Ohřívač vody je jednoduchý, když je teplá voda vypnutá

Top 10: Žebříček ohřívačů vody s ochranou proti úniku vody 2021-2022

HodnoceníFirmPoRemontu názor. Informace o výběrových kritériích. Tento materiál je subjektivní, není reklamou a nepředstavuje doporučení k nákupu. Před nákupem je nutné odborné poradenství.

Hodnocení-2021-2022 nejlepší ohřívače vody s ochranou proti zapnutí bez vody podle recenzí kupujících: jaké ohřívače vody je lepší koupit, jak si vybrat, srovnání cen, koupit ze spolehlivého internetového obchodu ve vašem městě.

Ariston LYDOS ECO

Nástěnný zásobníkový ohřívač vody s 50litrovou nádrží. Digitální řídicí jednotkou lze přepínat teplotu od 40 do 80 °C v pěti úrovních. Na výběr jsou také tři režimy výkonu: 1,5, 2 a 2,5 kW. Kotel ohřeje vodu na maximální teplotu za přibližně 105 minut. Pomalejší režim ECO EVO může ušetřit až 14 % energie.

Nádrž je chráněna proti korozi vrstvou titanového smaltu. Topné těleso je umístěno uvnitř nádrže a je v kontaktu s vodou, proto často kontrolujte jeho stav. Uvnitř je také hořčíková anoda pro další ochranu proti opotřebení. Kotel se automaticky vypne v případě přehřátí, vysokého tlaku vody nebo prázdné nádrže. Svislá montáž spotřebiče na stěnu.

Tvar nádrže kotle

Když se rozhodujete, který kotel si vybrat, můžete se nechat unést informacemi o výkonu, objemu a materiálu, že zapomenete na samozřejmější věci. Tvar pláště. Není zde mnoho možností, bydlení může být různorodé:

Kulaté sudové kotle jsou obecně levnější (protože je lze snadněji vyrobit), ale zabírají více místa. Jedná se o nejoblíbenější model. Zařízení s obdélníkovou nádrží ušetří místo, protože je lze nainstalovat do rohu, výklenku, na stěnu nebo schovat do skříně. Tyto modely jsou navíc díky svému tvaru opatřeny silnější vrstvou tepelné izolace. V prodeji jsou také tzv. slim modely, u nichž je průměr nebo jedna ze stran menší než u standardních zařízení. Před nákupem je velmi důležité přesně určit, kde bude kotel umístěn a kolik místa je k dispozici pro jeho instalaci.

není k dispozici mnoho variant v různých barvách. Nejoblíbenější a pro všechny výhodná varianta je bílý plášť. Žádané jsou také šedé a stříbrné modely.

ohřívač, vody, když, voda

Tolik dobrých termínů

Pokaždé, když se podíváme do příručky, žasneme, kolik chytrých slov je v ní obsaženo! Proč potřebujete vědět o způsobu zásobování vodou, upevnění, kontrole, indikátorech?? Vše sepsáno tak, abyste mohli správně vybrat a nainstalovat své nové, zbrusu nové topení.

ohřívač, vody, když, voda

již zmíněný způsob zásobování vodou může být tlakový nebo beztlakový. Pokud je na displeji napsáno, že je ohřívač vody pod tlakem. Taková jednotka musí být instalována ve stoupacím potrubí v bytě nebo domě. Beztlaková metoda spočívá v uzavření přívodu vody, takže nevzniká žádný tlak.

Modely lze připojit k jednofázovému, třífázovému nebo jednofázovému i třífázovému napájení. Téměř všechny zásobníkové ohřívače a nepříliš výkonné průtokové ohřívače pracují z běžné sítě 220 V. Pokud je výkon průtokového ohřívače vyšší než 12 kW, musí být připojen k třífázové síti 380 V, na které pracují elektrická kamna. Musíte se informovat, zda lze takový kabel ve vašem bytě instalovat, protože potřebujete samostatný elektrický kabel a další pojistku. Mimochodem, ve starších bytech by se neměla používat topná tělesa o výkonu větším než 5 KW. Pokud máte jednofázové a třífázové napájení. zvolte třífázové, protože získáte rovnoměrnější rozložení zátěže.

READ  Neexistuje žádná hlava horké vody z ohřívače vody

Před nákupem zásobníku nebo průtokového ohřívače je nutné vědět, jaký je nejvyšší tlak vody ve vašem bytě nebo domku. Musí to být od 0.6 až 16 atmosfér. Pokud je tlak příliš vysoký nebo tlak vody skáče, musíte použít model s bezpečnostním ventilem, který spotřebič vypne.

Ohřívač může pracovat při tlaku 0.05 atmosfér. Pokud z kohoutku vytéká jen slabý, pomalý pramínek vody, může tlakový ohřívač vodu převařit a způsobit výbuch nádrže, který zničí polovinu kuchyně nebo celou koupelnu. Aby se to vašemu bytu nestalo, jsou do drahých modelů vkládány speciální automatické senzory vody v nádrži. Levnější ohřívače vody jsou vždy vybaveny zpětným ventilem, který odstraňuje „přebytečný“ tlak a uzavírá potrubí, pokud je tlak příliš nízký. Nádrž nevyschne, pokud dojde k náhlému přerušení dodávky vody. Přesto však odborníci doporučují koupit zásobníkový ohřívač vody bez tlaku, pokud je tlak v potrubí příliš malý.

Deklarovaná teplota vody neodpovídá vždy naší ruské realitě. To platí zejména pro průtokové ohřívače: aby se teplota blížila teplotě uvedené na papíře, je nutné dodržet podmínky stanovené výrobcem. Electrolux nebo Stiebel Eltron nevědí, jak vodu používáte, a neuvědomují si, že v létě u nás mrzne.

Zrychlený ohřev je někdy k dispozici u zásobníkových ohřívačů vody. Topné těleso se zapíná na plný výkon a zkracuje provozní dobu přibližně na polovinu. Některé ohřívače vody jsou vybaveny dvěma topnými tělesy; hlavní pracuje stále a další je připojeno pouze pro rychlý ohřev.

Obávaná slova „třída ochrany“ a „stupeň ochrany proti vodě“ jsou ve skutečnosti velmi užitečná. Ukazují pouze, jak kvalitní je vaše topná skříň. IP znamená mezinárodní normy pro ochranu elektrických a elektronických zařízení před škodlivými vlivy na životní prostředí. První číslo za písmeny znamená ochranu proti vniknutí a působení pevných předmětů a druhé číslo proti vodě. Například IP 24 znamená: Těleso ohřívače je chráněno proti náhodnému dotyku prstem a proti stříkající vodě z jakéhokoli směru. Pokud po dvou není čtyři, ale pět, nebude to ochrana proti stříkající vodě, ale proti vodním tryskám. V příručce může být uvedena pouze ochrana proti vodě; první číslice pak bude nahrazena písmenem „X“.

Ohřívač lze instalovat vertikálně nebo horizontálně. Obzvláště sofistikovaní výrobci, jako je Gorenje: umožňují oba typy instalace. Přívod vody může být spodního nebo horního typu. Typ se spodním vstupem je určen pro ohřívače vody instalované nad umyvadlem; trysky směřují dolů. U spotřebičů instalovaných pod dřezem se vyžaduje horní typ připojení s tryskami v horní části skříně. Existuje také boční připojení, ale to je určeno pro velmi velké nádrže, přibližně do 200 litrů.

Pokud vývody směřují nahoru. ohřívač nezavěšujte nad umyvadlo!

Kontrolky zapnutí a ohřevu na přední straně sprchy. První se rozsvítí, když je spotřebič zapojen a připraven k ohřevu vody; druhá signalizuje, že se voda právě ohřívá, a zhasne, pokud je spirála nebo topné těleso vypnuto.

Ochrana proti přehřátí funguje následovně: pokud je ohřev příliš intenzivní, speciální zařízení vypne topné těleso, aby spotřebič neshořel i s vaším bytem.

Aby v zimě nedošlo k prasknutí nádrže a potrubí ve vašem rekreačním domě, je nutné použít systém ochrany proti zamrznutí. Zapnutím udržujete v zásobníkovém ohřívači minimální teplotu. Pokud se tak nestane, budete muset vodu důkladně vypustit.

Už víte, jaký ohřívač vody potřebujete? Od teplé sprchy vás dělí jen pár minut. Stačí si vybrat model podle svých představ, koupit si ho a mít hody horké vody navzdory všem službám na světě.

READ  Měsíční spotřeba plynového ohřívače vody

Oblíbené modely a značky

Stiebel Eltron SHD 100 S

Velký bílý tlakový ohřívač Stiebel Eltron SHD 100 S určený k zásobování jednoho nebo více odběrných míst teplé vody se může na první pohled zdát obyčejný, ale věřte nám, že tomu tak není. Může fungovat ve dvou funkcích. Pokud je potřeba jen málo teplé vody, pracuje spotřebič jako zásobníkový ohřívač o výkonu 3,5 kW; při vysoké spotřebě vody pracuje jako průtokový ohřívač o výkonu 21 kW. Ocelová vnitřní nádrž o objemu 100 litrů je chráněna proti korozi hořčíkovou anodou a speciálním smaltovaným povlakem „anticor“; voda je ohřívána měděným topným tělesem; stav hořčíkové anody lze sledovat na indikátoru. Třífázové napájení a funkce rychlého ohřevu. Teplota vody nastavitelná od 35 do 82 stupňů Celsia. Aby se zabránilo předčasnému selhání ohřívače, je vybaven ochranou proti přehřátí. Max. tlak 6 barů, krytí IP 25; svislá instalace, spodní přívod vody. Hmotnost ohřívače je 40,1 kg.

Speciální funkce pro montáž na stěnu

Průtokové ohřívače vody se instalují na vhodném místě, obvykle na stěně v blízkosti umyvadla nebo sprchy. Pro upevnění na betonové panely nebo zděné stěny se používají hmoždinky; pro upevnění na sádrokartonové desky se používají speciální úchyty typu „mol“ (nedoporučuje se). Zařízení by mělo být instalováno podle instalačního manuálu a nemělo by se otáčet.

Pokud má být ohřívač vody instalován v blízkosti místa odběru, tj. v koupelně nebo ve společné koupelně, ujistěte se, že stupeň krytí je alespoň IPX4

Připojení k síti musí být provedeno přes proudový chránič (RCD), zejména pokud výrobce nedodal zemní přerušovač (GFCI).

Třížilový měděný kabel je natažen z hlavního panelu s uzemněním, pak nainstalujte buď diferenciální spínač, nebo automatický jistič.

Schéma instalace průtokového ohřívače: 1. potrubí se studenou vodou; 2. kohoutek (směšovač); 3. uzavírací ventil; 4. filtrační sada zpětného ventilu; 5. proudový chránič; 6. elektrický panel

Přívodní potrubí tlakového ohřívače by mělo být přednostně vybaveno kulovými kohouty. pro snadnou instalaci/demontáž. Nezapomeňte, že beztlakový spotřebič má pouze jednu přípojku. pro studenou vodu.

Další informace o instalaci průtokových ohřívačů naleznete v následujícím článku.

Typy kotlů

Existují tři základní typy elektrických ohřívačů vody (bojlerů): zásobníkové ohřívače vody, průtokové ohřívače vody a kombinované ohřívače vody. Liší se velikostí a vzhledem, ale také cenou. Podívejme se na každý z těchto typů zvlášť.

Existují různé typy kotlů

Akumulační nádrže

Říká se jim také zásobníkové ohřívače vody. Tyto spotřebiče jsou schopny uchovávat velké množství horké vody a příležitostně ji ohřívat na teplotu nastavenou uživatelem. Zásobníkový bojler je ideální pro velké rodiny, které denně potřebují velké množství teplé vody.

Kumulativní kotel

Průtokový

Průtokové kotle ohřívají vodu bezprostředně předtím, než dorazí do kohoutku, na rozdíl od zásobníkových kotlů. Proto je k dispozici neomezená zásoba teplé vody. Průtokové jednotky jsou kompaktní, takže v koupelně nezabírají mnoho místa. Samozřejmě existují i nevýhody. Pokud například v bytě otevřete několik kohoutků najednou, voda se nestihne ohřát na požadovanou teplotu.

Kotel s průtočným ohřevem

Kombinovaný kotel

Voda v kombinovaném kotli se ohřívá pomocí výměníku tepla, který je připojen k samostatnému kotli nebo systému ústředního vytápění. V létě, když je topení vypnuté, se voda ohřívá pomocí topného tělesa (TEN). Tento typ ohřívačů vody se v rezidenci používá poměrně zřídka, a to kvůli vysoké spotřebě energie.

Kombinovaný kotel

Vezměte prosím na vědomí! Nepřímé ohřívače vody je výhodnější instalovat v soukromých domech, kde není centrální vytápění.

Výběr nejlepšího kotle pro váš byt

READ  Voda tekla voda v místnosti

Který elektrický ohřívač vody je nejlepší zvolit?

Jak již bylo zmíněno, otázka výběru kvalitního elektrického ohřívače vody je otevřená pro mnohé.

Obecná kritéria pro výběr průtokových a zásobníkových ohřívačů vody:

  • Typ kontroly. Levné kotle jsou vybaveny mechanickými spínači pro nastavení teploty vody. Moderní a dražší modely jsou již vybaveny dotykovým displejem, na kterém se dozvíte všechny informace a nastavíte všechny potřebné parametry. Pokročilejší modely jsou samozřejmě pohodlnější na používání, ale jak ukazuje praxe, elektronika je náchylnější k poruchám a opravy jsou dražší.
  • Výrobní materiál. Nejčastěji používaným typem ohřívače vody je ocel s povrchovou úpravou nebo nerezová ocel. Nejnovější modely jsou náchylnější ke korozi. Levné modely používají neplastový smalt.
  • „Suché“ nebo „mokré“ topné těleso. Liší se tím, že mokrý ohřívač pracuje na principu kotlů, tj. povrch topného tělesa je vždy v přímém kontaktu s vodou. Na povrchu topného tělesa se časem usazuje vodní kámen a přístroj nefunguje správně. Suché topné těleso je chráněno speciálním krytem. Tyto modely je výhodnější koupit, ale také stojí více. Větší a výkonnější akumulační kamna mohou být vybavena více než jedním topným tělesem najednou.
  • Objem a tvar nádrže elektrického zásobníkového ohřívače vody. Volba objemu by měla vycházet z počtu odběrných míst a počtu osob. Pokud je bojler instalován v kanceláři pro mytí rukou a nádobí zaměstnanců, postačí objem 10-15 litrů. Pokud je kotel vyžadován pro domácí použití 2 nebo 3 osobami (vaření, úklid, sprchování atd.), závisí volba na osobních preferencích.д.), objem nádrže by měl být alespoň 75-80 litrů. Tvar může být válcový nebo obdélníkový. Volba v tomto případě závisí na osobních preferencích.
  • Výkon a kapacita průtokové elektrické nádrže. Výkon spotřebiče určuje, kolik vody dokáže ohřát za 1 minutu. Pro domácí použití obvykle postačují modely s výkonem do 8 kW.
  • Vybaveno dalšími funkcemi. Levné modely jsou zřídkakdy vybaveny dalšími funkcemi. Dražší modely mohou mít takové možnosti:

Nabídka elektrických ohřívačů vody v obchodech se spotřebiči je velmi široká, což způsobuje problémy při výběru nejvhodnější varianty. Kupující se musí nejprve rozhodnout, jaký typ zařízení bude v daném případě vhodný. zda skladovací nebo průtokový. Dále analyzujte, jaké úkoly budou spotřebiči přiřazeny. Po porovnání technických vlastností konkrétního modelu rozhodněte, zda může splnit všechny požadavky.

Pro zúžení hledání doporučujeme podívat se na hodnocení nejlepších elektrických ohřívačů vody roku 2022.

Nejlepší elektrické ohřívače vody

Vlastnosti použití

Ohřívače vody jsou k dispozici s ručním a automatickým ovládáním.

Mechanické neplýtvají energií, často se nepokazí a jsou levnější. Jako u každého ručního ovládání však může docházet k nepřesnostem. teplota je nastavena přibližně takto.

Automatické mají širokou škálu funkcí. Můžete například nastavit čas, kdy se má vypnout. Ohřívače vody s elektronickou regulací jsou dražší a náchylnější k poruchám, ale mají více funkcí, například antibakteriální ochranu nebo možnost přizpůsobení individuálnímu režimu uživatele.

Nejmodernější modely využívají technologii Wi-Fi, kdy lze topení ovládat na dálku přes internet. Některé kotle jsou vybaveny inteligentním softwarem, který dokáže sledovat spotřebu energie.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS