Otevírání dveří dvoudveřové chladničky Bosch

Opravy a montáž chladniček: Principy fungování různých typů chladniček, typické poruchy, komponenty

Je důležité si uvědomit, že mezerami v těsnění uniká velké množství chladu, což má negativní vliv na kvalitu potravin a způsobuje, že chladnička pracuje přesčas. To je na úkor životnosti spotřebiče

I ta nejmenší mezera, kterou je zasunut roh listu papíru A4, představuje potenciální problém a má negativní vliv na vaši práci.

Chladnička nejde zavřít: co byste měli zkontrolovat, než zavoláte servisního technika?

Než zazvoníte na poplach a zavoláte odborníka, můžete se na svou chladničku podívat sami, možná se spotřebičem není nic v nepořádku a nemusíte ho opravovat. Zkontrolujte následující údaje:

 • Chladnička se možná přestala zavírat, protože v přihrádkách je něco, co ji blokuje? Zapomněli jste posunout mísu se salátem nebo otočit naběračkou s klikou ke dveřím a můžete jít!. Dveře se nezavřou, ať se snažíte sebevíc. Vše, co může vyčnívat, zasuňte dovnitř přihrádky nebo vyjměte z chladničky.
 • Jak jsou vaše spotřebiče umístěny na podlaze? Přestěhovali jste ho nedávno?? Pokud máte vodováhu, můžete zkontrolovat, zda je lednice v rovině. Pokud nemáte konstrukční pravidlo, použijte sklenici s vodou. není to tak přesné, ale i tak vám ukáže, zda je zařízení křivé nebo rovné (obzvláště dobré jsou sklenice s nakresleným vodorovným okrajem. musíte nalít vodu přesně nad okraj). Jaká jsou nebezpečí naklánění? V podstatě to není nebezpečné, ale pokud je chladnička mírně nakloněna dopředu, dveře se samy otevřou podle gravitačních zákonů. V takovém případě po nastavení nožiček vše zapadne na své místo.

Pokud se výše uvedené dva problémy netýkají vašeho případu, mohlo dojít k poruše, která brání těsnému přilnutí dvířek k tělu spotřebiče.

Na žádost našich zákazníků podrobněji popíšeme všechny nejčastější důvody, proč se dveře chladničky nedovírají.

Otestujte dveře

Tento test byl vynalezen před několika desítkami let a nazývá se „dipstick test“. Kousek papíru (čím tenčí papír, tím lépe) slouží jako sonda. Proužek musí být široký 5 cm. Tento papír se položí přes pružnou gumu, zavřou se dvířka a papír se vytáhne. Pokud je vše v pořádku, je problematické papír odstranit. Dveře je třeba obejít po celé délce pomocí měrky. Pokud jsou místa, kde pryž volně přiléhá k tělu chladničky, lze papír snadno odstranit. Jednoduchým provedením testu zúžíte okruh možných příčin poruchy chladničky.

Nyní k příčinám, proč se dveře chladničky nezavírají správně nebo se nezavírají vůbec:

Příčina závady a způsob jejího odstranění

Provedením „testu sondou“ jste zjistili, že papír nelze vůbec opravit.

Upevňovací prvky dveří jsou uvolněné a dveře jsou uvolněné po celém obvodu prostoru chladničky. Je třeba provést jemné seřízení závěsů dveří. provede ho odborný technik.

Dveře chladničky nelze zavřít a test ukazuje, že se dveře na různých místech nedovírají rovnoměrně.

Existuje jeden příznak a dvě příčiny: 1. Dveřní těsnění může být na konci své životnosti, zejména pokud bylo zřídka čištěno a dveře byly zabouchnuty silou bogatyru. Pryž v průběhu let ztrácí svou pružnost a stává se méně elastickou, což ohrožuje těsnost přihrádek. Tento spotřební materiál musí být vyměněn.

Pokud spotřebič pochází pouze z obchodu nebo pokud byl používán mnoho let, ale byl pouze přemístěn nebo přestavěn, mohlo dojít k náhodnému pokřivení dvířek. Pokud deformace není závažná, postačí seřízení, ale pokud došlo k fatální změně v konstrukci dveří, je nutné vyměnit celé dveře.

U starých chladniček se zdá, že se dveře samy „odlepí“ od skříně.

V konstrukci zařízení „babička“ je speciální distanční prvek, což je malý plastový prvek umístěný ve spodní části dveří; s jeho pomocí se dveře hladce otevírají a zavírají. Pokud se dveře zabouchnou, plast se časem zdeformuje a dveře se vůbec nezavřou správně. Distanční díl je třeba vyměnit za nový.

Dveře chladniček Ariston nebo Indesit se nedovírají, zdá se, že odskakují od těla chladničky.

U některých modelů těchto značek jednotek není dřík vypínače světla umístěn správně podle koncepce výrobce a často brání zavření dveří. Tento dřík je třeba přesunout na zadní stranu spotřebiče.

Při kontrole tlaku zavírání dveří sonda ukazuje, že se dveře zavírají všude stejně dobře, ale kontrolka otevřených dveří zůstává svítit.

Chladnička je jen elektrický spotřebič plný senzorů, uzlů a systémů. A senzory často trpí jako první. V tomto případě může být snímač, který zavírá dveře, poškozený. Musí být urychleně nahrazen.

Pokud se dveře vaší chladničky, mrazničky nebo chladicího boxu nedovírají, dveře vaší chladničky jsou rozbité, vaše nová nebo stará chladnička se nedovírá nebo se vyskytnou jiné problémy související s dveřmi, pak vám samozřejmě rád pomůže kvalifikovaný technik.

Nezapomeňte však, že máte také spoustu práce. Nezapomeňte zabouchnout dveře chladničky, ať už je stará, nová nebo právě přivezená z obchodu. Nemusíte hrát s ledničkou hru na zamykání a odemykání. Pokud jste si někdy všimli, že je těžké otevřít dveře, když je poprvé zavřete. To lze vysvětlit rozdílem tlaku mezi chladicím prostorem a samotnou místností. Pokud zapomenete něco vyndat z lednice, počkejte chvíli, než to otevřete. prodloužíte tím životnost žvýkaček i samotné lednice. Těsnicí materiál také vyžaduje péči. Čas od času ji omyjte jemným mýdlovým roztokem. a ujistěte se, že je poté suchá. Gumu byste neměli potírat tukem nebo olejem, protože by poškodily pružné médium gumy.

Pokud budete dodržovat tato jednoduchá pravidla, bude vám chladicí jednotka sloužit dlouhá léta bez problémů. A pokud je vaše lednice již rozbitá, nezoufejte. požádejte odborného technika, aby problém rychle a správně vyřešil.

Správný a dlouhodobý provoz chladničky závisí na několika faktorech. Jedním z nich je vzduchotěsnost vašich spotřebičů. V důsledku netěsnosti může teplý vzduch pronikat do vnitřního prostoru a způsobovat námrazu. Zvyšuje zatížení chladicího systému, který musí neustále čerpat freon, aby udržel správnou teplotu v prostoru chladničky. To vede k předčasnému opotřebení jednotky a následnému nákupu nové chladničky.

READ  Jak brousit zrnko kávy bez mlýnek na kávu

Když je třeba znovu zavěsit dveře chladničky!

Většina spotřebičů se prodává se systémem otevírání dveří vpravo. A touto nepříjemností netrpí jen leváci. Uspořádání kuchyně často neumožňuje, aby se dveře otevíraly zleva doprava. Při některých problémech je nutné dveře chladničky znovu zavěsit.

Mimochodem!Zde jsou nejtypičtější situace: malá kuchyňská linka, nedostatek místa pro otevírání dveří; plánování prostoru; uživatel je levák; dřez nebo pračka jsou instalovány vlevo od chladničky; dveře se prohnuly, panty se uvolnily a mezerou vnikl do jednotky vzduch z místnosti. V každé z těchto situací je správným řešením zavolat odborníka, který dveře chladničky znovu zavěsí za nízkou cenu tohoto procesu. Včasná obsluha zlepšuje funkci jednotky a vytváří ergonomický prostor v kuchyni.

Proč byste to neměli dělat sami.

Pokud je třeba resetovat dveře dvoudveřové chladničky s mrazničkou, provede se práce nejprve v chladicím oddíle a poté v mrazicím oddíle. Tato situace je v jednokomorovém modelu podstatně obtížněji řešitelná. Při změně polohy dvířek je třeba vyměnit dvířka, která chrání mrazicí prostor. S vroubkovanými rukojeťmi se hůře manipuluje. Pokud dveře nedoléhají správně, nestačí je pouze přetočit na druhou stranu.

Tento problém není tak snadno řešitelný. Výměna otevírací strany dveří v této situaci vyžaduje dodatečnou výměnu těsnění po celém obvodu. Problém by měl být vyřešen jako celek instalací nového těsnění. Pro servisního technika není obtížné zjistit, v jakém stavu je těsnicí guma. Pokud je vše v pořádku a panty jsou deformované, výměna otevírací strany chladničky problém zcela vyřeší.

Pokud si přesto přejete dveře znovu namontovat sami, je vhodné věnovat pozornost tomu, zda taková možnost existuje a zda výrobce s tímto postupem počítá. Poznáte to podle polohy otvorů ve dveřích, aby je bylo možné znovu zavěsit

Ty jsou obvykle zakryty zátkami. Jakmile jste si jisti, že jsou na svém místě, můžete spotřebič připravit k použití: odpojte spotřebič od elektrické sítě; vyjměte police z potravin; vyjměte všechny police; zvolte potřebnou velikost klíče a šroubováku. Pomocí nástroje demontujte dveře: vyjměte je z upevnění a vyšroubujte šrouby.

Jak přesunout dveře chladničky na druhou stranu

Před změnou polohy dvoukřídlých dveří postupujte takto

 • odpojte přístroj od elektrické sítě;
 • Odstraňte z něj potraviny;
 • počkejte, až se přihrádky zcela rozmrazí
 • odstranit police, zásuvky a magnety

Jakmile jste připraveni, zajistěte dveře stropního prostoru maskovací páskou a pokračujte v zavěšování:

 • Uvolněte upevňovací prvky na horním závěsu. Pokud je závěs zakrytý lištou, je třeba ji nejprve odstranit.
 • Odstranění závěsu.
 • Odšroubujte upevňovací prvky. Odstraňte šrouby a vyjměte rukojeť.
 • Odlepte maskovací pásku. Dveře demontujte tak, že je mírně nadzvednete a vyjmete ze středového závěsu, který se nachází ve spodní části křídla. Vyjměte středový závěs.

Zůstaňte připravit otvor na levé straně. Vytáhněte zátky jemným vypáčením šroubovákem a přesuňte je do uvolněných otvorů.

Doporučujeme, abyste všechny předměty vložili do stejné krabice, abyste je neztratili nebo omylem nevyhodili do odpadu.

Při demontáži dvířek spodní komory postupujte následovně

 • Dveře zajistěte maskovací páskou, abyste zabránili jejich pádu.
 • Odstraňte zátky z horního závěsu, vyšroubujte šrouby. Některé modely mají střední závěs společný pro obě křídla. V tomto případě ji odstraňte.
 • Odstraňte pásku. Zvedněte dvířka a vyjměte je z upevnění.
 • Odstraňte zbývající součásti závěsu, vyjměte čepy a pouzdra. Zakryjte otvory zátkami z otvorů vpravo.

Při zpětné montáži křídla postupujte v opačném pořadí:

 • Umístěte spodní závěs na nové místo, přišroubujte jej. Nasazení čepu a těsnění.
 • V případě potřeby změňte polohu páky.
 • Umístěte dvířka na hmoždinku, zavřete je a zajistěte páskou.
 • Šroub ve středovém závěsu. Nasaďte kolík na náboj na spodní straně dveří. Utáhněte šrouby.
 • Umístěte horní křídlo, případně přemístěte madlo.
 • Nasaďte dvířka na čep, zakryjte je a připevněte ke skříni pomocí lepicí pásky.
 • Vložte horní závěsy. Vyrovnejte horní a dolní závěsy a pevně je utáhněte.

Po dokončení práce se nedoporučuje spotřebič zapínat po dobu 8 hodin.

Pokud dveře přesouváte sami, musíte vzít v úvahu specifickou konstrukci vašeho modelu chladničky. Ve snaze vytvořit jedinečné a atraktivní výrobky pokládají výrobci další kabely a provádějí další změny. Některé modely mají pouze jeden otvor na straně dveří naproti závěsům.

Na chladničce Indesit

U některých spotřebičů Indesit je změna polohy dvířek možná pouze pomocí přídavných prvků. Tyto díly musí být dodány se spotřebičem.

Plochým šroubovákem odšroubujte krytky rukojeti a závěsu. Poté je třeba uvolnit spodní a horní závěsy přidržením dveří. Poté vyjměte dveře a všechny zbývající části závěsů. Závěsy by měly být posunuty doleva, aby kopírovaly svou původní polohu, uzavřeny zátkami a dveře by měly být zavěšeny. Zbývá pouze upravit držáky, pokud je to nutné, a namontovat rukojeť.

Spotřebiče značky Atlant mají pouze jeden otvor pro upevnění dveří na levé straně. Z tohoto důvodu je nutné zakoupit nový levý závěs vhodný pro tento model. Vrtání otvoru je nepřípustné.

Na zadní straně ozdobného panelu je vrstva pěny, která kryje závěsy spotřebičů Atlant. Při změně polohy dveří je třeba tento materiál odstranit. Samotné závěsy lze odšroubovat imbusovým klíčem.

Spotřebiče značky LG mají panty, které lze vyjmout pouze pomocí speciálního nástroje. Postupujte opatrně, protože pokud se pokřiví, nelze dveře znovu namontovat. Chladničky LG jsou navíc vybaveny ovládacím modulem, jehož vodiče by měly být posunuty doleva.

Spotřebiče Bosch jsou proslulé složitostí své elektroniky. Než začnete, pečlivě si prostudujte dokumentaci dodanou se spotřebičem. Měli byste si také zapsat každý provedený úkon, abyste mohli v případě potřeby vrátit věci do původního stavu. Nejdůležitější je správné zapojení kabelů.

Odstraňte víko jednotky a odpojte kabely. Poté přesuňte závěsy na levou stranu. Závěs na spodní straně skříně je třeba rovněž posunout obrácením směru pohybu.

Chladničky Samsung mají omezovač otevírání dveří mrazicího oddílu. Měla by být také umístěna na levé straně. Po instalaci všech prvků zbývá jen připojit kabeláž a vrátit víko do původní polohy.

Spotřebiče Biryusa mají poměrně jednoduchý design. Závěsy dveří jsou zajištěny samořeznými šrouby, které lze vyšroubovat křížovým šroubovákem. Výkyvný středový držák lze přemístit standardním postupem.

otevírání, dveří, dvoudveřové, chladničky

Některé modely mají elektronický ovládací panel. Pro jeho vyjmutí je nutné najít malé prohlubně pod stínítkem krytu se západkami. Stiskněte západky a současně přitáhněte stínítko k sobě.

READ  Jak vyčistit troubu od odolné mastnoty

Modely Stinol mají standardní konstrukci, ale je třeba věnovat pozornost tomu, že tyto spotřebiče mají otvory, ke kterým jsou závěsy připevněny. jsou zakryty lištou upevněnou samořeznými šrouby. Obě dvířka spotřebiče jsou upevněna pomocí středového držáku.

Při odstraňování ozdobného krytu mohou nastat potíže. Tato část je zajištěna západkami, které jsou přístupné pouze malými otvory. Vložte dvě zápalky do prohlubní a přitáhněte kryt k sobě. Nesmí se působit silou, jinak by mohlo dojít k poškození dílu.

Spotřebiče tohoto výrobce nejsou vybaveny plastovými vložkami potřebnými pro výměnu dvířek. U těchto modelů se nedoporučuje měnit polohu dveří, ale v případě potřeby můžete vyměnit závěsy a zkontrolovat, zda se dveřní křídlo lépe zavírá.

Zvláštnosti zavěšení od oblíbených výrobců

Při opětovném zavěšování dveří chladničky je třeba vzít v úvahu konstrukční zvláštnosti stanovené výrobcem.

Atlant

Postup opětovného nastavení dveří v chladničce Atlant zahrnuje následující fáze:

 • Demontáž dekoračního panelu. Křížovým šroubovákem odšroubujte upevňovací prvky a přitáhněte lištu k sobě. Vrstva tepelně izolačního materiálu se nachází pod horním závěsem chladničky výše uvedené značky. Před zahájením instalačních prací odstraňte a odložte pěnu.
 • Demontáž horního závěsu. Upevnění se skládá z desky s čepem, na které jsou dveře připevněny. Na druhé straně je pásek se závitem. Šrouby těchto dílů se vyšroubují imbusovým klíčem. Dveře není nutné při opětovném nastavení fixovat maskovací páskou.
 • Demontáž dveří mrazničky. Po vyšroubování upevňovacích prvků odpojte prvek od tyče a zvedněte jej. Pokud je vaše chladnička dvoudveřová, je třeba vyjmout dveře i ze zbývajícího závěsu. Poté se sejmou krytky šroubů. Úplně vyjměte prostřední závěs, zvedněte dveře a odložte je stranou.
 • Demontáž spodního nástavce. Tento detail v chladničce Atlant je rovněž skryt pod ozdobnou krycí deskou, kterou je třeba vyjmout. Poté se závěs přemístí.

Chcete-li zavěsit dveře na druhé straně, proveďte výše uvedené kroky pro druhou stranu skříně v opačném pořadí.

Přenastavení dveří chladničky Bosch není obtížné, ale před zahájením práce je třeba si přečíst návod. Zvláštní pozornost věnujte přítomnosti dalších prvků. Odstraněním zátek a vyšroubováním upevňovacích prvků začněte se zavěšováním. Závěsy a klika se poté z dveří odstraní. Části jsou přemístěny na druhou stranu těla. Při opravě chladniček s displejem se provádějí následující činnosti:

 • Odstraňte horní kryt spotřebiče a vyhledejte kabely;
 • otevře kontakty a zaznamená své akce na papír;
 • vyjměte dvířka horního oddílu a odstraňte panel, který skrývá kabely;
 • Odšroubujte závěs, vyměňte kontakty na druhé straně a proveďte montáž v opačném pořadí;
 • Zakryjte kabely panelem a připojte svorky.

Indesit

Chcete-li znovu zavěsit čelní stěny chladničky Indesit, postupujte takto

 • Zkontrolujte spotřebič a zkontrolujte, zda jej lze znovu sestavit (ne všechny modely mají příslušné otvory);
 • Odpojte spotřebič od napájení a vyjměte obsah komor;
 • Odstraňte rukojeť, vyjměte zátky z otvorů v místě zamýšlené instalace;
 • uvolněte horní a dolní šrouby;
 • vyjměte závěsy a dveře;
 • změnit umístění dílů (přesunout prvky na opačnou stranu skříně);
 • Při opětovné montáži chladničky proveďte výše uvedené kroky v opačném pořadí;
 • Nastavení závěsů.

U některých modelů chladicích jednotek Indesit není možné změnit polohu prvků skříně bez použití dalších dílů. Položky jsou obvykle součástí spotřebiče. Snímač zavírání se nachází ve střední části spotřebiče a nesmí se přemisťovat.

Samsung

Pro opětovné zavěšení dveří chladničky Samsung je nutné sejmout kryt zařízení a odpojit vodiče. Poté se panty odšroubují a přenesou na levou stranu. Závěs umístěný ve spodní části skříně se přemisťuje změnou směru pohybu. Spotřebiče Samsung jsou navrženy s otvíráním dveří mrazničky, které je rovněž třeba přesunout na levou stranu. Po instalaci prvků připojte vodiče a vraťte kryt na místo.

Chladničky LG jsou vybaveny závěsy, které lze odšroubovat pomocí šroubováku a vhodného nástroje. Dveře mohou po vyjmutí z držáku spadnout, proto je třeba je zajistit malířskou páskou po celé straně. Při provádění prací dbejte zvýšené opatrnosti. Pokud jsou závěsy deformované, nelze dveře namontovat. Moderní spotřebiče mají elektronickou řídicí jednotku, jejíž zapojení je třeba přepojit. Skryté kabely pod dekoračním panelem a horním krytem závěsu.

Ariston

S chladničkou Hotpoint-Ariston nejsou dodávány žádné plastové vložky pro změnu místa montáže. Pokud se tento problém vyskytne, můžete zkusit vyměnit horní a dolní závěs. Tím je zajištěno zrcadlení standardních dílů.

Chladnička Bosch, indikátor teploty v chladicím prostoru bliká

Ukazatel teploty chladničky Bosch nejčastěji bliká při závadě v přihrádce plus. Zde se častěji otevírají dvířka, přidávají se nové nádoby s potravinami a někdy se umísťují misky s teplými potravinami. Zde se řeší opotřebení pryžového těsnění dveří. Výparník namrzá v důsledku neustálého přívodu čerstvého vzduchu a teplota v mrazničce Bosh bliká. U chladničky, která je v provozu déle než 6-7 let bez jakýchkoli problémů, může být příčinou ztráta výkonu chladicího okruhu:

V chladničce Bosch se systémem No Frost je chlad přiváděn kanálem s přepážkou. Indikátor teploty chladicího prostoru bliká, pokud se snížil průtok vzduchu a teplota začala stoupat. Chladicí zařízení se složitými obvody a elektronikou může vyřešit pouze odborník.

Snadné řešení závad

Chladnička může přestat mrazit z několika důvodů. Existuje několik velmi častých problémů, které můžete vyřešit sami:1. Dveře chladničky nedoléhají těsně ke spotřebiči;2. Pružný pásek ztratil svůj tvar;3. V nastavení přístroje je nastavena příliš vysoká teplota;4. Tlačítko odmrazování je zapnuté.Pokud Bosch z těchto důvodů nemrzne, je třeba vyměnit gumové těsnění nebo správně nastavit teplotu v chladničce.

Nesprávná instalace

Způsob fungování chladničky není „výroba za studena“. Prostě odvádí přebytečné teplo z prostoru ven prostřednictvím výměníku tepla na zadní stěně. Pokud je chladnička instalována v blízkosti spotřebiče vyzařujícího teplo (radiátor, sporák), nebude se správně chladit.

Důležitou roli hraje vzdálenost od stěn a poloha. Existuje několik základních pravidel pro instalaci:

 • Neumisťujte lednici do rohu;
 • Vzdálenost výměníku tepla od stěny musí být nejméně 10 cm;
 • Nad chladničkou nezavěšujte skříňky nebo police.

Vzdálenost od stěny závisí na objemu chladničky, výkonu a poloze výměníku tepla. Někteří výrobci mají zvláštní požadavky. Proto si prosím přečtěte návod, abyste neměli žádné provozní problémy.

Dveře nejsou správně zavřené

Nemusí se nutně jednat o viditelnou mezeru. Již minimální půlmilimetrová mezera mezi krytem jednotky a pryžovým těsněním dveří znemožňuje stabilní provoz kompresoru. Teplo neustále cirkulující v kruhu skrz štěrbinu způsobuje, že chladicí jednotka neustále čerpá freon, takže se nikdy nevypíná. Může způsobovat hluk chladničky. Příčinou může být:

Těsnění těsnění dvířek je poškozené nebo je vadný regulátor teploty

Pokud jsou těsnění poškozená, je jediným řešením jejich kompletní výměna. Nepokoušejte se lepit ani nanášet další vrstvu tmelu. Taková manipulace je zbytečná.

READ  Silná námraza na zadní stěně chladničky s mrazničkou

Před opravou je třeba chladničku vyložit a vyčistit.

Pokud je příčinou problému s teplým vzduchem v komorách spotřebiče termostat, je jednodušší jej vyměnit než opravit. Uvnitř mechanismu je miniaturní obvod a ne každý kutil ho dokáže znovu připájet.

Panty v závěsech dveří mohou být uvolněné

Dveře chladničky jsou instalovány na nastavitelných závěsech; v případě porušení nastavení se vytvoří mezery mezi těsněním a krytem.

Pro kontrolu kontaktu v domácím prostředí se používá list papíru, který musí být pevně přichycen gumovou podložkou.

Majitel musí upravit polohu dveří nastavením dosahu podpěr a posunutím závěsů. Pokud závadu nelze odstranit, je nutné závěsy vyměnit.

Nastavení vysoké teploty

V horkém letním dni se může teplota zvýšit v důsledku slunečního svitu v horním pozitivním prostoru. Termostat musí být nastaven tak, aby kompenzoval změny vnějších faktorů.

Nedoporučuje se nastavovat maximální hodnotu, protože by mohlo dojít k poruše kompresoru.

Závažné příčiny

Existují však závažnější závady, které nelze odstranit bez speciálního školení a vybavení. 1. Únik freonu. Freon je chladivo, které v chladicím systému cirkuluje v cyklech. Netěsnost je způsobena zkorodovaným kovem nebo jakýmkoli mechanickým poškozením. Chcete-li se ujistit, jemně rukou nahmatejte teplotu kondenzátoru (zadní část jednotky). V běžném provozu by měla mít teplotu kolem 70 stupňů. Pokud je teplota příliš nízká. dochází k úniku freonu.2. Porucha termostatu. Když teplota stěny výparníku dosáhne určité hodnoty, termostat okruh otevře nebo uzavře. Kontrola je jednoduchá: vyměňte termostat za známý dobrý.3. Snižuje se výkon motoru-kompresoru, který je zodpovědný za tlak v systému. Je obtížné určit příčinu, budete potřebovat specializované vybavení.4. Ucpaný systém chladicí jednotky. Také je obtížné určit příčinu, je třeba speciální hydraulický nástroj.Pokud se vám nepodaří určit příčinu, budete potřebovat opraváře chladniček Bosch. Odborník provede diagnostiku vašeho spotřebiče a odhadne, kolik bude oprava chladničky Bosch stát. Cena závisí na několika faktorech:- složitosti opravy;- možnosti řešení problému doma nebo v servisním středisku;- modelu chladničky;- ceně nových dílů.

Únik freonu

Příznaky: motor kompresoru běží příliš dlouho, téměř bez přestávky, teplota v oddílech se může prudce zvýšit.

Jednou z nejrozšířenějších příčin problémů při práci komory chladničky je únik freonu: žádné chladivo. žádné chlazení. Častou příčinou je, že se snažíte urychlit rozmrazování a přehnali jste to s ostrým předmětem. Samozřejmě není vyloučeno přirozené opotřebení trubek výparníku, které způsobuje praskliny v trubkách, zejména u starších chladniček. Mimochodem, někdy je situace opačná. nadprodukce freonu, ale důsledky jsou stejné. Zavolejte si řemeslníka: opraví díry a naplní ledničku freonem podle normy.

Porucha řídicího systému.

Většina moderních chladniček má elektronický řídicí systém, který nahradil obvyklé mechanické relé. To umožňuje jemnější nastavení provozu spotřebiče a více funkcí, ale elektronika je také velmi citlivá na výpadky napájení.

Pokud elektronika pracuje nesprávně, vaše chladnička Bosch přestane fungovat a chladicí systém nechladí na správnou teplotu nebo je teplota příliš nízká.

Pokud se vaše chladnička Bosch nevypíná úplně nebo se nevypíná po dlouhou dobu, je to způsobeno tím, že termostat v chladničce nefunguje. Příčinou může být elektronická závada, přesněji řečeno činnost termostatu. Chladnička již nepozná, kdy dosáhla správné teploty, a pokračuje v provozu.

Žádné napájení

Pokud je vaše chladnička starší než 5 let, může mít problémy s elektřinou. Elektroinstalace není věčná, časem se opotřebovává. Základní prvky, které zajišťují normální teplotu v hlavní komoře:

Kontrola napájení teplotního čidla je jednoduchá. Nejprve zjistěte, kde se nachází (viz příručka). Jakmile tak učiníte, sejměte kryt a zkontrolujte napájení malým šroubovákem.

Pro kontrolu napájení kompresoru není třeba nic rozebírat. Nachází se ve spodní části chladicí jednotky v zadní části. Najděte napájecí svorky a zkontrolujte napětí pomocí kontrolního šroubováku. Podívejte se, jak na to

Kontrola napájení termostatu je složitější. Nachází se v přední části chladničky, obvykle za regulátorem teploty. Pokud však nechcete hledat mechanika chladicího zařízení, můžete to zkusit sami. Zkontrolujte napájení pomocí stejného šroubováku.

Ucpání kapilární trubice

Kapilární trubice nejsou konstruovány tak, aby mohly obsahovat olejové částice, které vytvářejí na stěnách pevné usazeniny a blokují průřez. Pokud dojde k problému, kompresor neudržuje nastavenou teplotu. servisní prohlídky v servisním středisku.

Pokud není možné propláchnout kapiláry rozpouštědlem a vyfoukat je stlačeným vzduchem, je nutné je vyměnit. Olej z potrubí není možné odstranit doma.

Motor chladničky se přehřívá

Všechny součásti techniky jsou zpravidla vzájemně propojeny, proto pokud termostat nefunguje, může dojít k přehřátí hlavního kompresoru. Důvodem je to, že snímač dává motoru nesprávný signál. Po celou dobu běží na plný výkon. Non-stop provoz způsobuje přehřátí.

Statisticky je přehřátí chladničky častější v létě

Porucha termostatu

Termostat se instaluje do domácích spotřebičů s elektromechanickým ovládáním. Řídí teplotu. Vadný díl přestane signalizovat teplo v mrazicím prostoru. V důsledku toho řídicí prvek nezapíná kompresor na jeho chlazení (u modelů s jedním kompresorem) nebo nezahrnuje motor (u modelů se dvěma kompresory).

Hlavní příznaky nefunkčního termostatu:

Pomocí multimetru diagnostikujte, zda je díl vadný. Nejprve je třeba vyjmout relé. Změřte odpor mezi oběma svorkami. Číslo „1“ na testeru znamená, že je relé přerušeno. Vyměňte termostat, abyste závadu odstranili. To můžete provést buď sami, nebo si zavolat řemeslníka.

Únik freonu ve dvoukompresorové chladničce

Dvoukompresorové chladničky mají dva samostatné okruhy. Jeden kompresor pracuje pro mrazicí oddíl a druhý pro základní oddíl. Přítomnost freonu může zkontrolovat pouze odborník. Existují však dvě nepřímá znamení:

Pokud dochází k úniku freonu, nestačí jej doplnit. Únik musí být lokalizován a opraven. Sami to nezvládnete, najděte si odborníka. Dobrého montéra chladicích zařízení ve vašem městě najdete na specializovaném vyhledávači řemeslníků.

Opravy domácích spotřebičů v LenByt

Naše servisní středisko poskytuje opravy a údržbu chladniček v Petrohradě a regionu. Naši řemeslníci mají zkušenosti a znalosti s odstraňováním závad v domácnosti zákazníka během jediné návštěvy.

Každou opravu provádíme oficiálně. vystavujeme doklad o opravě a záruku a používáme pouze originální a kvalitní náhradní díly.

Máme vlastní zásobu náhradních dílů, takže na opravu nemusíte čekat týdny.

Zavolat nám je snadné: stačí nám zavolat na číslo 7 (812) 324-97-77 od 7:00 do 23:00 nebo můžete zanechat svůj požadavek online.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS