Pračka Hotpoint ariston kam nalít klimatizaci

Kam dát prášek do pračky Hotpoint ariston

Podle názoru výrobců a servisních techniků nemá žádný škodlivý vliv na pračku, pokud se přihrádky nepoužívají k určenému účelu. Pokud hospodyňka zamíchá buňky a prášek skončí například v buňce klimatizace, utrpí pouze kvalita praní.

Nejenže se prádlo při praní nezbaví nečistot, ale navíc se při máchání namydlí. To způsobí další spotřebu domácích chemikálií, elektřiny a vody. Pračku je třeba znovu naplnit a prací cyklus zopakovat.

Jak zjistit, kde naplnit pračku se sušičkou

Automatická pračka se sušičkou je zvyklá používat prášek. je to hlavní prací prostředek, díky kterému je vaše oblečení bez poskvrnky. Použití či nepoužití změkčovače tkanin je osobní záležitostí. Není to povinné. máchadlo je tu jen proto, aby dodalo prádlu příjemný a svěží pocit. Která přihrádka by měla být naplněna tímto pracím prostředkem??

 • Za prvé, nezaměňujte kondicionér, jako je Lenore, s odstraňovačem skvrn, který lze nalít do bubnu při vkládání prádla do pračky. Tento změkčovač tkanin má zcela jinou funkci, proto je nutné jej přidávat do pračky výhradně do specifického oddílu zásuvky pračky se sušičkou. Pokud ji předem nalijete do přihrádky na prádlo, jednoduše se vypere spolu s pracím prostředkem a poté se prádlo opláchne nepoužitou vodou.
 • 2) U některých modelů praček jsou uvedeny pokyny, kam prací prostředek nalít. Pokud na tomto displeji nejsou žádné konkrétní pokyny, je třeba nahlédnout do návodu k použití spotřebiče. Pokud se kartonový návod ztratí, není to problém, protože informace o jakémkoli modelu pračky můžete najít na webu.
 • V druhém případě nebude na škodu přečíst si univerzální rady, kam umístit máchadlo v pračce, které vám pomohou s jakoukoli značkou spotřebiče.

Prakticky všechny modely praček s předním plněním mají na pravé straně výsuvnou nádobu na prací prostředek a další předměty. Při svislém vkládání jsou přihrádky na prášek a tekutinu umístěny přímo pod víkem spotřebiče.

Nepravidelné umístění přihrádky na oplachovací prostředky

Mezi modely praček jsou některé, které při prvním uvedení mohou způsobit zmatek v tom, kam umístit kondicionér. Zde jsou některé z nich:

 • Přihrádka na oplachovací prostředky ELECTROLUX EWW51486HW je poslední přihrádkou vpravo v zásobníku na chemikálie. Vypadá zvláštně, protože prací prostředek se musí nalévat otvorem zakrývajícím víko přihrádky.
 • U praček se svislým plněním to může být nepřehledné a u pračky Bosch WOT24455O to může být nepřehledné i proto, že zásuvka na prací prostředek je nahoře a přihrádka na změkčovač tkanin je uprostřed.
 • Pračky Indesit jsou vybaveny zásobníkem, ve kterém je přihrádka na kondicionér napravo a prací prostředek se nalévá do malého otvoru uprostřed.
 • Samsungecobubble dokáže měšťáka překvapit i neobvyklým pohledem na nádobu na prací prášek. Má pouze dvě přihrádky, přičemž pravá je modrá a je rozdělena na dvě další přihrádky. Ten směrem dopředu, když otevřete zásuvku, slouží k nasypání oplachovacího prostředku.
 • Některé vertikální modely Zanussi mají čtyři přihrádky v nádobě pod krytem. Ten vpravo je určen pro oplachovací prostředek.
 • Pračky Siemens jsou v tomto ohledu velmi praktické, protože mají víka na zásuvky na prací prostředek a bělidlo. S květinou a lahví nahoře jsou tyto přihrádky označeny takto.

Pokud se budete řídit jednoduchou logikou, nebude těžké zjistit, do které nádoby kondicionér nalít. Ve všech případech je třeba vzít na vědomí, že každý model pračky má maximální přípustnou úroveň příjmu máchadla. Po mytí je nutné zásobník vyjmout a umýt, aby se otvory, kterými se přivádějí prášky a voda, neucpaly jejich zbytky.

READ  Pračky s vertikálním zatížením KAISER

Zde jsou všechny tipy, kam naplnit oplachovací prostředek při praní.

Je obtížné zaměnit přihrádky v zásobníku, i když nejsou nijak označeny. všechny mají různé velikosti. stačí pochopit, že nejmenší přihrádka je určena pro kondicionér.

Používání kondicionéru do pračky nebo ne je věcí volby. Existují speciální vody na vlnu a jemné tkaniny, hypoalergenní máchadla na dětské prádlo a koncentráty. Vždy je dobré vědět, kam umístit změkčovač tkanin, protože u spotřebičů je třeba dbát na bezpečnost.

Kam dát kondicionér a prášek do pračky

Prací prostředek a změkčovadlo se nasypou do určených zásobníků na začátku pracího cyklu po vložení prádla. Je zvolen správný režim a spotřebič je zapnut.

Nalití antistatického prostředku do určené přihrádky je zárukou automatického dávkování.

Postup použití oplachovacího prostředku se u mytí rukou mírně liší.

Pečlivě si přečtěte doporučení na obalu kondicionéru, jak přípravek naředit vodou, a nalijte jej do nádoby s prádlem. Dodržování přesných poměrů je povinné.

Čištění zásobníku pračky

Někdy stroj z technických důvodů nenasbírá všechen prášek z prostoru. zbytky mohou ztvrdnout a vytvořit tvrdý nános, který brání použití oplachovacího prostředku.

Z tohoto důvodu je nutné zásobník vyjmout a umýt. Pro dlouhou životnost spotřebiče je důležité udržovat koš čistý a uklizený.

K odstranění tvrdého vodního kamene lze do všech přihrádek nalít kyselinu citronovou a nastavit program mytí naprázdno.

Pomoci může také jedlá soda a ocet. Po 30 minutách nasypte jedlou sodu do kyseliny a vyčistěte přihrádky.

Jak se vypořádat se zásuvkami na prací prostředky?

U většiny praček s předním plněním je zásuvka na prací prostředek umístěna v levém horním rohu (zřídka v pravém). Pokud je spotřebič vložen vertikálně, přihrádky na prášek a kondicionér se nacházejí přímo pod víkem spotřebiče.

Téměř v každé moderní pračce najdete zásobník se třemi přihrádkami, které se liší nejen označením, ale také velikostí, barvou, dokonce i tvarem.

 • Přihrádka pro předmáčení. Malé, označené A nebo I. Veškerý prášek použitý k namáčení musí být před hlavním praním nasypán do zásobníku na prášek.
 • Nádoba na prací prostředek pro hlavní praní. Největší zastoupený, označený B nebo II. Používá se k umístění pracího prostředku nebo k nalití tekutého pracího prostředku.

Tip: Pokud přihrádka na kondicionér chybí nebo z nějakého důvodu nefunguje, je třeba nalít kapalinu přímo do bubnu. Ale až po dokončení hlavního pracího cyklu. Nelijte tekutý prací prostředek přímo na oděv; mohlo by dojít ke vzniku skvrn. Měla by být použita vhodná nádoba.

 • Úložný prostor, do kterého můžete umístit změkčovač povrchové úpravy. Nejmenší přihrádka, často modře zbarvená. V některých počítačích je možné ji odstranit. Výrobci používají k označení květinu.

Kondicionér je nejlepší přidat na začátku praní. Nemusíte se bát, že se vyplaví vodou, to u tohoto spotřebiče není možné.

Jak vybrat zásobník na oplachovací prostředky

Zpočátku je důležité si uvědomit, že přidávání tekutého pracího prostředku není povoleno do stejné přihrádky jako prací prostředek. Oplachování a mytí. Různé procesy a různé zásobníky.

Na oplachovací prostředek je samostatná nádobka, která se u jednotlivých modelů liší. Zásobník na prášek je pod víkem věžového nakladače. klasická verze má zásobník na levé horní straně stroje v zásuvce. Všechny stroje mají 3 nebo 4 přihrádky na různé výrobky a pouze jedna z nich je vybavena. pro oplachovací prostředek.

Rychlé přečtení pokynů

Všechny stroje jsou dodávány s návodem k obsluze. Jasně označuje, který oplachovací prostředek se má dávkovat a kde se má dávkovat. Pokud se pokyny ztratí, informace lze nalézt na internetu. Stačí zadat model stroje do vyhledávacího pole. Potřebné informace najdete na každé webové stránce v samostatné sekci.

Vyhledávání na vlastní pěst

Některé stroje jsou tak staré, že návod k použití není k dispozici v papírové podobě ani na internetu. V tomto případě můžete hledat odpověď na fórech nebo se obrátit přímo na výrobce. Taková opatření však budou nutná jen pro velmi pečlivé lidi.

READ  Jak vyjmout ventilátor v pračce LG

Najít zásobník na oplachovací prostředky není zpravidla tak obtížné, protože všechny nádoby v zásuvce se liší tvarem, velikostí a někdy i barvou. Kromě toho jsou zde symboly, které vám pomohou se v pračce se sušičkou zorientovat.

Kdy a kde naplnit kondicionér do pračky

Při praní oblečení nemusíte používat změkčovadlo, ale mnozí přidávají kondicionér, aby bylo oblečení měkčí a hladší. Obzvláště oblíbený je u žen s automatickými přístroji.

Pokud hospodyňka pere poprvé v automatickém režimu, je těžké bez návodu zjistit, kam má dát aviváž do pračky.

Výhody mytí s kondicionérem

moderní automatické pračky mají kromě základních režimů praní a předpírky také funkci máchání. Oblečení můžete také ošetřit změkčovadlem na tkaniny, kterému se říká kondicionér. Tento tekutý prací prostředek se přidává do pračky. Má příjemnou vůni, změkčuje vlákna a snižuje statickou elektřinu. Některé paní tvrdí, že tkaniny se při ošetření změkčovadlem více zašpiní.

Na pultech je nyní bohatý výběr různých kondicionérů. Vyberte si proto konkrétní výrobek podle typu tkaniny. Náš změkčovač vlny a hedvábí Laska pomáhá udržovat strukturu tkaniny a snižuje statickou elektřinu. Výrobky Ushastny Nanny pro péči o děti neobsahují žádné látky vyvolávající alergie. Změkčovač tkanin Lenore se používá pro různé typy tkanin. Může se jednat o bílé nebo barevné tkaniny.

Na trhu jsou k dispozici koncentrované kondicionéry. Spotřeba těchto výrobků je 2 až 3krát nižší než spotřeba běžných výrobků.

Kde je v pračce zásuvka na změkčovač tkanin?

Umístění zásobníků se u jednotlivých modelů pracích prostředků liší. Zásuvka na prací prostředky má ve většině případů tři přihrádky různé šířky. Jsou označeny římskými nebo arabskými číslicemi, písmeny nebo symboly:

 • Přihrádka s číslem 1, I nebo A, která obsahuje prací prostředek pro předpírku nebo namáčení. Pokud zvolíte program, který tento režim nezahrnuje, zůstane tato přihrádka prázdná.
 • Písmeno B, číslice II nebo 2 označuje nejširší přihrádku, kam se nalévá prací prostředek pro hlavní praní.
 • Přihrádka ve tvaru květiny nebo hvězdy se používá pro kondicionér. Obvykle je navržen tak, aby se tekutina při mytí nevylila. Některé modely mají různobarevné plastové víko. Někdy ji lze vyjmout odděleně od ostatních oddílů a umýt.

Existuje několik modelů praček, u kterých je přihrádka umístěna nebo vypadá nestandardně:

 • V pračce Samsung eco bubble wf602 je třeba plnicí prostředek nalít do pravé přihrádky v podobě malého čtvercového otvoru, který se nachází blíže k uživateli.
 • V klimatizačním zařízení ELECTROLUX EWW51486HW je nutné naplnit klimatizační jednotku do pravého prostoru s průhledným víkem a otevřením.
 • Stroje Siemens mají antistatickou přihrádku s krytem ve tvaru květu.
 • Vestavná skříň Zanussi ZWY má přihrádku se čtyřmi přihrádkami. V něm se klimatizace nalévá do pravého prostoru.
 • Modely Indesit wiun 105 (CIS) mají antistatickou přihrádku na pravé straně. Uprostřed je malý otvor, do kterého se lije kondicionér.
 • Pračka Bosch WOT24455O má tři přihrádky na domácí chemikálie. Antistatikum v něm by mělo být umístěno ve střední přihrádce.
 • Šířka zásuvky na kondicionér v pračce LG je vždy menší než u ostatních praček. Označuje se hvězdičkou nebo květem.

Někdy koupíte stroj „z ruky“, když jsou štítky na přihrádkách opotřebované. Sami si pak můžete určit, kam má být máchadlo v pračce umístěno. Za tímto účelem se spotřebič spustí bez špinavého prádla v bubnu. Zvolte normální mycí program bez předmáčení. Pokud je zásobník ponechán pootevřený, můžete vidět, ve které přihrádce se voda nachází. Zde se přidává prášek pro hlavní praní.

Antistatický nebo bělicí zásobník je vždy menší, což je snadno rozpoznatelný ukazatel.

Jak naplnit změkčovač

Kondicionér přidaný do pračky se vždy používá v konečné fázi praní. Pro větší pohodlí se však přilévá na začátku spolu s pracím prostředkem. Pračka je navržena tak, aby se prací prostředek přidával do prádla postupně. Změkčovač tkanin se přidává na konci.

Pokud paní neví, jak přesně používat změkčovač tkanin, a nepřidá ho hned, může to udělat na konci. Za tímto účelem nevyjímejte oděvy z bubnu na konci procesu, ale přepněte na režim máchání samostatně po přidání změkčovadla do přihrádky na změkčovadlo.

READ  Jak zvýšit tlak v kotli Ariston

Pokud z nějakého důvodu není možné použít zásuvku na prací prostředek k přidání antistatického pracího prostředku, je povoleno přidat prací prostředek přímo do bubnu. Počkejte, až skončí hlavní praní, otevřete dvířka spotřebiče a opatrně nasypte změkčovač tkanin. Je důležité, aby se na oděv nedostal koncentrát. Proto je vhodnější použít perforovanou nádobu, která bude mycí prostředek rozdělovat postupně.

Na trhu s pracími prostředky jsou nyní alternativy k běžným suchým pracím prostředkům

Péče o koš

Pokud je změkčovadlo příliš husté a voda důkladně nevypere přihrádku na prací prostředek, na stěnách žlábku se usazují usazeniny. Časem ztvrdne a začne nepříjemně zapáchat. Proto pravidelně vyjměte celý zásobník a důkladně jej opláchněte.

Chcete-li ji umýt, vložte ji do hlubokého umyvadla s vodou, aby se nečistoty změkčily. Poté se snadno odstraní vypráním pomocí pracího prostředku. Další způsob čištění žlabu spočívá v použití kyseliny citronové. V tomto případě nalijte limoncello do všech přihrádek na prací prostředek a uveďte spotřebič do provozu, aniž byste do bubnu vložili prádlo.

Kam dát kondicionér. jak to zjistit

Výrobce pračky vám poskytne návod k obsluze, ve kterém najdete informace o účelu jednotlivých přihrádek zásuvky na prací prostředky. Pokud jste ji neuložili, vyhledejte pomoc na oficiálních stránkách výrobce.

Pokud je vaše pračka poměrně stará a všechny štítky v zásuvce jsou opotřebované, stačí naplnit jednu z přihrádek máchadlem a spustit suché máchání bez máchání. Poté zhodnoťte stav této zásuvky. Pokud jste mycí prostředek nalili do správné přihrádky, zůstane nedotčený. Pokud je kondicionér spláchnutý, omylem jste jej vložili do špatné přihrádky.

Dávkovač pracího prostředku, Dávkovač pracího prostředku, Příprava prádla. Návod k použití Hotpoint Ariston AVTF 104

Dobrý výsledek praní závisí také na správném použití máchadla-

Dávkování pracího prostředku je přesné: nepoužívá se nadbytečný prací prostředek

Přihrádka 1: prací prostředek pro předpírku-

Oddíl 2: Mycí prostředek

Tekutý prací prostředek musí být umístěn

přímo do bubnu ve specifickém mycím prostoru

kulatý plastový dávkovač.Rámeček 3: Přísady (oplachovací prostředky atd.).д.)

Když do zásuvky pračky se sušičkou nasypete prostředek na oplachování 3,

maximální úroveň označená značkou

Oplachovací prostředek se automaticky dávkuje do

bubnu při závěrečném oplachování.

Na konci mycího programu v buňce 3

zůstává voda. Je nezbytné pro zásobování

velmi těžký oplachovací buben, t.е. pro

zředěný koncentrovaný oplachovací prostředek.

normální, to znamená, že odvodňovací kanál

oplachovací prostředek se v bubnu ucpal. Viz

pro barvy, syntetické tkaniny a vlnu.

Zásuvku dávkovače 4 nenaplňujte bělidlem

Pouze pro bělení nalijte

Bělidlo do pole 4 a vyberte program

Nepoužívejte čisticí prostředky určené k-

Ruční mytí: nepřekračujte množství tekutiny za mycím bubnem

Pěna zhoršuje výsledky mytí a může se vymýt

Vyjměte všechny předměty z kapes a zkontrolujte

Nepřekračujte maximální nosnost

Potahy na záclony: srolujte je a vložte do povlaku na polštář nebo do síťky-

Perte odděleně, ne přes sáček. Perte odděleně, aniž byste překročili otáčky praní-

vkládací zásobník bubnu. Zvolte program 11, Automatický, Prací program 11, Prací program 11, Prací program 11, Prací program 11, Prací program 11-

Automatické ždímání bez vlhkosti.Prošívané bundy a péřové bundy: pokud je vaše péřová bunda na kachně

nebo husí peří, lze jej prát v pračce

Viz. Obraťte bundu naruby, vložte ji do tyče-

pračka, hotpoint, ariston, nalít

max. 2 až 3 kg prádla. Znovu opláchněte 1-2

Pokud nejsou dvířka řádně zavřená, použijte funkci jemného ždímání.Boty Parousine: Boty Parousine

| Denial of responsibility | Contacts |RSS