Pánev Tefal je vhodná pro indukční vařič

pánev, tefal, vhodná, indukční, vařič

Nejlepší pánve Tefal

Přehled toho nejlepšího podle redaktorů expertologie.z. Informace o kritériích výběru. Tento materiál je subjektivní, není reklamou a neměl by být chápán jako návod k nákupu. Konzultace s odborníkem před nákupem.

Pánev má ve svém arzenálu téměř každá hospodyňka. Klasika. litinové pánve, které používaly naše babičky, dnes se pro tento typ nádobí používají také kovy s různými povlaky. Výrobky mají různou výšku okraje, průměr a topografii dna. Pánve lze přizpůsobit různým typům sporáků (plynové, elektrické, indukční) a liší se účelem: na smažení palačinek, vaření ve vlastní šťávě a dušení (tzv. „wok“), grilování a pečení zeleniny a masa, univerzální pánev na smažení. Odborníci z EXPERTOLOGY přinášejí přehled 9 nejlepších pánví Tefal. nejoblíbenějšího výrobce funkčního kuchyňského náčiní.

pánev, tefal, vhodná, indukční, vařič

nejlepších univerzálních pánví od společnosti TEFAL

V této části najdete výběr víceúčelových pánví Tefal vhodných pro všechny varné desky kromě indukční, které mohou být indukční nebo neindukční. Obecně se jedná o cenově nejdostupnější a nejfunkčnější modely.

Naším špičkovým produktem je tlakově tvarovaná hliníková pánev Intensy. Díky své příznivé ceně a vysoké kvalitě patří k nejprodávanějším výrobkům výrobce. Hospodyňky si pochvalují ergonomickou rukojeť, která poskytuje pevný úchop a usnadňuje držení plné pánve.

Další hmatatelnou výhodou modelu je jeho stylový vzhled. Má velmi příjemný design a dodává se ve velkorysé kávové barvě. Tato pánev se nejen dobře osvědčuje při vaření, ale také doplňuje celkový interiér kuchyně. Pánev se snadno udržuje, lze ji snadno čistit ručně a v případě potřeby ji lze vložit do myčky nádobí. Čokoláda Tefal Tendance je bezpochyby jedním z nejlepších výrobků značky Tefal a v našem žebříčku se umístila na odpovídajícím místě.

Tescoma i-Premium Stone 602424, 24 cm

Dlouhá životnost. Odolný nepřilnavý povrch Země: Česká republika Střední hodnocení (2022): 4.5

Tescoma si vydobyla své místo mezi nejlepšími díky jedinečnému nepřilnavému povrchu i-Premium Stone. Má vlastnosti kamene, který umožňuje rovnoměrné ohřívání potravin, zachovává jejich šťavnatost a chuť. Pánev je vhodná pro všechny typy sporáků a indukční vařiče. Povrch výrobku je strukturovaný a jídlo se ukládá na malých vyvýšených místech. Díky tomu se jídlo nepřipaluje a pánev se snadno čistí měkkou stranou houbičky.

READ  Mohu pánev Tefal mýt v myčce nádobí?

Tuto pánev nedávejte do myčky nádobí. rychle by ztratila své nepřilnavé vlastnosti. Ačkoli výrobce tvrdí, že jej lze bezpečně prát v pračce. Uživatelé si tento model chválí pro jeho vysokou pevnost, snadnou údržbu a odolnost. Soudě podle recenzí, při správném čištění může pánev vydržet 4-6 let. Což je poměrně hodně, vzhledem k tomu, že nádobí je vyrobeno výhradně z hliníku.

Bekker BK-3809 3,9 l

Na devátém místě je litý hliníkový hrnec německé značky Bekker BK-3809, vyrobený v Číně. Výrobky této značky jsou na ruském trhu široce dostupné a žádané díky dobrému poměru ceny a kvality.

Model Bekker BK-3809 o objemu 3,9 litru má čtvercový tvar, vnější rozměr dna 24 cm, výška kroužků 9 cm.

šedý nepřilnavý povlak na vnitřní straně a žáruvzdorný povlak na vnější straně pánve. Rukojeti výrobku jsou robustní, monolitické, vyrobené z hliníku. Poklice je vyrobena ze žáruvzdorného skla s vývodem páry a praktickou rukojetí s měkkým a odolným povrchem Soft Touch. Celoplošná skleněná tabule je vyztužena širokým kovovým okrajem.

pánev, tefal, vhodná, indukční, vařič

Dno pánve je dostatečně silné, 4,5 mm, a tloušťka stěny je 2 mm. Vhodné nejen pro indukční vařiče, ale také pro použití v troubách.

Uživatelé oceňují skvělou kvalitu nepřilnavého povrchu a obecně vysokou kvalitu materiálů a stylový design. Hrnec se snadno čistí a lze jej mýt v myčce nádobí. Podle majitele vypadá výrobek po delším používání jako nový.

  • Kvalitní materiál.
  • Odolný nepřilnavý povlak.
  • Cena.
  • Pohodlná rukojeť víka.
  • Snadno se čistí a lze jej mýt v myčce nádobí.
  • Vhodné také pro trouby.
  • Vypadá to hezky.
pánev, tefal, vhodná, indukční, vařič

Fissler Crispy Steelux Premium (26 cm)

Pánev Cookstar je vhodná pro indukční sporáky i jiné varné desky. Ideální pro opékání pokrmů dozlatova. Nepřilnavý povrch Novogrill zabraňuje přichycení pokrmů tím, že rovnoměrně rozvádí teplo. Pánev je vybavena odměrkou a vylévacím okrajem, který usnadňuje odstraňování tekutin/olejů. Rukojeť je pevně vyrobena z oceli a má praktické očko pro zavěšení. Odolává teplu až do 200 stupňů.

READ  Indukční varná deska se zapne a ihned vypne

Pánev AMT Gastroguss Titan AMTI-532 (32 cm)

Druhá řada dostává hliníkový model s nepřilnavou vrstvou Lotan titanium. Pánev je určena pro indukční varné desky a má speciální 1 cm silné dno. Díky odnímatelné bakelitové rukojeti ji lze použít i jako zapékací misku v troubě. Vydrží teplo až 210 stupňů. Výrobce nedoporučuje používat při míchání kovové nástroje. Dodáváno bez víka.

Tefal Emotion (28 cm)

Ve třetí poloze je pánev vybavena indikátorem tepla, který uživatele informuje, kdy povrch dosáhl správné teploty a je připraven k vaření. Model je vyroben z nerezové oceli s titanovou vrstvou proti ulpívání na vnitřní straně. Vhodné pro všechny typy sporáků, včetně indukčních. Uživatelé si oblíbili rovnoměrné rozložení tepla na pánvi, které také zabraňuje přichycení pánve. Rukojeť není odnímatelná, ale to není rozhodující, protože Tefal Emotion není vhodný pro použití v troubě.

Tefal Character (26 cm)

Čtvrtá pánev z kolekce stylového nádobí Character. Je vyroben z hliníkové slitiny, takže váží velmi málo. Nepřilnavý povrch Titanium Pro zajišťuje dokonalé propečení pokrmů a zachování všech jejich nutričních vlastností. Indikátor teploty vás změnou barvy informuje o ideální teplotě, takže můžete začít vařit. Podstavec z nerezové oceli zajišťuje dokonalé rozložení tepla a časem se nedeformuje. Pánev je vhodná nejen pro indukční vařiče, ale i pro jiné typy sporáků. Bakelitová rukojeť se nezahřívá.

Rondell Mocco RDA-278 (28 cm)

Na pátém místě je indukční pánev z kolekce MoccoLatte. Má nepřilnavý povrch TriTitan Spectrum, který umožňuje použití kovových špachtlí. Vyrobeno z lisovaného hliníku, který rovnoměrně rozvádí teplo. Tento model má také speciální povrchovou úpravu na vnější straně pro snadné čištění. Vhodné pro všechny typy sporáků.

Je pánev vhodná pro indukční varnou desku?

Nejjednodušší způsob, jak se ujistit, že vaše pánev a hrnec budou fungovat na indukčním sporáku, je zkontrolovat doporučení výrobce. Potřebujete ten se symbolem spirály a nápisem „Induction“. Pokud obal chybí, přiložte na dno magnet. Přitažlivý znamená, že nádoba obsahuje feromagnetické slitiny, a je proto vhodná pro použití na novém sporáku.

Tloušťka základny nejméně 2 mm. Tenká deska se snadno deformuje při zahřívání a velmi rychle chladne. Tím se snižuje účinnost varné desky. Může se objevit nepříjemný vedlejší účinek. nepříjemné pískání během vaření.

READ  Indukční varná deska Kolik kilowattů za měsíc

průměr základny. U většiny indukčních varných desek je minimální průměr 12 cm. S menší vrstvou se deska jednoduše nezahřeje. Větší průměr zabraňuje zahřívání okrajů spirály, a tím zhoršuje kvalitu pokrmu.

Počet vrstev je o něco méně důležitým faktorem. Ve skutečnosti může být vrstva jen jedna, ale musí obsahovat feromagnetický materiál. Lepší. samozřejmě. vícevrstvé. Různé druhy kovů se v něm vzájemně doplňují. Hliník pro rychlost ohřevu, ocelové vnější vrstvy pro rovnoměrné rozložení a udržení tepla.

Jak vybrat pánev

Chuť a kvalita jídla závisí nejen na surovinách a dovednostech hostitelky, ale také na kvalitě pánve, na které vaříte. V ideálním případě byste měli mít v kuchyni více než jednu pánev různých velikostí, tloušťky stěn, použití a funkcí. Chcete-li si vybrat kvalitní pánev, která je odolná a nepoškodí vaše zdraví, věnujte pozornost následujícím parametrům:

Cílová destinace Pro toto kritérium jsem výše uvedl typy pánví.
materiál Existují litinové pánve, hliníkové pánve a pánve z nerezové oceli. Doporučujeme zvolit druhou možnost, protože se dobře zahřívá, aniž by ztrácela teplo. Pánev z nerezové oceli je odolná vůči deformacím a mechanickému poškození. Omyvatelné všemi čisticími prostředky.
Nátěry Rozlišují se pánve s teflonovým povrchem, keramickým povrchem, titanovým povrchem a smaltované pánve. Nádobí s titanovým povlakem lze považovat za pánev nejšetrnější k životnímu prostředí. Lze ji použít i k pečení v troubě. Povlak je odolný, pevný a nepoškozený.
Hmotnost a tloušťka Tyto parametry mají zásadní vliv na kvalitu vařeného jídla a jeho výslednou chuť. Těžká pánev bude díky své hmotnosti pevně stát na desce sporáku. Čím silnější jsou stěny nádobí, tím rovnoměrněji se teplo šíří po povrchu.

Věnujte pozornost průměru pánve, který by měl být zvolen podle počtu osob, s nimiž chcete vařit. Pokud máte doma indukční vařič, měli byste při výběru nádobí věnovat pozornost této nuanci. Ne každá pánev je kompatibilní s indukcí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS