Než prinectví Nagar na indukční desce

Jak čistit skleněnou keramickou desku se specializovaným a obezřetným prostředkem

Skleněný keramický povrch vaření, protože vzhled na trhu byl vážnou konkurencí se známým plynem a elektrickým kamenem. Je pohodlnější, bezpečný v provozu as velkým počtem dalších funkcí, které vám umožní rozšířit možnosti kuchyně. Skleněná keramika vypadá krásně, stylově, ale vyžaduje zvláštní péči.

Skleněný keramický povrch vaření, protože vzhled na trhu byl vážnou konkurencí se známým plynem a elektrickým kamenem.

Pravidla péče o slab

Vzhledem k tomu, že indukční panel vizuálně sestává ze skleněné keramiky, péče o to není obtížné, to stojí za to znát nějaké nuance.

Požadavky na nádobí

Je nutné si vychutnat speciální pokrmy, které je vytvořeno pro indukční povrchy. Mluvíme o kuchyňských nádobách s feromagnetickým spodním krytem. Kromě toho jsou vhodné některé staré pánve na smažení těžkých kovů.

Výrobci nedoporučují použití hliníku, sklo, keramické a štítky.

Teplota, při které si můžete vyčistit

Je nutné začít čištění povrchu indukčního panelu pouze po ochlazení, protože stopy mýdlové kompozice mohou zůstat na skleněné keramice.

Jak si můžete vyčistit rybník v zemi, instrukce krok za krokem a pravidla

Včasné čištění

Před každým vařením stojí za čištění skleněného panelu z tuku a negaru, jinak znečištění je silnější na povrch a další opatření budou vyžadovat hodně úsilí.

Správný výběr detergentů

Indukční panel je úspěšně vyčištěn bez použití speciálních prostředků. Takže stačí, aby se obvyklé mytí nádobí. Existuje však jedna funkce. lesk je dosaženo výhradně na úkor fondů, který obsahuje silikon.

Pro čištění jsou vhodné prostředky pro skleněné keramické desky pro čištění, které nejenže eliminují znečištění, ale také domácích spotřebičů.

Zabraňte kontaktu s plastem

Plastová nádobí stojí za to udržet od indukčního panelu, jako by se roztavil, a kapky materiálu padnou na povrch desky, zbavit se takového znečištění bude poměrně obtížné.

Ochrana studené vody

Na vařícím panelu byste měli dát nádobí s suchým dnem. Studená voda by neměla spadnout na sporák, protože pokud se to stane neustále, povrch skleněné keramiky je poškozen.

Výběr speciálních jídel

Chcete-li vařit potraviny, optimálně si vybere nádobí, které mají tlusté dno, a tak se pevně zapadá na povrch. V ideálním případě nedoporučujeme na indukční desce připravit v tomto kuchyňském nádobí, což před tím, než byl použit na plynový sporák.

READ  Inteligentní podlahové diagnostické váhy picooc mini

Ochrana proti Nagara

Většina speciálních nástrojů pro čištění má silikonu, která tvoří ochrannou fólii na povrchu, který čelí nějakým časovým znečištěním.

How to unlock the electric stove (induction cooker)

Odstranění škrábanců

Na vaření se mohou objevit malé škrábance. Jsou jasně viditelné ve světle a mohou zkazit vzhled desky. Pokud škrábance nejsou příliš hluboké, můžete se jich pokusit zbavit se. Pro to budete muset vyleštit.

Chcete-li to udělat, musíte najít goe pastu na trhu s automobilem, který je navržen speciálně pro leštění. Potřebujete pastu na číslech 1, 2 nebo 3. Je navržen tak, aby odstranil malé škrábance.

Před použitím v pasti musíte přidat 2-3 kapky stroje. Chcete-li se zbavit škrábanců, musíte se aplikovat na povrch a s těsnou tkaninou aktivně rošt. Tento časově náročný proces, ale výsledek stojí za to: Škrábance zcela zmizí a sporák bude vypadat jako nový.

Poznámka: Metoda je neúčinná, pokud jsou na povrchu praskliny a čipy. V tomto případě může situaci nahradit pouze náhradou varné desky na nové.

Metody denního čištění

Můžete použít pouze měkké tkaniny a nástroje, které nemohou poškrábat povrch

Jedním z nezbytných podmínek pro normální provoz desky je dokonalá hladkost povrchu indukčního panelu, takže jeho vysoce kvalitní čištění je velmi důležité. Promývání skleněného keramického povrchu by mělo být systematickým postupem, který musí být proveden po každém vaření, nebo na konci dne. To pomůže vyhnout se tvorbě sušených a opilých stop připravených jídel. Díky včasnému WIP můžete, bez velkého úsilí a rizika poškození, udržovat potřebnou úroveň čistoty zařízení a prodloužit životnost jeho provozu.

Doporučujeme: Co čistit šperky z ztmavnutí a vrátit její lesk?

Začínáme, musíte připravit nástroje. Vymazat desku pomůže:

 • Mikrovláknité ubrousky;
 • Terry ručníky;
 • houby pěny;
 • melamin houba;
 • Silikonové a / nebo gumové škrabky.

Všechny položky pro čištění indukčního desky musí být odděleny. nemohou být použity pro jiné účely, protože na nich mohou zůstat prachové částice, které budou později hrát roli abraziva.

Top pět nejoblíbenějších prostředků navržených speciálně pro čištění skleněné keramické povrchu zahrnuje:

 • Horní dům. čisticí prostředek se silikonem. Stačí aplikovat několik kapek na povrch IVP, aby se zbavil i těžkého znečištění. Cena produktu. od 280 do 350 za láhev.
 • Amway trouba čistší To platí nejen pro skleněnou keramiku, ale také pro mikrovlnné trouby, pece. Používá se 15-20 minut a pak vymazal bahnem.
 • Držitelný keramický detergent. Beckmann má vynikající recenze a cenově dostupné ceny v roce 250. Současně je lék stráven velmi ekonomický, páry kapiček jsou dostačující pro čištění celé desky.
 • Krém pro čištění indukčních desek firmy Topperr (Německo). láhev 300 ml kapacity může být zakoupena v 250 ° C.
 • Sprej s kilrock Kilrock Výroba Velká Británie. 0,5 litr láhev stojí 230.
READ  Jaký je příkon rychlovarné konvice v kilowattech?

Také omyjte desku může být kapalná pro čištění skla nebo gelu, se kterým se promyjí sklo a keramická jídla. Nejlepší je používat vodný roztok gelových čisticích přípravků. Použití pro tento účel práškové chemikálie je kontraindikováno.

S denním čištěním by měl být detergent aplikován ne na povrch panelu, ale na žínku nebo ubrousků pro stírání. Třením talíře se zbytky čistícího roztoku čerpají čistou vodou. Po mokrém zpracování by měla být deska otřela s bavlněným bavlněným hadříkem nebo měkkým frotým ručníkem. přebytek vlhkosti může vést k vzhledu rzi na něm.

Pravidla péče

Takže indukční sporák sloužil dlouho a vypadal bezchybně, musíte dodržovat pravidla operace. Uložte následující doporučení:

 • Před vařením se ujistěte, že je povrch vaření čistý.
 • Použijte speciální ploché spodní nádobí, které nepřistoupí skleněnou keramiku.
 • Vyčistěte desku pravidelně ubrouskem.
 • Umyjte, jak je kontaminováno čisticími prostředky.
 • Po promytí otřete povrch suché.
 • Pokud se kamna opila z pánve, počkejte na kompletní chlazení před očištěním.
 • Pokud potřebujete okamžitě otřít skvrnu s horkým povrchem, použijte suchý hadřík nebo ubrousek.
 • Podívejte se na stav drátu a zásuvek.

Co se nedoporučuje?

Indukční typ vaření Panel vyžaduje přesnost hostitelky jak v čištění a vaření. S neopatrným oběhem existuje riziko pro poškrábání ochranné vrstvy, může dokonce formovat čipy.

 • Vyčistěte povrch vaření s abrazivními (pevnými) částicemi. mohou zanechat škrábance. Ze stejného důvodu není možné čistit sporák s pevnými předměty: nože, kovová houba.
 • Pokud má pevné částice potravin: cukr, sůl a t. D. Musíte je nejprve vyčistit nebo jim dát rozlití.
 • Viset nad deskově těžkými předměty nebo je upustit. Pokud padnou na povrch, může prasknout.
 • Začněte vaření, zatímco panel má zbytky potravin. Jinak budou nahrazněni. Samotný povrch se nezahřívá, ale nádobí z produktů, které se připravují v něm. ano.
 • Vystavujte povrch s ostrými kapkami teploty. umístěte na nádobí z chladničky, stříkající studenou vodu.

Jako jakýkoliv povrch vaření má indukční deska znečištěný majetek. Stává se to v procesu vaření. A pokud jsou jiné typy desek plyn, elektrický, hi-ligh. můžete umýt pouze poté, co jsou ochlazeny, indukce je lepší otřik od skvrn hned. V této hlavní výhodě zůstane chladno. V případě závažných kontaminantů výrobci doporučují získat speciální škrabku a detergent s silikonovými oleji. Pomohou rychle a účinně práté skleněné skleněné keramiky, které svítí, stejně jako ochrana před lepením nečistot. Pokud nedošlo k žádnému speciální čističi, potrava soda, octa, amoniak, stejně jako obvyklý detergent pro nádobí.

Indukční výrobky pro péči o slab

Každý sporák. vlastní procedury. Říct, než vyčistit indukční desku:

 • Speciální plastová, gumová, silikonová nebo ocelová škrabka;
 • prostředky pro každé indukční desky. Jemně čistí povrch a vytvářejí ochrannou vrstvu, která chrání před poškozením;
 • melamin houba;
 • Mikrovláknitý ubrousek.

Důležité! Otřete houbu melaminové trouby? Použijte chladnou nebo teplou vodu. Při zahřátí se houba stává toxickým.

READ  Proč skvrny na elektrické varné desce

Odborníci informují melaminovou houbu, protože je schopen odstranit nečistoty bez detergentů. Stačí navlhčit houbu s vodou. Buďte opatrní, houba není vhodná pro denní mytí nádobí. Při vstupu do těla má melamin toxický dopad. Musí být uložen spolu s jinými čisticími prostředky od malých dětí.

Odborníci informují melaminovou houbu, protože je schopen odstranit nečistoty bez detergentů.

Další doporučení pro vlastníky indukčních desek

Aby se elektrický sporák po dlouhou dobu spokojeni s ideálním výskytem, ​​měli byste dodržovat následující doporučení:

 • Používejte pouze nádobí pro desky tohoto typu, což má dokonale hladké dno.
 • Nepohybujte pánve a pánev na sporáku: může vést k vzhledu na sklenici mikro-čerpadel, které nebudou moci odstranit detergent.
 • Před uvedením nádobí na povrchu se ujistěte, že jeho dno je naprosto suché.
 • Pokud se zelenina čistí vedle povrchu vaření, zemních částic, které spadají na sklo, vést k vzhledu mikrochroarchů. Tak si umyjte brambory a čisté mrkve lépe od sporáku.
 • Pro čištění zařízení se doporučuje používat práškové detergenty: Někdy se prášek rozpouští na konec, a pevné částice mohou poškodit povrch vaření.

Podívejte se na speciální označení na nádobí

Čištění desky pracující na principu indukce nepředstavuje zvláštní potíže, pokud vezmeme v úvahu některé nuance. Aby techniku ​​slouží dlouhou dobu a spokojeni s jejich bezvadným vzhledem, použijte pouze měkké hadry a speciální silikonové škrabky na péči.

Další doporučení pro vlastníky indukčních desek

Aby se elektrický sporák po dlouhou dobu spokojeni s ideálním výskytem, ​​měli byste dodržovat následující doporučení:

 • Používejte pouze nádobí pro desky tohoto typu, což má dokonale hladké dno.
 • Nepohybujte pánve a pánev na sporáku: může vést k vzhledu na sklenici mikro-čerpadel, které nebudou moci odstranit detergent.
 • Před uvedením nádobí na povrchu se ujistěte, že jeho dno je naprosto suché.
 • Pokud se zelenina čistí vedle povrchu vaření, zemních částic, které spadají na sklo, vést k vzhledu mikrochroarchů. Tak si umyjte brambory a čisté mrkve lépe od sporáku.
 • Pro čištění zařízení se doporučuje používat práškové detergenty: Někdy se prášek rozpouští na konec, a pevné částice mohou poškodit povrch vaření.

Podívejte se na speciální označení na nádobí

Čištění desky pracující na principu indukce nepředstavuje zvláštní potíže, pokud vezmeme v úvahu některé nuance. Aby techniku ​​slouží dlouhou dobu a spokojeni s jejich bezvadným vzhledem, použijte pouze měkké hadry a speciální silikonové škrabky na péči.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS