Utěsnění kotle v kuchyni pomocí možností skříněk

Požadavky na plynový kotel v kuchyni

Většina majitelů, plánuje efektivně vytápět vlastní chatu nebo venkovský dům s plynem, obavy o tom, zda je možné umístit plynový kotel v kuchyni, nebo bude muset zařídit samostatnou místnost pece.

Ujištění pro majitele domů. současné státní předpisy pro instalaci plynového kotle umožňují instalaci plynového topného zařízení v nebytových místnostech používaných k vaření.

Majitel takového hořlavého zařízení však bude muset splnit státní požadavky z hlediska požární bezpečnosti, aby mohl realizovat návrh kuchyně s plynovým kotlem na stěně podle svých představ.

utěsnění, kotle, kuchyni, pomocí

Funkce

„Modré palivo je velmi úsporné. Navrhování kuchyně s topným kotlem je však obtížné. Maskovat těžký a objemný přístroj nebo si s ním hrát může být problematické. Existuje mnoho způsobů a technik, které to umožňují. Na prvním místě je však vždy bezpečnost.

Kromě stylistických nuancí je pozornost věnována také:

A nakonec.

Někdy po všech nářcích manželky nad plynovým kotlem člověku nezbývá energie. Člověk dostane touhu vzít ji a vyhodit ji z okna, ale zda můžete plynový kotel tak snadno odstranit, je stále otázkou. Stejně obtížné je posunout ji o několik centimetrů, což je někdy nutné po přestavbě a rozsáhlé renovaci.

Plynový kotel není televizor nebo mixér, který se dá snadno vyhodit, když je nudný nebo rozbitý. V případě sloupu je třeba všechny vaše kroky koordinovat s plynárenskou službou, která není vždy laskavá a snadno kontaktovatelná.

Jak zamaskovat nástroje?

Ukrytí plynového kotle ve skříni není všechno. Další aktuální otázkou je, jak zakrýt trubky a vodiče plynového kotle v kuchyni. Plynové a topné potrubí a elektrické rozvody ke spotřebiči nevypadají atraktivně. Proto je vhodné skrýt i ty.

Podle bezpečnostních předpisů nesmí být inženýrské sítě zcela skryty ve zdi, ale musí být vždy snadno přístupné. Svou komunikaci můžete ozdobit krabičkou. Další možností je zakoupit hotové plastové pouzdro nebo si ho vyrobit ze sádrokartonu či dřevotřísky. Podomácku vyrobené krabice se někdy potahují fólií, která odpovídá barvě povrchové úpravy nebo nábytku. Je důležité, aby nátrubek nepřiléhal přímo ke komínu, je třeba ponechat mezeru asi 1 cm.

Inženýrské sítě jsou také dobře maskovány:

Vždy je nápadité zakrýt trubky a dráty dekorativním předmětem.

Jak skrýt komín?

Na horní straně kotle je vývod kouře. Komín je obvykle umístěn ve vlnité trubce nebo kovové skříni. Je větší než ostatní trubky. Existuje několik způsobů, jak skrýt potrubí od plynového kotle

 • Zakryjte komín ozdobnými panely;
 • Nad trubky zavěste polici;
 • utěsnění vhodnou PVC fólií;
 • Převlečte ji za tematickou dekoraci.
READ  Měď dlouhé hořící s horním zatížením

Vezměte prosím na vědomí! Plynový kotel a všechny jeho komunikace můžete skrýt pomocí jediné skříňky, která je umístěna ve výšce od vstupu do komína ve zdi až po pracovní desku.

Jak skrýt podlahový plynový kotel

Nástěnné plynové kotle jsou estetičtější než kotle stojící na podlaze. Proto jsou často skryté. Pokud to prostor v kuchyni nebo koupelně dovoluje, je nejjednodušší možností vyvýšení okolí topení pomocí zdiva. Tento industriální styl v interiéru domu je dnes oblíbený. Cihlová zeď není jen způsob, jak jednotku skrýt. Jedná se o vynikající ochranu, která je součástí protipožárního systému domova.

Druhou možností, jak skrýt plynový kotel v koupelně nebo kuchyni, je jeho instalace do skříňky. V koupelně to může být volně stojící skříňka vedle umyvadla nebo na jiném místě, pokud to prostor místnosti dovolí. V kuchyni splývá podlahová lišta se samotnou kuchyňskou linkou.

Třetí možností je použití sádrokartonu, plastových desek a jiných nehořlavých plochých materiálů k zakrytí modelu podlahy. Technologie je stejná jako u nástěnných jednotek instalovaných ve zvýšené skříňce ze sádrokartonu.

Podlahové modely jsou větší spotřebiče než nástěnné. Bývají instalovány a následně skryty u vnější stěny s ulicí. Typické umístění je v rohu místnosti nebo v blízkosti okna.

utěsnění, kotle, kuchyni, pomocí

Design kuchyně s plynovým kotlem

Před instalací plynového kotle musíte nejprve zjistit, zda jej hodláte instalovat jednoduše, bez úkrytu. Pokud se rozhodnete ji skrýt, kde a jak. V závislosti na rozhodnutí je zvolen model kotle. Existují v několika typech:

Konstrukce, rozměry a vzhled kotle ovlivňují uspořádání designu kuchyně. To má vliv na pohodlí, vzhled a útulnost místnosti.

 • Každý si může sám navrhnout vhodný design podle vlastních preferencí. Pokud vám chybí představivost, můžete zvážit hotová řešení, která se běžně používají v každodenním životě.
 • Někdy je design kuchyně tak dobře provedený, že je těžké odhadnout, že v jedné ze skříněk je instalován plynový kotel. Lze jej namontovat na stěnu s malými rozměry nebo na velkou podlahu.
 • Pokud je v nebytovém prostoru výklenek, může to být jedna z možností instalace kotle.
 • Netradiční přístup k instalaci spotřebiče pomůže vytvořit z něj významný designový prvek.
 • Kotel lze krásně vyzdobit, aby podtrhl styl kuchyně.

Některým uživatelům se podařilo zařídit kuchyň tak, že vytvořili design, který dokonale ladí s kotlem bez další výzdoby. Není třeba je schovávat, stanou se ozdobou místnosti.

Nástěnný dekor plynových spotřebičů

Nejbezpečnější variantou je kotel s uzavřeným hořákem. Vzhledem k tomu, že moderní jednotky jsou poměrně kompaktní, lze je snáze skrýt za dekorace, ale i objemnější modely mají možnost působit estetičtěji.

Existuje několik variant, jak vyzdobit jejich design v interiéru.

 • Plynové topení je možné skrýt za mřížovou fasádu. Tím je zajištěn volný přístup vzduchu.
 • Umístění kotle ve skříni vedle okna pomáhá skrýt zařízení i jeho připojení.
 • Instalace v rohu. Nástěnný spotřebič lze co nejnenápadněji skrýt, pokud je umístěn ve výklenku nad umyvadlem.
 • Zajímavým nápadem je vymalovat stěny kuchyně tak, aby ladily s ohřívačem vody. To zajistí harmonii v interiéru, aniž byste se museli namáhat.
 • Problém lze vyřešit výrobou police na zakázku, speciálně pro toto zařízení. Tím se zakryjí nevzhledné trubky, komín a hadice, které spojují kotel se systémem. Můžete si také koupit hotové plastové krabice na potrubí a další komunikace, vyrobené v dekorativním stylu.
 • Dobrou volbou je montáž do nástěnné skříně. V tomto případě je vhodné předem promyslet jeho barvu. Protože jsou plynové spotřebiče většinou k dispozici v chromových a bílých odstínech, budou vypadat bezvadně v kombinaci s jakýmkoli světlým nábytkem. Na druhou stranu můžete plášť kotle obalit PVC fólií požadované barvy nebo jej natřít dekorativní, žáruvzdornou barvou. Někdy však může skvělá barva vytvořit správný akcent celého kuchyňského komplexu nebo poskytnout příjemný kontrast k základní barvě.
 • Často je vybavení maskováno meziskříňkou s otevřeným dnem a horní deskou, která je nad dřezem. Těsné spojení mezi kotlem a stěnami police se však nedoporučuje. Obecně to není dobré řešení, ale pokud je v souladu s bezpečnostními předpisy, je i tato možnost povolena.
READ  Lze za troubu umístit elektrickou zásuvku?

Nejlevnějším způsobem, jak vyzdobit závěsný model, je vytvořit sádrokartonovou konstrukci vlastníma rukama.

Prvním krokem je sestavení rámu z kovových profilů a jeho připevnění k rovině stěny. Poté sestavíte skříňku kotle a upevníte ji hmoždinkami. Na něj se připevní sádrokartonová deska, poté se instaluje ohřívač vody a připevní se dveře. Doporučuje se použít sádrokartonové desky odolné proti vlhkosti, protože vzduch v kuchyni je vždy vlhký.

Způsoby nenápadného umístění

Jako pronajímatel již máme nástěnný plynový kotel. Instalace a montáž začala, fotografie kotle v kuchyni. nám ukazuje celý podrobný proces, v detailu.

Kuchyně s kotlem na stěně není v dnešní době nic neobvyklého, fotografie plynových kotlů v kuchyni nám to částečně prozrazují, tento kreativní, „kouzelný“ proces.

Podívejme se na několik způsobů, jak zakrýt kotel před zvědavými pohledy, a projděme si novým způsobem návrh kuchyně s kotlem na stěně?

Nejlepší možností je instalovat náš kotel do speciální skříňky, kterou zamaskujeme jako běžnou kuchyňskou linku.

Alternativně můžeme použít sádrokartonovou desku, kterou zakryjeme kovový rám a kotel umístíme dovnitř. Chcete-li dosáhnout diskrétnějšího vzhledu, můžete vše skrýt pomocí kuchyňských dvířek vyrobených v barvě a na čelní straně kuchyně.

utěsnění, kotle, kuchyni, pomocí

Případně můžete přední stranu kotle natřít v barvách vaší kuchyně.

utěsnění, kotle, kuchyni, pomocí

Umístěte vedle kotle generátor tepla. i díky tomu bude kotel nenápadný a snadno zapadne do interiéru kuchyně.

Je důležité si uvědomit, že jakékoli rozhodnutí musí být učiněno před zahájením instalačních a montážních prací! Důležité je také pečlivě zvážit elektrické rozvody a plynové potrubí! O tom si promluvíme později.

Podívejme se nyní blíže na jednotlivé způsoby, jak skrýt kotel v kuchyni?

Normy a předpisy, které je třeba vzít v úvahu

Návod k obsluze spotřebiče obsahuje bezpečnostní požadavky, které je nutné dodržet před instalací spotřebiče. Nejdůležitější není estetika, ale bezpečnost.

READ  Jak přepnout kotle na teplou vodu

Základní pravidla instalace upravená SNiP:

 • Umístění kotle změňte pouze na krátkou vzdálenost. Zařízení můžete také přemístit na chodbu nebo jiné místo, pokud je v souladu s dalšími bezpečnostními předpisy. Místnost, kam jej chcete přemístit, by měla být nebytová, měla by mít dveře (nesmí být příliš těsné) a průvlak. Pokud je jednotka ukryta ve skříni nebo skříňce, jsou nutné otvory ve fasádě pro volnou cirkulaci vzduchu. Stojí za zmínku, že změna místa má poměrně vysoké náklady.
 • Je zakázáno instalovat plynový spotřebič v kuchyni/obývacím pokoji, protože obývací pokoj je obytný prostor. Proto se nedoporučuje přerušovat příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem.
 • Instalace na lodžiích a balkonech je z bezpečnostních důvodů přísně zakázána.
 • Plocha kuchyně nesmí být menší než 9 metrů čtverečních.м., a výškou od podlahy ke stropu 2 m.
 • Je zakázáno umisťovat kotel v blízkosti hořlavých materiálů. Proto je lepší, když se uživatel rozhodne jednotku vůbec nezakrývat, což je bezpečné. Proto je lepší, když se uživatel rozhodne stěnu zařízení vůbec nezakrývat, což je bezpečnostní opatření. Kotel si můžete také nechat natřít sami nebo jej nechat natřít v barvě kuchyně či interiéru.
 • Větrací potrubí kuchyně a plynového kotle se nesmí kombinovat.
 • Neskrývejte komunikace kotle (potrubí, větrání) pod pevnými kanály z materiálů, které neumožňují snadný přístup k větrání, jako jsou sádrokartonové desky. Z tohoto důvodu se doporučuje zakrýt potrubí za ozdobným panelem v místě, kde se otevírají dveře, nebo si u stavební firmy zakoupit ozdobnou odnímatelnou připojovací krabici.
 • instalace speciálního zařízení, které uživatele upozorní na únik plynu.
 • Stěna, na které je plynová jednotka zavěšena, musí být zakryta plechem.
 • Mezi kotlem a plynovým sporákem nebo chladničkou musí být vzdálenost nejméně 30 cm.
 • Měřič nesmí být umístěn blíže než 1,6 m od kotle.
 • Zásuvka pro kotel musí být instalována ve vzdálenosti 1 m.

Při výběru způsobu ukrytí plynového kotle v kuchyni je třeba vzít v úvahu bezpečnostní předpisy. To chrání uživatele před možnou nehodou a pokutou od inspektorů plynárenského úřadu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS