Režim pro vlnu v pračce Indesit

Režim vlny v pračce Indesit při praní

Průvodce s 12 lety zkušeností. Opravy praček a chladniček.

Pračky Indesit jsou u Rusů oblíbené pro svůj dobrý poměr ceny a výkonu. Italské pračky jsou bohatě vybaveny programy a režimy. vše pro vaše pohodlí. Všechny prací režimy pračky Indesit jsou umístěny na ovládacím panelu, aby byla zajištěna co nejlepší „komunikace“ s pračkou. Každá možnost nabídky je označena ikonou, která je srozumitelná. Přehled funkcí a programů Indesit a jejich názvy.

Nalévání pracích prostředků

Znalost dávkování pracího prostředku není jedinou věcí, kterou musíte udělat, abyste dosáhli vysoké kvality praní. Důležité je také naučit se je rozdělovat mezi prášky.

Zásuvka na prací prostředky má čtyři přihrádky, z nichž tři jsou hlavní a jednu další, kterou lze umístit podle potřeby.

 • První přihrádka na levé straně slouží k předmytí. Prací prostředek je třeba do pračky přidat pouze v případě, že zvolený program zahrnuje předpírku.
 • Prostřední část slouží k hlavnímu praní. Prací prostředek se musí přidat nebo nalít tak jako tak.
 • Oddíl na pravé straně je určen pro prací kondicionér a podobné přísady.
 • Další přihrádka je umístěna přímo v první přihrádce. Je určen pro bělidla.

Není třeba používat příliš mnoho mycího prostředku. Z krabičky na prášek se zcela nevyplavuje. To způsobí znečištění zásobníku a ucpání příslušenství stroje. V návodu ke spotřebiči Indesit WISL 82 je uvedeno, že není dovoleno přidávat mycí prostředek určený pro ruční mytí.

Čtvrtá přihrádka musí být při spuštění předmytí vyjmuta. Přídavnou přihrádku vkládejte pouze při spuštění cyklu bělení. Bělidlo se nalije do malé nádobky uprostřed cely. Poté zavřete přihrádku na prášek a spusťte program.

Co nabízí společnost Indesit?

Režim je proces se specifickými podmínkami. Změna teploty, otáček bubnu, času a cílového nastavení. Program je definovaný postup, který se v závislosti na podmínkách praní může skládat z několika režimů.

Hlavní stránka

 • Bavlna. Tričko nebo bavlněná krabice. Uživatel si může vybrat z několika různých teplot a dob trvání:
 • 90-95 °C. ideální pro praní špinavých kuchyňských utěrek. Buben je plně naložený. A doba cyklu téměř 3 hodiny.
 • 60 stupňů. Intenzivní prací cyklus je kratší, protože se vynechává krok namáčení. Tím se doba mycího cyklu zkrátí na 2,5 hodiny. Tato možnost je vhodná pro silně znečištěné bílé předměty, jako jsou ubrusy, ručníky a ložní prádlo.
 • 40 stupňů Celsia. Doporučeno pro barevné předměty. Doba trvání. přibližně 2,5 hodiny.
 • Syntetika. Žárovka s ukazatelem teploty. Existují dvě možnosti:
 • 60 °C. 1 hodina 25 minut.
 • 40°C. šetrná verze trvající 1h 11min. Pracovní cyklus 50 %. Obvykle 2,5 až 3,5 kg v závislosti na modelu.
 • Vlna. Navlékne se role nitě. Pro vlnu a kašmír. Probíhá po dobu 55 min. Teplota. 40 °C. Rychlost otáčení se sníží.
 • Hedvábí. Na obrázku je tričko. Pro jemné záclony, viskózu a spodní prádlo. Promývají se při teplotě 30 °C po dobu 55 minut. Zatížení bubnu přibližně o 20 %. až 1-1,5 kg. Žádné otáčení.

Některé modely mohou obsahovat samostatné režimy bez důrazu na látku. Je zde praní:

 • Předpírka. Použití místo namáčení. Jemné odstřeďování v mírně teplé (30 °C) vodě.
 • Everyday (každodenní). standardní program pro lehce znečištěné předměty.
 • Intenzivní. Pro bavlnu a len. Horká voda. až 95 °C. Je to ekvivalent „bavlny 90 °C“.
 • Jemný. podobný vlně. Lze prát velmi odlišné tkaniny, které však mají jedno společné: specifické požadavky. Vlna, organza, lycra a další jemné tkaniny se perou při 40 stupních.
READ  Co znamená dveře na pračce

Extra

Zvoleno pro konkrétní položky. v závislosti na tkanině a stupni znečištění:

 • Džíny. Ikona podle názvu. Vytvořeno speciálně pro džínovinu. Praní při 40 stupních. Zatížení až 2,5 kg. Snížená rychlost bubnu.
 • Režim rychlého mytí. Obrázek. hodinový strojek. Expresní verze umožňuje prát předměty do čtvrt hodiny. Nosnost: přibližně 1,5 kg. Teplota. 30 °C.
 • Boty. Na obrázku je trenér. Určeno pro sportovní obuv. tenisky, semišové tenisky. Perte v mírně teplé vodě po jednom páru. Doba cyklu. 50 min.
 • Sportovní oblečení. Existují dvě verze: Normální a Intenzivní. Voda se ohřívá až na 30 °C. Čas. 1 hodina a 20 minut.

Pračky Indesit mají také speciální funkce:

 • Extra oplachování, intuitivní označení. variace na téma odkapávání a voda v umyvadle;
 • vyždímat. spirálový vzor;
 • Eco Time. snižuje čas a spotřebu vody. Kombinace se syntetickými materiály a bavlnou 40.
 • Lehké žehlení. žehlička je natažená;
 • Zpožděný start. symbol s hodinami.

Nejoblíbenější programy

Pračky Indesit mají řadu pracích režimů. Některé režimy se používají mnohem častěji než jiné.

Uživatelé praček Indesit nejčastěji používají následující programy:

 • Smíšené prádlo (program označený číslem 3 na voliči),
 • Vlna (označená číslem 14),
 • středně znečištěné a neznečištěné syntetické materiály (číslo 9 na elektronickém voliči),
 • Silně znečištěné bílé předměty (číslo 1)
 • .Barevné předměty (číslo 4),

Chcete-li prát silně znečištěné bílé prádlo, zvolte prací program 1. To se provádí pomocí voliče programů. Pomocí knoflíku pro výběr teploty zvolte MAX nebo 900 °C. Pokud není nutné prádlo vyvařovat, můžete zvolit i 600 °C. Nižší teplota by neměla být zvolena.

Číslo 3 na přepínači označuje „smíšený program“. Tento program je nejuniverzálnější a nejčastěji používaný. Tuto teplotu zvolte pro choulostivé barevné předměty nebo pro bílé, nechoulostivé barevné předměty. První program musí být nastaven na 400 °C, druhý na 50-600 °C.

Číslo 4 označuje „barevné tkaniny“. Tato možnost je ideální pro lehce až středně znečištěné předměty. Teplota vody je nastavena na 400 °C. Tuto možnost však lze použít nejen pro barvy, ale také pro bílou.

režim, vlnu, pračce, indesit

Pro syntetické tkaniny je nejlepší použít cyklus číslo 9 a pro vlněné tkaniny cyklus číslo 14.

Při praní vlny věnujte zvýšenou pozornost. Tyto předměty perte pouze v případě, že to výrobce schválil. Jinými slovy, pokud je na štítku vlny napsáno, že se nesmí prát v pračce, nemůžete ji prát v pračce.

Spuštění praní

Začněme tím, že se seznámíme se základy používání pračky Indesit. Obsluha této pračky je poměrně jednoduchá, ale je lepší si přečíst návod k použití. Tady je.

 • Otevřete dvířka pračky a vložte množství prádla až do nastavené maximální náplně bubnu.
 • Zkontrolujte, zda je přístroj zapojen do sítě, a stiskněte tlačítko napájení.
 • Otočte voličem programů do polohy spotřebiče a zvolte mycí program.
 • Přepínačem teploty nastavte teplotu praní.
 • Pomocí níže popsaných tlačítek nastavte prací program podle potřeby.
 • Stiskněte tlačítko Start a praní se spustí. V případě potřeby můžete provést samostatné odstřeďování a máchání nebo pouze odstřeďování.

Zpět na poznámku! Některé pračky Indesit nemají tlačítko „start“, a pokud je chcete použít, nejprve zvolte prací program, nastavte teplotu a poté stiskněte tlačítko zapnutí/vypnutí.

READ  Lze espadrilky prát v pračce?

Režimy praní u oblíbených modelů Indesit

Režim praní konkrétní pračky značky Indesit je doporučením výrobce, aby se předměty udržovaly a praly od různých nečistot, aniž by se poškodila struktura tkaniny. Při dodržení pokynů se tak můžete z oděvu těšit po dlouhou dobu.

Speciální režimy praní u oblíbených modelů:

Tento model nabízí následující možnosti přednastavení hlavních programů. Například „Bavlna“ umožňuje třídit oblečení na silné nebo normální znečištění při 60 °C a prát směs syntetiky a bavlny při maximálním nárazu.

„Syntetika“ umožňuje změkčovat tkaniny, prolévat oděvy a pevně obarvené předměty. Volitelné možnosti oplachování, automatického změkčovače nebo dokonce zastavení vody.

Mezi nestandardní programy tohoto modelu patří: „Light Sport“ pere sportovní oděvy ve vysokém stupni. Pro dosažení maximálního účinku výrobce doporučuje zatížit buben na maximální kapacitu. Doporučené tekuté prací prostředky jsou.

„Sportovní obuv“ umožňuje šetrně, ale účinně vyprat tenisky, tenisky a další obuv z tkaných materiálů. Kůže nebo kožené předměty by se neměly prát. Výrobce doporučuje neprat více než dva páry najednou.

Režim „Rychlé sušení“ byl vyvinut pro expresní praní s programem rychlého sušení. Vaše oděvy jsou čištěny s nízkou úrovní znečištění. Za zmínku stojí, že přípustná mezní hodnota zatížení stroje je půl kilogramu. Prádlo bude hotové za čtvrt hodiny.

Tato pračka má pouze jeden přídavný program „Denní praní při 30 °C“. V tomto režimu lze prát pouze syntetické materiály s nízkým stupněm znečištění. Prací cyklus trvá půl hodiny. To umožňuje majiteli ušetřit čas a náklady na energii.

Režim navíc umožňuje ošetřovat různé materiály vložené do stejného cyklu. Jedinou výjimkou je hedvábí a vlna.

Limit zatížení bubnu je 3 kg. Výrobce doporučuje používat tekuté čisticí prostředky.

Kromě standardních režimů je tento model vybaven programem „Denní péče při 30 °C“. Výrobce vyvinul prací cyklus, který umožňuje vložit až 3 kg smíšených tkanin. Jedinou výjimkou jsou hedvábné a vlněné výrobky. Tento režim předpokládá půlhodinovou spotřebu, což šetří spotřebu elektrické energie a čas majitele spotřebiče.

Je také vybaven funkcí snadného žehlení, jejíž dostupnost závisí na zvoleném programu, zatížení bubnu, teplotě vody a prostředí.

Tento model rozpočtu neobsahuje žádné další zvláštní programy. Výrobce však zavedl novou funkci „water stop“. Rozšířená funkčnost je závislá na několika parametrech. kapacita bubnu při nakládání, zvolený teplotní režim vody a teplota okolí. Podrobnosti naleznete na oficiálních stránkách výrobce.

Kromě základních programů, které jsou součástí automatické pračky, nabízí společnost Indesit také možnost „Denní praní syntetiky na 30 °C“. Půlhodinový cyklus s maximálním přípustným zatížením bubnu 3 kg.

Lze nakládat smíšené tkaniny s výjimkou hedvábí a vlny. Speciálně navrženo pro úsporu účtů za elektřinu.

Z pokročilých funkcí výrobce nabízí doplňkové funkce „Easy ironing“ a „water stop“, které mění intenzitu žehlení při zvoleném programu a v závislosti na teplotních vlivech okolí.

LG F10B8QD1

Režim Wool u LG F10B8QD1 je prakticky stejný jako u verze Bosch, nabízí však nový, vylepšený algoritmus. program se aktivuje otočením přepínače do 3 poloh a aktivuje se výchozí nastavení: teplota vody do 40 stupňů, otáčky odstřeďování 800 a doba praní 60 minut. První dvě nastavení lze měnit snížením teploty na nulu nebo 20 a intenzitu odstřeďování lze nastavit na 400 nebo úplně vypnout.

Cyklus probíhá podle běžného cyklu: Napouštění vody, praní, máchání a odstřeďování. Existují však hmatatelné odchylky od standardního postupu:

 • voda do bubnu přitéká po malých dávkách;
 • Buben je obvykle stacionární a umožňuje, aby se předměty namočily a nasákly pracím prostředkem;
 • otáčení bubnu je přerušované;
 • po odstřeďování se opakuje cyklus máchání a ze zásobníku se vyjme máchací prostředek.
READ  Jak prát tenisky v pračce

Nový algoritmus umožňuje nejjemnější ošetření vlny, ale v tomto režimu neočekávejte kvalitní praní. Je známo, že někteří před odstřeďováním nechávají některé části nákladu suché. Měli byste proto snížit počet zátěží nebo zvolit jiný program.

Speciální

Extra programy, známé také jako speciální programy, patří k nejnovějším modelům. Tyto programy se týkají určitých oděvů. Zde je jejich seznam:

 • Program Jeans pere džínové oblečení při teplotě nejvýše 40 0 C, s maximální náplní 2,5 kg a sníženými otáčkami odstřeďování.
 • Express 15 je 15minutový prací program pro osvěžení maximálně 1,5 kg prádla při teplotě 30 0 °C.

Důležité! Hedvábí a vlnu nelze prát v režimu Express 15.

Mezi další funkce pračky této značky patří také

 • Extra a šetrné oplachování;
 • točit;
 • žádné otáčení;
 • Eco Time je funkce, která umožňuje zkrátit dobu praní optimalizací spotřeby vody. Funkce je kompatibilní pouze s jedním z režimů praní bavlny a syntetiky.

Jak vybrat program

Prací programy můžete volit pomocí knoflíku pracích programů. Čísla programů jsou vyznačena kolem rukojeti a kódy programů jsou vytištěny na levé straně pračky. U velmi starých modelů není k dispozici dešifrování textu, ale existuje dešifrování symbolů, které by mělo být intuitivní. Na obrázku níže je zobrazen ovládací panel stroje Indesit.

Ve sloupci vlevo, očíslovaném od 1 do 7, jsou uvedeny programy pro praní bavlněných oděvů. V dalším sloupci jsou programy očíslované od 8 do 10 programy pro praní syntetických látek. V posledním sloupci (vpravo), program číslo 11. jemné praní.

pod čísly 5 a 12 jsou oplachovací prostředky, pod čísly 6 a 13 prací prostředky, pod čísly 7 a 14.teplota, číslo 15 znamená odvodnění.

Na fotografii níže je zobrazen další ovládací panel na pračce Indesit. Má tyto funkce (zakroužkované červeně):

Pračka Indesit má tedy dva nebo tři režimy pracích programů, které jsou v závislosti na modelu očíslovány a rozděleny do dvou nebo tří skupin. Jedná se o programy pro praní bavlny, syntetiky a speciální režimy. Chcete-li si být jisti, že jste si vybrali správný program, pečlivě si přečtěte štítky na oděvu. Mýt s potěšením!

Jak spustit program na pračce Indesit

Pračku Indesit spustíte tak, že naplníte buben prádlem, vložíte prací prostředek do žlábku a pomocí přepínače zvolíte vhodný režim pro daný typ tkaniny. Snížení nebo zvýšení teploty a otáček odstřeďování, zkrácení doby cyklu, pokud to program umožňuje. Podle potřeby lze přidat dodatečné máchání, namáčení a snadné žehlení.

V případě potřeby může uživatel naprogramovat odložený start pračky, např. po příchodu z práce, aby si mohl vyzvednout a pověsit čisté prádlo.

Chcete-li spustit vybraný režim, stiskněte tlačítko „Start/Pauza“.

Pokud je pračka Indesit vybavena elektronickým displejem, zobrazí se na displeji v průběhu praní čas zbývající do konce aktuálního programu. V opačném případě upozorní spotřebič rozsvícením příslušných indikátorů na fáze, ve kterých se nachází. Jedná se o indikátory namáčení, hlavního praní, máchání a odstřeďování. Pokud pračka Indesit z jakéhokoli důvodu nemůže během provozu pokračovat v praní, oznámí problém nebo poruchu zobrazením alfanumerického kódu chyby nebo blikáním indikátorů v určitém pořadí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS