Pračka se nevyprazdňuje

Proč zůstává v zásobníku pračky po praní prášek?

Uživatelé praček se nezřídka setkávají s nepříjemným jevem, kdy v přihrádce zůstává prášek. Nalil jako obvykle, prášek, nalil kondicionér, spustil praní a na konci programu zjistil, že stroj nepoužil prostředek a zůstal v zásobníku. Hlavní důvody, proč k tomu může dojít, jsou tři:

Než však tyto důvody zkontrolujete, ujistěte se, že jste přihrádku, do které jste vložili prací prostředek, nepřehlédli? Možná jste nasypali prášek do nádržky na předpírku a vaše pračka takový program nemá, pak je pravděpodobné, že tento prášek po vyprání zůstane nevyužitý. Můžete také dát příliš mnoho pracího prostředku, takže se všechen nevypere ze zásobníku. Zkuste prát znovu s příliš malým množstvím pracího prostředku. Pokud jste si jisti, že jste prací prostředek vložili přesně podle pokynů, podívejte se na.

Viz také. Jak si sami opravit pračku

pračka

Tipy od odborníků

Abyste předešli poruchám, je vhodné využít rad zkušených odborníků, kteří vám pomohou stroj před poruchou „zachránit“.

 • Odpojte dávkovač od elektrické sítě.
 • Pod poklop náplně umístěte mělkou nádobu. Vyjměte filtr čerpadla a v případě potřeby jej vyčistěte.
 • Pokud jste filtr odstranili a voda stále neodtéká, možná budete muset hledat problém ve vypouštěcím potrubí, které je mnohem obtížnější odstranit. Pokud si tedy domácí kutil není jistý svými schopnostmi, neměl by opravu provádět sám, ale raději se obrátit na profesionály. Pokud jste se rozhodli problém vyřešit sami, postupujte podle tohoto návodu:. odšroubujte šrouby upevňující odtok a vyjměte jej;. po uvolnění svorky upevňující trubku k „volutě“ ji vyjměte;. umístěte konec trubky do odtokové vany;. prohlédněte vlnitou trubku a očistěte ji od nečistot;. uveďte zařízení do normálního stavu.
 • Zkontrolujte, zda se oběžné kolo čerpadla za filtrem otáčí.
 • Možná bude nutné vyměnit čerpadlo.

Viz také. Pračka se nechce spustit. co dělat??

Jak a čím čistit zásobník na prášek v pračce: jednoduché triky

Usazeniny vodního kamene a zbytky mycího prostředku nebo kondicionéru se obtížně odstraňují. Některé z nich zůstávají v koši. Ten se časem nahromadí a v korytě se vytvoří vápenné a práškové „stalagmity“, které ucpou otvor, jímž vtéká voda. To zabraňuje vniknutí pracího prostředku do bubnu pračky a zneúčinňuje praní. A někdy může dojít i k poškození spotřebiče.

READ  Problémy s odvodněním v pračce

Zásobník na prášek můžete uklidit třemi způsoby:

Ruční čištění

Pokud není zásobník na prášek silně znečištěný, může k obnovení jeho původní čistoty stačit horká voda a houba. Stačí koš navlhčit vodou, důkladně přihrádky vypláchnout houbou a znovu opláchnout. K čištění těžko přístupných míst použijte starý zubní kartáček.

Používání specifických čisticích prostředků

Odměřte potřebné množství čisticího prostředku (viz návod k použití pro čištění). Nalévání nebo vylévání pracího prostředku do zásobníku. Vyjměte z pračky špinavé oblečení, pokud se tam nachází. Nastavte teplotu na 90-95 °C a perte v prázdném bubnu. Po skončení praní zapněte cyklus máchání, říká mschistota.

Lidové prostředky

 • Kyselina citronová je úspěšnou náhradou chemických látek. Nalijte kyselinu citronovou do zásobníku myčky a spusťte mycí cyklus při 70-75 °C, abyste odstranili veškerý prášek. Tímto postupem odstraníte nejen vodní kámen a nečistoty z dávkovače, ale i z dalších částí pračky. Kyselina také odstraňuje nepříjemné pachy.
 • K namáčení zásuvky na prací prostředky lze použít také ocet. Nalijte litr horké vody do plastové misky, přidejte sklenici 9% octa a namočte nádobu do tohoto roztoku na šest až osm hodin. Po vyjmutí zásobníku jej vykartáčujte, opláchněte a otřete do sucha. Metoda vyžaduje čas, ale výsledky stojí za to.
 • Jedlá soda pomůže odstranit vápenaté usazeniny a zbytky prášku ze zásobníku. Nalijte ji do mycího prostoru a namočte do teplé vody. Můžete ji nechat krátce namočenou. Poté pomocí zubního kartáčku přejeďte celý povrch dávkovače a nezapomeňte na těžko přístupná místa. Poté díl omyjte teplou vodou a otřete do sucha.

Na výběr jsou nejrůznější prací prostředky, změkčovače, kondicionéry a bělidla. Detergenty jsou tradičně k dispozici ve formě prášku, ale mohou být také ve formě gelů nebo kapslí. Do pračky je třeba přidat některou z těchto položek. Každý výrobek pro péči o prádlo musí být vložen do příslušné přihrádky. Použití nesprávného množství pracího prostředku může mít za následek špatný výsledek praní. Již dříve jsme vám prozradili, proč potřebujete v pračce tři přihrádky.

Jak se zbavit prášku v pračce: chemie na pomoc

Jak vyprat prášek v zásobníku s malými nečistotami, máme to vyřešené. Může se stát, že mechanické čištění nebude úspěšné. Prostor zůstává znečištěný v podobě zašlého čisticího prostředku, plaku, slizu.

Co dělat v tomto případě? Jak rozpustit ztvrdlý prací prostředek a odolnou špínu? Existuje jediné řešení. používat správné chemikálie. Lze jej použít k čištění dávkovače a vnitřku pračky se sušičkou. Skvělé, protože je třeba vyčistit i další části.

 • Otevřete zásuvku na mycí prostředek a přidejte chemický prostředek doporučený výrobcem. Nepřekračujte množství oplachovacího prostředku, jinak by mohlo dojít k poškození dílů.
 • Vyjměte předměty z bubnu a zapněte pračku na maximální teplotu 90-95 stupňů Celsia.
 • Znovu propláchněte oplachovací prostředek.
READ  Automatická pračka Leran s vertikálním plněním

To má jednu nevýhodu. Hlavním z nich je, že neodstraňuje odolné nečistoty a dokáže zcela vyčistit velmi znečištěnou přihrádku.

Příčiny problému a řešení

Pokud u vaší pračky nezjistíte žádnou z těchto příčin, není co slavit. jedná se o poruchu. V tabulce jsou uvedeny hlavní příznaky a příčiny závad.

Prášek se zcela neopláchne. Napouštění vody trvá nezvykle dlouho.

Ucpaný filtr před ventilem přívodu vody

Obvykle se vyskytuje v důsledku používání nekvalitní vody

Správně fungující ventil umožňuje vstup optimálního množství vody do spotřebiče pro dosažení optimálních výsledků praní. Pokud dojde k poruše součásti, voda neproudí v dostatečném množství nebo vůbec.

Prášek zůstává, voda přichází normálně

Vadný mechanismus přívodu vody do žlabu

Zásobník je suchý. Tryska, která ovládá přívod vody, se obvykle pohybuje pomocí speciálního pružinového lanka. Někdy změní svou polohu nebo se zlomí.

Rozeberte spotřebič pro diagnostiku a případnou opravu/výměnu kabelu trysky

Prášek není plně dávkován do bubnu, voda proudí normálně

Vnitřní hadice, kterými se přivádí voda a mycí prostředek, se mohou pravidelně ucpávat zbytky mycího prostředku nebo nečistotami

Čištění přípojky přívodu vody (lze provést ručně, sejmutím předního krytu, uvolněním svorky, vytažením přípojky a propláchnutím vodou)

Důvody, proč pračka prášek vůbec nevypere

Pokud k tomu dojde u nové pračky se sušičkou, přečtěte si nejprve návod k použití a zkontrolujte, zda jste vše provedli správně? Protože nejčastějšími důvody, proč je prací prostředek ponechán ve špatné přihrádce a máchací prostředek je na svém místě, jsou

Do nesprávné přihrádky byl naplněn mycí prostředek. Např. místo do normálního oddílu pro praní byl prášek umístěn do oddílu pro předpírku.

Voda neproudí kvůli zavřenému ventilu. Zkontrolujte to, a pokud ano, jednoduše otevřete ventil až na doraz.

Přívod vody je uzavřen. V tomto případě stačí počkat na obnovení dodávky vody.

pračka

Pračka nevypere prášek kvůli chybám v obsluze

Přihrádky na prací prostředky jsou nesprávně zvolené

To je nejčastější problém, se kterým se ženy při koupi nového stroje setkávají. Výrobci se ne vždy drží klasického uspořádání přihrádek v kyvetě. Pokud jste nastavili program hlavního praní a vložili prací prostředek do přihrádky na máchání, bude tam stále. Tento proces není součástí programu. Před prvním vložením položek do bubnu byste si proto měli pečlivě přečíst návod.

READ  Jak odstranit gumový steh v pračce

Navzdory konstrukčním vlastnostem domácích spotřebičů je označení vždy stejné. Hlavní provozní prostor je na vnitřní straně kyvety označen číslem „1“.

Používá se nekvalitní mycí prostředek

Některé prací prostředky se v zásobníku shlukují a nejsou opláchnuty. K tomu dochází v následujících případech:

pračka

Porucha se obvykle vyskytuje u nových výrobků. Pokud po praní vidíte na pánvi husté kamenité hrudky, je třeba nejprve vyměnit prací prostředek.

Používá se velké množství čisticího prostředku

Aby se ženy v domácnosti vypořádaly se silnou špínou, často zvyšují koncentraci pracího prostředku. Může se stát, že se při odběru vody zcela nesmyje.

Prací prostředek může být nasáklý a jeho částečky mohou ulpět na dně pracího žlabu. Zatímco voda smývá horní část pracího prostředku, spodní část vytváří hustou, lepkavou vrstvu. Stačí vyjmout zásobník z pračky, důkladně jej opláchnout a od té doby dodržovat dávkování pracího prostředku pro domácnost.

Nesrovnalosti v zásobování vodou

Závažnějším důvodem, proč se prací prostředek nevypere, je problém s tlakem H20. Laicky řečeno se jedná o nízký tlak v kohoutku.

Otevřete kohoutek a zjistěte, jak silný je tlak. Je slabší než obvykle? Viník: nedostatečný tlak pro proplachování kohoutku.

Obraťte se na společnost spravující budovu (správu budovy). Odborníci vysvětlují příčiny nízkého tlaku vody v kohoutcích. Neumývejte, dokud se tlak nevrátí do normálu.

Tlak je v pořádku? Vyplatí se zkontrolovat vodovodní ventil. nachází se v místě připojení přívodní hadice k vodovodní síti. Je možné, že není zcela otevřená. Ventil se musí otáčet souběžně se směrem proudění vody. Je umístěn jinak? Oprava této závady.

Ujistěte se, že přívodní potrubí nebo hadice nejsou ucpané. V každém železářství lze zakoupit speciální čisticí kabel, který odstraní ucpání.

Co dělat, když je zásobník na prášek ucpaný?

Častěji se zásobník ucpává v důsledku nadměrného používání prášku. V prostoru pro znečištění se mohou hromadit nečistoty, které časem odvápní a brání průtoku vody a přívodu čisticího prostředku. Zkameněliny se obtížně odstraňují, proto dávkovač pravidelně oplachujte pod vodovodním kohoutkem.

Nekvalitní prací prostředek se ve vodě zcela nerozpustí. Pokud se na utěrky lepí prášek, vyměňte jej za kvalitnější prací prostředek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS