Sloupec plynu letí, když je voda zapnuta

Sloupec plynu se nevztahuje: příčiny a způsoby eliminace

Ohřívače plynového průtoku plynu jsou již dlouho nedílnou součástí pohodlí mnoha městských apartmánů a soukromých domů. Jedná se o nejjednodušší a nejspolehlivější alternativu jak centralizovanou teplou vodou a elektrické boilury. Nicméně, navzdory jednoduchosti a spolehlivosti sloupec plynu poměrně často, je příliš dlouhý nebo odmítl pracovat.

Příčiny poruch v tomto případě. Proto je řádně pochopit a identifikovat hlavní důvod, proč se sloupec plynu nezapne, když začlenění je nejdůležitějším úkolem při řešení této nestandardní situace.

V obecném seznamu situací, proč se sloupec plynu nezapálí, je nutné přidělit tři hlavní body:

 • Situace, kdy pracuje plynový ohřívač vody, ale nemůže pracovat v důsledku vnějších faktorů. poruch trakce, nedostatek tlaku vody nebo nízkého tlaku plynu;
 • Situace, kdy je sloupec plynu špatně svítí za normálních vnějších faktorů, tj. Problémy vznikají přímo se zapalováním;
 • Případy, kdy automatický sloupec plynu nesmí po normálním začlenění vodu zahřívat vodu a začít zásobování teplé vody.

Všechny tyto případy, i když obecně jsou podobné vzájemné, ale mluví o přítomnosti zcela odlišných důvodů, proč se sloupec plynu nezapne, když se zapne. Zároveň, že sloupec přestal léčit nebo je zapálen na dlouhou dobu, provádějící poměrně standardní situace charakteristické pro většinu ohřívačů vody.

Piezorozhig plynové reproduktory

Hlavním rozdílem mezi piezorocou z tekoucí kotlů s ručním rally je, že zapalovací hořák je hořlavý přes vestavěný piezoelektrický design. Navzdory popularitě automatických reproduktorů, domácích i zahraničních výrobců stále produkují ohřívače vody plynu s piezororem a neustále pracuje.Princip operace je do značné míry připomněny ten, který se používá ve sloupcích, kde hořák svítí z zápasů. Existují obecné strukturní prvky, existují stejné členění.

Piezorozaga zařízení

V návrhu je neustále pracující vlákno knot. Chcete-li zapnout sloupec, který musíte rozsvítit šarlat. Pro zapalování v konstrukci je piezoelektrický prvek sestávající z napájecího tlačítka připojeného k elektrodě jiskry, který byl dodáván do hořáku. Když stisknete klávesu, vyrábí se jiskra, zasáhne hořák, zapálený plyn.Princip provozu piezoelektrického prvku je spojen s transformací mechanické a kinetické energie do elektrického. Stisknutí jiskry dostatečného pevnosti zapálí hořák. Piezorozhig pro sloupec plynu často selže. Po 3-4 letech bude vyžadována změna uzlu a jeho úpravu.

Jak nahradit piezoelement

Známky poruchy: slabá jiskra, zapalování po velkém počtu stisků na klíčovém klíči (v normálním stavu, pracuje s 1-2 kliknutí).Nejprve byste se měli pokusit opravit piezorozhig. Stává se to, že porucha způsobí, že drobnosti v kabelu. Chcete-li zobrazit příčinu problému odpojit tělo reproduktoru. Poté se několikrát tlačí piezorozeny a sleduje, kde je jiskra řízena.V krmné trubce zapalovacího hořáku je šumivání plynu. Další funkce. vzít jiskru z piez. Měli byste nastavit pružinu směrem k elektrodě.Pokud změny nepomohly, neexistuje žádná jiskra, při změně uspořádání elektrod se situace nemění, by nemění, by měla být nahrazena plynovým prvkem sloupce plynu. Klíč se snadno odstraní. V závislosti na modelu skříně upevňuje pojistnou matici nebo několik šroubů. Drát z elektrody se odstraní s odstraněním terminálu. Pracuje v přítomnosti určitých dovedností, trvá 10-15 minut.

Proč je sloupec vypnut při práci?

Pokud je sloupec plynu zapálen normálně, ale z nějakého důvodu zhasne během provozu, což může znamenat dobrou funkčnost bezpečnostního systému nástrojů.

READ  Kolik bar by mělo být v kávovaru

Ve sloupci je senzor, který se spustí zvýšením vnitřní teploty. Uvnitř systému existují dva desky, které jsou odrazeny od sebe, zastavit napájení, vypněte sloupec. To se děje s rychlým a nekontrolovatelným zvýšením vnitřní teploty.

Zkontrolujte snímače mohou být odolávány. Provozný detail ukazuje nekonečno znamení. Je-li zobrazena jiná hodnota, zavolejte průvodce.

Pokud zařízení pracuje dostatečně dlouho a potom se vypne, zkontrolujte nastavení. Někdy uživatelé náhodně vykazují automatické vypnutí po určité době.

 • Nízký tlak vody nebo plynu;
 • Kontaktní porucha mezi termočlánkem a elektromagnetickým ventilem (musíte kontakty vyčistit, vytáhněte připojení);
 • Oxidace kontaktů napájení při kliknutí zařízení, ale nesvítí se.

Rysy opravy starých modelů

Nejprve je nutné určit, proč je plynová sloupec zavřený a hluk, když je voda zapnuta, a pokud jsou všechny výše uvedené nevýhody již odstraněny, a bavlna je stále uložena, pak je třeba zkontrolovat funkční stav produktu.

Začněme s ohledem na jednoduché vzorky zařízení s knoty, které se používají k zapálení hořlavé směsi.

V takových modelech se často děje hlasitý hluk ve formě bavlny, pokud vypočtené parametry neodpovídají obrysům plamene. Včasný zapalovací hořák se nestane, pokud velikost ohně je malá nebo příliš velká. Důvodem takového problému je mechanické ucpání otvorů giberů. Dávkovaný přívod plynu je tvořen otvory otvoru.

Staré modely plynových sloupců přestávky. Důvod pro výskyt bavlny, když je nejčastěji zapnuta, je ucpání giber, hořáku, nebo absence trakce

Odstraňování problémů s poruchou budou realizovat takové akce:

 • Hlavní pouzdro je demontováno, aby se uvolnil plný přístup ke všem vnitřním uzlům sloupců.
 • Blok, kde se podává plyn a vzduch (mnoho výrobců používají takovou strukturu) je třeba odpojit od potrubního systému.
 • Další by měl být vyčištěn gibler. Nejčastěji používaný měkký kovový kov. Může to být měď nebo hliník. Postup je přesný, takže kalibrovaný otvor není poškozen.
 • Sestava se provádí v opačném pořadí, zatímco zvláštní pozornost je věnována integritě závitových sloučenin a těsnění.

Jetgers mohou být ucpány v hlavním hořáku. S takovým ucpáním se inkluze provádí také s bavlnou. Při analýze zařízení je třeba mít na paměti, že některé uzly a prvky, například těsnění, ventily, termočlánky, se vyznačují nízkou pevností, takže je musíte kontaktovat extrémně jemně.

Sloupec se vypne při práci

Zařízení se rozsvítí, dlouhá doba funguje, pak se vypne. Proč může sloupec mazivo během provozu:

 • Kontrola nastavení. Pravděpodobně bylo vybráno automatické vypnutí po určitém období.
 • Zvýšení teplotních ukazatelů. více než 100 stupňů. V tomto případě bude teplotní senzor fungovat, práce se zastaví.
 • Nedostatečný tlak v přívodu plynu nebo vody.
 • Porušil kontakt termočlánku a magnetického ventilu. Kontakty jsou vyčištěny, připojení jsou utažena.
 • Oxidace kontaktů řídicího bloku. Zařízení začne kliknout, ale wick se nezapálí. Je nutné vyčistit kontakty.
 • Droinované baterie. Nahrazeny každých 6 měsíců. Optimálně získávat baterie s velkým náboje.

Ucpání sprchy a hadice

Stává se, že sloupec se rozsvítí a okamžitě mizí během spermatu. Podobně spojené s ucpáním může. Je třeba otočit, čisté a umýt otvory. Vybavují se namočené prvky z kovu v roztoku s kyselinou citrónovou.

Měřítko na Leiba je tvořena vzhledem ke zvýšení tuhosti vody v řadě regionů. Pro tyto účely jsou filtry dány nebo zakoupeny mixer se sprchou, která je vybavena integrovaným systémem stupnice.

Další část, protože je to phytyl někdy vybledne, je sprchová hadice. Když zmatený buď ucpaný, tlak se stává méně a zařízení je vypnuto.

Někdy se míchačka přestávky nebo dřeváky. Je nutné jej rozebrat, kontrolovat, v případě potřeby čištění.

Prodej akumulace na výměníku tepla

Výměník tepla při práci se hromadí na jih, měřítko. Pokud se rozbije, barva ohně se změní na modré. Čisticí algoritmus:

 • Odstranit pouzdro.
 • Kroucené šrouby.
 • Průtok vody překrývají.
 • Směšovač se otevírá sloučení teplé vody.
 • Odpojené nitě a jeřáb.
 • Připraví se roztok kyseliny chlorovodíkové.
 • Trubka v průměru 1/2 „palce nebo použitá hadice.
 • Jeden konec se připojí k vchodu, další na výstup.
 • Roztok se nalije do nálevky.
 • Po zobrazení výstupu se na výstupu zastaví.
READ  Lze použít mobilní klimatizaci bez potrubí?

Při práci musíte dát na rukavice. Když je stupnice odstraněna, je nutné opláchnout výměník tepla z kyseliny. Čištění je doporučeno jednou ročně. Trvalá péče pomáhá zařízení normálně fungovat.

Tah je špatný nebo úplně chybí

Akumulace spalovacích produktů je často konjugát s komínovým ucpáním, bahnem. Pokud neexistuje žádná trakce, nestačí, testování nebude výstupem.

Chcete-li zkontrolovat tah potřebný k ovládacímu okně zařízení, aby se rozsvítil zápas, lehčí. Pokud je oheň zamítnut, je přítomen tah. Vypálí rivne. chybí.

Proč goeshes sloupec plynu zhasne a vypne se

Pokud vaše plynové sloupce po zapálení může existovat mnoho důvodů. Některé problémy, které eliminujete své vlastní ruce, jiní vyžadují přitažlivost mistra. V článku najdete seznam všech závad, když hořák zhasne. Také se učí, co dělat v takových situacích.

Proč sloupec se rozsvítí a houpá

Pokud se plynový plynový ohřívač vypne po zapálení, musíte sledovat:

Důvody jsou podobné prakticky pro všechny modely „Beretta“, „Junkers“, „Oasis“, „Bosch“. Navíc si přečtěte článek „Sloupec Vektor nesvítí a další poruchy“.

Ihned po zapnutí

Pokud je zařízení ihned po spuštění vypnuto, pravděpodobně došlo k ionizačnímu senzoru. Je zodpovědný za přítomnost plamene v hořáku. Jak pochopit, že záležitost je v něm:

 • Hořák zhasne po 3-5 sekundách po zapálení.
 • Re-spuštění je doprovázeno delší prací.
 • Po několika začíná se technika začne normálně fungovat.
 • Po opakování problémů „odpočinku“.
sloupec, plynu, když, voda

Zkontrolujte zapojení, které vede ze senzoru na řídicí desku. Pokud je vše v pořádku, bude nutné nahradit část.

Sloupec je normální zapálen, ale po několika minutách práce. Pracoval senzor, který reaguje na spalovací produkty. Pravděpodobně nahromadili příliš mnoho, nejsou produkovány.

 • Komín ucpaný saze, saze, odpadky. Žádný normální tah, testování se nezobrazuje. Je nutné čistit komínový otvor pro jeho část. Pokud nepomůže, zavolejte veřejné služby.
 • Výkonné větrání v okolí. Poté se testování zpožděním v ventilačním otvoru. Během sloupcové práce vypněte větrání nebo nainstalujte minimální napájení.
 • Silný výměník tepla. Při práci na tom je odloženo, saze, saze. Můžete si všimnout, že barva plamene se mění: Stává se žlutá místo modré. Vyjměte pouzdro, odšroubujte montáž výměníku tepla, vyčistěte jej. Jak to udělat, napsali jsme v článku „Jak čistit sloupec plynu„.
 • Žádné větrání. Za přítomnost tahu potřebujete přirozené větrání. Otevřete okno nebo nainstalujte ventil.
 • Zklidnění při tlačítku zapalování. Problém je typický pro technologii s piezorozhig. Podržte tlačítko po dobu nejméně 10 sekund.

Jak zkontrolovat touhu? Použijte hořící shodu s ovládacím oknem nebo větráním. Pokud je plamen propuštěn na stranu, je tah. Pokud zůstane přesně spalování. ne.

Gasnet při smíchání

Při míchání horkého toku s chladem, tlak poklesne na dálnici. Proto fytyl jde. Upravte indikátory na regulátoru na pohodlnou teplotu. Snižte tlak se speciální rukojetí.

sloupec, plynu, když, voda

Pokud mícháte vodu, sledujte, jak hlavní proud zůstal hlavní.

Během práce

Sloupec „NEVA“ nebo „ASTRA“ se zapálí, pracuje po dlouhou dobu, po kterém se vypne.

 • Zkontrolujte nastavení. Po určité době můžete vybrat automatické vypnutí.
 • Nadměrná teplota. více než 100 stupňů. Pak se spustí teplotní senzor, práce se zastaví.
 • Špatný tlak ve vodě nebo plynovodu.
 • Kontaktní porušení termočlánku a solenoidního ventilu. Vyčistěte kontakty, utáhněte připojení.
 • Napájecí zdroje kontakty oxidované. V tomto případě klikne zařízení, ale Wick nespaluje. Je třeba vyčistit kontakty.
 • Sili baterie. Provádět výměnu každých šest měsíců. Je lepší vzít baterie, které mají delší nabíjení.

Při přepínání do sprchy

Ohřívač je neustále odpojen při spuštění do sprchy? Co se stalo:

 • Klesající tlak v důsledku vytažených otvorů. Odšroubujte hůlku. Čisté a opláchněte otvory. Často skórovali smyk. Pokud se odstraní kovové prvky, mohou být namočeny v roztoku kyseliny citrónové.
 • Zkontroloval sluchátko do sprchové hadice. Neustále se otočí, takže by mohla být zmatená. Obnovte polohu trubky.
 • Nedostatečná průchodnost jezer. Pro normální provozní sloupec vyžaduje vysoký tlak. Pokud může zavlažování zpomalit proud, hořák zhasne. Výstup z situace. otevřete mixér v kuchyni, abyste posilovali tlak. Ale neustále to dělají inadeconomic, tak nainstalujte novou konev.
 • Míchání zoomu nebo zoomu. Když je jeřáb zapnutý, hořák se rozsvítí, ale při přepínání do sprchy? Takže spínač zlomil. Demontujte mixér, zkontrolujte blokování.
 • U vchodu do vodní sestavy je filtr, který zpožďuje jemné odpadky z vodovodního potrubí, rez. V průběhu času, ucpává. Odšroubujte šrouby pro čištění, vyjměte filtr. Opláchněte část pod tekoucí vodou, vyčistěte kartáč s kyselinou citrónovou.
READ  Co dělat, když spálíte pohovku žehličkou

Aby se zabránilo poruchám, dodržujte doporučení:

 • Provádět prevenci poruch nejméně jednou ročně.
 • Pravidelně vyčistěte komín.
 • Vyměňte baterie.
 • Vyčistěte detaily z měřítko a sazí.
 • Poskytovat normální ventilaci.

Typické problémy jsme uvedli, když útlum sloupce. Většina z nich může být odstraněna nezávisle. Pokud si nejste jisti, obraťte se na servisní středisko.

Na videu najdete další problémy:

Závěry a užitečné video

Jak funguje sloupec plynu: princip provozu zařízení:

Jak upravit polohu snímače nastavení plamene:

Analýza těchto dvou zřejmých důvodů, proč může sloupec plynu zapnout a okamžitě svítit:

Elán. Voda čo ma drží nad vodou text

Jak diagnostikovat poruchu odstraněním pouzdra topení:

Hlavní problémy, když je uveden útlum ohřívače. Ve většině případů nezávisí na modelu zařízení nebo výrobce. S některými můžete vyrovnat se sami. Ale pokud si to nejste jisti, je vhodné kontaktovat servisní centrum nebo plynovou službu.

Chcete říct o osobní zkušenosti s diagnostikou příčiny útlumu sloupce a metody personální opravy? Nebo máte dotazy, které jsme se v tomto materiálu nedotkli? Napište své komentáře, zúčastněte se diskuse. formulář zpětné vazby je níže.

Proč sloupec jde po zapnutí

Příčiny útlumu několika. Chcete-li zjistit poruchu, musíte věnovat pozornost délku trvání a intenzitě plamene plamene. Následující funkce pomohou identifikovat příčinu poruch: Pokud sloupec plynu zapne a okamžitě zhasne, rozbití je eliminováno nahrazením servopohonu, elektromagnetického ventilu nebo plamene ionizačního senzoru. Opravy vyžaduje zapojení specialisty.

Další společná chyba je způsobena skutečností, že plamen nespadá okamžitě, ale po několika minutách práce. Zjištění toho, co způsobuje chybu věnovat pozornost následujícím náznakům: Hlavní důvody sloupce plynu zhasne během provozu: Po odstranění popsaných poruch spojených s oběhem vzduchu uvnitř a potřebu dobrého tahu, stejně jako nahrazení Snímač přehřátí, ohřívač vody bude i nadále fungovat v pravidelném režimu. Sloupec se zastaví odpojit bez ohledu na dobu trvání práce.

Typické problémy

Podívejme se na to, proč sloupec plynu zhasne. Útlumu může být způsobeno několika důvody. Může být zapojen senzor, který uzamkne únik plynu. Mohou existovat problémy s prací komínu. Vomor ve stánku také často způsobuje problémy poškození. Někdy automatika selže.

Problémem útlumu je často spojen s kvalitou paliva. Některé plynové farmy nejsou čistým plynem, ale zředěnou. Takové nízko kvalitní palivo je snadno určeno oranžovou barvou plamene. Pokud jsou ve sloupci instalovány vážné automatické ochranné systémy, vypne systém.

Také stojí za to věnovat pozornost úniku plynu. Dokonce i frivolní úniky jsou důvodem, pro které tyto agregáty selhávají. Pomoc může opravit sloupce plynu doma. Ale musíte vidět pouze pro profesionály. vtipy jsou špatné s plynem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS