Podložka pod indukční varnou desku pro to, co potřebujete

Co lze bezpečně vložit mezi litinovou pánev a indukční skleněnou desku, aby nedošlo k poškrábání??

Přestěhovala jsem se do nového bytu a byla mi nainstalována nová indukční varná deska se skleněnou deskou. Bohužel se zdá, že sklo se snadno poškrábe: už má viditelný škrábanec (pravděpodobně jsem ho způsobil já, ale nevím, co ho způsobilo). Proto nechci dávat litinovou pánev Lodge (s hrubým dnem) přímo na ni. Našel jsem několik stránek, kde se píše, že poškrábání snadno zabráním tím, že mezi litinovou pánev a skleněnou poklici vložím něco jako papírové utěrky, noviny nebo pergamenový papír, pokud se nebudu příliš zahřívat. ,

To je však v podstatě účel mé litinové pánve: smažit maso při velmi vysoké teplotě.

Použil někdo úspěšně některý z výše uvedených předmětů jako ochrannou vrstvu mezi litinovou pánví a indukčním skleněným víkem při propíchnutí při velmi vysoké teplotě?? Nebo je ještě vhodnější jiná vrstva?

Pokud se vám nepodaří najít řešení pomocí sporáku, lze to obejít tak, že pánev předehřejete v troubě, pak ji vyjmete z trouby a opečete ji, zatímco je pánev na horké podložce. litina si zachovává značné množství vysokoteplotních. To samozřejmě platí pouze pro menší množství masa, ne pro čtyřkilové steaky.

@JohnFeltz: díky za návrh, ale při vaření pro více lidí najednou by to bylo asi velmi těžkopádné. 🙁

Před časem se objevily dvě otázky týkající se tohoto scénáře: vaření.stackexchange.com/questions/22660/ ;.stackexchange.com/q/4734/67. Myslel jsem, že je tu zmínka o pergamenovém papíru, ale nemůžu to najít.

A abych doplnil svou odpověď z jednoho z nich. Moji sousedé používají litinu na skleněné (odporové) troubě již více než 7 let (většinou tam žije 12″ pánev) a neměli žádné problémy. V každém případě je to lepší než moje trouba bez skleněného odporu, protože si nemyslím, že by potřebovali zadní stranu pánve znovu posypat (zatímco moje se odírá, pokud ji každý rok znovu neposypu)

@Joe: Na staré sklokeramické desce jsem používala litinovou pánev už nějakou dobu bez škrábanců, ale na nové indukční desce jsem si (pravděpodobně) poškrábala už několik dní, aniž bych si toho všimla. Různí výrobci pravděpodobně používají různé typy brýlí?

Nevím, jestli to bude fungovat i na vaší indukční varné desce, ale já jsem použila velmi starý a opotřebovaný silpat, silikonový tác. Mám starou indukční varnou desku a použila jsem silpatu na ochranu varné desky před poškrábáním a před rozstřikováním jídla/oleje, které se často stává, když vařím. Neměla jsem žádné problémy, pokud je pánev, kterou používáte, připravená na indukci a silpat je poměrně tenký. Ale moje indukční varná deska je dost stará a na nových by to nemuselo fungovat.

podložka, indukční, varnou, desku

A co se hodí na pečení? Nikdy jsem nepoužívala patentované podložky Silpat, ale všechny mé silikonové podložky na pečení (podložky, plechy) jsou určeny pro maximální teplotu 250 °C.

Mám speciálně vyrobenou silikonovou podložku pro indukční varnou desku, funguje skvěle, běžný silikonový plech do „trouby“ by měl fungovat téměř stejně dobře (myslím, že jsou trochu silnější, ale mělo by to být v pořádku)

Nikdy jsem se na indukci nespálil, můj sporák nemá dostatečný výkon, ale máte pravdu o 250 nebo 480 stupních Fahrenheita pro maximální teplotu. Silpat, který mám, je docela starý, z počátku 80. let, prostě tam jen tak ležel a já jsem si říkala, že ho vyzkouším, aby se nerozstřikoval a nepoškrábal indukční desku, ach, tak dávno. Ale protože to fungovalo, nehledal jsem něco tenčího, ale dnes jsou mnohem tenčí listy.

Můžete použít tenký měděný kotouč.

Měď má mnohem vyšší teplotu tání než hliník (1,984ºF nebo 1,084ºC oproti 1221ºF nebo 661ºC), není feromagnetická a tenký (0,025″ nebo méně) plech by neměl ovlivnit magnetické pole indukované v železné pánvi.

Tuto metodu jsem nezkoušel, ale je vědecky podložená a také nákladově efektivní, stojí přibližně 25 dolarů.

Měděný povrch lze brousit do hladka a lze jej použít podobně jako rozptylovač tepla. Dno litinové pánve by se nemělo zahřívat, protože indukční hořák by neměl vytvářet magnetické pole v samotném měděném plechu. Měď se zahřívá pouze vedením nebo sáláním z litinové pánve.

Ahoj Sarah. Vítejte v SA! Upravuji vaši odpověď s odstavci pro snadnější čtení. Dobré používání SI i angličtiny. Odpovídejte dál!

Teplo se ve skutečnosti vytváří také vířivými proudy v měděném materiálu. Proto bych tento přístup nedoporučoval. Mimochodem, železný hrnec se zahřívá jak hysterezním jevem (hlavní zdroj ohřevu, zatímco magnetická odezva. pod Curieho bodem) a vířivé proudy (způsobené střídavými proudy).

Ne, nepoužívejte papír ani textil, při teplotě výpalu masa se spálí. Hodí se pro nižší teploty, například pro vaření nebo pasírování zeleniny.

V tomhle horku se toho v domě moc nedá použít. Velmi tenké dřevo se nezapálí, ale zkroutí se. Kov je problematický, protože by mohl být feromagnetický a zahřívat se místo nočníku. V podstatě bude fungovat keramika nebo sklo, ale potřebujete dost tenké (zákon obrácených čtverců atd.). Д.), A sklo musí být tepelně odolné. Pokud tedy najdete opravdu tenké keramické dlaždice, může to fungovat, ale bude to trochu problematické (snadno se rozbijí). Břidlice by byla dobrým materiálem a pravděpodobně ji seženete dostatečně tenkou, ale budete muset zkontrolovat, zda nepoškrábe samotné sklo.

READ  Jaký vysavač je lepší než Samsung nebo Philips

Proto budete muset být kreativní. V obchodě s laboratorními potřebami byste mohli hledat něco užitečného.

Pánev můžete vyhladit pomocí smirkového papíru. Je zde však další problém, a to ten, že při zahřívání kovu se část kořenícího oleje stává opět tekutou, což ztěžuje odstranění skvrn ze skleněné varné desky.

Co je to adaptér pro indukční varnou desku?

Přístroj je disk se třemi vrstvami. Adaptér pro indukční varnou desku lze přirovnat k ocelovému sendviči. Základem je feromagnetická ocel, která je vysoce magneticky citlivá, extrémně pevná a odolná proti opotřebení.

Jak vypadá adaptér indukční desky?

Adaptér vypadá jako běžný ocelový kotouč o tloušťce 3 až 6 mm. Dvě vnější vrstvy jsou vyrobeny z feromagnetické oceli a střední vrstva je z hliníku. Indukční varnou desku lze vizuálně snadno zaměnit s pánví na palačinky, protože je vybavena rukojetí pro snadnější použití. Barva spotřebiče se pohybuje od světle po tmavě šedou a jeho průměr může být různý.

Jak funguje adaptér indukční varné desky?

Adaptér může nahradit magnetickou základnu, kterou je takové nádobí vybaveno. Uvnitř adaptéru je indukční cívka, která přenáší teplo z vařiče na skleněné, hliníkové, litinové nebo hliněné nádobí. Disk indukční varné desky se během ohřevu mění v hořák. Adaptér má tři vrstvy a díky střední vrstvě je teplo rozváděno rovnoměrně.

Adaptér pro indukční varné desky. Tipy pro výběr disku.

Moderní indukční varné desky jsou skvělé, ale vařit na nich můžete pouze se speciálním nádobím.

Pokud však použijete indukční desku Frabosk s feromagnetickým kotoučem, fungují všechny hrnce, konvice, hrnce a pánve.

Jak adaptér funguje, s jakými materiály je kompatibilní a kterou z variant nabízených v našem obchodě je nejlepší koupit?

Chcete-li se správně rozhodnout a naučit se tento spotřebič správně používat, aniž byste ho poškodili, postupujte podle těchto pokynů.

Konstrukce indukční desky Frabosk ? Adaptér pro indukční varnou desku je 3 mm silný disk s několika vrstvami. Silné kovové placky jsou vyrobeny na sendvičovém principu a obsahují feromagnetické vrstvy nebo jsou vyrobeny z feromagnetické oceli. Adaptér v podstatě nahrazuje magnetickou základnu, která je vyrobena na speciálním nádobí.

Indukční cívka pod sklokeramickou varnou plochou přenáší teplo na adaptér. Kovová základna disku se zahřívá a mění se v běžný elektrický hořák. Zahřívá nádobí, vaří, peče a dusí pokrmy přirozenou cestou.

Tento adaptér můžete bezpečně používat na indukční varné desce pro sklo, keramiku, hlínu, měď, ocel, hliník a litinu. Použití určitého typu nádobí musí být specifikováno při nákupu pohonu.

Jak vybrat adaptér? Průměr kotouče je důležitým parametrem! Adaptéry Frabosk pro indukční vařiče se dodávají v různých průměrech. Zvažte, k čemu adaptér potřebujete a na jaké varné zóně jej plánujete používat. Dno nádobí by mělo pokrývat alespoň 80 % plochy „placky“. Pokud je hrnec nebo pánev větší, bude vaření trvat déle. Závěr je jednoduchý. kotouč je třeba zvolit podle požadavků na minimální průměr dna nádobí a konvici, pánev nebo hrnec podle velikosti feromagnetického kotouče. Pokud máte více než jeden hořák, vyberte si podle velikosti pánve, kterou chcete přizpůsobit nové troubě. Například: Adaptéry o průměru 12-14 mm jsou vhodné pro konvice na kávu. Pánev o průměru 14 mm může mít průměr dna 13 až 17 cm. Pro kruh o průměru 22 cm se hodí pánve a hrnce se dnem od 18 do 26 cm. Pokud si chcete připravovat kávu ve varné konvici, můžete si pořídit malou, abyste nemuseli svou kuchyň obtěžovat těžkopádným příslušenstvím. Pokud jste si nedávno pořídili indukční varnou desku a chcete si ponechat svůj oblíbený kotlík, pánev wok, manti vařič nebo odšťavňovač, je to jiná věc. Adaptér pro přizpůsobení nižšímu průměru nádobí.

K čemu slouží a co je na rukojeti zvláštního?? Díky rukojeti lze adaptér varné desky Frabosk rychle sejmout z varné desky nebo přenést na jiný hořák. Rukojeť je odnímatelná, takže se snadno skladuje.

Něco dalšího, na co si dát pozor? Tloušťka disku závisí na výrobci. Čím tenčí je kovová „placka“, tím je obvykle levnější. Pokud potřebujete adaptér pro jeden nebo dva talíře pro příležitostné použití, můžete si koupit tenký adaptér. V případech, kdy se plánuje intenzivní používání, je však lepší koupit silnější desku. Někteří výrobci pokrývají indukční varné desky žáruvzdornou barvou nebo ochrannou vrstvou. Povlak nemá žádný praktický význam, ale chrání kov před žloutnutím, kterému se nevyhnete, pokud je dno nádobí zvoleného k vaření menší nebo na nástavec nepřiléhá dostatečně těsně. Podle zpětné vazby našich zákazníků disk Frabosk při neustálém používání obvykle získává nažloutlý nádech.

Pokud je pro vás možnost mytí adaptéru v myčce důležitá, ujistěte se, že to výrobce umožňuje. Povrch je však lepší čistit ručně.

podložka, indukční, varnou, desku

Jak správně používat adaptér? Nespěchejte hned nasadit adaptér na indukční varnou desku a začít experimentovat. nejprve si pečlivě přečtěte návod k obsluze. Obecná doporučení: 1. Průměr adaptéru musí odpovídat velikosti hořáku. 2. Dno použitého nádobí musí být rovné a hladké. Vařečky s kulatým dnem nejsou vhodné. 3. Rozbočovač indukčního vařiče musí být nasazen ihned po zapnutí vařiče a hrnec musí být ihned umístěn na rozbočovač. Nikdy nenechávejte adaptér na hořáku prázdný. 4. Nepoužívejte sporák na plný výkon. 5. Když je jídlo hotové, vypněte sporák, vyjměte pánev a položte adaptér na lůžko nebo na sousední hořák. 6. Nedotýkejte se adaptéru rukama ani jej nepokládejte na povrch, který není tepelně odolný, je velmi horký!

READ  Pánev Tefal je vhodná pro indukční vařič

Společnost Frabosk odmítá veškerou odpovědnost, pokud výše uvedená doporučení nebyla dodržena.

Frabosk je největším výrobcem indukčních systémů v Evropě. Desítky evropských firem instalují indukční dna na své nádobí z továren Frabosk. Společnost Frabosk je odborníkem na indukční systémy pro nádobí!

Mohu si ji vyrobit sám

Některé adaptéry na vaření stojí méně než 1000, jiné stojí 2-3krát tolik. Vyrobením disku můžete ušetřit na pořizovací ceně. Potřebujete kovovou destičku, která se přichytí k magnetu a nářadí. Pracovní kroky:

  • úhlovou bruskou vyřízněte placku požadovaného průměru;
  • brousit hranu;
  • Vyvrtejte otvory po celé ploše a umístěte je od středu podél poloměru;
  • Na spodní straně placky se podél otvorů vyříznou úhlovou bruskou drážky hluboké 2 mm;
  • zbruste konce a obě strany podomácku vyrobeného adaptéru;
  • Do čelní plochy vyvrtejte 5 mm hluboký otvor pro rukojeť;
  • Rukojeť je vyrobena ze dvou kovových ramen, jejichž konce jsou zasunuty do dřevěné tyče a jsou v ní vyvrtány dva otvory;
  • povrch kotouče odmastěte, zahřejte jej nad ohněm na 400 °C, poté jej potřete teplým lněným olejem a opět jej držte nad ohněm, dokud neztmavne;
  • Po vychladnutí odstraňte saze a saze z povrchu acetonem nebo benzinem.

Po 3 až 3,5 hodinách práce máte hotový adaptér pro indukční desku. Otvory a drážky v perforaci jsou určeny k odvodu páry v případě, že během vaření uniknou tekutiny.

Hliník

Hliníkové nádobí si díky magnetické desce zachovává indukční vlastnosti

Nádobí z litého hliníku od německého výrobce AMT Gastroguss se vyrábí ručně, což je v době masové výroby úžasný výkon. Jak každý ví, čistý hliník není pro indukci vhodný, ale díky 2 mm silné magnetické desce integrované do skříně je nyní nemožné skutečností. Jedinečnost výrobků AMT Gastroguss spočívá v tom, že nádobí má komplexní povrchovou úpravu sestávající ze čtyř vrstev: vrstvy oxidu titaničitého, která je tvrdostí podobná diamantu, antikorozní vrstvy, zesílené vrstvy s minerálními částicemi a vrstvy Lotan s antibakteriálním účinkem. Díky tomu je nádobí odolné proti poškrábání a snadno se čistí a myje.

Francouzské hliníkové nádobí Le Creuset má nepřilnavý povrch na vnější i vnitřní straně, který při správném používání a péči vydrží 30 let. Kolekce zahrnuje pánve se snadno ovladatelnými zakřivenými rukojeťmi z nerezové oceli, které se při vaření nerozpálí. Velké hliníkové pánve se skleněnými poklicemi a silikonem potaženými rukojeťmi jsou ideální pro dušení masa a zeleniny, vaření těstovin, obilovin a polévek.

podložka, indukční, varnou, desku

Jedním ze světových lídrů v oblasti indukčního nádobí je dánská značka Scanpan, která si nechala patentovat inovativní povrchovou úpravu hliníkového nádobí. Jedinečná nepřilnavá vrstva vám nejen pomůže vařit s minimem oleje, ale je také odolná vůči chemikáliím. Tyto pánve lze tedy snadno čistit bez obav o trvanlivost povlaku. Na pánvích Classic Induction lze vařit v úsporném režimu při nízkých a středních teplotách, protože uchovávají a rovnoměrně rozvádějí teplo po celém povrchu.

Ochranná rohož pro indukční vařič s elektromagnetickým zářením

Pro úplné informace o ceně a dodacích lhůtách pro Ochranná podložka pro indukční desku s elektromagnetickou troubou klikněte na „Přečíst si více“.

Ochranná podložka pro elektromagnetickou troubu, podložka pro indukční sporák, protiskluzová podložka pro indukční vaření, silikonová tepelně izolovaná podložka

Označené položky seznamu:

Protiskluzový design: indukční podložka je vyrobena z bezpečného silikonu, který neklouže, je omyvatelný, opakovaně použitelný a snadno se čistí. 2. Snadné čištění: silikonová indukční podložka se velmi snadno čistí. Obvykle je lze vyčistit opláchnutím vodou. Pokud je na nich mnoho mastných skvrn, můžete je setřít ručníkem s malým množstvím čisticího prostředku, abyste je zcela vyčistili! 3. Poskytovatel ochrany: Ochranná podložka může zabránit zašpinění a poškrábání indukčního vařiče a udržuje ho v čistotě, čímž prodlužuje dobu provozu. 4. Praktické použití: bezpečnostní podložky lze používat v mikrovlnných troubách, lednicích a troubách s teplotou do 480 °C. 5. Správná velikost: podložka se hodí na většinu indukčních varných desek a pomáhá držet pánev tak, aby se na jejím povrchu jídlo vařilo rovnoměrně. Specifikace: Název: indukční podložka pod varnou desku Materiál: silikon Velikost: jak je uvedeno na obrázku Odolnost proti vysokým teplotám: 250 stupňů Celsia

Seznam balení: 1 indukční vařič

Výrobek nelze používat na keramickém nádobí. A je vhodný pouze pro indukční varné desky.

Připomenutí vrácení peněz: Získání cashbacku při nákupu tohoto nebo jiného produktu na Aliexpressu. Klikněte na níže uvedený odkaz a na stránce, která se otevře, se přihlaste/registrujte a získáte podrobné pokyny, jak získat cashback při nákupu na Aliexpressu. Cashback v online obchodech

O balení, dodání a dalších vychytávkách. To je v pořádku! Obdrženo v nejlepším stavu, děkuji. Mimochodem, je to poprvé, co jsem si objednal spotřebiče z Aliexpressu a vše proběhlo v pořádku!)) O funkcích. lepší než. (Zveřejněno: 25.05.2022)

Nesledováno. Přijel asi za 2 měsíce do Brjanska. Obsahuje 2 skleničky, kapesníčky a červený provázek. Dobře zabalené. Žádné poškození. Děkujeme prodávajícímu. (Posted: 25.05.2022)

Objednal jsem si tato sluchátka z Aliexpressu s měsíčním dodáním do Vologdy. Dorazil dobře zabalený a nepoškozený. Při použití je zvuk čistý a hlasitý, je zde nastavení basů. (Zveřejněno: 25.05.2022)

Služba se vyvíjí podle potřeb spotřebitelů. Neustálé zlepšování a myšlenka promo kódů na vyhledávané zboží je vždy populární. Vždy spokojeni s obrovským sortimentem. (Posted: 25.05.2022)

Po zakoupení svého šestého iPhonu jsem se okamžitě rozhodl koupit ochranné sklo, jinak bych v případě rozbití musel zaplatit kulatou částku za opravu. A tak jsem si objednal tvrzené sklo. Co na to říct? (Zveřejněno: 25.05.2022)

Konstrukce a výhody speciální pánve na smažení

Teď už víte, proč byste si měli koupit novou indukční pánev, i když máte starou s magnetickým dnem. Toto speciálně navržené nádobí zohledňuje všechny vlastnosti indukčních varných desek. Je navržen speciálně pro vaření na elektrických sporácích s cílem snížit náklady na energii.

READ  Indukční talíř Schott Ceran Jak povolit

Vlastnosti feromagnetického dna

Moderní indukční pánve se vyrábějí se zesíleným vícevrstvým dnem, které se dodává v roztaveném a zapouzdřeném provedení. Vícevrstvá základna se skládá z několika druhů kovů, které jsou navrstveny na sebe. Tímto způsobem výrobce dosahuje rychlejšího zahřátí pánve, úspory energie ze zbytkového tepla a urychlení přípravy řady pokrmů.

V zapouzdřeném koláči je okrajová placka vždy z nerezové oceli, což je ideální materiál s vysokou magnetickou propustností. Palačinka je zapouzdřena kovy, které se rychle zahřívají, rovnoměrně rozvádějí teplo a udržují ho. Pro tyto aplikace je ideální litý a kovaný hliník.

U dražších řad se do středu základny přidává měděný disk, který urychluje ohřev. Některé modely mají přídavnou železnou vrstvu a vzduchový polštář uvnitř. Poznáte ji podle výrazné spodní části.

Technologie fúze je jednodušší a levnější. V tomto případě jsou teplovodivé kovy pájeny kováním ve fázi výroby. Vždy se jedná o maximálně tři vrstvy; v levných řadách jsou nutné dvě vrstvy.

Nejlepší na zapouzdřené základně je, že ji lze použít na téměř jakýkoli druh nádobí. Tato technologie se používá k výrobě hliníkových, keramických a litinových pánví různých velikostí pro indukční varné desky. K dispozici je dokonce nová generace silikonového nádobí pro všechny hořáky.

Význam rovného povrchu

Magnetický podstavec však není jediným požadavkem na indukční pánve. Je důležité, aby byl podstavec rovný a dokonale přiléhal k varné desce. Z tohoto důvodu nejsou pro indukční vaření vhodné woky, hrnce, kotlíky, pánve a jiné typy nádob s kulovitým nebo dokonce mírně zaobleným dnem.

Nedostatek pevného kontaktu i při zapnutém hořáku výrazně zvyšuje spotřebu energie a dobu vaření. Existují speciální modely indukčních pánví pro indukční varné desky, i když toto dno je v klasickém provedení kulaté, jako je například wok.

Nezapomeňte, že nejlepší horní pánve pro indukční vařiče musí mít dokonale rovné, silné a vícevrstvé dno o průměru odpovídajícím velikosti hořáku. Stejný výkon můžete bez obav zvolit i pro běžná elektrická kamna.

Pokud jsou na podstavci patrné rýhy nebo vrypy, výrobek odložte. Toto nádobí je určeno pro plynové sporáky. Plameny pomáhají rozvádět teplo z plamenů dopadajících na střed, ale na elektrické varné desce jsou škodlivé.

Prostředek pro přeměnu jakéhokoli nádobí na indukční nádobí

Pokud máte doma spoustu skleněného, keramického, litinového a hliníkového nádobí, s nímž se neradi loučíte, nerozhazujte ho příliš rychle mezi své přátele. Pomocí adaptéru můžete na novou varnou desku přizpůsobit téměř jakékoli nádobí. Více informací o tomto zařízení a jeho výběru naleznete v této publikaci.

Jedná se v podstatě o samostatné sendvičové dno s rukojetí. nástavec, který se umístí na hořák a na něj se pak položí nádobí. Princip činnosti je následující: vícevrstvý kotouč se zahřívá od varné desky a mění se v topnou plochu. Horký adaptér funguje jako běžná elektrická varná deska. Ale ani zde nelze vařit v hrncích s nerovným dnem.

Konstrukce indukční desky

Adaptér indukční varné desky je disk o tloušťce 3 až 6 mm, který se skládá z několika vrstev. Silné kovové placky jsou vyrobeny na sendvičovém principu a obsahují feromagnetické vrstvy nebo jsou vyrobeny z feromagnetické oceli. Adaptér v podstatě nahrazuje magnetickou základnu, která se vyrábí na speciálním nádobí.

Indukční cívka umístěná pod sklokeramickou varnou plochou přenáší teplo na adaptér. Kovová základna disku ho zahřívá, čímž se mění na běžný elektrický sporák. Zahřívá nádobí, vaří, peče a dusí pokrmy přirozenou cestou.

Na indukční varnou desku můžete umístit výrobky ze skla, keramiky, hlíny, mědi, oceli, hliníku a litiny. Při nákupu plotýnky je třeba zkontrolovat možnosti použití určitých typů nádobí.

Bezpečnost

Způsob, jakým indukční varná deska funguje, vyvolává u některých hospodyněk velkou skepsi a obavy. Výrobci ujišťují, že je bezpečný a není se čeho obávat. Je to opravdu tak?

O bezpečnosti indukčních varných desek byly provedeny různé studie. Jejich výsledky se mírně liší, ale shodují se v tom, že ve vzdálenosti menší než 30 cm od sporáku elektromagnetické pole stále překračuje normy SanPiN 2.1.8/2.2.4.1383-03 Hygienické požadavky na instalaci a provoz vysílacích rádiových zařízení. Také pokud umístíte nádobí s menším průměrem, než má hořák, nebo ho umístíte mírně mimo hořák, elektromagnetické záření je silnější a poloměr dopadu se zvětší.

Odborník však upozorňuje, že to má význam pouze v případě, že u varné desky trávíte více než dvě hodiny denně. V jiných případech se předpisy stávají méně přísnými a umožňují vaření bez zdravotních rizik.

U všech elektrických spotřebičů je nutné dodržovat pokyny a bezpečnostní opatření. Indukční varné desky nejsou výjimkou. Jak již bylo zmíněno, je třeba věnovat zvláštní pozornost průměru nádobí a typu dna.

Elektromagnetické pole indukčního vařiče neovlivňuje potraviny, protože záření není ionizující a na nádobí působí především jeho zahříváním. Co se týče účinku na organismus, ten silně závisí na frekvenci záření, jeho výkonu a době expozice.

Kromě toho je pro osoby s kardiostimulátorem obzvláště důležité dodržovat bezpečnostní předpisy. Před použitím indukční varné desky je vhodné poradit se s lékařem.

Pokud stojíte ve vzdálenosti menší než 0,5 metru od zapnutého sporáku, hrozí vysoké riziko poškození kardiostimulátoru.

Většina spotřebičů a přístrojů, které denně používáme, nás tak či onak ovlivňuje. Abyste měli jistotu, že kávovar využijete na maximum, je důležité dodržovat všechna bezpečnostní pravidla, řídit se pokyny a striktně dodržovat všechny předpisy. Tímto způsobem budete dlouhodobě v bezpečí a určitě prodloužíte životnost svých spotřebičů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS