Overlocková patka pro šicí stroj singer

Šicí patky

V případě hromadných nákupů. nebo při objednávce velkého množství určitého výrobku vám můžeme nabídnout speciální ceny.

Patky šicích strojů jsou jedním z hlavních nástrojů švadlen a vyšívaček. Můžete použít univerzální patku, která je vhodná pro hlavní sadu šicích úkolů, ale pokud chcete pracovat s doplňky a dekorativními prvky, určitými typy tkanin nebo potřebujete provádět poměrně pečlivou práci, stojí za to koupit speciální patku.

Nejoblíbenější šicí patky jsou univerzální, pro rovný steh, prošívání a vyšívání, pletací (s retenční gumovou podložkou), pro slepý steh.

Existuje celá sada nožiček, které jsou při práci s doplňky nepostradatelné: pro našívání knoflíků. váš druh, pro našívání šňůry (nebo několika najednou). váš druh, pro našívání standardního a tajného zipu. dva různé druhy. Patka pro slepý steh (malá velikost) umožňuje měnit polohu jehly vůči patce. Ty jsou užitečné, pokud váš šicí stroj takovou funkcí nedisponuje.

Na lemy a záševky lze použít samostatný typ patky. Mezi nejčastěji používané šicí patky patří patka pro lemování. lem lze ohnout a olemovat. Šicí stroje mohou mít patky pro převlékání v šířce dvou, čtyř nebo šesti milimetrů, aby vyhovovaly vašim požadavkům. Šálu můžete ušít pomocí speciální patky pro lemování. Stejně oblíbené jsou strojové patky pro overcasting (overcastingové šití).

Šicí patku lze použít k různým dekoracím, jako je přetahování, zapošívání, lemování a záhyby. Pokud má tkanina velmi hustou strukturu nebo nerovný povrch, použijte k práci s ní speciální šicí patky. Válečkový stroj je vhodný pro napier tkaniny, ale také pro kůži a semiš (kolečka pomáhají volnému pohybu tkaniny), teflon (má velmi hladký povrch). pro kůži, kráčející (nazývaný také „horní dopravník“) je vhodný jak pro silnou kůži, tak pro splývavé hedvábné a šifonové tkaniny. nedovolí, aby se tkanina během šití pohybovala.

Existuje spousta speciálních patek, které jsou pro švadlenky užitečné: průhledná patka umožňuje sledovat, jak jsou vyřezány i ty nejmenší detaily, patka pro nášivky umožňuje ozdobit jakýkoli předmět krásným vzorem, patka pro šití třásní, prošívání, prošívání (používá se při patchworku), pletení z korálků.

Pro dekorativní práce

Šicí stroj lze použít nejen k detailnímu šití, ale také ke zdobení pomocí řasení, šňůrek, výšivek nebo jiných triků.

Pro dekorativní stehy

Nazývá se také „saténový steh“ nebo „saténový steh“. Podešev má široký otevřený prostor a je často vyrobena z průhledného plastu, takže jsou vidět všechny speciální prvky prošívání a značení. Vodicí desky vyhlazují nit pro saténový povrch.

Pro sběry a záhyby

V kombinaci se zvýšeným napětím horní nitě umožňuje tato patka rovnoměrné přichycení obrobku. Volán můžete našít přímo na jinou hladkou látku. Existují také speciální stroje pro sklady, které umožňují zadat přesnou hodnotu rozteče a hloubky.

Pro lemování šňůr a lemů

Tyto patky mají drážku, do které lze vložit ozdobnou šňůru nebo silnou dekorační nit. Pro oděvy a doplňky, pro výzdobu interiérů. K dispozici pro jednu, tři, pět nebo sedm šňůr (v závislosti na výrobci), lze také navrhnout pro různé průměry šňůr.

Pro švy

Podrážka s paralelními drážkami umožňuje vytvářet čisté vrcholy na tenkých látkách (až 9, v závislosti na modelu). Přídavný plastový „jazýček“ připevněný k jehlové desce pomáhá vytvořit reliéfnější povrch.

Pro pásky, gumičky

Speciální konstrukce podrážky má vpředu otvor pro prýmek nebo gumičku různých šířek, takže se lem pod jehlou rovnoměrně přivádí. Verze se širokou průchodkou jsou nejvhodnější pro práci se žinylkou.

Pro perle a perličky

Průsvitné drážkované patky jsou určeny k obšívání nití z korálků, perel nebo jiných perlí. Vhodné pro průměr uvedený v popisu.

Pro třásně

Středová drážka v desce podrážky poskytuje objemná poutka na prošívání. Po sešití se odstřihnou a vytvoří se třásně. Vhodné také pro obkreslování stehů.

Pro vyšívání

Tyto patky mají obvykle kroužkovou podrážku a jsou často vyrobeny z průhledného plastu s otevřenou přední částí, která umožňuje maximální viditelnost stehů. Mnoho modelů má v konstrukci pružinu. Lze je použít i pro volné quiltování nebo zapošívání.

Pro quiltování

Patchworkové prošívání lze rozdělit do dvou skupin:

Při této technice je obzvláště důležité, abyste všechny díly šili se stejným přídavkem na šířku, který tradičně činí ¼ palce. Proto se patky patchworku vyrábějí v šířce jedné nebo dvou polovin. Mohou mít integrovaného průvodce a být transparentní.

Pro prošívání se používají pružinové kroužkové patky, někdy s otevřenou přední stranou. Vodítko může být volně stojící nebo integrované. Často se k tomuto účelu používá horní podavač, ale Bernina vyvinula patku BSR, která umožňuje nastavit délku stehu během šití pro maximální přesnost při šití více vrstev látky.

Patka pro šicí stroj

Patku Aurora lze použít na strojích mnoha značek (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Šetrného a úhledného přichycení lze dosáhnout pomocí patky na míru. Je vhodný pro elastické a tenké tkaniny.

Podsekávací patka se speciální konstrukcí pro vyšší posuv látky. Určeno pro středně husté tkaniny, šířka lemování 4 mm.

Pro modely s vodorovným háčkem a klikatou šířkou do 7 mm.

Patka určená pro šití volným pohybem, quiltování a vyšívání. Jeho speciální konstrukce omezuje vynechávání stehů a tahání za látku a poskytuje dodatečnou ochranu prstů.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a vertikálním háčkem.

overlocková, patka, šicí, stroj

Patka je určena pro upevnění 1 až 3 šňůr. Pro práci můžete použít základní užitkové nebo ozdobné stehy.

Pro stroje Janome a Elna s šířkou 9 mm a horizontálním chapačem.

Auroru lze použít na strojích mnoha značek (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Snadno použitelný průvodce šicí patkou pro nejlepší vedení stehu. Malý otvor pro jehlu umožňuje rovné a přesné šití. Šířka přídavku na šev je nastavena na 3,2 mm a 6,4 mm.

Patka je vyrobena z průhledného plastu a je určena pro šití aplikací. Zakřivený okraj a speciální drážka v podrážce umožňují snadné šití jakéhokoli tvaru čáry.

READ  Jak navléknout dvojitou jehlu na šicí stroj

Pro modely Janome a Elna s šířkou 9 mm a horizontálním háčkem.

Patka pro šití 1 až 3 ozdobných šňůr užitkovými a ozdobnými stehy.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a vertikálním háčkem.

Obuv Aurora lze použít s většinou značek strojů (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Aretační tlačítko na boku patky se vyrovnává v úsecích různé tloušťky, aby nedocházelo k přeskakování. Vhodné pro většinu stehů.

Patky Aurora lze použít na strojích mnoha značek (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Tato konstrukce přítlačné patky umožňuje lemování válečkem na mnoha různých materiálech, jako jsou tenké a středně husté tkaniny. Lze použít i na kusy řezané šikmo.

Patka pro okrajové šití. Aurora je určena k vedení látky a udržování rovného okraje při šití.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a vertikálním háčkem.

Adaptér umožňuje snadnou výměnu a nasazení požadované patky pouhým stisknutím červeného tlačítka. Samotný adaptér je připevněn k přítlačné patce stroje.

Pro 5-7 mm široké modely Janome s horizontálním háčkem.

Patku Aurora lze použít na strojích mnoha značek (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Víceúčelová patka pro kůži, vinyl a další obtížné tkaniny. Aby patka zůstala na kluzné ploše rovná, je zapotřebí speciální plast (teflon). Vhodné pro většinu stehů.

Přítlačnou patku Aurora lze použít na strojích různých značek (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Podrážka této patky je navržena tak, aby přesně „rozvinula“ blindhemový zip, takže jehla provede vpichy v jedné rovině se zuby. Tímto způsobem bude šev velmi nenápadný.

Aurora je kompatibilní s většinou značek strojů (Brother, Bernette, Juki, Janome a další).).

Aplikaci přišijte na oděv vyšívací patkou Aurora. Kombinace průhledné podrážky s otevřeným předním panelem poskytuje skvělou viditelnost šití.

Patka pro šicí stroj

Patku Aurora lze použít na strojích mnoha značek (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Konstrukce šicí patky umožňuje snadné šití tenkých látek. S ním můžete sešít jeden kus k druhému během jedné operace.

Patka je určena k šití zipů. Okraj patky vede zip k hladkému prošití. Zářez na patce je na pravé straně jehly.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a vertikálním háčkem.

Patka vám pomůže přesně přišít aplikaci na oděv nebo doplňky. Na spodní straně podrážky je vybrání, které umožňuje volný průchod stehů pod liniemi chodidla libovolného tvaru. Tomu napomáhá i ohnutý okraj chodidla.

Pro 5-7 mm široké modely Janome s horizontálním háčkem.

Patka pro knoflíkovou dírku se speciální patkou umožňuje úhledné přišití knoflíku na oděv. Dvě pogumované destičky drží knoflík na místě a zajišťují stabilitu při šití.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a vertikálním háčkem.

Patka umožňuje velmi přesné šití saténových a ozdobných stehů díky speciálně navržené patce.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a vertikálním háčkem.

Patka pro šití 1 až 3 ozdobných šňůr užitkovými nebo ozdobnými stehy.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a vertikálním háčkem.

Patka se dodává se šicím strojem a je velmi univerzální. Středová drážka v podrážce umožňuje přesnější vedení látky při šití.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a vertikálním háčkem.

Tlapky Aurora lze použít na strojích různých značek (Brother, Bernette, Juki, Janome atd. ).).

Tato patka má gumovou patku, která při šití bezpečně drží knoflík na místě. Lze je také použít k přišití háčků a spojovacích prvků.

overlocková, patka, šicí, stroj

Patky Aurora lze použít na strojích mnoha značek (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Trubičky na patce umožňují přesné paralelní vroubkování na středně jemných až jemných tkaninách.

Pomocí této patky se provádí dekorativní šití.

Patka pro šití 1 až 3 dekorativních stehů se základními a dekorativními stehy.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a svislým háčkem.

Patku Aurora lze použít s mnoha značkami šicích strojů (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Pro tuto patku je nutná dvojitá jehla. Drážky v desce podrážky vytvářejí v jemných tkaninách vyvýšené záhyby, které lze následně zafixovat užitkovými stehy.

Adaptér pro rychlou výměnu patky. Je třeba ji přišroubovat k přítlačné patce a přítlačnou patku lze odepnout zatažením za háček.

Pro modely Janome s šířkou 5 mm a vertikálním háčkem.

Patku Aurora lze použít na strojích různých značek (Brother, Bernette, Juki, Janome atd.).).

Konstrukce této patky je ideální pro šití dekorativních (saténových) stehů a pro šití přes aplikace. Průhledná a otevřená podrážka umožňující plnou kontrolu nad procesem šití.

Patka, která vytváří knoflíkové dírky při klikatém šití. Lze použít k imitaci vroubkového stehu a vyznačení linie švu.

Patka pro šicí stroj

Park House Signalny Vladykino (1. vůz od centra). MCC Vladykino TC City Lefortovo Aviamotornaya SEC Spectrum Warm Stan SEC Oblaka Domodedovskaya Obchodní dům Moskovskiy Komsomolskaya TC City on Ryazanka MCC Nizhegorodskaya MCC Columbus Prazhskaya MCC Vodny Vodny Stadium TC Rechnoi Rechnoi Vokzal MCC Raduzhny Babushkinskaya Mitischi, Nákupní centrum Krasny Kit Nákupní centrum Cheremushki Novye Cheryomushki Nákupní centrum Shchuka Shchukinskaya Nákupní centrum Evropolis Sviblovo Nákupní centrum Rostokino European Nákupní centrum Kievskaya Nákupní centrum Alexander Land Bibirevo Nákupní centrum Megapolis Nákupní centrum Technopark Nákupní centrum Gagarinsky Leninsky Prospekt (poslední vůz z centra) Aviapark Nákupní centrum CSKA Nákupní centrum Mitino Nákupní centrum Mitino Nákupní centrum Okeania Nákupní centrum Slavyansky Bulvar Nákupní centrum MEGA Belaya Dacha Nákupní centrum Kotelniki Nákupní centrum Raikin Plaza Nákupní centrum Maryina Roscha Nákupní centrum TIARA Nákupní centrum Ramenki Nákupní centrum Kaleidoskop Nákupní centrum Skhodnenskaya Nákupní centrum Metropolis Voykovskaya Nákupní centrum Baltijskaja Nákupní centrum Iridium Nákupní centrum Capitolium Univerzitní nákupní centrum Kaširskaja Plaza Nákupní centrum Domodědovskaja Nákupní centrum Běljajevo Nákupní centrum RIO Dmitrovka Nákupní centrum Altufievo Nákupní centrum Medvedkovo O!Podvorie Nákupní centrum Equator Nákupní centrum Novokosino Nákupní centrum Butovo Nákupní centrum Buninskaya Alley Nákupní centrum Salaris Salaryevo in Sokolniki Nákupní centrum Sokolniki Nákupní centrum Circle Dmitriy Donskoy Nákupní centrum Mari Bratislavskaya Nákupní centrum Kuntsevo Plaza Molodezhnaya Nákupní centrum FORT Yasenevo Nákupní centrum Shchelkovsky Shchelkovskaya Nákupní centrum Silver House Nákupní centrum Electrozavodskaya Nákupní centrum Novoarbatsky Arbatskaya

READ  Lze sklo vložit do trouby?

Overlocková patka pro šicí stroj singer

Patka pro slepý steh Janome pro horizontální šicí stroje s chapačem Kvalitní oděv je často zakončen slepým stehem našitím zipu. Švadleny doma často zanedbávají šití slepého zipu, což ovlivňuje úspěch šitého výrobku. Slepé zipy se hodí pro všechny materiály, od hedvábí, žerzeje až po vlnu a tvíd. Patka pro zip blindhem mírně posouvá zoubky před jehlu, což umožňuje šít zip co nejblíže zoubkům. Pokud je zip dobře prošitý, bude vypadat jako součást švu.

Standartní držák přítlačné patky (adaptér přítlačné patky) pro šicí stroje Janome

Patka pro Janome 1200D.Vodítko pro lemování okrajů řezu. Okraje ohnuté o 25 mm a sešité kruhovým stehem. Používá se ve spojení s „univerzální patkou M“

Zátka na okraje pro Janome Cover Pro 2, Elna 444(795806102)

Patka pro rychloupínací háček Janome 1200D.Návod na šití lemovacího pásku až do šířky 20 mm jako lemu řetízkovým stehem nebo dvojitým řetízkovým stehem. Používá se ve spojení s „univerzální patkou M“

Vodítko látky pro šití úzkých gumiček (6-8 mm) pro Janome Cover Pro 2, Elna 444 (795816105)

Patka pro overlocky Janome.Vodítko látky pomáhá udržet rovný šev při šití. Obzvláště užitečné pro ploché švy a švy šité bez ořezu okrajů. Vhodné pro Janome 184D,204D,205D,534D,990D,9002 D,Jubilee 60789,ArtDecor 724D,ArtStyle 4057,HQ-075D,HQ-090D,Jubilee 60789, T-34,T-72,634D,734D,644D,744D,714,784,835D,875D,844D,Jubilee 60788

Patka pro Janome 1200D. Patka, kterou lze overlockovat pomocí vodítek H1, H2 a H3

Patka pro overlock Janome Pokud nemáte hotové lemování a chcete si ho vyrobit sami, je patka pro lemování ideální. Šití s touto patkou je rychlé a snadné. Vhodné pro Janome 184D,204D,205D,534D,990D,9002 D,Jubilee 60789,ArtDecor 724D,ArtStyle 4057,HQ-075D,HQ-090D,Jubilee 60789, T-34,T-72,634D,734D,644D,744D,714,784,835D,875D,844D,Jubilee 60788

Stojanová patka pro quilt Janome 1200D. Šijte úzké stuhy, vytvářejte vlastní ozdoby nebo přidejte sartan do nového projektu pomocí třínitného overlockového stehu a vodicí šňůry „K-2“

Overlocková patka pro Janome. Slepý steh se snadno šije pomocí patky pro overlock. Patka je vybavena vodítkem lemů, které usnadňuje šití podél okraje švu.

Šicí patka pro Janome Cover Pro 2, Elna 444 95819108

Patka 00807001 pro Janome 1200D. Díky této patce lze snadno vytvářet libovolné sestavy. Spodní tkanina se šije a dokončuje současně s vrchní tkaninou.

Patka pro Janome 1200D Speed Link. Hluboké zářezy na spodní straně patky pro korálkování vedou nitě s korálky nebo perlemi přesně tam, kde je chcete mít, a zajišťují je silným plochým stehem.

Patka pro Janome 1200D. Tato patka automaticky ohýbá okraje švů a vytváří nohavicové rukavice, ozdobné lemy, knoflíkové dírky, úzké proužky atd.д.

Patka pro Janome 1200D. Instalovaný na stroji pomáhá vést zaoblené části látky do rovného stehu. Ideální pro projekty se zaoblenými hranami.

Průhledná patka pro Janome Cover Pro 2, Elna 444 95818107

Nástavec na šití se širokou gumou (9-13,5 mm) pro Janome Cover Pro 2, Elna 444(795817106)

Patka pro řezání koberců Janome 1200D. Tato patka je určena speciálně pro šití pružných pásů. S touto patkou můžete také přišít jakýkoli prýmek, stuhu atd., který odpovídá velikosti volitelných příchytek. Používá se ve spojení s jedním z vodítek šířky 7.5, 10 a 13 mm pro snadné šití gumiček kruhovým stehem nebo čtyřhranným stehem.

Patka pro šití pásky a krajky s vodítkem odvíjení 200-204-208 pro overlocky Janome. Tento nástavec vám pomůže zajistit, aby se látka v místě, kde je našita stuha nebo prýmek, neroztahovala.

Prošívací patka Janome 1200D. Sešijte overlockové stehy kolem spodní části oděvu pomocí nastavitelného vodítka stehů a olemujte v jednom kroku! Pomocí plochého stehu můžete snadno a rychle ozdobit oděvy dekorativním lemováním

Patka je ideální pro lemování nebo prošívání. Nastavení levé a pravé jehly. Umístěte vodítko na přítlačnou patku podél záhybu nebo střihu látky. Vzor šití bude na obou stranách stejný vzhledem k vodítku.

BabyLock. Patka pro korálkování B5002-04A-C

BabyLock. Patka B5002S009A pro šití gumiček

BabyLock. Šicí patka B0421S09A pro ploché díly o šířce 25 mm

BabyLock. Šnečí patka B0421S08A pro lemované záhyby

BabyLock. Šnečí patka B0421S12A pro 19mm štěrbiny

BabyLock. Patka B5002-06A-C pro šití špendlíků nebo krajek

Nástavec pro šití Janome Cover Pro (795839104) Tento nástavec je navržen tak, aby usnadnil šití. Připevněte nástavec ke stroji pomocí dodaných upevňovacích šroubů. Nastavte pravítko na požadovanou šířku stehu. Zasuňte obrobek pod přítlačnou patku a zaklapněte bílou plastovou desku nahoře. Ušijte steh. K tomu musí být záhyb látky přesně u délkového dorazu na pravé straně. Po dokončení stiskněte bílou plastovou páčku pod kovovou deskou. Bílý plast

BabyLock. Patka pro ploché švy B5002S10B

BabyLock. Patka Snoodle B0421S11A pro 38mm štěrbiny

BabyLock. Patka pro šneky B0421S02A pro dvojité lemy nebo lemovací pásku 36 mm

BabyLock. Šnečí patka B0421S02A pro dvojité lemování nebo lomení 28 mm

BabyLock. Patka pro šneky B0421S05A pro jednoduchou lemovanou stuhu nebo šikmou vazbu 40 mm

BabyLock. Patka pro šneky B0421S04A pro jednoduché lemování nebo šikmé vázání 28 mm

Obsahuje patku Janome pro korálky, šňůry a lemy, nit na šití záložek, pružný pásek, slepý steh, šicí sestavu. Pro všechny 4nitné overlocky Janome.

Patka pro Janome 1200D Carverlock. Vodítko se přišroubuje na přední stranu stroje. Díky tomu je šikmé prošití o šířce 40 mm., Bez předvyrovnání se rovnoměrně podává pod přítlačnou patku. Vodítko je vhodné pro přímé i zakřivené řezy. Nyní můžete snadno šít obtížné límce triček apod.

Jak si vybrat

Overlocková patka může být standardní součástí šicího stroje. V mnoha instalacích tomu tak však není. V takovém případě si ji můžete zakoupit ve specializovaném obchodě samostatně nebo si ji objednat online.

Při nákupu se ujistěte, že je kompatibilní s vaším šicím strojem. Pokud není k dispozici, můžete si zakoupit speciální adaptér.

K dostání výhradně u specializovaných prodejců.

Kromě toho stojí za zmínku, že existuje patka, která je určena pro domácí a průmyslové šicí stroje. Jsou různé, a to je třeba mít při nákupu na paměti. U stroje určeného pro domácí použití si tedy můžete zakoupit plastovou nohu. Zatímco u průmyslových strojů byste se měli rozhodnout pro díl z kovu. V továrnách je totiž mnohem větší napětí než doma. Proto je plastová noha jednoduše nezvládne.

READ  Kolik z překážek je umístěno v chladničce návěsu

Například takový model, jako je část Janome, se nejčastěji používá, aby bylo možné šít gumičku, jejíž šířka je v rozmezí 4-7 milimetrů.

Ti, kteří chtějí látku ochránit před pomačkáním, by měli věnovat pozornost overlockové patce AstraLux.

Pro ty, kteří chtějí přetáhnout a zároveň přetáhnout oděv, by měli zvážit také přetáhnutí s rodinou. Tyto díly jsou nejvhodnější pro šicí stroje Janome.

Pro obšívání slepého stehu je třeba zvolit patku, jako je Jaguar. Švadleny, které používají velmi těžké látky, by se měly blíže seznámit s overlockovou patkou „G“ AU-164. Vhodné pro šicí stroje, například Singer nebo Brother.

Ti, kteří na svých výrobcích upřednostňují dekorativní prošívání, by si měli zvolit patku Juki A9821.

Většina švadlen však hledá overlockovou patku s bočním řezem, nebo jak se často říká, polohovací řez. Protože můžete šít přetahování a přichycování současně. Navíc jej lze používat s domácími i dováženými šicími stroji.

0 nejužitečnějších overlockových patek pro šicí stroje

Na trhu je velké množství přítlačných patek pro šicí stroje. Ačkoli všechny plní různé funkce, pokud jich máte ve své výbavě 10, které si dnes rozebereme, zvládnete prakticky jakýkoli šicí úkol, který můžete potřebovat.

Určitě máte nějaké patky pro šicí stroje, které jsou součástí vašeho šicího stroje. Proč se je nenaučit používat?? Mohou skutečně zlepšit vaše šití!

Trocha času stráveného průzkumem a následným výběrem správné patky a jehly může proměnit váš nápad na šití v chloubu!

V závislosti na značce šicího stroje mohou být přítlačné patky buď na západkách, nebo na šroubcích.

Většina moderních strojů používá západkovou metodu, která umožňuje jejich rychlou a snadnou výměnu. Starší šicí stroje mají obvykle patky se závitem, které jsou ke stroji připevněny velkým šroubem. Přestože jejich výměna trvá několik sekund, jejich použití je velmi snadné, takže byste neměli mít žádné potíže s výměnou nožiček na stroji, jako je tento.

Které šicí patky jsou nejužitečnější?? Sestavili jsme pro vás seznam 10 nejlepších patek, které vám umožní téměř jakékoliv šití.

Všechny stroje jsou vybaveny univerzální patkou, kterou lze použít pro rovné i klikaté šití široké škály látek. Může se také nazývat univerzální patka, patka pro rovný steh nebo standardní patka.

Pokud máte starší stroj s jednou přítlačnou patkou, můžete úspěšně zvládnout 90 % šicích úkolů. K ušití krásného oblečení a dalších předmětů nepotřebujete žádné fantastické pomůcky. Stejně. Nejdůležitější patka pro stroj.

Lemovací patka (někdy nazývaná lemovací patka, metličková patka) se používá k vytváření úzkých švů u tenkých a neprůhledných látek. Složí lem i rovné šití, takže ušetříte čas při žehlení. Na přední straně má speciální skládací zařízení pro zasunutí okrajů. Lemovací patka se nejlépe hodí pro rovné okraje, nikoliv pro zakřivené okraje. Typická velikost. 3 a 6 mm.

Více informací o chodidle najdete zde.

Zipová patka

Tyto nožičky šicího stroje umožňují šít až k okraji zubů zipu, šňůry nebo silnějších okrajů. Většina patek zipů umožňuje umístění jehly na levou nebo pravou stranu zipu. Na níže uvedené fotografii je zobrazeno několik vzorů zipových patek. Společné mají to, že otvory pro jehlu jsou po stranách, nikoli uprostřed jako u běžných šicích patek.

Můžete si také zakoupit volitelnou neviditelnou patku pro překrytí (přečtěte si o ní zde). I neviditelné zipy lze šít běžnou šicí patkou.

Většina moderních strojů má typ šití, který simuluje overlockové šití. Princip šití je samozřejmě jiný než u skutečného přetlačovacího stroje. Overlocková patka přetáhne surový okraj a poté jej přetáhne, zatímco overlocková patka nepřetáhne. To znamená, že okraj musíte těsně před šitím oříznout sami.

Patka pro neviditelné lemy

Tato patka dokáže úhledně olemovat lem. Má kovovou měrku, která pomáhá stroji vytvářet přesně definované stehy pro neviditelné švy.

První 4 přítlačné patky jsou pravděpodobně součástí šicího stroje. Posledních 6 lze zakoupit jednotlivě nebo jako sadu. Ze všech přítlačných patek často používám teflon, takže si na něj dejte pozor.

Tato praktická patka klouže po kůži a vinylu, aniž by se přilepila. Teflonovou přítlačnou patku často používám při šití lycry a jiných náročných látek, a dokonce ji používám častěji než univerzální patku pro běžné šití.

Protože jsou vyrobeny z materiálu podobného plastu, mají tendenci se opotřebovávat. Proto je vyměňuji přibližně jednou ročně. Podle fotky vidíte, že se mi ta noha moc líbí ;)))

Šicí patka

Tato patka při šití pomačká lehké látky. Lze jej použít k šití a sešívání zároveň. Pokud to děláte pravidelně, ušetříte čas.

Hlavně je třeba si uvědomit, že tato šicí patka je určena pro lehké a tenké látky a vytváří pouze lehké shrnutí. Pokud potřebujete patku pro silnější látky, podívejte se na patku 0 z naší nabídky.

patka pro knoflíkové dírky

Konstrukce patek pro knoflíkové dírky se u jednotlivých výrobců značně liší, ale jejich účel je následující. Vytváření hladkých a dokonale vypadajících knoflíkových dírek.

overlocková, patka, šicí, stroj

Knoflíkové dírky lze šít také klikatým stehem s patkou pro knoflíkové dírky, jak je znázorněno na levé straně níže.

overlocková, patka, šicí, stroj

Dlouhá bílá patka pro knoflíkové dírky (viz „Patka pro knoflíkové dírky“). (viz foto vpravo nahoře) automaticky vytvoří knoflíkovou dírku požadované délky a pro vytvoření dírky požadované velikosti se na zadní stranu umístí knoflík a stiskne se pružinovým mechanismem.

Tato patka poskytuje dokonalé stehy o průměru 6 mm.

Můžete si je koupit s přídavným průvodcem na boku nebo bez něj. Vodicí patka je skvělá pro šití chlopní kabelek a spojek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS