Senzor trouby Leran nefunguje

Dotykové ovládání varných desek

Dotykový panel je obzvláště stylový a harmonický. Nic neubírá na celkovém řešení. A protože jsou z nich odstraněny všechny knoflíky, ovládací prvky a další výstupky, snadno se také čistí. Povrchy stačí otřít hadříkem bez zdlouhavého a pracného čištění. Dotykové ovládací panely obsahují maximum funkcí, aniž by to bylo na úkor estetiky. Představte si, jak by spotřebič vypadal, kdybyste místo senzoru pro každou možnost a nastavení měli tlačítko, regulátor nebo posuvník.

Elektrický

Až donedávna se elektrické sporáky musely dlouho přizpůsobovat specifikům vaření. Museli jste se naučit, jak nastavit optimální nastavení v závislosti na typu vařeného jídla. obtížné nastavení teploty a obavy, aby se jídlo nepřipálilo. Moderní elektrické varné desky již tyto nevýhody nemají. Dotykové ovládání umožňuje nastavit teplotu podle vašich představ. Navíc mají tyto přístroje připravené režimy. pro rychlé vaření, pro dlouhé vaření při nízkých teplotách.

Indukční varné desky

Řešení, které je inovativní ve všech ohledech. Indukční varné desky mají nejširší škálu funkcí. Nepřekvapí, že jsou vybaveny senzory, které vám umožní přesně nastavit teplotu, zapnout další možnosti a zvolit režimy vaření, které vám nejlépe vyhovují.

Seznámení s hlavními funkcemi

Hlavní funkcí trouby je příprava různých pokrmů z masa, drůbeže, ryb, různého pečiva atd. Hlavní výhodou elektrických trub oproti plynovým je možnost nastavit přesnou teplotu pro přípravu konkrétního pokrmu podle receptu.

senzor, trouby, leran, nefunguje

Většina elektrických trub je vybavena následujícími funkcemi, které poskytují další funkce:

Budík i časovač jsou přednastaveny na přesný čas potřebný k vaření, ale jejich funkce se liší. Budík pípne, když uplyne nastavený čas a jídlo je hotové, ale časovač po uplynutí času přestane ohřívat.

Nižší ohřev se používá k tomu, aby se potraviny nepřipálily, a je vhodný pro výrobky s nižší teplotou, jako je pečení ovoce. Horní ohřev se používá k získání lahodné zlatavé kůrky pečiva.

Na trhu jsou dnes k dispozici také multifunkční trouby, které nejen vaří, ale lze je použít i k ohřevu potravin a jejich rozmrazování nebo dehydrataci. Obě topná tělesa musí být mírně zahřátá současně.

Střední úroveň je nejvhodnější pro rovnoměrnou přípravu pokrmů ze všech stran.

Dražší modely mohou být vybaveny ventilátorem na zadní straně trouby, který umožňuje péct několik druhů jídel na různých úrovních současně.

Pokud máte malé děti, může být užitečná volitelná funkce automatického nebo mechanického zamykání dveří.

Mnoho hospodyněk ocení také teleskopické pojezdy, které usnadňují vyjmutí stojanů a zásobníků, čímž se snižuje riziko popálení.

Vadný snímač teploty

Jedná se o čidlo, které sleduje teplotu varné desky jako celku: musí ji vypnout, pokud se varná deska příliš zahřeje, aby se zabránilo riziku popálení okolního nábytku. Vadný snímač nemusí troubu vůbec zapnout nebo ji může rychle vypnout; řídicí modul může udělat totéž, aniž by obdržel informace z vadného snímače.

READ  Jak udělat Kudri fén s tryskou

Příznaky: trouba se vůbec nezapne nebo se po krátké době vypne, případně není trouba připravena na nastavenou teplotu

Chybný teplotní senzor nepřenáší teplotu do řídicího modulu, který samozřejmě vypne troubu nebo celou varnou desku, aby se zabránilo poškození ostatních součástí přehřátím. V horším případě: snímač nefunguje správně: mohl by se přehřát se všemi neblahými důsledky. Pokud zjistíte, že se trouba rychle vypíná, nebo ještě hůře, pokud se zjevně přehřívá, měli byste okamžitě zavolat odborníka, aby zjistil, co je příčinou problému.

Zde je hrubý přehled možných příčin závad

Všechny poruchy elektrické trouby mají svou příčinu. Abychom pochopili, co se v konkrétním případě stalo, je třeba se podívat na následující typické příznaky. Může existovat více než jeden.

Proč se trouba nespustí

Spotřebič po zapojení nefunguje, zůstává ve stejném stavu. Příčin je několik:

 • Vadná zásuvka. V takovém případě je vhodné zkusit zapojit jiné elektrické spotřebiče. Pokud stále nefungují, je třeba najít příčinu.
 • Poškození pupeční šňůry. Kontrola integrity externího kabelu. Pokud je kabel vadný, musí být vyměněn.
 • Problémy s elektroinstalací v domě.

Trouba nehřeje, ale žárovka a ovládací panel fungují

Možné příčiny:

 • Topný přístroj nefunguje správně. Vyhořely buď jednotlivé cívky, nebo celé topné těleso.
 • Termostat, regulátor výkonu nebo tepelná čidla mohou být vadné.
 • Vypínače jsou rozbité nebo je elektrická skříňka vadná.

Žárovka nesvítí

Žárovka se mohla přepálit. Pokud se tak stane, je třeba jej vyměnit.

Varování! Před výměnou žárovky musí být trouba odpojena od elektrické sítě.

Pokud je žárovka vyměněna, ale trouba stále nefunguje, může se jednat o systémovou závadu. V tomto případě je nutná diagnostika odborným technikem.

Ovládací panel nefunguje

Elektronický modul může mít poruchu. Moderní domácí spotřebiče jsou vybaveny složitými obvody. Často se rozpadají. nechte příčinu závady odstranit odborníkem na opravy.

Trouba se předčasně vypíná

Příčin může být několik. Ty hlavní:

 • Topná tělesa se přehřála. Pokud jsou topná tělesa zcela vyhořelá, spotřebič se sám vypne. Zvenku lze pozorovat černé saze, mechanický prach z poškození.
 • Vyhořelý termočlánek. Vadný může být buď díl, nebo celá součást. Musí být vyměněny bez ohledu na stupeň poškození. Vyhořelý prvek již nemůže vyrábět elektřinu.
 • Přerušení dodávky energie, kolísání napětí. K tomu dochází, pokud je zapojeno velké množství domácích spotřebičů. Cílem těchto automatických vypnutí je ochrana před požárem.
 • Vadná zásuvka a kabel.
 • Poškození teplotního čidla. Spustí se protipožární systém trouby. Příčinou jsou příliš vysoké teploty uvnitř spotřebiče.
 • Řídicí deska plošných spojů je vadná. Moderní trouby jsou vybaveny pečicími programy. Tyto programy fungují díky radě. V případě přepětí může dojít k poruše. Musí být zpravidla nahrazeny.

Dotykové ovládání

Dotykové desky jsou k dispozici jako samostatný prvek pro instalaci na varnou desku nebo jako skrytá instalace integrovaná do pracovní desky. Kapacitní ovládací prvky jsou obecně robustní a odolné a zřídkakdy selhávají. Důvodem je to, že neobsahuje žádné mechanicky poškozující díly. Pokud se však náhle stane, že se při pokusu o zapnutí varné desky nic nestane, nevolejte hned mistra. Pro začátek je vhodné si ověřit některé možné příčiny tohoto jevu.

READ  Jaký stupeň dát chladničku

První věc, na kterou je třeba si dát pozor. je přítomnost napájení v síti a to, zda pojistka, která zapíná varnou desku, nevypnula. Může se to zdát banální, ale jsou případy, kdy přijede specialista ze servisního střediska, ale ukáže se, že je odpojena jen elektřina v určité části místnosti. Pokud je s elektrickým systémem vše v pořádku, je třeba se zaměřit na následující věci. zda je zámek panelu zapnutý nebo vypnutý. Všechny moderní elektrické sporáky jsou vybaveny pojistkou proti náhodnému zapnutí nebo zapnutí dětmi nebo zvířaty. Ve většině případů se tento režim aktivuje a deaktivuje stisknutím a podržením klávesy nebo zámku. Pokud žádný z výše uvedených způsobů problém nevyřešil. Existuje dobrý důvod, proč povolat kompetentní organizaci.

Nesprávné použití

Pokud zjistíte, že senzory na varné desce nereagují nebo se chovají divně, nemusí to být nutně způsobeno tím, že je něco na varné desce porouchané, možné jsou i jednodušší příčiny:

 • Pokud snímač pracuje s mírným zpožděním, může to být záměr výrobce. podrobnosti najdete v návodu výrobce.
 • Zkontrolujte, zda jste nenastavili dětskou pojistku a nevypnuli ji.
 • Nejpřirozenější příčiny. znečištění na vnější nebo vnitřní straně skla panelu v místech snímače: otřete jej a znovu zkontrolujte.
 • Je také možné, že se jedná o jednorázovou závadu: zkuste varnou desku resetovat a na několik minut ji odpojit od elektrické sítě.

A nezapomeňte, že senzory. součásti varné desky jsou velmi zranitelné: těžko snášejí důlky, neměli byste na ně lít horkou vodu a neměli byste na ně neustále pokládat těžké nádobí.

Rozbití vypínače napájení

Nejpravděpodobnější příčina poruchy teploty v troubě. vadný spínač, který reguluje jeho ohřev. Stejně jako u všech vařičových spínačů se mohou uvolnit kontaktní pružiny nebo se mohou kontakty při vystavení vysokým teplotám přepálit. Oprava spínače je složitá, nejlepší je ho vyměnit.

Další „populární“ důvod. Poškození spínače: seznam možných příčin najdete v části „Porucha spínače“. Vadný spínač musí být vyměněn.

Elektrická trouba Leran EO 6474 BG. Svědectví

První věc, kterou jsem si do kuchyně vybral, byla plynová varná deska. To byl Leran GH 64521 BG. Mým záměrem bylo pořídit si troubu podobné značky a z podobného materiálu. Takže jsem si vyhlédl Leran EO 6474 BG. Koupil jsem ji ve stejném internetovém obchodě RBT jako varnou desku.

Materiál. sklokeramika. Ze dvou nejběžnějších. nerezová ocel a sklo. Původně jsem si vybral druhou variantu, protože nerezová ocel zanechává stopy na prstech při sebemenším dotyku. Ani jsem to nemohl pořádně vyfotit, protože skříňka odráží všechno jako zrcadlo.) V reálném životě vypadá velmi pěkně.

READ  Kde se nachází relé ventilátoru na nákladním vozidle Kamaz?

Vnitřní nátěr. smalt. Obsahuje 1 žehlicí mřížku a 1 pánev. Kapacita trouby. 70 л! pro standardní velikosti trub. Mohu vás ujistit, že lepší nenajdete.

Varná deska má 2 skla. To stačí, když se dveře zahřejí na 220°, jsou teplé a nepálí ruku. Po vaření lze dvířka nechat pootevřená, aby mohl cirkulovat vzduch. Varná deska je také vyjímatelná, takže můžete snadno uklidit zbytky jídla.

Nyní něco málo o digitálním panelu. Světlá barva je příjemně červená. V pohotovostním režimu se po stisknutí libovolného tlačítka na displeji zobrazí čas a ikona uzamčení nebo zablokování. Dětská pojistka se aktivuje současným stisknutím dvou pravých tlačítek.

Zapuštěné vypínače. Tím je zajištěno, že když je trouba v provozu, lze dvířka otevřít, aniž by se zahřála.

Časovač je digitální a po uplynutí času pětkrát pípne.

Panel NENÍ citlivý na dotyk, jsem odpůrce senzorů ve spotřebičích. Tlačítka se lépe mačkají)

Rozmrazování. Nepoužívám ho ke grilování. Staromódní způsob, vyndám mražené potraviny večer před vařením))

Nižší teplo. Tento režim je ideální pro pokrmy bez okrajů. Používám ji k přípravě pizzy.

Horní a dolní ohřev. Režim pro větší jídla, jako je dort nebo koláč. Používám ji k vaření hrnců a pánví, protože rozsah ohřevu trouby je až 250 °C.

Konvekční ohřev. Výrobce zamýšlel tento režim používat také pro pečení velkých kusů masa. Udělala jsem velký koláč)) Vyšlo to perfektně: vše se upeklo uvnitř a nebyla žádná suchá kůrka.

Gril. Tento režim používám nejčastěji. Používám ho na všechno od brambor po ryby. Můj manžel ji má rád pečenou, mastnou a křupavou. Snažím se vyhovět jeho potřebám.)

Dvojitý konvekční gril. Poslední dva jste nepoužili, jsou také nezbytné pro vaření velkých kusů masa.

Mimochodem, v této troubě jsem přestal péct v rukávu ve srovnání s předchozí troubou. Jídlo se dokonale propeče a nepřipálí.

Všechno je to tak chutné a krásné:

Ale s tolika režimy pečení masa není v balení žádný VERTEL. Trouba také nemá teleskopické výsuvy. Pro mě to není nevýhoda, jen prosté konstatování faktu. Bez těchto průvodců jsem žil už dříve a obejdu se bez nich i teď. Také jsem slyšel zprávy, že se časem ucpou tukem a přestanou se prodlužovat. Asi bych musela troubu čistit častěji, abych se tomu vyhnula)) Mimochodem, čištění trouby je tradiční, tj.е. ručně.

Jedna věc, která mě mátla, byla neustálá záře světla, když byla trouba zapnutá. Nevím, jestli to mají všechny moderní trouby, ale zdá se mi to zbytečné. Přestože trouba patří do energetické třídy A.

Závěrem bych řekl, že trouba odpovídá své ceně. Mně stačí tři režimy a nepotřebuji další funkce, jako je samočištění a vodítka. Proto mu dávám zasloužených 5 hvězdiček, po kterých následuje doporučení)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS