. Dispenser disk je v pohybu, takže jeho průměr je o něco menší než trup kotel. V injekčním potrubí se vzduch spadne z atmosféry, proniká přes horní ventil.

Výfukové plyny jsou odstraněny komínem, upevněným v horní části. Níže na zdi je dveře, kterým popel odstraní a popel. V kotlích dlouhého spalování se pevné palivo spálí téměř úplně, takže odpad je vymazán zřídka. Kromě toho design obsahuje body pro připojení krmiva a zpětné vody. Také určují umístění teploměru a přítoku regulátor.

Instalatérství: Budete platit za vodu až o 50% méně, s tímto tryskou pro jeřáb

Pro zahřátí chladicí kapaliny ve vodním okruhu dvěma způsoby:

Vytvořte vzdálenou kumulativní tank, uvnitř, který přeskočí trubku. Výfukové plyny se pohybují podél komínu a ve stejné době vyhřívané vody.

Přeskočit trubku výměníku tepla přes spalovací komoru. Připojte k ní cívku, která se nachází ve skladovací nádrži.

Účinnost druhé metody výše. Technologie provádění však vypadá mnohem obtížnější.

Kritérium volby

Moderní kotle se liší v mnoha značkách a při výběru by mělo být odrazeno z několika hlavních kritérií. I přes vysokou hmotnost a velké rozměry, taková instalace budou i nadále v poptávce. Nejprve je to kvůli jejich dostupnosti.

Hasiči Liberecký kraj. Severochema

READ  Jak vybrat nádobí pro indukční varnou desku

Typ paliva

Nákup instalace, musíte si vybrat z jakého typu paliva bude fungovat. Moderní zařízení pracují na obyčejném dříví, ubytování, různé typy uhlí a tak dále.

Volba určitého typu surovin ovlivňuje přenos tepla, trvání práce z jedné záložky a provozní komfort. Pokud se použije dřevo, pak je výhodné posílat listnaté a měkké skály.

Palivo by mělo být skladováno ve větrané místnosti. Pro to je dáno oddělené uzavřené místo, kde srážení nespadají. Některé odrůdy dřeva jsou špatně hořící, zatímco jiní nemohou být vůbec položeny. Každé plemeno má svou vlastní kalorickou hodnotu.

Nedávno rostliny běžící na briketách. extrudované odpady ze dřeva nebo toa použití ve velké poptávce. To jsou prostředky šetrné k životnímu prostředí, které nedávají jiskru během ohně. Brikety by měly být také skladovány ve vysráženém místě.

Pelety se nazývají extrudovaný materiál rostlinného původu. Jejich vlastnosti jsou podobné kamenným uhlí, což není tolik tolik, protože během spalování je sraženina a síra. Mělo by také poskytovat určité podmínky pro jeho skladování: ochrana před deštěm a sněhem, vlhkost ne více než 75%.

Ocelové výrobky jsou horší hmotnostní litiny o asi 17%. To znamená, že budou nižší. Kromě toho je snadněji instalovat. Modely litiny jsou trvanlivější a spolehlivější, ale pro jejich instalaci je často vyžadována speciální základ. Ocelové analogy jsou lépe konfrontovány teplotou, ale pokud začínají rzi, nebudou opraveny.

Při výběru materiálu by mělo být zpracováno z klimatického zónového zařízení, bude provozováno. Pokud teplota „skok“, pak je lepší dát litinu.

Napájení

Napájení. klíčový parametr, pro který je jednotka vybrána.

 • 1 kW výkonu je nutný pro ohřev 10 m 2 oblasti místnosti, s podmínkou, že se strop nebude vyšší než 3 metry. Tak, pro ohřívání velikosti ubytování 200 m 2. Montážní napájení by mělo být nejméně 20 kW.
 • Nejen velikost místnosti, ale také kvalita tepelné izolace. Chcete-li vyjádřit svůj stupeň, doporučuje se používat jednoduché koeficienty. Se špatnou izolací domu nebo velkých okenních otvorů bude koeficient roven 60. Při instalaci vysoce kvalitní tepelné izolace bude 40. Vzorec není nic složitého. Jako příklad, bereme prostor bez izolace o rozloze 200 m 2 s výškou stropů 2,5 m. Výpočet vypadá takto: 200 × 2,5 × 60 = 30000 W (36 kW).

Přesnější je druhý vzorec, protože bere v úvahu úsporu energie.

Objem nakládací komory

Po potřebné kapacitě vybavení je známo, měli byste se rozhodnout o rozměrech kotle, a to objemu pece. Záleží na tom, jak rychle se jednotka zahřeje místnost.

Pro stanovení užitečného objemu by mělo být provedeno 1 zatížení paliva a pochopit, který topný výkon se ukázalo, když spalování. Interval baterie je také zohledněn. Materiál, ze kterého je pec vyroben. V ocelových modelech bude poměr následující. od 1,6 do 2,6 l / kW, v litině. od 1,1 do 1,4 l / kW.

Jak je vidět ze seznamu, nejlepší účinnost bude v peletovém zařízení. Vzhledem k této funkci je však nutné pochopit, že palivo hoří různými způsoby. Dřevo může být spáleno delší než pelety, pokud bude teplo větší, i když s menší intenzitou.

Modely, jejichž účinnost je vyšší, nakonec zanechávají menší množství popela, a proto je snazší je vyčistit.

Kotle na pevné palivové poloautomatické

Poloautomatické pevné palivové kotle se vyznačují přítomností vestavěného ventilátoru a elektronického regulátoru, což řídí spalování a provoz topného systému. Vzhledem k účinnému řízení spalovacího procesu automatiky mají poloautomatické uhlí a dřevěné kotle následující výhody: Vysoká účinnost spalování paliva, velká doba rozvětvení. Na rozdíl od klasických solidních palivových kotlů, v poloautomatických kotli, doba spalování pokládka paliva může dosáhnout dvou až tří dnů a účinnost. 85-88%! Spotřeba paliva v poloautomatických kolech na pevné palivo na 5. 25% nižší než v klasických kolech na pevné palivo.

Elektronický regulátor poloautomatického kotle umožňuje automaticky udržovat specifikovanou teplotu v topném systému nebo místnosti, ovládá provoz čerpadel topného systému.

Poloautomatické solidní palivové kotle s ventilátorem a řídicí jednotkou. Efektivní multi-grade výměníku tepla, vodotěsná vzdálenost, prostorné pece, multikanálový systém přívodu vzduchu. Vysoce kvalitní kotelní ocel 6mm tlustý. Robotické svařování poskytuje spolehlivost a trvanlivost svařovacích švů.

Dlouhodobé spalovací kotle Heiztechnik poloautomatické heiztechnik jsou vybaveny supercharním ventilátorem a mikroprocesorem pro nejúčinnější a dlouhé spalování palivových dříví a uhlí. Všechny kotle mohou pracovat jak v poloautomatickém, tak ne-volatile režimu. Heiztechnik Poloautomatické kotle jsou uvedeny v rozsahu výkonu od 7 do 400 kW.

Vulkan Dlouhý spalovací poloautomatické kotle s ventilátorem a elektronickým regulátorem. Dlouhé spalování dřeva a uhlí, vysoká účinnost. Elektronický regulátor poloautomatického kotle umožňuje automaticky udržovat specifikovanou teplotu v topném systému nebo místnosti, ovládá provoz čerpadel topného systému.

Domácí a průmyslové kotle Koloss. Poloautomatické solidní palivové kotle horního hoření. Zvýšená spalovací komora a inteligentní automatizace. Vodní košile poskytuje maximální zásobování tepla. Nízký obsah popela kotle. Velká doba provozu na jedné botě paliva. KPD 83%. Životnost: minimálně 15 let. Záruka 3 let.

READ  Jak dát kávovar v nemocnici

Pereko kotle jsou vybaveny superchardním ventilátorem a elektronickým regulátorem, který automaticky nastavuje výkon kotle a udržuje dané teplotní vnitřní nebo topný systém. Spalování paliva pod kontrolou automatizace. Maximální efektivní a doba trvání hořící záložky. Většina. Kotle mají zvětšenou spalovací komoru, mohou být provozovány v režimu horního i spalovacího spalování. V horní části spalovací komory existují sekundární kanály přívodu vzduchu pro plyny. Třícestný horizontální výměník tepla poskytuje účinnost spalování paliva 85%. Mechanická čisticí páka o vodě naplněných skvrn usnadňuje a rychle vyčistit kotel během provozu.

Poloautomatické polské hard-palivové kotle Defro KDR plus 3A se zvýšenou spalovací komorou pro dlouhé dřevo a uhlí jakékoli frakce. Vodní účely, vnitřní ekomistéry, ventilátor. Moderní automatizace s senzorem spalin pro spalování ekonomiky. Trvání hoření na jednom stažení až 7 dní. Vysoká účinnost 83%. Ocel 6-8 mm, záruka 5 let. Nejvyšší kvalita pollice.

Poloautomatické kotle Metal-Fach. Jedná se o inteligentní optima (STG), SMART MAXI Series Series Palivové kotle, SMART MAXI (SE MAX II), SE Dokončené s regulátorem dohledu a ventilátorem. Regulátor řídí provoz kotle a automaticky udržuje specifikovanou teplotu, nastavit hladinu přívodu kyslíku do spalovací komory pomocí ventilátoru dohledu. To vám umožní výrazně zvýšit účinnost kotle a dosáhnout maximální ekonomiky paliva.

Poloautomatické kotle na pevné palivo pro dlouhodobé spalování s auto-palivem, automobilem, obrovskou nakládací komorou, vodorovným válcovým tepelným výměníkem tepla a pohodlným digitálním ovládacím panelem. Díky programu algoritmů zajišťuje původní automatický kotel kompletní spalování paliva a zajišťuje účinnost na 85%.

Nejlepší netěkavé kotle pro spalování nepřipravených dřeva. Obrovská spalovací komora, vysoká účinnost. Mají velkou prostornou spalovací komoru a třícestný horizontální teplotní výměník tepla. Zamykání sekundárních plynů, vysoká doba trvání hoření záložky.

Lavoro ECO Coppers Series L a XL současná vodní voda tepla kotle, práce v poloautomatickém režimu. Dřevo, uhlí, různé typy palivových briket se používají jako palivo. Kotel Lavoro Eco XL se vyznačuje prodlouženou spalovací komorou, která vám umožní ležet dříví až do 60 cm.

Výhody a nevýhody solidních palivových kotlů horního hoření

Kotelny s povrchovými spalovacími pece se ukáže jako složitější v provozu a údržbě. Například pro zatížení spalovací komory na pevném palivovém kotle bude vyžadovat podmíněné dříví o stejné velikosti.

Palivové pokládky musí být pečlivě užíváno, hledat maximální výplň a snaží se nepoškodit teleskopický mechanismus přívodu vzduchu.

Negativní okamžiky

Minusy používat kotel s pevným palivem, ale stále mají.

Horní spalovací systém se ukázal být náročný na kvalitu palivového dříví. Vrstvy by měly být rovnoměrně spáleny po celou dobu pálení. V opačném případě může disk na teleskopické tyči viset na spálené meče. Kotel proto lze doporučit pro použití v oblasti, kde nejsou žádné problémy s výběrem paliva. Nejlepší možností je koupit hotovou briketu, dřevěné uhlí nebo posel.

Kotly s pevným palivem v provozu se ukázaly být docela inertní. Důvodem je velké množství vody v chladicí košili.

Vzhledem ke specifickému provedení a impozantním velikostem polevy horního pálení je obtížné jej vyčistit z sazí a negaru. Pravidelně musíte udržovat disk a teleskopickou tyč. Je vystaven horkým plynům s velkými pryskyřičnými látkami, prachem, dřevem Lignin rozklad. Teleskopický mechanismus by proto měl být také vyčištěn.

Kotle na pevné palivové spalování se mohou lišit v použitém palivu. Existují čistě dřevěné modely a univerzální systémy, ve kterých je povoleno spalování messenger, dřevěné uhelné brikety nebo antracit. Zároveň je kategoricky nemožné používat uhlí plyn (Kurcture), koks, slinovací značky a materiál se zvýšenou sírou. Nemůže vypálit gumovou a plastovou odpad.

Další mínus. kotel s pevným palivem je schopen pracovat s vysokou účinností pouze s výhradou řízení procesu spalování paliva. Spalování povrchu vyžaduje odměřené přívod vzduchu, jinak nepracuje po spěchání pyrolýzních výrobků a významnou část tepla bude ztracena v komínové trubce.

Všechny plusy

Výhody použití kotle na pevném palivu s top pálením dříví pouze čtyři:

 • FireBox můžete stáhnout jednou několika dny. ušetříte čas a úsilí o udržení topného systému. Můžete odstranit z domu na několik dní v zimě, a to i v těžkých mrazech, bez otáčení skříně ve zmrazeném chladničce.
 • Vysoká účinnost top vrtání. Pokud správně stanovíte vrstvy paliva a řídíte proces spalování napájením vzduchu, je možné zvýšit pasy 89-90% pro pár bodů.
 • Spalování paliva dochází za sníženého tlaku. je o něco menší než uvnitř, ale stačí, aby se zabránilo průtoku oxidu uhelnatého a kouř přes štěrbiny v nakládacího poklopu.
 • Dvoulůžkové stěny s vodou se používají v konstrukci kotle. Povrchová teplota skříně nahoře. 85-90 o. Nižší. 65-70 o. To znamená, že riziko vydělávání popálení pro obyvatele při styku s horkým „barelem“ kotle je sníženo na minimum.

I po spalování požárů uvnitř pece, velké množství horkého uhlí s teplotou 250-300 o s. Masivní pouzdro (370 kg oceli a 40 litrů vody) se pomalu ochladí. I když napájecí zdroj zmizel, a cirkulační čerpadlo se zastavilo, je kotel tuhý palivo zahřál dům gravitací po dobu 6-7 hodin. Pokud pokryjete přívod vzduchu, pevné palivo pokládané v peci se ochladí v 2,5-3 hodiny.

READ  Jak zapnout teplou vodu v kotli navien

Proč se kotel dřeva někdy stává nejlepší volbou?

Samozřejmě, plynové agregáty jsou vykázány jako optimální volba pro snadné operace a náklady na energetický nosič. Ale bohužel ne všechny osady země (a zejména se týkají venkovských oblastí), na které se vztahuje zplyňování. Kromě toho, sčítání plynu do domu, i když je centrální dálnice, je poměrně obtížný a drahý úkol spojený s designem četných dokumentů. Získání všech povolení a koordinace, přípravu projektu, stejně jako nákup všeho nutného k shrnutí jednotlivých dodávek plynu bude vyžadovat spoustu času, nervy, peníze.

Plynové vybavení pro vytápění soukromého domu. bohužel, ne každý má příležitost využít své pohodlí

Elektrické topné těleso zdánlivě lze aplikovat na vytápění jakékoli struktury, do které bylo dodáváno elektřina. Takové kotle se snadno instalují, regulace a provoz. Jejich použití má však také své vlastní „úskalí“.

Možná budete mít zájem o informace o tom, jaké vlastnosti má elektrický beton pro vytápění soukromého domu

dlouhé, hořící

Elektrický kotle. instalován rychle a jednoduchý, ale náklady na takové vytápění nejsou pro kapsu.

Pro instalaci vysoce výkonných zařízení (nad 7 ÷ 9 kW) je nutné provést třífázový elektrický vedení. A to je opět kampaně na instancích, promítání, jeho koordinaci, schvalování a další „radost“. Dalším faktorem, který nelze vzít v úvahu, je vysoké náklady na elektřinu a každý rok roste. Proto platba za vytápění pomocí elektrického kotle může být velkolepější zátěž pro rodinný rozpočet.

Kromě toho je třeba si pamatovat, že pokud během nouze vypne elektřinu, dům zůstane nejen bez světla, ale také bez ohřevu.

Derivace přihlášení. Pokud je nemožné používat plyn, je kotel pevného paliva spolehlivější a výhodnější při vytápění soukromého domu. Zvláště od vytápění bydlení pomocí firewesters je tradiční, protože neexistuje žádný nedostatek tohoto paliva. Zejména problémy se nevyskytují v regionech bohatých na lesní pole, ve kterých je vždy dostatečně suchý. Ano, a nákup hotového dřeva na stupnici topné sezóny bude stát mnohem levnější než elektřina.

Proto dokonce instalace plynových topných zařízení, mnoho vlastníků starých domů není ve spěchu, aby se zbavili pecí a krbů, které jsou podporovány v pracovním stavu „jen v případě“.

Pec však není možnost, která je schopna teplá velké oblasti domu. Proto, aby se dosáhlo pohodlných teplot, v budově bylo nutné instalovat několik pecí, které byly několikrát denně vypořádány. Samozřejmě, že to není jen obtížné, ale také extrémně neekonomické.

Kotel na pevném palivu. moderní silná jednotka schopná poskytnout vřele vysokou bytovou budovu.

Toto nepohodlí je eliminováno vytvořením plnohodnotného topného systému, který běží od kotle na pevném palivu pro dlouhé hořící, což umožňuje celý dům teplem jedním místem. Na rozdíl od běžné trouby jsou takové agregáty schopny pracovat z jedné palivové záložky na 12 a ještě více hodin. Takový kotle bude vyžadovat pozornost dvakrát denně, kdy je v peci položeno požadované množství dříví.

Mimochodem, tam jsou také takové modely pevných palivových jednotek, které jsou schopny pracovat na jednorázovém palivovém a denní záložce a více.

Struktura jednoho z modelů kotle na pevném palivu pro dlouhé spalování a typy použitých paliv.

Výhoda kotlů tuhých paliv je, že téměř všechny modely mohou pracovat nejen na palivové dříví, ale také na jiných typech pevných paliv. Pro tento účel jsou pelety, tian brikety, stejně jako tzv. Eurodrov vyráběny ze dřeva odpadu.

Jako palivo pro tyto agregáty se používají některé odrůdy kamenných uhlí, nicméně, ne všechny modely jsou určeny pro něj. Proto, pokud plánujete používat uhlí pro vytápění, měli byste zvolit odpovídající model, když jsem při nákupu studoval své vlastnosti.

Kotle na tuhé palivové kotle s vlastním rukou: kresby a video tutorial

Pokud má hlavní mistr svarové dovednosti, vyrobí kotel na pevném palivu na dlouhé hořící s vlastními rukama, bude to docela sil. Na první pohled se zdá, že se jedná o složitý design, ale opatrně seznámený s výkresy a sledoval konstrukční vlastnosti takových agregátů. První věc, kterou chcete pochopit, je zařízení pro výměník tepla. Nabízíme přibližný výkres se seznámit.

Zbytek bude snazší. Určitě bude mít zájem na výkresy nejhoršího kotle.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS