Můžete na mikrovlnnou troubu umístit předměty

věcí, které byste neměli dávat do mikrovlnné trouby

Užitečné tipy

Mikrovlnná trouba je pro mnoho lidí záchranným lanem. je to záchranné lano. Zejména pro ty, kteří se potřebují rychle nasnídat a vyrazit do práce nebo si potřebují v kanceláři ohřát rychlé jídlo.

můžete, mikrovlnnou, troubu, umístit

Za zmínku stojí, že mikrovlnná trouba byla vynalezena zcela náhodou během druhé světové války, kdy vědci zkoumali radar. Jeden inženýr si všiml, že se mu v kapse roztekla čokoládová tyčinka.

Přestože v mikrovlnné troubě můžete ohřívat spoustu potravin, některé věci do ní rozhodně nesmíte dávat.

Než příště stisknete tlačítko Start, ujistěte se, že jste dovnitř nevložili žádný z následujících předmětů.

Oblečení

Někteří „odborníci“ autoritativně tvrdí: Mikrovlnnou troubu lze použít jako sušičku prádla.

Zaprvé, ponožky nebo spodní prádlo nelze zcela vysušit, už jen proto, že je velmi pravděpodobné, že se vznítí, a následně dojde k požáru a hosté z ministerstva pro mimořádné situace.

Zadruhé, i když není žádný problém, oblečení se neohřívá správně, a pokud je v mikrovlnné troubě příliš horké, začne se z něj kouřit a deformuje se.

můžete, mikrovlnnou, troubu, umístit

Za třetí, existuje riziko, že by se mikrovlnná trouba mohla porouchat. Vůbec.

Nádobí do mikrovlnné trouby je vhodné nakupovat ve specializovaných obchodech nebo u známých značek, které dbají na kvalitu materiálů a nezapomínají na značení. I když jsou nádoby dražší, vydrží déle než levné a křehké.

Většinu jídel je lepší připravovat v mělkých, ale širokých talířích se silným dnem. Rychle a rovnoměrně se zahřívají a nepraskají v důsledku vysokých teplot.

Víka pro mikrovlnné trouby mají stejné požadavky jako talíře

Pokud je mikrovlnná trouba vybavena režimem grilu nebo konvekce, měli byste do ní vkládat potraviny pouze v tepelně odolných skleněných nádobách. Talíře pro rychlý ohřev mohou prasknout a z plastových talířů se začnou uvolňovat toxické látky.

Umístění mikrovlnné trouby na lednici je jednoduché pravidlo. V tomto případě bude instalace zařízení nad sebou bezpečná, i když některé nevýhody uspořádání spotřebičů ve sloupci zůstanou zachovány.

Po zakoupení mikrovlnné trouby jsem ji nejprve nainstaloval na horní část lednice. nebylo jiné místo, kam ji instalovat, a na stavbu speciální police na stěně nebyl čas. Umístění se zdálo být dobré, ale rychle se ukázalo, že je nepohodlné pokaždé, když se dostanete na talíř někde pod stropem, a to i ve velké výšce. Poté, co jsem se polil horkou polévkou, jsem se rozhodl namontovat poličku na mikrovlnnou troubu a vyjmout ji z lednice.

READ  Jaký je rozdíl mezi mikrovlnnou troubou a sporákem?

Dávat talíře do mikrovlnné trouby na lednici a vytahovat je zpět opravdu není příliš pohodlné. Ale v naší kuchyni nejsou žádné jiné možnosti umístění, dokonce i stěny jsou již obsazeny skříněmi, není kam jinam mikrovlnnou troubu namontovat. Snažte se troubu používat opatrně, než se někdo popálí. Lednice funguje také dobře, mikrovlnná trouba je moderní, při zapnutí se neohřívá, nemyslím si, že by se zařízení mohla navzájem poškodit.

Lze mikrovlnnou troubu umístit pod televizor?

Mikrovlnnou troubu umístěte pod televizní panel pouze v krajních případech. Situace je stejně nežádoucí jako umístění televizoru na mikrovlnnou troubu. Pokud jsou jednotky umístěny příliš blízko u sebe, trouba nevyhnutelně ovlivní výkon videozařízení a bude ho rušit. Další nevýhody zůstanou zachovány, a to:

  • zesílené elektromagnetické pole v blízkosti provozních zařízení, které může mít negativní vliv, včetně vlivu na zdraví;
  • Riziko přehřátí televizoru topným tělesem;
  • Hrozí nebezpečí zkratu v důsledku vniknutí horké páry do video panelu;
  • možná deformace těla trouby, která je obzvláště pravděpodobná, pokud je mikrovlnná trouba umístěna pod těžkým televizorem s kineskopem.

Nejjednodušší způsob, jak zabránit poruše obou spotřebičů, je neumisťovat je blízko sebe. Pokud však nemůžete mikrovlnnou troubu umístit jinam, musíte mezi jednotkami vytvořit zástěnu.

Pokud umístíte mikrovlnnou troubu na televizor, může se stát, že se na videozařízení vylije čaj nebo spadne jídlo

Nejlepší možností by bylo zvednout televizor na stěně výš a upevnit ho v závěsné poloze. Pokud to není možné, měl by se nad mikrovlnnou troubu postavit stojan na podpěrách a televizor by se měl umístit na něj, nikoli přímo na mikrovlnnou troubu.

Kam umístit mikrovlnnou troubu

Mnohé ženy v domácnosti jsou zmatené, pokud jde o umístění mikrovlnné trouby. Za prvé, musí být pohodlný pro časté používání. Na druhou stranu, velikost je impozantní a v kuchyňské lince zabírá hodně místa. Snaha o výhodné skrytí spotřebičů nebo jejich začlenění do celkového interiéru kuchyně vede k několika možnostem instalace:

  • Spotřebič postavte na pracovní desku;
  • vyrobit horní mikrovlnnou troubu;
  • Umístěte troubu na ostatní spotřebiče nebo pod ně (tento způsob se používá pro úsporu místa v malých kuchyních);
  • Integrace mikrovlnné trouby do kuchyňské linky;
  • Na okenním parapetu, pokud to šířka parapetu umožňuje.

Všechny metody mají právo na existenci, ale s určitými kritérii a pravidly instalace. Je však také důležité si uvědomit, že nezáleží jen na umístění trouby, ale také na její blízkosti k ostatním elektronickým zařízením, protože na některé spotřebiče může mít nepříznivý vliv.

READ  Jak si vybrat levnou mikrovlnku pro domácnost

Kde by mikrovlnná trouba neměla být umístěna

Nyní pochopíme, proč nemůžete umístit mikrovlnnou troubu na horní část chladničky. Zdá se, že jeden předmět jídlo ochlazuje a druhý ohřívá. Kombinace těchto dvou možností však může být problematická. Chladnička je určena pro určité provozní prostředí.

Během provozu se výrazně zahřívá. Proud horkého vzduchu přímo na skříň, zejména v horkém dni, by ji mohl vyřadit z provozu.

Měli byste se také zeptat, zda můžete na lednici umístit těžké předměty. Ve většině případů je to velmi nežádoucí: mohlo by dojít k poškození pouzdra, což by mělo velmi nečekané následky.

Odpověď na otázku, zda můžete na lednici umístit mikrovlnnou troubu, bude tedy velmi jednoznačná.

Hodnocení výrobců speciálního nádobí pro mikrovlnné trouby

Téměř všichni výrobci vyrábějí řadu nádobí pro mikrovlnné trouby. Mezi nejznámější patří tyto značky:

Luminarc

Formy z tvrzeného skla od této společnosti se vyznačují tím, že vydrží každodenní provoz v mikrovlnné troubě. Mají elegantní design a jsou vhodné pro režimy grilování a konvekce.

Společnost Luminarc vyrábí kompletní sady nádobí pro mikrovlnné trouby, které obsahují talíře, misky, šálky a podšálky. Jedná se o originální a nezbytný dárek pro každou dovolenou, který poskytuje hygienické prostředí pro vaření a ohřívání jídla.

Tognana

Tato italská keramika je potažena speciální ochrannou glazurou, a proto ji lze používat v mikrovlnné troubě. Umožňují ohřívání a rozmrazování potravin v širokém rozsahu podmínek, protože jsou vysoce tepelně odolné.

Verze pro mikrovlnné trouby nemají žádné kresby, kovové okraje a další drobné detaily, které do mikrovlnné trouby nepatří.

Nadir

Saláty, krabičky na oběd, talíře různých průměrů a hloubek ze skla a tepelně odolného plastu. základní sortiment brazilské společnosti. Na seznamu jsou kontejnery všech možných barev, vyrobené bezpečnými barvivy šetrnými k životnímu prostředí. Mikrovlny ohřívají potraviny různé hustoty během několika minut.

Wolomin

Kvalitní mikrovlnné nádobí vyrobené v Polsku. Hlavním materiálem je žáruvzdorné sklo a potravinářský plast. Nádoby Wolomin lze skladovat v mrazničce a chladničce.

Některé modely jsou vhodné pro konvekční vaření. Mnoho lidí si také oblíbilo čajové soupravy Wolomin, které jsou odolné vůči mechanickým nárazům a mikrovlnným troubám.

Vitri

Tepelně odolné plastové nádoby a boxy na oběd pro mikrovlnné trouby různých objemů a tvarů. Mají víka, která lze otevřít ventilem, který vypouští páru.

Nejoblíbenější modely jsou kulaté a obdélníkové o objemu 1,5-2 litry. Skvěle se hodí na nošení oběda do práce a ohřívání jídla v mikrovlnné troubě standardní velikosti.

READ  Jak nastavit troubu Kuppersberg

Simax

Tepelně odolné skleněné hrnce do mikrovlnné trouby. Hlavní výrobní závody společnosti se nacházejí v České republice.

Společnost Simax vyrábí kompletní sady, které jsou skvělým dárkem pro každou oslavu. Jedná se o cenově dostupnou značku, která dbá na kvalitu a bezpečnost svých výrobků.

Pyrex

Stínované žáruvzdorné sklo, bílá sklokeramika, borosilikátové sklo. to jsou základní materiály, ze kterých se vyrábí žáruvzdorné nádobí značky Pyrex. Velmi žádané jsou nádoby s víkem na školní obědy a boxy na svačinu s několika přihrádkami, stejně jako široké skleněné nádoby s bočnicemi na pečení. Salátové mísy Pyrex lze dlouhodobě používat v širokém teplotním rozmezí.

Co lze vložit do trouby

Označení „vhodné do mikrovlnné trouby“, „vhodné do mikrovlnné trouby“, „vhodné do mikrovlnné trouby“ je známkou toho, že předmět splňuje všechny potřebné požadavky (včetně bezpečnosti).

můžete, mikrovlnnou, troubu, umístit

Jednorázová balení nejsou takto označena, proto je nejlepší si je jednou zkontrolovat. Odolávají teplu, protože plasty mohou být tavné a při zahřátí se mohou deformovat nebo ztrácet tvar.

Pro pokrmy, které si musí zachovat šťavnatost, však lze použít sáčky na pečení (například bez kovových spon) a také potravinářskou fólii. K vaření, ohřívání a rozmrazování můžete používat tepelně odolné talíře, šálky, misky a další plastové nádobí vhodné do mikrovlnné trouby.

Speciální nádobí do mikrovlnné trouby. Jedná se o různé nádoby, které jsou vhodné i pro skladování potravin v chladničce, a to i při nízkých teplotách. Nádoby mají víka se speciálními klapkami, které umožňují únik páry.

Do této skupiny patří specializované položky. Například parník. je sada, která obsahuje hlavní nádobu na vodu, jednu nebo více mřížkových nebo perforovaných vložek a víko.

Poklici je možné zakoupit i samostatně, čímž se z jakéhokoli talíře stane velmi praktický gulášový hrnec, který navíc lépe udržuje teplo. Dalším příkladem plastového nádobí jsou různé nádoby na vaření vajec. Mají podobný tvar. oválný.

Do nádoby rozklepněte vejce, osolte ho, manipulujte s ním (např. zamíchejte, přidejte majonézu, mléko, nasekané bylinky, nakrájenou zeleninu nebo uzeniny), přikryjte ho a vložte do trouby. S tímto přístrojem můžete vařit vejce natvrdo (s různým stupněm propečení). v sáčcích, měkké, tvrdé), příprava omelet.

Chcete-li vařit nebo ohřívat na dvou úrovních, můžete si zakoupit plastový talíř, který přidá troubě další „patro“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS