Mraznička North nemůže chybu

Co dělat, pokud nemrzne horní komoru v Samsung Dvoukomorová lednička s žádným mrazem

Chladnička. obtížné high-tech zařízení, abyste zjistili, co není. Dlouhodobě slouží takovému spotřebiči pro domácnost, ale někdy se objeví nepochopitelný problém: Samsung chladnička Dvoukomorová. nevydařila horní komoru a mrazničku. Zdá se, že je to chladnička a pracuje, ale ve skutečnosti. ne. Takový problém je nejen nepříjemný, ale také je nebezpečný. První ze všech, chladnička se konečně rozpadne, což ohrožuje značné finanční ztráty. Pokud jsou produkty skladovány s nesprávnou teplotou. to je přímá hrozba pro zdraví. Pokusme se zjistit, co se stalo, proč bliká chladnička a je možné ji opravit.

Chladnička mráz nou přestal chlazení. Jak se vyhnout poruše chladničky? Kompresor je srdcem chladničky. Všeobecné schéma zařízení funguje tímto způsobem:

 • Díky jemu je tlak. Je to s pomocí tlaku vytvořeného chladiva se pohybuje do kondenzátoru, kde se plyn otáčí v kapalinu.
 • V procesu je teplo přiděleno, což je cíteno, když se zadní stěna chladničky dotkne.
 • Freon, procházející úzkými trubkami, se znovu zapne plyn.
 • Po freonu se dostat do výparníku, vaření. Ve výparníku a studený je vytvořen.
 • Trubky se nacházejí kolem mrazničky, kde se zima a platí. To znamená, že pokud nemrzne mrazničku. nebude studena a v chladicí komoře.
 • Potom se chladivo vrátí do kompresoru a cyklus je dokončen.

Výhody chladniček s displejem

Mnoho nejnovějších modelů je vybaveno displeje a takový přídavek je mnoho způsobů, jak snadno použít využití technologie. Užitečné informace se zobrazují na obrazovkách. nejprve se jedná o data o aktuálních parametrech. Pokud došlo k chybám. Chladnička s displejem je mnohem snazší konfigurovat.

Je velmi pohodlné a je důležité, aby informace byly zobrazeny na displeji, že s chladničkou je něco špatně. V řádku Gorenje jsou tyto informace prezentovány ve formě speciálních kódů. Vidět takové označení, můžete rychle zjistit, co není v pořádku.

Chyba E2

Pokud byl takový kód zvýrazněn, musíte věnovat pozornost mrazivému komoře. Je to s ní, která se stala.

Chyba E4

Pokud je na displeji napsáno E4, měl by být zkontrolován snímač teploty chladicí komory. Tento detail je vadný!

Chyba E6

Takové kódové signály o poruchách bezprostředně ve dvou mraznicích a chladicích komorách. Čelili teplotním senzorům nebo se pohybovaly.

Chyba F5

To je velmi důležité varování, které vyžaduje zvláštní pozornost! Vzhledem k tomu, že kód hovoří o nestabilitě v síti a kapky napětí jsou schopny jednotku stáhnout.

Chyba F6

Takový kód označuje poruchu kompresoru chladničky. Jde o jeho poškození.

Chyba F7

A toto označení na displeji volá, aby věnoval pozornost kompresoru. pouze tentokrát mrazničku. Rozumí se, že v něm byla identifikována nějaká vada.

H. Chyba

To je varování pro překročení specifikovaného teplotního limitu. Kód je zvýrazněn, pokud je režim teploty rozdělen do kteréhokoliv z komor.

Chyba L

Tento kód se zobrazí na obrazovce, když teplota dosáhla kritických indikátorů.

Stojí za to udělat opravy?

Abychom pochopili, zda stojí za to provádět opravu staré chladničky. je třeba plně diagnostikovat zařízení, které určí poruchu. Mělo by to být provedeno profesionálem z akreditovaného servisního střediska. Takoví specialisté mají specializované vzdělávání a mají rozsáhlé zkušenosti s interakcí s chladničkou. Obraťte se na soukromý master je s výhodou pouze v případě extrémní nutnosti, t.na. Někdy pracují nelegálně a ne vždy vydávají záruku za provedenou práci. Pokud jste stále apelovali na takový specialista. Ty vyžadují kontroly nakoupených dílů, jakož i potvrzení záruky papíru.

Pokud jste již provedli diagnostiku a náklady na opravy se ukáže být poměrně vysoká. pak musíte přemýšlet o nahrazení chladničky na nové. Pokud je zařízení menší než 10 let. Pak se můžete pokusit obnovit. Pokud je starší. Je lepší vyměnit chladničku. Skutečnost je, že v posledních 10 letech se technologie velmi silně vystoupila vpřed a zařízení začala spotřebovávat výrazně méně elektřiny. Nákup nové chladničky od známého evropského výrobce dostanete techniku, která každý den ušetří vaše peníze. Během služby nového zařízení budete platit méně užitkových služeb. Navíc nová lednička. Jedná se o novou ledničku. Bude mít více zajímavých funkcí a prostor uvnitř kamer bude organizován lépe.

READ  Lze mixér mýt v myčce nádobí?

Možné poruchy

Pokud je chladnička nemocná s uzavřenými dveřmi a nepodařilo se zjistit, proč je lepší zavolat specialistu. Toto selhání může znamenat vážnou poruchu a bez profesionální opravy nemůže dělat.

Oprava chladničky

Obvykle vznikají další příznaky:

 • bliká nebo žárovka;
 • vlající se
 • Voda se pohybuje pod zeleninovými boxy nebo na podlaze;
 • Teplota v přihrádkách roste.

Selhání managementu

Pisk publikovat modely s elektronickým systémem řízení. Pokud v něm došlo k selhání, bude škravení trvalý. Poplatek může selhat v důsledku poruch sítě nebo vysoké vlhkosti.

Někdy řídicí systém funguje nesprávně, pokud jsou mezi tlačítky zabiti prach nebo částice. Doporučuje se otřít panel houbou ponořenou v mýdlovém roztoku, vyhnout se vlhkosti dovnitř. Pokud tlačítka fungují správně, a chladnička se stává stejným, poplatek bude nahrazen.

Únik chladiva

Chlazení v těchto zařízeních se provádí pomocí Freon. Cirkuluje trubicemi, podporující požadovanou teplotu. Pokud z nějakého důvodu došlo k úniku chladiva, zapne se signál zvuku alarmu. Koneckonců, teplota začne růst, může dojít k odmrazování mrazničku. Důsledkem této poruchy může být také nepřetržitý provoz motoru a blikající žárovky. Bude nutné najít místo úniku, utěsněte ji a znovu naplňte trubky na ruce.

Snímač teploty je přerušen

Pokud je senzor vadný, motor se nezapne čas, aby se udržovala požadovanou teplotu. V přihrádkách se zahřívají, takže kolík je distribuován. Může také blikat žárovku nebo motor pracuje bez přestávky. Chcete-li problém vyřešit problém, budete muset vyměnit senzor.

Rozbité teplotní senzor

Selhání v cirkulačním systému

V modelech se systémem mrazu nebo odkapávací odmrazování, studený vzduch cirkuluje v komorách, ohnuté ventilátor. Když se rozbije, teplota uvnitř začíná růst, i když motor pokračuje v práci. Kvůli tomu je tam squeak.

Porušení těsnosti

Takový zvuk může znamenat poškození gumové těsnění dveří. Zavírá se nemostililicky a uvnitř proniká teplý vzduch. Těslový tmel může být deformován, trhlin nebo zmizet. Někdy ucpané jíst drobky a neposkytuje těsnost. Potřebu opláchnout těsnění, dát a rozmazat se silikonem.

Těsnost můžete zkontrolovat pomocí listu papíru: svorka svá dveře a pokusit se vytáhnout. Pokud to uděláte snadné, je těsnící tmel se změnil.

Snídaně kompresor

Nejzávažnějším důvodem se stává rozpadem motoru. Najdete ji tím, že je neúspěšný, že se snaží zapnout nebo běhat bez přestávky. Pouzdro kompresoru se zahřeje, žárovky blikat. Teplota v přihrádkách roste, takže zvuk alarmu je zapnutý. Náhradní kompresor.

Malé problémy: Příčiny a eliminace

Technika operátora funguje bez poruch, nevytváří cizí zvuky. motor neklepá, odvodnění kondenzátu není slyšet a skříňka není vibrovat. Miltance se prohlašují porušení chladicího cyklu, vzhled kalužů zvenčí a uvnitř komory, nedostatek osvětlení a dalších známek.

Aby bylo možné vyřešit problém včas, musíte znát princip chladničky a pochopit příčinné vztahy jednoho nebo jiného členění. Některé poruchy v práci mohou být odstraněny nezávisle.

nemůže, chybu

#jeden. Vibrace během práce

Pokud zařízení pracuje hlučnost, pak je nutné vyloučit všechny menší příčiny „zvukového efektu“. V případě, kdy nezávislá diagnostika nedala výsledek, bude mít opravu Atlant způsobit mistry jejich servisního střediska.

Pozemní agregát. Možné příčiny zbytečného hluku:

 • Chladicí skříň je velmi blízko stěnách a nábytku. vzhledem k vibracím motoru, přilehlých prvků mouky;
 • Provoz jednotky s maximálním výkonem je, pokud je termostat na největší hodnotu, zátěž na motor-kompresor zvyšuje;
 • Uvedení do provozu. první týden práce jednotka zamrzne hlasitější než obvykle;
 • Pomalu kapky napětí.

Závažnější příčinou ROE. členění vozidla. Odstraňování prstenců a pístů.

READ  Lze bazén vyčistit mokrým vysavačem?

Klepání a vibrace. Chrání a zanedbatelné třepání může být způsobeno nepravidelností podlahy, nesprávným uspořádáním jídel uvnitř chladničky.

Motor-kompresor může klepat, pokud tlumiče tlumiče. Chcete-li obnovit klidnou práci, stačí utáhnout upevňovací prvky. Někdy je hluk publikován trubkou na zadní straně jednotky. Nemohou být přesunuti, ale aby pro ně snížili klepání, můžete dát těsnění.

Možná příčina nová lednička knock. Urmné dopravní uzávěry elektromotoru.

Pokud provedené akce nepomohlo odstranit problém, je lepší pozvat k diagnostice master z nedalekého servisního střediska. Kovový knock při startu / z chladničky kompresor může znamenat jeho rozbití a musí nahradit.

SKYRP a Trresc. Tyto zvuky mohou signalizovat takové poruchy:

 • Elektromotor opotřebovaný a rychlý výstupní detaily;
 • Mrazák ventilátor lpí pro led. možná s dlouhodobým provozem bez odmrazování.

Když se teplota mění v kuchyni, plastové komory mohou mírně prasklo. tento jev není kritický a nemusí být odstraněn. Charakteristickým vrzáním lze pozorovat s nesprávnou instalací chladničky.

His a píšťalka. Tyto zvuky jsou obvykle způsobeny bodováním kapilárních trubek nebo odpadků v lopatkách ventilátoru. Podobné zvuky tvoří a vadný kompresor. Pro vyřešení každého problému vyžaduje pomoc.

Krátkodobý buffování a dodržování je někdy spojeno s intenzivním pohybem chladiva.

# 2. Nedostatečná teplota chlazení

Pokud je slyšet zvuk funkčního kompresoru chladničky, svítí se žárovka v komoře, ale teplota není snížena, pak první věc odstranit typické operace chyby:

 • Nesprávná poloha termostatu. Možná, že rukojeť je vystavena v poloze „1“. minimální chlazení. Je nutné procházet termostatem na požadovanou hodnotu, v závislosti na množství výrobků uvnitř prostoru, frekvenci otevírání dveří a teploty uvnitř.
 • Krásné fit dveře. Vzhledem k menšímu zkosení nebo míchání je těsnost fotoaparátu narušena. Dveře musí být převažovány a zkontrolovány teplotu v chladicím prostoru.

Nord Chladnička nezmrzne

První věc, která přichází na tuto příležitost, je samozřejmě, je samozřejmě Freonův únik. Chladničky s horním uspořádáním mrazničky, v tomto případě nejsou opraveny, s výjimkou staré, kde bylo možné vytáhnout mrazničku z pouzdra. Obecně budeme hovořit, jen o těch jednotkách, jejichž mrazničku je pod a začít seznam známek úniku chladiva ze systému

 • Mrazák je velmi poleva
 • V chladicí komoře zmizel
 • Nemrzne v obou fotoaparátech
 • Condenser Cold → Jedná se o kovovou mřížku, která stojí za lednicí
 • Záměr ledu na zadní stěně chladicího oddělení
 • Kompresor není vypnutý

Mraznička Whirlpool WHE31352 F. AP Servis spin

Uvedl jsem téměř všechny známky, které indikují únik freonu. Pro úplnou důvěru musíte provést následující postup. Nejprve se plně odmrazte chladničku, pak ji zapněte po dobu 2 hodin a ujistěte se, že v chladničce uveďte pouliční teploměr, během této doby by měly být dveře v obou fotoaparátech uzavřeny, to je, aby je otevřel. Po 2 / 2,5 hodinách, podívejte se na teplotu v chladicí komoře, pokud je vyšší než 6-7 stupňů tepla, pak 100% se o úniku freonu nebo skóre capigile. Níže jsem poslal video, ve kterém zobrazuji instalaci pláče výparníku v chladicí komoře. Pouze tímto způsobem můžete eliminovat únik chladiva v systému

Mám dvoukomorovou lednici NORD, mrazák se nachází nahoře. Obecně je problém, že se zastavil odpojen a v rohu chladicí komory byl vytvořen ledový blok, na zbytek zadní stěny, kapičky vody jsou viditelné a proudí do okapu pro vypouštění. Zavolal Mistr, přišel, udělal něco vzadu, otevřel chladicí komoru a řekl, že tam byl únik. Nejdůležitější je, že Mistr řekl, že tyto chladničky nejsou v takových případech opraveny, to znamená, že jsou jednorázové. Vysvětlit, prosím, je pravda, že jsou jednorázové a jako mistr by mohl určit únik freonu za 5 minut. Mám pochybnosti o kvalifikaci tohoto tématu, protože pokud vím, musíte alespoň snížit plyn, abyste se ujistili o diagnóze

nemůže, chybu

Za prvé, tyto chladničky jsou skutečně jednorázové, pokud se mrazák stál v přízemí, bylo by možné vytvořit pláční výparník a v takové jednotce, únik může být kdekoliv, a to i v mrazničce, a bohužel nekontrolujete. Nyní o skutečnosti, že Mistr učinil diagnózu za 5 minut, je to docela možné, nejprve se dotkl kondenzátoru a zřejmě zjistil, že jeho teplota neodpovídá normy, na otevřel chladicí komoru a viděl zadní stěna ledu a vodní kapky na zadní stěně. Obecně platí, že to je závěr, je to docela jednoduché a nemůžete splnit v 5 minutách, ale za 30 sekund

READ  Kam umístit dělený systém v místnosti

Opravte chladničku s chybou D5 (DS)

Všechno přijde. Nicméně, v některých případech, stále nechtěná může být poněkud věnována. Co technologie, pak není vždy rozbité vybavení. Vždy je možné jej opravit a často je vhodné! Stává se také s těmi domácími asistenti pro domácnost, kteří pracují po celá léta a pak Batz a Break. Řekněme, že chladnička přestane mráz, nechodí do svého jmenovitého pracovního režimu. Co je také možné, a to v některých případech je příčinou chyby D5 (DS). Obvykle taková chyba lze vidět na displeji chladničky, pokud je k dispozici. Pokud takový, pak bez vybavení a hlavní nemůže dělat.

Předpokládejme, že stále máte možnost vidět chybu D5 (DS).

Ve skutečnosti chyba na chladničce D5 (DS) znamená jeden. Selhání teplotního čidla (termistor).

Dále bude odstraněn jako problém. Rozdělení pro chladničku Samsung RL28DBSW 2008 vydání a způsoby, jak eliminovat, to znamená, že mluví o opravě chladničky.

Nejprve o dočasných opatřeních. Pokud se chladnička nezmrzne, a to by mělo takhle, pak se můžete pokusit restartovat mikrokontrolér stisknutím současně dvě tlačítka na pravé straně displeje. Na krátkou dobu pomůže, dokud nebude diagnostikována předchozí chyba.

Je však nutné změnit veškerý stejný senzor výparníku, tj. Termistor. Takže, pojďme nejprve o samotném senzoru. Protože předtím, než vylezete něco, co dělat, musíte být stále připraveni na něco. teplotní senzor. Obyčejný termistor s odporem 5 kΩ při teplotě 25 s. Pro originál a 30 pro čínštinu je ruský termistor v blízkosti par (4.7 com). Jaký druh vybrat závisí na vaší důvěře, že je to on.

Samotný senzor je uvnitř zadní stěny chladničky. Pro každou z chladniček bude jejich místo pro otevření, aby se dostal do senzoru. Pokud jde o Samsung RL28DBSW, že vzdálenosti jsou. 20 cm a 12 cm doprava z levého horního rohu zadní stěny chladničky.

Bereme úhlovou brusku a děláme tři řezy. Odstraňte čisté pěny.

Vlastně někde tady, viníka chyby.

Než bude lepší kontrolovat senzor měření jeho odporu. S poklesem teploty by odolnost měla růst. Pokud je možné utratit takovou diagnostiku na místě, pak nebude příliš mnoho.

Odřízněte svůj nativní senzor a pájku, všechna místa pájecího moře do smršťovací trubice. Zkontrolujte výkon a chybu. Pokud je vše v pořádku, pak si můžete vzít zpět, co jste odstranili, to je pěna. Všechno se děje rychle, pokud to uděláte a cena oprav není příliš vysoká.

Myslím, že, který má tyto znalosti, schopnosti a čas v případě takové poruchy, můžete ušetřit několik tisíc pro rodinný rozpočet.

Problémy s dveřmi

Často se produkt signalizuje, že dojde k úniku studeného vzduchu v důsledku vadných dveří, může být několik možností.

 • Dveře volně uzavřené. Únik studeného vzduchu se vyskytuje skrz sloty, které okamžitě hlásí produkt. Je nutné pečlivě prozkoumat pryž těsnicího v celém obvodu, možná problému dochází v důsledku gumové vady. Zkontrolujte uspořádání nádrží na policích. je možné, že vyčnívající rukojeť zabrání uzavření.
 • V některých případech, přímá vína těsnění pryže. v průběhu času ztrácí svou pružnost, je zde deformace na místě upínání na pouzdro chladničky. Musíme změnit gumové těsnění.
 • Při zavírání není tlačítko Senzor dveří stisknuto nebo se nezdařilo. Z dlouhého použití nemusí být tlačítko schopno spát, takže systém obsahuje všechny typy alarmů a únik se nestane. žádný kontakt. Existují dvě možnosti zde: Vyměňte vadný senzor nebo v kontaktních místech v pasti malého segmentu pryže pro implementaci udržitelného kontaktu.

Můžete snadno odstranit malé defekty pouze po záruce, jinak zavolat službu, budou posílat master, který problém rychle opraví, nahradí rozbité položky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS