Venkovní fan Spinning, ale nefoukne

Jak opravit venkovní a stolní ventilátor to udělat sami?

Zvažte opravu venkovního ventilátoru s vlastními rukama, pomocí příkladu typického produktu rostliny Krasnodar. Uvnitř, nic složitého, ale není snadné popsat rychlost nastavení rychlosti otáčení. Střední design. Relativně těžké pouzdro pošly beztížnou nohu, obětovalo sebemenší tlak, produkt spadne. Situace se zhoršuje koberce. Jsou uloženy čtyři plastové podpěry, rozdrcené rohy subtletové oceli. Stojan křehké, snadno ohýbá, drží na snot. První doporučení proto není vázat na produkty, které mají mechanickou nestabilitu, aby nedošlo k infikování mentální. Bork produkty jsou vybaveny poklesem klesajícího, nejen produkty rostliny Krasnodar. Motor však nebude spalovat v případě přebytku, je zde ochrana.

Diagnostika trápila

Chyby podlahových a desktopových fanoušků jsou 2 druhy. mechanické a elektrické. Je na prvním jednoduchém muži na ulici, která neplatí zvláštní pozornost, a to vede k rozbití v elektrické části zařízení. Pokud je například hřídel zaseknutý, a zařízení pokračuje v práci, pak nepochybně způsobuje přehřátí elektromotoru. Pokud je ložisko rozbité, bude v budoucnu poškozen vinutí statoru.

Před diagností ventilátoru doma odpojte zařízení od napájení. Jednotka se často nezahrnuje kvůli selhání kabelu nebo výstupu, proto je nejprve připojeno jakékoliv jiné zařízení k napájecí jednotce. Pokud se nezapne, pak je viník zásuvka, která je třeba opravit.

Chcete-li zobrazit vnitřní vybavení ventilátoru, demontovat ji podle následujícího schématu:

Vzhledem k tomu, že členění je často spojeno s nedostatkem maziva, nezapomeňte na pokles několika kapek technického oleje na rukávu.

Utáhněte hřídel při prvním místě, pak na druhou stranu pro lepší absorpci maziva. Poté sestavte ventilátor v opačném směru, zapněte zařízení a zkontrolujte výkon.

Jasněji, jak demontovat ventilátor a diagnostikovat chyby

Mechanické poruchy

Chcete-li detekovat poruchu mechanické části zařízení ventilátoru, věnujte pozornost takovým projevům:

 • Eenised zvuky (zvuky, šeptání, screenshoty a t. P.);
 • Pomalá rychlost otáčení lopatek během provozu;
 • Obtíže s otáčením vrtule, když je ventilátor vypnutý.

Problémy v elektrické části

Porucha v elektrikéři se projevuje následujícími vlastnostmi:

 • vůně spalování;
 • nemožnost zahájení agregátu;
 • zpomalení rychlosti mechanismu vrtule, když je zařízení zapnuto;
 • Provozování automatických ochranných spínačů (pokud je k dispozici).

Chladič dělá bzučení a neotáčí

Případy, kdy se ventilátor nestotuje, a zároveň motor bzučí, jsou často často. Důvody, které způsobují, že toto členění mohou být několik:

Selhání kondenzátoru

Oprava venkovního ventilátoru v tomto případě snižuje k testování kapacitního kondenzátoru pomocí testeru. Chcete-li se dostat do rádia, budete muset demontovat bydlení motoru. Podrobný popis toho, jak demontovat případ, byl uveden výše. Po vyjmutí pouzdra uvidíte kondenzátor pevný na motoru.

V předkládaném zařízení je kondenzátor kondenzátor 0,85 mikrofrády. Z tohoto důvodu je na přístroji nutné nastavit hodnotu od 2 mikrofarádu na 200 nanofarad, jak je znázorněno na obrázku níže.

V tomto případě, po připojení kondenzátoru, je vidět, že jeho kapacita je 0,841 mikrofrády. Pokud zvažujete chybu ± 5%, pak je kapacita kontejneru v normálním rozsahu a není to důvod, proč chladič přestal pracovat.

Chyba motoru

Při opravě ventilátoru s vlastními rukama, při hledání členění, je třeba také „vyzvánění“ elektromotor. Pokud je vadný, přístroj se nezapne a učiní bzučení. Je nutné měřit odolnost na dvou vinutí statoru, předem odpojení vodičů, které jsou ukázány, jak je znázorněno na následujícím obrázku.

Jak je vidět, odpor je také v normálním rozmezí, protože jeho hodnota je 1215 ohmů (1,2 com). V opačném případě bude přístroj důkladně, ale nezapne se. V takové situaci je motor navrácen ve speciální dílně.

Venkovní ventilátor se točí

Nejčastějším problémem je sušené mazivo nebo její chyba. Ventilátor začne otočit, ztratit rychlost a v důsledku toho zvyšuje zatížení motoru. Větrné ovoce již nefunguje v plné síle.

READ  Jak dlouho musí být zvlhčovač vzduchu zapnutý?

Motor zabalený tenkým drátem 0,2 mm začíná teplo a postupně vypálit vinutí.

Jak detekuje tato vada? V tomto případě se ventilátor přestane otáčet. Bzučí, ale oběžná kola se točí.

A stále se stává, že se spustí pouze na 3. rychlosti a první dva nereagují vůbec. Právě postrádá moc otočit hřídel.

Aby bylo možné začít, je nutné na starých letadlech, točit lopatky v drzé.

Mimochodem, stejný symptom může být poškozen výchozí kondenzátor. Jak zjistit bez nástrojů, jaký je důvod vina?

Chcete-li to udělat, alespoň se dostat do hřídele motoru, odstranění ochranného pouzdra a čepele. Pokud se hřídel ruky otáčí s velkými obtížemi, pak vinit nečistoty a sušené mazivo.

A pokud se točí snadno a má setrvačnost, bylo s největší pravděpodobností pokryté Conderem. Příznak. zapnuto ventilátor do zásuvky a to se točí. Současně přejděte do drzého motoru a začíná.

Pokud máte ruku s rukou s rukou, může to znovu zastavit. Kondenzátor je kontrolován multimetrem, pokud má vhodný měřítko měření měření.

Nahradit nový Conder stejnými parametry, které jsou uvedeny na starém bydlení.

Mimochodem, ne až do konce sušeného kondenzátoru také ovlivňuje obrat. Pokud si všimnete, že jste spadl a fanoušek se začal otáčet pomalu, je to volání zkontrolovat.

Problém těsné rotace je řešen novými ložisky maziv. Zde se používají, tzv. Posuzovací ložiska. Někdo je volá pouzdra.

Aplikujte koule v takových provedeních je drahé, a v průběhu času jsou ohromeni. Pro opravu není nutné rozebrat celý motor úplně. Stačí odšroubovat několik zubů a posypeme na požadovaných místech s univerzálním aerosolem WD40.

Krok za krokem průvodce pro montáž venkovního ventilátoru

Produkty jsou přítomny na trhu od různých výrobců. Instalace modelů je charakterizována zanedbatelným způsobem, z tohoto důvodu si můžete vybrat všeobecné schéma. Podmíněný proces, jak sbírat ventilátor může být rozdělen do 3 stupních:

venkovní

To je způsobeno konstrukčními znaky produktu. Jedna volba je demonstrována na videu na videu. Můžete spustit proces ze sestavy NIZA nebo top. žádný rozdíl.

Axiální podlahová zařízení se skládají z následujících prvků:

Dále mohou modely obsahovat vzduchové ionizátory, dálkové ovládání, ale neovlivňuje jejich instalaci.

Instalace podpory

Pokyny pro montáž spodní části produktu sestává na takové akce:

 • Zařízení je vybaleno;
 • Pokud je podpěra provedena ve formě křížů, je příčníku vložen do sebe kolmo;
 • Připojte je a dno vertikální stoupačky se čtyřmi přišroubovanou vnitřní trubkou;
 • Na konci jsou podpěry instalovány zástrčky, které se zařízení dotkne podlahy;
 • Zatlačte teleskopickou trubku a upevněte ji plastovou maticí na výšku úrovně.

Dalším typem základny je disk. také přišroubovaný šrouby a matice.

Montáž horní části návrhu

Dále se shromažďují v následujícím pořadí:

 • Zadní síť skříně je upevněna na hnací části, sedí v drážce a přitahuje matici;
 • Kolo umístěte s čepelí na osu motoru přesně na konektoru;
 • opravit se speciální maticí;
 • Nainstalujte a upevněte mřížku přední skříně;
 • Zasuňte trubku do jednotky motoru a upevněte jej na stojan pomocí zámku uzamčení umístěného v místě připojení těchto částí.

Existují možnosti, kde přistávací místo hřídele bez drážek a pak je oběžný kola upevněn šroubem. Pokud je motor odpojen od bloku s tlačítky, poté pomocí šroubu (nebo šroubu s maticí) jsou připojeny.

Montáž fanoušků různých výrobců identických. Můžete se ujistit, že vidíte následující

Po všech zvažovaných manipulacích je zařízení připraveno k práci. Čepele sestaveného ventilátoru by se měly snadno otáčet „ručně“. Po zapnutí by přístroj měl pracovat bez nadměrného hluku a cizinců (spálených gumy), v režimech poskytnutých pokyny. Pokud se to nestane, měli byste se obrátit na obchod, abyste nahradili nebo vrátili zboží. Aby nedošlo k nedorozuměním, je nutné okamžitě pochopit dostupnost všech požadovaných komponentů a výkonu výrobku.

Jak rozebrat ventilátor. instrukce s fotografiemi

Jak se dostat na keře, aniž by se odstranil motor? Chcete-li začít, odšroubujte centrální šroub na zadní stěně ochranného pouzdra.

Jiný samořezný šroub se schovává v nastavovací páku pro rotaci nebo zátka hlavy ventilátoru.

Poté je zadní kryt snadno odstraněn z vašeho místa. Co je pod ním? Zde můžete vidět převodovku otočného mechanismu, která dává otáčení celé hlavy.

READ  Plynová varná deska s dotykovým ovládáním

Speciální trakce vhodná pro ni.

Vrchol motoru začínající kondenzátor.

Mimochodem, mějte na paměti, že v různých modelech to nemusí být. V tomto případě jej podívejte se v blízkosti tlačítek Speed ​​Switch.

Pro přístup k ložisek motoru budete muset odstranit převodovku. Je připojen na třech čepech a dno je podporováno.

Otočte šrouby a odpojte touhu. Poté je převodovka odstraněna z hřídele a získáte přístup k zadnímu objímce.

Už nepustilý a rozebrat. Zbytek udělá wade.

Šaty na sprinkler WD40 Úzké vodicí trubice a několikrát v mezeře mezi hřídelem a ložiskem.

Po stříkání WD40 otočte hřídel do různých směrů a pohybuje se trochu dopředu.

Přebytek zesíleného maziva, cizí odpad a prach bude postupně vycházet ven. Tyto nepřetržité nečistoty jsou snadno odstraněny s bavlněnou hůlkou.

Pokud máte tlustý mazivo podle typu Cyatim nebo Lithol, je žádoucí ji aplikovat na červ převodovky. Po těchto čisticích postupech kape na ložisko z vnější strany několika kapek oleje pro šicí stroje.

Fan Spins But Produces No Wind? FIX!

Prostě to nemusíte aplikovat přes chur hodně. V opačném případě se šíří v důsledku na všech místech a prachu na něj, otáčí se zpět do nečistot. V důsledku toho znovu dostanete klín a problém s otáčením ventilátoru.

V blízkosti pouzder v samostatných modelech, plstěných podložek. Jsou impregnovány olejem a při zahřátí, olej teče na hřídeli, mazání.

Jít v opačném pořadí. Trakce. tři šrouby převodovky. vnější kryt.

Mimochodem, pokud utáhnete centrální samořezný šroub na zadním krytu přes chur, a to je samořezný šroub, a ne šroub, může projít plastem rotační převodovky a přetrvávat ve stromu.

Opět budete mít problémy s obratem a rušení. Někdy je důvod pro členění je banální a nepředvídatelný.

S zadním ložiskem zjistil, pak přejděte na přední část ventilátoru. Zde je ve středu ochranný kryt.

Je odšroubována, pozornost. ve směru hodinových ručiček, protože řezbářství je tady.

Vyhoďte ji a odstraňte vrtuli z hřídele. Získáte přístup k předním kluznému ložisku.

Princip zde je stejný. První zmáčkněte a změkčete staré mazivo a nečistoty pasu a pak aplikujte nový.

Poté se oblékáme vrtule zpět a zavřeme víko. Po dokončení opravy, zapněte ventilátor vysokou rychlostí, a dávat jej pracovat tak několik minut, přepněte na rychlost, která je požadována.

Zařízení je velmi hlučný

Jelikož vrtule jednotky je hlavním úkolem, který. vytvořit proud vzduchu, je vyroben z plastu (ne vždy kvalitativní), pak pravděpodobnost deformace druhé. To se obvykle děje, pokud je jednotka ponechána po dlouhou dobu pod přímým slunečním zářením nebo v blízkosti zdroje vysoké teploty. Během deformace je rovnováha mezi lopatkami narušen, což způsobuje těžké vibrace a hluk při normálním průtoku vzduchu.

Také vibrace hřídele se mohou objevit v důsledku dlouhodobého provozu posuvného ložiska.

Často, když zařízení spadne, když se čepele spřádají, Deformovaná ochranná mřížka

Když ji zasáhnete rotující vrtule, jeden z čepelí se může zlomit.

Sčítání, můžeme říci, že v různých modelech fanoušků mohou hlavní uzly a kontrolní prvky vypadat jinak. Ale principy diagnózy a odstraňování problémů se nemění.

I přes své jednoduché zařízení a absenci některých vnějších negativních faktorů, ventilátory domácností. Dokonce i výfukový ventilátor může selhat za rok. A to je navzdory skutečnosti, že kromě oběžného kola s elektromotorem v něm je pouze jeden spínač. Zdá se, že by se nedostalo nic. Ale to vše závisí na zatížení výfukového ventilátoru.

Pravděpodobně moderní výrobci těchto elektrických zařízení, pochopení jeho potenciální trvanlivosti, se rozhodl pomoci sami: zvýšení počtu prodaných fanoušků prodaných místo rozbitého. A tak, že členění probíhá a stalo se v tak vzdáleném ode dne nákupu budoucnosti, je v elektromotoru instalována malá část. teplotní pojistka. A kolem roku, s dostatečně dlouhou prací, tento detail vypálí a elektromotor přestane otáčet.

Poté, že na myšlence výrobce, vlastník ventilátoru půjde do obchodu pro nové. Místo toho můžete opravit elektromotor s vlastními rukama a uložit. Chcete-li to udělat, budete muset případ demontovat a odstranit motor z něj. Demontáž musí být provedena pečlivě s přihlédnutím k funkcím návrhu. A jsou takové, že některé detaily mohou být nalepeny. A aby je neporušila, je třeba rozdělit lepený šev s čepelí nože.

READ  Po zapnutí ventilátoru se motor začne zadrhávat

Pojistka se nachází v motoru. Jedná se o velmi malý detail, ke kterému jsou připojeny dva vodiče.

Účel pojistky. Při přehřátí elektromotoru přerušte řetěz a vypněte jej. Ale proč „přehřátí“ a prasknutí elektrického obvodu se vyskytuje při teplotách ne nebezpečných pro materiály, z nichž je motor vyroben. není jasné. Na těle části označuje teplotu 125 stupňů Celsia. Motory ventilátoru časů SSSR takové položky neobsahovaly a některé z nich stále chladily oběžné kolo. Proto můžete tuto pojistku vyloučit z elektrického obvodu, abychom mohli mluvit, „na základě zkušeností z předchozích generací“.

Chcete-li zjednodušit opravu, na stávajících kontaktech jsme pájeli propojku z tenkého měděného drátu. Poté izolujte výsledné izolační stuha.

Zkontrolujte výsledky práce. Pozorování bezpečnostních opatření, s odpojeným napětím, připojte motor k výstupu. Poté napájí napětí a ujistěte se, že hřídel otáčí. Mažte kuličková ložiska. Sbíráme fanoušek a pokračujeme v používání. Nezapomeňte, jednou za rok vyčistit z prachu, nečistot a mazacích ložisek.

Chyby ventilátorů v chladicích systémech automobilů

Ventilátor se rozsvítí senzor umístěný v chladicím systému. Reakce na signál, chladič (chladič) se rozsvítí a řídí přídavný průtok vzduchu pro snížení teploty tekutiny a motoru. Série selhání není spojena samotným ventilátorem as provozem elektronických senzorů, citlivě reaguje na změny v systému.

Často klikne na relé ventilátoru

Často klikne na relé ventilátoru v chladicích systémech. Důvodem může být jako oxidace kontaktů relé a skoky teploty, které způsobují spouštění. Diagnostika podléhají:

Rozpad může způsobit poškození motoru, protože nesprávný provoz senzorů způsobí nesprávnou produkci úhlu zapalování.

Nejdříve musíte zavolat na diagnostiku a volání uzlů skeneru. Když je poškozený segment zjištěn, musí být nahrazen instalací nového.

Časté zapnutí chladicího ventilátoru

Často zapne chladicí ventilátor. Normální je zvažován, když doba nečinnosti ventilátoru překročí dobu trvání jeho provozu. Pokud je tento algoritmus rozbit, důvody mohou být následující:

 • ucpání chladicího systému;
 • snížení hladiny chladicí kapaliny v radiátoru;
 • vadný termostat;
 • čerpadlo nefunguje;
 • Dostupnost leteckého provozu.

Je třeba opláchnout termostat a chladič, přidat chladicí kapalinu, zkontrolujte výkon čerpadla čerpadla vody a v případě potřeby jej vyměňte. Vzduchové trubky v chladiče jízdy z tlaku stlačeného plynu. Pokud je senzor chyba, pokud se teplota jeho zařazení neshoduje s pasy, musíte přístroj vyměnit.

Ventilátor klimatizace nefunguje

Důvody, proč ventilátor klimatizace nefunguje, může existovat následující:

 • vadná spojka na hlavním ventilátoru;
 • Kontakty spínací relé byly oxidovány;
 • blokované pojistky;
 • Svorky výkonu byly oxidovány;
 • nedostatečná hladina chladiva;
 • Kotevní kartáče oxidovány.

Je lepší zavolat na elektrikář v servisu tak, že bude zkoumat stav klimatizace s multimetrem a zjistí příčinou poruchy.

Snížená teplota startování ventilátoru

V horké sezóně neumožňuje tovární nastavení relé ventilátoru z plného využití auta. V dopravních zácpách může motor začít vařit, což vede k vážnějším členěním.

Chcete-li snížit zapnutí ventilátoru, můžete použít následující metody:

 • reflash nastavení ECU při návštěvě služby;
 • Nalijte nemrznoucí směs s větším bodem varu, například 120 stupňů;
 • Zkontrolujte hladinu tlaku a těsnost krytu nádrže;
 • Umístěte počítačový počítač se schopností upravit napájení ventilátoru nebo tlačítka nuceného spínání.

Nižší teplota vám umožní spustit ventilátor dříve, který ovlivní motor pozitivně.

venkovní

Libovolné začlenění ventilátoru

Ventilátor chladiče by měl být zapnut při vysoké teplotě motoru, pro chlazení. Někdy však dochází k libovolnému zařazení zařízení, navzdory skutečnosti, že senzor termostatu vykazuje pohodlnou teplotu 25-35 stupňů.

 • nekvalitní palivo, přísady, ve kterých snižují teplotu odlivu v motoru;
 • nedostatečná hladina nemrznoucí směsi;
 • ucpává vzduchový filtr;
 • Ovládání klimatu je povoleno;
 • Zmrazený chladič tepelného spínače.

S podezřelým nekvalitním palivem, musíte měřit teplotu výfukových plynů. Vysoce kontaminovaný chladič se promyje obyčejnou vodou z hadice.

Na poznámku! Při provozu klimatizace je neustále otáčení ventilátoru normálním fenoménem.

Měli byste zavolat na diagnostiku, zkontrolovat výkon termostatu. Pokud je to nutné, přidejte nebo vyměňte nemrznoucí směs.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS