Studená a horká udírna

Klasifikace kuřárny

Existuje opravdu mnoho typů kouřových strojů, ale lze je rozdělit do 2 kategorií:

Jednotky pro horké kouření

Zařízení pro horké kouření. Hlavními charakteristikami teplého uzení jsou jasná šťavnatá chuť, zlatavá kůrka, příjemná chuť kouře a krátká trvanlivost. Kouření za tepla probíhá obvykle při teplotě 70-100 °C po dobu 40-80 minut.

studená, udírna

Udírna je obvykle válcová nebo obdélníková nádoba s mřížkou nebo tácem na pokrmy a odkapávací miskou na tuk. Někdy je k dispozici zásobník na dřevěné štěpky, jindy jsou štěpky jednoduše umístěny na dně zařízení. Nádoba může být vzduchotěsná s otvorem pro odvod kouře (pro domácnost) nebo nevětratelná (pro ulici).

Výrobek se v udírně připravuje díky žhavému kouři a vysoké teplotě, která vzniká zahříváním. Nejcennější chutě a vůně se v produktu vytvářejí především díky kouři.

V současné době je na trhu poměrně dost zajímavých přístrojů pro horké kouření, nicméně některé z nich vynikají obzvláště:

A mnoho dalších. Jejich hlavní výhodou je, že jsou kompaktní, mohou kouřit cokoli, jsou hermeticky uzavřené a lze je používat jak doma v kuchyni, tak venku.

Na trhu je také poměrně málo neuzavřených tenkých ocelových udíren pro venkovní použití. mají zpravidla obdélníkový tvar a jsou relativně krátkodobé. Jsou podstatně levnější, ale nemají mnoho výhod domácích hermetických kuřáren. Nemá proto smysl se jimi podrobně zabývat.

Zařízení pro studené kouření

Sofistikovanější zařízení pro uzení za studena: výrobek se udí při teplotě ≈30 °C po dobu 8 hodin až 1 dne nebo déle.

Jak se kouř ochlazuje? Aby se zahřátý kouř ochladil, jsou topeniště na dřevní štěpku a udírna vzájemně propojeny trubkou nebo hadicí. Kouř je ochlazen na požadovanou teplotu průchodem hadicí a teprve poté vstupuje do udírny.

Metoda uzení za studena je považována za šetrnější k výrobku. Uzené výrobky nejsou vystaveny vysokému teplotnímu zatížení, takže si zachovávají všechny živiny a uzené výrobky jsou šťavnatější.

Obecně existuje vzorec, podle kterého lze vypočítat přibližnou dobu uzení výrobku. Při průměrné teplotě studeného kouře (≈30 °C) se výrobek udí rychlostí zhruba 1 mm za hodinu (0,5 mm na každé straně). Pokud je tedy tloušťka výrobku 3 cm (=30 mm), doba uzení je 30 hodin.

Jednotky pro studené kouření jsou buď domácí, nebo tovární výroby. První typ. Obvykle se jedná o těžkopádný systém skládající se z potrubí, topeniště a udírny. Existují však i kompaktnější struktury.

Tovární kuřárny jsou podstatně propracovanější a pohodlnější. Obvykle se jedná o malý spotřebič, který se skládá z:

Všechna tato zařízení mohou samostatně udit rybí nebo kuřecí těla po dobu 10-12 hodin. Lidský zásah není téměř nutný. Stačí produkt naložit, vložit do udírny a spustit generátor kouře.

Návrh a konstrukce

Ať už se jedná o velké jednotky, které mohou udit až 20 tun výrobků za směnu a automaticky balit ryby nebo maso, nebo o malé jednotky (do 300 kg) s ručním balením, základní konstrukce je založena na udicí komoře.

Průmyslová udírna je rovněž vybavena příslušenstvím:

 • generátor kouře;
 • Potrubní systém pro přívod kouře;
 • prostředky pro rozvod a nasávání vzduchu a kouře;
 • prvky pro vytápění a chlazení;
 • dopravník;
 • měřicí a kontrolní zařízení;
 • linka pro hygienické ošetření.

Studené a horké průmyslové jednotky se vyznačují varnou skříní s velkým množstvím uzenářských komponentů a zařízení. tepelné skříně, komory, pece, elektroinstalace.

Poloautomatický režim pomáhá řídit vlhkost, teplotu a čas.

Vylepšené modely průmyslových kouřových zařízení jsou vybaveny čističem kouře, který zlepšuje čistotu technologického procesu. Chladič kouře je integrován s generátorem kouře do jediného vedení, které se připojuje k udírně a poloautomaticky čistí tyto jednotky.

Udírna na ryby

Kouřová udírna na ryby se neliší od jiných podobných zařízení, s výjimkou jedné funkce. Ryba je choulostivý produkt; přehřátím se vysušuje a ztrácí olej, takže se místo uzení vaří.

READ  Kávovar není křídou káva Co dělat

Při uzení ryb je proto nutné kontrolovat teplotu v komoře, nejlépe na každé úrovni roštů, a v případě potřeby snížit oheň nebo dobu vaření.

Výhody kuřáků pro studené kouření od naší společnosti

Máme propagační akce a systém slev. Zákazníci získají příjemný bonus (doručení zdarma v rámci Moskvy).

Dodávky do jiných regionů zajišťují dopravní společnosti a kurýrní služby. Chcete-li vypočítat náklady na přepravu kuřáka za studena v Moskvě, Moskevské oblasti a dalších oblastech země, kontaktujte naše specialisty.

studená, udírna

Klíčové vlastnosti

Trouba na studené uzení má velkorysý objem až 100 litrů. Udírna pojme až 20 kg potravin!

Materiál výrobku je robustní a spolehlivý. Nerezaví a jsou odolné. Pokud si koupíte skříňku na studené kouření, bude vás těšit šťavnatými pochoutkami po mnoho let. Můžete zapomenout na věčné cesty do supermarketu, plýtvání časem a penězi.

Jednotky o hmotnosti od 7 kg lze snadno přepravovat.

Studená udírna Hobbi Smoke je ideální pro použití s generátory kouře od stejné společnosti. Nádrž může být také vyrobena z robustní překližky a vybavena speciálními tyčemi s háčky.

Pokud si skříňku zakoupíte společně s generátorem kouře, získáte slevu.

Spotřebič můžete používat venku. Dveře jsou zabezpečeny speciálními zámky. Studená udírna se snadno používá. Stačí se připojit ke kuřáku, vložit potraviny do nádoby, nastavit ventil a začít udit. Lahůdky mohou být z masa, ryb, sýrů a zeleniny.

Skříň dokonale uchovává a udržuje nastavenou teplotu.

Vnitřní police umožňují snadné uspořádání potravin. Je možné oddělit jeden druh potravin od druhého a zároveň je udit, a tím ušetřit čas při vaření.

Náš internetový obchod nabízí nákup kouřových skříní s dodáním do kterékoli oblasti Ruska.

Zeptejte se našich konzultantů na další podrobnosti telefonicky. Poradíme vám, jaký model je pro vás nejvhodnější, a poskytneme vám odborné rady.

Vlastnosti kuřácké skříně

Technické specifikace, vybavení a vzhled zboží vycházejí z nejnovějších dostupných údajů dodavatele.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a budete jako první vědět o akcích a slevách, obdržíte užitečné recepty a na váš účet v našem obchodě připíšeme 200 EUR.

Naše zboží dodáváme po celém Rusku i do zahraničí. Doba dodání v :.2 dny. Naši manažeři vyberou nejlepší způsob doručení: kurýrem, poštou nebo vlastním doručením. Náklady na doručení závisí na hmotnosti a adrese příjemce. Přesné dodací podmínky a náklady zjistíte na bezplatném telefonním čísle 8(800) 500-27-56. Další informace o přepravě

 • Hotovost. Vyzvedněte si je v jedné z našich prodejen nebo v našem skladu.
 • Dobírka. Platba při převzetí a kontrole zboží v přepravní společnosti nebo na ruské poště.
 • Online na adrese. Přijímáme karty Visa nebo MasterCard, Yandex.Money, WebMoney, Alfa-Click a další.
 • Bezhotovostní metoda. Poskytováno organizacím a podnikatelům.
 • Nákup na úvěr. Objednejte si zboží v našem online obchodě.

Dobré odpoledne. Jak je kuřárna vzduchotěsná. Chci kouřit na balkoně. Na videu na youtube, stále to nechápu.

Paul 28. září 2019. 16:30 Odpovědět

Dobrý den,! Kouření ve skříni doma na balkoně. není žádoucí, t.к. Může být kouřový. Ve skříni se neudrží všechen kouř.

Dobrý den, mohli byste mi prosím říct, zda je možné v udírně provádět uzení za tepla?? A je možné odeslání do Singapuru. Díky.

Tatiana 7. května 2020. 06:17 Odpovědět

Tatiana 23. července 2020. 16:11 Odpovědět

Plánuje se zdokonalení skříně pro horké kouření??instalace 1kW topného tělesa ve spodní části, digitálního termostatu, misky na třísky a lapače tuků

studená, udírna

Alexander 5 srpna 2020. 12:57 Odpovědět

Tatiana 18 října 2020. 17:39 Odpovědět

Dobrý večer. Pro urychlení procesu můžeme použít elektrostatický obvod. Existují testy jako tento?

Sergey 25. října 2020. 21:00 Odpovědět

Elektrostatické kouření vyžaduje napětí přibližně 20 kV. Aby nedošlo k obloukovému výboji (za normálních podmínek), je nutná vzduchová mezera alespoň 1 mm na 1 kV, t.е. nejméně 20 mm mezi zápornou elektrodovou mřížkou a výrobkem a tělesem komory samotné. Je žádoucí umístit mřížku tak, aby vytvářela elektrostatické pole na obou stranách výrobku. Výsledkem je, že komora by měla být mnohem větší a pokud možno nevodivá. Komora Hanhi z překližky by se hodila mnohem lépe, a to jak z hlediska velikosti, tak i proto, že není vodičem elektrického proudu.

READ  Jaký materiál je vhodný pro indukční varnou desku?

Roman listopad 23, 2020. 22:15

Eugene 9. listopadu 2020. 12:05 Odpovědět

Natalia prosinec 20, 2020. 08:35 Odpovědět

Scrg 2. ledna 2022. 09:50 Odpověď

Vhodné pro přípravu sekané, uzeného masa, lahůdek a ryb.

Používá se k uzení klobás, ryb a sýrů.

K přípravě přírodních uzenin, ryb nebo klobás. Nepřetržitá provozní doba. až 10 hodin. Model 2019.

Dřevěné štěpky z přírodního dřeva. Vhodné pro uzení masa a drůbeže.

Štěpky z přírodního dřeva šetrného k životnímu prostředí. Vhodné pro uzení masa, drůbeže a ryb.

Co je to udírna a jaké jsou její hlavní vlastnosti?

Udírna je specializované zařízení na přípravu masa nebo zeleniny. Postup je následující: třísky z tvrdého dřeva se umístí do odděleného prostoru, doutnáním vzniká lehký kouř, který zahaluje výrobky zavěšené na háčcích.

Můžete si koupit levnou udírnu pro použití doma i venku. Díky své nízké hmotnosti je velmi praktický při častém stěhování. Spotřebič je vhodný pro venkovní použití i pro dlouhé cesty do přírody. Vařit můžete nejen na plynovém nebo elektrickém sporáku, ale také na grilu.

Naše levná udírna je standardní součástí dodávky a lze ji podle potřeby rozšířit. Základní sada obsahuje:

 • teploměr (v univerzálním modelu)
 • kolejnice pro zavěšení potravin;
 • Olšové třísky;
 • taška;
 • 2 rošty a pečicí plech;
 • kniha receptů.

Způsoby vaření závisí na vašich preferencích. Cena v závislosti na modelu a specifikacích. Přesné parametry naleznete na následujících stránkách. Pokud potřebujete poradit, obraťte se na naše manažery.

Všimněte si, že máme slevy a propagační akce. Nejnovější informace na našem portálu.

Dodání v Moskvě a Moskevské oblasti trvá 1-2 pracovní dny. Po zadání objednávky najdeme nejlepší způsob, jak vám jídlo doručit. Výrobek je dodáván po celém Rusku.

Pokud se rozhodnete zakoupit udírnu v našem internetovém obchodě, získáte příjemný bonus v podobě dárků.

Máme několik možností platby. Použijte ten nejvhodnější.

Udírna pro studené a teplé uzení vlastníma rukama

Protože se mě mnozí ptali, jak vyrobit udírnu, rozhodla jsem se napsat tento příspěvek. Upozorňujeme vás, že přesný popis a výkresy nebudou k dispozici. Protože všechno se dělalo bez nich, doslova za pochodu. A z tohoto procesu nejsou téměř žádné obrázky. Koneckonců, vytvoření takových věcí nic víc než tvůrčí čin, a múza je škodlivá věc, trochu rozptýlený a už zapomněl, co chtěl, a nic víc lovu. Jen jsem sledoval, jak to dělají ostatní, a opakoval je, četl články, fóra, sledoval videa. Něco jsem získal z jednoho místa, něco z jiného, něco jsem si vymyslel sám.

To vše je velmi triviální. Uzeniny, sýry, ryby a různé další výrobky bývaly chutnější a kvalitnější. Ještě v letech 2000-2010 se ve vnitrozemí daly koupit dobré uzeniny, ryby a sýry. V poslední době jsou však monopolisté všude. Licitace a podobně dospěly k tomu, že maso do párků vůbec nedávají (kdo si je vědom, že maso teď taky žádné není) a cena takového párku na výstupu je v lepším případě asi 100r. Velkoobchodníci a maloobchodníci si navíc zvyšují procenta. A zákazník si už teď v obchodě koupí takovou blbost za 400 pencí. Nakonec jsou spokojeni všichni kromě spotřebitele. A ti, kteří si ještě pamatují chuť skutečného jídla, ho už nemohou jíst. Je jasné, že za různých okolností nelze všechno zvládnout vlastníma rukama, ale alespoň něco se udělat dá. A ti, kteří používali dobré domácí uzeniny, sýry, ryby, zakysanou smetanu, tvaroh, chléb atd.д. Nemohou již jíst potraviny vyrobené v obchodě. Tak se zrodil nápad na udírnu, a nejen to.

Pro výrobu udírny je důležité vědět, co od ní potřebujeme. A my nepotřebujeme tolik.Tepelná izolace.Je důležité, aby vnitřní teplota byla co nejméně závislá na okolní teplotě.Thermocontrol.Možnost dosažení definované teploty s přijatelnou odolností proti gesteresistenci.Konvekce.Velmi důležitý parametr, který zajišťuje homogenní rozložení teploty, kouře a vlhkosti v celé udírně. Chcete se ujistit, že každý kousek jídla dostane stejné množství. Důležitý je také pohyb vzduchu v udírně.Dodávka kouře různé intenzity.Vše je velmi jednoduché. Zákaz kouření bez kouře. V závislosti na aplikaci můžeme potřebovat různou hustotu kouře. Je třeba experimentovat.Přívod páry.Protože proces uzení zahrnuje také vaření, neobejdeme se bez páry. Přítomnost páry řeší řadu důležitých problémů.Samotný proces vaření probíhá správněji a mnohem rychleji. Výrobek ztrácí méně vlhkosti a hmotnosti a je chutnější a měkčí.

READ  Jak dlouho vydrží chladnička bez elektřiny

Kdo na úkor čeho a jak toho dosáhne, záleží na majiteli. Existuje mnoho způsobů, jak to udělat. Vše závisí na ochotě, času, materiálu a financích. Někdo si může koupit i hotové řešení, ceny začínají kolem 40 000 a pak kolem 150 000, není to průmyslová, ale domácí úroveň, pro malé objemy. Mohou být k dispozici levnější/lepší materiály.

Jak se mi to podařilo:Vzhledem k tomu, že základ byl převzat z rámu tyčí 50×50. Vnitřek je pak obložen obložením. Je lepší vzít vápno, olše, osika, že při zahřátí nevyčnívá dehet a nebyl různé pachy. Ale opět, mnozí na to zatloukají a dělají obvyklé borovicové obložení, protože je dostupnější a relativně levné. Někdo vyrobí překližku nebo desku.Dále do výklenků nebo prohlubní (nevím, jak se jim říká) zvenku dáváme fólii na koupele, není nutné brát mnohem silnější fólii. První jsem koupil v obchodě. mág. Podle velikosti těchto otvorů jsme pak vyřezali izolaci (minerální vatu, čedič, případně i piliny nebo něco jiného). Já jsem měl čedičové desky o tloušťce 50 mm. Poté se celá zakryje parotěsnou zábranou nebo se může použít stejná fólie. v. A zvenku je opět vše sešito podšívkami.

Nemá smysl používat drahé vápno, vezmeme si levnou borovici. Vrchní desku pokryjeme mořidlem (lakem, olejem, barvou, impregnací, můžete ji i vypálit). Kdo co má, já mám mořidlo a lak. Nasazujeme panty, kliky, zámky. Ve dveřích nalepíme obvyklé lepicí těsnění. Pod komínem shora vytvoříme otvor pro komín x50.To je vše, samotnou komoru máme prozatím připravenou. Velmi dobře udrží teplo a kouř.

Poté se dno komory (dno a 25.30 cm od něj) obložené kovem, můžete použít tenkou nerezovou ocel, pozinkovanou cokoli jiného. Zatím jsem na saunu položil 6 vrstev stejné fólie a vyložil ji. Pokud jsou topná tělesa namontována na boku nebo na zadní straně stěny, nemusíte dno obkládat panelem, ale stačí na něj položit tenkou vaničku.Topná tělesa mám dole, protože jejich konstrukce a velikost neumožňuje jejich umístění jinde, navíc jsem je dostal zdarma od kamaráda, který pracuje v opravně domácích spotřebičů. Kdybych je koupil já, design udírny by byl pravděpodobně jiný. Opět tedy vycházíme z toho, co máte k dispozici. Existují hotové sady pro některé druhy trub, topné těleso a ventilátor, cena kolem 3000r-6000r. Mám dva 600-700wattové ohřívače.

Stačí udržet teplotu v komoře do 100 g při okolní teplotě.10-15gr. Jsou zapojeny paralelně. Vždy je připevněte 7-10 cm ode dna. Jsou řízeny termostatem, ale o tom až později. Uvažujme, že problém termokontroly je vyřešen.

Pokračujeme dál. Na zadní stěnu namontujeme konvekční ventilátor. Můžete ji provádět ze zadní strany, na stropě, na boku nebo v podlaze.

Viděl jsem všechny tyto možnosti instalace, všechny mají své výhody a nevýhody. Jako vždy záleží na dostupnosti komponentů a materiálů, představivosti, konstrukci ventilátoru a udírny jako celku. Mám ventilátor z větrného ventilátoru, který všichni používají v zimě, jsou levné od asi 400. Opět mi ji dal kamarád. Ventilátor perfektně pasoval, ale hřídel motoru potřebovala trochu posílit. Jeden můj známý soustružník opět vyrobil adaptér. Regulace otáček ventilátoru je žádoucí, pro tento účel byl přizpůsoben nějakému druhu stmívače, myslím, že z vysavače.Takto jsme vyřešili problém konvekce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS