Mikrovlnná trouba mikrovlnná trouba to sami

Mikrovlnná trouba mikrovlnná deska

Během období používání mikrovlnné trouby může nastat situace, když jiskry jsou zapnuty uprostřed. První myšlenkou uživatele. dát k opravě. Docela často problém, který na první pohled se zdá vážně, můžete to opravit sami. Jmenovitě. nahradit zkreslené slídy.

mikrovlnná, trouba, sami

Mica. nenápadná, ale velmi důležitá položka jakékoli mikrovlnné trouby.

Mikrovlnná trouba mikrovlnná trouba: Jaká funkce funguje, důvody pro cvičení, jak nahradit doma. to bude dále diskutováno.

Určitě si všimlo, že uvnitř mikrovlnné trouby je malá obdélníková deska.

Jak si vybrat náhradní materiál

Zjistit, že deska vyhořel z slídy, mnozí se zajímají o nahradit mikrovlnnou troubu v mikrovlnné troubě a mohu použít jiný materiál, který má být vyměněn. Rozhodnutím než nahrazením desky, která spálená, je nutné vzít v úvahu charakteristiky materiálu:

dielektrika (měla by být vysoká);

Přívětivkost životního prostředí (škodlivé látky by neměly být uvolněny při zahřátí);

Permeabilita patch (vysoká propustnost par zabrání tvorbě kondenzátu na magnetronu během provozu mikrovlnné trouby).

Co je potřeba takovou péčí při výběru materiálu? Pokud tyto požadavky nemají pozorovat, pak v procesu vaření mohou být přiděleny nebezpečné látky nebo vlhkost pro topný proud drátů. Proč riziko? Koneckonců může dojít k zkratu, který povede k drahé mikrovlnné opravy.

Z toho, co může být nahrazeno talířem, která spálená, slída a tepelně odolný plast je optimální.

Slída

Materiál šetrný k životnímu prostředí s vysokými dielektrickými vlastnostmi a vysokou propustností par. Mica Deska umožňuje získat vysoce kvalitní topení uvnitř mikrovlnné komory a zajišťuje bezpečnost vlnovodu a magnetronu.

Mica je levná a můžete si jej koupit ve všech specializovaných obchodech.

Další výhodou je schopnost znovu použít, pokud slída deska není plně spálena. Pro tuto potřebu:

Vzhledem k tomu, že slída je k dispozici a snadno použitelné, nemusíte myslet, než ji nahradit.

Tepelně odolný plast

Někteří mistři zvažují životní styl podání a řešení, než jej vyměnit, pokud ho vypálí, dávají přednost k potravinářskému tepelně odolnému plastu.

Tato volba je odolnější a trvanlivější, ale je dražší a nemůžete vždy zakoupit potřebnou část pro mikrovlnnou troubu.

Proč mikrovlnná ochranná obrazovka

„Srdce“ jakéhokoliv mikrovlnného sporáku. magnetron generující mikrovlnné vlny. Komunikuje s fotoaparátem přes vlnovod. jeho vývod pokrývá speciální desku, jako je hustá tkanina. Nachází se na pravé zdi. Pokud stisknete prst. tlačí povrch, za který je obdélníkový otevření vlnovodu.

READ  Elektrický mikrovlnný transformátor, kde sekundární vinutí

Pokud vaše mikrovlnná kamna vznikla. 80% pravděpodobnosti, že v něm bylo uzdorné těsnění. Co tato flexibilní bariéra potřeba? Za prvé, díky tomu, mikrovlna emitovaná emitorem se odráží. Za druhé, je zajištěno kvalitní oteplování produktů. V centru je těsnění, vpravo nebo nižší.

Výměna slotů: Krok za krokem

Před opravou je kabel mikrovlnné trouby vytažen ze zásuvky. Je třeba mít na paměti, že napětí na kondenzátorech zůstává před odstraněním obrazovky slídu, musí být vypuštěny. Začněte, závěry kondenzátoru jsou uzavřeny izolovaným drátem nebo šroubovákem (s plastovou rukojetí), pak magnetronová čepe na kovovém případě. Jak nahradit položku:

 • Otevře se dveře kamery, vyjměte záznam, vyjmutí západky nebo odšroubování držáku.
 • Na segmentu slídy nakreslete desku, pomocí staré jako šablony a úhledně vyříznuté (slíčka je velmi křehká) ostrá nůžky nebo papírnictví nůž. Je lepší použít tenkou a tvrdou linku jako vodítko. Detail je broušení jemnozrnného brusného papíru, odstraňte serify a nesrovnalosti.
 • Místo pro instalaci čistí z tuku, pokud potřebujete provést otvory pro upevnění v desce, někdy je v tomto případě připojen pod speciálními jazyky.
 • Mikrovlnná trouba nemůže být spuštěna prázdná, šálek vody je vložen do komory, který je součástí 1-2 minuty. Pokud je vše v pořádku, voda je zahřátá a jiskry nebudou pozorovány v komoře.

V procesu výměny je důležité nepoškozovat komorní pouzdro. Nemůžete udělat další otvory pro upevňovací prvky, další provoz kamny bude nemožné.

V některých případech není nutné koupit nový záznam, například když je materiál jednoduše znečištěný, může být znovu použit. Deska je důkladně vyčištěna z tuku a jiných skvrn, otočte a upevněte zpět. Výměna je povinné, pokud ochranná obrazovka v mikrovlnné troubě spálené přes, poškrábaný, je silně deformován, zničena (krepová), má měřítko a zčernalé.

Jak nahradit slídu vlastními rukama?

Chcete-li začít, vypněte pec ze sítě. Po tom následujte toto schéma:

 • Odstraňte zkažené překrytí, působící v závislosti na tom, jak je připojen: na šroubech nebo plastových západkách.
 • Zkažená deska důkladně opláchne odstranit zbytky kontaminantů (jinak budou spadat na nový, což může způsobit a jeho rychlé rozbití).
 • Nyní připevněte odstraněný překrytí na novou desku a vyřízněte obrázek na této „přednášce“. Použití pro řezací tapety, papírnictví nebo nůž obuvi. jejich lopatky jsou dostatečně tenké a ostré pro takovou práci.
 • Otvory pro upevnění pasty se šitou nebo vyzkoušet vrták vhodného průměru.
 • Okraje získaného obrobku vyčistěte brusný papír, abyste odstranili nesrovnalosti.
 • Nová položka musí být nyní promyta a suchá, aby se odstranila zbytky prachu, které jsou vloženy během procesu řezání.
 • Zatímco schne, zcela stupňují vnitřní kameru mikrovlnnou troubu. Zvláště opatrně. v oblasti ochranné sloggingové obrazovky.
 • Odstraňte magnetron (před tím, než je krátce chytit a kondenzátor odstranit zbytkový náboj), zkontrolujte. Pokud nejen obložení, ale také ochranný kryt mikrovlnného generátoru, vyměňte.
 • Pokud při spalování slídící desky, vnitřnosti byly vytvořeny pod ním, vyčistěte je s emárním papírem a nátěrem poškozeným smaltem.
 • Pokud jsou všechny podrobnosti sušeny, nainstalujte novou obložení. Bude to snadné instalovat, protože umístění staré jasně označené. Jedná se buď speciální upevnění kapsy se šroubem v jednom rohu nebo kovu „jazýčky“ v případě velikosti desky. Ve druhém případě bude muset mírně ohnout tak, aby se dostala na místo.

Doporučeno: Pračka klepe na žíhání: Co dělat?

Je-li dokončena všechna práce, musíte se ujistit, že se vše provádí správně a zařízení znovu funguje jako dříve. K tomu musí být pec zahrnuta, předdefinována tím, že uvnitř výrobku obsahujícího vlhkost (alespoň mísa s vodou).

READ  Jak nastavit čas na mikrovlnné troubě sinbo

Jak nahradit mikrovlnnou desku v mikrovlnné troubě?

Můžete se pokusit změnit slídy na tepelně odolném plastu. Je důležité vzít v úvahu následující parametry:

Vysoká vodivost proudového vyměnitelného materiálu.

Měla by zabránit tvorbě kondenzátu na magnetronu, zatímco pracuje na sporáku.

Při ohřevu „patch“ by nemělo produkovat škodlivé látky.

Ale náš tým z Copywriters, „Ceesnikov“, fyzici a biologové doporučuje, aby se oklamali a další hlavu a koupit slídu pro mikrovlnnou troubu. Je to vždy skladem, ale v online obchodu GAE4KA dostanete ji pouze pro 120

Co dělat, když spálila (důvody pro cvičení)

Pokud je pozorováno praskání a jiskření, a pak mikrovlnná trouba neohřívá jídlo vůbec, měli byste okamžitě uchovávat k řešení problémů. Je důležité identifikovat skutečnou příčinu zlomení:

Bez slídící obrazovky se mikrovlnná trouba rychle přijde do havarijního.

Doporučujeme: Jak udělat klobouky klobouky s škrobem a jinými prostředky

V případě první možnosti je možné odstranit členění bez odborníků. Chcete-li to udělat, stačí odstranit starou desku a dát nový. V jiných okamžicích nemohou žádní profesionálové pomoci.

mikrovlnná, trouba, sami

Bez tohoto detailu bude vlna z MAGNTERON vyvolat vzhled jisker a uzávěrů a v důsledku toho zařízení přivedeme.

mikrovlnná, trouba, sami

Faktory označující, že slinná deska vyšla:

 • Na talíři jsou černé tečky;
 • Ochranná vrstva byla černá;
 • Destička se začala rozpadat;
 • Mica je pokryta zbytky tuku a potravin, které spadají do procesu zahřátí.

Je-li pozorován jeden z uvedených možností, můžete pokračovat do procesu výměny MICA. Uživatel, který nemá žádné speciální dovednosti, se s tímto úkolem vyrovnat. O algoritmu náhradní řeči půjde dále.

Pokud je, když je mikrovlnná trouba zapnuta, trhlina je slyšet a jiskry jsou jiskří v komoře. to znamená, že je čas změnit slídu desku, která pokrývá výstup vlnovodu do komory

Důležité! Pečlivý postoj k mikrovlnné troubě přispívá k dlouhodobému období jeho služby. Aby se zabránilo předčasnému vyhoření slídy, by měla být dodržena některá doporučení.

 • Stříkající při léčivém jídle. Zbytky potravin, kapky tuku, které spadají na talíř, absorbují emitovanou energii a zahřátou. V budoucnu to přispívá k procesu pružin a hořící slídy.
 • Vyhřívaný objem potravin (méně než 100 GR). Hosting Provozování mikrovlnné pece přispívá k vzniku poruch na talíři. Pokaždé, když začnete, zvyšují a nakonec vedou k havarádi.
READ  Sterilizátor Philips avent do mikrovlnné trouby

12 Hodin / Zvuky / MIKROVLNKA / Zvuk Mikrovlnné Trouby / Zvuk Mikrovlnky / Zvuk Mikrovlnnej Rúry

Mica pro mikrovlnné pece je vybráno výrobci, protože je transparentní pro mikrovlny, ne elektricky vodivé, odolává vysokou teplotou.

Aby se zabránilo takovým negativním důsledkům, odborníci doporučují používat speciální kryt, který má být použit, aby se plavidlo, které se nedotkne stěn, zabraňují nečinnosti. Takže se můžete chránit před poruchami důležitých prvků mikrovlnné trouby.

Praskla kapacity, ve kterých můžete vařit bez poškození mikrovlnné trouby.

Co je mikrovlnná mikrovlnná deska

Mica je vrstvený křehký minerál. dielektrika. V mikrovlnné troubě je talíř z tohoto materiálu aplikované na flexibilní základ. Chrání magnetronu (výkonná elektronická lampa) z znečištění. Tuk Sedes na této části jednotky pod vlivem tepla se změní na uhlí. Vysokofrekvenční elektromagnetické záření vede k elektrickému oblouku mezi nimi. Vzhledem k poslední slídící taví, dostane poruchu, přestane provádět svou ochrannou funkci bez důležitějších detailů. I když prvek jen trochu roztavil, je nutné jej nahradit. Udělej to doma.

Pamatovat! Nemůžete použít mikrovlnnou troubu bez slídící desky, pokud chcete rozšířit svůj život, udržujte své zdraví a své domácnosti. Pomocí pece bez ochranného prvku povede k přebytku rádiových vln přípravy potravin. Pro zdraví těch, kteří ji použijí, je to nebezpečné.

Existují důkazy o tom, že pravidelné užívání takových potravin vede k vážným věcím, jako je astma, vertigo, křeče. Symptomy otravních misek z nesprávně provozní mikrovlnné trouby podobné příznakům otravy nikotinu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS