Solární baterie plusy a nevýhody

Solární panely

Elektřina se stává dražší a dražší, existují případy, kdy jsou ceny elektřiny nadhodnoceny v několika desítkách! Jednou, i přes skutečnost, že je stanice doslova v kilometru od osady. Dlouhodobě mnoho zemí rozvíjí alternativní zdroje energie, větrných generátorů, termálních stanic, solárních panelů Tento článek bude hovořit o solárních panelech.

Mimo atmosféru Země je intenzita slunečního záření poměrně významný, energetický proud na povrchu kolmé k slunečním paprsku je 1340 wattů na 1 mg. Tato energie, nebo spíše schopnost slunečního záření vytvářet fotoelektrické efekty a používá se v solárních panelech. Kompozitní část solární baterie, jsou to fotobuňky, vypadají jako pruhy nebo čtverce vzhled. Solární baterie umožňuje transformovat záření slunce v člověku užitečném pro osobu. elektřinu. Crystal Silicon se používá jako pracovní tekutina ve většině typů solárních panelů. V solárních panelech v současné době používají jeden foton slunečního světla jeden elektron a většina solární energie je ztracena, otočí se na teplo.

Jak víte, síla malých fotokellů je velmi malá a v panelech jsou propojeny paralelně, díky které se zvyšuje výkon. Napětí v tomto případě zůstává nezměněno. Můžete zvětšit napájení podanými solárními panely připojením těchto panelů postupně paralelně.

Pouzdra v takových panelech mohou být velmi odlišné, mohou být vyrobeny z kovu, textového nebo tuhého plastu.

Solární baterie se používají v mikrokalculátorech, nabíječky mobilních telefonů, notebooků, se používají k krmení domácích spotřebičů, přes měniče napětí a t.P. Solární panely jsou velmi široce používány v tropických (a v subtropických) regionech, s dostatkem slunečných dnů. Nové domy, které staví v některých zemích, například ve Španělsku jsou vybaveny slunečními zařízeními pro elektrizační domy, do roku 2020 Švédska plánuje zcela opustit uhlovodíkové palivo, v Německu a USA jsou programy „Solární střechy“. Sede se dokonale osvědčila v prostoru jako spolehlivý a stabilní zdroj energie schopný pracovat na velmi dlouhou dobu.

Plody solární baterie:. Jednoduchý při výrobě, jednoduchost konstrukční malé váhy solárních baterií je poměrně spolehlivá a opravitelný životní životnost neznečistí životní prostředí tichý v práci nedostatek pohyblivých částí, žádné části odolné proti opotřebení a co je nejdůležitější, volná elektřina.

Minuses solárních panelů:. Nejdůležitější nevýhodou, nejsou levně zabírající spoustu prostoru citlivé na znečištění. Závislost na časovém dni a počasí v noci, solární panely nefungují nízkou účinnost, od 9 do 24% na sluneční panely jsou vyhřívány, je to velmi škodlivý pro ně.

Rostliny v Rusku produkují solární panely:

Khevel LLC (Novocheboksarsk) OJSC Ryazan Plant kovových keramických zařízení OJSC „Saturn“ Krasnodar Zao „Teremon-továrna“ (Bryansk) „Telecom-Stv“ (Zelenograd) „Sunny Wind“ (Krasnodar) „Kvant“ (Moskva) \ t

Rusko je vyráběno asi 5-6 mW solárních baterií a na prodej na domácím trhu ne více než 150 kW (data pro rok 2011)

V zataženém a cloudu počasí je napájení solární panely sníženo na 10 nebo vícekrát. Ve středním pruhu Ruska jsou jasné slunečné dny jen v létě, tedy v této době roku, SAT je vydáván maximální moc. Jak již napsal, solární panely se nemají rádi přehřátí od Slunce, takže musí být chlazeny nebo ventilátory nebo instalací, které spra. Pokud se baterie přehřívají, mohou selhat. Totéž s růstem teploty na výkonu satum.

READ  V mrazničku chladničky letí ledu

Na podzim a zimě se rozlišená síla snižuje hodně, asi 3-5 krát. V zimě je počasí téměř vždy zataženo, takže v tomto ročním období jsou téměř k ničemu. Kromě toho, v zimě jsou solární panely pokryty sněhem, bude to prostě unavený z nich.

Solární panely jsou obvykle umístěny na střechách domů. to je nejvhodnější volba pro většinu případů, budovat struktury, dejte řešení pro sledování slunce. Heliostaty tak, aby solární panel po Slunce šel, tím přesnější nástroje, tím lépe bude výsledek, pokud jsou solární panely odlišné, než je nutné (odstraňte z přímého slunečního světla), pak je to moc mírně, ale pády. Při použití solárních panelů je nutné usilovat o to, aby byly umístěny na nejvíce osvětleném místě.

Pro kompetentní používání solárních baterií musíte držet dvě základní pravidla. 1) Sluneční baterie musí být pod sluncem jako delší než 2), musí být zařízení, která akumulují energii, takže solární baterie neztrácejí. Pro tyto účely platí baterie.

Například baterie sestávající z ~ 30 000 prvků s celkovou hmotností asi 100 kg, takové baterie se uskuteční o rozloze 1 kW.

Chcete-li účtovat telefony, poslech rádiových programů, hráčů atd Je to dost solárního panelu pro 10-20 wattů. Solární panely v jasném slunečném počasí dáváme 7 voltů, současným 150mA.

Připojuji je nebo konzistentně nebo paralelně, v závislosti na počasí na ulici. V blízké budoucnosti stále plánuji nákup solárního panelu, v létě se pohodlně lpí, například ventilátory použít pro chlazení a ventilaci místností.

Solární panely jsou nepostradatelné povahy, zejména pokud mají vestavěný stabilizátor, regulátor náboje a akumulaci baterie. Během dne se solární panely nabíjí baterii a v noci používáme svůj náboj, můžete říci věčný zdroj energie. Je zde uveden jednoduchý solární nabíjecí diagram

A kolik je potřeba pro soukromý dům?

Jeden solární panel stojí od 7000. Náklady mohou být velmi odlišné. vše závisí na velikosti panelu, jeho kvalitě a samozřejmě od výrobce: co je značka odpověděna, dražší.

Ale pochopíte, že panely budou fungovat pouze během dne, a toto slunce, a v oblačném počasí nebo v noci bude tento systém jednoduše moci fungovat. A energie bude konzumována z akumulovaných akumulovaných v slunečním slunci. A vytvořit zásoby, musí existovat přebytek, a to jsou další panely.

Baterie nemusí jeden nebo dva a minimálně čtyři nebo více, v závislosti na tom, kolik energie potřebujete. A bez ohledu na to, jak spolehlivé tyto baterie jsou, slouží rok 3-4, a pak je musí změnit.

Pokud se sklopíte dohromady, bude daleko od 60 tisíc a nejméně 300, a stále musí být neustále vložen do plánované výměny panelů a baterií. Jste na to připraveni?

Výhody solární energie

Solární energie má mnoho výhod, ale solární energie stále způsobuje mnoho otázek týkajících se její hodnoty životního prostředí, stejně jako.

Ale první pohled na environmentální a finanční výhody solární energie:

Solární energie snižuje emise uhlíku

Vzhledem k tomu, že sluneční energie se spoléhá především na Slunce, hlavním způsobem pozitivního dopadu sluneční energie je snížení emisí uhlíku a skleníkových plynů. Na rozdíl od fosilních paliv, sluneční energie nepoužívá znečišťující látky a nepotřebuje jiné zdroje kromě čisté vody.

Solární panely snižují závislost na národním energetickém systému a vaše emise uhlíku

Pomocí solární energie pomáhá výrazně snížit spotřebu elektřiny z národní sítě. Podle úsporné důvěry, střední dům pomocí fotoelektrického (PV) systém může snížit emise uhlíku o 1,3-1,6 tun ročně.

READ  Správný ventilátor procesoru

Solární energie je stabilní

Vzhledem k tomu, že obyvatelstvo světa nadále roste, tyto zdroje budou brzy zmizet. Vzhledem k tomu, že energie pochází ze Slunce, zdroj sluneční soustavy je neomezený, zatímco slunce existuje.

To snižuje zatížení omezených zdrojů, jako je uhlí, olej a zemní plyn, který přispívá k globálnímu oteplování.

Solární panely jsou odolné

I když existuje mnoho příležitostí ke zlepšení výrobního procesu, solární technologie je trvanlivá. asi 30 let při relativně nízkých nákladech na údržbu.

Samozřejmě to také v konečném důsledku prospěšné prostředí, protože menší je třeba nahradit a udržovat, což může vést k velkému množství odpadu.

Čtěte podrobně o tom, jaká je životnost solárních panelů: https: // Znanie-svet.RU / SROK-SLUZHBY-SOLNECHNYKH-PANELEY /

Solární energie snižuje znečištění vody

Stejně jako jakýkoli výrobní proces, výroba solárních panelů vyžaduje použití vody.

Celkové množství vody potřebné pro solární energii je však stále podstatně nižší než u jiných zdrojů energie, která je potřebná pro chlazení.

Solární energie zvyšuje náklady na nemovitosti

Každý kilowatt instalované solární energie zvyšuje celkovou hodnotu přítomnosti nemovitostí.

Solární technologie může být jistě vnímána jako dlouhodobá investice pro majitele domu.

Lze použít na nízko použitých pozemcích

Solární panely mohou být umístěny téměř kdekoli a to znamená, že země nebo obytné oblasti mohou být použity pro solární panely, aniž by se příliš mnoho života ve volné přírodě.

Solární energie poskytuje cenově dostupnou elektřinu pro uživatele mimo síť

Solární energie je k dispozici elektřinu pro uživatele, kteří žijí ve vzdálených oblastech a nemohou mít vždy přístup k ní, pokud mají přístup na sluneční světlo.

Odrůdy

Způsobem fungování jsou solární systémy rozděleny do dvou typů:

  • Autonomní. Práce, kde není možnost připojení k centrální sítě. Mínus se projevuje v období dlouhého nedostatku slunce (například v zimě), když existuje riziko pobytu bez elektřiny. Potřebujete generátor dieselové / benzínu.
  • Kombinovaný. Systém pracuje autonomně na generaci Slunce, ale v případě potřeby přepne na duplicitní zdroj (elektrický obvod nebo stejnou naftu). Zdroje jsou připojeny k síti pomocí přístrojů, spínání dochází v automatickém režimu.

Výrobní technologie a zařízení solární baterie se liší hlavně použitím křemíku. Většina systémů používá následující typy modulů:

  • Polykrystalický typ. Rozpočtová verze solárních panelů, vhodná jako zdroj energie pro venkovský dům. Existuje verze mobilního modelu, který lze přijmout na výlet nebo kampani. Nedostatek technologie. relativně nízká (až 18%) účinnost.
  • Monokrystalický silikon. Panely jsou spolehlivější v provozu. Mají vyšší životnost (až 40-50 let), stabilnější práce: zachovávají až 70-80% moci. Panely vyrobené z monokrystalických prvků demonstrují účinnost až 22% (v sérii); Ti, kteří se používají ve vesmírném průmyslu. až 38%.

Možná instalace následujících zařízení:

  • Multikrystalický silikon. Moduly z multikrystalického křemíku jsou snadno vyrábět, takže mají cenově dostupnější náklady. Účinnost přichází na 15%, služba je navržena po dobu 25 let.
  • Myšlení baterií. Může fungovat s více světlem (bez přímého slunečního světla), což je plus v mlhavé klimatu nebo zaprášenému vzduchu. To dává dalších 10-15% výkonu ročně (ve srovnání s tradičními krystalovými systémy).
  • Solární panely z Amon Silicon. Účinnost je nízká (6-8%), ale generovaná elektřina je jedním z nejlevnějších.
  • Modely založené na cigs (polovodič). Polovodič zahrnuje měď ve směsi s Indií, galliem a selenem. Základem výroby baterie je filmová technologie, účinnost dosahuje 15%.
  • Baterie s Cadmium Tellluid (CDTE). Přesunuta na filmovou technologii, se liší v ultra tenké polovodičové vrstvě. Účinnost nepřesahuje 11%, ale generovaná energie stojí 20-30% levnější než modely křemíku.
READ  Nastavení automatizace pro kotel s dlouhým spalováním

Možnosti pro solární baterie

K dnešnímu dni, průmysl nabízí tři typy silikonových panelů.

Monokrystalické baterie

Výrazná funkce. čtvercové fotografie tmavé černé barvy, režie na jedné straně. Fotopanel sám s zkosenými rohy.

S jasným a bezmračným počasím a pokud je panel otočen kolem obrobku ke slunci, pak je to účinnost dosáhnout 15-25%.

S ponuré počasí, v ranních a večerních hodinách, kdy nejsou žádné slunce, napájení klesne na minimum.

Účinnost dostatečně vysoká. od 15% do 25%.

Nejlepší ze všech těchto panelů fungují, když čelí obrobku ke slunci. Pod zataženým počasím a v ranních / večerních hodinách generoval sílu minimální.

Polykrystalické baterie

Desky čtvercového tvaru charakteristické tmavě modré.

Pokud je porovnán s bateriemi z jednotlivých krystalů, pak tyto velké velikosti v této oblasti. Dobře vhodný pro ubytování na velkých čtvercích.

Povětrnostní podmínky již nejsou tak důležité. Může pracovat na zatažené počasí s účinností. 12-15%.

Amonia Silicon desky

Amoni Flexibilní silikonové desky Nejlevnější typ solárních desek. Zobrazení se podobá flexibilnímu filmu s modrým postřikem fotobuňek.

Dobře práce s rozptýleným slunečním světlem. Ideální pro údržbu v oblastech s neustálým mrakem.

#3 Fotovoltaika. Solární panely v zimě?

Bez vysoké účinnosti v 6%, mají nepříjemný prvek. křemík stříkací může rychle oheň přímému slunečnímu světlu.

Potíže

Hlavním problémem je čistit křemík, přesněji náklady na tento proces, stejně jako orientované krystaly v rámci panelu v jednom směru.

Mohou být použity k výrobě polovodičových měničů kromě křemíku jiných prvků. india, například. Jejich aplikace nemá vliv na princip fungování. nemění se.

Co znamená ochranná známka „Energoolt

Společnost „Pure Energy“ v solárním trhu působí od roku 2014, která nabízí svým zákazníkům celou řadu služeb pro návrh, prodej a montáž zařízení jakékoli složitosti. Nejdůležitější složkou bateriového systému. mono a polykrystalické solární panely s kapacitou 30 až 500 wattů, „čistá energie“ produkuje samostatně. uvolnění pod značkou „Energult“.

Solární panely „Energoholt“ kombinují konkurenční hodnotu a vysokou spolehlivost. To je dosaženo v důsledku provozu automatických vedení, používání komponent z Trina Solar a GCL (společnosti z top 5 lídrů v průmyslu) a umístění výroby na území ČLÁN.

solární, baterie

Na poznámku! Účinnost solárních panelů „Energoholt“ je až 21,5%, která je dnes jedním z nejlepších ukazatelů mezi vůdci průmyslu.

Manuální práce ve výrobě se používá převážně, pouze na linii balení hotových výrobků a testovacích laboratoří. Pájení buněk a podobných odpovědných operací se provádí zcela automaticky. To umožňuje značku „Energylate“ poskytnout desetiletou záruku na své produkty a deklarovat životnost solárních panelů po dobu 25 let, po kterém bude současná výroba výkonu nejméně 80% nominálního.

Fáze montážních baterií

Navzdory složitosti spojování a kalibrace je pracovní doba malá. Pokud existují vhodné nástroje, kompetentní montéři budou stát všeho o všem asi půl dne.

Pro instalaci systému je vždy vyvinut osobní projekt, který zohledňuje všechny vlastnosti situace: Jak bude instalace solárních panelů na střeše domu, cena a časový rámec. V závislosti na typu a rozsahu práce se všechny projekty počítají individuálně. Klient přijímá práci a přijímá záruku.

Instalace solárních panelů by měly být prováděny odborníky a v souladu s bezpečnostními opatřeními CA

| Denial of responsibility | Contacts |RSS