Pračka Samsung se zapne, ale nespustí se

Pračka se nezapne

Myčka nereaguje na stisknutí tlačítka Start, po stisknutí tlačítka „Start“ se rozsvítí pouze kontrolka nebo začnou blikat všechny kontrolky. Příčiny toho, že se pračka nezapíná, nesvítí nebo bliká, mohou být různé, od jednoduchých, jako je závada zásuvky nebo napájecího kabelu, až po složitější, které může opravit pouze kvalifikovaný odborník, například vadný řídicí modul.

Co dělat, když se pračka LG, Indesit, Samsung, Bosch, AEG, Beko, ARDO, Candy, LG, Samsung, Ariston, Indesit, Bosch, LG, Ardo, Zanussi, Candy, Siemens, Whirlpool, Electrolux nezapne? Chcete-li zjistit příčinu problému nebo nejlepší způsob jeho řešení, podívejte se do následujících částí.

Moderní pračky jsou vybaveny řadou bezpečnostních prvků, které chrání před náhodným nebo nesprávným spuštěním. pokud se tedy vaše pračka nespustí nebo bzučí, ale nefunguje, příčiny mohou být následující

 • zakazuje zapnutí, pokud je síťové napětí nedostatečné nebo nestabilní;
 • nespuštění v případě nedostatečného tlaku vody;
 • Zablokovaný start, pokud není poklop řádně zavřený;
 • přetížení nebo nedostatečné zatížení stroje;
 • byla spuštěna funkce „Dětský zámek“;
 • kontrola systému a vypnutí stroje v případě závažných poruch motoru nebo snímače.

Nejčastější obavy našich zákazníků jsou následující:

Jak sejmout přední panel pračky

Oprava pračky Samsung často začíná demontáží předního panelu. Pro výměnu topného tělesa nebo vypouštěcího čerpadla je třeba sejmout přední panel. Postup je následující:

 • Vyjměte sběrač prášku a vyšroubujte šrouby, které se za ním skrývají;
 • Posuňte ovládací panel do strany;
 • Ohnutí manžety do poklopu;
 • Odstraňte spodní panel, za nímž se skrývá filtr;
 • odšroubujte šrouby skryté za ním a sejměte přední panel.

Tlačítko napájení

Většina praček je vybavena speciálním tlačítkem. Ten je zodpovědný za zapnutí spotřebiče při zapnutí napájení. Jeho funkčnost si můžete zkontrolovat sami, ale musíte mít speciální zařízení. Mluvíme o multimetru. Přední panel stroje lze sejmout. Jak na to? Pokud se pračka Indesit nespustí (tento problém se může vyskytnout i u praček jiných značek, například Samsung, Ariston atd.), je nutné ji odpojit od napájení. Poté tlačítko vyzkoušejte, když je vypnuté, a pak. Po zapnutí. V prvním případě by spotřebič neměl vydávat žádný hluk. Při použití druhého se může ozvat skřípavý zvuk. To znamená, že tlačítko je funkční. Pokud nefunguje správně, je třeba jej vyměnit za nový.

Všechny automaty jsou vybaveny inteligentním řízením. Modul zajišťuje jeho funkčnost. Je to ten, který řídí všechny procesy. Někdy se stane, že daná součást nefunguje správně. Co v takové situaci dělat? Pokud se například pračkaSamsung“ nezapne, můžete příčinu poruchy zjistit testováním součástí elektronického systému. Pokud je zjištěna závada, je vhodné kontakt přepájet nebo vyměnit konkrétní díl.

Je důležité si uvědomit, že taková práce vyžaduje znalosti a dovednosti. Pokud je majitel spotřebiče nemá, hrozí velké riziko poškození modulu a jeho nepoužitelnosti. Kvalifikovaní odborníci důrazně nedoporučují opravovat pračku svépomocí, protože kompletní výměna řídicího modulu přijde majitele pračky velmi draho. Proto je rozumné zavolat servisní středisko, abyste nemuseli kupovat nový stroj.

READ  Jak uvolnit buben pračky

Po zapnutí stroje se rozsvítí jedna kontrolka

Pokud spotřebič při spuštění reaguje na jedinou kontrolku, lze říci, že je zapnutý, ale nefunguje. Po zapnutí nelze naplnit buben, zvolit a nastavit prací program. spotřebič nereaguje na žádné příkazy. V takovém případě může mít problém různé příčiny.

Nejprve zkontrolujte, zda jsou dveře dobře zavřené. Po spuštění pracího programu by se měl automaticky zablokovat. Pokud se dvířka zamknou s výrazným cvaknutím, ale po spuštění pracího cyklu se nezablokují, je problém v mechanismu zamykání dvířek pračky.

pračka, samsung, zapne, nespustí

Zámek dveří můžete zkontrolovat sami, abyste se ujistili, že je funkční

Mrtvé body můžete zkontrolovat sami pomocí multimetru. Pokud po spuštění programu spotřebič zjistí, že je do něj přiváděn proud, je spotřebič vadný. V opačném případě je třeba vyměnit uzavírací zařízení.

Další příčinou nefunkčnosti spotřebiče může být vadný řídicí modul, porucha komunikace mezi ovládacím panelem a modulem. To může vyřešit pouze odborník.

Nesprávné používání stroje

Poruchy často nevědomky způsobuje majitel. Nepřečetli jste si dostatečně pozorně návod k obsluze, neprostudovali jste speciální funkce jednotlivých programů a pračka se zastavila uprostřed pracího cyklu! Pokud je příčina poruchy skutečně důsledkem nesprávného používání, můžete stroj oživit sami.

Nesprávné vložení pračky se sušičkou, přetížení podle hmotnosti

Nejčastější příčinou zastavení pračky je její přetížení. Snaha ušetřit čas, vodu a energii vede některé ženy v domácnosti k tomu, že do bubnu vkládají velké množství věcí. Spotřebič můžete oklamat přidáním několika tenkých košil k již naloženému nákladu 4-5 kg. V této situaci se prádlo jednoduše řádně nevypere. Někdy je však prádlo několikanásobně těžší, než je povoleno!

To se pozná na začátku cyklu, pokud je stroj přetížen. Moderní modely mají speciální senzory, které okamžitě zjistí hmotnost prádla a v případě přetížení vydávají zvukový signál. U starších generací se buben otáčí velmi pomalu, jakoby násilím. A brzy se pračka při praní úplně zastaví.

Řešení problému přetížení je jednoduché. odstraňte několik položek a znovu spusťte cyklus. V budoucnu nenaplňujte buben více než ze 2/3. K vážení špinavého prádla můžete také použít pásek pro domácnost.

Nesprávný výběr programu

Při režimech šetrného praní může pračka během pracího cyklu zamrznout. Buben může být z poloviny naplněn vodou. Známá situace? Nepropadejte panice, nesnažte se otevřít dveře nebo nevybíravě mačkat tlačítka. Je velmi pravděpodobné, že používáte jemný nebo ruční režim a otáčky odstřeďování se jednoduše netočí. V takovém případě je třeba naprogramovat vypouštění vody a případně automatické odstřeďování.

Nerovnováha

Dalším důvodem zastavení pračky je nerovnoměrné rozložení prádla v bubnu. To se může stát v případě lnu, protože absorbuje veškerou vodu a shlukuje se na dně bubnu, čímž brání jeho úplnému otočení. Tato situace může nastat nejen během hlavního pracího cyklu, ale také během odstřeďování. Před zastavením spotřebiče se často ozývá tlumené klepání nebo vibrace.

Co dělat v této situaci? Otevřete dvířka a rukama rovnoměrně rozdělte předměty v bubnu. Po jedné minutě pokračujte v praní v přednastaveném režimu.

K narušení rovnováhy může dojít při praní péřové bundy nebo objemných boloňských kalhot. Plnička shromažďuje vodu na dně bubnu a stroj se zastaví. V takové situaci se vyplatí použít osvědčenou a oblíbenou metodu. vyprat péřovou bundu tenisovými míčky.

Závada v řízení programu

Pračka se může vypnout také kvůli chybnému programu. Pokud se například mycí postup skládá z více než jednoho mycího kroku. Pokud je zvolen režim namáčení a hlavního praní, spotřebič se po prvním praní zastaví. Druhou část praní je třeba nastavit znovu.

READ  Praní péřového polštáře v pračce

Spotřebič může bez zjevné příčiny zamrznout. To lze také interpretovat jako chybu při kontrole programu. V takovém případě jej stačí resetovat:

 • Stiskněte tlačítko vypnutí, počkejte minutu a poté přístroj znovu spusťte;
 • Pokud vypnutí pomocí tlačítka problém nevyřeší, je třeba přístroj odpojit od sítě;
 • Po několika minutách se stroj znovu zapne a cyklus se znovu spustí.

Provozní nesrovnalosti

Moderní pračky jsou vybaveny mnoha funkcemi, které řídí každé „kýchnutí“ pracího procesu: to jistě není špatná věc, ale čím složitější je spotřebič, tím větší je pravděpodobnost jeho poruchy. Ale i když je vše v pořádku, můžete příliš ostražité elektronice způsobit nepříjemnosti. Občas se objeví i zapomnětlivost.

Ujistěte se, že jsou dvířka pevně zavřená. Pokud je spotřebič vybaven elektronickým displejem, zkontrolujte, zda svítí příslušný signál.

Zkontrolujte, který program jste nyní nastavili: je možné, že předchozí program skončil a vy jste nenastavili nový. Možná jste zvolili nesprávný režim pracího programu, což znamená, že se pračka v určitém bodě programu zastaví. Znovu si pečlivě přečtěte pokyny.

Pokud se stroj spustí, ale náhle se zastaví, může to být způsobeno vypnutím snímače omezení hmotnosti (pokud je jím stroj vybaven). Obvykle se na elektronickém displeji rozsvítí výstražná kontrolka, takže stačí stroj trochu odlehčit.

Často se stává, že se prádlo během praní nahromadí v jedné části bubnu do velkého chuchvalce, což může způsobit, že se pračka se sušičkou s příslušnou monitorovací funkcí zastaví a nespustí odstřeďování. Otevřete spotřebič a v takovém případě přerozdělte prádlo ručně a spusťte proces odstřeďování zvlášť.

Spotřebič se může spustit, pokud voda uniká do odkapávací misky nebo v případě jiných úniků.

Pračka Samsung se zapne, ale nespustí se

Práce v oblasti oprav domácích spotřebičů. Rozsáhlé zkušenosti s restaurováním praček a myček nádobí.

pračka, samsung, zapne, nespustí

Když se poprvé přihlásíte ke svým účtům na sociálních sítích, načteme z vašeho účtu veřejné informace poskytnuté poskytovatelem služeb sociálních sítí v rámci nastavení ochrany osobních údajů. Automaticky obdržíme také vaši e-mailovou adresu, abychom mohli vytvořit váš účet na našich webových stránkách. Po jeho vytvoření budete přihlášeni k tomuto účtu.

Když se poprvé přihlásíte pomocí sociálních médií, shromažďujeme veřejné informace z vašeho účtu poskytnuté poskytovatelem služeb sociálních médií v rámci nastavení ochrany osobních údajů. Automaticky obdržíme také vaši e-mailovou adresu, abychom mohli vytvořit váš účet na našich webových stránkách. Po jeho vytvoření budete přihlášeni k tomuto účtu.

 • Oprava myčky nádobí Alexander-Master na Zanussi. neohřívá ani nesuší
 • Alexander to Oprava myčky Zanussi. neohřívá ani nesuší
 • Alexander-Wizard k Proč pračka pípá při vypouštění vody
 • Vyacheslav k Proč pračka pípá při vypouštění vody
 • Irina ke vstupu Účinné praní žlutých skvrn z bílých látek
 • Violetta k záznamu účinného praní žlutých skvrn z bílého oblečení
 • Violetta k záznamu Účinné praní žlutých skvrn z bílého oblečení
 • Alexander-Master pro vstup Oprava myčky Zanussi. neohřívá ani nesuší
 • Alexander to Oprava myčky Zanussi. neohřívá ani nesuší
 • Alexander průvodce zaznamená kontrolní ventil pro pračku na odtoku
READ  Pračka se nevyprazdňuje

2016-2022. Všechna práva vyhrazena. Přetiskování materiálů a publikování fotografií je povoleno pouze s písemným souhlasem správy webových stránek remontcma a s uvedením aktivního odkazu.

Proč to může být problém?

Automatická pračka se může z různých důvodů nespustit:

Hnací řemen je špatně seřízen

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se spotřebiče odmítají spustit. Tato situace je často způsobena neopatrným zacházením nebo nesprávnou instalací. Při zapnutí stroje se ozývá charakteristický skřípavý zvuk bubnu.

Pás můžete vrátit na místo sami, ale je bezpečnější, když k vám domů přijede technik, protože bude nutné skříňku demontovat. Řemen se navíc může časem opotřebovat a může být nutné jej vyměnit za nový.

Odvodňovací systém je vadný

Pokud pračka nepracuje během fáze odstřeďování nebo máchání, je pravděpodobné, že se jedná o problém s odtokovým systémem. Filtr nebo vstupní ventil může být ucpaný nebo může dojít k poruše vypouštěcí hadice.

Případová studie. Dávkovač někdy napustí vodu a pak ji ihned vypustí. Porucha stroje může být způsobena vadným připojením ke kanalizaci. Zkontrolujte, zda je spotřebič správně nainstalován a připojen.

Chyby při operaci

Existují obecná pravidla pro používání dávkovače, ale ne každý je dodržuje. To může být také příčinou toho, že pračka nepere a nezapíná se:

 • Velké množství prádla v bubnu způsobuje přetížení a aktivuje senzor odpovědný za nadměrnou hmotnost. Vyjměte část prádla a dávkovač se spustí.
 • Články nejsou správně rozloženy, a proto se stávají hrudkovitými. Pračka se zastaví a už nepere.
 • Systém ochrany proti úniku se spustí. Mytí se zastaví kvůli vniknutí vody do odkapávací misky. To může být způsobeno netěsnostmi.
 • Zvolili jste nesprávný provozní režim. Pokud jste program nastavili nesprávně, dávkovač se po určité době zastaví.

Snažte se se spotřebiči zacházet opatrně a dodržujte návod k obsluze.

Řídicí karta je vadná

Jedná se o závažné poškození, které je indikováno těmito příznaky:

 • Režimy praní se přepínají samy;
 • Čas na displeji se nezmění a pračka nezačne prát;
 • Všechna světla se zapínají a rozsvěcují současně;
 • Pračka se sušičkou nereaguje na stisknutí tlačítek;
 • spotřebič neustále ohřívá nebo vypouští vodu.

Důležité! Výměnu základní desky může provést pouze odborník. Nikdy se nepokoušejte desku opravovat sami.

Další možnou příčinou poruchy je, že se pračka zapne, ale nezačne prát, voda neustále stoupá a zůstává na stejné úrovni. V takovém případě zkontrolujte připojení vypouštěcí hadice. Problém lze vyřešit správným připojením zařízení. voda může unikat kvůli nesprávnému připojení. Je také možné, že došlo k poruše sacího ventilu, který je třeba vyměnit.

Je možné určit příčiny cvakání pračky, pokud není spojeno s vnitřním poškozením. V závažnějších případech je nejlepší zavolat technika na místo, aby zjistil zdroj cizího hluku a nechal jej odborně opravit.

Uživatelé stránek mohou tyto výhody ocenit:

 • 24hodinový zákaznický servis ve Volgogradu
 • Široký výběr řemeslníků ve vašem okolí;
 • kontrola kvality práce;
 • záruka na všechny služby;
 • bezplatné vyhledání profesionálního řemeslníka.

V případě potřeby využijte podporu webových stránek. Manažer vám poradí a pomůže vám telefonicky najít technika.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS