Po laserovém epilaci zůstaly černé tečky

Po laserovém epilaci zůstaly černé tečky

Laserová epilace. kosmetologický postup pro odstranění nežádoucí vegetace na kůži pomocí zrakového laseru. Laser proniká vrstev dermis, ovlivňuje melanin, který je obsažen ve vlasech a ničí své folikuly.

Po prvním postupu má mnoho dívek mírný zmatek, protože kůže zůstává na kůži. Proč se to stalo a jaký výsledek očekávat? To bude projednáno v článku.

Typy laserového odstranění vlasů

Typ laserového epilace závisí na typu laserů používaných pro něj. Dnes jsou čtyři.

 • Ruby laser (používaný extrémně zřídka, protože je morálně zastaralý) s vlnovou délkou 694 nm, která ničí pigmentu vlasů a nemá destruktivní vliv na jeho folikul.
 • Alexandrite laser (populární) s vlnovou délkou 755 nm, což účinně odstraňuje vlasy jakékoliv barvy, rostoucí na kůži I. IV fotografie.
 • Diodové laserové (populární) s vlnovou délkou 808. 810 nm, což může odstranit tmavé a tmavé blond vlasy na kůži I. VI fototipu.
 • Neodymový laser (vzhledem k „agresivnímu“ účinkům se aplikuje ve výjimečných případech) s vlnovou délkou 1064. 1320 nm, která ovlivňuje pigment vlasů a způsobuje koagulaci (vyhledávání) plavidel, které mu krmí folikulu.

Vědět délku světelné vlny je nutná k vyhodnocení jeho absorpčního koeficientu. Dopad na dlouhý vlnu snadno dosáhne folikulu. Na jedné straně je dobré, a na druhé straně to znamená, že její energie může absorbovat konkurenční kožní chromofory (melanin a voda obsažená v tkáních), což vede ke snížení účinnosti epilace. Zatímco s krátkým vlnovým zářením nedosáhne folikulu, slabě absorbovaly kožní chromofory, ale záměrně ovlivněna pigmentem vlasové tyče.

Pokud porovnáme postupy na populárních zařízeních vzájemně, pak epilace alexandritu laseru je považována za delikátní. Zatímco použití diodového laseru umožňuje zpracovat tmavší pokožku a tělo.

Výhody a poškození laserového odstranění

Použití laserových technologií zaručuje dlouhodobý výsledek, který lze úspěšně udržovat po celý život.

Mezi výslovné výhody postupu lze tyto skutečné body zaznamenat: \ t

 • Non-invazivita. bez poškození péče o pleť;
 • Bez kontaktu. pouze laserový paprsek ovlivňuje pokožku;
 • bezbolestnost. použití chlazení a lokální anestezie hladiny nepříjemných pocitů;
 • Sterilita. Laserová světla energie demonstruje baktericidní účinek;
 • Univerzita. postup je vhodný pro ženy a muže s jakýmkoliv typem kůže a barvy vlasů;
 • Vysoká účinnost. všechny nechtěné vlasy jsou odstraněny ve fázi aktivního růstu.

Zároveň se v populárních fórech a sociálních sítích aktivně diskutují přímo opačné informace o zbytečnosti a nebezpečí postupů. Její držení mýtů, připomínající „hrůzu“ o nebezpečích laserového odstraňování vlasů pro tělo: Říká se, že vede k rozvoji kandidózy (drozd), rakoviny a zvýšení růstu vlasů. Vyvrátit tyto mýty právě. za to stačí mít základní znalosti v oblasti medicíny a lidské fyziologie.

Laserová lehká energie má výrazný baktericidní účinek. Jeho dopadem je inaktivující (ničení) patogenní mikroorganismy, včetně hub rodu Candida, jehož aktivní reprodukce vede k rozvoji kandidózy.

Proto negativní účinky laserového odstranění vlasů v zóně Bikini chybí. V tomto případě je přímý opačný účinek: naprosto čisté pole „normy“. Kompletní nedostatek houbové infekce, který je potvrzen metodou polymerázové řetězové reakce.

Laserová světla energie neprovede nekontrolovatelná proliferace (reprodukce) buňky charakteristické pro onkogeneze. Jeho dopad nevede k rozvoji rakoviny! Navíc, v poslední době se lasery aktivně používají v léčbě rakoviny děložního hrdla, po chemii a radiační terapii.

Laserová lehká energie nepíšejí růst vlasů. Koneckonců, tento proces je řízen hormony, které jsou vyráběny v endokrinních žlázách těla. Během zpracování problémových oblastí je laser neovlivňuje je.

READ  Jak dlouho vychází vysoušeč vlasů

Je těžké říci na základě toho, co takové směšné mýty, generování dívek přemýšlel, zda je laserové odstranění huší škodlivé pro zdraví škodlivé. Reakce na něj je možné s naprostou jistotou říci, že v případě neexistence kontraindikací a řádného postupu, nepoškozuje žádné poškození těla.

Věk- „pigmentové skvrny

Jedním z nejčastějších příčin pigmentace. věkových změn. Kůže se stává tenčí, ztrácí pružnost a je pokryta nejen vráskami, ale také pigmentovými skvrnami. Objeví se:

Na rozdíl od pihy, množství a intenzita barvy pigmentových skvrn souvisejících s věkem nezávisí přímo od světle barvy kůži a slunečních paprsků.

Zpravidla se objeví pigmentace související s věkem u žen s nástupem menopauzy, když se v těle vyskytuje hormonální restrukturalizace.

Lentgie. plochá oválná tvorba hnědé barvy, která nejčastěji vznikají v důsledku dlouhého pobytu pod UV paprsky. Zpravidla v otevřených oblastech. na kůži obličeje a zadní povrchu kartáčů.

Centrální xanthers. ploché, hladké a měkké baňky žluté různé intenzity. Nejčastěji se objevují u žen ve věku, lokalizované ve vnitřních rozích očí.

Seborine kerats. benigní neoplazmy v podobě plaků pokrytých šupinami, na kůži krku, rukou, nohou a trupu. Nejčastěji se objevují s věkem, ale to se stane, že lidé se nacházejí v sobě a ve věku 35-40 let.

Mechanická epilace

Pod mechanickým odstraněním vlasů znamená odstranění vlasů s epilátorem. speciální stroj odstranění chlupů s kořenem. Zařízení může být použito pro zpracování oblasti bikin, břicha, paží a nohou. Také populární podpaží epilátor.

Ve srovnání s břitvou vydává epilátor delší účinek. Pod jeho činností se struktura vlasů mění. stává se tenčí, měkčí a lehčí. Jednou z výhod postupu je ekonomika. Stačí utrácet peníze na nákup epilátoru, a v budoucnu bude postup odstranění vlasů nevyžadovat žádné náklady. Hlavní nevýhody. vysoká bolestivost postupu a potřebu to udělat znovu, protože vlasy stále rostou.

Princip provozu epilátoru je synchronní blížící se pohyb speciálních disků. Interakce, zachycují chlupy a rozbijí je s kořenem.

DŮLEŽITÉ! Musíte vědět, jak udělat epilaci z epilace. Pomocí epilátoru se pohybujte proti růstu vlasů. pak se rozpadnou s kořenem. Příliš zatlačte, není to nutné, ale nestojí za to čištění. Vzdálenost mezi pokožkou a lopatkami by měla být tak, aby druhá zachytila ​​chlupy bez poškození epidermis.

Epilátor umožňuje dosáhnout hladké kůže po dobu 10-14 dnů. Je s tímto intervalem, který se doporučuje provádět postup.

laserovém, epilaci, zůstaly, černé, tečky

Jak se připravit na mechanickou epilaci

 • Kůže stojí za rozbalení. Doporučuje se předem přijmout sprchu s peelingem nebo křovinou. To zvýší účinnost postupu.
 • Po sprše musíte sušit kůži ručník.
 • Použít na zpracovanou sekci antiseptika. Může to být Miramistin, peroxid vodíku a jiné prostředky.
 • Postup je dostatečně bolestivý, takže většina žen užívá anestetiku. Balení s epilátorem s epilátorem se aplikuje 10-20 minut před postupem. Můžete použít roztok nebo sprej lidokainu, stejně jako krémy, kde je hlavní účinnou látkou.

Institut lékařské kosmetiky: Laserová depilace

Co dělat po epilaci

Po postupu je také nutné dodržovat řadu pravidel, která pomůže urychlit obnovu kůže a vyhnout se vedlejším účinkům:

 • Po zasedání se kůže zpracovává pomocí dezinfekčního účinku, který nemá alkohol. Po několika minutách může být přebytečná tekutina odstraněna ubrouskem nebo měkkým ručníkem.
 • Pak se aplikuje hydratační krém. BePanten a jakýkoli protikladný nápravný prostředek se vejde k odstranění podráždění.
 • Hlavními vedlejšími účinky mechanické epilace jsou podráždění a šustění chlupů. Aby se jim zabránilo, je důležité neustále hydratovat pokožku. Pro tento oblek jakýkoliv základní olej. Doporučuje se také použít speciální krém proti šustění vlasů.

Epilátor, kontraindikace

Tento postup má několik kontraindikací, ale musí být zohledněny. Tyto zahrnují:

POZORNOST! Epilátor se nedoporučuje používat na obličej. kůže je pro něj příliš citlivá a jemná.

READ  Přehled levných ručních čističů pro bazény

Typy epilátoru

 • Disk. Vybavené malými párcenémi disky. Obvykle v jedné hlavě jejich málo, asi 12.
 • Pintel. Pinzety mohou být 20 nebo 40. Epilátor se 40 deskami je účinnější. Kromě toho je schopen zachytit více chlupů.
laserovém, epilaci, zůstaly, černé, tečky

Epilátory se liší počet rychlostí. Mohou být až tři. Optimální volba je zařízení se dvěma rychlostmi. Existují modely se podsvícenými, stejně jako zařízení paralelně k chlazské kůži nebo vibrační, což snižuje závažnost bolesti.

Jak přivést pigmentaci na obličej doma s kosmetikou

Pokud se skvrny neliší v intenzitě a nezabývají velké oblasti, můžete si udělat více světla na vlastní pěst. Pro tuto, lékárnu a opuštění kosmetiky jsou vhodné:

 • Hyroquinon, levandule olej, peroxid vodíku, resorcin má exfoliační a keratolický účinek.
 • Dobře bělidlo skvrny slabé ovocné kyseliny, které jsou přípustné používat doma. To je citron, askorbická, nízká koncentrace mléčná kyselina. Tyto prostředky jsou také vhodné pro přípravu chemického peelingu salonu.
 • Rozjasní kosmetické sloučeniny s poznámkou Anti-Pigment. Krémy, pleťové vody a séra obsahující Azelain, hnětená kyselina, vitamín C.

Jakýkoliv nápravný prostředek lze použít pouze po testu možných alergií. Pokud tělo vnímá kompozici klidně, bez negativní reakce, můžete pokračovat v postupech podle pokynů pro léčivo.

Typy laserů pro epilaci

Pro epilaci laserovým obličejem se častěji používal alexandrite a neodymové lasery.

Alexandrite Laser (gentlelase aparatus)

Ideální pro odstranění jasných a načervenalých chlupů. Délka vlny je 755 nm, je v oblasti maximální absorpce s melaninem. Paprsek světla ohřívá vlasy výhradně, ne traumating okolních tkanin. Je vhodný pro léčbu pleti s vysokou citlivostí.

Alexandrite laser zpracovává spokojenou velkou plochu (až 18 mm) pro jeden impuls, takže lékař s jedním bleskem působí ihned do několika vlasových folikulů.

laserovém, epilaci, zůstaly, černé, tečky

Další nesporné plus přístroj. kožený chladicí systém před a po blesku. Při epilaci Alexandrite laserem není potřeba anestetický gel. úspěšně nahradí kryogenní kapalinu, která se podává v malých dávkách kůže. V důsledku toho postup prochází bezbolestně a bez rizika popálenin.

Nemá vliv na melanin ve vlasech, ale na přívodních folikulových cév. Vlnová délka je 1063 nm a v laserovém paprsku je IR světlo. Neodymový laser se provádí na všech typech kůže, včetně tmavé a opálené kůže.

Jeho hloubka penetrace umožňuje odstranit ještě hluboce sedící vlasy. Také jako Alexandrite, neodymový laser má chladicí systém a pokrývá okamžitě velký region pro 1 ohnisko.

Příčiny pigmentace

Příčiny tohoto jevu je mnoho. Nejčastěji jsou spojeny s vnějšími faktory. Existují však také ty způsobené zhoršením zdraví.

Tmavé skvrny a onemocnění

První věc je samozřejmě testovat příčiny pigmentace v delikátní oblasti, které jsou spojeny se zdravím. Existuje celá řada poruch a onemocnění, s nimiž je možné tmavování kůže v oblasti bikin.

Hormonální selhání. Často se vyskytuje během pubertálního období, Klimaks, stejně jako během těhotenství. Kromě toho selhání v hormonálním pozadí mohou mít za následek perorální antikoncepci.

Houbové nemoci. Jsou považovány za jeden z nejčastějších příčin projevů temných míst v intimním prostoru. Pokud samozřejmě hovoří o příčinách spojených s lidským zdraví. Nicméně, plísňová onemocnění nejsou obvykle omezena na samotnou pigmentaci: Mezi dalšími příznaky je peeling kůže, svědění, vyrážka, pocit nepohodlí.

Nemoci žlučníku nebo jater. Takové nemoci je doprovázena nejen temnotou kůže v intimních místech, ale také špatná blahobyt narušena prací trávicího systému, pocit gravitace v pravém hypochondriu.

Varicose. Průběh tohoto onemocnění je často doprovázen stagnací v malých pánvíchových tkáních. Výsledkem je, že odtok krve je rozbitá, protože se může vyskytnout hyperemie tkání v intimním prostoru a bobtnání. To vše může ovlivnit projev pigmentace v bikini zóně. Je poznamenal, že křečové žíly nejčastěji se vyskytují u žen po třiceti letech.

Addisonova nemoc. Během tohoto onemocnění produkují nadledvinné žlázy nedostatečný počet hormonů. Zároveň se kůži ztmavne nejen v intimním prostoru, ale také v podpaží. Stojí také za zmínku, že toto onemocnění je poměrně vzácné.

READ  Jak se zbavit zarostlých chloupků po epilaci

Nezapomeňte, že je nemožné, aby se diagnóza samostatně nezávisle, i když se většina příznaků shoduje. Pouze specialista, který má vyšší lékařskou výchovu, bude schopen přesně stanovit, proč kůži ztmavne v intimních místech, důvody, pro které vás po všech nezbytných analýzách informují. Nezapomeňte, že se nemůžete zapojit do sebevědomí! Nejlepší věc, kterou je třeba udělat v podezření z nemoci, je schůzku pro lékař.

Příčiny pagnifikace

Nejčastější příčiny změn v barvě epidermis v delikátní oblasti se považují:

Odstranění nadměrné vegetace. Pravda, v případě depilace, pod podezření, ne všechny metody, ale pouze ty, které mohou být poškozeny tak či onak. Je to v podstatě oholení, shigaring a odstranění vlasů. Pokud je takové škody pravidelné, pak mohou vést k porušení výroby melaninu. pigmentu, který dává pokožce tmavý odstín.

Nadbytečná tělesná hmotnost. Pokud je nadváha, kůže může neustále otírat. Kromě toho se vytvoří záhyby, pocení se často zvedne. Kombinace těchto faktorů může vést k pokožce v oblasti bikin.

Spodní prádlo. Nesprávně zvolený je spokojen z ne-lidských materiálů, které mohou také představovat. Kromě toho, nekvalitní spodní prádlo může malovat pokožku v intimním prostoru nebezpečné barvy.

Ultrafialové zneužívání. Pokud „registrovat“ v soláriu, pak vám sotva dovolíš dostat krásné bronzové opálení. Ale problémy s pigmentací kůže. to může být dokonce. A intimní zóna v tomto případě není výjimkou.

Přirozené změny související s věkem. Zpravidla při úspěchu čtyřiceti let se kůže v intimním regionu stává tmavší téměř ve všech lidech: asi tři ze čtyř. Obvykle je opět spojeno s hormonálními změnami.

Opuštění postupů. Pigmentové skvrny v jemné oblasti se mohou objevit v důsledku nesprávné péče nebo použití nevhodné péče kosmetiky a někdy díky kombinaci těchto faktorů.

Dlouhé období přijetí antibiotik.

Jak dlouho platí efekt

S první secí, ne všechny chlupy jsou odstraněny. To je způsobeno specifikami vzhledu vegetace. Existují tři fáze růstu vlasů:

Všechny vegetace na těle prochází tyto fáze různými způsoby, takže laserový paprsek zničí pouze ty vlasy, které jsou v současné době v aktivní fázi. asi 40%. Pro jednu relaci je odstraněna jen taková řada vegetace a odstranit celek, budete muset jít od 3 do 7 procedur. Mezera mezi nimi je asi měsíc.

Plně hladká kůže je v průběhu období zachována: od 6 měsíců do 5 let. Záleží na hustotě, tloušťce chlupů, jejich růstových prvků. Vzhledem k tomu, že tato oblast osoby je považována za hormonálně závislé, s příslušnými problémy, odstranění vlasů nedává dlouhodobý účinek. Ale v mnoha případech je přebytek vegetace nad horním rtem ztenčena, rozjasní, nakonec zmizí navždy.

Postup laserového epilace horního rtu je správně rozpoznán nejúčinnějším. To vám umožní eliminovat kosmetickou vadu, zároveň příznivě ovlivňuje stav kůže. Riziko komplikací je minimální a v jednom sezení.

Jiné články:

Existují různé techniky kosmetologie, které umožňují zlepšený stav kůže, zbavte se vad, obnovte zdravou barvu a zář. Jeden z technik. kyselý peeling, pomáhá restartovat metabolické procesy dermis na buněčné úrovni. Technika poskytuje prodloužený účinek, podporuje urychlenou regeneraci tkání.

Jedním z alternativních lékařských léčebných metod. hirudoterapie nebo dávkovaný krveprolití s ​​pijavice. Chcete-li to udělat, použijte speciálně odvozené druhy kroužkových červů z řemene (Climellata). Technika má své výhody a zápory, seznam kontraindikací, vykazuje vysokou účinnost terapie různých onemocnění.

Vaginální výboj. tajemství sestávající z hlenu, epiteliálních částic a produktivity produktů mikroflóry sliznice. Obvykle provádějí funkci ochrany před sušením a šířením škodlivých bakterií.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS