Není odstraněn deset v pračce

Změňte deset na pračku. Jak odstranit opálení s pračkou

Deset (tubulární elektrický ohřívač) je nutný pro topnou vodu v pračce. Pokud se použije tvrdá voda pro mytí, pak v procesu provozu na povrchu ohřívače je vytvořena vrstva stupnice, která vede k přehřátí a výstupu detailu. Výměna opálení v pračce (SMA) může být prováděna samostatně, pokud víte, kde je prvek a jak to udělat.

V SMA je výkon uzlů a detailů řízeno automatizací. Pokud se na displeji zobrazí kód chyby odpovídající absenci ohřevu vody, znamená to, že existují problémy s. Známky defektu jsou:

 • Nedostatek zahřívání při provádění programu, který zajišťuje promývání při teplotě vyšší než 30 ° C. Po vyplnění nádrže se na displeji zobrazí kód chyby. SMA ukončí výkon programu. V režimech, které nevyžadují topení, stroj pracuje bez komentářů.
 • Vypnutí napájecích zásuvek po zapnutí topení. Určuje zkrat na napájecí sekci napájecího řetězce. V maminkách s vlastním diagnostickým režimem je porucha zjištěna okamžitě a odstavení stroje nenastane.
 • Odstraňování problémů Ochranné odpojení. Se stane, když je proud únik více než 10-15 mA v závislosti na požadované hodnotě UDO. Porucha se nemusí objevit v samo-diagnostiku, ale vznikla po zahřátí prvku.

Přesná příčina poruch vozidla je nastavena po demontáži.

Co to je, proč je potřeba?

Tubulární elektrický ohřívač (deset). prvek představující dutou trubku (ohnutý tvar ve tvaru písmene W nebo ve tvaru písmene V), uvnitř, který se nachází spirála.

není, odstraněn, deset, pračce

Pro lepší přenos tepla, volný prostor uvnitř trubice je naplněn izolátorem-dielektrikou (krystalický oxid hořečnatý). Je to on, kdo se hromadí teplo od spirály a transferů na vnější plášť trubky.

Ze vnějšku opálené trubice je pokryta ochrannou anodizovanou vrstvou. Konce spirály v trubce jsou pájeny do kontaktů, kterým přichází elektřina. Teplotní členová měření ohřev vody v podložce.

Hlavním účelem opálení je zahřát vodu v pračce na požadovanou teplotu, přeměnou elektřiny na tepelnou.

Když je pračka spuštěna přes řídicí jednotku na deset přichází signál. Trubka se začne zahřívat, čímž se teplota vody do zadaného indikátoru. Jakmile se voda zahřeje na požadovanou teplotu, termostat je spuštěn. Přenáší signál k řídicí jednotce, která vypne deset, a tím ukončuje ohřev vody.

READ  Pračka LG se neotevře

Kde je deset

Před zahájením práce na výměně topného tělesa je voda vypuštěna z auta. Je de-energizován, pouze pak odpojit od zásobování vodou a kanalizací.

Technika je nasazena tak, že je k dispozici přístup k zadní části vozu, pak je panel pečlivě odstraněn.

Nejprve musíte určit umístění deseti. V domácích spotřebičech není žádný hnací řemen, takže nebude zasahovat do odstranění spirály, ale je lepší objasnit, jak má stroj stroj stroj. Tyto informace jsou uvedeny v pokynech.

Když je zadní stěna odstraněna, zobrazí se pohled vnitřních částí. Spirála Najít snadné, jeho kontakty budou jasně viditelné. Nachází se v blízkosti barelu. Spousta vodičů je k němu připojeno, každý je úhledně odpojen.

Je třeba si pamatovat umístění vodičů, je lepší kreslit schéma.

Tato fáze je důležitá. Pokud jsou vodiče zaměňovány, pokud jsou připojeny, ohřívač se nezdaří, jsou také možné členění stroje.

Příprava na opravu

Před zahájením opravy musí být pračka vypnuta ze systému přívodu vody a výkonové mřížky. Pro zajištění pohodlného přístupu se stroj přesune na otevřené a prostorné místo.

Chcete-li provést práci, budete muset připravit potřebné nástroje:

V pračkách značky Hotpoint Ariston je topný prvek umístěn na zadní straně pouzdra. Chcete-li otevřít přístup k opálení, budete muset odstranit zadní stěnu skříně stroje. Samotný topný prvek bude umístěn ve spodní části pod vodou. Některé modely nemusí střílet celou zadní stěnu, nahradit deset, bude to stačit k odstranění malé zástrčky pro výměnu okna auditu, kde můžete vidět požadovaný prvek v pravém rohu.

Když se provádí všechny přípravné práce, můžete přistoupit k demontáži a nahrazení opálení.

Jak zjistit, že topný prvek nefunguje

Vzhledem k tomu, že během mytí je nemožné otevřít nádrž, dozvědět se o rozpadu topného článku následovně v nepřímých značkách.

Můžete zhruba vypočítat čas vypuštění špinavé vody do kanalizace před opláchnutím a v tomto okamžiku dotkněte se povrchu hadice. Pokud je teplý. vše je normální, pokud je zima, pak musíte změnit ohřívač. Ale tak nemají příležitost. Pro mnoho dalších známek můžete vidět rozpad opálení?

 • Kvalita mytí prudce zhoršila. Navíc se nezvyšuje při výměně mycího prášku a zvyšuje teplotu topení na ovládacím panelu.
 • Spotřeba elektrická energie během praní výrazně snížena. Je třeba mít na paměti, že vodní stroj používá nejméně 80% veškeré energie.
 • Pračka nezávisle vypněte nebo spustí ochranné elektrické armatury. Takové situace jsou pozorovány během plnění stroje. Pokud máte takový případ. okamžitě vypněte zařízení od napájení a nepoužívejte jej k opravě.
READ  Vypnutí pračky pro přepravu

Pokud se kvalita mytí prudce zhoršila, je nutné zkontrolovat, zda deset prací

Důležité. Většina domácích domů a bytů starých projektů bohužel nemají uzemnění, což výrazně zvyšuje rizika zranění. V prvních známkách problémů s zkratem je nutné vypnout elektrické zařízení co nejrychleji a způsobit profesionální elektrikář, nebo opravit problém sami. Ale pro to musíte mít speciální nástroje a zařízení, znát požadavky pee.

Jak najít poruchu?

Trubkový ohřívač se nachází v pračkách Samsung na přírubě. Pojistka se nachází. Ve většině modelů od tohoto výrobce by mělo být prohledáno deset pro přední panel. Taková lokalita bude vyžadovat významné úsilí, když je demontáže, je však možné nahradit část s odmítnutím pracovat zcela nezávisle.

Pochopit, že deset nefunguje, je možné z mnoha důvodů.

 • Špatná kvalita mytí při použití vysoce kvalitního mycího činidla a když je režim správně vybrán.
 • Při promytí sklo na dveřích mycí jednotky se nezahřívá. Je však nutné zkontrolovat pouze po 20 minutách od začátku procesu. Stojí také za zvážení, že v režimu oplachování stroj nevyhřívá vodu.
 • Během provozu pračky se výrazně sníží spotřeba elektřiny. Můžete zkontrolovat tuto příčinu, ale velmi obtížný způsob. Nejprve je nutné vypnout všechny elektrootory kromě mycího zařízení. Pak byste měli před zapnutím stroje zapisovat hodnoty elektroměru. Na konci kompletního mycího cyklu je porovnejte s výslednými hodnotami. V průměru 1 kW je vynaloženo na jednom promytí. Pokud se však promyje bez ohřevu vody, pak bude tento indikátor od 200 do 300 W. Po obdržení těchto hodnot můžete bezpečně změnit vadné topné těleso do nového.

Proces nahrazení deseti

Před opravou vody ze stroje je nutné pre-sloučit a odpojit se od sítě, posloupnost akcí během opravy zařízení různých výrobců se prakticky neliší, když demontáž víka může být odstraněna zezadu nebo vpředu. Se zadní polohou opálení, přívod vody a vypouštěcí potrubí je odpojeno. Ve standardním režimu se výměna deseti pračky provádí v několika fázích, v případě potřeby si můžete přečíst pokyny.

 • Demontáž pračky. topné zařízení je ve většině případů pod nádrží zařízení, někdy za. v tomto případě je nutné odšroubovat zadní stěnu a pokračovat přímo pro výměnu zařízení. Tento design se nejčastěji nachází v hotpoint-ariston stroje, indesit, electrolux, Ardo, LG, Zanussi, Candy a T.D.
 • Přední místo je charakteristická pro modely Bosch a Samsung značky, přístup k topnému zařízení v tomto případě je obtížné, je nutné demontovat zásobník na odpad, vyjmout šrouby, odpojit západky, odstraňte ocelovou obruč z samotného těsnění Odstranění dveřního bloku.
 • Přístup k topnému zařízení ve vertikálním vertikálním zatížení ložního prádla se provádí jedním boční stěnou, která je upevněna jedním šroubem z přední části (téměř na samém dně) a několika šroubů z konce zadní stěny.
READ  Problémy s odvodněním v pračce

Blok: 4/6 | Počet znaků: 2144

Jak zjistit, že deset je vadný?

Během mytí dotkněte se šrafové sklo, které se používá ke stažení a vyložené spodní prádlo do auta. Je-li zima, pak to znamená, že deset je rozbité.

Také v důsledku rozpadu takového detailu může vydržet nekonečně. Auto vymaže a vymaže. Čas na elektronických displejech stroje se zastavily. A tak lze předpokládat, že důvodem nekonečného mytí v rozbití topného prvku. Tyto stejné spotřebiče pro domácnost, když je ohřívač přerušen, na displeji se zobrazí kód zobrazení chybového kódu topného systému.

Forma ohřívačů pro pračku může být odlišná. V podobě písmen u a w. Ohřívače ve formě spirály.

Druhý rozdíl mezi ohřívači v různých modelech modelů. to je způsob upevnění a propojení. Různé transparenty mohou mít různé spojovací prvky. Hlavně toto přizpůsobení. Průměr jeho příruby se liší. Existují různé formy terminálů.

Pračka Bosch / Siemens. Chyba F21. odstranění závady

Konstrukce opálení může být s pojistkami, které jsou spuštěny při přehřátí. A s teplotními čidly. Je velmi důležité vybrat si nový deset přesně stejný výkon jako vadná demontovaná část. V tomto případě není pochyb o tom, že prací program bude proveden správně a voda v nádrži se zahřívá správnou rychlostí.

Nejlepší je použít předmět se stejnými svorkami a stejným uzávěrem jako zkreslený ohřívač. Pokud je to zanedbané, je možné připojit opálení k vodičům. To také vyžaduje, že je třeba utěsnit místo, kde byl instalován nový ohřívač.

Blok: 4/4 | Počet znaků: 1587

Počet bloků: 11 | Celkový počet znaků: 12008 nity použitých dárců: 4Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS