Mohu keramické nože mýt v myčce nádobí?

Pokyny pro péči o keramické nože

Přestože je keramický nůž na světě již více než třicet let, stále na něj panují kontroverzní názory. Pro někoho se stal nepostradatelným pomocníkem v kuchyni, jiní jeho nákup odmítají jako plýtvání penězi. Výhod keramického nože je však mnohem více a ty jednoznačně převažují nad nevýhodami. Při nákupu keramiky si můžete být jisti, že je ostrá, lehká, chemicky neutrální a nepodléhá korozi. Mezi nevýhody patří skutečnost, že jsou považovány za krátkodobé a rychle „selhávají“. A je třeba říci, že ve většině případů spočívá příčina těchto nevýhod v nesprávném používání a péči. Zde je pět jednoduchých pravidel pro keramické nože, díky kterým zůstanou déle ostré a prodlouží se jejich životnost.

mohu, keramické, nože, myčce, nádobí

Pokud jde o manipulaci s keramickými noži, měli byste být schopni využít své nindža reflexy a kočičí obratnost. Keramika vyžaduje šetrné a jemné zacházení. Tyto nože nelze upustit ani hodit. Pokud řezný nástroj náhodou upadne, může se naštípnout nebo se může zlomit čepel. a pak nezbývá než ho vyhodit.

Keramické nože

Keramický nůž se používá ke krájení ovoce, zeleniny, masa bez kostí a dalších potravin.

Keramický nůž je díky své fantastické ostrosti ideální pro přípravu japonských pokrmů (rolky, sushi, sašimi). Neuvěřitelně rychlá příprava masa, krájení piknikového kebabu, krásné krájení salátové zeleniny, krájení hub, vajec natvrdo nebo jiných potravin, které se obvykle připravují velmi obtížně. Vaření jakéhokoli pokrmu, i toho nejsložitějšího, je mnohem snazší.

Krájejte potraviny na dřevěném nebo plastovém prkénku, vyhněte se mramoru, sklu, železu a jiným tvrdým povrchům. Nepoužívejte keramický nůž ke krájení mražených potravin nebo potravin s kostmi.

K mytí nože použijte vodu nebo prostředek na mytí nádobí. Nůž nemyjte v myčce nádobí. Pokud se na čepeli objeví žluté nebo jiné obtížně odstranitelné skvrny, použijte k odstranění nečistot drátěnku nebo namočte čepel do bělidla (rukojeť do bělidla nenamáčejte). Udržujte nůž mimo dosah dětí.

Pád nože na tvrdý povrch. Špička nože je opěrným bodem nože. pokud špičku nože zarazíte do kuchyňského prkénka, může se ulomit. Neopírejte čepel nože o potraviny.

nůž ukládejte do pouzdra na nože nebo na jiná specializovaná místa. Abyste zabránili odštípnutí čepele, buďte opatrní při skladování nože a také při jeho vyjímání z místa uložení, čepel nože je velmi ostrá.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

Keramické nože se rozbíjejí stejně snadno jako běžné keramické nádobí. Keramické nože jsou stejně křehké jako keramické nádobí?

Ne, keramický nůž je vyroben z lisovaného keramického prášku a vyztužen ultravysokou teplotou.

Keramické nože mají mnohem pevnější strukturu než keramické nádobí, takže vydrží mnohem větší sílu a nerozbijí se. Kovové nože se při pádu na podlahu mohou deformovat. Keramické nože se skvěle hodí na krájení ovoce a zeleniny. Neměla by se používat k úderům do tvrdých předmětů.

Proč používat keramický nůž??

S keramickým nožem můžete krájet zeleninu, ovoce, maso a ryby stejně jako s běžným nožem. neotupí se tak rychle jako běžný kovový nůž a krájené potraviny nebudou mít kovovou pachuť, vaše ovoce bude mít zaručeně co nejpřirozenější chuť. Keramický nůž má velmi stabilní chemické vlastnosti, není magnetický, nevede elektrický proud a lze jej používat za všech podmínek.

Lze keramickým nožem cokoli nakrájet nebo otevřít??

Pokud nůž používáte ke krájení, nebudete s ním mít žádné problémy. Keramický nůž na sekání kostí raději nepoužívejte, použijte k tomu speciální (kovový) nůž. Nikdy nic neotvírejte keramickým nožem, může se snadno zlomit čepel.

Jaká jsou nejlepší prkénka na krájení s keramickým nožem??

Doporučujeme používat dřevěná a plastová krájecí prkénka. Snažte se nůž nepoužívat na mramoru, skle, kameni, keramice a jiných tvrdých površích, protože ovlivňují životnost nože.

Jak mýt keramické nože?

K dobrému vyčištění nože stačí použít vodu nebo čisticí prostředek.

Mohu keramické nože mýt v myčce nádobí??

Ne, nedoporučujeme zákazníkům používat myčku nádobí. Protože je čepel nože velmi ostrá, může poškodit jiné předměty v kuchyni (nádobí) a může dojít k nehodě.

Lze keramický nůž dezinfikovat (sterilizovat) v dezinfekční skříni??

Ne, keramické ostří je antibakteriální a antikorozní od samého počátku. Také rukojeť nože je v závislosti na modelu vyrobena ze dřeva, plastu nebo gumy; dezinfekce v dezinfekční skříni může rukojeť poškodit.

Mytí rukou

Neglazovaná hlína je poměrně rozmarná. Může absorbovat nejen chemikálie, ale také mastnotu, kterou lze později velmi obtížně odstranit. Mastné kameninové nádobí můžete samozřejmě namočit do umyvadla s roztokem čisticích prostředků, ale pak se čisticí prostředky vsáknou do materiálu a způsobí problémy. Mastné kameninové nádobí je lepší namočit na 5 až 10 minut do vroucí vody a poté řádně umýt. Nejprve ponoříme nádobí do horké vody, aby neprasklo kvůli extrémním teplotám, a poté ho necháme namočené ve vroucí vodě.

Faor se rád pere šetrně ručně, bez jakýchkoli chemických prostředků. Nepoužívejte ani příliš horkou vodu, protože by mohla způsobit vznik mikrotrhlin na křehkém porcelánovém nádobí. Obecně platí, že při mytí keramických výrobků buďte velmi opatrní a nespěchejte, aby vám drahý předmět nevyklouzl z rukou a nerozbil se.

Odolnější moderní kameninové nádobí, jako jsou hrnce, pánve, kastroly, turky nebo dokonce keramická pánev keci, lze mýt běžným způsobem s použitím malého množství mycího prostředku. Použití chemických látek by však mělo být omezeno, a pokud k tomu není velmi dobrý důvod, je lepší je nepoužívat vůbec. Čím přirozenější jsou suroviny, s nimiž keramické nádobí přichází do styku, tím zdravější je pro strávníka.

READ  Jak získat anestezii před epilací epilátorem

Zjistili jsme tedy, že mnoha keramickým předmětům mytí v myčce neprospívá. a naopak jim škodí. Před vložením keramického nádobí do myčky se vždy ujistěte, že je myčka schopna toto nádobí přijmout. Pokud si nejste jisti, neriskujte. Pokud se chcete dozvědět více o tom, zda můžete mýt litinové nádobí v myčce, podívejte se na stejnojmenný článek na našich webových stránkách. Hodně štěstí!

Mohu dát nože do myčky?

Dnešní ženy v domácnosti jsou zvyklé mýt vše v myčce nádobí. V důsledku toho se některé nádobí i příbory rozbijí dříve, než je jejich životnost. Je to proto, že některé hospodyňky si nejsou vědomy omezení automatické myčky nádobí, kterým se částečně budeme věnovat při probírání tohoto tématu. Tentokrát nás zajímá otázka: Lze mýt nože v myčce nádobí?? Existují nějaká omezení týkající se nožů nebo ne?? Pojďme zjistit.

Nože by se podle odborníků neměly mýt v myčce nádobí. Ne vždy vysvětlují, proč tomu tak není. Důvodů je hned několik. Hlavním důvodem je, že kovové a keramické čepele se ve stroji kazí. Je sporné, zda se nože v myčce tupí, ale faktem je, že se jejich čepele vlivem vysokých teplot deformují. Je také nutné vzít v úvahu, že kovové nože začnou po mnoha umytích v co nejkratší době korodovat a selhávat.

Problémy jsou také s rukojetí nožů. Výrobky s dřevěnými rukojeťmi se stávají nepoužitelnými po 2-3 umytích, protože dřevo vlivem horké vody a mycích prostředků bobtná a praská. Čínské nože s plastovými rukojeťmi se také rychle kazí. stačí 8 až 12 umytí a takový nůž lze vyhodit.

Nejotravnější je plýtvat drahými japonskými noži, jejichž sada stojí tolik co myčka nádobí.

Některé hospodyňky tvrdí, že keramické nože lze mýt v myčce, ale kovové nikoli. Naši odborníci toto tvrzení prověřili a zjistili, že keramické nože se v myčce nádobí kazí ještě rychleji než nože kovové.

 • Byly odebrány tři nové keramické nože, které byly třikrát omyty. Jejich čepele jsou ostřené laserem, takže jsou dokonale ostré.
 • Nože se po prvním umytí ani trochu nezměnily.
 • Při druhém mytí se ostří poněkud zhoršilo, ale nože stále relativně dobře plnily svou funkci.
 • Po třetím mytí už keramické nože nedokázaly správně nakrájet bochník měkkého pečiva. rozdrobily ho.

Náš experiment samozřejmě nebyl čistý, protože se týkal jen několika položek. Ale my jsme si vyvodili závěr, který vám nebudeme vnucovat. Hospodyňky také tvrdí, že se nože v myčce kazí kvůli kontaktu s ostatním nádobím. Částečně to může být pravda, ale faktem je, že nůž v přístroji se časem znehodnotí, i když ho umístíte zvlášť do zásobníku na příbory, takže byste to neměli dělat.

Existuje ještě jeden zajímavý návrh, který stojí za to vyslechnout. Odborníci tvrdí, že běžný kovový kuchyňský nůž lze mýt v myčkách Beko i v jakýchkoli jiných myčkách, pokud čepel jednou osušíte v kyselině citronové. V tomto případě zůstává čepel lépe nabroušená a má přibližně třikrát větší ochranu proti korozi. Jak vykrvit kovový nůž v kyselině citronové?

 • Vezměte si půllitrový kovový hrnek s horkou vodou.
 • Nalijte do něj tři lžíce kyseliny citronové a důkladně promíchejte.
 • Namočte vatový tampon do alkoholu a odmastěte čepel.
 • Čepel ponoříme do kyselého roztoku a necháme ji tam asi hodinu a půl.

Čepel by měla být pokryta černým povlakem. Po ukončení ošetření otřete čepel tamponem namočeným ve slunečnicovém oleji a poté ji omyjte. Od nynějška lze takový nůž mýt v myčce nádobí, pokud má rukojeť odolnou vůči agresivním médiím.

Jak správně čistit nože

Nejjednodušší je nůž umýt. Myčka nádobí není nutná. Pokud nenecháte zbytky jídla zaschnout na čepeli, stačí ji opláchnout pod teplou tekoucí vodou a otřít čistou suchou utěrkou. Pokud jsou nečistoty trvale přilepené na noži, je to jiná věc. V takovém případě vložte nůž do vhodné mísy, zalijte horkou vodou s mycím prostředkem a nechte ho 2 až 3 minuty odpočívat. Poté můžete nůž opláchnout a nečistoty budou odstraněny.

Udržujte nůž v čistotě a suchu a nechte ho včas nabrousit. pak vám bude dobře sloužit po mnoho let.

To, co jsme popsali, se týká kovových nožů. Keramika je ještě méně náročná, ale nemá dlouhou životnost. I kvalitní keramický nůž ztratí po roce opakovaného používání svou původní ostrost. Po dvou letech můžete takový výrobek bez obav vyhodit, protože už ho nebudete moci znovu nabrousit. Keramická čepel nepodléhá korozi, ale je třeba ji chránit před mechanickým poškozením. Pokud je nůž delší dobu znečištěný, může navíc dojít k zabarvení ostří. Je třeba vzít v úvahu, že ovocné a zeleninové šťávy mohou keramické ostří potřísnit, takže jeho následné čištění bude problematické.

Shrnuto a podtrženo, ať už se jedná o levné čínské nože nebo drahé profesionální kuchyňské nože, je lepší je nemýt v myčce nádobí. Každý nůž se vlivem agresivního prostředí vytvořeného v mycí komoře poměrně rychle znehodnotí. Je lepší jej ručně opláchnout, otřít hadříkem a odložit do příštího použití. Hodně štěstí!

Jak správně umývat nože

Nejjednodušší je nůž umýt. K tomu není potřeba myčka nádobí. Pokud nenecháte na čepeli zaschnout zbytky jídla, je mytí omezeno na opláchnutí nože pod teplou tekoucí vodou z kohoutku a otření čistou a suchou utěrkou. Další věcí je, zda nečistoty pevně ulpěly na noži. V takovém případě vložte nůž do vhodné nádoby, zalijte jej horkou vodou s přídavkem prostředku na mytí nádobí a nechte jej 2-3 minuty odpočívat. Poté lze nůž opláchnout a odstranit všechny nečistoty.

READ  Kde naplnit oplachovací prostředek v myčce nádobí Electrolux

Udržujte nůž v čistotě a suchu a včas si ho nechte dobře nabrousit, aby vám dobře sloužil po mnoho let.

mohu, keramické, nože, myčce, nádobí

To, co jsme popsali, se týká kovových nožů. Keramika je ještě méně náročná, ale také není trvanlivá. I kvalitní keramický nůž ztratí po roce každodenního používání svou původní ostrost. Takový výrobek můžete po dvou letech bez obav vyhodit, protože už ho nebudete moci znovu nabrousit. Keramická čepel nepodléhá korozi, ale je třeba ji chránit před mechanickým poškozením. Kromě toho může světlá čepel při delším znečištění nože změnit barvu. Vezměte na vědomí, že šťávy z ovoce a zeleniny mohou keramické ostří potřísnit, což znesnadňuje jeho čištění.

Shrnuto a podtrženo, ať už v myčce myjete levné čínské nože, nebo drahé profesionální kuchyňské nože. Jakýkoli nůž se při vystavení agresivnímu prostředí v mycí komoře poměrně rychle znehodnotí. Je lepší ji opláchnout ručně, otřít hadříkem a odložit do příštího použití. Hodně štěstí!

Jaký je správný způsob čištění faraonů v myčce nádobí?

Jaké nádobí lze mýt v myčce nádobí?? Keramika, sklo, křišťál. křehký materiál, vydrží automatické mytí v myčce?? V této publikaci se dozvíte:

 • zda lze zařízení faora mýt v myčce nádobí;
 • jaká pravidla je třeba dodržovat při vkládání předmětů do myčky;
 • Jaké prací prostředky používat.

Mytí fauny

Odborníci tvrdí, že je možné pečovat o faoru v myčce nádobí za několika jednoduchých podmínek. Nejdůležitější je věnovat pozornost typu povlaku a trvanlivosti vzoru.

Pokud se starožitná souprava po mnoho let předávala z ruky do ruky, neměli byste ji vystavovat vysokým teplotám a vysokému tlaku vody. Totéž platí pro zlatem lemované mísy. jedná se o zdobené servisy, které se používají jen zřídka. Proto se o ně snadno starají samy.

Co lze vložit do pračky?? Jedná se o sady s označením na zadní straně nebo konkrétní značky.

Japonští výrobci Nikko se zabývají výrobou kostního porcelánu. Obrázek je potažen odolnou glazurou, takže odolá i vysokému tlaku vody a gelům.

Narumi. jedná se o ručně vyráběné předměty, které jsou tvrzené, aby odolaly automatickému praní.

Královská kostěná a jemná Čína má speciální složení. Na bázi hlíny s velkým obsahem hliníku, který umožňuje ohřívat potraviny v mikrovlnné troubě.

Načítání a výběr programu

Chystáte se načíst službu do košů a vybrat režim? Postupujte podle doporučení:

 • Mezi jednotlivými položkami nechte volný prostor a neumisťujte je tak blízko sebe.
 • Nastavte program „šetrné praní“ na teplotu 40 stupňů Celsia nebo vyšší.
 • Používejte gelové, tekuté čisticí prostředky. Neobsahují abrazivní částice, takže nepoškrábou povrch.
 • Na konci cyklu nevyjímejte talíře ihned, nechte je vychladnout.

Pomocí několika jednoduchých tipů můžete udržovat svou sadu ve skvělém stavu a předat ji svým dětem a vnoučatům.

Nože do myčky: omyvatelné a proč ne keramické nože

S výběrem nožů vám vždy rádi poradíme. Zašlete své dotazy a zavolejte našim poradcům:

Keramické nože se nikdy neostří? Keramika je téměř dvakrát tvrdší než ocel a je tajemstvím její odolnosti. Přestože si keramika dokáže udržet ostrost po mnoho let, nože s čepelí z oxidu zirkoničitého je třeba brousit každých několik let. Příčinou bývá agresivní používání nože, například používání skleněné desky, manipulace s kostmi, skladování ve stejné přihrádce jako ocelové nože apod. Existují diamantové brusné keramické brousky a kameny (průměrná cena 900-1500 ), které brousí i ocelové nože.

Rozbíjejí se keramické nože?? To je z velké části mylná představa. Keramika je obvykle poměrně tvrdá. Keramické nože je však možné poškodit. Pokud s tímto nožem například krájíte kosti, šroubujete šrouby, otevíráte konzervy Obecně se nejedná o zamýšlené použití.

Mohu keramické nože mýt v myčce nádobí??Bez ohledu na materiál čepele, ať už se jedná o vysokouhlíkovou ocel, keramiku nebo standardní nerezovou ocel, byste neměli nože mýt v myčce nádobí. Tento způsob mytí má negativní vliv na ostrost břitu. Keramické nože se navíc čistí podstatně snadněji než ocelové. obvykle je stačí otřít vlhkým a poté suchým hadříkem.

Jak a čím brousit keramické nože?Princip broušení je jednoduchý. tvrdší nůž může nabrousit měkčí. Pouze diamant je tvrdší než keramika. Proto je nejlepším způsobem broušení keramických nožů použití různých nástrojů s diamantovým brusivem. buď mechanických, nebo elektrických brousků. Můžete si je také nechat nabrousit v našem brusírenském centru.

Jak se japonské nože liší od ostatních?Existuje řada koncepčních rozdílů:

1) Ocel. Japonské kuchyňské nože jsou téměř vždy vyrobeny z vysoce legovaných korozivzdorných ocelí s vysokým obsahem uhlíku, jako jsou VGold-10, AUS-8, MBS-26. A téměř nikdy z obyčejné nerezové oceli.2) Úhel broušení. Japonské kuchyňské nože se brousí pod úhlem 15 stupňů (někdy i méně). Použití vysoce kvalitních ocelí umožňuje vynikající ostří i při tak malém úhlu. 3) Tloušťka čepele. Japonské čepele kuchyňských nožů jsou zpravidla mnohem tenčí než evropské. Opět díky oceli. To vede k jemnějšímu řezu výrobku a menší námaze.4) Otevřená pata. Japonci nechávají patku (spodní část čepele blíže k rukojeti) vždy otevřenou. Díky tomu můžete vždy využít celou délku břitu.

Kde se vyrábí nože Samura?Nože Samura se vyrábějí v Japonsku ve třech továrnách v Seki: Seto Cutlery, MAC Corporation a Machine Custom Knife

Jak se liší keramické nože?Keramické nože:- absolutně chemicky neutrální, zachovávají přirozenou chuť potravin a vitamínů v zelenině. nerezaví. není nutné brousit. 3-4krát delší životnost než ocelové nože. velmi lehké a ergonomické

Říká se, že nože by se neměly dávat jako dárky?

Tato pověra se vztahuje pouze na svatby a říká, že „novomanželé budou celý život žít na nožích“. A pokud máte z této pověry stále obavy, můžete nůž jednoduše „prodat“ za 10 kopějek.

READ  Je možné umývat nože v myčce

K dispozici je také několik videí, na která se můžete podívat:

Nože v myčce: můžeme je mýt a proč ne keramické nože?

S výběrem nožů vám vždy rádi poradíme. Pošlete nám své dotazy a zavolejte našim konzultantům:

Keramické nože se nikdy neztupí? Keramika je téměř dvakrát tvrdší než ocel a je tajemstvím její odolnosti. Přestože keramiku lze brousit po mnoho let, nože s čepelí z oxidu zirkoničitého je třeba brousit každých několik let. Příčinou bývá agresivní používání nože, například používání skleněného stolu, práce s kostmi, skladování ve stejné přihrádce jako ocelové nože atd. Existují diamantovo-abrazivní keramické brousky a kameny (průměrná cena 900-1500 ), které brousí i ocelové nože.

Rozbíjejí se keramické nože?? To je z velké části mylná představa. Keramické nože jsou obvykle velmi odolné. Je však možné nůž poškodit. Kdybyste s takovým nožem například sekali kosti, šroubovali šrouby, otevírali konzervy nebo ho používali k jiným účelům. Obecně platí, že nesprávné používání.

Můžeme keramické nože mýt v myčce nádobí??Bez ohledu na materiál čepele, ať už jde o vysokouhlíkovou, keramickou nebo nerezovou ocel, byste neměli nože mýt v myčce nádobí. Tento způsob mytí má negativní vliv na ostrost břitu. Keramické nože se navíc čistí mnohem snadněji než ocelové. obvykle je stačí otřít vlhkým a poté suchým hadříkem.

Co a jak brousit keramické nože?Princip broušení je jednoduchý. tvrdší nůž může nabrousit měkčí. Pouze diamant je tvrdší než keramika. Proto je nejlepším způsobem broušení keramických nožů použití diamantových nástrojů, jako jsou elektrické nebo mechanické brusky. Můžete si je také nechat nabrousit v našem servisním centru.

Jak se japonské nože liší od ostatních nožů?Existují určité koncepční rozdíly:

1) Ocel. Japonské kuchyňské nože se téměř vždy vyrábějí z vysoce legovaných korozivzdorných ocelí s vysokým obsahem uhlíku, jako jsou VGold-10, AUS-8, MBS-26. A téměř nikdy z obyčejné nerezové oceli.2) Úhel ostření. Japonské kuchyňské nože se brousí pod úhlem 15 stupňů (někdy i méně). Použití vysoce kvalitních ocelí umožňuje vynikající ostří i při tak malém úhlu. 3) Tloušťka čepele. Japonské čepele kuchyňských nožů jsou obecně mnohem tenčí než čepele evropských nožů. Opět díky oceli. To umožňuje tenčí krájení potravin a menší námahu.4) Otevřená pata. Japonci nechávají spodní část čepele vždy otevřenou. Díky tomu lze vždy použít celou délku břitu.

mohu, keramické, nože, myčce, nádobí

Kde se vyrábí nože Samura?Nože Samura se vyrábějí v Japonsku ve třech továrnách v Seki: Seto Cutlery, MAC Corporation, Machine Custom Knife

Jak se keramické nože liší od ostatních nožů?Keramické nože:- absolutně chemicky neutrální, zachovávají přirozenou chuť potravin a vitamínů v zelenině. nerezaví. není třeba je brousit 3-4krát déle než ocelové nože. velmi lehké a ergonomické

Říká se, že nože by se neměly dávat jako dárky?

Tato pověra se vztahuje pouze na svatby. „novomanželé budou žít šťastně až do smrti na nožích“. A pokud máte z této pověry stále obavy, můžete nůž jednoduše „prodat“ za 10 kopějek.

Také několik videí pro vaši představu:

Položky doporučené pro automatické mytí

Nyní několik jednoduchých věcí, které lze mýt v myčce. Je v nich mnohem víc, než se na první pohled zdá. Na prvním místě seznamu je samozřejmě nádobí. kromě nádobí z výše uvedených materiálů. Seznam pokračuje něčím mnohem neobvyklejším.

 • Baseballová čepice. Pokud tuto čepici vložíte do pračky, určitě ztratí svůj tvar po 1 až 3 praních. A baseballové čepice se velmi dobře myjí v myčce na nádobí a nezničí se. Jen upozorňujeme, že prášek na mytí nádobí není vhodný pro baseballové čepice.
 • Žabky, žabky, gumáky. Mytí je skvělé, jen nezapomeňte před vložením do myčky vykartáčovat všechny velké kusy nečistot.
 • Nástroje. V pračce můžete prát i špinavé nářadí. Do automatické myčky však nevkládejte ostré nástroje: dláta, nože, hoblíky se určitě otupí.
 • Plastové zátky pro ventilační otvory, zásuvky a vypínače. Tyto plastové díly lze dokonale vyprat. Byli byste překvapeni, jak mohou zažloutlé spínače stejným způsobem zbělat.
 • Plastové hřebeny, masážní hřebeny atd.п. lze je mýt v myčce nádobí, pokud nemají dřevěné části.
 • Sportovní vybavení. Patří sem helmy, chrániče kolen, chrániče zubů, bowlingové koule atd.
 • Stínidla a nástěnná svítidla. Než je vložíte do myčky, ujistěte se, že nejsou křišťálové. Skleněné a plastové kryty lze čistit bez omezení.
 • Pevné plody a kořeny. Před vložením ovoce a kořenů do myčky je zbavte větších nečistot a vložte je do myčky. Před mytím kořenů a ovoce byste měli zásuvku na mycí prostředky umýt a vytřít, aby se na potraviny nedostaly zbytky prášku nebo oplachovacího prostředku.

Shrnutí! V myčce na 10 kg nádobí můžete dokonale umýt 6 kg brambor a 2 kg mrkve a ještě vám zbude místo na 2 kg ovoce, což je velmi výhodné, když potřebujete připravit velké množství potravin najednou.

Shrneme-li to, zjistili jsme, že existuje spousta nádobí, které můžete mýt v myčce nádobí. Tento seznam zahrnuje termosky, melchior, faoru, hračky, nářadí a dokonce i husté ovoce a zeleninu. Existují však omezení. a je jich hodně. Do myčky například nemůžete dávat nože, křišťál, dřevo, mosaz, litinu, stříbro ani nic jiného. Chcete-li se vyhnout náhodnému poškození věcí v myčce, přečtěte si tento článek. bude se vám hodit!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS