Robot pro domácí epilaci

Nejlepší epilátory na vlasy: 2022 žebříček

Je těžké podcenit pohodlí používání epilátoru. Nežádoucí chloupky jsou rychle odstraněny a výsledek trvá nejméně 2-3 týdny. Široká nabídka epilátorů s různými konfiguracemi a cenovou politikou způsobuje určité potíže při výběru nejvhodnějšího modelu. Dnes v tomto článku se budeme zabývat hodnocením nejlepších epilátorů v roce 2022.

Pokud se rozhodnete koupit epilátor pro vlastní potřebu nebo jako dárek, je dobré se předem seznámit s jeho výhodami a nevýhodami.

Hlavní výhody epilátorů:

 • Velký výběr epilátorů od různých výrobců s různými konfiguracemi a cenovými relacemi. Každý má možnost vybrat si epilátor, který mu vyhovuje.
 • Úspora nákladů, protože všechny nežádoucí chloupky si můžete odstranit sami doma. Není třeba navštěvovat kosmetický salon.
 • Malé rozměry, nízká hmotnost a dobíjecí baterie umožňují vzít si zařízení s sebou na cesty, služební cesty.
 • Sada se dodává s různými nástavci a příslušenstvím, které rozšiřují funkčnost spotřebiče. Například zastřihovač trávy vám pomůže vytvořit efektní intimní účes, zatímco obličejová tryska odstraní nežádoucí chloupky nad horním rtem.
 • Schopnost pracovat na všech částech těla. Pokud jde o kvalitní epilátory, je to schopnost vyhladit jakoukoli část těla s minimálním traumatem a bolestí.
 • Rychlost postupu. Není třeba používat další kosmetiku ani pleť předem vrásnit. Stačí pár minut a máte hladší nohy.

Mezi hlavní nevýhody patří:

 • Bolestivé pocity při odstraňování chloupků.
 • Vzhled zarůstajících chloupků. Časté odstraňování chloupků způsobuje jejich vypadávání. Ne vždy se jim proto podaří „prorazit“ kůži a růst pod ní.
 • Vysoké náklady ve srovnání s jedním/více stroji.
 • Omezení jednotlivých růstových zón. Nedoporučuje se pro hluboké partie bikin, aby nedošlo k traumatizaci sliznic.

Jak vybrat dobrý epilátor?

5 Medisana IPL 805

Na vrcholu kategorie levných přístrojů je Medisana IPL 805. Německá značka se již více než 30 let specializuje na profylaktické zdravotnické výrobky.

K dispozici v bílém plastu s elegantními růžovými vložkami. Váží pouhých 200 gramů. Na horním panelu je tlačítko start a otočný přepínač pro volbu režimu.

Výrobce slibuje odstranění až 50 % nežádoucích chloupků po 4 týdnech používání. Vhodné pro všechny oblasti těla, včetně bikin, podpaží a obličeje. Umožňuje nastavit intenzitu záblesku z 5 možností. Umožňuje uživateli nastavit bezpečné pracovní parametry. Účinnost je dosažena na pleti typu 1 až 6 a na typech vlasů od světle hnědých až po černé. Kazeta je určena pro 120 000 záblesků. Pro úsporu energie je vybaven automatickým vypnutím po 10 sekundách nečinnosti. Vestavěný filtr blokuje nežádoucí UV záření.

Zákazníci jsou spokojeni s kvalitou německých výrobků. Podle průzkumu se s IPL 805 snadno manipuluje, nepálí a snadno se drží. Někteří však zjistili, že se nezbaví nežádoucího listí tak rychle, jak by si přáli.

4 Gezatone IPL 50

Na čtvrtém místě se umístil Gezatone IPL 50. Za zmínku stojí, že historie značky sahá až do roku 1992. Společnost pak začala vyrábět profesionální vybavení a nábytek pro salony. Nyní se firma specializuje na výrobu přístrojů, které poskytují profesionální péči o obličej a tělo v domácích podmínkách.

Přístroj se dodává v bílém plastu s růžovými vložkami. Pěkný, „dívčí“ design. Na ovládacím panelu je tlačítko pro aktivaci a nastavení režimů (je jich až 5). Účinné odstranění nežádoucích chloupků je možné u fototypů pleti 1, 2, 3 a 4, ale je naprosto kontraindikováno u tmavé pleti úrovní 5 a 6. Vestavěný senzor pokožky zabraňuje popálení. Vhodné pro použití na obličej a tělo. Schopnost 50 000 záblesků.

Podle kupujících je IPL 50 skvělou koupí pro domácí použití. Žádné nepříjemné pocity, dokonce ani na citlivé pokožce, a za rozumnou cenu. Abychom byli spravedliví, někteří by rádi viděli dramatičtější výsledky.

 • jemný účinek na pokožku.
 • Intuitivní nastavení.
 • Žádné pálení.
 • Lze použít na obličej i tělo.
 • 5 úrovní intenzity záblesku.

3 Přístroj Xiaomi inFace IPL pro odstraňování chloupků (ZH-01D)

Zařízení od světoznámého výrobce Xiaomi se umístilo na třetím místě. Čínská společnost je jedním z lídrů moderního trhu s elektrospotřebiči, přestože byla založena teprve v roce 2010. Její úspěch je založen na nízkých cenách a neustálé inovaci, která vychází vstříc potřebám zákazníků.

Přístroj inFace IPL na odstraňování chloupků White Green (ZH-01D) je vyroben z vysoce kvalitního plastu s tyrkysovými ozdobnými vložkami. Tlačítko napájení a ovládací prvky napájení jsou na přední stěně. Existuje 5 úrovní intenzity. Umožňuje ovládat jas blesku na určité oblasti s ohledem na typ pleti a barvu vlasů. Široké okno urychluje proces. UV filtr chrání ošetřený povrch před škodlivým zářením.

Vhodné pro odstranění chloupků nejen na těle, ale i na jemné pokožce obličeje. Životnost lampy je navržena na 900 000 záblesků. To je vynikající ukazatel!

Kvalita zařízení od Xiaomi se domácím spotřebitelům líbí. Dotazovaní lidé tvrdili, že odstraňuje chloupky jemně a šetrně na různých částech těla. Kupující jsou spokojeni s dlouhou životností lampy. Nicméně, majitelé tmavé pleti nebo světlé vlasy, toto zařízení nemusí být vhodné, to bylo zdůrazněno některými uživateli.

2 Beurer IPL5500

Na druhém místě se umístil fotoepilátor IPL5500 od německé společnosti Beurer. Společnost, která začala svou cestu v roce 1919 výrobou jednoduchých elektrických přikrývek, se dnes může pochlubit nejmodernějším vybavením a solidními investicemi. Továrny se nacházejí v Maďarsku a Německu.

Samotný výrobek je dodáván v ergonomickém pouzdře z bílého plastu. Na horní stěně zařízení se nachází aktivační tlačítko a číselný displej a na zadní straně jsou větrací otvory. Tento odstraňovač chloupků lze použít na všechny části těla, včetně obličeje. Jedním zábleskem můžete ošetřit 3 oblasti pokožky.1cm² kůže díky širokému okénku. Plánovaný interval mezi expozicemi je 1 až 3 sekundy, což urychluje proceduru. Zabránění náhodnému popálení zajišťuje vestavěný senzor. Intenzitu ošetření můžete měnit pomocí jednoho ze 3 vestavěných programů. Průměrná životnost světelných zdrojů se zde pohybuje kolem 200 000 hodin, což uživateli zaručuje dlouhou životnost.

Většina majitelů epilátoru Beurer si pochvaluje jeho účinnost a snadné použití. Při pravidelné aplikaci a v souladu s doporučeními výrobce se účinně odstraní problém nežádoucího ochlupení, a to bez vedlejších účinků, jako je zarudnutí a zarůstání chloupků.

1 D’Evi Skin 8 Pro

Nejlepší fotoepilátor, mezi levnými, byl D’Evi Skin 8 Pro, který je vyroben v Izraeli. Je vybaven velkým množstvím nástavců a možností, která vám pomůže udržet atraktivní vzhled. Instalovaný vysoce kvalitní laser IPL.

K dispozici v růžové a bílé barvě. Pět úrovní intenzity a čtyři režimy (bodový, kontinuální, automatický, omlazující) lze přepínat speciálním tlačítkem. K dispozici je automatický i jednoduchý skluz. Displej LCD pro sledování parametrů. Velikost okna 3 cm2.

READ  Co dělat, když je kávovar pod tlakem?

Braun 9-890 Silk-epil 9 SkinSpa SensoSmart

Lídrem mezi all-in-one spotřebiči je vývoj značky Braun. Nová generace zařízení pro péči o tělo, která vám umožní dopřát vašemu tělu profesionální péči, aniž byste potřebovali ošetřovatele. Inteligentní senzor vás informuje, pokud je tlak na pokožku příliš velký. Podsvícení umožňuje vidět a odstranit i ty nejkratší a nejjemnější chloupky. Epilátor lze používat i ve sprše, protože je vybaven tělem odolným proti vlhkosti.

Plovoucí hlava napomáhá co nejefektivnějšímu postupu. Sada obsahuje zastřihovač obličeje a těla. Výdrž baterie 50 minut. 2 rychlosti pro extra výkonnou a šetrnou epilaci. Lze opláchnout pod kohoutkem. Praktický kartáč na odstraňování chloupků.

Podle recenzí se jedná o jeden z nejlepších vynálezů značky. Má vše, co potřebujete pro maximální komfort a pohodlí. Lze ji nejen uložit do kufříku, ale také použít pro přepravu celé sady. Není nutná žádná příprava ani následná péče. Snadné ovládání, žádná výměna jehly během několika sekund.

Výhody

 • pro všechny části vašeho těla;
 • snímač tlaku;
 • baterie s dlouhou výdrží;
 • 100% vodotěsnost;
 • šetrná epilace obličeje.

Epilátor Philips Satinelle BRE652 9 v 1 s peelingovým nástavcem

Na druhém místě je multifunkční zařízení, které obsahuje trysku na odstranění nežádoucích chloupků na obličeji. Je určena pro všechny oblasti těla a její další funkce umožňují nejen voskování, ale také kartáčování, masáž a peeling. Pedikúra, zastřihovací linka pro zastřihovač bikin. Celkem 2 rychlosti. Menší je určen k odstraňování chloupků na citlivých místech, včetně obličeje.

Dobíjecí baterie umožňují až 40 minut autonomního provozu. Keramická pinzeta nezpůsobuje bolest, snižuje riziko alergií. Společnost Philips vás nechá na měsíc zapomenout na zákrok. Nedochází k nežádoucím reakcím, jako jsou zarůstající chloupky. Udržujte zařízení v čistotě pomocí speciálního kartáčku. Nástavce se vyjmou a opláchnou vodou.

BRE652 je oblíbený u zákazníků, kteří jsou zvyklí na samostatnou péči o obličej a tělo. Tělo má tvar ruky, takže při používání nevyklouzne. Ideální pro velké plochy a odstraňování jednotlivých chloupků.

Epilátor Panasonic ES-EL8A-P520

Tento epilátor „vše v jednom“ udržuje vaši pokožku dokonale hladkou s minimálním úsilím. 3 rychlosti pro optimální odstranění chloupků v různých oblastech. Pro citlivou pokožku je to šetrný kartáček, který netraumatizuje vaši křehkou pokožku, ale odstraní všechny štětinky spolu s cibulkou a zastaví růst až na 4-5 týdnů. Ergonomické pouzdro se přesně přizpůsobí tvaru vaší ruky. Jednoduché mechanické ovládání.

Včetně nástavců na peeling, pedikúru a zastřihovač trávy. Pouzdro odolné proti vlhkosti je ideální pro použití ve sprše. Napájení z baterie. Pracovní doba půl hodiny. Udržuje trysky stále čisté pomocí speciálního kartáčku. Možnost hygienického čištění vodou z vodovodu.

Po ošetření je veškeré příslušenství uloženo ve speciálním pouzdře, které je chrání před prachem a nečistotami. Design oslovil každého zákazníka. Zlatý povrch vypadá velmi atraktivně. Spotřebič schválený zákazníky i odborníky.

Galaxy GL4960

Na čtvrtém místě se umístilo zařízení, které může pracovat jak samostatně, tak s napájením ze sítě. Kovová mikropinzeta zachytí velmi krátké štětiny a jemné chloupky. Zákrok je rychlý, nepříjemný, ale nepříliš náročný. Epilátor lze použít na tělo i obličej. První rychlost je hladší, určená pro citlivé oblasti, a druhá rychlost je účinná pro odstraňování chloupků na nohou a rukou. Ergonomický tvar těla se přizpůsobí tvaru vaší ruky. Lze s ním odstranit jemné chloupky.

Spotřebič má indikátor zapnutí. 30-40 minut nepřetržitého používání. Voděodolné tělo umožňuje epilaci ve vaně nebo ve sprše. Obsahuje peelingovou trysku, která jemně odlupuje vrchní vrstvu pokožky. Účinné čištění a masáž obličeje lze provádět doma.

Mnoho zákazníků si oblíbilo levné zařízení. Zapomeňte na rychle rostoucí nebo zarůstající chloupky. Pokožka zůstává hladká po dobu 3-4 týdnů. Přístroj se po zákroku čistí speciálním kartáčkem a lze jej bez rizika poškození umýt ve vodě.

Jsou elektrické, laserové a fotoepilátory pro vaši domácnost účinné?

„Začněme s odstraňováním chloupků pomocí elektro. Přesto je to dnes jediná metoda, která v šikovných a zkušených rukou přináší dlouho očekávané výsledky konečného odstranění nežádoucích výhonků.

Tato metoda odstraňování chloupků spočívá v tom, že se do ústí chloupkového vaku zavede speciální sonda a pustí se přes ni určitý proud, který zničí všechny klíčící prvky. Výsledkem je plný růst chloupků v ošetřované oblasti.

A to je vše. vlas po vlasu. specialista prochází všechny dané zóny.

To vše trvá dlouho, stojí to dost peněz a vyžaduje to od klienta pečlivost a přesnost.

Na trhu jsou dvě kategorie současných systémů pro odstranění chloupků pro osobní použití. od salónních ošetření k domácím alternativám.

Domácí jehlové techniky

První z nich úspěšně napodobuje výše popsanou léčbu na klinikách. Rozdíl je v mnohem nižších parametrech expozice. Operační plán této skupiny je jednoduchý: malá jehla se zapíchne do folikulu přesně stejným způsobem a použitá energie zničí struktury vlasu.

Podívejme se například na ruku a zkusme mentálně zavést nástroj do malého otvoru, tj. vlasového folikulu.

Mám to? Pokud jste k sobě upřímní, uznáte, že pravděpodobnost nepřesného zásahu je obrovská.

To znamená, že pronikneme na samotný povrch, dostaneme se do kůže a ošetříme ji v dermis, nikoli v kořenovém systému chloupků.

Pravděpodobně si můžete snadno odpovědět na otázku, co vás čeká: popáleniny, pigmentace, jizvy.

Mistři věnují školení značný čas a ještě více času věnují získávání dovedností v oblasti správné terapie, kromě toho je zakoupeno profesionální vybavení.

Jak jsme již zmínili, hodnoty intenzity domácích zařízení jsou mnohem nižší než u specializovaných zařízení.

A co na tom záleží?? Nejpřímější!

Jde o to, že k účinnému působení na chloupky potřebujete dostatečný tok energie a její nedostatek ovlivňuje aktivní vznik budoucích chloupků.

Navíc tyče v různých lokalitách vyžadují odlišný přístup. Elektrotechnici vybírají specifické kombinace pro dostatečnou destrukci a společnosti investují velké částky do zařízení, která umožňují dostatečnou flexibilitu.

Jinými slovy, bez řádného tréninku je prakticky nemožné dosáhnout správného místa a nízké hodnoty výkonu zmaří jakýkoli pokus o správné provedení zákroku.

Sliby výrobců domácích spotřebičů, že si poradí, jsou tedy velmi daleko od pravdy.

Neinvazivní elektrolýza

Dalším členem této skupiny je neinvazivní elektrolýza: fyzikální působení přes kůži bez pronikání hluboko do pokožky.

První takové zařízení bylo patentováno v roce 1959 a v 70. letech se stalo neuvěřitelně populárním pod názvem „bezbolestná a trvalá alternativa elektroepilace“.

To prohlášení znělo příliš dobře na to, aby to byla pravda 🙂

Prodejci tvrdí, že použití pinzety nevyžaduje žádné dovednosti, je naprosto pohodlné, bez jakýchkoli komplikací a přináší naprosto stejné výsledky jako profesionální elektroepilace.

Podstata postupu je následující: do špičky klíčku je pinzetou přiveden elektrický proud, který (podle distributorů) poškodí jeho kořen.

V roce 1985 však Federální obchodní komise v USA stíhala výrobce za nepravdivé sliby o trvalém odstranění chloupků.

Společnost byla povinna uvést na všechny reklamy poznámku, že neexistuje žádný přesvědčivý důkaz o účinnosti.

READ  Chlupy jsou po laserové epilaci tvrdší

Podnikatelé však našli mezeru v legislativě, která zakazovala pouze střídavá zařízení, a neváhali ji využít.

Od té doby se kleště „plnily“ vodivým gelem, údajně pro zvýšení vodivosti, a samotný systém se začal prodávat jako elektrolýzní léčba.

Prodej těchto přístrojů raketově rostl až do roku 1998, kdy Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) ukončil diskusi potvrzením, že neexistují žádné vědecké důkazy, které by potvrzovaly trvalou nebo dlouhodobou funkčnost těchto přístrojů.

Naproti tomu publikované práce upozorňují na zbytečnost produktu. 2. dubna 2001 FDA podruhé potvrdila jasné porušení státních zákonů klamavými slogany.

Tím však příběh neskončil. Po poklesu prodeje byly na přístroji provedeny změny: pinzeta byla nahrazena vatovými tampony a přístroj se stal známým jako transdermální elektrolýza.

Elektrická pinzeta byla stále k dispozici jako volitelná možnost.

V další generaci byly zavedeny specifické nálepky a v této podobě se výrobky nazývaly „transdermální elektrolýza pro definitivní kontrolu ochlupení“.

Za základ byla vzata známá a úspěšná metoda penetrace kosmetických prostředků galvanickým ošetřením. To bylo důvodem pro zavedení další reklamní kampaně, která tvrdila, že léčba je bezpečná a účinná.

Ošetření probíhá následovně: nanese se speciální gel, umístí se elektrody a přes ně se do kůže přivádí elektrický proud.

Předpokládalo se, že růstové buňky budou zničeny proudem, který se šíří po vlasovém stvolu a reaguje s tekutinou uvnitř folikulu za vzniku alkalické látky.

Překvapivě se tento systém neprodává pouze pro osobní použití, ale také pro profesionální kliniky.

Skutečnost, že podle fyzikálních zákonů není rohová struktura vlasu vodičem a nabité částice jím prostě neproběhnou, dávají přednost spíše samotné pokožce.

Jakmile tedy proud dopadne na povrch, jednoduše se po něm rozšíří. K cíli se dostane jen nepatrné množství proudu, pokud vůbec nějaké.

Zcela chybějící a vědecké dokumenty, které by sliby podpořily. Je logické se ptát: Proč se v této oblasti nepracuje??

WINGDERM

Novinka pro rok 2019 Čínský laserový depilační přístroj WINGDERM.

Safírový hrot diodového laseru vytváří paprsek světla, který zabraňuje přehřátí pokožky a popálení, proniká hluboko do podkoží a ničí kořínky chloupků.

Diodový laser vyzařuje světlo o vlnové délce 808 Nm. Toto je optimální hodnota, která je vhodná pro váš typ pleti. Výkon až 600 W, frekvence pulzů až 10 Hz a životnost laseru 20 milionů záblesků. Účinek po 2 týdnech: vlasy vypadávají samy od sebe. Pro korekci a fixaci výsledků jsou zapotřebí až 3 sezení.

Co vybrat pro citlivou pleť?

Mnoho lidí má jemnou a citlivou pokožku, která rychle reaguje na vnější podněty. V tomto případě stojí za to pečlivě a pozorně vybírat produkt k odstranění chloupků. Je lepší používat epilátory se speciálními hlavami, které jemně nadzvedávají chloupky přilnuté k pokožce, čímž snižují bolestivost. Dokážou odstranit chloupky jedním tahem. Citlivou pokožku je nejvhodnější používat na obličej a oblast bikin.

Nežádoucí chloupky z nohou a podpaží můžete odstranit mnoha různými způsoby. Mnoho lidí používá běžný holicí strojek nebo elektrický holicí strojek, který se může hodit při cestování, protože umožňuje rychle a snadno dosáhnout hladšího povrchu požadované oblasti.

Optimálním řešením je epilátor s chladicí rukavicí a speciálním vodním blokem. Ostatní mají optimální směrový proud studeného vzduchu. Ochlazená pokožka je méně náchylná k bolesti a odstranění chloupků je pohodlnější.

Můžete používat epilátory se speciální peelingovou hlavou. S jejich pomocí snadno odstraníte odumřelé kožní buňky a zabráníte zarůstání chloupků. Některé modely lze pohodlně používat přímo ve sprše. Voda zmírní váš pocit bolesti.

Elektrolýza vlastních vlasů: výhody a nevýhody

Je pravda, že toto ošetření je poměrně zdlouhavé, ale výsledky stojí za to: na nežádoucí chloupky zapomenete na celý život.

Základní myšlenka spočívá v tom, že do otvoru ve vlasech se zavede sonda s tenkou jehlou a elektrickým proudem se vypálí struktury, které jsou zodpovědné za opětovný růst vlasů.

Pokud je operace úspěšná, spálená tkáň se postupně odloučí a vyplní vazivem, čímž vzniknou mikrokary. Vzhledem k naprosté absenci jakýchkoli prvků pro tvorbu výhonků se v oblasti nikdy neobjeví žádná nová vegetace.

To řeší problém nežádoucího krytí po zbytek života.

Na jedné straně vše vypadá jednoduše a přímočaře. Levné, ale profesionální zařízení je atraktivní díky jednorázové investici a nepřetržité dostupnosti služby.

Teoreticky to všechno vypadá mimořádně krásně, ale když se zeptáte samotných řemeslníků, určitě se podělí o obrovské množství úskalí své profese.

První z nich, individualita každého klienta, se Mariny pochopitelně netýká, vzhledem k plánům dělat vše na vlastní pěst.

Pokud se však rozhodne pro „přátelství“ s nějakým známým, měli byste mít na paměti, že to, co funguje u jednoho člověka, nemusí být účinné u jiného. Ke správnému nastavení zařízení potřebujete zkušenosti a znalosti.

domácí, epilaci

Další bod se týká mechanického vstupu do folikulu a umístění nástroje na správné místo.

Chybějící a chybějící správný subjekt se může vystavit celé řadě komplikací. Nejneškodnější z nich je neefektivita.

Poranění, popáleniny, infekce, jizvy, pigmentace. to vše se může vyskytnout najednou nebo hromadně.

I při přesném zásahu do žárovky je důležité mít téměř intuitivní cit pro hloubku hmoty. Pokud jste jehlu nezavedli dostatečně hluboko, sezení nepřinese požadovaný výsledek a navíc může dojít k úniku alkálií na povrch kůže s následnými popáleninami.

Při příliš intenzivním průniku sonda poškodí stěnu struktury a zasáhne i okolní tkáň, což se bohužel také projeví.

A to vše se děje prakticky dotykem, s využitím jakéhosi šestého smyslu, který přichází s velkou zkušeností.

Při správném postupu bude další velkou výzvou volba programů, intenzity a délky trvání jednotlivých fází.

Nalezení zlatého středu se také liší zónu od zóny a vlas od vlasu. Anestezie je plná problémů. například alergických reakcí.

Na vítězoslavné vydechnutí je však příliš brzy: při dokonale seřízené technice je důležité klienta pečlivě poučit a dbát na to, aby všechna doporučení co nejpřesněji dodržoval.

Sám může zkazit všechnu vynikající práci mistrů tím, že zcela zanedbá péči o ně.

Jinými slovy, aby se krásná teorie vyrovnala realitě, je třeba hodně školení, zkušeností a profesionality.

Toho všeho se dosahuje dlouholetou praxí. Víš, že se říká, že každý chirurg má za rameny svůj vlastní hřbitov? V případě profese by se toto rčení dalo přeformulovat: každý profesionál má své „poškozené klienty“.

Proto jsou všichni specialisté školeni na modelech pod dohledem zkušených mistrů, certifikovaných a zkoušených. Marina se pravděpodobně nebude chtít stát zkaženým zákazníkem pro sebe.

Následky depilace voskem mohou být mnohem nákladnější než depilace v důvěryhodném, profesionálním prostředí.

Pokud je tedy otázka odstranění chloupků akutní, je rozumnějším řešením vyhledat profesionální centrum a zkušeného řemeslníka. Nešetřete na svém zdraví.

Medicínsky napsala a recenzovala: Julia Nicholson, dermatoložka, fyzioterapeutka Vydala: Olesya Smagina, asistentka ředitele depilačních center „Beauty Universe“

Výběrová kritéria

Pro domácí použití bude nejlepší volbou pinzeta elektroepilátor, protože nezničí úplně a pouze traumatizuje folikuly, což činí postup odstranění chloupků šetrnější a bezbolestný pro osobu. Jehlové epilátory se používají i v domácnosti, ale je třeba s nimi zacházet opatrně. Tyto přístroje by se měly používat pouze v případě, že máte určité zkušenosti, protože jejich nesprávné použití může způsobit vážné poškození zdraví.

READ  Jak usnadnit bolest při epilaci

Kromě toho existují některá kritéria, kterým je třeba věnovat zvláštní pozornost při výběru zařízení.

 • Dostupnost rychlostních režimů. Většina sluchadel má nastavení 2-3 rychlostí. První rychlost se používá k odstranění nejtenčích chloupků. Vyšší jsou vhodné pro větší a tvrdší chloupky (například na nohou).
 • Funkčnost. Každý jednotlivý model má jiné technické vlastnosti. Některé mají více režimů elektrického proudu, jiné jsou vodotěsné. Před nákupem se vyplatí zjistit všechny funkce spotřebiče.
 • Značka. Kvalita stroje ovlivňuje bezpečnost jeho provozu. Proto byste se neměli spoléhat na neznámé značky, které tvrdí, že nabízejí hodně, ale nemají téměř žádné skutečné recenze. Raději si vyberte zařízení prověřené tisíci uživateli, se zárukou kvality a dlouhodobým účinkem.
 • Formulář. Důležité jsou zejména technické vlastnosti stroje, ale významnou roli hraje také dobrý design modelu. Tvar elektrického zařízení určuje, jak pohodlné a snadné je jeho používání. Zkušení uživatelé doporučují novým uživatelům, aby si stroj před koupí chvíli podrželi, aby posoudili pohodlí a zjistili, zda jim tvar vyhovuje.
 • Náklady. Elektrický epilátor. ne levný stroj. Různé internetové obchody nabízejí velké slevy, ale nezaručují dlouhodobou spolehlivost.

Osobní zdraví a bezpečnost by neměly být ohroženy.

Která metoda epilace je nejlepší pro jemné chloupky na obličeji nebo na těle?

Stojí za to s tímto kosmetickým problémem bojovat?? Rozhodnutí je samozřejmě třeba učinit případ od případu.

Jak je pro vás stav nepříjemný? Do jaké míry je vzor výrazný (patrný)??

Důležité je také posouzení finančních možností. Pokud jste na válečné stezce proti nechtěným obyvatelům, podívejte se blíže na dostupné možnosti, abyste si vybrali tu nejlepší.

Nejneobvyklejší metodou, kterou používaly Kleopatra, Marilyn Monroe a Elizabeth Taylorová, je dermaplaning (derma znamená kůže, planing znamená řezání).

spočívá v pravidelném používání skalpelu k odstranění vrchní vrstvy rohové kůže. Tato technika je ve světě rozšířená dodnes.

Jedná se o druh peelingu, který vyrovnává strukturu pleti, čistí póry a zvyšuje aktivitu aktivních kosmetických složek. Vedlejším účinkem tohoto ošetření je odstranění nežádoucích chloupků.

domácí, epilaci

Na rozdíl od holení se jedná spíše o salonní (lékařské) ošetření, které snižuje riziko infekce a dalších komplikací spojených s běžnou žiletkou.

Dermaplaning je kontraindikován u osob s akné, růžovkou (růžové akné) a citlivou reaktivní pletí.

Holení je mladším bratrem předchozího bodu a také má. Zde je několik zásadních bodů, které je třeba mít na paměti.

Čepel musí být nová, ostrá a používaná pouze a výhradně na obličejovou část, aby se do ní nedostala mikrobiální flóra z těla.

Pokožku je třeba nejprve změkčit teplou vodou. Použití kvalitních holicích přípravků je nutností.

Škrábání by se mělo provádět proti růstu. Po proceduře je důležité opláchnout pokožku studenou vodou, aby se uzavřely póry, ošetřit ji čisticím přípravkem a aplikovat hojivou kúru.

Stejně jako předchozí metoda není vhodná pro osoby s akné nebo reaktivní pletí.

Depilační krém se vyrovnává s vegetací bez rizika pořezání, infekcí a zarůstajících chloupků, ale na druhé straně vážně zvyšuje šance na získání alergického zánětu na poměrně agresivní složky kompozice.

Výrobek je nutné vyzkoušet 24 hodin předem na malé ploše na ruce.

Škubání by v naší situaci nebylo nejlepší volbou: vždyť tolik času byste museli strávit před zvětšovacím zrcadlem, abyste se vypořádali s docela slušným počtem exemplářů.

Vláknová epilace je vynikající alternativou k dříve popsaným metodám, protože pracuje pouze s chloupky samotnými a neovlivňuje povrch pokožky.

Odstraňování probíhá ve směru růstu, což snižuje možnost odlomení struktury.

domácí, epilaci

Kromě toho je vegetace vytrhávána i s kořenovou částí, což zajišťuje dlouhodobou účinnost.

Lze očekávat mírnou hyperémii, která po několika hodinách sama odezní.

Po celou dobu rekonvalescence byste se samozřejmě měli vyvarovat retinoidů, kyselých peelingů a peelingových přípravků před a po návštěvě.

Tato metoda je také považována za nežádoucí pro zákazníky s akné a růžovým akné, protože může vyvolat zhoršení.

Voskování ve správných rukou dokáže zázraky: během chvilky vás zbaví veškerého vosku a zanechá dokonale hladký povrch.

domácí, epilaci

Za to však může být nutné „zaplatit“, vzhledem k traumatické povaze depilace voskem.

Kromě slušného nepohodlí hrozí popáleniny, modřiny a poškození povrchové vrstvy. A třešničkou na dortu je vysoké riziko vrostlých prvků.

V našem centru neodstraňujeme chloupky na obličeji voskem, protože to považujeme za traumatizující zákrok pro obličej. Rozhodně však používáme tělový vosk.

Cukrování je často zaměňováno s depilací voskem. Jeho povaha je však zcela jiná: 100% přírodní složení cukru, citronové šťávy a vody má podobu medu.

Samotné ošetření je v každém ohledu šetrnější a cukr se úspěšně používá na obličej.

Nízká teplota téměř eliminuje tepelné poškození, schopnost cukru slepovat chloupky k sobě, ale ne k pokožce, zabraňuje poškození integrity pokožky a technika „as-grown“ zabraňuje lámání a zarůstání chloupků.

Bělení lze v tomto případě považovat za plýtvání penězi a časem, protože „naši hrdinové“ jsou sami tencí a málo nebarví.

Optické metody, mezi něž patří všechny typy laserů a IPL (širokospektrální fotoepilace), jsou založeny na principu selektivní fototermolýzy: aktivním „požírání“ světelné energie tmavým pigmentem melaninem a její následné přeměně na teplo.

Samotný pigment se tak stává „zbraní“, která vypaluje sebe i své blízké sousedy.

Folikul je tak silně traumatizován, což na dlouhou dobu zpomalí následný růst nového „obyvatele“.

Ale jak již víme, vellus je zcela zbaven tohoto barviva a terapie bude nejen zcela zbytečná, ale může vést k opačnému výsledku, známému pod pojmem paradoxní hypertrichóza. znovuzrození žárovky do konečné podoby s výrazným zvýšením růstu.

Tento výsledek se vyskytuje zejména u pacientů s hormonálními problémy.

Elektroepilace není náhoda. je to jediný trvalý způsob, jak se zbavit chloupků do konce života.

Základní myšlenkou ošetření je zavedení nejtenčí sondy do vlasového stvolu pomocí elektrického výboje, který zničí všechny anatomické součásti folikulu, kmenové buňky a cévy.

Všechny tyto látky jsou v procesu regenerace nahrazeny drobnou jizvou, což zajišťuje celoživotní úspěch.

Systém funguje nezávisle na barvě, tloušťce, umístění a stavu pokožky. Úspěšně se používá také pro jemné, nadýchané vlasy.

Je však třeba si uvědomit, že úspěch do značné míry závisí na šikovnosti, zkušenostech a profesionalitě řemeslníka.

K výběru profesionála je třeba přistupovat opatrně, věnovat čas vyhledání skutečných recenzí, zajít na konzultaci a domluvit si minimálně schůzku, abyste nakonec vybrali nejlepší kosmetičku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS