Mohu si vzít epilátor do letadla?

Co si mohu vzít s sebou do letadla: Přípustná příruční zavazadla do letadla

Pro ty, kteří rádi cestují nalehko a nechtějí tahat těžké kufry, nabízejí letecké společnosti zajímavou a praktickou možnost. Nyní si můžete vzít letenku s příručním zavazadlem, které se přepravuje v kabině a je uloženo buď v přihrádkách nad hlavou, nebo pod sedadlem před vámi. Proto je velikost tašek a kufrů v tomto případě přísně omezena. Do příručního zavazadla se vám musí nejen pohodlně vejít, ale také v něm musí zůstat dostatek místa pro vaše zavazadla a další osobní věci.

Tato možnost je pro cestující s nízkou hmotností skutečně nejpohodlnější. Koneckonců, můžete se omezit na malý batoh, dát do něj všechny základní věci. a v klidu se vydat na cestu. Nemusíte nic odbavovat v zavazadlech, což komplikuje odbavení a následné čekání na vydání zavazadel a jejich sledování na dopravním pásu. Ano, pohodlně.

Co všechno si však můžete vzít s sebou a jaké věci spadají pod poměrně vágní a široký pojem „příruční zavazadlo“?? Zabývejme se tímto problémem.

Počkejte prosím!

Vaše e-mailová adresa se přidává do naší databáze

Pokud se rozhodnete cestovat do zahraničí letadlem, musíte si pečlivě ověřit, co si můžete a nemůžete vzít s sebou do letadla? Je také rozdělen na dvě další položky: co si můžete a nemůžete vzít jako příruční zavazadlo a co si můžete a nemůžete vzít do zavazadlového prostoru? Zvažte otázku, zda si s sebou můžete vzít domácí spotřebiče?

V poslední době některé letecké společnosti zpoplatnily zavazadla v letadle, takže si musíte vzít vše potřebné jako příruční zavazadlo, abyste nepřeplatili další peníze, pokud nemáte 23-25 kg zavazadel.

Na palubu si můžete vzít zavazadlo o hmotnosti 8 až 10 kg. A obvykle se do něj vejde vše, co potřebujete. pokud nemluvíme o větších spotřebičích. Existuje názor, že to může být ne jeden, ale dva nebo dokonce tři pytle, pokud nepřekročí povolenou hmotnost. Ale ve skutečnosti jsem na letišti měla příruční zavazadlo o hmotnosti 8 kg a batoh s jídlem a kosmetickou taštičku, a oni řekli, že to musí být jedno zavazadlo, takže mi všechno museli dát do jedné tašky.

V příručním zavazadle můžete mít malé spotřebiče, jako jsou notebooky, fotoaparáty nebo tablety, POUZE v příručním zavazadle. Je důležité vědět, že tyto předměty se nezapočítávají do hmotnostního limitu 8 kg.

Několikrát jsem letěl s různými leteckými společnostmi, fotoaparát možná bude muset projít skenerem, ale nikdo ho nebude chtít otevřít a podívat se na něj. Mohou si vyžádat váš notebook.

Můžete si s sebou vzít také fén, cestovní žehličku, kulmu, kulmu (pokud není špičatá), telefon, tablet, mixér atd.д., K dispozici je také parní vařič a multifunkční vařič. Uvědomte si však, že příruční zavazadlo má určité rozměry, a pokud váš spotřebič bude mimo normu (55 cm x 40 cm x 20 cm), pak samozřejmě, aby to nikdo nedovolí.

Povolené a zakázané předměty v letadle

Nemusíte si s sebou brát fén, sušák na vlasy a další nepotřebné věci.д. jste nemohli vzít, ale pokud dívka jde na dovolenou, ona prostě nemůže dovolit vypadat neupravený. Takže musíte strávit hodiny studiem pravidel pro zavazadla, co můžete a nemůžete udělat kvůli kráse a atraktivitě!

Ale navzdory tomu, co je povoleno nebo zakázáno, jsou celníci různí, s dobrou i špatnou náladou. Stačí se usmívat a cítit se uvolněně, a pak je docela možné, že vám bude dovoleno tyto předměty nést, i když jsou příliš velké/těžké. Přejeme bezpečný let!

Léky v příručním zavazadle na palubě

Hlavní pravidlo pro užívání léků v letadle: cestující si mohou vzít tolik léků, kolik budou potřebovat na celou cestu. Upozornění: léky a dietní přípravky lze na palubě letadla přepravovat v nádobách větších než 100 ml a v množství větším, než je povoleno pro příruční zavazadlo (ověřte si u své letecké společnosti); musí být zabaleny v průhledném sáčku se zipem.

Většinu kapek (nosních, ušních atd.) si můžete bez obav vzít na palubu letadla. Pamatujte na algoritmus: přečtěte si obsah, zda neobsahuje zakázané látky, vezměte si omezené množství léků. pouze pro použití na palubě, zbytek do zavazadla. U větších balení můžete před nástupem do letadla potřebovat lékařské potvrzení nebo lékařský předpis, který prokáže, že kapky potřebujete (například pokud se léčíte a dostáváte kapky v určitou dobu).

Pokud trpíte chronickým onemocněním, zjistěte si před odletem od svého lékaře, zda můžete užívat léky v několika časových pásmech.

Při přepravě nezbytných léků je rozdělte mezi příruční zavazadlo a osobní věci. pro svou vlastní ochranu. Měli byste také zvážit své schopnosti a úroveň nošení souvisejících pomůcek a zdravotnického vybavení.

READ  Jak lešit vlasy s vysoušečem vlasů

Běžnou praxí je nebrat si na palubu léky proti mořské nemoci a vzít si pilulku předem. Je to proto, že léky proti mořské nemoci jsou velmi účinné (stejně jako prášky na spaní) a některé z nich mohou obsahovat látky, které musí být deklarovány.

Přeprava věcí na cestujícím často podléhá předpisům leteckých společností. Společnost Aeroflot například povoluje přepravu jednoho lékařského teploměru a jednoho rtuťového tonometru na cestujícího; podkožní jehly nejsou v příručním zavazadle povoleny, pokud nemáte potvrzení od lékaře. Podle pravidel společnosti Pobeda nelze léky přepravovat v odbaveném zavazadle a musíte si je vzít s sebou na palubu.

A nakonec nezapomeňte, že lékárnička je podle bezpečnostních předpisů povinná na všech letech. V případě nevolnosti se můžete obrátit na naše letušky, které jsou vyškoleny v poskytování první pomoci.

Vybrané země

Informace podle zemí jsou následující

  • Bahrajn. produkty na vlasy si můžete zakoupit v našich obchodech Duty Free na palubě letadla. Hlavní podmínkou je, abyste si ji koupili na posledním úseku cesty.
  • Indie. nákupy jsou povoleny, pokud pokračujete navazujícím letem.
  • Indonésie. na palubě nejsou povoleny žádné přípravky na vlasy.
  • Japonsko. přeprava přípravků na úpravu vlasů je v docích zakázána. Výjimky: Haneda a Narita. Zakoupené položky musí být řádně zabaleny a označeny. Nesmí být zjištěny žádné známky manipulace. O svém přestupu musíte informovat letištní personál.
  • Tchaj-wan. na palubě nejsou povoleny žádné přípravky na vlasy.

Pravidla pro leteckou přepravu léčivých přípravků

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem cestování na dlouhé vzdálenosti je bezpochyby letecká doprava. Samozřejmě existují určitá omezení cestování, která jsou pro cestující nepříjemná, ale jejich cílem je zajistit jejich bezpečnost.

V dnešním nešťastném světě je společnost sužována progresí nemocí, což nutí velké množství lidí pravidelně užívat léky, které je udržují při životě. Mohou si proto na palubě vzít všechny léky, které potřebují. Někdy si léky na palubu přejí vzít i zdraví lidé.

Na palubě je vždy k dispozici lékárnička. Cestující v letadle si samozřejmě mohou vzít s sebou i léky, ale existuje řada podmínek. Pokud cestujete v rámci Ruska, existuje několik omezení. Při cestách do zahraničí jsou požadavky přísnější.

Pravidla pro leteckou dopravu na území

V zavazadlovém prostoru je povoleno přepravovat léky různých struktur. Příruční zavazadlo. do kabiny si můžete vzít prášky a léky v práškové formě.

Požadavky na přepravu tekutých léků se nedávno změnily. Dříve jste si mohli vzít do kabiny až 100 ml léků, nyní musíte všechny tekutiny nechat v zavazadlovém prostoru.

Výjimky jsou možné, pokud jsou během letu užívány tekuté léky. V takovém případě bude do kabiny přijato pouze omezené množství. na základě potvrzení lékaře.

Ne všechny práškové nebo tabletové léky však lze užívat v kabině.

Některé léky mají zvláštní požadavky na přepravu během letu:

Léky první pomoci, které lze snadno získat bez lékařského předpisu, lze mít na palubě v malém množství. Zabalte je do průhledné nádoby nebo samostatné kosmetické taštičky. Patří mezi ně: alergie, nevolnost, zácpa, průjem; antiseptické, analgetické a protizánětlivé léky.

Potřebné léky v jakékoli formě, které si můžete koupit pouze na lékařský předpis, lze přepravovat jako příruční zavazadlo. Vyžadují další dokumenty a písemná prohlášení. Pokud takový lék vyžaduje zvláštní teplotní podmínky, máte právo použít vlastní termotašku.

Je zakázáno mít u sebe takové léky, které obsahují omamné nebo psychotropní látky, sedativa, antidepresiva a trankvilizéry bez lékařského předpisu, lékařského potvrzení nebo dokladu o jejich původu. Tyto léky musí být vždy deklarovány. V opačném případě mohou být léky zabaveny a dotyčný může být trestně odpovědný.

Léky by měly být označeny datem použitelnosti. povolit přepravu pouze přípravků vyrobených specializovanou farmaceutickou společností v originálním balení s návodem na složení léku.

Seznam zakázaných drog a podmínky jejich přepravy se mohou v jednotlivých zemích značně lišit. Při plánování mezinárodního letu byste se měli důkladně informovat o omezeních platných v zemi příletu a o dovozu/vývozu zakázaných léčiv a látek do Ruska.

Zvláštnosti mezinárodní letecké dopravy

mohu, vzít, letadla

Přeprava více než pěti balení schválených léčivých přípravků bez lékařského předpisu je zakázána, protože jsou považovány za malé množství.

Celní předpisy mnoha zemí neumožňují dovoz/vývoz léků psychotropní a omamné povahy. Před letem byste se měli seznámit se složením léků, které si hodláte vzít s sebou. Diuretika, léky proti bolesti nebo sedativa mohou obsahovat některé zakázané složky.

Je nezbytné, aby byly léky zabaleny v kabině. Neberte s sebou tablety, léky v prášku nebo v tekutém stavu v jiných obalech.

Pokud je to možné, je nejlepší vzít si s sebou lékařské předpisy přeložené do jazyka země příjezdu a opatřené razítkem lékaře na daný lék. To je nutné například v případě, že je přeprava léku zakázána, pokud objem léku neodpovídá předpisům pro přepravu nebo pokud jsou vyžadovány zvláštní teplotní podmínky pro skladování.

Léky v malých dávkách uložte nejlépe na různá místa v zavazadle a v příručním zavazadle, zejména pokud pravidelnost užívání léků přímo souvisí s vaším zdravím nebo životem.

Obecný chat Telegram 7 (916) 513-8321 E caterina Valeeva 7 (916) 514-0753 A lexandra Buchinova 7 (916) 513-7303 T atiana Martin 7 (916) 514-1302 E caterina Bleskina 7 (914) 274-4444 E vgeny Baburin Messengery pro telefonní hovory, chaty a přenosy dokumentů

mohu, vzít, letadla

Co dělat, když ztratíte zavazadlo

Pokud dojde k nepředvídaným okolnostem a zavazadlo se po příletu na letiště nenachází na dopravním pásu, je nutné kontaktovat službu letecké společnosti, která se zabývá vyhledáváním ztracených zavazadel:

READ  Jak dát dlaždici na OSB desce

Pokud zavazadlo není nalezeno do 21 dnů, musí letecká společnost vyplatit náhradu. V Rusku stojí 600 dolarů, v zahraničí 20 dolarů za kilogram. Pokud je zavazadlo nepoškozené, ale je poškozené a některé věci se ztratily, postupuje se stejně jako v případě ztraceného zavazadla. Náhrada může být vyplacena. Její velikost určí letecká společnost.

Zavazadlová politika leteckých společností je poskytovat co nejméně bezplatných zavazadel.

Při využívání služeb nízkonákladových společností byste měli mít na paměti, že minimální hmotnostní limit příručního zavazadla, které je povoleno přepravovat zdarma, je 5-7 kg.

Co si nemůžete vzít na palubu letadla a co vám bude povoleno. podívejte se na následující video.

Co si můžete vzít do příručního zavazadla?

Balení na cestu je velmi příjemná, ale také hektická činnost. Co si zabalit do příručního zavazadla, aniž byste překročili povolený váhový limit, ale nezapomeňte na nic? O pravidlech a omezeních pro zavazadla této služby společnosti IrAero Airlines si můžete přečíst ve speciálních sekcích nebo využít našich užitečných rad.

To je to nejdůležitější. Váš pas, letenky, rezervace hotelu, pojištění, zdravotní doklady atd.д. je vždy lepší mít. V případě ztráty zavazadla (ačkoli je to u Iriaera vzácné) nebo zpoždění letu tak nezůstanete bez ochrany.

Poradenství: Je dobré mít kopii všech dokumentů v telefonu, na flash disku nebo v jiném elektronickém zařízení, pro všechny případy. Budete je potřebovat v případě ztráty nebo poškození původních dokladů.

Když už jsme u těch škod: Papírové dokumenty by se měly ukládat pouze do speciálních složek. Tak se nepomačkají ani neušpiní.

Bez materiální podpory se samozřejmě v dnešní době neobejdete. Veškeré finanční prostředky si vezměte pouze do příručního zavazadla. Hotovost i bankovní karty.

Tip: Pro případ ztráty nebo krádeže karty v cizím městě si pořiďte několik karet a účtů u různých bank. Rozdělení peněz mezi účty. A ti, kteří se obávají nosit velké částky peněz, by měli mít peníze raději na účtech než na kartách. Peníze na kartu můžete převést bezprostředně před jejím vyplacením prostřednictvím internetové banky. V takovém případě se v případě krádeže karty ukáže, že je jednoduše prázdná, protože všechny finanční prostředky zůstanou na vašem účtu.

Kapky, spreje a jiné tekuté léky lze vzít na palubu v maximálním množství 100 ml. Výjimka. Tekuté léky zachraňující život (v takové situaci je nezbytné potvrzení od lékaře). Pevné léky lze přepravovat bez omezení.

Tip: Při sestupu a stoupání trpí mnoho lidí zadrháváním v uších. Vysoušecí kapky pomáhají zmírnit nepříjemné pocity.

Pokud jde o lékárničku obecně, zkušení cestovatelé jsou zvyklí ji rozdělit na dvě části. vezměte si s sebou jen to nejnutnější, co během letu potřebujete, a do příručního zavazadla si můžete vzít léky, které si každý z nás bere na dlouhou cestu „pro jistotu“.

Vše závisí na době letu. Na palubě vždy nabízíme chutná a čerstvá jídla, ale pokud máte nějaké specifické přání, můžete si s sebou vzít svačinu. Téměř všichni si s sebou raději berou lízátka: pomáhají zvládnout tuhost uší během letu.

Jedna rada: na palubě můžete mít čokoládu, směsi oříšků, sušené ovoce a sypané ovoce. Pokud si berete sendviče nebo jiné domácí potraviny, uchovávejte je v nádobě a myslete na to, abyste si nevzali žádné potraviny podléhající rychlé zkáze. Nezapomeňte, že jogurt, máslo, džem, omáčka, tvaroh, zakysaná smetana, džem, krémová polévka, paštika a med jsou tekuté a gelové výrobky, které je zakázáno přepravovat na palubě.

Elektronická zařízení jsou nezbytnou součástí našeho života. Veškeré pohodlné vybavení si vezměte do příručního zavazadla: fotoaparáty, notebooky, tablety a telefony. Technologie lze používat pouze při vzletu a přistání, po zbytek času si cestující spokojeně čtou elektronické knihy, sledují filmy, prohlížejí si fotografie z cest apod.д.

Tip: Zajistěte si pohodlí během letu předem. Nezapomeňte, že v současné době není na palubě k dispozici žádná zóna Wi-Fi. Dobíjejte své přístroje a stahujte si oblíbené filmy a hry do notebooku, telefonu nebo tabletu. A nezapomeňte na sluchátka: vaše sousedy pravděpodobně nebude příliš zajímat, co během letu posloucháte nebo sledujete na svém přístroji.

Je také dobré mít všechny gadgety v pouzdrech a s nabíječkou. Díky tomu se vám na cestě nic neztratí.

Mnoho lidí se během letu rádo vyspí. Na palubě je omezený počet plédů, takže pokud se velmi bojíte prochladnutí, vezměte si do příručního zavazadla zábal nebo se jednoduše tepleji oblečte. Maska na spaní a polštář vám pomohou odpoutat se od okolí a budete se cítit téměř jako doma přímo na palubě.

Tip: pokud víte jistě, že budete během letu potřebovat pléd, řekněte to letušce při nástupu do letadla. Deku vám nepřinesou hned, ale po vzletu ji určitě přinesou. polštářem může být jakákoli bunda nebo stejný šátek, několikrát přeložený.

READ  Mohu keramické nože mýt v myčce nádobí?

Tento bod se týká především žen. Při krátkých letech je vhodné mít s sebou vlhčené ubrousky, hydratační krém nebo balzám na rty. Pokud vás čeká dlouhý noční let, můžete potřebovat odličovací prostředky, make-up, zubní pastu a kartáček na zuby.

Tip: Vybavení pro osobní hygienu. a lékárničku. můžete rozdělit na dvě části. Vezměte si na palubu jen to nejnutnější. zbytek nechte v kufru. A nezapomeňte, že na palubu si můžete vzít pouze 100 ml tekutiny! Nezapomeňte si proto předem zabalit drahé parfémy a toaletní potřeby a nechte je v příručním zavazadle, abyste se vyhnuli zklamání na letišti.

Co si můžete vzít do příručního zavazadla na palubu?

Na palubu si proto můžete vzít vše, co není přísně zakázáno nebo omezeno váhou/objemem a co splňuje obecné předpisy pro příruční zavazadla.

Nejlepší tipy pro přípravu příručního zavazadla

Pokud plánujete odbavit odbavené zavazadlo, můžete si do příručního zavazadla vzít jen to nejnutnější a cennosti:

  • Dokumenty;
  • základní léky (nejlépe na lékařský předpis);
  • Přístroje. notebooky, telefony a fotografické vybavení;
  • Šperky (v rámci možností. kontrola celních předpisů);
  • Pro vaše dítě. dětská výživa a výrobky pro péči o dítě.

Některé předměty z tohoto seznamu spadají do kategorie doplňkových předmětů (podrobnosti viz níže) a nesčítají se do celkové hmotnosti příručního zavazadla. Předměty, které nesplňují předpisy pro kabinová zavazadla, jako jsou tekutiny a gely o objemu nad 100 ml, nůžky, pilníky na nehty a další předměty, které představují potenciální riziko v kabině, musí být z odbaveného zavazadla odstraněny.

Pokud cestujete jako jediné zapsané zavazadlo, je třeba seznam příručních zavazadel rozšířit. Vezměte si s sebou oblečení, hygienické potřeby (tekutiny musí být v nádobách do 100 ml) a schválené kusy oblečení. Kovové nůžky, nože, vidličky apod. je třeba nechat doma. podle platných předpisů je nelze přepravovat jako příruční zavazadlo.

Často kladené otázky

Mohu si vzít na palubu jídlo?? Bezpečné přenášení pevných potravin. Nezapomeňte však, že sypké a silně vonící produkty nejsou vítány. Na kuřecí maso a česnek se bude pohlížet s despektem, ale sendviče, čokoláda, oříšky a další pochutiny jsou v pořádku. 🙂 Měkké a tekuté potraviny (Brie, Camembert) a nápoje musí být v nádobách o objemu maximálně 100 ml.

Mohu si vzít na palubu vodu?? Lze užívat v lahvičce s maximálním objemem 100 ml. V průhledné zóně si můžete koupit po proclení nebo naplnit prázdnou láhev pitnou vodou.

Mohu si vzít na palubu parfém?? Ano, v příručním zavazadle můžete, ale ne více než 100 ml. V příručním zavazadle: jakákoli velikost nádoby.

Mohu si vzít na palubu notebook?? Ano. Přinášet s sebou Apple MacBook Pro s 15bitovým displejem je však nezákonné.6palcový rok výroby 2015-2017 kvůli požárům baterií.

Mohu si vzít na palubu cigarety?? Ano, ale cigarety jsou omezeny. Vždy se informujte v zemi určení, kolik balení si můžete vzít s sebou.

Mohu si na palubu vzít elektronické cigarety?? Vape, icos a jiná elektronická kuřácká zařízení lze přepravovat v příručním zavazadle a s sebou, ale nelze je odbavit v zavazadlovém prostoru. Upozorňujeme, že některé země elektronické cigarety zakázaly. Indie, Thajsko, Filipíny, Vietnam, Kambodža a Libanon.

Můžete si vzít na palubu deodorant?? Ano, v příručním zavazadle, pokud není větší než 100 ml.

Můžete si na palubu vzít holicí strojek?? Jednorázové holicí strojky, vyměnitelné kazetové holicí strojky a elektrické holicí strojky jsou v příručním zavazadle povoleny.

Můžete si na palubu vzít tablety?? můžete užívat léky, ale existují nuance. Přečtěte si o nich v části výše. Rtuťový teploměr. sporné, ověřte si u personálu. Vyzkoušejte elektronický šampon.

Mohu si vzít na palubu termosku a termohrnek?? Žádný problém, pokud jsou prázdné.

Mohu si vzít na palubu šampon?? Ano, můžete, stejně jako všechny ostatní toaletní potřeby a kosmetika: zubní pasta, sprchový gel, sprej. д. Nesmí však být větší než 100 ml. Pokud jich je více, odbavte si je v odbaveném zavazadle.

Můžete vzít na palubu kočárek?? Kočárek je povolen. Pokud se nesloží, můžete být požádáni o jeho odbavení.

Mohu si na palubu vzít powerbanky?? Až 100W⋅h. žádný problém. Powerbanka s kapacitou 20 000 mAh tedy nepřitáhne pozornost.

Mohu si na palubu vzít alkohol?? V příručním zapalovači. v lahvičkách o objemu max. 100 ml. V případě nákupu v bezcelním sáčku, v uzavřeném sáčku. Informujte se předem u své letecké společnosti.

Mohu si vzít na palubu zapalovač?? Ano, jednorázový, do příručního zavazadla nebo do kapsy. Benzín Zippa není povolen, stejně jako kapaliny.

Holicí strojek si můžete vzít na palubu letadla.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS