Plynový sloupec Žádná hlava horké vody

Pokud tlak poklesne ve sloupci

Plynový sloupec nebo tekoucí ohřívač vody. je to vhodné (a často jediným možným) řešením pro ty, kteří jsou zbaveni radostí přívodu a topení. Ne všichni jsou obeznámeni s tímto zařízením, ale ti, kteří žili v domě staré budovy připojené k dodávce plynu, dobře vědí velmi dobře, co je sloupec plynu.

Naštěstí moderní plynové ohřívače vody se výrazně liší od těch, kteří jsou doma vybaveni před několika desítkami let. Nyní to není velké, hlučné a mizení „monstra“, a velmi kompaktní a praktická zařízení, která nejsou prakticky žádná připomínka jejich přítomnosti v bytě.

Бойлер или Газовая колонка ЧТО ВЫГОДНЕЕ

Nicméně, něco zůstalo nezměněno. Například problémy s tlakem vody. Moderní plynárenské sloupy trpí tímto ne méně než jejich předchůdci. O příčinách slabé vedoucí horké vody a způsobů, jak vyřešit tento problém budeme mluvit v dnešním článku.

Příprava pro nastavení topného zařízení

Ačkoliv Bosch plynu sloupec, Selena a Neva, je zde instrukce, jak ji správně konfigurovat, ne každý chápe, jak to udělat. Vlastní na samém počátku, přístroj začne pracovat podle potřeby. Počáteční práce stojí s řízením dodávek vody.

Nejprve nastavit úpravu vody. Pokud to uděláte v poslední chvíli, budou všechny instalace nesprávné. Průtok musí být nejmenší. Hodnoty lze nalézt v dokumentaci, obvykle tvoří 6, 10 a 12 litrů.

Hlavní věc je pracovat pouze jeden jeřáb.

Jaké parametry se budou lišit v čerpadlech

Čerpadla, která zvyšují tlak vody v instalatérství se liší v několika parametrech:

 • Ruční ovládání, ve kterém je zařízení neustále v zapnutém nebo vypnutém. Hostitelé se řídí pouze systémem, který má být voda. Při práci „na suchém“ není služba zařízení zaručena. Může jen vypálit přehřátí. Takový aparát je proto zahrnut do realizace některých jednorázových operací a po jejich dokončení se vypne;
 • Automatické řízení. Speciální senzor zahrnuje agregát, pokud jde o. Stejný senzor vypne automatické tlakové čerpadlo, když chybí voda v systému.

Přípustná teplota vody v trubkách.

Faktem je, že ne všechna domácí čerpadla pro zvýšení tlaku vody v bytě mohou přepravovat studenou a horkou látku. Tento ukazatel by měl být zaměřen při nákupu čerpadla.

READ  Podložka pod indukční varnou desku pro to, co potřebujete

Existují 3 odrůdy čerpadel:

 • Přístroje pouze pro studenou vodu;
 • Zařízení pro čerpání pouze horké vody;
 • Univerzální zařízení pro práci s kapalinou Jakoukoliv teplotu.

Metodou chlazení čerpadla. Chladicí systém chrání čerpadlo před možným přehřátím.

 • Chlazení s tokem tekutiny proudící čerpadlem („mokrý rotor“). Pracují téměř tiše. Může přehřátí, pokud pracuje bez vody;
 • Chlazení s rotujícími lopatkami, upevněnými na hřídeli („suchý rotor“). Taková zařízení se vyznačují zvýšenou úrovní hluku, ale více produktivity.

Nejlepší plynový sloupec pro nízký tlak vody

Ariston Fast EVO 11c označuje ohřívače vody na zemním plynu. Ohřívač vody má kompaktní parametry, pracuje při tlaku 0.10 bar.

 • Sloupec plynu se spustí z automatického zapalování, který je připojen k síti.
 • Tento ohřívač vody může být instalován v bytě av zemi, protože jeho výkonnost je 11 litrů za minutu, voda ohřívá až 65-70 stupňů.
 • Hlavní výhody tohoto modelu zahrnují jeho výkon, což je 19 kW.
 • Přítomnost LED displeje umožňuje zjistit přesnou teplotu výstupní kapaliny, stejně jako správné poruchy nebo chybu v důsledku vzhledu na obrazovce speciálních kódů.
 • Systém zabezpečení obsahuje snímač plamene, ochranu přehřátí a trakční senzor.
 • Jeden z minusů jsou na displeji nesprávné indikátory, protože teplota teploty nesmí odpovídat teplotě výstupní kapaliny.
 • Tento model se vypočítá pouze na jednom příjmu vody.

Rychlý otok

Proč se po několika minutách práce vypne sloupec plynu, pokud to není výše uvedené důvody?

Zde je nejoblíbenější vysvětlení je negramotný provoz zařízení. Například uživatelé otevřou studenou vodu, když je sloupec zapnutý. Není povoleno žádné ředění vody. A pro kontrolu nad teplotou se aplikuje pouze přívod plynu.

Vzhledem k takovým trapným akcím může majitel vážně poškodit svůj plynový sloupec.

Klenuté filtry

Vzhledem k různým škodlivým prvkům (měřítko, rez a jiné nerozpustné nečistoty) jsou postupně ucpané filtry. Protože je sloupec plynu okamžitě nezapálil, a pak se zapálí. A v některých případech se nezahrnuje zařízení vůbec.

Potřebují jejich provozní čisticí prostředky. Jejich standardní seznam je:

První pomoc

Než budete hledat poruchy a zavoláte průvodce, zkontrolujte, zda se provádějí všechny podmínky pro normální ovládací sloupec.

 • Pokud je vyhřívaná voda nestačí, zkontrolujte regulátor teploty a v případě potřeby jej otočte na požadovanou hodnotu;
 • Pokud je zařízení běží na maximum, tlak je velmi dobrý, ale je nutné vyrobit vodu tepleji, otevřeme polovinu jeřábu;
 • Zkontrolujte, zda je plynu potrubní jeřáb zcela otevřen, zejména pokud jste nedávno vypnuli plyn v důsledku opravy nebo odjezdu;
 • Pokud sloupec pracuje na kapalném plynu, zavolejte průvodce tak, aby zkoumá válec a zkontroloval jeho provozuschopnost;
 • Zkontrolujte, zda není studená voda zahrnuta někam;
 • Porovnejte teplotu hadice na sloupu a míchačku. Pokud se liší, jeřáb musí být vymazán;
 • Zkontrolujte, zda filtry nejsou ucpané.
READ  Modul Gsm pro plynový kotel Baxi

Pokud všechny uvedené správně a systém vytápění vody nefunguje špatně, musíte hledat členění v samotném zařízení.

Nejčastější důvody

Sloupy plynu funguje stabilně a chladnější, dokud nedojdou žádné komplikace. Ovlivňují tlak vody v něm. I když jsou zde důležité některé další faktory. Jejich celkový seznam je:

 • Napájení přístroje. Co je slabší, například méně než 8 kV, horší tlak vody. Doporučuje se koupit agregáty s 8-10 kV napájení spektra.
 • Bashes v trubkách a / nebo síťovém filtru. Nejčastěji je ucpaná s limetkovými prvky a rzi. Transit průtok vody je velmi slabý.
 • Měřítko. Z ní často trpí kovovými cévami pro ohřev vody. V jednotce je tato funkce přiřazena tepelnému výměníku (COM). Jeho stěny jsou pokryty křikem. Pak proniká trubkou. Výsledkem je, že sloupec plynu postrádá vodu.
 • ECHO technické operace. Tento faktor je spojen s.3. Při blokování průtoku vody v trubkách a následné obnovení se získá hydraulický záchvat. Výsledkem je, že prvky měřítka pronikají do mixéru. A v jednom z jeho složek se objeví.
 • Preventivní opatření. Pravidelně potřebují sloupec. S jejich pomocí jsou blokády a další problémy. A pokud v tom oslabuje tlak, pak majitelé zanedbávají službu zařízení.
plynový, sloupec, žádná, hlava, horké, vody

Proč ve sloupci slabá hlava horké vody

Rozdíl tlaku u vchodu do ohřívače vody a výstupu z něj by měl být. Změna tlaku je způsobena skutečností, že voda prochází reduktorem vody, výměníku tepla. Malé výkyvy tlaku jsou normální. Rozdíl je delší než dvakrát, označuje poruchu kotle.Nízký tlak na uvolňování teplé vody z ohřívače plynové vody ne vždy hovoří o rozbití, často se snížení tlaku je spojeno s vnitřním zařízením kotle a je považován za normou.

Vzhled měřítka a odpadků v uzlech reproduktorů

Pokud se tlak vody poklesl postupně, důvod s největší pravděpodobností leží v bouřkách kvůli nekvalitní a tuhé vodě. Pokud dům projde starým potrubí, je pravděpodobné, že bude mít v sloupci. V tomto případě se tlak vody okamžitě změní.Špatný tlak vody přes sloupec plynu hovoří o několika poruchách:

 • Přeskočit v tepelném výměníku. s ohřevem vody na vnitřních stěnách radiátoru, vápníku jsou usazeny. Vysoce kvalitní systém úpravy vody poněkud zpomaluje proces překrytí trubek chladiče, ale není schopen s ním vyrovnat. Po několika letech provozu se očekává, že tlak na výstupu DHW klesne. Mycí výměníku tepla pomůže řešit poruchu.

Filtr hrubého čištění ucpal

Jeden z častých příčin nízkého tlaku vody na výstupu kolony. Hrubý filtr je umístěn na napájecí trysici vodní převodovky. Vypadá to jako mřížka. S velkou vodou se vodní filtr může ohnout a utáhnout do trysky.Pokud sloupec pracoval normálně, ale v průběhu času se výstupní tlak výrazně snížil, měli byste nejprve zkontrolovat mřížku a vyčistit jej. Filtr se promyje pod tekoucí vodou. Silné znečištění může být odstraněno přidáním sítě v roztoku kyseliny octové.

READ  Jak sestavit binatone A 1685 ventilátor

Voda vyplývající jeřábová chyba

Slabý tlak vody ve sloupci závisí nejen na poruše samotného ohřívače vody, ale také z hub nebo poškození směšovače a jeřábů TUV. Existují dvě společné příčiny poruch:

 • Mesh mixer. na konci „Guska“ je splitter paprsek s kovovou mřížkou. Odpadky neprochází tímto uzlem, což vede k kontaminaci výstupu a v důsledku snížení tlaku vody. Pokud je kuchyně normální, a koupelna je slabá a naopak, důvod, proč s největší pravděpodobností leží v kontaminaci mřížky.
 • Těsnění. s těžkým ohřevem je guma deformována a překrývá vodovodní potrubí, snižuje tlak. Chyba je pozorována především při použití akumulačních ohřívačů vody, ale za sníženého tlaku vody, což vede k nadměrnému vytápění, teoreticky je možné v případě průtokových sloupů.

Slabý příchozí tlak vody. Jak se zvýšit

S špatnou hlavou, sloupec prostě nebude fungovat. Přípustný minimální tlak vody pro ohřívače vody pro průtok plynu se liší v závislosti na vybraném modelu a pohybuje se v rozmezí od 0,1 do 0,3 baru. Parametry jsou uvedeny v technickém pasu.Pokud sloupec plynu nemá dostatek tlaku vody a hořák odmítne zapnout, když je otevřený DHW jeřáb, lze provést následující nastavení zařízení a modifikace systému:

 • Regulátor tlaku. na těle automatických reproduktorů je páka, která je zodpovědná za úpravu ořezávání hořáku při otevírání jeřábu DHW. S malým tlakem, pokud nastavíte sloupec pro malý tlak vody (odšroubovat minimálně), můžete jej povolit.
 • Zvyšovací čerpadlo. dokonce i nízkoenergetické zařízení na 100 W poskytne normální tlak pro pohodlnou horkou duši. Čerpadlo je instalováno na napájení HOP. Pro větší tlak můžete použít 300 W zvyšující čerpadlo.

Aby plynový sloupec pracoval při nízkém tlaku vody, je kotel snížen na minimální tlak pomocí řídicí jednotky. Současně měnit dodávka plynu, který má dosaženo na výstupu pohodlné teploty ohřevu.Pokud je roztok vytvořen pro instalaci čerpadla pro zvýšení tlaku vody před sloupcem plynu, musíte zvážit několik nuancí:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS