Nová chladnička Bosch není v pohodě

Top 6 závady dvoukomorové bosch chladničky

Situace, kdy se chladnička zlomila, vždy nečekaná a nepříjemná. Zejména v předvečer velkého svátku nebo ve větším teplu, když je nutné pečlivě sledovat čerstvost výrobků. Uživatelé často čelí jinému problému, když funguje mraznička a chladnička téměř není v pohodě. Jak určit příčinu?

Porucha kompresoru může vést k různým problémům. Chladnička se nezapne, není vychladlá, dokud se po krátké době provozu nevypne požadovanou teplotu.

Nejčastěji na rozbití kompresoru dává skok v síti, ale někdy důvod může být zraněn v továrně manželství. Oprava kompresoru je nejlepší svěřená certifikovaná servisní centra, protože to eliminuje možnost opakovaného rozbití. Oprava chladničky Saratov.

Pokud byl rozbití spuštěn skok napětí, pak byste měli přemýšlet o koupi stabilizátoru napětí nebo alespoň síťového filtru.

Důležité: Mýty a pohádky

Na internetu existuje mnoho článků, ve kterých nekompetentní lidé radí. Důvody, proč hlavní oddělení chladničky nefunguje, mohou takové zavolat:

chladnička, bosch, není, pohodě
 • Dveře jsou volně uzavřeny;
 • Těsnění bylo opotřebováno;
 • Příliš horký v bytě;
 • Často používají hlavní oddělení;
 • V chladničce.

Veškeré to vede k nesprávné pracovní techniky. Ale aby nefungovaly hlavní kameru musí být dobrý důvod. A ne, že jste vypadali volně zakryl dveře nebo si v chladničce vložila pánev s teplou polévkou. A teď více.

Problémy s dveřmi a těsnění

Předpokládejme, že mezera mezi dveřmi (těsnění) a pouzdrem chladničky bude 1 cm. Pak se hlavní komora ochladí, ale kompresor bude muset být těsné. Často se zapne nebo neustále funguje. Teplota chladničky však udržuje teplotu.

Vysoká teplota v bytě

Existuje názor, že v teple se chladnička nevyrovnává s prací. Ve skutečnosti výrobci vytvářejí vybavení s napájením. I když máte v bytě 35, chladnička bude fungovat. Možné překročení elektřiny, ale s jeho úkolem se vyrovnat.

Časté použití

Jakýkoli výrobce chladniček počítá se na otevírání a zavírání klapek. Jedná se o normální fungování takového vybavení. Ano, tím častěji otevřete hlavní chladničku, tím více tok tepla. To však vede pouze k následujícím:

READ  Jak zvýšit tlak v kotli Bosch

Horké jídlo v chladničce

Opravdu, když vložíte teplá jídla v chladničce, zvyšuje se zatížení kompresoru. Ne vždy se s ní vyrovnat. Fotoaparát se může ohřát a zdá se, že chladnička není v pohodě. Je však dočasný, brzy je prostor ochlazen na optimální teplotu.

Chyby chladničky „Stinol

Pro chladničky „Stinol“, stejně jako pro jiné značky, typické chyby se charakterizují. Uživatelé dvou-komponentských modelů čelí takovému členění: V horní komoře není studena, motor se nespustí, ale světlo je zapnuto. Snad jeden z kompresorů je horký, zatímco druhý se nezahřívá.

 • Problémy s prací termostatu nebo senzoru vzduchu. Zároveň je motor zařazen jako obvykle, ale jeho „odpočinek“ je delší dobu zpožděno. Elektronický modul neobdrží signál ze senzorů, takže fotoaparát není ochlazen.
 • Uvedení startovacího relé. Možná je zaseknuta v jedné poloze, takže motor nezačne. Diagnostika a výměna chybných dílů.
 • Problémy s prací ventilátoru. Všimli jste si, že fanoušek pracuje zámky, dáma chladničku. Ale po odmrazování, detail nezačal pracovat. Musíte zkontrolovat a vyměnit elektromotor ventilátoru.

Stejně jako v předchozích případech může být příčina poškození motor-kompresor nebo únik chladiva. Kompletní diagnostika chladicích zařízení.

Zahrnutý režim a zapomenutý

Rutina pro domácnost Zapomeňte, že režim chladničky je nastaven na práci v režimu odmrazování. V tomto případě není zima produkován, protože kompresor nefunguje. A zvuk otáčení rotoru nelze slyšet, pokud si myslíte, že motor by měl fungovat. Jedná se o jednoduchou „poruchu“. stačí přepnout jednotku do normálního provozu.

Horký letní den pod vytápění ze slunečního světla v chladicí komoře (kde je provozní teplota 4 ° / 5 ° C) teplota může být vyšší než režim nastavení chlazení. Takže si můžete myslet, že chladnička přestala vyrábět zima.

Tento jev je dočasný, ale teplota by měla být upravena úpravou termostatu. Pro maximální instalaci regulátor se nedoporučuje, aby kompresor není přehřát a neuspěl. Po poklesu tepla musí být teplota vrácena do původní nastavení. Nesprávně vykazovaná intenzita. důvod, proč je chladnička bzučá nebo dělá hum.

Tenmen odmrazování

Moderní dvoukomorový mrazu je vybaven ohřívačem, které jsou zodpovědné za rozmrazování spánku, který je tvořen ventilátoru a radiátoru. V důsledku spalování přestanou provádět své funkce. Ventilátor a radiátor tvoří led, který zabraňuje cirkulaci studeného vzduchu. Teplota v komoře se postupně začíná stoupat. Jasný znak je, že chladnička není zmrazena, ale lehké popáleniny.

READ  Jaký je tlak Freon ve Split System

Chraňte pracovní mraznička je snazší než opravit po poruchu. Do komory nemůžete dát teplé nebo horké produkty, musíte počkat, dokud nebudou ochladit na teplotu místnosti. Při odmrazování chladničky nemůžete střílet do ledu s nožem nebo jiným ostrým předmětem. Potřebujete počkat na sebe-rozmrazování sněhové kožichy. Po extrakci nebo nakládání produktů by měly být dveře těsně uzavřeny, to pomůže vyhnout se pronikání teplého vzduchu. Akumulace v mrazničce, musíte včas odstranit. Termostat by měl být správně nainstalován.

Zadejte chladničku

Kompresor pro jeho tlak je injikován freonem (chladicím činidlem) do sestavy kondenzátoru. Tam, chladicí plyn je kondenzován do kapalné frakce. Tento proces je doprovázen uvolňováním tepla, která se podává přes zadní panel chladicí skříně.

Zkapalněný freon je dodáván do systému tenkých trubek, po kterém opět trvá plynný stav a je v odpařovací jednotce vaří. Výparník a generuje zima. Freon dokončí svůj obvod, vracet se do kompresoru.

Zima se objevil především mrazničku a je již krmeno do chlazení. násilně nebo přirozeně. Dává mrazničku možnost udržováním teplot za studena i při rozpadu některých prvků jednotky.

Ve dvouikonových chladničkách slouží jeden kompresor mrazák a druhý. chlazení. Je vhodné, že pokud je to žádoucí, můžete vypnout některé z kamer a používat pouze jeden

Jakmile je nedostatek zima viděn v chladicím prostoru s pracovním mrazničkam, musíte se pokusit analyzovat situaci sami.

chladnička, bosch, není, pohodě

Akce uživatele Při podezření na závadu jednotky musí být následující:

 • stanovit pozorováním, což přesně se kamery nezmizí;
 • Pro objasnění, zda nejsou žádné zdroje tepla v blízkosti chladicí skříně, například topných baterií, ohřívačů, kuchyňských sporáků atd. D.;
 • Určete, zda je gumové dveře těsnicí těsnění, zda jsou objekty (kusy potravin, drobky a t. P.) Brýbou hustým uzavřením dveří.

Také bude užitečné zkontrolovat zadní povrch chladničky pro mechanické poškození a všechny uzly a systémy. pro přítomnost žito, oxidanizované.

Původní technika se zárukou výrobce

Nejlepší je koupit techniku ​​ASKO v obchodním obchodě. Garantujeme pravost všech produktů v katalogu a vydávat záruku výrobce: pro všechny domácí spotřebiče. 24 měsíců, na profesionální vybavení. 12 měsíců. Můžete si objednat zboží s doručením do jakékoli oblasti Ruska a získat radu o jakémkoli problému v „online“ nebo telefonicky.

READ  Co je HEPA filtr z vysavačů

Chladnička Asko R2282I

Průběžná chladnička, důvody a nebezpečí

Pokud chladnička funguje nepřetržitě více než 6 hodin, dáváme 100% co je problém. Existují tři nejčastější důvody pro trvalý provoz kompresoru:

Nejprve zkontrolujte režim Super Mrazení. Možná jste ho zapomněli zakázat nebo nefungoval časovač. Pokud je to v pořádku. správně zkontrolujte nastavení teploty. V hlavní komoře by nemělo být ne méně než 2 stupně, v mrazničce závisí na svém typu. Pro normální skladování produktů je dostačující.15.18.

Pokud jsou nastavení v pořádku, odmrazte chladniku. Poté, co je zmizel, otočte jej, ale nenastavujte produkty. Maximálně po dobu dvou hodin musí kompresor přestat pracovat. Pokud to nezastaví. zavolejte na mistry.

Existuje mnoho důvodů, pro které kompresor funguje a nevypne. Zde je nejčastější:

 • Snímač teploty selhal;
 • Došlo k úniku chladiva;
 • Při opravách, ne freon tankoval;
 • Ovládací prvky v řídicí desce.

Bosch refrigerator not cooling

Nebezpečí trvalého kompresoru

Za prvé, s non-stop práce, kompresor je velmi nošení. Jeho život se sníží časy. Pokud v chladničce neexistuje žádné tepelné ochranné relé, může kompresor spalovat.

Pokud v systému není chladivo, pak je únik. Částice znečištění může vstoupit přes něj. Budou poškodit kompresorové uzly, ucpávají filtr, spadají na stěny obrysu.

Existuje riziko vlhkosti dovnitř. Pokud během opravy a tankování z toho, že se zbavit. být potíže. Při negativních teplotách (ve výparníku), voda tvoří ledové krystaly. Budou pokračovat v cestě do systému a poškodí své prvky.

Snažili jsme se odhalit a analyzovat otázku, jak dlouho by měla být chladnička fungovat bez vypnutí. Také osvětlená související témata. Doufáme, že vám článek užitečným. Nezapomeňte sdílet ji s přáteli!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS