Split systém nevyfoukne studeným vzduchem

Je tam poruch?

Ne vždy klimatizace je špatně ochlazen v důsledku poruchy nebo poruchy. Existuje dobrý důvod, protože je možné pracovat s klimatizací. A to:

Aby byla klimatizace dobře ochlazena, jeho venkovní a vnitřní bloky musí mít dobrý přístup vzduchu. Je nezbytné pro účinné chlazení a ohřev radiátorů.

Výkon jakékoliv klimatizace závisí na teplotním rozdílu v místnosti a na ulici. Teplejší „přes palubu“, tím těžší je ochlazení vzduchu uvnitř.

split, systém, nevyfoukne, vzduchem

Každý model má své vlastní vlastnosti. Někteří vynikající vynikající s úkolem v 50. A levné přestat účinně chladit při 30 ° C. To však neznamená, že klimatizace přestane fungovat, jen to dělá méně efektivně.

Velkým problémem je špatný podmíněný výběr klimatizace. V tomto případě nelze nic udělat. s výjimkou nákupu nové jednotky. Takže se to nestane, při výběru klimatizace stojí za to použít online kalkulačku.

A lark právě otevřel

Každá klimatizace má minimální teplotu, při které může pracovat na teplo. Modely střídače.25.15 stupňů, obyčejný.5 5 ° С. Najdete ji v pokynech.

Dokumenty klimatizace také indikují maximální teplotu, na kterou může ohřívat vzduch. Toto číslice výrobci ukazují, plakat duše. Čím větší je teplotní rozdíl, tím méně účinnosti klimatizace.

Například je indikováno, že klimatizace může pracovat na teplotě při teplotě venku.25. A zahřívání vzduchu do 28. Znamená to, že:

 • S mrazem.25 může zahřát místnost na 16;
 • Když na ulici.20 klimatizace dá 18;
 • Pokud na ulici.15, zahřeje vzduch do 20;
 • Když „přes palubu“ 15, klimatizace může zahřát místnost k uvedenému 28.

Obrázky jsou uvedeny například každý model. Výrobci je neuvádějí konkrétně zavést kupujícího. Než zasáhnete alarm, podívejte se do pokynů nebo specifikace klimatizaci.

Provozní teploty klimatizace na vytápění uvedená ve specifikaci.

Led na mříži

Častý důvod, proč klimatizace není ohřát na začátku a konec studené sezóny. jízdné. Na mříži radiátoru vnější jednotky se hromadí a obecná vlhkost. Skládání ledové kůry, která interferuje s normální výměnou tepla.

Chladič (kondenzátor) se nachází na zadní straně venkovní jednotky. Pokud se na něm zjistil, nesnažte se ji srazit! Můžete se zbavit ledu s dobrým konstrukčním fénem. Pokud ne v ruce. rozlití mřížky teplou vodou. Poté je opatrně vysušte obvyklým fénem.

Problémy s ventilátorem

Stalo se to. že klimatizace ochlazuje, ale prakticky nefoukne. Dáme 99%. problém s fanouškem vnitřního bloku. S největší pravděpodobností stojí nebo se otáčí velmi pomalu. Existují tři možnosti:

 • Rozlomil jsem nebo vypálil motor ventilátoru;
 • Ložisko bylo noseno;
 • Dirt v místech spojení ventilátoru s motorem mu brání otočení.
 • Nejprve opláchněte ventilátor a umístění jeho spojení s motorem, odstraňte všechny nečistoty;
 • Pokud se neobjevil normálně otočit. procházejte ho prsty a poslouchejte;
 • Pokud existují cizí zvuky na křižovatce s motorem. Cítíte ruku, jak se něco zastaví. problém s ložiskem;
 • Pokud neexistují cizí zvuky a ventilátor lze snadno posouvat rukou. problém s motorem.
READ  Co dělat při úniku vody z klimatizační jednotky

Vyměňte ložisko nebo motor může být nezávislý. Chcete-li to udělat, budete potřebovat křížový šroubovák, půl hodiny času a touhy. Ale je stále lepší zavolat specialistu. náhle problém není jen v tom.

Provoz automobilového klimatizace

Klimatizace v autě. to je možnost, navíc nakládací motor a zlepšení požadavků na jeho chladicí systém. To je zvláště patrné při provozu automobilu na volnoběhu, například když je auto v dopravní zácpě. Koneckonců, dodatečná zatížení přispívá k vytvoření stresujícího tepelného režimu, ve kterém může sebemenší selhání v chladicím systému způsobit přehřátí motoru. Proto odborníci doporučují pravidelně vypnout klimatizaci. je lepší vytáhnout teplo do kabiny, než aby umožnil posilovač chladicí kapaliny a přehřátí motoru.

Před začátkem letní sezóny se doporučuje vyčistit kondenzátor klimatizace z znečištění. Chcete-li to provést, musí být odpojen od chladiče automobilu, a pak navlhčete ztuhlé nečistoty na automobilovém šamponu. Po 15-20 minutách je nutné důkladně opláchnout nečistoty nýtovaného proudu vody dodávaného ze vzdálenosti nejméně 1 m.

How to Fix Air Conditioner Not Blowing Cold Air | HVAC Training 101

Rada! Před instalací kondenzátoru je vhodné zkontrolovat a v případě potřeby jej zarovnejte označené desky. Můžete to udělat s dřevěnou tyčí nebo párátkem.

Shrnutí výše uvedeného by se mělo opět zaměřit, že klimatické vybavení je inženýrský komplex a jemné zařízení, nezávisle opravy, které není silně doporučeno. Pokud systém přestal chlazovat vzduch, uživatel může zkontrolovat, zda je tato okolnost normální, a v případě negativního výsledku volejte profesionální master. Je však stále dovoleno nezávisle vyčistit filtry vnitřního modulu, ale tento postup by měl být proveden každé dva týdny po celé sezóně aktivního použití klimatizace, a ne čekat na vydání druhé.

Hlavními důvody, proč klimatizace nevyfoukne teplým vzduchem

Téměř každý majitel klimatizace vybaveném rozděleným systémem, čelí takovému problému jako nesprávný provoz zařízení. Heins špatně, neprodukuje teplo a mnohem více; To neznamená, že zařízení se stalo nepoužitelným a okamžitým voláním technické podpory, pečlivě zkoumáno, že přístroj lze chápat, proč klimatizace neumíje a neodstraňuje příčinu nezávisle.

Nadměrný spěch majitelů klimatizace

Než začnete zjistit, jakým důvodem, proč zařízení není heatese vzduch, měli byste se seznámit s tímto informacemi, že provoz klimatizačních kondicionérů s rozděleným systémem je zaměřen především k ochlazení vzduchových hmot a jejich topení je dalším znakem.

Podle řady důvodů, klimatické klimatizační systémy se nemohou staly plnohodnotnými náhražkami ohřívače nebo ústředního topení. Vytápění vzduchových hmot ve Split-System se provádí v době začátku freonu čerpání v opačném směru.

Tento postup vyžaduje vyrovnání úrovně tlaku, pro které bude nějakou dobu trvat. Zatím, majitelé nástrojů, čekají na okamžitý začátek klimatizace a nedostávají ji, začít si myslet, že zařízení se stalo nepoužitelným.

Problém můžete vyřešit následujícím způsobem: Pokud po zapnutí zařízení nespustí svou práci, pak byste měli počkat trochu, 10-15 minut. V průběhu procesu očekávání je přísně zakázáno stisknout všechny druhy tlačítek, zkuste vytáhnout vodiče a ještě více demontovat tělo zařízení.

Pokud po výše uvedeném časovém intervalu zařízení nespustí fungování, pak pouze pak může být přítomnost rozbití.

Uvedení prachových částic na filtru klimatizace

Dalším rozšířeným důvodem pro špatnou kvalitu fungování zařízení se lepí na filtru klimatizace filtru prachových částic a jiných znečišťujících prvků.

READ  Xiaomi enchen blackstone elektrický holicí strojek

Mělo by být zřejmé, že tradiční klimatizační systém obsahuje několik úrovní filtrace vzduchu. Poskytuje vzdělání v místnosti pohodlného mikroklima a chrání chladiče z účinků znečišťujících prvků. Proto v nepřítomnosti pravidelného očištění výše uvedených filtrů může vlastník klimatizace setkat se skutečností, že zařízení přestane teplo.

V této situaci, aby zařízení opět získal, je nutné odstoupit od filtrů a vyčistit je. Pokud je filtr reprezentován ve formě sítě, musí být promyt v teplé vodě pomocí detergentu. Po suchém mřížce je instalována v primární poloze.

Kromě toho existují situace, kdy prachové částice drží oběžné kolo vnitřní jednotky a je opět spojeno s nedostatkem pravidelného očištění klimatických zařízení.

Chcete-li se zbavit tohoto problému, stejně jako v případě filtru, musí být oběžné kolo odstraněny a otřete vlhkým hadříkem. Proveďte data k manipulaci by měly být velmi opatrní, protože můžete poškodit křehké části oběžného kola.

Silné znečištění klimatizace

V létě je vnitřní jednotka klimatizace pokryto prachem, silná kontaminace klimatizace činí výměnu tepla. Netřeba dodávat oběžné kolo a filtry. Ten může být namočený několik hodin v mýdlové vodě, skluzu a suchu.

Vymazat vysoce znečištěná vnější jednotka je poměrně obtížná, takže je lepší zavolat průvodce pro servis.

Špinavá externí jednotka může být také důvodem, proč klimatizace neohřívá. Někdy je kartáč dostačující k odstranění velkého znečištění tak, aby zařízení získalo pro plnou sílu.

Klimatizace Práce v mínus teplotě

Split systémy uninvertor mohou pracovat s.5 ° C a výše, střídač. s.15 ° C. Všechny klimatizační jednotky jsou tepelná čerpadla a neprodukují teplo, ale opravy z jednoho místa na druhé. Čím nižší teplota mimo okno, zbytečné zařízení.

Únik klimatizace Freon

Během provozu v systému klimatizace je množství chladiva ztracena (norma. 6-8% ročně), navíc praskliny jsou tvořeny v obvodu freonu klimatizace a další úniky se objeví. Je důležité pochopit, že Freon se používá pro vytápění a pro chlazení, takže klimatizace, když pokles tlaku bude fungovat, ale výhradně jako ventilátor. V obvodu, pro které Freon Passes se mohou objevit trhliny.

split, systém, nevyfoukne, vzduchem

Není možné problém opravit nezávisle, potřebujete volání. Bude to doplňovat tlak pro obnovu tlaku, a v případě potřeby postupný postup pro detekci a eliminaci místa úniku.

Hledání chladiče klimatizace

Častý důvod, proč klimatizace není ohřát na začátku a konec studené sezóny. jízdné. Na mříži radiátoru vnější jednotky se hromadí a obecná vlhkost. Skládání ledové kůry, která interferuje s normální výměnou tepla.

Chladič (kondenzátor) se nachází na zadní straně venkovní jednotky. Pokud se na něm zjistil, nesnažte se ji srazit! Můžete se zbavit ledu s dobrým konstrukčním fénem. Pokud ne v ruce. rozlití mřížky teplou vodou. Poté je opatrně vysušte obvyklým fénem.

Ventilátor se točí

Pokud je klimatizace slabě oteplování, ale dobře fouká, podívejte se na vnější blok. Možná, že ventilátor se točí. Pokud ano, existují tři důvody:

Chcete-li zkontrolovat možnosti odstranit venkovní kryt. Pokuste se otočit ventilátor. Pokud se točí s obtížemi. zkontrolujte místo jeho spojení s kladkou. Vyčistěte ho z ledu a bahna. Zapněte klimatizaci a zjistěte, zda byl problém vyřešen.

Pokud na rotaci ventilátoru, cizí zvuky (trhliny, kliknutí, creak), problém v ložisku je slyšet. Je třeba vyměnit, není předmětem opravy. Můžete to udělat sami, kupovat vhodné.

Pokud lze ventilátor snadno posouvat ručně, problémy s motorem. Existují tři možnosti:

READ  Sloupec plynu letí, když je voda zapnuta

Zkontrolujte indikátorový šroubovák na kontaktech konektoru, přes které je zapojení připojeno k motoru. Pokud to není. problém je v desce. Opravte si sami nelze opravit (bez příslušných znalostí), hledejte mistry.

Jaké problémy s chlazením klimatizace nevyřeší bez odborné pomoci

Ve všech ostatních případech nemohou problémy s chladicí klimatizací bez pomoci profesionálních mistrů. Odborníci budou diagnostikovat a určit přesnou příčinu rozbití. V případě potřeby proveďte palivo Freon. V případě detekce úniku chladiva se provádí těsnění.

Bracked kompresor, kondenzátor, ventilátor, stejně jako tlakové a teplotní senzory podléhají opravám nebo zcela nahrazeným novým dílům. Vše záleží na poruše a ceně otázky.

Neignorujte problém špatného ochlazení vzduchu s klimatizací. Drobné poruchy jsou snadno vyloučeny, aniž by vyžadovaly vysoké náklady. Pokud však přehlížete skutečnost neefektivního provozu zařízení, můžete počkat na vážné poruchy, pro opravu, která bude muset být slušná.

Dodržujte pravidla provozu a včasné sledování technické kontroly klimatických zařízení. Při řešení tohoto úkolu budou mít zkušené specialisté ze servisního centra vždy.

Nedostatek údržby.

Možná jste si všimli, že po 3-5 letech, klimatizace již není zabit „jako dříve“. Jaký je důvod snížení výkonu? Rozumíme.

Zvířecí vlna, chlupy, prach a t.D. Snadno ucpané s hrubými a jemnými klimatizačními filtry. Protože chladič nedává chlad ve vzduchu, což vede k slabému chlazení. Pokud jsou filtry silně kontaminovány, pára zkumavky mohou zmrazit.

Znečištění se může dostat do drenážní hadice, která zabrání přirozenému průtoku kondenzátu ven. Paletní přetečení ohrožuje vodu na stěně, klesá kapky na podlaze, nábytek a t.D.

Řešení Simple: Pravidelně vyčistěte filtry vnitřní jednotky. Snadno se dostávají, potřebujete jen odečíst a zvednout čelní panel vnitřní jednotky. Před výhodně pod studenou vodou, bez použití agresivních detergentů.

Klimatizace během provozu pohání přes výměníku tepla Obrovské objemy vzduchu, zpravidla, není nejčistší. Měděné výměníky tepla mají docela malé lamely, které jsou snadno ucpané s poplarským bohatstvím, prachem a t.D. Když je výměník tepla kontaminován, výkon klimatizace klesá, protože účinnost tepelné jednotky se snižuje.

Opravit tento problém pomůže promýt výměník tepla, s výhodou pod tlakem. To pomůže vysoce tlakového mycího typu Karcher. Ve vysokých nadmořských domech mohou být požadovány služby AutoTower Services.

Freonofrodukcí cirkuluje docela těkavým chladivem. freonem, který je dostatek mikrotrakců zničení z chladicího obvodu. Kulatý únik chladiva 6-8% ročně, i když je systém utěsněn. Je důležité rozlišovat mezi normalizovaným únikem nebo porušením integrity dálnice mědi. To lze rozumět teplotou na okraji výměníku tepla nebo tlakem v systému. Pokud je rozdíl od normalizovaných indikátorů zanedbatelný, pak bude tankování dostačující. Pokud neexistuje, po freonovém systému, po 2-3 letech práce budete muset odhalit únik. V 90%, bude to špatná kvalita válcování a nesprávná síla svírání matic, ve zbývajících 10%. mechanické poškození freononové potrubí během provozu. Musíte hledat poruchy integrity, Warev nebo nahrazení dálnice zcela, překlady, vysávání a plné nová klimatizace tankování.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS