Ventilátor se zpětnou klapkou na toaletě

Ventilátory pro WC se zpětným ventilem

„Obnovený ventilátor DISC představuje radikálně nový způsob uvažování o domácím ventilátoru. Tato řada je vyrobena v originálním designu s ohledem na důležité technické vlastnosti pro domácí ventilátor. Určeno pro trvalé nebo přerušované odsávání v sanitárních místnostech.

ERA DISC 4C Odsávací ventilátor (čtyři barevné kroužky), bílý 17 W

Provozní mechanismus: axiální, zpětný ventil, průměr připojení: 183 mm, příkon: 25 W, průtok vzduchu: 220 m³/h, automatické žaluzie

Ventilátory Soler Palau HCM-150 N 25 W

Ventilátor BREEZE 4C se používá k trvalému nebo periodickému větrání sanitárních zařízení, sprch, kuchyní a dalších domácích prostor.Designová řada BREEZE s netradičním tvarem a elegantním designem. Přední panel lze snadno sejmout a umýt nebo jednoduše očistit od prachu.

Odsávací ventilátor DiCiTi BREEZE 4C 16W

Ventilátor AURA 4C se používá k trvalému nebo přerušovanému odsávání v sanitárních místnostech, sprchách, kuchyních a dalších domácích prostorách.Model je vybaven zpětným ventilem, který zabraňuje pronikání nepříjemných pachů z jímky. Přední panel je vybaven LED diodou go.

Odsávací ventilátor DiCiTi AURA 4C 8.4 W

Ventilátor RIO 4C se používá k trvalému nebo periodickému větrání sanitárních místností, sprch, kuchyní a dalších domácích prostor.Ventilátor RIO. nový pohled na domácí ventilátory. Jedná se o kombinaci moderního stylového designu a technického řešení, které umožní ventilátoru.

Axiální ventilátor DiCiTi RIO 4C D98 se zpětným ventilem

Je vybaven humidistatem (čidlem vlhkosti) a nastavitelným časovačem (1-30min).). Stisknutím tlačítka na přední straně ventilátoru lze nastavit relativní vlhkost na 60, 70, 80 nebo 90 %. Zvolená úroveň vlhkosti je indikována čtyřmi světelnými indikátory.

Odsávací ventilátor Soler Palau DECOR 100 CH 13 W

Axiální ventilátor s uzavřeným čelním panelem. Vyrobeno z vysoce kvalitního plastu ABS. Vybaveno zpětným ventilem. Ventilátor se snadno instaluje a udržuje. Jeho design nenechá nikoho lhostejným. Štíhlý design panelu ventilátoru je jedinečný v mnoha koupelnových aplikacích.

Přívodní a odvodní ventilátor ERA QUADRO 4C 14W

Axiální ventilátory s nízkou hlučností. Inovativní konstrukce oběžného kola a izolace motoru ve speciálním krytu tlumiče hluku vedou k nízké hlučnosti a vysokému výkonu ventilátoru. Ventilátor je vybaven odnímatelným.

Soler Palau SILENT-100 CRZ 8W odsávací ventilátor

Ventilátor COMFORT 5C se používá k trvalému nebo přerušovanému odsávání v sanitárních místnostech, sprchách, kuchyních a dalších domácích prostorách. Ventilátor splňuje nejpřísnější kvalitativní a bezpečnostní normy. Motor s posuvným ložiskem zaručuje mokré odsávání.

Odsávací ventilátor ERA COMFORT 5C 18 W

ovládací mechanismus: axiální, zpětný ventil, průměr nastavení: 100 mm, výkon: 7.50 W, objem vzduchu: 90 m³/h, materiál čelního panelu: plast

VENTS 100 Ventilátory typu Quit TH 7.5 W

Ventilátor E 150 S C se používá k trvalému a přerušovanému větrání sanitárních místností, koupelen, kuchyní a dalších domácích prostor. Klíčová vlastnost. je tenký čelní panel, který může být v jedné rovině se stěnou. Volitelně je vybaven ochranou proti.

Odsávací ventilátor ERA E 150 S C 16 W

Pro trvalé nebo přerušované odsávání v koupelnách, sprchách, kuchyních a dalších domácích prostorách. K montáži do větracích šachet nebo k napojení na potrubí. moderní design. Vybaveno motorem s pouzdrovým ložiskem, který nevyžaduje přídavné ložisko.

RIO 5C, axiální odsávací ventilátor se zpětnou klapkou D 123

Axiální ventilátory s kompaktním krytem Slimline, nízkou hlučností, pojistkou proti zpětnému toku a indikátorem zapnutí.Motor 230 V, 50 Hz, IP44, třída II a tepelná ochrana. Provoz při teplotách do 40 °C. K dispozici ve třech velikostech.

Ventilátor DECOR 300 CH se zpětnou klapkou

Axiální ventilátory s kompaktní skříní Slimline, nízkou hlučností, zpětnými žaluziemi a indikátorem zapnutí.Motor 230 V, 50 Hz, IP44, třída II a tepelná ochrana. Pracuje při teplotách do 40 °C. K dispozici ve třech velikostech.

DECOR 300 CR se zpětným ventilem

Ventilátor ERA se zpětným ventilem D150

Ventilátory ERA se zpětným ventilem D125

Čelní deska, kryt a oběžné kolo ventilátoru jsou vyrobeny z plastu ABS. S integrovanou tepelnou ochranou. Ventilátor má světelnou signalizaci provozu, je vybaven ochranou proti zpětnému tahu. K dispozici v klasickém bílém provedení. Síťový kabel s vypínačem a zástrčkou.

Odsávací ventilátor ERA COMFORT 4C-01 16 W

Provozní mechanismus: axiální, zpětný ventil, průměr instalace: 125 mm, příkon: 16 W, průtok vzduchu: 140 m³/h, materiál čelního panelu: plast

Odsávací ventilátor ERA NEO 5S C 16 W

Pro trvalé nebo přerušované odsávání v sanitárních zařízeních, sprchách, kuchyních a jiných domácích prostorách. K montáži do větracích šachet nebo k napojení na potrubí. Moderní design. Motor s kluznými ložisky, který nevyžaduje žádnou další údržbu.

RIO 4C-02, axiální odsávací ventilátor se zpětnou klapkou, kabelový spínač D 98

Ventilátor DECOR-200 je vyroben z vysoce kvalitního plastu, vybaven světelným indikátorem a jednofázovým motorem (230V-50Hz), izolační třída B, s vestavěnou tepelnou ochranou. Řada „Z“ je vybavena elektromotory se zvýšenou životností.

Odsávací ventilátor Soler Palau DECOR 200 C 20W

SILENT je větrací jednotka vyrobená z vysoce kvalitního plastu, vybavená zpětnými ventily a jednofázovými motory (230V-50Hz), izolační třída B, s vestavěnou tepelnou ochranou. Elektromotor je ke skříni připevněn gumovými „silentbloky“, které lze snadno odstranit pomocí šroubováku.

Soler Palau SILENT-100 CZ 8 W odsávací ventilátor

Musíte v koupelně vytvořit systém nuceného větrání, nebo si vystačíte s přirozeným větráním??

Většina rodinných domů a vícepodlažních budov byla postavena pouze s přirozeným odtahovým větráním v koupelnách. Výsledkem bylo, že pára nebo pachy byly během sprchování určitou rychlostí odváděny malými větracími otvory v koupelně.

Vzhled větrací mřížky zakrývající potrubí systému přirozeného větrání

Takový systém ne vždy zvládne cirkulovat potřebné množství vzduchu a v koupelně se hromadí vlhkost, která vytváří ideální mikroklima pro růst bakterií nebo plísní. Příčinou jsou především chyby v konstrukci ventilačního potrubí nebo jeho ucpání během provozu. V nejhorším případě se nepříjemný zápach může šířit opačným směrem v důsledku změny průvanu, např. při otevření dveří do místnosti.

Všem těmto nevýhodám lze předejít instalací nuceného větrání se správně zvoleným výkonem odsávání. Příjemným bonusem je možnost odvádět nejen kontaminovaný vzduch, ale také odvádět čerstvý vzduch z větracího systému, pokud je implementován vhodný větrací systém, nebo zajistit smíšené proudění přiváděného a odváděného vzduchu. Jinými slovy, instalace koupelnového odsávacího ventilátoru má oproti přirozenému větrání tyto výhody

 • Větší výměna vzduchu při stejných rozměrech větracího potrubí.
 • Žádná kondenzace na stěnách nebo stropě díky vysoké účinnosti odtahu páry.
 • Zlepšení suchosti místnosti.
 • Stabilizace teploty v koupelně výměnou vzduchu s vnitřními nebo venkovními prostory.
 • V kanálech se nehromadí nečistoty v důsledku silného proudění vzduchu.
ventilátor, zpětnou, klapkou, toaletě

Zvláštnosti výběru koupelnového ventilátoru

Nejběžnějším zvlhčovacím a čisticím zařízením v koupelnách jsou horní ventilátory. Mezi nejširší nabídkou najdete modely různých cenových kategorií a funkcí. Navenek mohou mít podobná zařízení různou kapacitu. Proto byste při výběru ventilátoru měli věnovat pozornost jeho technickým parametrům:

 • Účinnost jednotky závisí na jmenovitém příkonu. V průměru je to 90-100 m3/h. což stačí k vytvoření příjemného prostředí v malé místnosti. Pro větší místnosti jsou k dispozici jednotky s kapacitou vyšší než 100 m3/h.
 • Pohodlí při používání ventilátoru do značné míry závisí na jeho tichém nebo bezhlučném provozu. Tichý provoz je charakteristický pro výrobky s hladinou hluku 25-35 dB a nejvýše 40 dB. Ventilátory s hladinou hluku 20-25 dB jsou považovány za tiché. Je třeba mít na paměti, že provoz ventilátoru vytváří aerodynamický hluk způsobený vibracemi konstrukčních prvků samotného zařízení a potrubí, jakož i mechanický hluk. Ventilátor musí splňovat všechny požadavky
 • Ventilátory se liší počtem funkcí. Na začátku existují dva hlavní typy zařízení: standardní typ a automatický typ. Standardní zařízení se aktivují mechanicky a obvykle se zapojují do klíče světelného spínače. To není příliš praktické, protože veškerá vlhkost se nestihne v krátké době odpařit. Někdy není ventilátor potřeba (v noci), ale přesto se zapne. Druhým typem jsou automatické jednotky, které jsou vybaveny senzorem vlhkosti a samy se zapínají v případě potřeby. Takový ventilátor můžete naprogramovat na požadovaný čas, během kterého poběží a poté se vypne. Pokud stěna s ventilací sousedí s kuchyní, nezapomeňte zvolit jednotky se zpětným ventilem. Tím se zabrání pronikání pachů do koupelny a vlhkosti v kuchyni. Mezi volitelné funkce patří vestavěný teploměr, časovač, čidla vlhkosti, odložený start a vypnutí, dálkové ovládání s miniaplikacemi.
 • Zpětná vazba od spotřebitelů. Nic vám nepomůže správně se rozhodnout tak jako zpětná vazba od lidí, kteří si již koupili a nějakou dobu používají ventilátor toho či onoho modelu. Před nákupem zařízení si udělejte průzkum
READ  Ventilátor PSU se netočí

Charakteristiky podle typu konstrukce

Z hlediska designu existuje několik typů koupelnových a toaletních ventilátorů. Vychází z různých konstrukčních řešení, která ovlivňují vlastnosti uváděné výrobci.

Odstředivé Pohodlný a snadno použitelný spotřebič. Vhodné pro použití v místnostech o velikosti maximálně 15 metrů čtverečních. м. Při maximálním výkonu vydává málo hluku. Průřez je kruhový nebo obdélníkový. Většina instalací je na stropě.
Radiální. ve tvaru lopatkového kola a ve speciálním (spirálovém) pouzdře. Při otáčení prochází vzduchová hmota mezi lopatkami. Odstředivá síla působí na stlačený vzduch, který je vháněn do skříně. Poté vstupuje do výstupního portu. Osy se otáčejí ve stejných vzdálenostech a jsou navzájem rovnoběžné. Základním principem je dutý válec. Design je kategorizován jako tichý. Zakřivené lopatky mohou ušetřit až 20 % energie. Čím menší je počet lopatek, tím menší hluk konstrukce při maximálním výkonu produkuje.
Axiální Je navržen jako kolo s pádly. Ložisko je konzolového typu. Je umístěn ve válcovém pouzdře. Kolo je namontováno na ose motoru. Vzduch se pohybuje v axiálním směru. Zařízení je připojeno k přívodu do ventilačního kanálu. Mezi výhody tohoto typu zařízení patří snadná instalace a vysoká účinnost. Proto je tento typ konstrukce považován za jeden z nejprodávanějších. Obzvláště žádané v domácím prostředí. Mezi nevýhody patří hlučnost ventilátoru (30-50 dB), ale tento nedostatek by neměl být přičítán kritickému, protože cizí zvuky nejsou konstantní. Modernější modely nemusí mít tuto funkci vůbec.

Koupelnový ventilátor: kritéria výběru

Dnešní tuzemský stavební trh nabízí širokou škálu větracích zařízení domácí i zahraniční výroby. Čemu byste měli věnovat pozornost při výběru odsávacího ventilátoru? Výkon, hospodárnost a snadné používání ventilátoru jsou nejdůležitější.

Výstup

Abyste mohli určit, jak velký ventilátor do koupelny nainstalovat, musíte znát velikost místnosti a rychlost výměny vzduchu.

Odsávací ventilátor je nejlepší instalovat v blízkosti sprchového koutu, kde je ztížena přirozená cirkulace vzduchu

ventilátor, zpětnou, klapkou, toaletě

Rychlost výměny vzduchu udává, kolikrát (za hodinu) se musí vzduch v místnosti vyměnit. Je určena hygienickými předpisy a závisí na třídě a využití místnosti. Pro koupelny je hodnota 6-8.

Tip! Menší výměna vzduchu se volí, pokud byt obývají 1-2 osoby, větší výměna vzduchu se volí, pokud koupelnu pravidelně používají 3 a více osob.

Pro výpočet výkonu odtahového ventilátoru je třeba vynásobit objem místnosti rychlostí výměny vzduchu.

Výkon ventilátoru se volí podle velikosti místnosti a intenzity používání koupelny

Úsporné

Kromě standardních modelů s klasickými lopatkami a vypínačem existují také různé typy ventilátorů, které nabízejí další funkce, a šetří tak spotřebu elektrické energie. Nejběžnější použití detektorů vlhkosti a pohybu a časovačů.

Spuštění a ukončení ventilátoru s tímto senzorem závisí na úrovni vlhkosti v místnosti. Ventilátor se spustí nebo zastaví, když vlhkost vzduchu stoupne nebo klesne na určité předem nastavené hodnoty.

Pokud je třeba šetřit energií a sledovat spotřebu, dává se přednost těmto modelům.

Schéma ovládání ventilátoru s čidlem teploty a vlhkosti

Ventilátory se senzorem pohybu také pomáhají šetřit energii, protože reagují na pohyb v místnosti. Proto se zapínají, když je někdo v koupelně nebo na toaletě, a vypínají, když tam nikdo není.

Nevýhoda těchto modelů. možnost neúmyslného vypnutí, pokud se osoba v koupelně „z pohledu“ senzoru dostatečně nepohne. Kromě toho mohou být časové intervaly pro spuštění větrání koupelny a toalety příliš krátké na to, aby došlo k úplné výměně odváděného vzduchu za čerstvý.

Ventilátor s pohybovým senzorem se automaticky zapne, když někdo vstoupí do místnosti

Ventilátor s časovým spínačem je vhodnějším řešením problému volby mezi potřebou úspory energie a větráním místnosti. Takový koupelnový ventilátor se v určitou dobu automaticky zapne a po uplynutí nastaveného časového intervalu se vypne. Provozní doba závisí na velikosti toalety a intenzitě používání.

Časově řízené ovládání ventilátoru

ventilátor, zpětnou, klapkou, toaletě

Pohodlí při používání

Použitelnost ventilátoru závisí na úrovni hluku, který ventilátor během provozu vydává. Není možné najít dokonale tichý odtahový ventilátor. Zvuk vydávaný moderními ventilačními zařízeními však nezpůsobuje žádné potíže.

Fakta! Hluk vydávaný většinou moderních ventilátorů je nižší než 35 decibelů.

Většina ventilátorů pracuje v rozmezí 35 decibelů

Jak funguje zpětná klapka

Funkce zpětného ventilu je spojena s prouděním vzduchu ve ventilátoru. Při zapnutém motoru se vytváří tlak a klapka je v otevřené poloze. Když je motor vypnutý, tlak vzduchu na ventil je eliminován a klapka se uzavře. Závěrku lze spustit buď vlastní vahou, nebo pomocí vratné pružiny.

Odsávací ventilátory se zpětnou klapkou pro kuchyň, toaletu nebo koupelnu mohou být vybaveny uzavíracími prvky různých provedení.

V závislosti na typu ovládání existují 3 typy klapek:

Pasivní klapky nemají žádný nucený pracovní prvek nebo mechanismus a pohybují se proudem vzduchu. Když není tlak, klapka se zavře, a když je ventilátor v provozu, ventil se otevře tlakem proudu.

READ  Podlahový ventilátor se netočí, jen bzučí

Samonavíjecí ventil má křídlo s pružinou, která je při otevření křídla stlačena tlakem vzduchu. a po uvolnění tlaku vrátí kuželku ventilu do uzavřené polohy a tlak zmizí.

Pilotní ventil otevírá a zavírá křídlo působením mechanismu. Nejčastěji se používá elektrické ovládání. Okenní, nástěnné a jiné modely ventilátorů, které jsou přístupné z obou stran, však mohou používat ruční uzávěr zpětného ventilu.

Jak vybrat ventilátor do koupelny a na toaletu

Když se rozhodnete, že potřebujete ventilátor, prostě si ho jdete koupit do obchodu. Ale kočky se rodí rychle. V obchodě na vás čeká velké překvapení v podobě spousty typů a modelů. Několik desítek nebo několik stovek najednou. A vy budete přemýšlet, jaký ventilátor dát do koupelny?“.

Není to žádné překvapení. Různé typy, výkony, modely, způsoby instalace, vlastnosti. technický pokrok v oblasti větrání je velmi rozmanitý. Prodejce to těžko pochopí, když je rozsah tak velký.

Proto jsme sestavili „průvodce koupelnovými ventilátory“. Abychom vám usnadnili práci a pomohli vám rychle získat správné vybavení. Nejprve se podívejme na obecné vlastnosti koupelnových ventilátorů

Axiální, odstředivé. co to znamená

Jedná se o typ nebo druh ventilátoru. Hovoří o konstrukci stroje a jeho fungování.

Axiální ventilátor je lopatkové oběžné kolo v plášti. Oběžné kolo je poháněno motorem, na jehož rotoru je namontováno. Lopatky jsou vzhledem k rovině umístění nakloněny dovnitř, dobře nasávají vzduch a pohybují jím v přímém směru. Proto se tento typ nazývá axiální ventilátor. Vyznačuje se dobrým vzduchovým výkonem, mírnou hlučností a je nejčastější volbou pro koupelnové instalace.

Odstředivý ventilátor je konstruován jinak. Vzduch je nasáván turbínou s lopatkami. Uvnitř pláště se proudění stáčí do spirály a je urychlováno odstředivou silou. Výstupní proudění neprobíhá v přímce, ale pod úhlem 90 stupňů do speciálního zařízení zvaného spirála. Odstředivý ventilátor se také nazývá radiální ventilátor.

Nižší výkon než axiální ventilátory, ale mohou „vytlačovat“ vzduch při různých tlacích. Hladina hluku je nízká až střední, v závislosti na směru ohybu. Nižší hlučnost u přední a vyšší hlučnost u zadní turbíny, ale energeticky účinnější.

Povrchová nebo kanálová montáž

Vzduchotechnické jednotky lze instalovat venku i uvnitř. Vnější typ instalace je montáž na stěnu nebo strop na výstupu větracího otvoru v šachtě nebo v potrubním systému. Kanálový ventilátor je vestavěný spotřebič, který je umístěn v kanálu. Kovové nebo plastové větrací kanály. V koupelnách se častěji používají plastové potrubní systémy, například od společnosti Vents.

Větrací potrubí se často nachází na toaletě. Pro odsávání v koupelně je instalováno potrubí s nasávací mřížkou. Vzduchové potrubí je vytaženo až k šachtovému oknu. Na toaletě je instalován kanálový ventilátor s přídavnou mřížkou. Odtahový ventilátor současně odvádí vzduch z celého domu a posílá jej do větrací šachty domu. Vnější a kanálové ventilátory se vyrábějí v axiálním i odstředivém provedení.

Výběr koupelnového ventilátoru podle výkonu

Úroveň výkonu nebo vzduchový výkon ventilátoru je klíčovou vlastností. Takto se vlastně vybírá extraktor ve spojení s konstrukcí (axiální/odstředivý). Výkon „udává“, kolik metrů krychlových vzduchu ventilátor přečerpá za hodinu. 100, 200, 300.

Aby bylo možné zvolit správnou kapacitu, je třeba vypočítat objem koupelny a vynásobit jej 8. „Osminy“ se vztahují k hygienickému požadavku na počet výměn vzduchu za hodinu. Jednoduše řečeno, ventilátor musí čerpat objem vašich osmi koupelen. Takto je čistý a uklizený a nevzniká v něm plíseň.

Jak vypočítat objem? Velmi jednoduše, vezměte délku místnosti, šířku, výšku stropu, vynásobte a dostanete výsledek. Vynásobte to osmi a získáte minimální výkon.

Příklad! Pro standardní městskou koupelnu o rozměrech 1.7×1.5×2.5 m s poměrem 8 je požadována kapacita 51 m3 za hodinu. Axiální ventilátory jsou k dispozici od 80 m3. Takový odsavač par odvede svou práci i s rezervou. Odstředivý model obvykle čerpá 42 až 100 metrů krychlových za hodinu.

Hlučnost ventilátoru v koupelně

Je pochopitelné, že odsavače par jsou hlučné, ale ne příliš. Pokud chcete zařízení s nízkou hlučností, zvolte řadu Silent. Jsou navrženy s uložením motoru na tichých blocích, které „tlumí“ hluk a vibrace. Mezi „tichými“ modely si můžete vybrat model s hlučností pouhých 22 dB.

Odstředivé jsou hlasitější, protože turbína vhání vzduch pod tlakem. Ale také mírně hlučný, zhruba stejně jako počítačový chladič. Nebrání vám ve sledování filmů, poslechu hudby ani hraní her. Pokud jste v koupelně, je ventilátor při jeho zapnutí pouze hlukem v pozadí.

Pozor ! Hluk je vedlejší vlastnost. Nejdůležitější je, aby odsávací ventilátor dodával správné množství vzduchu pro dobré mikroklima a aby byl vhodný pro návrh větrání.

Jaký je nejlepší ventilátor do koupelny nebo na toaletu. recenze na další funkce

Moderní technologie toho umí hodně a ventilátory jsou k dispozici s různými doplňkovými funkcemi. Jejich seznam zahrnuje:

 • Aditivní senzory. Měří vlhkost nebo reagují na pohyb.
 • Časovač vypnutí. Má zpožděné vypnutí nejméně o 2 minuty. maximálně o 30 minut.
 • Světelný indikátor. Svítí, když je ventilátor v provozu.
 • Spínač na šňůrce. Odsávací ventilátor je možné zapínat a vypínat podle potřeby. Například při sprchování nebo koupeli. To znamená, že když se rozsvítí světlo v koupelně, ventilátor se automaticky nespustí.
 • Automatické žaluzie. Slouží k uzavření větrací mřížky, když je ventilátor kanálu vypnutý.
 • Zpětný ventil. Jeho hlavní funkcí je zabránit pronikání nepříjemných pachů do větrací šachty.

Zpětná vazba od našich zákazníků ukazuje, že většinou kupují modely se senzorem vlhkosti a časovačem vypnutí. Zpětná klapka, která uzavírá průtok vzduchu z potrubí nebo potrubí zpět do ventilátoru, se již stala součástí konstrukce. Zřídkakdy se prodává samostatně, a proto je volitelným doplňkem.

Stupeň ochrany proti vlhkosti

Všechny koupelnové ventilátory mají zvýšenou odolnost proti vodě 4 až 5 a stupeň ochrany proti prachu nula nebo 3-4. IP X4, 34, 44, 45 je uvedeno v certifikátu zařízení.

Nyní jsme se seznámili s funkcemi, pojďme si promluvit o rozsahu.

Odsávací ventilátory se zpětnou klapkou

Ventilátor s moderním designem má nízkou hladinu hluku. Lze namontovat na stěnu, do otvoru ve větrací šachtě nebo do podhledu. Ventilátor s pružinovým zpětným ventilem a ochranou proti vlhkosti IPX4

Odsávací ventilátor Electrolux EAFM-120, bílý 20W

Štíhlé odsávací ventilátory. účinnost v ultra tenkém provedení. Zpětný ventil na odsávacím ventilátoru zabraňuje proudění vzduchu z ventilačního systému budovy, takže nedochází k nepříjemným zápachům, a japonská valivá ložiska v motoru zvyšují účinnost.

Odsávací ventilátor Electrolux EAFS-100 15 W

Ventilátor s moderním designem má nízkou hladinu hluku. Lze instalovat na stěnu, do větrací šachty nebo do podhledu. Ventilátor je vybaven zpětným pružinovým ventilem a má ochranu proti vlhkosti IPX4

Odsávací ventilátor Electrolux EAFM-100, bílý 15W

Odsávací ventilátor Magic představuje elegantní způsob, jak udržet čerstvý vzduch v místnosti. Ventilátor je vyroben ve SLIM designu: přední panel těsně přiléhá k tělu ventilátoru, takže zařízení je téměř neviditelné v každém interiéru. Řada je vybavena zpětným ventilem, který.

Odsávací ventilátor Electrolux EAFM-100 15W

READ  Správný ventilátor procesoru

Odsávací ventilátor je určen pro trvalé nebo periodické odsávání sanitárních zařízení, sprch, kuchyní a dalších domácích prostor.K montáži do větracích šachet nebo k napojení na potrubí.Odsávací ventilátor má moderní design a estetický vzhled.

Odsávací ventilátor AURA 4C MR s časovačem, se zpětným ventilem na kuličkových ložiskách D100

Ventilátory SILENT jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu, vybaveny zpětnými ventily a jednofázovými elektromotory (230V-50Hz), izolační třídy B, s vestavěnou tepelnou ochranou. Elektromotor je ke skříni připevněn pomocí gumových „silentbloků“, které drží zařízení BREEZE na místě.

Odsávací ventilátor Soler Palau SILENT-100 CZ 8W

Název odsávacího ventilátoru BREEZE dokonale vystihuje jeho neobvyklý tvar a elegantní design. Ať už je váš BREEZE slavnostní v barvě šampaňského, moderní v chromu, tichý v šedém kovu nebo nenápadný v barvě slonové kosti, rozhodnete jen vy! Charakteristickým znakem BREEZE je široká.

BREEZE 5C, axiální odsávací ventilátor se zpětnou klapkou, kabelový spínač D 123

Tichý odtahový ventilátor je dnes nejvíce ceněný zákazníkem. Komfort je pro uživatele nesmírně důležitý, a proto přední značky vyrábějí vysoce výkonné jednotky s dobrou životností, ale se sníženou hladinou akustického tlaku díky speciálně tvarovanému oběžnému kolu. 4 nejlepší vlastnosti jsou uvedeny u 4 nejlépe hodnocených jednotek.

Ventilační otvory 100 Kwait

Domácí odsávací ventilátor od známého evropského výrobce. Pouzdro z odolného, vysoce kvalitního, hermeticky uzavřeného bílého plastu s vysokou odolností proti chemickým a fyzikálním vlivům. Přední strana může být v různých odstínech podle výběru kupujícího. bílá, červená, stříbrná. Dvourychlostní motor pracuje rychlostí až 97 m3/hod. s výkonem 7 %.5 Wattů. Vzduchovod je kruh o průměru 100 mm. Hladina akustického tlaku nižší než 25 dB při intenzivním provozu. Výrobce zajišťuje ochranu proti rozbití zavedením ochrany proti přehřátí. Rozměry. 158x158x107 mm a hmotnost pouze 0.55 kg.

 • Kompaktní provedení;
 • Na výběr jsou různé varianty provedení;
 • Tichý provoz;
 • Vysoká spolehlivost;
 • Jednoduchá instalace;
 • Dlouhá životnost.

Navzdory dobrým technickým a estetickým vlastnostem se někteří kupující setkávají s výrobními vadami. Proto je při nákupu důležitá vizuální a důkladná kontrola výrobku. Na funkce nebyly podány žádné stížnosti.

ERA 4C-02

Zařízení s dlouhou životností, které rychle pohlcuje veškeré pachy a zatuchlý vzduch. Zpětný ventil se slídovou membránou Maximální výkon 97 m³/h při 14 wattech. Velikost sedla o průměru 100 mm. Instalace na stěnu se všemi potřebnými díly v balení. Výrobce implementoval robustní bezpečnostní systém IP24 proti přehřátí, který pozastaví provoz ERA 4C-02. Hladina akustického tlaku při vysokém výkonu až 35 dB. Axiální konstrukce čtvercového tvaru má rozměry 150x135x55 mm, hmotnost pouhých 0,5 kg.5 kg. Výběr ze 2 rychlostí provozu.

 • Dlouhá životnost;
 • Snadná instalace;
 • Bezpečné provedení;
 • Nízká hmotnost;
 • Více rychlostí;
 • Záruka výrobce.

Klasická jednotka pro instalaci do koupelny nebo kuchyně. Výrazně nižší hmotnost při standardních rozměrech. Zákazníci to však přičítají nedostatečné pevnosti plastu, jeho křehkosti. Funkčnost ventilátoru, podle recenzí základní, to je „nic extra“.

Cata E-100 G

Tiché designové zařízení se základní sadou možností od známého španělského výrobce. Plastové pouzdro ABC je odolné proti opotřebení. Od klasických modelů se liší skleněným ozdobným panelem v přední části konstrukce. Průměr připojovacího prvku 100 mm. V intenzivním režimu dosahují výkonové parametry 115 m³/h při 8 wattech, což je více než dostatečné pro místnost standardní velikosti. Bezpečnostní třída IP44; pro bezproblémový provoz je teplotní rozsah.5 až 40 °C. Rozměry 150x150x94 mm. Typ konstrukce. axiální. Hladiny akustického tlaku až 31 dB. 1 rok záruky v kupní ceně.

 • Vysoká třída ochrany;
 • Pevnost materiálu;
 • Ozdobný talíř;
 • Dlouhá životnost;
 • Tichý provoz;
 • Záruka výrobce.

Tento nominátor se od předchozích liší tím, že má nestandardní design předního panelu. Pokud hledáte klasickou čističku v kvalitním provedení bez zbytečných funkcí a se zjednodušeným způsobem instalace, je Cata E-100 G tou správnou volbou.

Diciti Aura 4C

Univerzální verze oběžného kola pro malé místnosti, která umožňuje rychlé odvádění různých nepříjemných pachů a odvlhčování vzduchu. Průtok vzduchu dosahuje 90 m³/h při 8.4 W. Větrací kanál má tvar kruhu o průměru 100 mm. Vnější mřížku lze kdykoli snadno vyčistit od nečistot. Aura je řada s nízkou hlučností, model 4C pracuje s maximální hlasitostí 25 dB. Motor s kuličkovými ložisky je chráněn proti přehřátí podle normy IP25. Pro montáž na stěnu výrobce dodává potřebné díly. Montážní hloubka 77 mm, celková velikost panelu 155x133x70 mm při hmotnosti 0 mm.5 kg.

 • Motor s ložisky;
 • Skutečně tichý provoz;
 • Ochrana proti přehřátí;
 • Snadná instalace;
 • Nízká hmotnost;
 • Levné.

Tichý a energeticky úsporný design pro účinné čištění vzduchu ve všech typech místností. koupelně, kuchyni, WC atd. Nejen axiální tahové pouzdro, ale i zpětný ventil je vyroben z plastu. Někteří zákazníci se setkávají s výrobkem s nevyváženým rotorem.

Vlastnosti instalace ventilátoru

Tento typ ventilátoru se instaluje do větrací šachty přímo v místnosti, kde je instalován, např. v koupelně.

Před zahájením prací musí být vyzkoušena správná funkce ventilačního systému. Pokud je ucpaný nečistotami nebo sousedé nelegálně nainstalovali nějaké mosty, ventilátor nebude schopen plnit své úkoly. Je důležité zachovat optimální geometrii větracího okénka, příliš malé neumožní dostatečné proudění vzduchu, což negativně ovlivní provoz jednotky.

Pro instalaci odsávacího ventilátoru s klapkou se doporučuje následující postup.

 • Šachtové okno musí být geometricky přizpůsobeno ventilátoru. Pokud je okénko příliš malé, lze jej zvětšit na požadovanou velikost pomocí jemného šroubu. Pokud je otvor mírně velký, lze jej utěsnit montážní pěnou. Velké mezery by měly být vyplněny sádrokartonem nebo jinými prostředky.
 • V závislosti na schématu zapojení jsou kontakty přivedeny k čidlům, spínačům nebo světelným spínačům. Pokud na zařízení není automatický spínač, je vhodné zhotovit dva spínače: ruční spínač a spínač světla. Veškerá kabeláž musí být chráněna před přímým kontaktem s atmosférou vyhloubením a uložením pod omítku nebo do kabelových kanálů.

Zařízení se vloží do okna a dobře se upevní pomocí upevňovacích prvků. Nesmí se vyskytovat žádné vůle, deformace ani trhliny. V případě potřeby použijte těsnicí materiály. Jakékoli další otvory propouštějí vzduch, čímž se ventil stává nepoužitelným. Celá instalace je zakryta síťovinou.

Závěr: pečlivě vybírejte výrobky se zpětnou klapkou a berte v úvahu všechny aspekty vašeho bytu nebo domu a umístění, abyste se ujistili, že instalace neohrozí větrání celé místnosti. Abyste se vyhnuli negativním chybám, které se nemusí projevit okamžitě, ale až po nějaké době používání zařízení, je lepší obrátit se na profesionály a objednat si instalaci u servisní firmy zabývající se větráním.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS