Robotický vysavač se nepřipojuje k síti Wi-Fi

Připojení robotického vysavače Xiaomi k Wi-Fi

Koncept chytré domácnosti mění životy lidí. Například můžete vysávat byt na dálku nastavením provozního režimu a velikosti vysávané plochy. Je ovládán bezdrátově, takže pro správné nastavení robotického vysavače Xiaomi je třeba vědět, jak jej připojit k síti Wi-Fi.

Před připojením k síti Wi-Fi je nejprve nutné zkontrolovat, zda je vysavač správně umístěn. Tím se nejen vyhnete chybám při práci se smartphonem, ale také zlepšíte celkový výkon zařízení.

Nejprve se ujistěte, že je kolem vakuové stanice dostatek prostoru. Musíte ji opřít o zeď. Vpředu by mělo být alespoň 100 cm volného prostoru. Na levé a pravé straně po 50 cm. Díky tomuto umístění je méně pravděpodobné, že uvízne při odjezdu nebo návratu do stanice.

Po připojení robota k základně věnujte pozornost kontrolce na horním panelu:

 • Blikající kontrolka. instalace proběhla úspěšně a miniaplikace se nabíjí;
 • Kontrolka svítí trvale. baterie je nabitá a vysavač může začít pracovat;
 • Bílá. úroveň nabití dostatečná pro provoz; žlutá. poloviční nabití; červená. kritická úroveň pod 20 %; je třeba dobít.

Připravte také podlahovou krytinu odstraněním velkých nečistot, hraček, drobných předmětů a kabelů.

Je také vhodné se ujistit, že síť Wi-Fi má v místě, kde je robot nainstalován, silný signál. Pokud je signál nedostatečný, vysavač nepracuje správně.

Vyhněte se přímému slunečnímu záření v místě instalace během dne. To je důležité zejména v horkých oblastech. Jednotka se může přehřát a přestat fungovat a v nejhorším případě hrozí nebezpečí požáru baterie.

Oblíbené problémy a jejich řešení

Robot pro vysávání se nezapíná. Možná je baterie vybitá, dejte ji nabít.

Dokovací stanice se nenabíjí. Zkontrolujte napájecí kabel a kontaktní plochy dokovací stanice a zařízení.

Dokovací stanice nenabíjí vysavač. Přesunutí hlavní jednotky na menší místo v místnosti.

Při čištění vydává vysavač Smart Vacuum hluk. Vypněte jej a vymažte všechny počítadla (hlavní i vedlejší).

Robotický vysavač nečistí správně, zanechává za sebou prach. Sáček do vysavače nebo filtr může být plný, vyčistěte jej. Nebo se do hlavního pultu zamotaly nečistoty nebo cizí předměty.

Vysavač se nepřipojí k síti Wi-Fi. Ujistěte se, že je připojení provedeno přes 2.4 GHz a dostatečná síla signálu.

Plánované čištění nebylo provedeno. Baterie je pravděpodobně pod 20 %, dobijte ji.

Je třeba nabíjet baterii vysavače prvních 16 hodin?? Ne, lithiové baterie nemají paměťový efekt. Neváhejte dobíjet podle potřeby.

Používání upravené aplikace Mi Home

Standardní aplikace Mi Home od Xiaomi často buď nedokáže detekovat vaše zařízení, nebo zobrazí chybu nekompatibility pro daný region. Chytří lidé z tematických fór již tento problém vyřešili úpravou programu. Autorem modifikace je uživatel vevs a modifikaci si můžete stáhnout zde.

 • Stáhněte si vlastní verzi aplikace Mi Home. Najdete ji na webových stránkách 4PDA.
 • Přihlaste se ke svému účtu v oblasti „Čína“.
 • Připojení robota.
 • Přejděte do jeho nastavení a najděte zásuvný modul „Správa“. Zobrazí se chybová zpráva. To je v pořádku.
 • Stažení pluginu bez blokování regionu.
 • Přejděte do průzkumníka: interní paměť/plugin/install/mpk/615.
 • Poznamenejte si název souboru.
 • Přejmenujte stažený zásuvný modul tak, aby se názvy shodovaly.
 • Zkopírujte nový modul plug-in do složky „615“ s náhradním modulem.

Pokud je to provedeno správně, omezení zmizí a robot se připojí k libovolné oblasti. Chcete-li nainstalovaný modul plug-in zachovat, doporučujeme zakázat automatické aktualizace v nastavení vysavače prostřednictvím aplikace.

Jak připojit vysavač Xiaomi k telefonu (Mi Home)

Gratulujeme k nákupu robotického vysavače Xiaomi. Níže se dozvíte, jak připojit robotický vysavač Xiaomi k Wi-Fi prostřednictvím aplikace v systému Android nebo iPhone. Na konci stránky najdete následující soubory ke stažení: synchronizace aplikace a návod k robotickým vysavačům (kliknutím na odkaz vyberte svůj model).

Připojení

Pro připojení vysavače Xiaomi k iPhonu nebo Androidu potřebujete aplikaci Mi Home. Pomocí něj budete chytrý vysavač ovládat z chytrého telefonu přes Wi-Fi. Odkazy ke stažení z oficiálních zdrojů (otevře se v nové záložce):

Apple iOS 9.0 nebo novější. Android verze 4.Pokud máte robotický vysavač model 3 nebo vyšší
Odkaz na App Store, ~467 megabajtů Odkaz na Google Play, ~ 88 megabajtů

Doporučujeme stahovat přes Wi-Fi, soubory váží hodně, zejména pro iPhone a iPad.

Připojení smartphonu k síti Wi-Fi na 2.4GHz. Přejděte do aplikace Mi Home, přihlaste se nebo zaregistrujte (pokud to děláte poprvé). Klikněte na znaménko plus v pravém horním rohu „“.

Před připojením aplikace robotického vysavače Xiaomi Mi Home se ujistěte, že je nabitý, aк. se může při prvním zapnutí obnovit.

Nyní zapněte Bluetooth a vyhledejte zařízení v okolí. Pokud se vám z nějakého důvodu nepodaří spotřebič najít automaticky, můžete to udělat ručně. Na kartě „Spotřebiče“ vyberte svůj model. Pokud v seznamu není, změňte oblast na „Čína“.

Poté budete vyzváni k provedení resetu stisknutím 2 ze 2 nebo 2 krajních 3 tlačítek, v závislosti na modelu, po kterém bude následovat hlasový signál v čínštině nebo angličtině. To je vše, nastavení Wi-Fi je resetováno.

Na další kartě vyberte síť Wi-Fi, perfektní. Poté provedete synchronizaci a aktualizaci inteligentního vysavače. A zbytek si můžete nastavit podle svých představ.

Funkčnost

Na hlavní obrazovce aplikace se uprostřed zobrazuje mapa místnosti vytvořená robotickým vysavačem a jeho aktuální poloha. V horní části se zobrazuje název vysavače a aktuální režim čištění.

Informace o ujeté vzdálenosti, době čištění a stavu baterie ve spodní části obrazovky.Zde můžete také spustit nebo zastavit čištění.

 • Tlačítko „Go To“ vyšle robota na konkrétní místo pro neplánovaný úklid.
 • Tlačítko „Dock Station“ odesílá do dokovací stanice pro nabíjení.
 • Tlačítko „Clean“ spustí postupné čištění.
 • Tlačítko „Zoned Clean“. vyberte konkrétní oblast místnosti, kterou chcete vyčistit.
READ  Jak připojit Wi-Fi v chladničce LG

V pravém horním rohu jsou tři tečky pro otevření dalších nastavení.

Další nastavení

 • „Časovač“. nastavení časového intervalu, ve kterém můžete automaticky čistit.
 • „Hlas a hlasitost“. změna hlasových balíčků a hlasitosti hlasových oznámení.
 • „Režim čištění“. volba intenzity čištění: tichý, turbo, vyvážený a turbo režim.
 • „Historie čištění“. záznam informací o čištění. Oblast čištění, začátek a konec doby čištění.
 • „Dálkové ovládání“. v případě potřeby ruční ovládání nebo zábava.
 • „Režim uložení mapy“. přidání virtuálních stěn.
 • „Carpet Mode“ speciálně pro lepší čištění koberců.
 • „Režim DND (Nerušit)“. ve vámi zvoleném období nebude vysavač uklízet a bude vysílat hlasová upozornění.

Nyní víte, jak připojit vysavač Xiaomi a všechny jeho funkce.

Užitečné vědět

 • Lze ovládat hlasovým asistentem Alice.
 • Pokud se vám nedaří připojit vysavač Xiaomi k Wi-Fi. v níže uvedeném dokumentu najdete tipy, jak tento problém vyřešit.

Ovládání zařízení

Nyní je třeba říci, jaké pokyny jsou vysavači vydávány softwarem a jaké informace lze pomocí softwaru získat:

 • Nastavte režimy čištění v části „Clean.
 • Pošlete robotický vysavač zpět na základnu, pokud uklízí mnohem rychleji, než bylo plánováno (sekce Dock).
 • V části „Timer“ nastavte dobu čištění a frekvenci, s jakou má robotický vysavač Xiaomi provádět cykly čištění prostor od nečistot.
 • V režimu „Úklid“ můžete volit mezi čtyřmi různými režimy úklidu místnosti. Zde vyberte minimální nebo maximální intenzitu. Rozdíl spočívá v rozdílné účinnosti čištění a hlučnosti vysavače.
 • V části „Péče“ najdete informace o opotřebení všech hlavních částí robotického vysavače Xiaomi.
 • Ruční ovládání robotického vysavače přímo ze smartphonu. Tato funkce je k dispozici v části „Dálkové ovládání“.

Nepřehlédnutelná je nová funkce, která je k dispozici v nejnovějších verzích aplikace Mi Home. Aplikace nyní na domovské obrazovce zobrazuje plán podlahy, který robotický vysavač vytváří pomocí vestavěných senzorů a modulu GPS.

Připojení robotického vysavače Xiaomi

Před nastavením připojení Wi-Fi pro Xiaomi byste měli nejprve zapnout robotický vysavač. Stačí stisknout velké tlačítko na předním panelu. Také se ujistěte, že je aktivován bezdrátový modul. u nejnovějších modelů Xiaomi je k tomuto účelu na předním krytu umístěn speciální indikátor.

Pro telefony se systémem Android a iOS

Bez ohledu na operační systém telefonu je pro synchronizaci s vysavačem nutné stáhnout mobilní aplikaci Mi Home: pro iOS je k dispozici v AppStore, pro Android v Play-marketu.

Poté postupně proveďte následující kroky:

 • Otevřete aplikaci a povolte přístup ke všem požadovaným možnostem.
 • Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke stávajícímu účtu.
 • Podle toho, pro které země je vysavač vyroben, zvolte oblast připojení. Určení cílové země je poměrně snadné. Stačí se podívat na označení na krabici: pokud je na ní napsáno znaky, vyberte Čínu; pokud je na ní napsáno něco v angličtině, vyberte jakoukoli evropskou zemi; pokud je na ní napsáno něco v ruštině, vyberte Rusko. Pokud vybraná oblast neodpovídá účelu tohoto konkrétního zařízení, většina (nebo všechny) možností ovládání nebude aktivní a aplikace vás vyzve ke změně nastavení.
 • Na hlavní kartě aplikace stiskněte tlačítko se znakem “ “ nebo nápis: „Přidat zařízení“, poté najděte robotický vysavač v seznamu dostupných zařízení (dokud není synchronizace dokončena, robot vydává Wi-Fi, jako router). Pokud model Xiaomi v seznamu nenajdete, musíte jeho název zadat do vyhledávacího pole ručně.
 • Klikněte na požadované zařízení v seznamu, počkejte, až se otevře nová karta, a poté resetujte robotický vysavač na nastavení bezdrátové sítě. Za tímto účelem stiskněte na několik sekund současně obě tlačítka na předním panelu: „Start“ a „Home“ (v závislosti na modelu jsou možné různé kombinace).
 • Otevřete další kartu aplikace („Další“) a v seznamu dostupných sítí Wi-Fi vyberte svou domácí síť a zadejte heslo.
 • Zpět na mobilní aplikaci.

Ikona zařízení je nyní viditelná na domovské obrazovce a lze ji použít ke spuštění podrobné konfigurace robotického vysavače: přepínání režimů, nastavení plánu úklidu, nastavení průtoku vody při mokrém drhnutí podlahy a práci s interaktivní mapou místnosti.

Funkce

Při připojení k iPhonu se může stát, že telefon robota tvrdohlavě nevidí, přestože opakovaně restartuje síťové připojení. V takovém případě může být nutné změnit nastavenou oblast na Indii nebo Čínu. Nastavení můžete změnit na adrese: Profil/Nastavení/Region.

Další zvláštností služby Mi Home je, že servery, přes které je navázáno připojení, jsou často nedostupné. V takovém případě je rozumné zkusit se připojit po několika hodinách nebo následující den.

Chyba připojení

Pokud jsou servery Xiaomi 12-24 hodin po prvním pokusu stále nedostupné a aplikace vám neumožňuje přihlásit se k registrovanému účtu, můžete se zkusit připojit k serveru přes VPN. Algoritmus připojení je následující:

 • Stáhněte si do telefonu aplikaci VPN Master, Express VPN nebo Nord VPN;
 • Zapněte nainstalovanou aplikaci a vyberte zemi, ze které se chcete připojit (nejlépe Německo nebo Singapur);
 • Otevřete aplikaci Mi Home a pokuste se znovu autorizovat nebo přihlásit k účtu.

Po úspěšném přihlášení do Mi Home lze aplikaci VPN deaktivovat a vrátit se k obvyklému připojení.

Další častou technickou chybou je, že se robotický vysavač nemůže připojit k existující síti Wi-Fi. Řešením tohoto problému je změna nastavení DNS. Za tímto účelem otevřete „Vlastnosti sítě“ a na zobrazené kartě přejděte na: „Změnit síť/Pokročilé/Uživatel“. Z pole DNS si zkopíruji čísla do zápisníku. stará adresa připojení by se mohla hodit pro případ, že by robotický asistent později objevil domácí síť. Poté vymažte všechny číslice v poli DNS a na jejich místo napište nové: 114.114.114.114. Poté je robotický vysavač ohromně snadno připojitelný k wifi.

Je mi 29 let a už 8 let pracuji jako prodejce technologií u velkého prodejce mvidea. Rozsáhlé zkušenosti s výběrem produktů a poradenstvím zákazníkům. Před dvěma lety jsem narazil na robotický vysavač a moc se mi líbil. Jednoho dne jsem si uvědomil, že chci vytvořit osobní webovou stránku, která by čtenářům pomohla vybrat si mezi robotickými vysavači. Je to můj koníček. Veškerý materiál na těchto stránkách jsem napsal já osobně. Pro radu navštivte mou stránku

READ  Jak upravit mrkev bez fénu nebo žehličky na vlasy

Počítačový průvodce. Robotický vysavač a multifunkční tiskárna se nemohou spojit, hádejte, kdo za to opět může?))

O technické podpoře, která nechce pochopit problémy klientů.

Klient se přestěhoval do nového bytu, připojil se k internetu jako AKADO, a dali mu router jako TP-LINK ARCHER A5 nebo C5

Internet v telefonech a macbooku létá rychlostí 200Mbit, ale robotický vysavač a multifunkční tiskárna se kategoricky nechtějí připojit k síti. Poskytovatel říká, že to není náš problém, ale můžeme poslat placeného údržbáře, a poctivě nás upozorňují, že průměrná kontrola za cestu je 4,5-5 t.р., Vážím si jich a respektuji je za jejich upřímnost.

Přišel jsem na diagnostiku a moje teorie se 100% potvrdila.

Uhodli jste, v čem byl problém??

Problém je na povrchu, router je dvoupásmový, telefony a Macbook byly připojeny k síti Wi-Fi 5Ghz, která byla v pořádku. A zde je síť 2.4Ghz, který se snažil připojit tiskárnu all-in-one a vysavač, pracoval nestabilně, ukázalo se, že se jedná o závadu ve vysílači směrovače.

Naštěstí měl klient starý dobrý Asus RT-AC56U ze starého bytu

Nebyl jsem ušetřen cirkusu ze strany poskytovatele internetu. Použili statické připojení IP a když jsem předepsal adresu, internet v novém routeru se neobjevil, volám techniku.Zeptal jsem se: „Jste si jistý, že nemáte žádné mapování adres mac??“Určitě ne“ odpovídá technická podpora, vše by mělo fungovat, zkontrolujte čísla. musel jsem to zadat špatně.“

Teprve při třetím hovoru se mi ozval ochotný pracovník, který mi řekl: „Žádná vazba na mac není, ale je tam vazba na relaci, a aby stará relace vypršela, je nutné před připojením nového routeru odpojit kabel na 30 minut, nebo zavolat technika.“Obnovíme relaci ručně.“

první instalátor nezkontroloval Wi-Fi 2.4 a druhý a třetí si nebyli vědomi toho, že by zasedání mělo být násilně přerušeno při výměně zařízení

Otázka na autora: Proč bylo nutné přerušit zasedání?? No, nechal bych TP-Link (nemluvím špatně) jako směrovač (NAT, PAT, DHCP a AP 5Ghz) a Asus kaskáda do něj jako samostatný AP 2,4 GHz. Sítě by byly odděleny a MAC by se nezměnil. 5 GHz. je to dobrý rozsah, je to zdarma, neměli byste to zanedbávat, pokud můžete. Otázkou je, kdo má rychlejší a stabilnější směrovací platformu. Asus nebo Tupolink? Pravděpodobně Archer (nemohu si vzpomenout bez nadávek) je lepší hardwarové řešení.

Takže je možné vyhodit všechny tyto nesmysly a za cenu návštěvy jejich mistra zapojit dvoupásmový gigabitový Mikrotik (nyní stojí 4 ruble každý, 4-jádro, všechny věci, kdo potřebuje. Google), ale technosex s nastavením IPTV je zahrnuta, ale Archer se může hrdě vrátit k poskytovateli.

Co je to Asus RT-AC56U old? Má eso, takže není starý. Starý model je DIR-320

K tématu složitého nastavení Microticu: http://demo.mt.lv/. Zde je ukázka routeru typu hAP lite (velmi jednoduchá). Přihlášení s prázdným heslem. Tato stránka není rychlá, trpělivě vyčkejte. Pohled do pravého horního rohu: „Quick SET“, „WebFig“, „Terminal“.

QuickSet. je to jen webové rozhraní založené na průvodci pro rychlé a snadné nastavení bez zbytečných keců. Pokud víte alespoň něco málo o vytváření sítí. zjistit to. Ne? No, minimálně na Googlu. V reálném životě je vše mnohem jasnější, protože v ukázce jste již nastavili údaje o síti WAN a nemůžete je změnit. Vše ostatní je zcela jasné: jak heslo správce, tak konfigurace bezdrátového připojení, tak DHCP a obnovení výchozího nastavení. vše je zde.

WebFig. toto je rozhraní, které se zobrazí při připojení přes WinBox (ano, WinBox bude nutné stáhnout zvlášť, i když se zdá, že i mikrotik 951 jej vydával za souborový server). Všechna nastavení tam jsou, ale bez půllitru a younetu, nebo staršího a zkušeného soudruha-síťaře to nepochopíte. Ale pomocí myši ano, můžete kliknout na tlačítka a otevřít konzolu. Mohli byste tam dokonce najít analyzátor vzduchu, abyste zjistili, jak hlučné jsou vaše vlny, a vybrat si pásmo, které chcete používat pro waffling.

Terminál. je také terminálem v mikrotiku. Textová konzola. Pro ty, kteří umí tplink.

Máš talent na odkazy XXX? Přejděte na Rychlé nastavení. to zvládnete)

Řekněte mi, jak přesně jste zjistili, že modul 2.4 je vadný?

Otázka pro mistra. je možné použít DSL modem jako router pro normální internet?? (Ne dsl)

Т.е. připojit kabel do portu LAN s internetem a dále jej rozvádět. (Internet z mostu)

Kdybych byl autorem, nechal bych tplink (na obrázku s c5) a nastavil Asus jako druhý router, zesilovač Wi-Fi. Proč byste kurva měnili směrovač, který nastavuje relaci?? Proč musíte dělat takový povyk?? Router se připojí jako ipoe kabel k tplinku a dává 2.4, ke kterému tato zařízení připojujeme.

„Díky bohu, že je tu starý Asus“ Kurva, ten měl všechno létající před tebou, proč se s tím kurva vůbec obtěžuješ?

Tato wifi v bytovém domě je katastrofa. Všechny kanály jsou zarušené. 5 GHz stále nějak kope, ale Connect na 2,4 je jen pomalý. Na to ani ve 144p nemůžete sledovat video na YouTube, stahování je půl hodiny jako v roce 2007. Router se mnohokrát změnil, změnil nastavení, automatická změna kanálu závisí na obsazenosti. A v žádném případě

A co dělat, když z routeru přes Wi-Fi notebook a telefon-Android létat, a na iPhonech brzdí jak aplikace a internet. Nezkoušel jsem 5g, pouze 2.4?

Nejde o statický seznam, ale o whitelisting. Změnil tři poskytovatele, dokud relace nebude dát další NIC.

robotický, vysavač, síti, wi-fi

Můžete mi poradit? V budově se svíčkami se 6 byty na každém patře je Wi-Fi WIRELESS TL-WR740N. Wi-Fi létá i přes den. Večer je to naprostá katastrofa. Vybrané volné kanály, přetížené. Nepomáhá to. Co mohu dělat, kde kopat??

READ  Hliněné hrnce a pánve lze mýt v myčce nádobí

Můj přítel byl starobylý počítač, cheta úroveň K2d, seděl hrál, síť fungovala, ale rychlost tvrzené 200, speedtest byl asi 10-12mbs. Je to extrémní člověk, rozhodl se získat počítač Xeon e5 z Alibaby za levno (pomohl jsem mu sestavit Conf na vlastní nebezpečí). Přišel jsem k němu sestavil vše, sroloval windup (pokud je to důležité 10 64 pro, sestavit nepamatuji, Myslím, že 1607) (pokud existují šprti, přes starý počítač flash disk), běží počítač, vše je skvělé, Čínské SSD pluhy, Hard visuha, sroloval ovladač na matku z disku. Zapojení kabelu do napájecího kabelu. 0 emocí. píše indefecation a sloučení, sem a tam, Stáhl jsem si nové ovladače ( Realtek 667), nainstalován. 0, dal jsem drát do starého počítače, v novém je internet? NE! volání igts gipon dívka žádné výsledky (standardní reset, nastavit auto ip a dns), přešel na technopod adekvátní. je to za chodu, drát je kurva krimpovaný! Stále máte drát od routeru, který byl dodán s? ano, jsme v provozu, a voila zázrak, všechny 200 z nich pracují na čínském PC, vytvořit žádost o re-crimping? ano!

Co dělat, když nemůžete připojit robotický vysavač Xiaomi ke svému smartphonu?

V takovém případě zkuste připojení navázat znovu. Při připojování robotického vysavače k síti pravděpodobně došlo k chybě, která brání dokončení připojení. Pokud k tomu dojde, restartujte aplikaci a znovu se připojte.

Pomoci může také resetování nastavení Wi-Fi robotického vysavače. Stiskněte tlačítko napájení a tlačítko domů a počkejte přibližně 5-10 sekund, než zařízení zapípá. Poté připojte robotický vysavač.

Pokud tyto možnosti nefungují, resetujte systém robotického vysavače. Stiskněte tlačítko Reset pod krytem a počkejte, až přístroj zapípá.

Problémy s připojením

Ačkoli je proces nastavení poměrně jednoduchý, při připojování robotického vysavače Xiaomi je obtížné sledovat mnoho drobností.

Pokud vysavač v aplikaci Mi Home nemůžete najít, vyplatí se to zkontrolovat:

 • Připojení k síti Wi-Fi. Smartphone se může automaticky připojit k jiné síti Wi-Fi. K tomu dochází, když je telefon nastaven na výběr stabilnější a rychlejší sítě. Jednoduše jej vypněte a znovu připojte k vysavači;
 • nastavit oblast. V ruském regionu mohou fungovat pouze nejnovější modely vysavačů a obecně všechny chytré spotřebiče od společnosti Xiaomi. Při nákupu ze zahraničí nebo z ruky je proto třeba dávat pozor na to. V nastavení aplikace Mi Home se vyplatí změnit oblast na čínskou pevninu.

Mohou se vyskytnout problémy se samotnou značkovou aplikací. Jednoduše se odmítá přihlásit k účtu. Důvodem je porucha serveru. Můžete se zkusit znovu připojit pomocí sítě VPN:

 • Stáhněte si libovolnou službu VPN. Nejlépe to uděláte v oficiálním obchodě s aplikacemi. Nepoctiví vývojáři shromažďují údaje uživatelů a prodávají je třetím stranám. V obchodech Play Market a AppStore jsou programy pečlivěji vybírány.
 • Spuštění programu.
 • Vyberte požadovanou zemi nebo ponechte automatický výběr. Je lepší využít země jako Německo, Singapur.
 • Minimalizace aplikace VPN.
 • Přihlaste se do služby Mi Home a zkuste se přihlásit znovu.

Služba VPN podvrhne údaje o poloze, jako by se uživatel nacházel v jiné zemi. Pokud se to nepodaří, můžete zkusit jiné země.

Pokud se robotický vysavač nepřipojí k síti Wi-Fi, měli byste nejprve zkontrolovat kvalitu signálu v místě instalace. Můžete to udělat pomocí telefonu. Připojte smartphone ke stejné síti, podržte jej v těsné blízkosti robota a zkontrolujte signál. Pro jistotu je lepší zkusit návštěvu v prohlížeči nebo spustit video online.

Je možné, že modul wifi v samotném směrovači je slabý. Stojí za to zkusit jej přiblížit ke směrovači a znovu připojit.

Ujistěte se, že síť aktivní na vašem směrovači je v pásmu 2.4 Ghz, t. к. robot ji pouze podporuje. To můžete zkontrolovat pomocí telefonu:

Pokud je uvedeno 5GHz, je třeba vyhledat stejný název, ale s nápisem „2“.4 Ghz“. Pokud ne, je třeba aktivovat rozsah v nastavení routeru, ale to je téma na samostatný článek.

Někdy chybí ovládací funkce přes aplikaci. Pokud změna regionu nepomůže, je vhodné zkontrolovat verzi firmwaru vysavače. Může být zastaralý.

Stává se, že v určitém okamžiku po zahájení používání nebo hned po něm se objeví chyba, která vám znemožní používat vysavač prostřednictvím aplikace. Chyba vypadá takto: „Vyberte server pro aktuální umístění tak, že přejdete na“. K tomu dochází proto, že vysavač automaticky aktualizuje svůj ovládací modul, a pokud se oblast v aplikaci neshoduje s oblastí, kde by měl vysavač pracovat, nebude fungovat nic. Je možné nastavit požadovanou oblast a problém bude vyřešen. Pro Čínu však bude funkčnost omezena. Také nebude možné používat jiná zařízení Xiaomi, která jsou určena speciálně pro Rusko. Výměna zásuvného modulu pomůže odstranit regionální omezení:

 • Stáhněte si vlastní verzi aplikace Mi Home. Můžete je vyhledat na 4PDA.
 • Přihlaste se ke svému účtu s oblastí „China“.
 • Instalace robota.
 • Přejděte do jeho nastavení a najděte „Management plugin“. Zobrazí se chyba. To je v pořádku.
 • Stažení zásuvného modulu, který nemá zámek regionu.
 • Pomocí průzkumníka přejděte na: interní paměť/plugin/install/mpk/615.
 • Zapamatujte si název souboru.
 • Přejmenujte stažený zásuvný modul tak, aby se názvy shodovaly.
 • Zkopírujte nový zásuvný modul do složky „615“ s náhradou.

Pokud je vše provedeno správně, omezení zmizí a robot se spojí s jakoukoli oblastí. Abyste zabránili ztrátě nainstalovaného pluginu, doporučujeme v nastavení aplikace zakázat automatickou aktualizaci.

Funguje to pouze v systému Android. Se systémem iOS si budete muset koupit jiný model určený pro ruský trh.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS