Péče o oblast bikin po depilaci voskem

Zkrášlení oblasti bikin: užitečné tipy a triky

Dívky dnes nejsou první, kdo přemýšlí o tom, jak se zbavit nežádoucí vegetace. Mnoho, mnoho generací žen ještě v dávných dobách bojovalo za hladkou pleť, ale i v tomto věku zůstává většina metod neúčinná nebo velmi drahá. S příchodem cukrové depilace (shugaringu) se však mnohé změnilo! Tato metoda je skutečně účinná a navíc je nákladově minimální. Mnoho žen se však ptá, zda je depilace bikin bezbolestná? Tato otázka je docela rozumná, protože kůže v této oblasti je velmi jemná a standardní metody odstraňování chloupků ji mohou traumatizovat. V tomto článku se budeme zabývat touto a dalšími otázkami souvisejícími se shugaringovou zónou bikin. Věřte, že nyní se můžete stát majiteli hladké a jemné pokožky, a to i v těch nejcitlivějších oblastech těla.

Samotné slovo „waxing“ je odvozeno od anglického slova „sugar“. cukr, který je hlavní složkou pasty na bikini shugaring. Cukr se vaří určitým způsobem, čímž se mění na karamel, který snadno ulpívá na jakémkoli povrchu, včetně vlasů.

Problém nežádoucího růstu chloupků je stále aktuální a každý rok jsou vyvíjeny nové produkty. Ale kolik inovací se neobjevilo na trhu, které si přejí, aby se shugaring bikini zóna nesnížila, ale naopak, získává stále více věrných fanoušků kvůli své snadnosti, účinnosti a efektivitě.

Jak jsme již řekli, procedury odstraňování chloupků se objevily již poměrně dávno, ale móda hladké intimní oblasti je relativně nedávným trendem, který stále následuje ne všechny, ale velmi mnoho žen. Některé dámy se takové depilaci vyhýbají z morálních důvodů a některé se prostě bojí bolesti, protože chloupky jsou tam dost tvrdé a kůže je velmi tenká. Depilace cukrem je však nejšetrnějším způsobem depilace. Zde je několik variant, co je dnes depilace bikin:

Klasické bikiny: pouze oblast, která může vykukovat ze spodního prádla, je zbavena chloupků;

Hluboké bikiny: čistí se oblast stydkých pysků a vnitřní strana stehen;

Brazilské nebo úplné bikiny: čistí se celý rozkrok a vnitřní strana stehen, hýždě a meziprstní záhyby.

Většina salonů si vystačí s menší rozmanitostí a nabízí depilaci bikin, depilaci podél okraje spodního prádla nebo hluboké bikiny, při které se odstraňují chloupky na stydkém pysku, stydkých pyskách, vnitřní straně stehen a mezi hýžděmi.

K odstranění chloupků v oblasti rozkroku by se měla používat pouze tvrdá vosková pasta. pouze tvrdé vosky mají dobrou přilnavost k tvrdším chloupkům. Proto není tak snadné dělat si shugaring v oblasti bikin. Vlastnoručně vyrobená pasta je obvykle příliš tenká a neuchytí správně vlasy, nebo naopak příliš silná, což obecně snižuje účinnost postupu.

Nejlepší je přijít na depilaci intimních partií v salonu, kde najdete správnou pastu a strávíte depilaci bikin, jejíž technika je jasně lepší než domácí pokusy. Přinejmenším poprvé byste měli použít profesionální. I když jste se dlouho chtěli naučit, jak tuto proceduru provádět sami, je užitečné podívat se, jak správně provádět depilaci bikin. Pokud se stydíte to vyzkoušet, můžete si koupit hotovou profesionální pastu a používat ji doma. Chcete-li přejít na vlastní materiál pro takovou choulostivou oblast, je lepší s určitými zkušenostmi.

Kdo potřebuje depilaci?

Depilace voskem je skvělou alternativou k odstraňování nežádoucích chloupků holením. Toto ošetření se doporučuje pro všechny věkové kategorie a pro obě pohlaví. I když je dobré začít s depilací v mladším věku, kdy jsou chloupky méně husté a jejich odstranění méně bolestivé, depilaci může podstoupit každý bez ohledu na věk.

péče, oblast, bikin, depilaci, voskem

Voskování má oproti holení výhodu, protože odstraňuje chloupky u kořínků. Když se holíte, jednoduše odstřihnete zatoulaný chloupek a během několika hodin si můžete všimnout, že v oholeném místě pod kůží vyrůstá nový chloupek nebo namodralý stín vlasových folikulů. Naproti tomu depilace voskem nejenže funguje až měsíc (pozn. redakce: v průměru 2 týdny), ale je také trvalejší: časem se chloupky stávají jemnějšími a jejich růst se zpomaluje. Navíc díky depilaci voskem dochází k exfoliaci odumřelých kožních buněk, takže pokožka zůstává déle jemná a hladká.

READ  Programy pro nastavení otáček ventilátoru

„Vajacial je vynikající proti suché pokožce a sliznicím

Některé dívky, které si pravidelně odstraňují chloupky v oblasti bikin, si stěžují, že jejich pokožka je suchá a drsná (zejména po holení nebo laserové epilaci). „Vajacial. je to skvělý způsob, jak tento problém jednou provždy odstranit. Hydratační masky, které jsou součástí lázeňské procedury v oblasti bikin, jsou záchranou pro nedávno depilovanou pokožku a zároveň účinnou prevencí stárnutí buněk.

vajacial zanechává pokožku jemnou a pružnou a účinně řeší problém zarůstajících chloupků po epilaci.к. Zarostlé chloupky jsou obvykle způsobeny tím, že kůže zhrubne a koneček chloupku se nedokáže prodrat, a tak se stočí a roste zpět. To způsobuje zánět, svědění a puchýře. Tento problém lze vyřešit buď pravidelným odstraňováním odumřelých buněk peelingem nebo houbou, nebo vajacialem (více o přírodních receptech na tělový peeling se dočtete v našem článku Nejlepší domácí recepty na tělový peeling).

Jak epilovat oblast bikin

Trhání chloupků, zejména v oblasti bikin, vždycky bolí. Proto výrobci epilátorů doporučují dívkám provést anestezii chladicí rukavicí nebo studeným proudem. Mnoho modelů má masážní hlavice, které minimalizují bolest při kontaktu s pokožkou.

Abyste se vyhnuli nepříjemným následkům, dodržujte při depilaci oblasti bikin rady odborníků:

 • Epilátorem jemně pohybujte rukou podél pokožky proti růstu chloupků. To vám umožní zvednout krátké chloupky, aby vaše pokožka vypadala hladší. Je důležité zajistit, aby vlasy nebyly odlomeny a odstraněny současně s žárovkou.
 • Začněte epilovat oblast bikin nejnižší možnou rychlostí. To vám umožní zvyknout si na nepříjemný pocit.
 • Vyhněte se nadměrnému tlaku epilátoru, protože by mohlo dojít k mechanickému poškození pokožky.
 • Při odstraňování chloupků si můžete jemně přitáhnout kůži nad epilovanou oblastí a přitisknout k ní prsty.

Při pravidelném odstraňování chloupků v oblasti bikin jsou chloupky tenčí, takže je lze mnohem snadněji odstranit. Mnoho hnědých epilátorů je vybaveno speciálními nástavci pro citlivé oblasti a holicími hlavami, které vám zajistí co nejhladší a nejčistší pokožku. Některé modely mají vysokofrekvenční masážní systém s pulzujícími aktivními vibracemi, který vám zajistí jemnější a lépe upravenou oblast bikin.

Jak si oholit oblast bikin bez podráždění

Dnes už není překvapivé slyšet slova „epilace“ nebo „depilace“. Dívky jsou zvyklé o sebe pečovat, včetně oblasti bikin. Někdy však může dojít k podráždění a zarudnutí. Zde je návod, jak se jí vyhnout.

Moderních metod epilace je tolik. I samotný zákrok lze rozdělit na několik možností. depilaci a depilaci voskem. Depilace je odstranění chloupků, při kterém se kromě samotné délky chloupku odstraní i jeho podkožní část. Chloupky tak přestanou v ošetřované oblasti růst. Depilace je druh epilace, který nezasahuje do vlasových folikulů a ponechává je hluboko v kůži. Tento druh léčby je méně dlouhodobý. Proto většinu dívek po několika letech neustálé péče o oblast bikin omrzí a raději se zbaví chloupků natrvalo pomocí depilace.

Depilace se provádí pouze v salonech, protože doma není možné se podkožní části chloupků zcela zbavit. V obchodech je však nyní tolik produktů na odstraňování chloupků, že je můžete bezpečně provádět i doma.

READ  Můžete se po depilaci vykoupat?

holení je nejstarší metodou. Je však nejlevnější a nejjednodušší. Kromě toho neexistují žádné kontraindikace pro těhotné ženy. Největší nevýhodou manikúry je, že při nesprávném holení způsobuje podráždění. A při odstraňování chloupků v hluboké oblasti bikin je velmi obtížné pracovat s holicím strojkem. Je lepší takovou myšlenku odmítnout.

Pleťové vody a krémy. relativně jednoduchá metoda. Vhodný produkt lze snadno najít v závislosti na vašem rozpočtu. Mnoho krémů je určeno pro citlivou pokožku. Některé z nich obsahují také složky, které poněkud omezují růst chloupků. Před aplikací je nejlepší provést test na alergie.

Voskování je přezdívka salonu pro depilaci voskem. Někteří se domnívají, že to byla sama Kleopatra. Nejhorší věc, kterou můžete po depilaci voskem udělat, je bolestivý pocit. Pro dívky se zvýšeným prahem bolesti bude velmi obtížné snášet všechna „mučení“. Vosk však zaručuje nejčistší odstranění chloupků než jakýkoli jiný produkt.

Elektroepilace. provádí se pouze v salonech. Je to ještě bolestivější než depilace voskem. Chlupů se však můžete zbavit jednou provždy. Kromě toho neexistují žádná omezení kvůli barvě pleti nebo vlasů. Je třeba zmínit, že náklady na tento postup jsou poměrně vysoké.

Doporučení pro dezinfekční prostředky a přípravky pro péči o pokožku po epilaci

 • 1. Po osprchování (nejdříve 6 hodin po ošetření) doporučujeme ošetřit pokožku roztokem chlorhexidinu po dobu prvních tří dnů.
 • 2. Pro rychlou obnovu pokožky v ošetřované oblasti použijte ihned po aplikaci roztoku chlorhexidinu krém Bepanten. Krém se nanáší v tenké vrstvě bez vtírání do kůže po dobu 2 dnů po ošetření.
 • 3. Po ukončení aplikace krému Bepanten byste měli 3. den po zákroku pravidelně hydratovat pokožku přípravky vhodnými pro váš typ pleti.
 • 4. Během slunečného období, kdy se epilace provádí na exponovaných místech pokožky, pokud budou tato místa vystavena slunci, doporučujeme po epilaci použít přípravky s ochranným faktorem SPF, které pokožku hydratují, aby nedošlo k hyperpigmentaci.
 • 5. Abyste zabránili vzniku zarůstajících chloupků, doporučujeme jednu z následujících dvou metod péče:

5.1. Provádějte pravidelné drhnutí jemným drhnutím (gommage). Drhněte pouze nezapálenou, nepodrážděnou a zdravou pokožku, a to od 3. hodiny. 5 dní po zákroku. Dvakrát týdně provádějte peeling jako pravidelnou péči. Přestaňte s drhnutím 2 dny před další epilací.

Naše recepční vám zavolá zpět s případnými dotazy. Zadejte své telefonní číslo, na kterém vás můžeme kontaktovat.

Speciální funkce pro depilaci bikin

Pokožka moderní dívky by měla být hladká a upravená, zejména před začátkem plážové sezóny, ale rychlý růst nežádoucích chloupků na těle může tento stav narušit a zkazit jí prázdninovou náladu, zejména pokud jsou chloupky tmavé a vynikají na bílé, neopálené pokožce na začátku dovolené.

Jen málo dívek má dnes dokonale hladké tělo s jemným, téměř neviditelným chmýřím. Ostatní se však s problémem depilace bikin potýkají. Depilaci bikin ovlivňuje mnoho faktorů, například národnost, přičemž lidé s východními geny mají výrazně více ochlupení než lidé žijící na severu nebo západě, a také vysoká hladina mužských hormonů.

Depilace bikin je procedura, kterou podstupuje většina žen. Nežádoucí ochlupení pokrývá velkou část těla. Výjimkou nejsou ani intimní oblasti, ale zde tento postup ženám pomáhá. S tímto problémem se ženy potýkaly již v dávných dobách. Co by souhlasilo s jakoukoli dívkou, aby její tělo bylo atraktivní, krásné a hlavně hladké.

V dnešní době existuje spousta různých způsobů, jak dodat jakékoli části ženského těla hladký povrch. Díky různým možnostem depilace v oblasti bikin snadno najdete dokonalé řešení problému s chloupky, ať už si je depilujete doma, nebo v kosmetickém salonu.

READ  Jak udělat Kudri fén s tryskou

Péče o pleť po shugaringu

Cukrování je metoda odstraňování chloupků pomocí karamelu.

metoda je velmi účinná: hladká pokožka vydrží asi měsíc. Samotná směs svým složením prospívá pokožce, podobně jako peeling. Navzdory těmto zázračným vlastnostem však pokožka po shugaringu stále potřebuje zvláštní péči.

Seznam pravidel pro péči o pleť po cukrování:

 • Pláž, bazén, sauna. Je to skvělé místo k odpočinku, ale nenavštěvujte ho 24 hodin po depilaci;
 • Koupání po dobu jednoho dne se také raději vyhněte;
 • Jeden den nesportujte, netancujte a neprovozujte jiné fyzické aktivity. Nadměrné pocení je zbytečné;
 • Opalování v soláriu a návštěvu pláže je třeba zrušit, protože ultrafialové záření může způsobit pigmentové skvrny;
 • Pudr, kosmetika, mastek. Prostředky, jejichž použití je zpočátku nežádoucí po postupu shugaring;
 • Péče o oblast bikin: Po depilaci se snažte vyhnout pohlavnímu styku;

Často kladené otázky o depilaci bikin

Nosit hluboké bikiny je nebezpečné?

Ne, je to účinná metoda depilace choulostivých míst, přírodní složení pasty pomáhá zbavit se nežádoucího ochlupení s minimálním nepohodlím. Tato metoda není vhodná pouze pro ty, kteří mají kontraindikace.

Bolí depilace bikin??

Ano, první sezení mohou být bolestivá, ale s každým dalším se pocit nepohodlí snižuje, protože chloupky jsou tenčí a vzácnější. Nepříjemné pocity lze zmírnit výběrem správné konzistence cukru a zaujmutím pohodlné polohy. Pak bude epilace pohodlná, protože chloupky se odstraňují podél růstu. Dbejte na to, abyste vytvořili napětí pokožky, a nenanášejte pastu hustě. Ke zmírnění nepříjemných pocitů můžete použít analgetické krémy a pleťové vody.

Jak dlouho trvá piercing v bikinách??

Obvykle se budete těšit z hladké pokožky po dobu 10-14 dní, ale může se stát, že individuální vlastnosti vašeho těla mohou tuto dobu zkrátit. Je důležité vědět, že po odstranění chloupků se růst chloupků zpomalí a doba mezi jednotlivými sezeními se prodlouží.

péče, oblast, bikin, depilaci, voskem

Jak dlouho trvá hloubková depilace bikin?

Hloubková depilace bikin obvykle trvá 30-40 minut, ale začátečníkům to může trvat déle. Zákrok trvá obvykle asi hodinu v domácím prostředí.

Jak často byste měli provádět shugaring v citlivé oblasti bikin??

Nejvhodnější frekvence je jednou měsíčně. Stačí, aby vaše pokožka byla hladká.

Co je vhodnější pro oblast bikin: Shugaring nebo vosk?

Shugaring je nejšetrnější způsob, po kterém dochází k menšímu podráždění pokožky a zarůstání chloupků.

V dnešní době již nemusíte trávit spoustu času prováděním složitých a nepříjemných postupů doma. Mnohem jednodušší je obrátit se na skutečného profesionála: Centrum zdraví a krásy Veronika Herba, vybavené účinným a moderním zařízením.

Proč si klienti vybírají kosmetické a wellness centrum Veronika Herba:

Jedná se o kosmetické centrum, které nabízí depilaci bikin za zlomek ceny, a to ne jen tak ledajakou, ale špičkovou specialistku. Jedná se o zcela jinou, vyšší úroveň služeb!

Kvalifikovanou pomoc můžete získat kdykoli se vám to hodí. Centrum krásy je otevřeno sedm dní v týdnu od 9:00 do 21:00. Nejdůležitější je předem se domluvit s lékařem na termínu a hodině návštěvy.

Objednejte si schůzku s odborníkem na telefonním čísle 7 (495) 085-15-13 a uvidíte sami!

Masáž obličeje proti vráskám: 10 účinných technik

Jak rychle a trvale odstranit dvojitou bradu

Vitamíny užitečné pro vlasy: pro vypadávání i růst vlasů

Pressoterapie: hubnutí bez námahy, diety nebo pilulek

Diabetická noha: příznaky, léčba a prevence

Biochemické vyšetření krve jako způsob sledování vašeho zdraví

| Denial of responsibility | Contacts |RSS