Selhání smyček šicího stroje Janome ve spodní části

smyček, šicího, stroje, janome

Příčiny smyčkového šití na šicím stroji

Při zvedání patky se podložky uvolní a při spouštění patky se nevrátí do původní polohy. V takovém případě horní nit tvoří smyčky ve stehu, protože podložky zůstaly volné a nit běží příliš volně a smyčkuje se pod nimi.

Smyčky mohou být způsobeny rzí, nečistotami, ohnutými, zachycenými pružinami atd. Demontáž napínáku, stačí si zapamatovat nebo nakreslit posloupnost vašich úkonů a odstranit příčinu zaseknutí.

Podložky na regulátoru jehlové nitě jsou uvolněné. Jedná se o nejneškodnější příčinu smyčkových stehů, která je však poměrně častá. Nastavte napětí postupným zvyšováním napětí a zkontrolujte kvalitu stehu na látce. Nit by měla v tkanině vytvořit vázací steh.

smyček, šicího, stroje, janome

Řešení problému

Ráda bych dodala, že mnoho švadlen mylně považuje knoflíkové dírky ve spodní části látky za smyčku spodní nitě. To není tento případ. Pokud jsou knoflíkové dírky dole, je horní nit smyčková a naopak.

Doufám, že vám tento článek pomohl pochopit váš problém. Pokud ano, sdílejte prosím tento článek na sociálních sítích nebo ho prostě lajkujte

Smyčky spodního závitu: Možné příčiny a náprava

V této situaci se smyčky tvoří v horní části stehu. Možné poruchy:

 • Zkontrolujte kvalitu navíjení nitě na cívce. Abyste zajistili rovnoměrné navíjení, použijte speciální funkci navíjení, kterou najdete na každém šicím stroji, dokonce i na tom základním. Pokud to uděláte ručně, je pravděpodobné, že nit nebude rovnoměrně rozložená, takže se bude také odvíjet a vytvoří velké smyčky na spodní straně švu.
 • Zkontrolujte, zda je napětí nitě v chapači dostatečné. Za tímto účelem uchopte volný konec a uvolněte uzávěr. Pokud se cívka neodvíjí sama, ale uvolní se mírným zatřesením o 10 cm, je nastavení cívky v pořádku. Pokud se cívka odvíjí, je třeba upravit háček.
 • Příliš velké napětí horní nitě může často způsobit, že spodní nit se smyčkuje. Pokud se šev nahoře smyčkuje, zkuste povolit napětí horní nitě pomocí speciálního regulátoru.
 • Důkladně zkontrolujte neporušenost všech součástí cívky a uzávěru. Příčinou nerovných stehů může být drobná vada v těle uzávěru. Ujistěte se také, že prvky držící horní závit jsou plně funkční.

V některých případech nestačí pouhé seřízení. zavolejte ihned do servisního střediska Remontano. naši technici provedou kompletní diagnostiku a provedou všechny potřebné opravy.

Proč se cívková nit smyčkuje?

Nerovnoměrné šití má mnoho příčin, ale většina z nich je způsobena tím, že stroj nebyl pravidelně kontrolován. Při používání šicího stroje je třeba dodržovat návod k obsluze a neprovádět opravy svépomocí.

Připravili jsme pro vás podrobný videonávod o základech šití

Hlavní důvody pro zapošití smyčky jsou následující:

 • Nesprávné závitování.
 • Nesprávné navinutí nitě na cívku. Obvykle se vyskytuje, když je nit navinuta na cívku ručně bez použití speciálního zařízení. V tomto případě je důsledkem nerovnoměrné umístění nití, nízké napětí nití a smyčky v šití. To lze napravit převinutím cívky pomocí speciálního šicího zařízení, které má i ten nejjednodušší stroj.
 • Použití látek a nití, které nejsou doporučeny výrobcem. Látky a nitě používané v šicím stroji jsou omezeny kritérii výrobce, která jsou uvedena v návodu k použití stroje. Pokud byl použit jiný než uvedený seznam, může dojít k jakýmkoli následkům, včetně vzduchových mezer v šití.
 • Špatné napětí cívkové nitě. Změna nitě (jiný výrobce, tloušťka, kvalita) vyžaduje úpravu háčku.Chcete-li zvýšit napětí nitě z cívky, je třeba mírně utáhnout šroub napínací desky na cívkovém pouzdře nebo držáku cívky.
 • Víčko a cívka jsou poškozené. Pokud výše uvedené způsoby nepomohly a spodní nit se stále smyčkuje, doporučujeme vyměnit příslušenství za nové. I ty nejmenší nedokonalosti mohou způsobit nerovnoměrné prošití, které je při kontrole téměř nemožné odhalit.
READ  Jak udělat studenou kávu v kávovaru

Toto nastavení šicího stroje se doporučuje při každé výměně nití a látky, aby stehy nevázly. Šicí stroj musí být také správně navlečen. Pokud však tyto metody problém nevyřeší, doporučujeme šicí stroj opravit.

Smyčky horní nitě

Pokud je spodní část látky smyčková, jedná se o horní nit. Příčin může být několik:

 • Příliš nízké napětí horní nitě. Ke zvýšení napětí nitě použijte regulátor jehly, který najdete na všech šicích strojích. Zkontrolujte také, zda je jehla vhodná pro danou nit.
 • Horní regulátor napětí nitě je ucpaný. V průběhu let se mezi podložkami mohl nahromadit prach, vlákna a úlomky nití. To brání správnému upnutí horní nitě, což způsobuje smyčkování nitě. Zajistěte, aby byl mechanismus háčku čistý, a pravidelně jej čistěte tuhým kartáčem.
 • Příliš nízké napětí nitě. Chcete-li zkontrolovat, zda je napětí jehly správné, viz výše „Napětí jehly je příliš nízké“.
 • Opotřebení pružiny cívkového uzávěru. V tomto případě se nit zachytává o kovové vroubky a špatně se vytahuje. Nemá smysl ji opravovat nebo upravovat, je třeba ji vyměnit za nový uzávěr.
 • Porucha regulátoru závitu. Sledujte dráhu nitě ve stroji. může být zachycena o kovový otřep na vedení nitě. Je třeba jej vyměnit nebo opravit.

Šicí stroj zasekává nitě ve spodní části

Mnoho švadlen nepovažuje za problém, když šicí stroj zasekne spodní nit. Pokud se to stane jednou a lze to snadno napravit úpravou napětí, není to opravdu žádný problém. Pokud se však zaseknutí opakuje, je obtížné pokračovat v šití. Špatná strana švu může být vytažena a smyčky se mohou zamotat. Mohou se dokonce chytit jehlou. Nevzhledné a nestabilní švy.

smyček, šicího, stroje, janome

Proč je šev ve spodní části zamotaný?

Ať už používáte jednoduchý šicí stroj Veritas nebo Aurora, nebo šijete na pokročilém stroji Brother, Juki či jiné značce, nitě na spodní části oděvu se smyčkou se smyčkou sledují ze stejných důvodů:

smyček, šicího, stroje, janome
 • Horní závit je špatně navlečený. Jedná se o nejčastější typ zaseknuté a přetržené nitě. Než zavoláte technika šicího stroje, ujistěte se, že je správně vložen.
 • Nesprávně zvolená nebo otupená jehla. Pokud pracujete s tenkou látkou, ale zvolili jste silnou nebo tupou jehlu, může se steh zachytit na špatné straně látky.
 • Slabé napětí v horní části. Na rubové straně prošívané látky se dlouhé knoflíkové dírky vytahují a zamotávají. Napětí lze nastavit otáčením napínacího kolečka na stroji.
 • Vlákna a jiné nečistoty se namotaly mezi jazýčky napínače jehly. Musí se odstranit bez poškození dílů.
 • Vady stojanu. Pokud jsou zuby cívky tupé nebo pokud je cívka sama o sobě vadná, dochází ke zhoršení rovnoměrného podávání pásu. Tkanina se zasekne a nitě se pod ní zamotají.
 • Silné napětí ve spodní části. Chcete-li ji uvolnit, povolte šroub na cívkovém pouzdře.
 • Cívka není správně nasazena. Vložte cívku, dokud nezapadne na své místo. Pokud není nastaven úplně nahoru, šev se smyčkuje, horní nit se navíjí na hřídel a ničí ji a spodní nit se vtahuje do mechanismu.
 • Nesprávné závitování. Vybírejte cívky s jednostranně stočenými vlákny stejné tloušťky. Použití různě smyčkovaných nití zvyšuje pravděpodobnost křivého šití a dalších chyb. Stroje Husqvarna, Podolsk, Jaguar používají častěji levotočivá kroucená vlákna.
 • Nesprávný raketoplán. Poruchu tohoto dílu může opravit pouze odborný technik.
READ  Co dělat, když dáte Fae do myčky nádobí?

Jak sami opravit zaseknutý spodní závit

Pokud se šicí stroj zasekne nití ve spodní části, můžete se nejprve pokusit opravit ručně všechny prvky výrobku: polohu látky, směr obou nití, možná vyměnit jehlu za novou, vhodnou.

Nejprve zkontrolujte, zda je stroj správně navlečen na horní a spodní straně. To je užitečné zejména pro začínající vyšívačky. Závit by měl být navlečen podle pokynů. Zkontrolujte také, zda se mezi napínacími deskami nenacházejí cizí předměty.

Pak zkontrolujte: odpovídá jehla šitému materiálu a stehu? Musí být ostrý a rovný.

Zkontrolujte, zda je cívka správně nainstalována a zda je spodní napětí nitě správně napnuté. Zde je třeba upozornit, že tah cívkového pouzdra je třeba pečlivě nastavit, tj. к. Šroub pro nastavení je krátký. Pokud se vyšroubuje příliš daleko, může vypadnout ze štěrbiny a uvíznout v systému. To může vést k výměně člunu nebo v horším případě k vážnému poškození stroje.

Pokud výše popsaná manipulace nefunguje, dochází k poškození vnitřních součástí stroje. Musíte zavolat profesionály.

Profesionální služby

Pokud jste doplnili cívku a cívku v chapači, opravili napětí na stroji Merrylock, Singer, Astralux nebo Chaika, ale stále žvýká šev, všechny další kroky musí provést odborník. Moderní spotřebiče mají složitou konstrukci a bez správných znalostí a profesionálních nástrojů je obtížné se s jejich poškozením vypořádat.

Mistři ve společnosti Remontano opravují šicí stroje již více než 10 let.

Přijedeme k vám domů, kdykoli se vám to hodí, i když je víkend nebo státní svátek.

Profesionální dovednosti nám umožňují vyřešit jakýkoli problém během jediné návštěvy.

Když potřebujete náhradní díl, máme ho skladem. žádné čekání, žádné přeplácení.

Na všechny opravy a náhradní díly poskytujeme záruku 3 měsíce až 2 roky a nabízíme výhodné podmínky i na další služby našeho servisu.

Příčiny špatného prošití ve spodní části

Špatné prošití spodní části může být způsobeno různými faktory. Mezi hlavní položky v této kategorii patří:

Nesprávné napětí horní nitě. V tomto případě se objeví smyčka v dolní části.

Nestejná tloušťka závitu. Použití různých tlouštěk nití může vést ke vzniku smyček, špatných stehů nebo vynechaných stehů.

Nedostatečný přítlak nebo prokluzování přítlačné patky. Výsledkem je špatný šev.

špatné vedení látky v důsledku chybného nastavení nebo mechanického poškození podávacího psa.

Nastavení tvorby švu (chapač, podavač, zábrana jehly).

Kvalitní šití by mělo mít normální napětí a „záběr“, na povrchu látky by neměly být viditelné smyčky, stehy by měly být rovnoměrné, rovné, bez přeskoků. Jakákoli odchylka od této hodnoty znamená, že stroj vyrábí špatné stehy. Většina vad se vyskytuje na spodní straně šité látky. Špatné šití ve spodní části. typický problém pro domácí stroje téměř všech značek.

Ne vždy je možné problém vyřešit vlastními silami. Například slabý nebo těsný steh lze upravit seřízením napětí nitě, ale pokud je mechanismus napínání šicího stroje špatně seřízený nebo vadný, nelze to provést svépomocí. Když dostanete špatný steh, je nejlepší okamžitě kontaktovat odborníky, protože ve většině případů vyžaduje komplexní nastavení několika uzlů najednou, a to může provést pouze zkušený mistr.

Šicí stroj při šití silně vibruje, což nevyhnutelně způsobuje uvolnění šroubových spojů. Přítlačná patka, podávací pes a šicí patka jsou silně ovlivněny vibracemi. V důsledku toho se začnou „kývat“. Výkyv vodicí lišty vede k šikmému stehu. Odstranění problému se omezuje na dotažení šroubů, což však vyžaduje demontáž stroje. Seřízení pásu musí provést odborník.

Zkosené stehy nemusí být způsobeny pouze rolováním přítlačné patky. Křivá nebo špatná jehla, špatná tloušťka nitě. to jsou také příčiny, které ovlivňují kvalitu švu, ale můžete je sami opravit.

Síla přítlaku a kmitání přítlačné patky vytváří šev s různou délkou stehu. Tento problém může být způsoben také mechanickým poškozením (otřepy, škrábance atd.) na chodidle.д.). Pokud není přítlačná patka poškozená, lze ji snadno dotáhnout šroubovákem.

READ  Žádný účinek po první laserové epilaci

Znečištěné stehy mohou být způsobeny nepravidelnou údržbou šicího stroje. Mechanismus háku je během provozu znečištěn prachem, vlasy. Při vytváření švu se nečistoty nahromaděné v tělese zachytí na niti, což vede ke znečištěnému švu. Podobný problém může způsobit i nadměrné mazání. V takovém případě přebytečný olej odkapává a znečišťuje jehlu, nit. Pokud se tyto problémy vyskytnou, stačí stroj vyčistit, v případě potřeby promazat (pokud není šití způsobeno nadbytkem oleje) a přišít nepotřebný kus látky, aby se odstranila přebytečná mastnota. Aby se tento problém nikdy nevyskytl, je třeba svěřit údržbu, čištění a mazání šicího stroje odborníkům. To platí zejména pro moderní počítačové šicí stroje, protože mnoho jejich součástí je obtížně přístupných, a proto servis vyžaduje demontáž šicího stroje.

Proč je šev ve spodní části zamotaný?

Ať už používáte jednoduchý šicí stroj Veritas nebo Aurora, nebo šijete na pokročilém stroji Brother, Juki či jiné značce, nitě na spodní straně oděvu se smyčkou se šijí ze stejných důvodů:

 • Nesprávně navlečený horní závit. Jedná se o nejčastější typ zasekávání a trhání. Než zavoláte servisního technika, ujistěte se, že je správně vložen.
 • Nesprávně zvolená nebo tupá jehla. Pokud pracujete s tenkou látkou, ale zvolili jste silnou nebo tupou jehlu, může se stát, že se steh přilepí na špatnou stranu oděvu.
 • Nízké napětí v horní části. Na rubové straně prošité látky se dlouhé smyčky vytáhnou a zamotají. Napětí lze nastavit otáčením knoflíku na cívkovém pouzdře.
 • Vlákna a jiné nečistoty se namotaly mezi výstupky napínače jehly. Měla by se odlepit, aniž by došlo k poškození dílů.
 • Závady ozubeného stojanu. Pokud jsou zuby tupé nebo je vadná samotná lamela, nůž se neposouvá rovnoměrně. Tkanina se přiskřípne a nitě se pod ní zamotají.
 • Nadměrné napětí ve spodní části. Chcete-li ji povolit, povolte šroub na cívkovém pouzdře.
 • Cívka není správně vložena. Vkládejte cívku, dokud neuslyšíte cvaknutí. Pokud není nainstalován až na doraz, šev se zacyklí, horní nit se začne navíjet na vřeteno a zničí ho a spodní nit bude vtažena do mechanismu.
 • Nesprávně vybraná vlákna. Vyberte si cívky, kde jsou vlákna stejné tloušťky stočena na jednu stranu. Použití různých cívek zvyšuje pravděpodobnost křivého šití a dalších chyb. U strojů Husqvarna, Podolsk, Jaguar jsou vlákna častěji stočena doleva.
 • Šachta je vadná. Poruchu této části může odstranit pouze odborný technik.

Co dělat, když se steh netvoří

Ve většině případů nelze ručně upravit techniku šití tak, aby nevynechávala stehy, protože obnovení nastavení často vyžaduje otevření stroje a použití nástrojů, které jsou k dispozici pouze pro profesionály. Před zavoláním servisu můžete provést následující kroky:

 • Vyberte jehlu, která nejlépe vyhovuje vašemu spotřebiči.
 • Zkontrolujte tloušťku tkaniny a příslušenství, přizpůsobte spotřební materiál hustotě tkaniny.
 • Používejte kvalitní vlákna.
 • Při šití úpletů, kůže a džínoviny používejte příslušenství, které je k tomuto účelu speciálně určeno.
 • Při šití kluzkých látek (např. nylonu) používejte nejtenčí jehly.
 • Výměna ohnuté jehly za kvalitní jehlu.
 • Pokud je otvor pro jehlu silně vyvinutý, vyměňte desku.

Všechny ostatní práce by měl provádět zkušený odborník. Má znalosti a zkušenosti s řešením těchto problémů. Vyberte si důvěryhodnou společnost, která poskytuje záruku na své služby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS