Můžete se po depilaci vykoupat?

Co po laserové epilaci nesmíte a co můžete dělat?

Pomocí laserové epilace je možné se na dlouhou dobu zbavit nežádoucího porostu na kterékoli části těla. Aby byl výsledek zákroku co nejpozitivnější, je nutné se na něj před zákrokem řádně připravit a po zákroku zajistit náležitou péči. Co nesmíte dělat po laserové epilaci a jaká omezení je důležité striktně dodržovat, sdělte lékaři během první konzultace. Pacient by měl zodpovědně dodržovat všechna doporučení specialisty, jinak se zvyšuje riziko negativních následků po zákroku, které je mnohem těžší a delší řešit.

Po laserové epilaci není možné vystavovat pokožku zbytečnému stresu, protože v období rekonvalescence zůstává epidermis citlivá, náchylná k podráždění a zánětům. Po odstranění chloupků laserem je pokožka náchylnější k pigmentaci a citlivější na ostré sluneční paprsky. Proto je v prvních dvou až třech týdnech po laserové epilaci zakázáno opalovat se, navštěvovat solárium, být delší dobu pod přímým slunečním světlem. V létě byste měli před pobytem venku ošetřit pokožku opalovacím krémem s nejvyšším stupněm ochrany.

Koupání, sauna, bazén po laserové epilaci je přísně zakázáno. Vystavení horké páře a chlorované vodě může rovněž poškodit pokožku a způsobit podráždění, hyperémii, otok a olupování. Z tohoto důvodu se doporučuje nepoužívat tyto procedury po dobu 1 1/2 až 2 týdnů.

Jakékoli ošetření, při kterém je kůže vystavena působení abrazivních částic, je zakázáno:

Během laserové epilace nelze odstraňovat dorůstající chloupky voskem nebo cukrovou pastou, protože to poškozuje pokožku a při opakování může vést k vážným komplikacím.

Kontraindikace depilace nohou, bikin a dalších oblastí

Existují následující kontraindikace depilace voskem:

  • individuální nesnášenlivost složek léčby,
  • kardiovaskulární onemocnění (hypertenzní a koronární),
  • akutní infekce a pustulózní kožní onemocnění,
  • závažné zánětlivé procesy,
  • astma, hepatitida, rakovina,
  • Diabetes mellitus, akutní herpes,
  • epilepsie, neuropsychiatrické poruchy,
  • těhotenství.

Bioepilaci v těhotenství neprovádíme. Ačkoli neexistují žádné přímé kontraindikace, existuje riziko. Může ovlivnit vaši celkovou pohodu.

Místní omezení v oblasti zákroku jsou:

Depilaci voskem neprovádíme u žen v následujících oblastech

Všechny výše uvedené oblasti vyžadují přesné a šetrné ošetření.

Proto jsme již dávno upustili od agresivnějšího vosku ve prospěch ručního cukru.

Nezapomeňte, že byste si neměla epilovat prsa během kojení nebo při silné menstruaci. depilace bikin. V týdnu před menstruací a během ní se bolest výrazně zvyšuje, proto vždy doporučujeme naplánovat ošetření uprostřed cyklu.

Voskování je bolestivé?

Otázka bolestivosti epilace znepokojuje mnoho žen. Vše je dáno zvolenou metodou: čím silnější bude dopad, tím výraznější bude pocit. Roli hrají také individuální prahy citlivosti. co jednoho člověka bolí, nemusí vůbec cítit.

Druhy epilace podle bolestivosti v sestupném pořadí:

Nejbolestivější epilace. elektrická a vosková. je tedy nejhorší. Vzhledem k tomu, že elektroepilace zahrnuje ošetření každého chloupku zvlášť, je to ten, který je na vrcholu hodnocení bolesti. Při shugaringu se chloupky odstraňují ve směru jejich růstu, což snižuje bolestivost.

Další bezbolestná epilace. Elos a laser. Bolestivý pocit je v tomto případě způsoben tím, že během procedury vaše kůže absorbuje určité množství energie a zahřívá se. Záleží však také na vybavení a profesionalitě řemeslníka. Moderní lasery jsou vybaveny chladicím systémem, který umožňuje bezbolestnou epilaci.

Intenzita bolestivých pocitů závisí také na části těla, kde se epilace provádí. Nejcitlivějšími oblastmi jsou oblast bikin a obličej.

Pokud si necháváte epilovat chloupky v salonu, za bezbolestnost vaší pokožky před epilací zodpovídá odborník na epilaci. Anestezie je obvykle nutná u nejcitlivějších částí kůže. Epilační anestetika však lze aplikovat na jakoukoli oblast podle volby zákazníka.

Metoda úlevy od bolesti je specifická pro danou oblast. Na obličej, včetně oblasti nad horním rtem, se tedy aplikují pouze krémy. Pro ostatní oblasti těla jsou běžné epilační spreje s lidokainem.

READ  Co potřebujete pro depilaci horkým voskem

Technologie voskování

Pomocí vosku můžete sami odstranit chloupky na různých místech: nohy, paže, oblast bikin a podpaží, nad horním rtem. Technika depilace je stejná pro všechny zóny, dokonce i pro muže, ale odborníci doporučují používat horký vosk, protože depilace je účinnější a méně bolestivá.

Před zákrokem je lepší připravit si všechny potřebné nástroje, zahřát vosk ve speciálním elektrickém taviči vosku, mikrovlnné troubě nebo vodní lázni na teplotu 40oC (při teplé epilaci) nebo 60oC (při horké epilaci). Teplotu lze kontrolovat na ohybu kolena. Vosk nesmí být na pokožce příliš horký. Poté místo epilace vydezinfikujte, abyste předešli riziku infekce, a použijte dětský pudr, abyste zlepšili vazbu mezi voskem a pokožkou a epilace byla účinnější a méně bolestivá. Abyste se vyhnuli bolestem pokožky během epilace, zvažte, zda si ji předtím nenapařit v horké sprše nebo vaně.

můžete, depilaci

Po přípravě pokožky a zahřátí vosku na správnou teplotu je třeba vosk správně nanést v rovnoměrné vrstvě na pokožku podél linie vlasů. Nezakrývejte velkou plochu najednou, abyste se vyhnuli bolestem při trhání, zejména v oblasti bikin. Poté položte proužek látky ve standardní délce, rozetřete jej, aby dobře držel, a zachycením spodního okraje jej odlepte proti růstu vlasů, na rozdíl od shugaringu, při kterém se proužek odlepuje podél porostu. Základní pravidlo. Provádějte ji prudce, ale rovnoběžně s kůží, abyste se vyhnuli modřinám a podlitinám.

V intimní oblasti, kde je pokožka obzvláště jemná a citlivá, je nejlepší držet se při trhání pásku rukou.

Po odstranění chloupků v jedné oblasti můžete přejít k další. Doporučuje se pohybovat od horní části těla ke spodní. Abyste předešli podráždění, neprovádějte vosk na stejném místě dvakrát. Pokud na místě zůstanou nějaké chloupky, lze je odstranit pinzetou.

Po úplném odstranění vosku je důležité odstranit všechny zbytky vosku, které na těle zůstaly. Pokožku můžete otřít měkkým vlhkým hadříkem pod tekoucí teplou vodou. Nepoužívejte žádné kosmetické čisticí prostředky ani flanel, aby nedošlo k podráždění pokožky. Poté můžete pokožku otřít měkkým ručníkem, abyste odstranili přebytečnou vlhkost, a na depilované místo použít speciální zklidňující krém.

Depilace voskem pomocí voskových pásek

Technika depilace studeným voskem se mírně liší nejen od depilace cukrovým voskem, ale také od depilace horkým voskem. Používejte speciální voskové pásky, které není třeba zahřívat. Tato metoda je nejjednodušší, ale méně účinná, takže se doporučuje pro „kempinkové“ podmínky, kdy není čas nebo místo na nahřívání vosku, nebo v těhotenství, kdy je již obtížné nanášet pastu.

Voskový pásek nejprve potřete dlaněmi, aby se zahřál, pak odstraňte ochranný povlak, navoskujte jej, lehce potřete a rychle stáhněte proti stonku vlasu. Poté vezměte další proužek a postup opakujte, ale na jiném místě. Po dokončení je třeba celou oblast opláchnout od zbylého vosku, otřít pokožku roztokem chlorhexidinu, aby se vydezinfikovala, a poté nanést zklidňující krém. Zklidněte podrážděnou pokožku po depilaci měsíčkovým odvarem a ledem.

Péče o pokožku po depilaci voskem

Podráždění je po depilaci voskem považováno za normální, ale je třeba pomoci pokožce se zotavit. Proto je otázka, jak pečovat o pokožku po depilaci voskem, relevantní pro všechny a vždy. K tomuto účelu lze použít antiseptikum, které se v malém množství nanese na podrážděné místo. Nejlepší je však o pokožku pečovat předem, abyste předešli podráždění.

Někdy trvá příliš dlouho, než se zbavíte podráždění po depilaci voskem. Zánět, zarudnutí, svědění atd. nezmizí bez ohledu na to, jaká opatření jsou přijata. Tento typ podráždění může být způsoben alergickou reakcí. K tomu dochází většinou po depilaci voskem. Některé kosmetické přípravky mohou navíc způsobit tyto účinky. V tomto případě péče o pokožku po depilaci zahrnuje užívání antihistaminik a používání pouze dětské hypoalergenní kosmetiky, která neobsahuje barviva a vonné látky.

Správnými produkty lze tomuto druhu poškození snáze předcházet. V katalogu Epsom.pro představuje hypoalergenní přípravky pro péči o pokožku po depilaci voskem, které pomáhají připravit pokožku a obnovit ji po depilaci.

Rady našich odborníků po ošetření

Vyhněte se nošení syntetického oblečení (pouze bavlněné oblečení). Měli byste se také vyvarovat tření oblečení o ošetřenou oblast. To může vést k podráždění, infekci, hnisání a následnému zjizvení.

READ  Který kávovar je pro kosmetický salon výhodnější

Nedoporučuje se také nosit těsné nebo odírající spodní prádlo pro procedury v oblasti bikin a podpaží a těsné a odírající oblečení pro ošetření těla (včetně džínů a elastických punčoch pro ošetření nohou).

Nezapomeňte, že pokud se chystáte zahájit elektroepilaci, nesmíte po dobu léčby (tj. dokud se růst chloupků v ošetřované oblasti nezastaví) odstraňovat chloupky žádným jiným způsobem, aby se nesnížila účinnost léčby.

Nedodržení tohoto pravidla bude mít za následek snížení účinnosti léčby, prodloužení jejího trvání a zvýšení počtu opakování.

Bezprostředně po elektrolýze ošetří odborník ošetřenou oblast alkoholem nebo chlorhexidinem. Doma ošetřujte oblast chlorhexidinem, cindolem nebo solcoserylem (gelem) po dobu dvou týdnů dvakrát denně.

Po depilaci voskem, cukrem nebo voskem ošetří odborník na depilaci oblast speciálním olejem nebo pleťovou vodou. Doma si na oblast naneste tělové mléko Bel epil (k dostání v naší prodejně v centru Moskvy). Rizhskaya) nebo jakýkoli jiný vhodný krém pro hojení a zpomalení růstu vlasů.

Po fotoepilaci v letních měsících používejte opalovací krém s ochranným faktorem alespoň SPF 30, nejlépe s obsahem antiseptických látek. Během 48 hodin po zákroku ošetřujte oblast pravidelně tímto krémem.

můžete, depilaci

Po dobu 24 hodin po epilaci se vyhněte všem mokrým procedurám a nepřibližujte se k pokožce.

Po dobu 3-5 dnů nepoužívejte saunu, parní lázeň, bazén, posilovnu apod.д., Minimalizovat riziko možné infekce.

Doporučujeme, abyste se po depilaci bikin a třísel 3-5 dní zdrželi pohlavního styku, abyste předešli infekci a tření na ošetřovaných místech.

5-7 dní po elektroepilaci nepoužívejte na ošetřenou oblast deodoranty, krémy, samoopalovací přípravky, make-up, éterické oleje a parfémy.

můžete, depilaci

Během 2-3 týdnů po odstranění chloupků pomocí epilace elektrickým proudem nebo 7 dní po depilaci voskem nebo cukrem nepoužívejte v ošetřované oblasti peeling, peeling, čisticí a zahřívací masky a jiné kosmetické přípravky a procedury.

Nedoporučuje se opalovat (slunce nebo solárium) po dobu 3 týdnů po elektroepilaci nebo 2-3 dny po enzymatické, cukrové nebo voskové epilaci, aby nedošlo k pigmentaci (tmavým skvrnám v místech, kde byly chloupky odstraněny). Po uplynutí této doby je třeba se před opalováním namazat krémem s vysokou UF ochranou.

Vždy se poraďte se svým terapeutem ohledně následujícího termínu schůzky, tj. schůzky k odstranění chloupků, které dorostly z dříve depilované oblasti, a přijďte znovu na ošetření.

Základní doporučení pro oblasti těla

Kosmetici doporučují, abyste se na odstranění nežádoucích chloupků z určitých částí těla začali připravovat 1-1,5 měsíce předem:

Je nutné se 1,5 měsíce před zákrokem zdržet opalování a v létě používat krémy s nejvyšší ochranou proti slunečnímu záření. Také je nutné odmítnout návštěvu solária. Měsíc před laserovou epilací není možné používat takové procedury, jako je shugaring, vaxing, depilace. Odrostlé chloupky je možné odstranit pouze žiletkou.

Dva týdny před léčbou je vhodné vyhnout se užívání některých skupin léků: antimikrobiálních, antibakteriálních, hormonálních atd. Laserový paprsek totiž zahřívá vlasový stvol, čímž ničí žárovku, a dříve užívané léky se hromadí v tkáních, včetně kůže. Vystavení vysokým teplotám může způsobit nepředvídatelné reakce, jako je hyperpigmentace, podráždění nebo úplné snížení účinku ošetření. Pokud musíte tyto léky užívat nepřetržitě, měli byste se vždy poradit s lékařem.

Tři dny před epilací je třeba chloupky oholit žiletkou. Během této doby vlasy stihnou trochu dorůst (až 2. 3 mm), což zajistí maximální účinnost procedury. Nezanedbávejte holení, protože příliš mnoho chloupků vám může způsobit nepříjemné pocity při epilaci.

V den laserové epilace byste si měli dát osvěžující sprchu bez mýdla, gelu a dalších hygienických prostředků. Po sprchování byste neměli používat žádný krém, pleťové mléko, deodorant apod.

To byla obecná pravidla, která pomohla odpovědět na otázku „jak se připravit na první laserovou epilaci“. A nyní se podívejme na přípravná doporučení pro konkrétní oblasti, které budou vystaveny laserovému ošetření.

Bikiny

Kůže v oblasti bikin je velmi tenká a jemná, takže jediným způsobem, jak se snadno a bezbolestně zbavit nežádoucího porostu, je vyzkoušet laserovou epilaci v oblasti bikin. Příprava na ošetření intimní oblasti spočívá v dodržování výše uvedených pravidel, ale je tu ještě jeden důležitý detail. pokud jste již dříve měli genitální herpes, lékař vám doporučí, abyste 1,2 až 2 týdny před zákrokem užívali antivirotika, která byste měli užívat i další týden po zákroku.

READ  Jak nahradit vidličku na vodič ventilátoru

Aby se minimalizovalo riziko nepříjemných pocitů při laserové epilaci, neměli byste zákrok podstupovat během menstruace. Důvodem je to, že během menses se zvyšuje citlivost kůže, takže ne všechny ženy jsou schopny snášet zákrok bezbolestně.

Před odstraněním nežádoucích chloupků na obličeji v den zákroku byste měli odmítnout jakoukoli péči o pleť a dekorativní kosmetiku. Pokožka musí být dokonale čistá. Nezapomeňte, že před zákrokem je zakázána exfoliace, používat masky s různými kyselinami ve složení.

Nohy vyžadují důkladnější přípravu. Pět až sedm dní před epilací si nevytrhávejte chloupky epilátorem, voskem apod. Holení se doporučuje 2 až 4 dny před zákrokem.

Nepoužívejte přípravky proti celulitidě, nepoužívejte masáže. Pokud máte na kůži modřiny, je epilace kontraindikována. Před zákrokem je třeba počkat, až modřiny zcela zmizí.

Po depilaci a před ní: rady pro péči o pleť

Po depilaci (stejně jako před ní) je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel. To vám umožní maximalizovat účinek zákroku, zpomalit další růst chloupků a chránit se před možnými vedlejšími účinky způsobenými nesprávným postupem po depilaci.

Pokud jste se přihlásili na depilaci, potřebujete znát následující rady týkající se péče o pokožku před zákrokem:

1 V den depilace je vhodné se osprchovat a nepoužívat žádné krémy, pleťová mléka ani tělové mléko.к. Tyto přípravky vytvářejí na povrchu pokožky neviditelný mastný film, který ztěžuje aplikaci depilačního přípravku (např. vosku nebo cukrové pasty), což může ovlivnit účinek ošetření.

2 V létě je lepší se před a po depilaci neopalovat, aby nedošlo ke zbytečnému podráždění pokožky. Doporučuje se také vyhnout se používání solária před nebo po ošetření.к. V místě odstranění chloupků se mohou objevit tmavé pigmentové skvrny.

3 Den před ošetřením se umyjte středně tvrdou houbou a drhněte (masírujte), abyste odstranili vnější vrstvu odumřelých kožních buněk.

4 Zapomeňte na žiletky, depilační krémy a elektrickou epilaci mezi jednotlivými depilacemi. Díky tomu jsou vlasy pevnější a vlasový folikul silnější.

5 Nezapomeňte, že 3 dny před menstruací, během ní a 3 dny po ní se bolest při depilaci zvyšuje. Vaše vlasy budou také aktivně růst díky hormonům a příště se budete setkávat se svým terapeutem dříve než obvykle. Pokud menstruujete, použijte před depilací čistý tampon.

Po depilaci voskem je třeba dodržovat následující pokyny:

1 Po dobu 24 hodin po depilaci se neopalujte na pláži ani v soláriu.

2 Po depilaci byste měli první 2 dny používat vatový tampon s chlorhexidinem.

3 Prvních 24 hodin nechoďte do posilovny, sauny ani do sauny.

4 První den se můžete sprchovat, ale bez mýdla nebo sprchového gelu. Deodorant lze použít den po depilaci voskem.

To jsou všechny tipy, které potřebujete znát. Provádějte ji pokaždé před a po depilaci a získáte ještě hladší, čistší a krásnější pleť! Těšíme se na vás v salonu krásy Depilux!

To je zajímavé!

Foto. Rozdíl mezi holením a depilací bikin.Článek vizuálně porovnává výsledky depilace a holení v intimní oblasti.

To je zajímavé!

Foto. výsledek depilace konečníku.Tento článek popisuje postup depilace řitní zóny, uvádí fotografie výsledků.

Nejnovější video z našeho kanálu YouTube. Christina Churinová, ředitelka společnosti Depilux, vede rozhovor s gynekologem:

Rezervujte si schůzku nyní!

Tel: (843) 216-36-31 WhatsApp: 8-962-556-36-31. 20:00, bez volných dnů)Zaregistrujte se online(24 hodin denně, 7 dní v týdnu)

Jak chránit pokožku před podrážděním po epilaci

Podráždění je snazší předcházet než ho léčit. Proto je důležité před depilací voskem dodržovat následující pravidla:

    Několik dní před zákrokem se vyhněte UV záření, zejména pokud se chystáte na strojovou epilaci;

Po depilaci voskem je nutné použít zklidňující krém a po určitou dobu se vyhnout horkým koupelím, opalování a mechanickým vlivům.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS