Po zapnutí odsávacího ventilátoru se vysune napnutý strop

Napjaté stropy klesají při zapnutí odsavače par

za rok a půl instaloval více než jeden strop a tento problém se nestalo.

Čtvercový strop 43metrů ve tvaru písmene g, strop je zhotoven s. betonová deska, dřevěné latě, obložení z dřevovláknitých desek. Dřevovláknité desky mají stropní lišty a napjatý strop. Pod svítidly jsou v dřevovláknitých deskách vyříznuty kruhy o průměru 100 mm, které se zasazují do výklenku pod svítidla.

Po instalaci, pár dní strop začal bobtnat, instalován ve 3 vnějších rozích 1 ventrereschki o průměru 50 mm. Dnes napsali, že se při zapnutí ventilátoru vyfoukne strop, otevřou okna a vše je zase v pořádku.

Chápu potřebu velkých mříží. 100 mm každý, myslíte, že to bude k něčemu dobré??

Ne. Sundejte strop. Nechte klienta zaplatit za vše, co vypadá špatně A síla extraktoru ?

Co je třeba hádat, utěsnit podhled, všechny spáry a otvory, jinak to všechno můžete vycpat difuzory.

Ano. Dokonce jsem jich slepil 3 stovky. Kapota fouká

Ne. Odstraňte strop. Nechte zákazníka napsat vše, co vypadá špatně

Člověče, problém je, že zákazník mi to vyčítá, měl jsem ho varovat, ale nikdy jsem nic takového neviděl a jak jsem měl vědět, že za panely je něco odtlakovaného. Ano, a to bylo panely, výhodou je, že je můžete nechat a neobtěžujte se je odstranit, což jsem udělal opakovaně a všechny úspěšně, žádné stížnosti nebyly.

Teď chce, abych problém vyřešil já. Co dělat??

Myslel jsem, že je možné vypočítat kapacitu mřížek a vypočítat, kolik potřebujete pro jejich odsávání, nainstalovat ještě jeden a pak se strop nenafoukne, ale je to tak v praxi??

Ne. Odstranění stropu. Nechte zákazníka zaplatit za vše, co vypadá špatně

Ukazuje se, že profil bude muset změnit stěnu, a opět náklady na zákazníka pro odstranění panelů.

V tomto případě je pro mě důležité vědět, kdo je za toto neštěstí zodpovědný, abych mohl navrhnout řešení problému.

V tělocvičně přilepili na stěnu stokilový průměr. Už si nepamatuji kolik, ale moc to nepomohlo

Člověk celý problém je, že klient mě viní ze všeho, že jsem ho musel varovat, i když jsem to neviděl, a jak jsem měl vědět, že tam měl něco odtlakovaného za panely. Ano, a to bylo v panelech, výhodou je, že je můžete nechat a neobtěžují je odstranit, což jsem udělal opakovaně a všechny úspěšně, žádné stížnosti nebyly.

Teď mi říká, abych problém vyřešil. Jak je to možné?? Napadlo mě, že by bylo možné vypočítat kapacitu mřížek a spočítat, kolik jich potřebujete pro jejich odsávání, nainstalovat o jednu víc a strop se pak nenafoukne, ale je to v praxi možné?? Ukázalo se, že profil bude muset změnit stěnu, a opět náklady na zákazníka odstranit panely.

Jsem v tomto případě, je důležité vědět, kdo je zodpovědný za toto neštěstí tak říkajíc nabídnout řešení problému.

Pokud jste s klientem uzavřeli smlouvu. Přečtěte si.Všechno musí být napsáno. stěny jsou připravené, měly by být. Děláte strop, ne renovaci

V tomto případě je důležité vědět, kdo je za incident takříkajíc zodpovědný, a nabídnout řešení problému.

Jak by to mohla být vaše chyba?? Pokud do podhledu zatéká a napínací strop je zatopen, je to i chyba dodavatele stropu? pracujete na základě smlouvy? Pak se obraťte na soud, pokud má klient málo peněz.

Pokud jste se zákazníkem podepsali smlouvu. Přečtěte si.vše musí být předepsáno tam. stěny jsou připravené, měly by být. Děláte strop, ne renovaci

Přesně tak))) Udělal jsem to bez smlouvy, odhad je hodil všechny spokojené, pak jsem to udělal, dostal jsem platbu za 10 dní, faktura uvedla 7 dní, 8. den, poslal jim upomínku, pak dostal jejich odpověď, že peníze nemají uvedeny, protože strop je vyfouknutý a jako teď je uvedli, ale řekl mi, abych vyřešil problém, pak jsem tyto větrací otvory lepil, měsíc prošel a dnes znovu od nich e-maily, že žádný výsledek.

odsavače par nemusí být vzduchotěsné a strop bude při jejich zapnutí vždy nafouknutý, protože odsávací ventilátor bude do prostoru neustále vhánět vzduch. to je problém ventilační společnosti (nebo co to je). Pokud při aktivaci ventilačního systému fouká vzduch, jedná se s největší pravděpodobností o tento případ. Nechte je opravit větrání (mělo by být standardně vzduchotěsné bez jakýchkoli varování) a budete požádáni o demontáž a instalaci stropu, abyste měli přístup k opravě jejich závad. Cenu si určujete sami v závislosti na složitosti a časové náročnosti

A nejste jasnovidec, abyste předpokládal, že byla přerušena ventilace a teď bude foukat do stropu.

můžete mít také vzduchotěsné větrací otvory a strop se po jejich zapnutí nafoukne, protože větrací otvory budou neustále pumpovat vzduch do stropu. to je problém pro lidi, kteří se zabývají ventilací nebo čímkoli jiným. pokud se při zapnutí ventilátoru vyfukuje, je to pravděpodobné. nechte je opravit ventilaci (standardně musí být vzduchotěsná bez jakéhokoli upozornění) a oni demontují panely, aby vám umožnili přístup k opravě jejich závady. cenu si stanovíte sami, v závislosti na náročnosti a čase, a nejste jasnovidec _ předpokládáte, že se ušetřilo na větrání a teď se strop rozbije.

Odsavač par je v kuchyni, samotná hala má tvar písmene G a vedlejší kuchyň toto písmeno G doplňuje do čtverce. Říká se, že pokud jsou dveře do kuchyně zavřené a okno v kuchyni otevřené, je to v pořádku. Otevřete dveře do haly, zavřete okna a strop bude žít.

Chystám se jít dnes večer a uvidíme, co řeknou, ještě jsem jim nic nenapsal, ale jako možnosti zvažuji následující: 1. zkuste provést výpočet (odsávané m3 vzduchu a správná velikost větracích mřížek pro stabilizaci, odsávané m3 = odsávaný vzduch zvenku, jejich instalace). 2. Strop se odstraní a vše se zaizoluje, následná instalace stropu. 3.Pokud varianta 1 nemá požadovaný účinek, ponechte ji tak, jak je, nebo ji ponechte tak, jak je.

Příčiny deformace plechu

PVC fólie není tuhý materiál, takže napínací strop se může pohybovat nahoru a dolů. Někdy je účinek velmi silný. Tkanina stropu se nafoukne natolik, že to vypadá, jako by se v ní shromažďovala voda. Nebo se přitiskne k desce do té míry, že je patrné zapuštění a dokonce i drsnost desky. Tím trpí nejen estetika: při příliš velkém tahu se fólie může roztrhnout v důsledku kontaktu s ostrými rohy a výraznými nerovnostmi. Podívejme se blíže na příčiny zatahování a nafukování povrchu stropu.

Trhliny ve stěnách a podlahové desce

První z možných příčin je netěsný strop. Je narušen:

  • Praskliny nebo díry v deskách;
  • špatně utěsněné spáry se stěnami;
  • otevřené technologické otvory (např. větrací a elektrické kanály, topné potrubí).
READ  Je možné upravit stmívač rychlosti ventilátoru

Do bytu tak může vnikat vzduch z ulice a naopak. Je způsoben rozdílem teplot a tlaků.

Pokud vítr fouká zvenčí, nasává vzduch a nafukuje strop. A když zvenčí fouká vítr, strop se stáhne a přilepí k povrchu. Druhý případ je v principu podobný kuchyňskému odsavači par. Tento efekt je patrnější v zimě, kdy jsou větší teplotní rozdíly.

Výsledné proudění vzduchu je poměrně silné. Pokud zvednete fólii v blízkosti lustru, skvrn nebo jiných otvorů, uvidíte, že fouká zpod napnutého stropu.

Někdy se fólie deformuje i při zapnutí odsávacího ventilátoru (i když není v kuchyni, ale v pokoji nebo na chodbě). Ovlivňuje proudění vzduchu v celém bytě.

Průvan a studený vzduch

I v tomto případě je těsnost ovlivněna, ale z jiného důvodu. kvůli větrání. Při otevření okna vniká do místnosti studený vzduch. Teplý vzduch stoupá vzhůru a tlačí na fólii, čímž se napnutý strop přilepí k betonové desce. V zimě, za mrazivého počasí, je účinek silnější.

Pokud jsou okna zavřená, teplota v místnosti se postupně vyrovnává. Teplý vzduch přestane tlačit na plátno, fólie se začne vyprazdňovat a klesne zpět na své místo. Při dalším vysílání se situace opakuje.

Prodyšný strečový strop

Nedávno jsem si nechal v místnosti (plocha 20,5 m2) nainstalovat napínaný strop. Všiml jsem si, že strop jako by dýchal. Někdy se může trochu prohýbat (zejména lustr a menší stěna). Otevření okna trvá asi 30 sekund. strop je dokonale rovný. Zavřete okno a po 30 sekundách. znovu se prohýbá. Pozorováno, není vždy. Někdy je rovnoměrný a napjatý, i když je okno zavřené. Zřejmě se „nafoukne“ některými trhlinami a za určitých okolností se „vyfoukne“. Otázka. Je to chyba instalátorů a jak se s tímto efektem vypořádat??

Mám stejný příběh žil v nejvyšším patře, když silný vítr, strop je foukané, volal mistra, který instaloval řekl, že můžete nainstalovat něco jako větrání v rozích a vše bude v pořádku Myslím, že není chyba mistra

Alexey7 napsal(a) zavolal mistrovi, který to instaloval, řekl, že můžete nainstalovat něco jako ventilaci v rozích a vše bude v pořádku

Jednou se mi také stalo, že jsem při větrání, když jsem měl doma hodně hostů, udělal průvan. Zavoláno, nainstalováno. vše v pořádku již několik let.

Je tu jen vánek (průvan)! rohy je třeba zkontrolovat a utěsnit! Udělal jsem jich hodně. Nikdy předtím jsem nic takového nezažil.)

Nyní, při zpětném pohledu, Myslím, že to bylo nutné, kde křižovatka desek podél okna s montážní pěnou. Co však nyní udělat pro nápravu situace?? SZS. Dům je prefabrikovaný. Ve druhé místnosti (menší) je to v pořádku

Příliš drahé a drastické řešení. Dnes jsem čekal na údržbáře. Není tomu tak. Ani nezavolal, že nemůže. Nerad si zahrávám s lidmi, kteří to dělají. Přemýšlím, že si tyto difuzory koupím a nainstaluji je sám. Podíval se na technologii instalace internetu, jako by vše bylo jednoduché.

Pracuji v oboru napínacích stropů. ZDE JE SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ. Strop se nafoukne a vyfoukne, pokud se otvor ve stropě pod lustrem (v překrytí) neapenituje. Kdyby ano, nestalo by se to

Nejde jen o tuto díru, která fouká. Například ze škvír mezi stropem a obklady na straně do ulice nebo přes stoupačku radiátoru. Proč když jen lehce otevřu okno, doslova za 30 vteřin je strop opět vytažený nahoru? Myslím, že jak píše Alexey7, je třeba provést dodatečné větrání. To jen nevím, kolik otvorů je potřeba, kde je správně udělat a jak je udělat. ZS. Neměl by mě instalátor na tuto možnost upozornit??

Neodpovídá za utěsnění příček a spár mezi dlaždicemi. Ale měl jsem tě varovat. Pokud je to možné, vždy vyplníme všechny díry a praskliny.

Našel článek na internetu o mém případu potolkyy/ustanovka-ventilyatsionnoj-reshetki/ Říká, že instalace difuzorů pro větrání musí být poskytnuta předem pod ním vložení. A nyní, co lze udělat? Strop demontujte a znovu sestavte? ZS. V tomto případě je to stále chyba instalátora. Měl na tento efekt upozornit a navrhnout, aby se tento difuzor vyrobil. Ale pochybuji, že to teď přizná.

)))) Odstraňte lustr! Otevřete okno a podívejte se. ať už je nafouknutá, nebo ne! Možná bude stačit díra v rohu za závěsem!

S takovými správnými odpověďmi raději neříkejte, že stropy děláte sami. Může být více než jeden otvor.

K dispozici jsou malé kulaté větrací mřížky pro napínané stropy s montážním kroužkem 58 mm. Pouze pro členy konstrukčního fóra přilepili kroužek lepidlem na sekundy, vyřízli otvor uvnitř kroužku řezačkou na krabice, přichytili mřížku.

myxatrup napsal(a) pouze pro členy konstrukčního fóra, přilepil kroužek sekundovým lepidlem, vyřízl otvor uvnitř kroužku kancelářským nožem, nacvakl mřížku na

A řemeslník mi řekl, že 300 jeden otvor 🙂 Nejdřív jsem uvažoval, že to udělám sám, ale rozhodl jsem se hrát na jistotu

Právo. je to cena práce, mříž je zdarma. Moje odpověď má spíše pomoci s tímto poměrně jednoduchým problémem a nemusí být nutně užitečná pro vás, ale ostatní členové fóra by mohli určitě. A není to pro darmožrouty (musíte si to nainstalovat sami), ale kde tuto věc sehnat. To je problém. Posledních několik let jsme se specializovali na věci, které v obchodech jen těžko koupíte. prostě neexistují.

Zadal jsem. Objeví se jeden inzerát na napínací stropy. Zdá se, že nic takového nemohu najít. Pokud někdo ví, prosím, hodit dolů odkaz na obchod prodávající podobné příslušenství maloobchodní.

Pokud někdo ví, kde si můžete koupit difuzory pro podhled (jako na fotografii myxatrup) v Sormovsky, Moskovsky, Kanavinsky, Sovětský nebo Nižnij Novgorod okres, prosím, nahlásit. Myxatrup je prodává, ale musí jít do okresu Avtozavodsky, což je pro mě docela problém.

Takže jste téměř všechny okresy, Nevím, kam jdete, ale já, například, Autozavodskiy je mnohem jednodušší než v Nižním Novgorodu.a v čem je problém.

Bydlím v Sormovu, pracuji na ulici Ulica Sorkovskaja. Osharskaya. V centru města si je mohu vyzvednout v době oběda, dole cestou z práce nebo o víkendu. Ale v Avtozavodu nemají čas po práci (v obchodě myxatrup až do 17-00) a o víkendech opravdu nechci jít tak daleko záměrně

V Burnakovského budově market box 86 Vladimir. Pracujte sedm dní v týdnu. Jediná prodejna ve městě, která prodává příslušenství pro napínací stropy na místě, které je přístupné veřejnosti. Ceny jsou nízké. Tato mřížka má pouze 25-30 p.

Burnakovsky trh je nejlepší, zejména pro sormovich.dostal na autobus 25, do Oka-LADA a tam pěšky nebo nyní autobus jezdí tam (číslo nepamatuju) přímo na trh.

Včera jsem prohledal celý internet, obvolal několik obchodů. Ve městě Nižnij Novgorod není žádný obchod s doplňky pro napínací stropy. Našel jsem jen pár společností, ale ty pracují s právnickými osobami. osoby a velkoobchod. Všechny specializované prodejny prodávají příslušenství pro běžné větrací systémy. Na skladě mají spoustu různých větracích mřížek a difuzorů, ale to je větrací mřížka s kroužkem pro montáž na podhled, jako na fotografii myxatrup, nikdo nemá. To je pravděpodobně způsobeno tím, že výrobky z napínacích stropů se prodávají ve velkém pouze firmám, které je instalují. A mezi jednotlivci. Poptávka po nich je velmi nízká. Děkujeme myxatrup za tip na Burnakovo trh. P.s. ale narazil jsem na několik prodejců, kteří tyto produkty prodávají.

READ  Pískání kotle při zapnutí teplé vody

Nafouknutý nebo zatažený napínací strop

Napínané podhledy z PVC mají mnoho pozitivních vlastností, z nichž nejdůležitější je jejich dokonale hladký povrch a vynikající vzhled.

Napnutím fólie se dosáhne dokonale rovného a hladkého povrchu stropu. Tato konstrukce vám bude spolehlivě a dlouhodobě sloužit pouze tehdy, pokud bude absolutně vzduchotěsná. Pokud však stropní konstrukce není vzduchotěsná, může se napínaný strop nafouknout i při zavřených oknech a bez zjevného důvodu.

Proč se napínací strop nafoukne?? Důvodem je průvan ve stropní konstrukci.

Abyste se v budoucnu vyhnuli provozním problémům, měla by být napnutá tkanina vždy chráněna před větrem mezerami v hlavním stropě. Pokud se tak nestane, budou při každém otevření dveří nebo okna proudit v prostoru mezi podlahami nebo ve stropech podkroví vzdušné proudy, a strop se tak bude nafukovat. Podle toho, odkud vítr fouká, se strop naplní vzduchem nebo se nasaje.

Během procesu zatahování se fólie pevně přitiskne k povrchu podhledu a obalí vše, co se pod ní nachází. všechny systémy a komunikace skryté za ní. elektrické rozvody, všechny druhy spojovacího materiálu atd.д.

Vzduch ve stropě vypadá, jako by se pod stropem nafoukla bublina. Vizuálně samozřejmě nebudou oku lahodit jak vzduchové bubliny a netěsnící elektroinstalace, tak vlny, vrásky a nepravidelnosti na stropě.

Kromě nevábného vzhledu může vzduch ve stropě způsobovat také nepříjemné zvuky, šustění a dokonce praskání stropní konstrukce.

Kromě estetického vzhledu a nepříjemných zvuků mohou stropní desky způsobovat také problémy, které mohou vést až k prasknutí desek.

Jednou z příčin nafukování a zatahování napínaného stropu jsou stropní mezery a mezery ve stropní konstrukci. Při smršťování budovy se objevují trhliny. Pro napínací stropy platí stejný princip jako pro kuchyňské odsavače. Rozdíl teplot a tlaků mezi místností pod a nad stropní konstrukcí z PVC způsobuje proudění vzduchu.

Existují dvě možnosti řešení tohoto problému.

První možností je odstranit strop z PVC, opravit případné nedokonalosti a mezery v betonovém stropě a poté znovu nainstalovat fólii. Jedná se o poměrně složitý a časově náročný proces. Demontáž a opětovná montáž stropu a hledání podkladu může zabrat spoustu času a peněz.

Profesionální řemeslníci doporučují účinnější a méně problematickou metodu. instalaci difuzorů nebo větracích mřížek do PVC krytiny. Mřížky umožňují bezproblémový odchod vzduchu ze stropu, čímž zabraňují protáčení stropu a tvorbě vrásek. Po instalaci difuzorů se strop stává netěsným a vzduch může snadno procházet žaluziemi do místnosti nebo z místnosti ven a strop zůstává v původní podobě.

Nejčastěji se instalují 1 nebo 2 mřížky na jeden list. Jejich počet závisí na velikosti místnosti a intenzitě proudění vzduchu v ní. Náklady na instalaci větracích otvorů. 300rub./pc.

Často se stává, že zástupci některých nedostatečně profesionálních a nekompetentních firem tvrdí, že problémy s nafouknutými stropy nelze vyřešit instalací větracích mřížek a pomůže pouze nákladné odstranění a opětovná instalace stropu. Nevěřte tomu.

Specialisté společnosti Home Comfort rychle a profesionálně provedou veškeré práce spojené s instalací a montáží difuzorů. Stačí kontaktovat naše manažery na uvedených telefonních číslech nebo nám napsat prostřednictvím chatu či našich webových stránek.

Větrací mřížky (difuzory) se instalují do stropní konstrukce z PVC až po instalaci. Po obvodu mřížek jsou nalepeny výztužné kroužky, které zabraňují praskání stropního pláště. Poté se mřížka vloží do kroužku. Chcete-li zachovat krásný vzhled, je nejlepší zvolit difuzor, který odpovídá barvě stropu. Mřížky by měly být umístěny v rozích místnosti nebo za záclonami.

Obrácením se na společnost Home Comfort získáte záruku skvělého výsledku! Naši specialisté vám vždy rádi pomohou. Náš tým se skládá výhradně z opravdových řemeslníků s minimálně 8letou praxí. Veškeré práce provádějí naši odborníci na nejvyšší úrovni!

Nafukování nebo zatahování napínacího stropu

Nadmutý nebo zatažený strop. proč a co dělat?

Napínané podhledy z PVC mají mnoho výhod, především dokonale rovný povrch a atraktivní vzhled.

Dokonale rovného a hladkého povrchu stropu se dosáhne silným napnutím fólie. Tato konstrukce vám bude spolehlivě a dlouhodobě sloužit pouze tehdy, pokud bude absolutně vzduchotěsná. Pokud je však těsnost stropní konstrukce z nějakého důvodu narušena, může se napínaný strop nafouknout i při zavřených oknech, a to bez zjevného důvodu.

Proč je tedy strop nafouknutý?? Důvod: průvan.

Aby se předešlo pozdějším provozním problémům, musí být podhled chráněn proti působení větru mezerami v hlavním podhledu. Pokud se tak nestane, budou při každém otevření dveří nebo okna proudit v prostoru mezi podlahami nebo ve stropě podkroví vzdušné proudy, a tím se strop nafoukne. Podle toho, odkud vítr fouká, se strop naplní vzduchem nebo se nasaje.

Při vtahování vzduchu se fólie těsně přimkne k povrchu podhledu a obepne vše, co se nachází pod ní. všechny systémy a inženýrské sítě skryté za ní. elektroinstalace, nejrůznější upevňovací prvky atd.д.

Vzduch ve stropě vypadá, jako by se pod stropem nafoukla bublina. Vizuálně samozřejmě vzduchové bubliny, vedení, vlny, vrásky a nepravidelnosti na stropě nebudou oku lahodit.

Kromě nevábného vzhledu může vzduch v deskách také způsobovat hluk, šustění nebo dokonce chrastění stropu.

Kromě nepříjemného estetického vzhledu a hluku mohou napjaté stropy způsobit i vážnější problémy, a to až do vzniku stropní mezery.

Jednou z příčin nafouknutého a zataženého stropu je přítomnost děr a trhlin ve stropě. Během smršťování budovy se objevují trhliny. Pro napínací stropy platí stejný princip jako pro kuchyňské stropy. Rozdíl teplot a tlaků mezi místností pod a nad stropní konstrukcí z PVC způsobuje průvan vzduchu.

Problém lze řešit dvěma způsoby.

První možností je odstranit strop z PVC, opravit případné nedokonalosti a mezery v betonovém stropě a opětovně nainstalovat fólii. Jedná se o poměrně složitý a časově náročný proces. Demontáž a opětovná instalace fólie a samotný proces vyhledávání a odstraňování podkladu mohou být časově i finančně náročné.

Profesionální řemeslníci doporučují účinnější a méně problematickou metodu. instalaci difuzorů nebo větracích mřížek do stropu z PVC. Mřížky umožňují bezproblémový únik vzduchu ze stropní krytiny a zabraňují nafouknutí stropu a vzniku vrásek a nerovností. Po instalaci difuzorů již není pás vzduchotěsný a vzduch může snadno procházet mřížkami do místnosti nebo z ní ven, takže strop zůstane v původním stavu.

Nejběžnějším řešením je instalace 1 nebo 2 mřížek na strop. Jejich počet závisí na velikosti místnosti a na intenzitě proudění vzduchu v místnosti. Cena instalace větracích otvorů. 300rub./pc.

Může se stát, že některé nedostatečně odborné a nekompetentní firmy pro montáž napínaných podhledů tvrdí, že problém nafouknutých podhledů nelze vyřešit instalací větracích mřížek a pomůže pouze nákladná demontáž a opětovná montáž podhledů. Nevěřte tomu.

Specialisté společnosti Home Comfort provedou všechny práce rychle a profesionálně, aby mohli difuzory nainstalovat a namontovat. Stačí kontaktovat naše manažery telefonicky nebo nám napsat na našich webových stránkách či chatu.

Větrací mřížky (difuzory) se po montáži instalují do stropní konstrukce z PVC. Po obvodu roštů jsou nalepeny výztužné kroužky, které zabraňují praskání stropní krytiny. Mřížka se poté vloží do kroužku. Chcete-li zachovat krásný vzhled, je nejlepší zvolit difuzor, který odpovídá barvě vašeho stropu. Mřížky je nejlepší umístit do rohů místnosti nebo za záclonové lišty.

READ  Programy pro nastavení otáček ventilátoru

Obrácením se na společnost Home Comfort Company zaručeně získáte skvělé výsledky! Naši specialisté vám vždy rádi pomohou. Náš tým se skládá výhradně z opravdových řemeslníků s minimálně 8 lety zkušeností. Veškeré práce jsou prováděny našimi specialisty na nejvyšší úrovni!

Pokud máte problémy s nafouknutými stropy. kontaktujte nás, přijedeme, poradíme vám a opravíme je!

Tento materiál vám dává odpověď na otázku. co můžete dělat, když se váš napínací strop roztahuje nebo zatahuje?

Důvod

Tento jev mohou vyvolat otvory mezi stropními deskami a stěnami, větracími šachtami a větracími otvory. Při smršťování domu se mohou objevit trhliny. Abyste pochopili, proč napínací strop fouká, stačí si vzpomenout na princip, na kterém fungují odsavače v kuchyních. Trakce je způsobena rozdílem teploty a tlaku vzduchu mezi místností a vnějším prostorem. U nafouknutých stropů dochází k opačnému efektu: vzduch je nejen vysáván, ale také vháněn z otvoru.

Problém lze řešit dvěma způsoby. List můžete odstranit, problém vyřešit a znovu jej položit. Takový přístup je však nákladný, nehledě na to, že je problematický. Odborníci obvykle doporučují účinnější způsob. instalaci větracích mřížek. Napínací strop umožňuje volný únik vzduchu.

Obecné rčení, že prevence je lepší než léčba, platí beze zbytku. Objednáním instalace u nás předejdete mnoha problémům, které často vznikají při instalaci sponkové technologie (klínu). Profesionální zpracování zaručuje dlouhou životnost a vynikající vzhled. Chcete-li kvalitní instalaci, obraťte se na naše odborníky! Více informací o explozích při instalaci napínaných podhledů.

zapnutí, odsávacího, ventilátoru, napnutý, strop

Napínací stropy „přiléhají“ ke stropu. Kdo jiný to takhle má??

Skutečný problém spočívá v tom, že při otevřeném okně je plech přitlačen ke stropní desce (9 z 25). Vše, co je skryté, jako jsou přepážky, dráty, dřevěné spojovací prvky atd., je odkryté. Pomalu se jakoby vysouvá. Po zavření okna zmizí za méně než minutu. Už teď je tam díra. Myslel jsem, že moje instalace byla chybná. Stejně jako v kuchyni, kde se lesklý. Nic takového neexistuje.

Ale soused (12 z 25) to samé, látka je v dírách. Plátno je lesklé.

Kdo další ji má? Co je to s námi?? Jaká je fyzika procesu? Proč instalatéři nevarovali.

Máme to samé, jen v místnosti naopak strop vyletí do vzduchu a v kuchyni se stáhne))) Vyřešil problém, vytáhl reflektor, nyní strop v díře.

Problémem jsou napínací stropy, ale v krajním případě je třeba světla odstranit

O takové situaci slyším poprvé, je to velmi nepříjemné. A toto je to, co vyhledávač na toto téma našel:

Příčina spočívá v netěsnosti vnitřního prostoru podhledu. Někde tam je průvan. Т.е. otvor do venkovního prostoru nebo do sousední místnosti. Jakmile otevřete dveře nebo okno, tlak pod napnutým stropem se zvýší a tlak uvnitř klesne, což způsobí, že se látka přilepí ke stropu. Jinými slovy, vzduchová hmota má tendenci pronikat otvorem ve stropě, ale stojí v cestě napnutému stropu.

Tento problém lze řešit dvěma způsoby:

První metoda. Na povrch stropu je nutné nainstalovat (přilepit) malé větrací mřížky. To umožní, aby vzduchová hmota volně procházela stropem a nebyla nasávána. Tato metoda je poměrně jednoduchá a nevyžaduje zapojení odborníků, ani velké finanční výdaje, ale kazí původní vzhled nových stropních větracích mřížek. Kromě toho se při otevření dveří a oken v místnosti vždy objeví „sifon“.

Druhý způsob. Odstraňte napínací stropní tkaninu, najděte „otvor“, tj.е. První metodou je odstranění nataženého stropního podhledu a nalezení „dírky“, tj. těsnosti spoje mezi stropem a základovou deskou, a její vyplnění stavební pěnou, aby se zabránilo průchodu vzduchu stropem. Pak látku vraťte na místo. Tato metoda je dobrá v tom, že vzhled stropu neutrpí, ale odstranění a instalace látky bude stát pěkný peníz. Kromě toho. ne vždy je možné fólii odstranit.

Nedostatečná vzduchotěsnost v oblasti nad fólií

To je první a poměrně častý problém. Kvůli nedostatečné vzduchotěsnosti dochází k „úniku vzduchu“. Z nějakého důvodu je v místnosti průvan.

Může se jednat například o neustálé otevírání oken nebo dveří a provoz odsávání nebo ventilátoru. Vizuálně to vypadá, jako by byl strop nafouknutý jako plachta na lodi, ale někdy se může stáhnout až ke stropu místnosti. Tento problém můžete a musíte překonat.

K tomu slouží difuzory (větrací kanály). Jejich hlavní výhodou je, že jsou prakticky neviditelné. Pokud chcete instalovat napínané stropy v dřevostavbě, na půdě, balkoně nebo lodžii, je třeba tomu věnovat zvláštní pozornost.

Co dělat, když se podhled prohýbá?

Postup odstranění následků porušení geometrie je ve všech případech přibližně stejný:

  • V přítomnosti řemeslníků zkontrolujte povahu poškození;
  • Zjistí se příčina prověšení stropu a vypracuje se odhad opravy;
  • Dekorace je znovu instalována na náklady viníka.

Poškození se samozřejmě můžete pokusit opravit vlastníma rukama, zejména v situaci, kdy se strop prohýbá v předvečer důležité události a vy prostě nemáte čas bojovat s neopatrnými sousedy nebo řemeslníky. Pokud se okraj harpuny odlepí, můžete část okraje zalepit lepidlem

Pokud harpuna odpadne, můžete část okraje zalepit lepidlem

Odstranění vody

Pokud se strop propadá v důsledku zaplavení, nemá smysl čekat na příjezd odborníků. Čím déle je vinylový napínaný strop zatížen, tím vyšší je riziko protržení povrchu.

Odvodnění pouze pomocí trubky procházející otvorem pro svítidlo

Chcete-li odstranit vodu, která se nahromadila na stropě, je nejlepší svítidlo demontovat nebo odstranit malou část fólie na rámu. Poté pomocí gumové hadičky a nádoby vypusťte co nejvíce vody. Obnovení a vyrovnání dekoru řemeslníky.

Úklid profilu a stěn

Pokud stěny nevydrží natažení vinylové fólie, je třeba rám přenést na povrch stropu. Převrtání upevňovacích bodů do větší hloubky obvykle situaci výrazně nezlepší, zejména pokud je stropní dekor na stěnách rámového typu nebo montovaných ze sádrových bloků prověšený.

Oprava problémů s harpunou a profilem

Jediný způsob, jak problém vyřešit, je odstranit strop a znovu nainstalovat bagety na podkladový profil. Nejčastějšími příčinami prověšení stropu jsou deformace nebo uvolnění harpuny. Distanční vložky zmenší vnitřní velikost rámu, což umožní opětovné nalepení harpunové pásky a tím i opětovnou instalaci nataženého dekoru. V tomto případě se na podkladový profil dodatečně nalepí stropní lišta.

Na malém prostoru lze instalovat další hmoždinky

Jak se vypořádat s větrem

Vinylová fólie je zcela nepropustná pro vzdušné proudy. Pokud se strop prohýbá, znamená to, že je zřejmě třeba přepracovat ventilační systém v místnosti. Abyste se podobným problémům v budoucnu vyhnuli, stačí na podhled nainstalovat dvě větrací mřížky. Někdy problém zmizí instalací několika dalších stropních svítidel.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS