Mohu použít ohřívač ohřívače vody

Mohu použít topný kotel

Teplá voda v domě. potřeba, a bez ní, mnoho lidí si nepředstavují své životy. V místech, kde neexistuje centralizované topení, lze toto požehnání civilizace získat za použití autonomních ohřívačů vody. Dosud existuje mnoho odrůd takových struktur: od výběru výrobce do typu zařízení. Nejdříve však musíte rozhodnout, který ohřívač vody je lepší. průtok nebo akumulační.

Kotel pro vytápění soukromého domu je hermetická konstrukce, z nichž je na rozdíl od kotle nepřímého vytápění speciální topný prvek. Schéma práce je jednoduchý. dva bubliny používají pro připojení k systému napájení vody. Pro ohřevu celého pouzdra musí být toto zařízení velmi silné. Pro každých deset metrů čtverečních je potřeba jeden kilowatt. Větší plocha, tím větší je napájení. Garáž je například vhodná pro topení kotle se zařízením

mohu, použít, ohřívač, ohřívače

Kumulativní nádrž může být dobrou alternativou k klasickému přístroji. Jediný rozdíl je vnitřní potrubí připojené k topnému systému. Správně organizované ohřev ohřívač vody zahrnuje výkon funkce tepelné baterie. Voda uvnitř přijímá energii přes serpentr umístěný uvnitř, který je připojen k topnému systému. Když je kotle odpojen, proces se začne dojít v opačném pořadí: teplota se začne stoupat z vody v kotli.

Topení v domácím kotli

Dobré vytápění je jedním z nejdůležitějších faktorů, které odlišují pohodlný domov od domu, ve kterém se člověk nemůže cítit pohodlně. Dnes existuje mnoho tradičních topných systémů, se kterými můžete zahřátou venkovskou dům jakékoli velikosti. Jedním z nejoblíbenějších systémů je plynový topení. Zemní plyn je považován za jedno z našich nejlevnějších chladníků. Ale bohužel plynovody jsou daleko od všude. Proto jsou topné systémy velmi populární, ve kterých se používá další chladicí kapalina. například teplá voda. A základem takového systému může být běžný kotel.

Rozlišovací prvky kotle pro topný systém

Musím říci, že používání kotle pro vytápění je navíc možné, dnes výrobci produkují kotle speciálně navržené pro tepelnou vodu v systému. Tyto kotle mají dva významné rozdíly od, určené výhradně pro ohřev vody pro účely pro domácnost. například nádobí ke koupání nebo mytí.

 • Nejprve, v takových kotli, vchod do studené vody je umístěn níže a vývod pro horkou vodu je nahoře. Taková umístění otvorů je vysvětleno skutečností, že když se voda zahřívá, stoupá nahoru, a proto je nejpoužívanější voda umístěna v horní části kotle, a je použití takové vody, která bude vytápění systém co nejúčinnější.
 • Za druhé, kotel určený k ohřevu vody v topném systému se vyznačuje velkým průměrem otvorů. Pokud se podíváte na kotle ve továrních podmínkách, můžete vidět, že jak vstup pro studenou vodu, a výstup pro horkou vodu v nich není menší než 2 palce v průměru (přibližně 4,8 cm).

Pokud má kotel oba tyto rozlišovací vlastnosti, znamená to, že lze bezpečně používat jako základ pro topný systém. je pro tento účel a je určen. A pohyb vody podél samotného topného systému se zde provádí v důsledku skutečnosti, že studená a teplá voda mají různou hustotu a studenou vodu, vstupují do kotle, vytáhne nejprve horké horní části a pak otvorem v systémové potrubí.

Použití kotle pro vodovodní systém pro domácí vytápění

Jedním z často kladených otázek týkajících se použití kotle v topném systému je následující: Je možné použít kotel, který je určen pouze teplé vody pro potřeby domácností, v topném systému. Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. vše záleží na tom, jak je samotný systém vytápění rozvětven a jaké další zařízení se používá.

Kotel pro vodovodní systém je charakterizován skutečností, že má oba otvory (a vstup pro studenou vodu a výstup pro horké), jsou umístěny na dně a obě tyto otvory mají malý průměr (nejčastěji je to 0,5 palce nebo přibližně 1,2 cm).

Takové schéma rozvržení eliminuje možnost pohybu vody přes topný systém sami, protože zde studená voda nebude neustále „vykopat“ z nádrže a aby se pohybovala podél trubek. Obecně však tento kotel může být použit v topném systému, pokud jej přidáte do oběhového čerpadla, který bude „odpověděl“ pro pohyb vody přes topný systém. Účinnost takového systému závisí na několika faktorech:

 • jak mocný je kotel. Vhodná moc, zpravidla, je stanovena rychlostí 1 kW na 10 čtverečních metrů vytápěné oblasti.
 • Z zařazení oběhového čerpadla
 • Z toho, kolik je topný systém domu rozvětven. Nejlepší, pokud nebude mít mnoho poboček.

Výměna termostatu ohřívače vody

Pokud jde o typ kotle, zde můžete použít jak tok, tak kumulativní ohřívač vody.

Takže vytápění domu kotlem není fantastický, ale zcela životaschopná verze topného systému. Hlavní věc při vytváření takového systému je přesně vypočítat požadovaný výkon kotle, na základě velikosti domu. V některých případech (například pokud je oblast domu poměrně velká) účinnost systému může být zvýšena rozšiřováním vstupu a výstupu vody, stejně jako upgrade samotného kotle, což umožňuje zvýšit jeho výkon.

READ  Jaké kotle na pevném palivu jsou lepší

Topení doma kotelem Dobré vytápění je jedním z nejdůležitějších faktorů, které odlišují pohodlný domov od domu, ve kterém se člověk nemůže cítit pohodlně. Dnes je mnoho

mohu, použít, ohřívač, ohřívače

Zařízení ohřívače vody

Princip provozu ohřívače vody akumulačního typu zahrnuje intenzivní přenos tepla tepelné energie pro počáteční topení. Potom je ohřívač vypnutý a čas od času začíná udržovat požadovanou teplotu. Pokud musíte strávit velké množství horké vody v době, ohřívač přestane znovu do intenzivního režimu vytápění.

V kotelním kotli musí deset neustále zahřívat vodu. Ale protože vařící voda na výstupu není potřeba, teplota vody obvykle nepřesahuje 40-60 ° C. Ale pro to musíte strávit spoustu elektřiny. Mnohem ekonomičtější plynové ohřívače. všechny z nich.

 • Nádrž naplněná vodou z vodovodních trubek pod tlakem. V průtoku. had, pro které voda jde.
 • Případ, s tlustou tepelnou izolační vrstvou.
 • Topné těleso nebo anoda hořčík. Pokud je plynový kotel komínem a hořákem. Zajišťují ohřev vody v nádrži.
 • Tryska, která dodává studenou vodu a potrubí pro stažení teplé vody z kotle. Speciální ventil je často dodáván, který se otevírá během zvýšení tlaku v ohřívači.
 • Elektronická řídicí jednotka přijímající data ze senzorů a výstupních výkonů indikátorů indikátoru. reguluje fungování celého kotle. Existují klíče pro ruční nastavení topných indikátorů (maximální rychlost teploty a topení).

Materiál by měl být nerezová ocel a velmi tlustý. A všechny svarové švy na nádrži musí dvakrát peck. A lepší to udělat příliš specialisty. Takový přístup a vysoké náklady na realizaci se objeví s dlouhodobým použitím a nedostatkem netěsností. V posledně uvedeném případě pro opravu budete muset plně rozebrat troubu.

Proto se nejčastěji zastaví v první verzi. s dálkovým nádrží. K vnější kapacitě připojené ze strany pece, ne tak těsné požadavky. Stěny mohou být tenčí. A pokud je pec kovová, pak se voda bude rychleji zahřát. Ano, a udržovat externí design je mnohem jednodušší. Zvláště když není dodávka vody a musí být doplněno ručně.

Připojení kotle. schémata, jak připojit topný kotel

Měl jste situaci, kdy dvoukolový kotel pracuje při plné kapacitě a stabilní teplota horké vody nefunguje? Souhlasíte s tím, že v domě je drahé multifunkční topné zařízení a plavat v chladném nebo naopak příliš horké duše. to je nepříjemná perspektiva. Zatímco se snažíte upravit příjemnou teplotu, voda je jednoduše sloučena do kanalizace a kotel se neustále otáčí, na sobě zdroj, stejně jako zvyšující se spotřeba plynu a elektřiny na teplo.

Je možné vyřešit problém poklesu teploty teploty a vytvořit TUV, k tomu, je třeba upgradovat topný systém, včetně elektrického kotle v něm. Řekneme vám, jak připojit kotel do jednovrstvého kotle. stejně jako dvouveřové pohled. Zvažte nejúčinnější připojení a páskovací schémata pro zařízení.

Připojení kotle do topného systému

Dodávka tepla a DHW Dům závisí na typu zařízení pro generování tepla, stejně jako ze správnosti páskovacího a spojovacího zařízení. Pokud je topný systém namontován z nuly a nový kotel je instalován, musíte nejprve připravit kotelnu nebo místo, kde bude zařízení stát.

Pro agregáty instalované na podlaze je betonová plošina nalita do předstihu nebo vyrobit nadaci. Mělo by být pamatováno o normách. ze všech stran kotle by mělo být volný, takže může být možné provést. Pro namontované možnosti plynu, pouze přístup je vpřed vpředu, protože boční mezery SNOP nejsou povoleny. Kotelna je nutně vybavena větráním. Pro plynové jednotky a zařízení na pevném palivu (palivové dříví, uhlí a t. P.) Komín je hotový.

Připojení topného okruhu může být prováděno pomocí otevřené jednorázové, uzavřené dvojí trubky nebo jedno-trubkový obvod. Otevřené systémy díky velkému počtu nedostatků nejsou prakticky používány. Preference je dána variací s nuceným oběhem chladicí a uzavřené expanzní nádoby. Spojovací baterie, konvektory nebo panely v jednorázových typech jsou nejčastěji implementovány podle schématu Leningradka.

Vytváření ohřevu podél uzavřeného dvouproudového systému stojí majitele domů dražší, ale takový systém má schopnost nastavit teplotu radiátorů a odpojit jednotlivé baterie bez zastavení provozu kotle. Je optimálně vhodný pro oba budovy s jedním patřovým a vícepodlažnickým budov. Pro vytápění zvláště velkých ploch (od 500 m2) může být použito kaskádové schéma. sekvenční připojení několika generátorů tepla.

Majitelé soukromých domů a bytů nejčastěji vyřeší problematiku vytápění a horkou vodou, instalaci obvodového kotle. Takový systém nezabývají mnoho místa a ohřívač vody je již zabudován do topného zařízení.

Nejvíce zakoupené variace dvojího obvodových jednotek:

Elektrické a pevné palivo Možnosti mohou být také obvody: Savitra. Skat, typy pyrolýzy, partner. Taková zařízení mají i dvě kontury, ale nemají vestavěný ohřívač vody. Při instalaci topných zařízení je tedy kotel dodatečně připojen k kotli podle specifického schématu.

Specifikace

Vzorový design kotle pro domácnost zahrnuje následující hlavní prvky:

 • Strojový stroj. Jedná se o vnější prvek, který chrání pracovní kapacitu z vnějších vlivů.
 • Pracovní nádoba nebo kumulativní nádrž. Nachází se uvnitř pouzdra a je od něj oddělena tepelnou izolační vrstvou. V závislosti na modelu a cíli, objem nádrže kolísá od 10 do 450 litrů. Optimální volba pro soukromý systém vytápění.
 • Topné těleso. Pro kotle, v závislosti na objemu nádrže, různé provedení opálených tyčí, spirál, kulatých modelů a t.P. Důležitá charakteristika. výkon. V kotlích pro tepelné vytápění jsou ohřívače instalovány ve specializovaných topných kotli. když je vybrán napájení, je nutné vzít v úvahu oblast vytápěného prostoru, typu topného systému a jeho rozvětvenosti, výšku místnosti a jeho tepelná izolace, stejně jako vnější klimatické podmínky.
 • Připojovací trysky. Zajišťují složitou studenou vodu z vodovodního potrubí a výstupu zahřátého chladiva do topného systému. Účinnost zahřívání je stanovena tepelným směnným měřítkem, který z velké části závisí na průměru výstupu. V topných kotli je 1 / 2-2-3 / 4 palce a v ohřívačech. palce, než větší otvor, tím efektivnější systém funguje, ale pod podmínkou výkonu opálení.
 • Řídicí zařízení. Povinným prvkem moderních zařízení je teplotní čidlo teploty vody v zásobní nádrži. Je součástí automatického řídicího obvodu ohřívače. Když je dosaženo požadované teploty vody, deset je zakázáno, a když je přípustná úroveň snížena níže. zapne se. To vám umožní udržovat potřebné zásobování tepla v nádrži v periodickém díle ohřívačů. V některých modelech zařízení existuje možnost řízení výkonu nádrže, která zajišťuje optimální spotřebu elektřiny.
READ  Jak horký může být plynový ohřívač

Druhý důležitý typ zařízení. relé pro řízení zatížení sítě. Dlouhé přetížení v pohonné mřížce způsobuje silné zahřívání elektroinstalace, který vytváří nebezpečí požáru. Když se zobrazí příliš vysoké zatížení, relé vypne ohřívač.

Při použití kotlů pro vytápění jsou také zohledněny následující vlastnosti:

 • Teplota vody v akumulační nádrži musí být udržována uvnitř
 • Inertnost systému závisí na typu kotle a síle opálení. V nádržích objemů je v tokových zařízeních
 • Přístroje pro domácnost musí pracovat v síti 220 v., A zatížení by nemělo překročit

Jak opakovat sloupec

Technicky realizovat myšlenku možné, ale design je potřeba. V průtokovém ohřevu demontujte senzory, které regulují tlak a přehřátí vody. Takže kapalina neustále vstupuje do trubek, musíte připojit cirkulační čerpadlo. Do struktury se přidá hydraulická šipka a místnost poskytuje čistý přístup kyslíku.

Co je nebezpečná metoda

Nevýhody ohřevu s plynovým sloupcem jsou spojeny se specifikami techniky. Proudová jednotka je určena pro zahřívání vody, ale ne pracovat v topném systému. Funkce jako kotelny nebude. S konstantním příchodem horkých kapalin, plastových dílů u vchodu do zařízení.

Uvnitř konstrukce jsou trubky malého průměru, které odolávají vlhkosti kanálů. Nezávisle voda nebude schopna cirkulovat, takže chladicí kapalina musí být nucený pohyb. Výkonové čerpadlo je obtížné vybrat, někdy namísto toho, že se jedná o dvě zařízení. Pokud jsou prvky odpojeny od elektřiny, sloupec se vaří a exploduje.

Pro pohodlné vytápění by voda v topném systému neměla být nižší než 60-80 s. Tekoucí zařízení ohřívá tekutinu na 40 s. V moderních modelech byly senzory, které blokují zařízení se zvyšující se teplotou a s nepřetržitým provozem hořáku.

Výhody a zápory módy

Úspory na nákup nového vybavení. jedinou pozitivní stranou metody. Z hlediska výkonu je kolona topení totožná s kapacitou kotle. V průtokovém zařízení je spotřeba metanu 1,5-1,7% vyšší než topná konstrukce. Takže jednotka se ochladí na 30 z vody, je nutné důsledně umístit baterie.

Mezi minusy specialisté přidělují 3 faktory:

 • Další výdaje. Pro opakování plynu za vytápění musíte zakoupit podrobnosti (čerpadlo, trubky).
 • Porovnejte komponenty. S konstantním kontaktem s horkou kapalinou u vchodu, trysky jsou deformovány, které budou muset pravidelně měnit.
 • Snížená bezpečnost. Po vypnutí ochranných zařízení musí vlastník řídit procesy vypalování. Dlouhodobé pracovní zařízení bez dozoru nebude fungovat.

Intervence při navrhování nebo změně zásady provozu technologie plynu. závažné porušení pravidel bezpečného provozu. Pokud se dodaná společnost učí o recyklované jednotce, poté potrestat experimentátor. Pachatel zaznamená pokutu a blokový přístup k dálnici, které jsou lepší než pochybné úspory.

Tekoucí pohon neposkytuje simultánní provoz kolony topení a plynu. Po přepracování zařízení pracuje nebo vyhřívaná kapalina pro domácnost nebo zahřát. Pokud domácnost omylem otevře jeřáb, pak systém přestane fungovat v bateriích. Alternativní metoda bude levný obvodový kotel, který má vyšší produktivitu a neporušená bezpečnost.

Komentáře (24) \ t

Dobrý den, řekni mi, jestli je možné, aby se teplá podlaha přes ohřívač vody? A co je lepší, kumulativní nebo tok?

Prostřednictvím akumulačního. Pravděpodobnější než ano. Moc nestačí. Ano, a jeho funkce je jiná (akumulační). Ale přes tekoucí spíše je možné, že je to nemožné. Ale také je nutné sledovat moc. Ano a je nutná automatizace. Nepotřebujete vroucí vodu v podlaze.

Řekni mi prosím. Tam je ohřívač průtoku na 6kW.Vyhřívaná místnost 50 kV.M. Je možné jej použít pro vytápění bez instalace nádrže. Co by mělo být schéma připojení: otevřený nebo uzavřený? dík.

Obecně můžete vyzkoušet. Ale tam jsou nuance.

Ve skutečnosti je tekoucí ohřívač proveden, aby pracoval tak dlouho. Vymyje se, vypnuto. Úplně nepochopitelné, jak bude pracovat v režimu topného kotle. Předpokládejme, umýt ruce, umýt a tak celou rodinu. Je to 1 hodina denně. A chcete ji otočit po hodinách a pro další sezónu pravděpodobně.

Která teplota bude podporovat a zda bude tato teplota obecně sledována? Kontrola musí být nutně!

Vždy jsem byl proti použití věcí, které nejsou podle jmenování. Možná něco nefunguje, jak bych chtěl, nebo možná může být riziko života a majetku. Nebo jednoduše všimněte, že přístroj je velmi rychle rozšířen.

A otevřený systém není od uzavření příliš odlišný. Uzavřeno je jen pohodlnější, pohodlnější a snadnější žít s ním. V uzavřeném systému nelze vodu zacházet tak často, jak je například otevřeno, například.

READ  Jaký druh směšovače pro plynový ohřívač vody?

Stručně řečeno, nedoporučuji! Nebo pokud experimentujete, pak až po trnitém studiu problému. A pokud není nic víc, co je v režimu Hobby.

Ahoj. Prosím, řekněte mi, že kumulativní ohřívač vody princip robotů, jak je znázorněno na obrázku s kapacitou 1,5 kW a objem 60 litrů, které bych chtěl připojit alespoň jeden radiátor přes něj. Obecně platí, že celý spojovací systém jsem pochopil, že se týká pouze jedné otázky. Ohřívač vody bude neustále v režimu vytápění nebo ne. Protože při oběhu, část tepla bude ztracena.

Pokud napájení nestačí, ohřívač bude neustále v režimu vytápění nebo většinu času. Významně větší než v off stavu. Pokud je moc dostačující, záleží na teplotním ztrátě místnosti. Musí být kompenzovány.

Nesmysl je plné pro to, co dát vodu snify na vytápění? (Nevymyslete nové kolo)!

Obecně platí, že všechny mé komentáře jsou nad téměř stejné, pouze jinými slovy. Ale nejsem proti tvořivosti! Je nutné pouze zároveň, aby křičel a dům nespal.

Ano, chápu, že to chápete to dobře, ale mnoho lidí, kteří čelí, často nečistím na konci a začnou globálním. Ale nic se nestane. Lidé tráví spoustu prostředků a síly. Proč říkám, že to vyvstává otázku, ale proto, že pracuji jako instalační program. V praxi, mnoho topných zařízení viděly zanícené mysli. Stává se strašně!

Chci říci, že bude lepší kontaktovat specialisty, takže vysvětlují. Na teorii „může být možné“, ale v praxi „ano nebo ne“.

Nikdy neuspějete ohřívač vody, který má být ponechán topení!

Lidé! Poslechněte si slova profesionála! Je vidět, že člověk opravdu udělal spoustu věcí!

To znamená, že ohřívač vody (jako na 2 obrázku) může být použit v topném systému, ale pouze s čerpadlem?Vyhřívaná plocha 17kv.M. A musí být vložena expanzní nádrž a bezpečnostní skupina?

Ve druhém obrázku ukazuje ohřívač pro zásobování teplou vodou

Je zakázáno! Není určeno pro tyto účely nesmí odolávat nákladům a všemu !

Titan nebude schopen v zásadě používat jako kotle.V jednoduchém kotli je výstup nahoru a obvykle je skupina bezpečí s rozsahem vzduchu, takže systém nedýchá. A v Titanu, jak to udělat? horký.Tube up tank listy. Jak tam přivést vzduch? V žádném případě. Po krátké době cirkulace se tam bude sbírat vzduch a čerpadlo přestane tahat vodu, a on nebude vytáhnout vzduch, aby ho ztratil někde jinde. Přemýšlel jsem o této kontrole.na. Dva neúplné titan s kapacitou 2 kW leží. Jen si myslel, že 40 čtverců dost. Ale dokonce se snažil jen přemýšlení. Úspěchy těm, kteří se chtějí vyzkoušet. Instalatérství.

Kluci, všechno je mnohem jednodušší než peklo! Za prvé je nutné provést rovnici tepelné rovnováhy. Budeme pokračovat z objemu topné místnosti, tepelné ztráty samoté místnosti, přítomnosti „extrémních“ stěn, jako jsou topné radiátory, průměry páskových trubek, přenos tepla jediného sekce chladiče. Napište, že síla ohřívače vody akumulačního 2,5 kW nestačí. A proč? Koneckonců, nezahrnuje žádnou studenou vodu z potrubí, ale aby se vešlo k kotli a pohmožděnu do „domácího topení“. Bude muset uchýlit se k metodě iterací, tj. Take a vypočítat vše na listu papíru. Pro zlepšení kvality proudu vody a zbavit se problému sběru vzduchu v akumulační nádrži, namontujte oběhové čerpadlo ne po nádrži a před ním ve vzdálenosti 1-2 metry, ve stopě po Čerpadlo, je nutné zapnout nádrž expanderem, aby se zabránilo výbuchu kotle nebo ochranný ventil zesilovače chladiva. Začněme přibližné (hrubé) počítání. Například v apartmánu 3 pokoje, kuchyň, koupelna. Celkem Ukazuje se, že v apartmánu 5 radiátorů. Radiátory, jako pravidlo, doma jinak. Můžete požádat výrobce svých radiátorů o množství tepla uvedeného jedním úsekem do místnosti. Násobení hodnoty tepla tepla jedné sekce počtem úseků, dostaneme návrat tepla jednou baterií v hromadě. Pokud jsou všechny sekce stejné, jen násobí na n kusech. V důsledku toho získáme návrat tepla celého systému. Nezapomeňte vzít v úvahu koefici. Přeháčení v potrubí mezi bateriemi a nakonec dostaneme teplotu na konci našeho uzavřeného obrysu. Připomínám vám, že voda v nádrži nebude jít 10, ale méně stupňů Celsia, ale říká 40, to znamená, že Baku bude muset nejen 1,5 hodiny, ale po dobu 25 minut. To znamená, že nádrž již nebude pracovat pro opotřebení. Ale pro správnější práce v elektrické cestě všech zařízení bude muset dát časovače relé. Toto relé bude fungovat na stavu: Pokud řekne, že teplota příchozího průtoku vody je více než 45 stupňů, vypněte oběhové čerpadlo, jinak se dále cirkulují. Druhý stav: prostoje pro domácí vytápění: Pokud automatizace stojí více, například 20 minut, zapojit se do práce. Schéma není ideální, existují momenty, kdy teplota na vstupu bude dlouhá pod položkou, bude mít trochu a ručně pracovat s automatikou nádrže, tj. Nastavte teplotu výše a nakonfigurujte samotné časovače relé.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS