Tlak v kotli spadl na nulu

Proč klesne nebo roste tlak v plynovém kotli: důvody pro dopad tlakových metod varování

Pracuje na zajištění řádného fungování topných zařízení nekončí v jeho instalaci. Služba vyžaduje vlastník určité úrovně znalostí a průběžného monitorování systému systému. Je důležité pochopit, proč tlak v plynovém kotli padá nebo roste, proč vybavení funguje s diferengeriemi.

V článku předloženém námi jsou podrobně popsány všechny příčiny nestability tlaku v chladicím prostředku a přípravu teplé vody. Řekneme o tom, jak odstraňovat a udržovat indikátory v normálním rozsahu. Naše doporučení pomůže vyrovnat se s přehlednými členěními a varovat neúspěchy.

Tlak v kotli pomalu spadá, je nutné periodicky přidat vodu do kotle.

Nejprve zvážit případy, kdy tlak poklesne po celou dobu. Jedná se o poměrně častý problém. projevuje se v tom, že tlak v topném systému je pomalý, někdy během několika dnů / týden snižuje.

Existují dva důvody, proč se to může stát:

První je spojena s úniku chladicí kapaliny ze systému, zvažte, než je nebezpečné a jak hledat únik. Druhá bude spojena s expanzní nádobou, ale existuje celá kytice, nejen snížení tlaku

Důsledky nestability v obrysech

Nedostatečný nebo vyšší tlak v tepelném obvodu je stejně špatný. V prvním případě, některé radiátory nebudou účinně ohřívat prostor, ve druhé. integrita topného systému bude narušena, jeho jednotlivé prvky budou selhat.

Správné páskování vám umožní připojit kotel do topného okruhu, protože je nutné pro vysoce kvalitní práci tepla

Růst dynamického tlaku v topném potrubí dochází, pokud:

 • Chladicí kapalina je příliš přehřátá;
 • Průřez trubek je nedostatečný;
 • kotle a potrubí pokryté vědy;
 • vzdušné dopravní zácpy v systému;
 • Je instalováno příliš silný nárůst stoupajícího čerpadla;
 • Přívod vody dochází.

Také zvýšený tlak v uzavřeném okruhu způsobuje nesprávné vyvážení s jeřáby (systém je regulován) nebo porucha jednotlivých regulátorů ventilů.

Pro ovládání provozních parametrů v uzavřených topných obvodech a zabezpečení je instalována pro jejich automatické nastavení:

Pro vytvoření bezpečnostní skupiny potřebné pro normální provoz v topném systému

Jako součást skupiny používané pro automatickou regulaci nastavení a tlaku v systému je tlakoměr, pístový odvzdušňovací a bezpečnostní ventil

Skupina zabezpečení je instalována za kotlem na potrubí potrubí DVLC potrubních systémů a na podávací části hlavního potrubí

Funkční součásti skupiny zabezpečení poskytují výstup do atmosféry vzduchu, který ohrožuje tvorbu dopravních zácpy a přebytečného tlaku a chladicí kapaliny se zvyšuje v objemu při varu

Skupina zabezpečení musí zahrnovat do systémů s uzavřenými expanzními nádržemi, které nemají přirozenou schopnost snížit tlak jako otevřené obrysy

V kolektorových verzích ohřevu vyžadujícím použití oběhových čerpadel je bezpečnostní skupina doplněna duplicitními větracími otvory pro vačkové hřídele

Odmítnout instalaci bezpečnostní skupiny je přípustná, pokud je ohřev chladicí kapaliny prováděno kotlem vybaveným vlastním množstvím podobných prostředků v miniature. Příklad: Kotle plynové stěny, část podlahy a pelety

Subjekty zabezpečení mohou být umístěny na různých místech systému, ale je důležité pozorovat jeden stav. Bezpečnostní ventil musí být nad kotlem

Tlak v topném potrubí spadá z následujících důvodů:

 • únik chladicí kapaliny;
 • Porucha čerpadla;
 • průlom membrán explicitního, trhlin ve stěnách konvenční expanzní nádoby;
 • Poruchy bezpečnostních jednotek;
 • Únik vody z topného systému do kontury krmení.
READ  Jak skrýt kotl v koupelně

Dynamický tlak bude zvýšen, pokud jsou dutiny trubek a radiátorů ucpané, pokud jsou kontaminovány filtry pasti. V takových situacích čerpadlo pracuje se zvýšeným zatížením a účinnost topného okruhu se snižuje. Standardní výsledek překročení hodnot tlaku se stává únikem v příjmu a dokonce lámání trubek.

Parametry tlaku budou nižší, než je nutné pro normální funkčnost, pokud je nepříznivé napájecí čerpadlo namontováno na dálnici. Bude schopen pohybovat chladicí kapalinu požadovanou rychlostí, to znamená, že do zařízení bude dodáno poněkud chlazené pracovní prostředí.

Druhý světlý příklad poklesu tlaku. potrubí je blokován jeřábem. Znakem těchto problémů je ztráta tlaku v samostatném segmentu potrubí, umístěného po překážce chladicí kapaliny.

Vzhledem k tomu, že všechny tepelné obvody mají zařízení chránící před nadměrným tlakem (alespoň pojistný ventil), problému s nízkým tlakem dochází podstatně častěji. Zvažte důvody pádu a způsoby, jak zvýšit tlak, což znamená zlepšit cirkulaci vody, v topných systémech otevřeného a uzavřeného typu.

Způsoby, jak zvýšit tlak v kotli

Tento problém je řešen různými způsoby, v závislosti na tom, jaká příčina je způsobena jeho pádem.

V případě netěsností identifikovaných vizuálním nebo tepelným imagerem je problém eliminován závěsným nebo složeným těsněním nebo úplnou výměnou uzlu.

Poznámka! Před čerpacím tlakem v přestávkách v expanzní nádobu kotle nebo zranění vsuvku musí být tato položka nahrazena novým. V obtížných situacích je nutné vyměnit nádrž sám.

Praskliny tepelných výměnných prvků kotle jsou vizualizovány dlouhým pozorováním nebo používáním specialistů, po kterém je nutné šít poškozenou část obrysu.

Chcete-li eliminovat vzduchové kapsy v systému, musíte sloupec vypnout, otevřít ventil na jeřábu Maevského a vytáhnout veškerý vzduch, po kterém by měl nosič tepla přidat do normalizace tlaku v systému. Všechny bugged zvuky by měly zmizet.

S neuzavřeným jeřábem na vypouštění chladicí kapaliny musí být důvěřován úplným uzavřením, předběžnou kontrolu hustoty svorky.

Obtížná situace se stane, když tlak v tepelném obvodu je upuštěn do stěn, trubky jsou pevně smíchány do rámce budovy. Proto pro takové konstrukce je lepší vybrat odolné a spolehlivé materiály.

dodatečné informace. Při provádění opravárenství je nezbytné objektivně posoudit své technické znalosti a v obtížných situacích kontaktovat specialisty.

Jak se vyhnout vzduchu od vstupu do topného systému

Je velmi těžké se vyhnout zasažení vzduchu do vzduchového systému, ale můžete minimalizovat problém a naučit se snadno a rychle odstranit dopravní zácpy:

tlak, kotli, spadl, nulu
 • Musí sledovat zdraví a těsnost všech kloubů, vypínací výztuž a t. D.
 • Před zahájením systému, v něm s pomocí kompresoru se vzduch pod tlakem vstřikuje o 20% velký než pracovní. Měřiče měření jsou odstraněny na začátku těsta a po 20 minutách. Pokud se indikátor nezměnil. není únik, systém je uzavřen. Únik řekne šipku tlakoměru, stejně jako charakteristickou píšťalku. Aby se konečně ujistil, že je nalezeno místo úniku, je mazán tlustým roztokem mýdla.
 • Vyplňte systém potřebovat studenou vodu a hladce. Po naplnění je vzduch několikrát uvolněn vzduchem a jeřáby Maevského. Pokaždé po sestupu do systému upevněte vodu.
 • Doporučuje se používat radiátory z nerezové nebo bimetalové topení.
 • Je také doporučeno, aby chladivo příliš často nezměnil. V čerstvé části vody jsou vždy nečistoty kyslíku.
 • K sestupu vzduchu nainstalovat vzduchové otvory ve všech problémových oblastech a používat je pravidelně. Nebo zásobovacích radiátorů s automatickými zařízeními a následují jejich zdraví.

Как из 220 получается 380 вольт? Очень просто! Смотрите #энерголикбез. Самое простое объяснение.

Adaptační doba systému, během kterého je nutné znovu a znovu spustit vzduch a nalít vodu. několik dní.

Příčiny tlaku tlaku v topném systému

Situace života: Zima, teplota mínus 20, venkovský dům je zahříván dvěma drakem. Jdete do práce nebo někde na podnikání, domy v teple. Po nějaké době se vrátíte, jděte domů a pochopte, že vytápění nefunguje, v místnosti cool. Nejprve se dostanete do kotle a zjistí, že nefunguje, a tlakoměr ukazuje nulu, to znamená pokles tlaku v topném systému.

READ  Žádný tlak vody v plynovém kotli

Okamžitě začnete myslet: A co by se stalo, kdybyste se dlouho neobjevil doma? A to by bylo rozmrazující radiátory a selhání drahého dvo-obvodového kotle slavné značky.

Co se mohlo stát ve vaší nepřítomnosti? Vše je z nějakého důvodu jednoduché, elektřina byla vypnuta, kotel se zastavil, tlak v topném systému spadl pod značku, při které může být zapojen do práce. Světlo bylo podáno za hodinu a zařízení nemohlo začít pracovat. Tady je domácí katastrofa.

Co můžete dělat s vlastními rukama, aby takové situace nenastaly? Opakuji, zde bude diskutováno o věcech, které mohou být opraveny nezávisle, pokud se jedná o poruchu dvojitého obvodového kotle, musíte zavolat specialisty.

První věc, kterou je třeba udělat, je zkontrolovat topný systém pro úniku. Vezměte si papírový ubrousek a otřete všechna místa kloubů a přípojek. Byly případy, kdy osoba ujistila, že neexistuje únik, a tlak v systému se snižuje. Jako výsledek, náhodou, nebo po důkladnější inspekci, bylo zjištěno, že systém je vyřazen, a na podlaze nebyly žádné kaluže, protože voda měla čas odpařovat před kapkou padá na podlahu. Nebo kapky se objevily v kloubech a spojích, když tlak v trubkách. Samozřejmě, že všechny nalezené úniku by měly být odstraněny.

Proč klesne a skočí tlak v uzavřeném topném systému?

4 faktory se rozlišují, častěji než ostatní způsobují problémy, když tlak poklesy.

Únik

Je první věc hledat při testování tlakoměru. Zpočátku zkontrolujte spoje trubek a ventilů.

tlak, kotli, spadl, nulu

A také potřebují chodit po všech tepelných liniích a podívat se na přítomnost louže, stopy vody, korozi.

 • Zakázat čerpadla.
 • Proveďte měření tlaku v systému, zatímco je v statickém stavu.
 • Pokud svědectví spadne, znamená to, že existuje. Jinak by měla být chyba hledána jinde.

Nelze pomoci v plastovém potrubním systému. Chcete-li vyhledat únik v podobném prostředí, budete muset použít tepelnou imager. A můžete také testovat, projíždět vzduch přes pásek.

Důležité! Obě metody znamenají pozvání zkušeným instalatérství.

 • nahrazení části potrubí;
 • překrytí nové pečeť;
 • Upevnění oslabení spojení.

Vzduchotěsnost

Je tvořen v důsledku ztráty chladicí kapaliny. Vede to k:

 • pokles tlaku v uzavřeném páskování, snížení rychlosti pohybu tekutiny na trubkách;
 • výskyt hluku a vibrací v systému;
 • oslabení sloučenin;
 • korozní potrubí.

Vzduch se spadne do pásma spolu s pracovní kapalinou nebo kvůli následujícím faktorům:

 • Dlouhodobé jednoduché ohřev ve struktuře;
 • Nesprávné instalační nebo projektové výpočty;
 • nízký tlak v trubkách;
 • Nesprávné utěsnění sloučenin;
 • Aktuální opravy práce.

Chcete-li problém vyřešit, je nutné navázat topné krmivo. Takový systém automaticky vyplní nedostatek tekutiny v trubkách. S ním je možné čistit páska z plynných látek. Není to příliš drahé, ale vyžaduje komplexní instalaci.

Pro resetování vzduchu je také dostatečná pro použití speciálních jeřábů, které jsou umístěny po určitém intervalu podél celého páskování. S jejich pomocí, plynové bubliny se v případě potřeby naléjí. Pro tohle:

 • Problém problému je určen.
 • Nejbližší bod otevírá jeřáb.
 • Pod ventilem je pánev.
 • Resetujte část chladicí kapaliny a vzduchu.

Průvodce odšroubuje jeřáb na chladič, když tlak v systému klesla na resetu části vzduchu a chladicí kapaliny.

Hliníkový chladič

Problém s tlakem se často objeví v důsledku instalace těchto baterií. Proč se tohle děje? Chladicí kapaliny, procházející páskování, oxiduje hliník, provokující výskyt rez a uvolňování plynného vodíku.

V důsledku toho jsou potrubí zkažené, tlak se stává nestabilní a začíná se snížit. Vyřešte tuto poruchu může čas, s tím, jak se oxidace přestane. A také se domnívá, instalace nových radiátorů.

Poškození plynového kotle v soukromém domě

Obvykle detekoval závady v jednom ze tří složek.

READ  Mohu do koupelny umístit ohřívač vody?

Problémy vznikají v plynových kotli, pokud jsou stěny a mají vestavěný výměník tepla.

Ten je jediná složka, která může být poškozena.

Bez ohledu na příčinu jsou požadovány komplexní opravy. Pro diagnostiku se doporučuje pozvat specialisty.

Chcete-li najít problémové čerpadlo, musíte je vypnout střídavě ze systému. Poté proveďte zkušební zahájení kontrolou svědectví tlakoměrů. Rozbité k zařízení, bez kterého při zapnutí, tlakové kapky. Pro opravu je dostačující nahradit novým. V některých případech je zabaleno do čerstvého těsnění.

Je nutné vyčistit kontaminaci sacích průchodů. Poinons vznikají v důsledku mechanických nečistot v chladicí kapalině, korozi a krystalizaci solí. Aby se zabránilo poruchám pravidelně vypnout systém na krátkou dobu. Pro ochranu proti nečistotám nainstalujte filtr.

Expanzní nádrže. válce nebo membránové provedení. Bez ohledu na typ, kapacita je vyrobena z kovu a vybavena gumovou částí. Ten má během provozu, což vede k tvorbě mikrotrhlin a dalších vad. Kvůli poškození se poměr sousedních kamer změní, což vede k poruše v systému.

Podobný problém je vyřešen nahrazením podrobností selhalo. V extrémním případě nastavte nové zařízení. Je třeba se vyvarovat, protože bude nutné odstranit staré zařízení pro re-Edit.

Nesprávný výpočet rozšiřující kapacity také vede ke snížení tlaku. Příprava na tvorbu vytápění, vytvořit projekt.

V případě potřeby zapněte nádrž do systému, určete požadovaný objem. Ujistěte se, že zohlednit koeficient tepelné roztažnosti. Při výběru zařízení se zaměřte na instalatérské a výrobce tipy.

Pozornost! Nedostatečný objem vede k přetečení, což je důvod, proč tlak stoupá. To může znamenat tvorbu trhlin a úniků. V takovém prostředí bude nahrazena výměna nádrže a poškozených potrubí.

Jaký tlak je normální a jak jej ovládat

Topný systém negativně ovlivňuje jak nadměrný vysoký a nízký tlak, který se měří v atmosféře. Existuje několik dalších typů tlaku:

 • Statický. označuje tlak gravitace na chladicí kapalinu (se zvyšuje o 0,1 bar s každým nárůstem o 1 metr);
 • Dynamický. vytvořený čerpadlem nebo se zvýšením teploty, což vede k rozšíření chladicí kapaliny;
 • Práce. množství statických a dynamických tlaků. V soukromých domech je úroveň 1,5-2 atmosférů (nebo baru) považována za normální. Ve výškových budovách může být tato hodnota mírně vyšší než norma, protože trubky musí odolat hydrowardům (dočasný přebytek tlaku tlaku).
 • Maximální limit pro provoz topného systému. V tomto případě může i krátkodobé tlakové překročení vést k nehodě (lámání trubek, radiátorů nebo výměníku tepla kotle).

Provozní tlak vody se měří tlakoměrem. Téměř všichni výrobci jsou vloženi do svých moderních modelů plynových kotlů analogových nebo elektrických odrůd tohoto zařízení. Pro zlepšení bezpečnosti doporučují experti instalovat další tlakoměr, například na kotli. V tomto případě, i když hlavní zařízení selže, budete vždy moci sledovat nebo porovnat čtení.

Kromě tlakoměru musí být v plynovém kotle nutně poskytnuty:

Tlaková ztráta při chlazení. Co dělat, pokud je pryč

Neméně běžné problému. tlakové skoky v závislosti na provozu kotle. Když je vypnut nebo překlad do režimu TUV, indikátory se mohou snížit na 1 nebo 0 atm.

V takových případech je jeho normalizace vyžadována v expanzní nádobě, včetně následujících kroků:

 • Jeřáb překrývající se na nádrži s následným odvodněním chladicí kapaliny. Po této fázi musí tlak zcela spadnout.
 • Otevřete odtokovou montáž a změřte tlak tlaku v nádrži pomocí tlakoměru.
 • Čerpadlo čerpadlo do vzduchu vzduchu, zatímco voda nepřestane kape.
 • Vytáhněte předběžný vzduch.
 • Znovu čerpejte nádrž vzduchem, dokud se tlak rovná 80% pracovní hodnoty.
 • Zavřete montáž a napájení kotle.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS