Nastavení přítlaku patky šicího stroje

Nastavení šicího stroje: Jak šít vlastníma rukama

Nastavení šicího stroje lze provést doma. Důležité informace o konstrukci modelu. Nepokoušejte se nastavit šicí stroj bez základních teoretických znalostí. Doporučujeme se seznámit se základními pravidly obsluhy a péče. Zvažte také, jak stroj nastavit.

Nastavení šicího stroje je poměrně jednoduché, pokud znáte a dodržujete základní pravidla pro používání stroje. Přesné požadavky jsou popsány v návodu k použití každého modelu. Existuje však několik základních tipů, které vám pomohou s ovládáním různých strojů:

  • Šicí stroj otáčejte pouze směrem k sobě;
  • Nešijte strojem, když pod přítlačnou patkou není žádná látka;
  • Během šití netahejte za látku;
  • Všechny mechanismy vždy namažte mazivem uvedeným v návodu;
  • důležitost dodržování správného pořadí při plnění stroje.

Důležité! Ne všechny stroje vyžadují mazání.

Nastavení držáku přítlačné patky

Zvedněte držák přítlačné patky (a).Posuňte držák přítlačné patky (b) podle obrázku (1).

Spusťte držák přítlačné patky (b), dokud se zářez (c) nesrovná s osou (d).Zvednutí páky (e).Spusťte držák přítlačné patky (b) a přítlačná patka (f) se automaticky zasune.

Zvedněte přítlačnou patku (3).Zvedněte páčku (e) a patka se odpojí.

Připevněte vodítko stehu (g) k vodicímu otvoru, jak je znázorněno na obrázku.Upravte podle okraje, lemu, záhybů atd.д.

Během provozu šicího stroje vypněte stroj („O“)!

Instalace vodítka švu, vodítka stehu.

Nastavení napětí závitu

divize. Chcete-li uvolnit napětí, otočte talíř na nejbližší nejmenší stupnici.

by měla být o něco slabší než obvykle, s horním závitem mírně na spodní straně. Tak získáte pěkně vypadající přední stranu.

nastavení, přítlaku, patky, šicího, stroje

Volné napětí horní nitě pro rovné šití.Zvýšení napětí.

Pro rovné šití utáhněte napětí horní nitě.Uvolnění napětí.

Normální napětí nitě pro klikaté a ozdobné stehy.

Standardní napětí nitě pro rovný steh.

Proč je důležité nastavit přítlak patky šicího stroje??

„Chci, aby to šilo všechno! Od šifonu po kabát“ je požadavek, který nejčastěji slýcháme, když si naši zákazníci vybírají šicí stroj.

READ  Jaký typ drátu je potřeba pro indukční varnou desku?

Síla, kterou přítlačná patka působí na ozubený pás, se nazývá přítlak patky. Instalované patky jsou vyrobeny z různých materiálů: kov, plast, teflon. Protože budou po látce klouzat různě, je třeba upravit přítlak přítlačné patky, aby se šité díly pohybovaly rovnoměrně. Bez rovnoměrného podávání a optimálního přítlaku není šití kvalitní.

Například při šití tenkého šifonu se nedoporučuje vysoký přítlak přítlačné patky, protože by mohlo dojít ke vzniku záhybů.

Pleteniny jsou pružné, takže větší tlak přítlačné patky způsobí roztažení v oblasti švu.

Při šití látek s vysokou hustotou, jako je džínovina a kabáty, se doporučuje zvýšit napětí, aby se látka mohla pohybovat spolu se šitými díly.

Mnoho šicích strojů má regulátor přítlaku, kterým lze snadno nastavit sílu přítlaku patky na látku. Ten je buď na stroji, nebo pod krytem.

U počítačového šicího stroje Bernina lze přítlak patky upravit v nastavení nebo na stroji.

Některé elektronické stroje Brother mají speciální senzor ICAPS, který sleduje tloušťku látky během šití a automaticky upravuje přítlak patky. Závěr: Nastavením úrovně přítlaku přítlačné patky lze dosáhnout nejlepších výsledků u různých látek. Při šití tenkých materiálů je třeba snížit tlak a u silných materiálů je třeba. zvýšení. Nezapomeňte přizpůsobit jehlu konkrétní látce. Pak bude výsledek bezchybný! Užijte si šití, přátelé!

Instalace cívky Navíjení a instalace cívky Vodorovně.

nahoru. Nasaďte cívku nitě na kolík cívky tak, aby vinutí nitě probíhalo ve směru znázorněném na obrázku.

velké cívky tak, že ji pevně položíte na vrchol cívky.

Vertikální držák závitu

nastavení, přítlaku, patky, šicího, stroje

kolík do otvoru. Jehlu překryjte plstí a

Vyjmutí cívky.Opatrným stisknutím tlačítka vpravo se otevře

Napětí závitu

Horní vlákno

Napětí horní nitě můžete měnit pomocí knoflíku: čím vyšší číslo, tím vyšší je napětí nitě.

V závislosti na zvolené niti, látce a stehu může být zapotřebí jiné napětí. Čím silnější jehla je použita, tím nižší musí být napětí nitě.

Pokud je cívková nit viditelná na přední straně nebo je horní nit viditelná na zadní straně, pokud je látka pomačkaná, je napětí nitě nesprávné. Pomalu zvyšujte nebo snižujte napětí horní nitě: zkuste šít na kousku látky, dokud nenajdete správné nastavení.

READ  Vlastní instalace jehly do šicího stroje

Vlevo: Napětí horní nitě je příliš vysoké, modrá cívková nit je viditelná na přední straně látky. Snižte napětí posunutím posuvníku na nižší hodnotu.

Vpravo: smyčky růžové horní nitě jsou vidět na špatné straně látky, je příliš volná. Posunutím posuvníku na vyšší hodnotu zvýšíte napětí.

Diagramy znázorňující různá napětí nití

nastavení, přítlaku, patky, šicího, stroje

Při správném napětí nitě je horní nit při cik-cak a některých vyšívacích stezích mírně viditelná na rubové straně látky.

Vlevo: Přední boční steh, správné napětí nitě, cívková nit není vidět.

Vpravo: černá horní nit viditelná z rubové strany, správně nastavené napětí nitě.

Některé elektronické stroje automaticky nastavují napětí nitě podle zvoleného stehu. V případě potřeby však můžete tuto hodnotu změnit.

Cívková nit

Napětí cívkové nitě by se mělo nastavovat až jako poslední. poté, co jste vyzkoušeli různé možnosti nastavení napětí horní nitě. Na tento parametr je nutné odkazovat jen zřídka. pouze při použití speciálních šicích technik souvisejících s dokončení. Upozorňujeme, že manipulace se speciálním seřizovacím šroubem může vést ke ztrátě záruky na stroj. Chcete-li méně riskovat, můžete si zakoupit náhradní cívkové pouzdro nebo speciální cívkové pouzdro na ozdobné nitě, například cívkové pouzdro Creative od společnosti Pfaff.

Stroje se svislým chapačem mají na cívkovém pouzdře malý šroubek, který umožňuje nastavit napětí nitě vycházející z cívky.

U strojů s vodorovným chapačem je nutné vyjmout cívkové pouzdro. Na cívkovém pouzdře je podobný šroubek pro nastavení napětí nitě. Otočte šroubem o 1/16 otáčky v obou směrech a po každém nastavení ušijte zkušební steh.

Menší šroubek na cívkovém pouzdře umožňuje nastavit napětí nitě vycházející z cívky.

Vést „knihu záznamů“

Veďte si zápisník, do kterého si můžete zapisovat nastavení v průběhu času. Různé tkaniny vyžadují různá nastavení. U každého případu popište napětí nitě, typ jehly a nitě, dobré kombinace a chyby, kterých se v budoucnu vyvarujete. To vám ušetří čas při práci s látkou, se kterou jste již pracovali.

READ  Jak odstranit rukojeť z LG LG

Výměna přítlačné patky

Přítlačná patka šicího stroje může být k držáku připevněna různými způsoby v závislosti na značce stroje. Může se jednat o svorku, klip nebo šroub pro přímé připevnění k přítlačné patce.

Kolík přítlačné patky je upnut pomocí držáku přítlačné patky

Stisknutím černé páčky na zadní straně držáku přítlačné patky uvolněte přítlačnou patku.

Tato přítlačná patka Pfaff se upevňuje jednoduchým zatlačením na držák přítlačné patky. Na přítlačné patce není kolík, ale dva kolíky, které se zasouvají do držáku přítlačné patky.

Některé přítlačné patky jsou namontovány vysoko: přítlačná patka a držák přítlačné patky tvoří jeden kus. Chcete-li vyměnit patku, povolte šroub v horní části držáku.

Přeprava

Pokud potřebujete šicí stroj přesunout nebo přemístit, vložte pod přítlačnou patku kus látky a spusťte přítlačnou patku. Přikryjte stroj měkkým nebo tvrdým krytem. Pokud máte pouzdro, použijte ho.

Pokud potřebujete přepravu stroje svěřit někomu jinému nebo přepravní společnosti, použijte krabici, ve které byl stroj prodán, spolu s pěnovými bloky: ty stroj upevní uvnitř. Hlavní je, že se stroj nesmí uvnitř krabice pohybovat a musí být co nejvíce chráněn.

Šicí stroj Necchi 7434AT

Doplňujeme našich 10 nejlepších šicích strojů s nastavitelným přítlakem šicí patky Necchi 7434AT. Model má 90W motor, který vám zajistí vysokou rychlost šití. Pro usnadnění použijte prodlužovací tabulku, která je součástí balení. Šicí stroj má skvělou funkčnost. Automatická knoflíková dírka, klikatý a rovný steh a mnoho dalších možností, které vám pomohou zvládnout i ty „nejzlobivější“ látky. Necchi 7434AT je vybaven LED osvětlením, takže můžete pracovat i za špatného světla. Použijte rukojeti pro snadné přenášení. K regulaci rychlosti šití použijte nožní pedál. Příkon šicího stroje 90 W.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS