Mohu po laserové epilaci pít alkohol?

Kontraindikace pro laserovou epilaci

Snažili jsme se shromáždit co nejúplnější seznam kontraindikací, který vychází z celosvětové praxe, abychom minimalizovali všechna rizika a vaši bezpečnost. Přečtěte si prosím tento seznam a v případě, že máte nějaké dotazy ohledně kontraindikací zákroku. Vždy se nás na ně můžete zeptat před návštěvou salonu. Náš vedoucí lékař a dermatokosmetolog vám poradí ve všech otázkách a v závislosti na výsledcích konzultace vám poskytne doporučení.

 • Závažné poruchy integrity kůže (řezné rány, odřeniny, termické, chemické popáleniny, podráždění kůže, škrábance, čerstvé pooperační rány, kožní plochy s vyrážkou), včetně puchýřků a zánětů na kůži a v oblasti ošetření.
 • Virová kožní onemocnění (akutní herpes, herpes zoster, molluscum contagiosum). Infekční kožní onemocnění (folikulitida, impetigo, furunkulóza). plísňová onemocnění kůže (herpes simplex, pásový opar) a nehtů (onychomykóza). Parazitární kožní onemocnění (pedikulóza, svrab). Alergická kožní onemocnění (dermatitida, ekzém, neurodermatitida, kopřivka). Lupénka v ošetřované oblasti. Vitiligo. Ichtyóza.
 • Endokrinní poruchy: diabetes mellitus nebo zvýšená hladina glukózy v krvi, onemocnění štítné žlázy.
 • Horečka (vysoká tělesná teplota).
 • Alergické reakce na složky používané při odstraňování chloupků. K zákroku se používají tyto přípravky a materiály: ultrazvukový gel, Bepanten, panthenol, zinková pasta (na znaménka, tetování, tetování). Klienti nesmí být alergičtí na ošetření, chlad nebo sluneční záření.
 • Náchylnost k hyperpigmentaci, zejména u typu pleti 3, 4.
 • Současné nebo předchozí zhoubné nebo nezhoubné nádory podporující růst. Nezhoubné výrůstky v kůži (papilomy, bradavice, mateřská znaménka, névy), zhoubné výrůstky v kůži.
 • Čerstvé jizvy a čerstvé pooperační jizvy mladší než 1 rok, kožní štěpy (kožní štěpy) v oblasti navrhovaného ošetření.
 • Kardiovaskulární onemocnění ve stadiu 3. Přítomnost kardiostimulátoru. Stupeň 3 hypertenze.
 • Syfilis.
 • Tuberkulóza.
 • Autoimunitní onemocnění.
 • Duševní poruchy, epilepsie, schizofrenie, psychózy, deprese.
 • Cévní onemocnění v oblasti ošetření: křečové žíly, tromboflebitida, plicní embolie (TPA), kuperóza, hemoroidy.
 • Zvýšená fotosenzitivita, včetně fotodermatózy (sluneční kopřivka, pyorea atd.).). Studená kopřivka.
 • Menstruační období.
 • Těhotenství a laktace (kojení).
 • Vystavení parním lázním, koupelím, saunám, lázním po depilaci voskem. Cvičení po zákroku.
 • Několikadenní drhnutí pokožky po depilaci.
 • Používání zevních abraziv (chemický a mechanický peeling) a hloubkový peeling; 8% alfa-hydroxykyselina; laserový resurfacing; ošetření dermabrazí. v oblasti méně než 2 týdny před zákrokem. Voskování lze provádět za předpokladu, že se kůže dobře regeneruje a nedochází ke komplikacím po voskování.
 • Dlouhodobé užívání některých léků (antikoagulancia, hydrochinonová mast, cytostatika, antibiotika, perorální antikoncepce, jiné hormonální léky).
 • Užívání lokálních retinoidů a aplikace lokálních zevních léků (Roaccutane, Accutane, Acnecutane, Isotretinoin, Tazarotene, Tretinoin, Differin, Effexel, Retin A mast, Retinol). Tato ošetření je třeba přerušit jeden rok před voskováním.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky, antimykotika, statiny, neuroleptika.
 • Používání léků způsobujících fotosenzibilizaci (dodatek k dohodě o placených lékařských službách).
 • Injekce zkrášlujících injekcí (mezoterapie, biorevitalizace, botulínová terapie, injekční tkáňové výplně) v oblasti. Mezi estetickou korekcí a odstraněním chloupků uplynou nejméně 2 týdny v závislosti na zvolené metodě korekce. Po zvednutí nitě musí uplynout 30 dní.
 • Všechny ošetřované oblasti kůže musí být depilovány před méně než 3 týdny.
 • Přítomnost potetovaných oblastí kůže, kde se plánuje odstranění chloupků.
 • Používání injekčních přípravků k posílení opálení. Použití bronzerů během posledních 4 týdnů.
 • Používání antiperspirantů v podpaží před zákrokem. Používání krémů a jiných přípravků v ošetřované oblasti v den zákroku. Tyto produkty mohou mít reflexní vlastnosti a voskování nemusí být účinné.
 • Dlouhodobé vystavení slunečnímu záření nebo soláriím během posledních 2 týdnů.
 • intoxikace alkoholem nebo drogami.
 • Individuální nesnášenlivost léčby.
 • Kromě toho mohou být zjištěny další osobní zdravotní kontraindikace. Doporučujeme, abyste tuto záležitost projednali se svým lékařem na klinice.
READ  Jak řídit psací stroj s kyselinou citrónovou

Naše recepční vám zavolá zpět v případě jakýchkoli dotazů. Uveďte své telefonní číslo, na kterém vás lze kontaktovat.

Jak se připravit na odstranění chloupků diodovým laserem

Před zákrokem odborníci kliniky La Chance radí:

 • Alespoň dva týdny před ošetřením se neopalujte a nepoužívejte solárium.
 • Přestaňte používat jiné metody odstraňování chloupků, které traumatizují vlasové folikuly (jako je například vakcinace a shugaring).
 • Oholte si chloupky 1 až 3 dny před laserovou epilací. To pomůže přístroji účinněji působit na folikuly.
 • Před ošetřením by se na ošetřovanou oblast neměly používat žádné deodoranty, oleje, krémy ani alkoholové krémy. Vzhledem k vrstvě kosmetických přípravků nemusí speciální složení aplikované odborníkem před ošetřením fungovat nebo může nechtěně reagovat s přípravky, které byly na pleť aplikovány předtím.
 • Léčbu neprovádějte při užívání tetracyklinových antibiotik.
 • 7-10 dní před procedurou se nedoporučuje používat samoopalovací přípravky (obsahují pigment, který může snížit účinnost procedury).

Důležité je také dodržovat plán sezení předepsaný odborníkem. Laserová epilace odstraňuje pouze chloupky v aktivní růstové fázi. Na lidském těle se podílí asi 30 %. Zbývající folikuly zůstávají v klidové fázi. Postupně se probouzejí a začínají růst. V tomto okamžiku je třeba je ošetřit laserem pro dosažení maximálního účinku. Pokud tuto fázi vynecháte, budete muset podstoupit několik dalších procedur. Nedodržení těchto pokynů může ohrozit účinnost laserové epilace. V některých případech může dojít k podráždění kůže po ošetření.

Postup laserové epilace?

Na první schůzce s vámi lékař pohovoří, provede vyšetření a poví vám o samotném zákroku, jak laser působí na chloupky a jaké výsledky lze očekávat, vyloučí kontraindikace zákroku. Pak následuje vlastní depilace, která trvá 10-30 minut v závislosti na zvolené oblasti. Po ošetření lékař ošetří pro-epilované oblasti kůže zklidňujícím prostředkem.

Laserová epilace diodovým laserem nevyžaduje speciální přípravu. Den před zákrokem se doporučuje oholit chloupky v oblasti depilace. Důvodem je snížení energetických ztrát laserového paprsku a minimalizace bolesti. Délka povolených vlasů. 2 mm.

VELMI DŮLEŽITÉ je netraumatizovat vlasový folikul, což znamená nepoužívat tři týdny před laserovou epilací vosk, škubání a jiné metody vytrhávání chloupků. Takové traumatizující zákroky na vlasový folikul výrazně snižují účinnost laserového zásahu. Pouze v tomto ohledu je možné hovořit o „opětovném růstu chloupků“. před aplikací laseru. Během tohoto období je bezpečné je holit.

A pokud mezi jednotlivými sezeními nemůžete přijít na další ošetření, je nejlepší si chloupky oholit nebo zastřihnout. Doporučuje se také 4-7 dní před léčbou se neopalovat.

Za tři dny

Zarudnutí a svědění

Dočasné účinky mohou zahrnovat zarudnutí a svědění kůže. Obvykle odezní do 12 až 48 hodin po zákroku. Aby nedošlo k rozvoji těchto příznaků, doporučuje se nepoužívat v oblasti ošetření agresivní kosmetiku a po dobu několika dnů nevykonávat namáhavou fyzickou aktivitu, protože pot by mohl vyvolat růst bakterií.

laserové, epilaci, alkohol

Všechny kontraindikace nejsou zbytečnými opatřeními. Kosmetičtí chirurgové v La Chance neprovádějí zákrok u rizikových klientů. To však neplatí pro všechny kliniky. Proto má smysl objasnit, k čemu mohou vést kontraindikace, které nebyly vzaty v úvahu před laserovou epilací. Laserová epilace na opálené pokožce vede ke spálení a hyperpigmentaci. V závažných případech mohou popáleniny způsobit zjizvení. Kombinace oslabeného imunitního systému a laserové epilace může vyvolat herpes.

READ  Jak rostou chloupky po první laserové epilaci

Křečové žíly narušují strukturu krevních cév, proto může laserová epilace v oblastech s tímto onemocněním způsobit modřiny a purpuru.

V případě tetování a permanentního make-upu může dojít ke změně barvy nebo ke spálení obrázku.

Během těhotenství a kojení se zvyšuje riziko výskytu pigmentových skvrn, k čemuž přispívá změna hormonálního pozadí. Kromě toho je pokožka těhotných žen obzvláště citlivá a zákrok může způsobit vysušení, svědění a olupování.

V tomto článku jsme popsali nejčastější reakce, které se mohou objevit, pokud se nedbá na kontraindikace laserové epilace. Proto je důležité se před zákrokem poradit s odborníkem.

Laserová epilace. je zdraví škodlivá?

Abychom pochopili, jak zákrok působí na naše tělo a co se s ním během manipulace děje, zjistěme, jak laser funguje. Přesný paprsek světelných vln proniká do určitého místa, kde se nacházejí vlasové folikuly. Laser neovlivňuje buňky epidermis, protože vlnová délka je nastavena na určitou hloubku 2-3 milimetry, ovlivňuje a působí na vnitřní vrstvu, nikoli na vnější vrstvu. Takže pro většinu z nás můžeme rozhodně vyloučit poškození laserové epilace.

Jak se ženy a někdy i muži zbavovali nežádoucího ochlupení na těle a v obličeji? Vyzkoušeli už všechno. nejprve žiletku a pinzetu, pak elektrický epilátor. Všechny tyto metody nepřinášejí dlouhodobé výsledky a někdy dokonce vedou k neblahým následkům: citlivá pokožka zčervená, některé chloupky zarostou, objeví se zánět. Žádná z těchto manipulací nebyla zdaleka vždy bezbolestná, ale pouze stříhala nebo vytrhávala chloupky.

V případě laserové epilace. jaký efekt nás čeká? Metoda odstraňování chloupků funguje jiným způsobem. A právě zde se objevují možné kontraindikace. K destrukci vlasového folikulu dochází působením laserového paprsku, který kromě toho ovlivňuje i cévu, jež folikul vyživuje. Naše kůže a vlasy jsou nasyceny určitým pigmentem, který se nazývá melanin a který dodává vlasům barvu a tónuje pokožku. Vlivem paprsku melanin absorbuje impuls a ničí vlasové folikuly.

Pokud v tomto případě hovoříme o škodlivosti laserové epilace, je to pouze v souvislosti s vystavením laserovému záření v určitých oblastech těla: metoda zahrnuje zahřívání, a pokud je postup proveden nesprávně, může způsobit drobné popáleniny. Nanejvýš však pocítíte téměř neznatelné brnění a teplou vlnu na částech kůže, kde se zákrok provádí. Proto naše hlavní doporučení: využívejte služeb odborníků a navštěvujte kliniky estetické medicíny, které provádějí zákroky s vysoce kvalitními certifikovanými přístroji.

Pokud porovnáte depilaci voskem nebo cukrem (shugaring) s laserovou epilací, kontraindikace a účinky se liší. Trhání vlasů lepivými přípravky pro citlivou pokožku může někdy způsobit podráždění a folikulitidu. Někteří si stěžují na silné vyrážky nebo dokonce puchýře v místě jejich výskytu a mnozí se to stydí přiznat. A i když se tyto nepříjemné pocity neobjeví hned, podráždění a alergická reakce mohou na rozdíl od následků laserové epilace prodloužit. Zdravotní přínosy bez jizev a šrámů, bez zarudnutí a dalších nepříjemných reakcí. přesně to, co od kouzelného zákroku chceme. Hledáme účinnou a cenově dostupnou metodu s minimálním nepohodlím a úplným odstraněním problému. Za nejbezpečnější techniku se považuje odstranění chloupků diodovým laserem.

READ  Vliv laserové odstranění na hormonální pozadí

Domluvte si schůzku na klinice Vasilievsky Island Clinic

Jak se připravit na laserovou epilaci?

Laserová epilace: kontraindikace a vedlejší účinky pro ženy

Pokud jsou kontraindikace ignorovány, po laserové epilaci se objeví popáleniny, alergie, vyrážky nebo jiné komplikace. Kontraindikace se dělí na dvě skupiny: absolutní a relativní.

Absolutní kontraindikace laserové epilace

Laserová epilace je zakázána v případě absolutních kontraindikací, jako jsou např

 • rakovina, nádory (je možný růst nežádoucích buněk);
 • cukrovka (postup způsobuje zvýšení hladiny cukru);
 • Imunitní a dermatologická chronická onemocnění;
 • Individuální nesnášenlivost laserového paprsku;
 • užívání sulfonamidových léků a antibiotik (užívání léků zvyšuje citlivost kůže).

světlé nebo šedivé vlasy jsou kontraindikací pro všechny typy laserů s výjimkou neodymového typu. Alexandrit, rubínové zařízení lépe odstraňuje tmavé vlasy obsahující melanin. Opálená nebo tmavší pokožka není vhodná pro vystavení alexandritovému paprsku, protože může způsobit skvrny.

Kontraindikace někdy zahrnují věk do 18 let. Mladí lidé mají nevyvinuté vlasové folikuly a často dochází k zánětům kůže. Depilace některých partií je povolena od 13 let.

Relativní kontraindikace laserové epilace

Specifické kontraindikace konzultujte s dermatologem, gynekologem nebo terapeutem. Povolení lékaře je nutné v následujících případech:

 • Rány, jizvy, odřeniny, popáleniny, podráždění, tetování nebo mateřská znaménka v dané oblasti;
 • Sezónní alergické reakce, poruchy pigmentace;
 • respirační infekce v aktivní fázi;
 • Kardiovaskulární a endokrinní onemocnění;
 • Těhotenství, kojení;
 • epilepsie, duševní choroby.

Pokud se pacient čtrnáct dní před zákrokem opaloval, je nutné povolení dermatologa.

Kontraindikace laserové epilace

Odstranění chloupků na obličeji mohou bránit následující kontraindikace:

 • Onkologie, diabetes, akutní virové infekce;
 • Chronická kožní onemocnění, poruchy pigmentace;
 • Opary, mateřská znaménka, křečové žíly, rány nebo jiná poranění;
 • Opálení pokožky je intenzivní, a to až dva týdny před a po ošetření;
 • tmavá pleť, intenzivní opálení, nedostatečný kontrast mezi barvou vlasů a pokožky (omezení platí při použití alexandritového a rubínového laseru).

Laserová epilace horního rtu má stejné kontraindikace a účinky. Pokud je nad rtem hodně chloupků, doporučí kosmetička pacientovi návštěvu endokrinologa.

Existují nějaké kontraindikace pro diodovou epilaci??

Diodový laser odstraňuje všechny chloupky v aktivní fázi růstu. Nejúčinnější je při léčbě světlých chloupků na mírně tmavší pokožce. Paprsek snadno odstraní zarostlé nebo ztvrdlé chloupky v těžko přístupných místech.

Odstraňování chloupků diodovým laserem má standardní kontraindikace a účinky. Zákrok je zakázán v případě rakoviny, epilepsie, náchylnosti k jizvení tkání, užívání antibiotik. Žádné křečové žíly, herpes, plíseň, alergie, rány nebo odřeniny nebo četná mateřská znaménka v oblasti laseru.

Zobrazit více

července

Vypadávání vlasů. příčiny a léčba

června

laserové, epilaci, alkohol

Kosmetické procedury pro plánování těhotenství a IVF

laserové, epilaci, alkohol

Zavolejte na číslo 8 (812) 424-63-17 nebo vyplňte formulář a získejte až 10% slevu na první návštěvu: 242-14-14 nebo zanechte požadavek a my pro vás najdeme vhodný termín návštěvy Estetického klubu:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS