Pračka LG se neotevře

Dveře se neotevře v pračce: analýza příčin a metod řešení problému

Pračka dokončila mycí cyklus, přišli jste si zvyknout na spodní prádlo, ale dveře byly uzamčeny. Co dělat? Koneckonců, opustit syrové spodní prádlo „KIST“ v bubnu. ne ve všech nejlepších nápadech.

Někdy se uživatelé snaží okamžitě otevřít dveře, jakmile praní skončilo. Zvláště pokud byly v té chvíli blízko a viděli, že časovač ukázal „nuly minut“. To nestojí za to: Anymore „si myslí“ o dalších 2-3 minutách a až po odemknutí dveří. Takže pokud je to váš případ. jen počkejte trochu. Pokud se po čase nic nestalo, budete muset otevřít poklop násilně. Řekneme, jak to udělat.

Jak otevřít Luc

Moderní pračka. drahá technika, nebudete s ním dělat, stejně jako s sovětem: pěstí na těle. Je nutné použít měkčí metody, aby se zpoza dveří, nemusel jsem učinit úplnou opravu „mytí“. Chcete-li rychle odemknout pračku, stojí za to analyzovat situaci a pochopit, což má za následek selhání, a proč neotevře poklop. Příčina bude záviset na příčině.

Blokování z přírodních důvodů

Nejprve musíte přijít na to, když jsou dveře pračky blokovány konkrétně (po skončení praní není poklop okamžitě otevřený). Toto chování je zcela normální. Většina zařízení otevírá dveře po 1-3 minutách. Zpoždění je periodicky delší. Proto, pokud pračka neotevře poklop, musíte počkat. Pokud se nic nezmění, stojí za to vypnout stroj po dobu 20. 30 minut od sítě. Poté by to mělo vydělat.

Stává se, že elektřina může poškodit během mytí. V tomto případě může stroj také selhat. Luke je blokován a neotevře. Rozhodnutí bude zahájením jakéhokoli programu. Například můžete umístit pračku na spin, po kterém mohou být dveře otevřeny obvyklým způsobem.

Konečně, dveře nelze objevit, pokud voda zůstala ve stroji po mytí. Systém jednoduše neodemkne poklop, dokud není fúzován. Po vypuštění bude blokování odstraněno, bude možné dostat spodní prádlo z bubnu. Můžete sloučit vodu z pračky pomocí speciální vypouštěcí trubky, vypouštěcí hadice nebo vypouštěcí potrubí. Zvažte, kde je a jak se otevírá.

Nesloučte vodu v nádrži

Některé stroje jsou vybaveny speciální tenkou trubkou. Nachází se vedle filtru pod víkem. V souladu s tím se dostat k tomu, musíte otevřít kryt filtru a dostat trubku. Před sloučením vody musíte připravit kontejner pro vypouštění. A zbývá odstranit zástrčku. Nemusíte nic odšroubovat a rozebrat. Jediná voda se může sloučit.

LG Washing Machine. Door Not Opening. Fix (Part 1)

S pohodlným způsobem do vypouštění vody, bude hadice odtokové hadice. TRUE, když je připojen ke dnu „mytí“. Odtok vody dochází v důsledku odpojení hadice, nahrazení přednastavené nádoby pro vodu. Tímto způsobem, možná nebude schopen zcela vypustit vodu, budete muset použít jinou metodu.

V případě nouzových případů nemůže stroj vypustit vodu v důsledku ucpání vypouštěcího čerpadla. Když předchozí metody nejsou vhodné, zůstane používat vypouštěcí potrubí nádrže. Chcete-li to udělat, musíte se dostat do trysky, vypněte ho od čerpadla. Čištění z blokování trysky, voda úhledně slučí. Všechno se vrátí na místo. Pokud byl problém se šrafem kvůli špatné vody, bude vyřešen.

Dveřní zámek

Pokud výše uvedené metody nepomohly. s největší pravděpodobností pračky. Zejména jeho zámek nebo zařízení pro zamykání poklopu nebo kliky dveří.

V tomto případě je nutné uchýlit se k manuálním, povinným otevřením poklopu. To lze provést několika způsoby: se závitem nebo uchylujícím se k částečné demontáži stroje.

Nejjednodušší volba pro otevření poklopu, když pračka s předním zatížením má zámek, který zaklapne na stranu. V tomto případě je nutné:

 • mít silnou krajku nebo nit;
 • vložte jej do mezery mezi poklopem stroje a jeho tělem;
 • hák je hák zámku;
 • Vytáhněte oba konce závitu.
READ  Automatická pračka Leran s vertikálním plněním

Musíte udělat všechno pečlivě, takže hák vyjde z zámků zámku a dveře lze otevřít.

Všestrannější způsob, jak odemknout pračku je následující:

 • Je nutné odstranit horní kryt stroje (často jen dost, aby odšrouboval dva šrouby);
 • V otevřeném stavu, přístup k zámku, pokud ne, můžete naklonit pračku zpět (buben se pohybuje, čímž se otevírá zámek);
 • Stiskněte háček prstem nebo šroubovákem.

Po těchto manipulacích se stroj vykazuje, že je odemčeno, můžete z toho bezpečně dostat spodní prádlo. Stejně jako přejděte k opravě.

Barbana zámek ve vertikálním nakládacím stroji

Metody uvedené před tímto momentem „mytí“ s předním zatížením. Ale co dělat, pokud je technika s vertikálním zatížením? Nejčastěji takový pračku blokuje buben. Stává se to, když se otáče. V důsledku toho je buben blokován a není otočen. K takové pračce znovu získal:

 • pohybovat se od zdi;
 • Zakázat komunikaci;
 • Od zadní strany najít místo, kde se nachází deset;
 • odšroubujte a vytáhněte deset;
 • Scroll Drum.

Dělat tento postup opatrně, aby nedošlo k poškození ohřívače a dalších důležitých prvků pračky. Po dokončení opravy a připojování všech komunikací může být pračka opět spuštěna, aby pokračovala v mytí.

Blokované dveře se otevírají ve vertikálním typu titulu nakládání podle metod uvedených pro „frontalok“, větší rozdíl mezi technologiemi používanými v nich. Pračka musí být odpojena od sítě nebo zkuste spustit nový program. V případech selhání zařízení pro zamykání poklopů musí být podrobně vyměněn.

Blokovaný poklop „mytí“ se snadno otevírá, není třeba používat různé nože, špachtle a jiné nástroje.

Takže můžete jen zkazit výskyt zařízení, ale také poškodit křehké detaily. Často dostačující k restartování stroje nebo vytáhnout vodu zbývající v bubnu. Je třeba mít na paměti, že auto otevírá dveře zpožděním a pokud se poklop neotevře během 2 minut, stojí za to čekat. Až poté, co můžete problém vyřešit další kroky. Úhledný postoj k techniky umožní, aby byl dlouhodobě používán pro mytí věcí.

Jeden z často kladených uživatelů automatických praček otázek na různých online fórech je. proč se dveře pračky neotevře (Bosch, Samsung, Indesit, Candy, LG a T.e) Na konci mytí? Chci okamžitě říci, že patřící do jakékoli známé značky nebo nákladů samotného agregátu, absolutně to neovlivňují, že by to bylo malé, ale zcela paralyzující práci, poruchu. Je to o tom, jaký důvod vzniká, způsoby, jak zabránit její nezávislému odstranění a opatřeních, aby se zabránilo jeho vzhledu podrobněji v tomto článku.

Pokud je v bubnu hodně vody

V případě, že je třeba otevřít pračku vzniknout, když v bubnu je vysoká hladina vody, musí voda nutně vypustit. Není to také těžké. V tomto případě musíte provést následující akce.

 • Zastavte stroj na tlačítko OFF.
 • Povolit program „Dummy“ (tlačítko „Čerpadlo“), a pokud to není. „Spin“.
 • Po vypuštění vody budou dveře odemčeny.

Doporučeno: Co potřebujete vědět o prvním spuštění nové pračky?

V některých případech okamžitě otevřete poklop. V tomto případě je vhodný nouzový odtok. Provádí se v ručním režimu, přes filtr. Obvykle je tato položka v čelní části, v pravém dolním rohu, za panelem. Otevření panelu, můžete vidět hadici filtru. Substartní nádrže, můžete vytáhnout hadici ze zásuvky, otevřít zástrčku a vypusťte vodu.

V některých modelech není taková hadice. V tomto případě musíte vytáhnout filtrační konektor. Po nouzovém zastavení s odtokem vody není možné dokončit mytí na starém programu, budete muset přeprogramovat psací stroj.

Co dělat?

Chcete-li otevřít dveře pračky LG, můžete jít následovně:

 • Pokud příčina zámku při aktivaci funkce „Ochrana proti dětem“ by měla být vypnuta. Chcete-li řešit problém, musíte kliknout na tlačítko „Rinse“ a podržte jej po dobu 5 sekund. Stroj je odemčený a poklop bude moci otevřít.
 • Pokud příčina blokování spočívá v výpadku napájení, musíte znovu spustit jeden z krátkých programů, například „Spin“ nebo „oplach“.
 • Když se dveře neotevře kvůli porušením fungování vypouštěcího systému, je nutné zkontrolovat hadici pro přítomnost blokování. Nachází se na zadní straně stroje. Zkontrolujte také stav vypouštěcího filtru. Pak musíte dát „spin“ opakovat. Po dokončení programu musí poklop otevřít.
 • Pokud příčina zámku sestoupí na poruchu řídicí desky, praní, které musíte zkusit znovu spustit. Před zahájením spuštění programu se stroj zkontroluje, zda se dveře uzavřou. V tomto případě se zámek automaticky vypne. Pochopit, že zámek není uzamčen kliknutím. Bude možné problém vyřešit, pokud máte čas otevřít poklop v tomto okamžiku. Promývací program stačí resetovat.
 • Když je příčina zámku snížena na rozbití Ubed, musí být stroj vypnut půl hodiny. Po 30 minutách by mělo být pečlivě stisklo na dveře v místě, kde se hrad nachází. Zpravdu se poklop může otevřít. Faktem je, že Ochel je zabudován do termoplastu, který je deformován, když je napětí napětí, což vede k zamykání zámku. Pokud deska neobdrží napájení, je chlazeno a vrací se do původní polohy. V důsledku toho může být zámek otevřen.
READ  Pračka se nevyprazdňuje

Pokud žádný ze způsobů nepomohl vyrovnat se s problémem, měli byste se stroj znovu otevřít ručně. Bez ohledu na zvolenou metodu se přípravek skládá z následujících kroků:

 • Vytáhněte kabel z výstupu. Chcete-li provést ruční otevření poklopu, když je stroj povolen v síti, může to vést k šoku;
 • Vypusťte zbytky vody. pro to je nouzová hadice, je umístěna v dolní části pouzdra;
 • shromáždit.

Můžete použít nouzový kabel. Jsou vybaveny některými pračkami LG. Konec kabelu je umístěn vedle vypouštěcího filtru. Nelze zůstat bez povšimnutí, protože má jasnou barvu.

Chcete-li otevřít dvířka poklopu v povinném, stačí táhnout pro kroužek kabelu. Pokud stroj není vybaven takovým zařízením, budete muset hledat jiné způsoby, jak vyřešit problém.

Chcete-li otevřít dveře, můžete použít libovolnou kabel. Postup dále:

 • Zvednout tenkou krajku. Jeho délka by neměla být menší než průměr poklopu.
 • Vidět krajku mezi trupem a dveřmi.
 • Vytáhněte konce krajky v bočním směru, držte ho rovnoběžně s poklopem.
 • Smyčka musí zapnout jazyk a zámek otevře.

Místo krajky můžete použít jemný vodič. Hlavní věc není poškrábání těla zařízení.

Pokud se nepodařilo najít vhodný vodič, můžete použít bankovní kartu. Zaměřuje se na Luke, v zámecké oblasti. Plastové lisované do jazyka, otevření.

Chcete-li se dostat na hrad pračky, můžete odstranit horní kryt. Je připojen na dvou šroubech, které lze nalézt na zadní straně přístroje.

Když je víko odstraněno, bude zámek schopen vizualizovat. Předtím, než se dostanete ručně. Je-li získán přístup k zámku, musíte kliknout na jazyk. To vám umožní otevřít poklop.

pračka, neotevře

Jak otevřít dveře pračky, řekni mi

Nejpravděpodobnější důvody, díky které se poklop pračky neotevře

Počet poruch a selhání softwaru může vést k postižení. Takové poruchy vyžadují profesionální opravu se speciálním vybavením.

Známky poruchy Možný problém
Stroj se neotevře, s rukojetí na dveřích poklopu podezřele v pohybu Zlomil rukojeť na dveře poklopu. Bohužel, malé detaily a armatury jsou poměrně rychle opotřebovány. Zejména pokud používají příliš velkou fyzickou sílu. Výměna knoflíku.
Rukojeť na dveřích poklopu je dobrá, ale pračka stále neotevře Chybný zámek zámek. V tomto případě to „fyzicky“ nenechá dveře. Je nutné násilně otevřít poklop (nezávisle nebo s pomocí průvodce) a nahradit UBL.
Inteligentní modul selhal, který dává signál odemknout dveře. Musíte blikat řídicí desku (v elektronických řídicích strojích) nebo nulování programátora (v elektromechanických řídicích strojích). V nejtěžších případech bude správec uzel nahradit.

Jak vidíte, důvod, proč pračka nechce dát spodní prádlo po umytí, může být jako fyzický porušení a selhání elektroniky. Zjistit přesně jen profesionál. Proto, pokud vaše mytí neodemkne poklop, je nejlepší okamžitě zavolat na opravu specialisty, který bude provádět diagnostiku, určí přesnou příčinu takového chování vašeho psacího stroje a ve svém souhlasu bude oprava prováděna přímo.

READ  Jak nosit gumu v pračce

První pomoc

Okamžitě je třeba zkontrolovat (na indikátory nebo zobrazení), zda prací program skončil. Koneckonců, proces není dokončen, poklop se neotevře. Pokud potřebujete naléhavě otevřít stroj, bude mytí zastavit.

Pokud praní již skončilo, v nádrži není voda, ale poklop se neotevře, počkejte pět minut a zkuste to znovu. Zařízení zámku je takové, že okamžitě neodpovídá na soubor. Skutečnost, že dívka je odemčena zámkem kliknutí.

Dokonce i po pauze neotevře dveře pračky LG, Samsung, Bosch, Ariston, Indesit, cukroví nebo jinou slavnou značku, odpojte psací stroj z elektřiny řídit zástrčku z výstupu a počkejte 20-30 minut. Poté znovu připojte elektřinu a pokuste se znovu otevřít poklop. Tyto akce jsou často účinné.

Další možností. znovu spustit proces mytí. Podle pracovního algoritmu by pračka měla odstranit zámek z poklopu předtím, než ji znovu zablokuje. Jakmile uslyšíte kliknutí zámku, okamžitě přerušte mycí program a otevřete dveře.

V mnoha moderních modelech naleznete v nouzovém otevírání kabelu Luku. Má jasnou barvu, která se nachází v dolní části předního panelu, vedle odtokového filtru. Pokud vaše jednotka taková volba poskytuje, použijte jej.

Nouzový kabel oranžové barvy pro otevírání poklopu

Pokud výše uvedené akce nevydalo výsledek, použijte radikální metodu. Chcete-li to provést, vyjměte horní panel, odšroubujte celý uzávěr. Pak naklonit sma trochu záda tak, aby buben se pohybuje od přední stěny. Udělejte si ruku do držáku dveří a přesuňte ji.

Pokud jste museli použít jeden z posledních dvou způsobů, jak otevřít dveře, to znamená, že smy je vadný. Bude muset hledat členění a eliminovat. Ve většině případů může být tato práce provedena sami.

Call Master: cena otázek

Při poruše a neúspěchech, které nejsou schopny odstranit, je nutná pomoc. Za tímto účelem musíte zavolat odborníka společnosti pro opravu domácích spotřebičů. Informace o těchto firmách naleznete na internetu, seznámit se s ceníkem předem, přečtěte si recenze.

Stroje, které jsou v záruce, musí být obsluhovány servisním středem profilu. Kontakty těchto společností jsou poskytovány kupujícímu v době nákupu zboží.

Výzvou průvodce je vypracován telefonicky, je objasněno, které rozdělení došlo, značka zařízení, vhodný čas pro příchod mistrů a t.D. Náklady na opravu zahrnují zaplacení práce, v případě potřeby cenu nových částí a spotřebního materiálu.

V průměru cena za práci:

 • Nahrazení rukojeti na dveřích šrafů. od 700;
 • Výměna zámku zařízení. od 800;
 • Oprava řídicího modulu. od 1 000 a t.D.

Po dokončení opravy a testovacího zařízení se průvodce vydá záruku.

pračka, neotevře

Pokud zavoláte na pomoc náhodného mistra, který pracuje v soukromí, pak nemůže být důvěra v kvalitu práce. Takový zaměstnanec nedává záruky, nemusí mít zkušenosti a kvalifikaci, a v nejhorším případě bude na všech podvodník, který zdvihá peníze údajně koupit nové detaily a jednoduše zmizí.

Užitečné poradenství

Pokud se zobrazí na obrazovce Určitou chybu LG, můžete vyzkoušet následující schéma:

 • Pevně ​​zavřete dveře stroje.
 • Vypněte zařízení ze sítě, otevřete poklop, pak zapněte podložku a znovu jej zavřete.
 • Nyní musíte znovu vypnout psací stroj, otevřít a zavřít dveře, znovu zapnout.

Často po takových událostech zařízení začíná normálně fungovat. všechny problémy jsou opraveny. Ale stojí za to pochopit, že pokud se podobná chyba často objeví, znamená to, že problém je stále a musí být nalezen.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS