Pračka neotvírá dveře

Co dělat, pokud se dveře neotevíjí v pračce po mytí

Dokonce i mechanismy moderních modelů praček někdy dávají selhání. Zjistíme, jak být v situaci, pokud stroj neotevře po dokončení praní. Důvody pro to může být hmotnost a mnoho z nich jsou docela možné samostatně vyřešit, aniž by přitahovaly drahé specialisty.

Pračka automatická je komplexní mechanismus, který zahrnuje práci několika sil najednou. 2 takové nebezpečné faktory jako elektřina a vodní hranice. Výrobci se dozvěděli důsledky a vyvinul speciální bezpečnostní systém.

Výhradně z bezpečnostních důvodů pro otevření dveří pračky během procesu mytí je nemožné. Zámek dveří je ihned po instalaci programu ihned po instalaci a spuštění. Od nynějška mnoho modelů rozsvítí znamení ve formě zámku. Automatický zámek zabraňuje rozlití vody v místnosti, eliminuje riziko šoku, stejně jako popáleniny. Voda v přístroji se zahřívá až 90 stupňů a otvor dveří během procesu mytí může vést k vážnému poškození.

Jiná norma je považována za to, že pračka se neotevře po uplynutí okamžitě na konci cyklu. Na několik minut je technika nutná, aby se odstranila veškerou přebytečnou vodu. V různých modelech je toto období jiné. Průměrný čas pro úplné odstavení stroje je 1-2 minuty.

Důležité! Pokud model pračky poskytuje možnost sušení, pak se odblokovací dveře vyskytují pouze poté, co bude buben vychladnout na bezpečnou teplotu.

Tyto situace nelze považovat za poruchu. To je jen vlastnost zařízení pračky a žádné další akce nebudou muset udělat.

Příčiny Luke Lock Pračka

Nikdo není pojištěn z členění. z výstavby jak nových i drahých a podporovaných automobilů. „Chyby“ v práci praček jsou nejrůznější:

 • neslouží vodu;
 • neotáčejí buben;
 • není teplá voda;
 • Stroj „nevidí“ poklop;
 • Dveře se neotevře po dokončení mytí.

Poslední položka je nejčastějším důvodem kontaktování služby. Je to opravdu vážný problém a musíte okamžitě zavolat mistry?

Poklop se neotevře ihned po mytí z několika důvodů:

 • Přírodní příčiny (funkce modelu samotného stroje);
 • nedostatek elektřiny;
 • Není plně sloučeno nebo se nespojovalo vodu v bubnu;
 • Nedostatek kontaktu nebo poruchy zařízení pro zamykání poklopu;
 • poruchy nebo žádná rukojeť na dveřích.

Odemkněte poklop pračky je zcela nezávislý

Zjistěte si důvod pro blokování sami

Ihned po mytí dveří nemusí otevírat z přírodních důvodů. Téměř všechny modely moderních praček jsou vybaveny zařízením uzávěru jezera (dále jen UBED). Zamknutí dveří stroje v době mytí neumožňuje otevřít ji až do konce programu. To platí zejména v případě, že jsou v rodině malé děti. Zamknutí poklopu končí po skončení pracího programu, zatímco nějaký čas auto utratí na diagnóze. Pokud je vše v pořádku. poklop se odemkne.

Samozřejmě, pokud jste další sekunda po dokončení mytí, dveře auta jsou dokončeny. je pravděpodobné, že bude uzamčena. Řešení Jednoduché. Po kompletní mytí cyklu, musíte počkat asi tři minuty. V některých modelech stroje je čekací doba odemknutí 5 minut.

První věc, která má být provedena při instalaci stroje. seznámení s pokyny. Existuje přesně čas čekací doby odemknutí poklopu a mnoho důležitějších a užitečných informací.

Problémy s dodávkou elektřiny mohou také způsobit poruchy poruchy. Světlo může v okamžiku „zakázat“, když prací cyklus jde. Je to docela možné, linka byl skok napětí, který bude také vést k zastavení stroje. Dveře přirozeně budou uzavřeny. Stačí čekat na „světelné inkluze“ a pokud váš počítač neposkytuje pokračování přerušeného programu, vyberte některý jednoduchý režim provozu. odtok (když je v bubnu voda v době vypnutí) nebo spin. Po spuštění programu se stroj vypne a můžete jej otevřít.

Během praní v pračce může být přerušen průtok elektřiny

V jakých případech volejte mistry

Pokud se rozbití nemůže být nezávisle diagnostikováno nebo eliminováno. nápověda masteru:

 • Možná, že auto blokuje dveře, protože voda zůstala v bubnu po mytí. Prohlédněte si dveře dveří. zda je hladina vody viditelná? Pokud ano, členění je zřejmé. Nicméně, kvůli oblečení, hladina vody může být nesmyslná: Ale auto přesně ví, jaká je voda.
 • Když se elektronika stroje listí, ikona, která informuje přítomnost vody v bubnu se rozsvítí na displeji a nebude tam žádná voda. Chcete-li problém odstranit, budete muset vyměnit senzor hladiny vody.
 • Pokud je rukojeť dveří rozbitá. stroj vám nedává spodní prádlo, i když můžete otevřít poklop sami. Nezapomeňte vyměnit rukojeť na další prádlo.
 • Když je závada nebo opotřebení. Tento detail bohužel nepodléhá opravy. nahrazení. Pro autodiagnostiku musí být UBR odstraněn. Prakticky ve všech předních nakládacích strojích (když jsou dveře na boku) na pravé straně dveří.
 • Obtížnější, pokud porucha spočívá v selhání inteligentního zařízení. V tomto případě auto prostě neobdrží signál z UBL.

Uzamykovací zařízení má v každé automatické pračce

Vlastnosti provozních podmínek poklopu z různých výrobců praček

Každá značka domácích spotřebičů, tak či onak, má v designu určité znaky.

READ  Jak zjistit, co je špatně s pračkou

Pračka automaticky provádějí diagnostiku poruchy a hlášení uživateli

Nápis dveří na displeji stroje výmluvně označuje některé problémy se dveřmi. Možnosti chybových zařízení různých značek jsou jiné. Budeme je analyzovat na příklady běžných výrobců.

Prací stroje InSite

Podle recenzí uživatelů to je jedna z nejvíce lámání strojů. Mezi jinými věcmi mají slabý mechanismus zámku dveří. Osa Hooking Hook může vyskočit a poklop nebude opravena. Výsledkem je. na kódu chybových dveří zobrazení.

Pokud se kód dveří objevil uprostřed mycího cyklu, budete muset sloučit vodu z bubnu.

Před jakýmikoliv kroky se strojem (pokud voda zůstala v bubnu), jen v případě, že punčocha různých svazků a suchých hadrů.

 • De-in auto.
 • Odšroubujte filtr (dno skříně) a nahraďte kapacitu. Zároveň vyčistěte filtr, nikdy neexistoval.
 • Odšroubujte držáky a opatrně vyjměte poklop.
 • Dost držení osy háku na místě, v drážce (na fotografii).
 • Sbírejte všechny detaily dohromady.

Servisní výměna celých dveří pračky typu AWE. AP Servis

V pračkových strojích, osa letěla z drážky, se často stává nemožností odemknutí poklopu

Jak otevřít Luc

Moderní pračka. drahá technika, nebudete s ním dělat, stejně jako s sovětem: pěstí na těle. Je nutné použít měkčí metody, aby se zpoza dveří, nemusel jsem učinit úplnou opravu „mytí“. Chcete-li rychle odemknout pračku, stojí za to analyzovat situaci a pochopit, což má za následek selhání, a proč neotevře poklop. Příčina bude záviset na příčině.

Blokování z přírodních důvodů

Nejprve musíte přijít na to, když jsou dveře pračky blokovány konkrétně (po skončení praní není poklop okamžitě otevřený). Toto chování je zcela normální. Většina zařízení otevírá dveře po 1-3 minutách. Zpoždění je periodicky delší. Proto, pokud pračka neotevře poklop, musíte počkat. Pokud se nic nezmění, stojí za to vypnout stroj po dobu 20. 30 minut od sítě. Poté by to mělo vydělat.

Stává se, že elektřina může poškodit během mytí. V tomto případě může stroj také selhat. Luke je blokován a neotevře. Rozhodnutí bude zahájením jakéhokoli programu. Například můžete umístit pračku na spin, po kterém mohou být dveře otevřeny obvyklým způsobem.

Konečně, dveře nelze objevit, pokud voda zůstala ve stroji po mytí. Systém jednoduše neodemkne poklop, dokud není fúzován. Po vypuštění bude blokování odstraněno, bude možné dostat spodní prádlo z bubnu. Můžete sloučit vodu z pračky pomocí speciální vypouštěcí trubky, vypouštěcí hadice nebo vypouštěcí potrubí. Zvažte, kde je a jak se otevírá.

Pokud se elektřina vypne, stiskněte úvodní režim pro otevření, obvykle potřebujete počkat několik minut po odpojení, pokud je voda uvnitř bubnu, musí být vypuštěn pro otevření

Nesloučte vodu v nádrži

Některé stroje jsou vybaveny speciální tenkou trubkou. Nachází se vedle filtru pod víkem. V souladu s tím se dostat k tomu, musíte otevřít kryt filtru a dostat trubku. Před sloučením vody musíte připravit kontejner pro vypouštění. A zbývá odstranit zástrčku. Nemusíte nic odšroubovat a rozebrat. Jediná voda se může sloučit.

S pohodlným způsobem do vypouštění vody, bude hadice odtokové hadice. TRUE, když je připojen ke dnu „mytí“. Odtok vody dochází v důsledku odpojení hadice, nahrazení přednastavené nádoby pro vodu. Tímto způsobem, možná nebude schopen zcela vypustit vodu, budete muset použít jinou metodu.

V případě nouzových případů nemůže stroj vypustit vodu v důsledku ucpání vypouštěcího čerpadla. Když předchozí metody nejsou vhodné, zůstane používat vypouštěcí potrubí nádrže. Chcete-li to udělat, musíte se dostat do trysky, vypněte ho od čerpadla. Čištění z blokování trysky, voda úhledně slučí. Všechno se vrátí na místo. Pokud byl problém se šrafem kvůli špatné vody, bude vyřešen.

Dveřní zámek

Pokud výše uvedené metody nepomohly. s největší pravděpodobností pračky. Zejména jeho zámek nebo zařízení pro zamykání poklopu nebo kliky dveří.

V tomto případě je nutné uchýlit se k manuálním, povinným otevřením poklopu. To lze provést několika způsoby: se závitem nebo uchylujícím se k částečné demontáži stroje.

Nejjednodušší volba pro otevření poklopu, když pračka s předním zatížením má zámek, který zaklapne na stranu. V tomto případě je nutné:

 • mít silnou krajku nebo nit;
 • vložte jej do mezery mezi poklopem stroje a jeho tělem;
 • hák je hák zámku;
 • Vytáhněte oba konce závitu.

Musíte udělat všechno pečlivě, takže hák vyjde z zámků zámku a dveře lze otevřít.

READ  Co dělat, když pračka neodstřeďuje

Vezměte závitu protahovat mezi poklopem stroje a tělem zavěsit nit pro zámek

Všestrannější způsob, jak odemknout pračku je následující:

 • Je nutné odstranit horní kryt stroje (často jen dost, aby odšrouboval dva šrouby);
 • V otevřeném stavu, přístup k zámku, pokud ne, můžete naklonit pračku zpět (buben se pohybuje, čímž se otevírá zámek);
 • Stiskněte háček prstem nebo šroubovákem.

Po těchto manipulacích se stroj vykazuje, že je odemčeno, můžete z toho bezpečně dostat spodní prádlo. Stejně jako přejděte k opravě.

Barbana zámek ve vertikálním nakládacím stroji

Metody uvedené před tímto momentem „mytí“ s předním zatížením. Ale co dělat, pokud je technika s vertikálním zatížením? Nejčastěji takový pračku blokuje buben. Stává se to, když se otáče. V důsledku toho je buben blokován a není otočen. K takové pračce znovu získal:

 • pohybovat se od zdi;
 • Zakázat komunikaci;
 • Od zadní strany najít místo, kde se nachází deset;
 • odšroubujte a vytáhněte deset;
 • Scroll Drum.

Dělat tento postup opatrně, aby nedošlo k poškození ohřívače a dalších důležitých prvků pračky. Po dokončení opravy a připojování všech komunikací může být pračka opět spuštěna, aby pokračovala v mytí.

pračka, dveře

Blokované dveře se otevírají ve vertikálním typu titulu nakládání podle metod uvedených pro „frontalok“, větší rozdíl mezi technologiemi používanými v nich. Pračka musí být odpojena od sítě nebo zkuste spustit nový program. V případech selhání zařízení pro zamykání poklopů musí být podrobně vyměněn.

Blokovaný poklop „mytí“ se snadno otevírá, není třeba používat různé nože, špachtle a jiné nástroje.

Takže můžete jen zkazit výskyt zařízení, ale také poškodit křehké detaily. Často dostačující k restartování stroje nebo vytáhnout vodu zbývající v bubnu. Je třeba mít na paměti, že auto otevírá dveře zpožděním a pokud se poklop neotevře během 2 minut, stojí za to čekat. Až poté, co můžete problém vyřešit další kroky. Úhledný postoj k techniky umožní, aby byl dlouhodobě používán pro mytí věcí.

Funkce pro různé značky

Problém s zamykáním poklopu na pračkách různých značek může být vyřešen svým způsobem. Zvažte rysy opravy poruchy na zařízeních tří výrobců.

Indesit

Na pračkách značky Indesit je poklop často blokován kvůli skutečnosti, že v nádrži na konci mytí je množství vody. Musíte ručně spustit režim „Dummy“ a počkat. Všechna zbývající voda by měla odejít.

Pokud není možné automatický odtok, je nutné uchýlit se k osvědčenému způsobu čerpání zbývající kapaliny přes hadici. Jakmile voda zůstane v nádrži, dveře budou muset otevřít samostatně.

Na mnoha modelech této značky je speciální kabel pro urgentní otevření poklopu. V tomto případě uživatel musí táhnout pro tento kabel, dveře budou okamžitě otevřeny bez ohledu na to, zda je voda uvnitř nádrže.

Hotpoint Ariston

Zařízení Hallopot Ariston se vyznačují spolehlivostí a trvanlivostí, ale jsou velmi citliví na neočekávanou elektřinu a napěťové skoky. Současně je poklop zablokován, že neumožňuje prádlo po praní a používat pračku později. Pro vyřešení problému budete muset použít nouzový kabel speciálně upravený pro tyto případy. Současně je žádoucí předem odstranit vodu z bubnu pomocí hadice.

Stojí za zmínku, že na pračkách této společnosti je sada jemných režimů mytí. Při použití je rychlost bubnu zpomaluje dolů, což může vést k dokončení vodního švestku při dokončení procesu. Zde lze uživatel pokusit stisknout klávesu „Start / Pauza“ a podržte jej na chvíli. Poté stojí za restartování použitého režimu.

Bosch

Odstraňte uzamčení poklopu na pračce BOSCH kliknutím na tlačítko „Minus“ umístěný na hlavním ovládacím panelu. Pokud se na displeji zobrazí klíč, použijte přepínání režimu nebude fungovat. Pak se můžete pokusit podržet tlačítko „Start“ několik sekund. Výsledkem této akce by měl být kapka vody s následným otevřením poklopu.

Zamknutí poklopu na pračce se zdá být spíše vážný problém, který neumožňuje tahání věcí a dále využívat schopnosti zařízení. Správný přístup však problém vyřeší i bez kontaktování specialistů.

Stav způsobený, ke kterému se dveře nemusí otevřít

Если вы обнаружили, что дверца закрыта, и ваши первые попытки добраться до выстиранного белья не принесли результата, проанализируйте ситуацию. Chcete-li začít, je nutné určit, zda voda zůstala v nádrži. Pokud ano, podívejte se na indikaci na ovládacím panelu. Možná, že cyklus ještě nebyl dokončen, jednoduše v instalatérství nedostatečného tlaku vody. V tomto případě je inteligentní technika jednoduše čeká, když může pracovat znovu za normálních podmínek, neexistuje žádné členění. Ale jiné možnosti jsou možné: švestkové ucpání; selhání na řídicí desce; Fyzikální rozbití rukojeti v důsledku mechanické expozice; Softwarové problémy. Luke Lock Device. Některé ze států jsou neškodné, jiné nelze ignorovat. budete muset kontaktovat servisní středisko.

Proč je situace s blokováním poklopu obecně možná? Faktem je, že žádný detail pračky není věčné. Někteří opotřebení času, jiní dostávají mechanické poškození v důsledku nedbalosti vlastníků, a někdy důvod spočívá v kapkách napětí. Někdy technika naznačuje, že je s tím špatně, s pomocí systému a kódů samo-diagnostického systému. Jejich hodnoty naleznete v návodu k obsluze. Například voda v nádrži může zůstat z důvodu blokování vypouštěcího filtru. má indikátor. Čištění, současně rozhodujete o problém s zámkem dveří.

READ  Jak udělat skleněné dveře pro krb

Jak otevřít ruční manuál

Chcete-li otevřít poklop, je nutné odstranit důvody, proč je stále zavřeno: Zbavte se vody do nádrže, pomozte systém řízení, abyste opravili chybu, a pokud nechodí ven. použijte plný úvazek nebo nemohu. Ale pokud nechápete design pračky a nedokážete si představit, jak jsou její dveře uspořádány, je lepší okamžitě pozvat mistry. Nechte zaplatit spravedlivou částku pro trifling operaci, ale určitě nebudete zlomit něco jiného.

Sloučení vody přes hadici a zapnout pračku

I když je v nádrži voda, systém nedovolí otevřít dveře. to se děje, takže hostitelé nepovlávají své sousedy nebo neobtěžovali. Někdy je dostačující k vypuštění vody a hrad bude poslušně otevřený. Hadice je určena pro odtok, jehož konec můžete poslat do kbelíku, lázně nebo dřezu. v závislosti na tom, kde je instalována pračka. Po dokončení vrátit hadici na místo a pokuste se zahrnout techniku, nainstalovat otočnou páku na nulu a poté. otevřete poklop. Pokud nepracuje. přejděte na následující způsoby.

Použijte nouzové kabely

Toto užitečné zařízení má nejmodernější pračky. Sleduje to v poklopu, kde se nachází odtokový filtr. Výrobci obvykle malují konec kabelu v jasné barvě, aby to bylo znatelné. Tahání pro něj, můžete otevřít dveře, i když jiní způsoby nefungují, ale váš model nemusí být kabel.

Vypněte auto a znovu zapněte

Metoda pomáhá s problémy s blokováním poklopu, někdy. také při selhání systému správy. Když proud prochází Ub, speciální deska je deformována a zamkne zámek. Systém pracuje bezpečně, ale někdy se část zahřívá příliš mnoho nebo proud kvůli poškození vnitřního zapojení se nevypne, když je cyklus dokončen. Pokud vypnete pračku, břidlice je v pohodě, a můžete snadno otevřít dveře.

Použijte drát nebo lano

Tato metoda je ideální pro lidi, kteří milují nevybíráme nestandardní metody. Bude mít tenký drát nebo lano. Musí to být dost dlouho. Středem drátu musí být pečlivě začínat zahájit poklop v místě, kde se hrad nachází, a konce jsou rovnoběžné s dveřmi v opačném směru, aby se smyčka. Nyní by mělo být pečlivě vytaženo na tipy, lano nebo drát klade na zámek jazyk, po kterém lze otevřít dveře poklopu.

Eliminace poruchy

Většina závad může být odstraněna vlastními rukama, po pečlivém studiu instrukcí výrobce, ve kterých jsou podrobně popsány všechny možné případy takových škod. S výjimkou problémů v práci inteligentního modulu UBL, kdy může být nutné dokončit elektronický řídicí firmware pro jeho opravu. A následně specializované služby specializovaného centra pro opravu strojního stroje stroje. Nebo vážné členění spojené s bubnem pračky:

 • Nalačno vypouštěcí čerpadlo;
 • V švestku je blokování;
 • Chybný řídicí modul;
 • Elektronický senzor vody nefunguje.

A pokud se zablokování, můžete snadno odhalit a odstranit, pak v jiných případech je lepší uchýlit se k pomoci profesionálům.

Najednou se rozsvítí

V procesu mytí by mohlo vypnout světlo nebo dojde k jímku napětí. V tomto případě se dveře poklopu neotevře, protože praní nebylo dokončeno. V souladu s tím budou dveře blokovány automatickým.

Je nutné počkat na zahrnutí elektřiny v domě, po kterém zapnete spin nebo pokračování režimu. Mytí bude i nadále pracovat. A když je praní, můžete snadno otevřít dveře poklopu.

Přední nakládací stroj se neotevře

Odemkněte dveře v podobné jednotce problematické. Pokud je problém v bubnu. (S jeho posunutí, poklop často blokuje). Chcete-li problém odstranit, stačí překládat buben do vertikální polohy přes montážní otvor. Načtení poklopu se okamžitě otevře. Analýza stroje není nutná. Voda může zůstat v bubnu a po dokončení práce může být praní pokračovalo.

Chcete-li se dostat do zámku zámku v zařízení s předním zatížením, musíte odstranit zadní kryt, odstraňte deset s těsnicí pryž a vytáhněte jej ze stroje. V některých modelech je poklop schopen nezávisle odemknout ihned po vypnutí elektřiny.

Pokud odpojení ze sítě nepomůže, bude stroj rozebrat. Ale v případě neexistence zkušeností opravy bez pomoci průvodce nemůže dělat. Pokud si plášte vodiče vedoucí k theta, přestane ohřívat vodu. Problémy vznikají a při odstraňování těsnicí dásní. Často se drží tělu a pro jeho odstranění vyžaduje dovednost. Výměna stejného těsnění v případě poškození bude ve značném množství. Přesnost Vyžaduje se při demontáži přenosu pásu. S ineptive akce můžete poškodit samotný topný prvek.

Všimněte si, že pokud je jednotka v záruce, jeho analýza může mít za následek budoucnost, servisní centrum vás odmítne ve volné údržbě. Volání specialisty na odemknutí dveří bude stát mnohem levnější.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS