Vlastní instalace jehly do šicího stroje

Vlastní instalace jehly do šicího stroje

Mám šicí stroj „Seagull 143“. Řekni mi, prosím, pokud je to možné, jak správně vložit jehlu? Vzhledem k tomu, že instrukce připojená k vozidle a dala srozumitelnou odpověď na tuto otázku. Stroj trhá závitu. Pokud existuje fotografie úzce instalované jehly, prosím, prosím, prosím. Evgeny

Než odpovídáte na dotazovanou otázku, pojďme na to, jak je strojová jehla uspořádána, a proč přesně, a ne jinak. Pomocí schůzky jednotlivých prvků jehly stroje, nikdy si nemusíte správně vložit jehlu do psacího stroje.

Popis procesu krok za krokem

Pro dosažení vysoce kvalitního šicího stroje, hladkého svaru, aniž by procházelo stehy, je důležité zvolit správné jehly pro určité vybavení. Existuje velký počet možností, takže je důležité se podívat na označení, a to:

 • Standardní volba, která je vhodná pro většinu strojů a overlocků, má označení HAX1 nebo 130 / 705N;
 • Výběr plochého listu nebo overlocked jehly musíte preferovat produkty s označením HAX1SP nebo ELX705.

Kromě výběru jehlů pro konkrétní stroj, musíte věnovat pozornost typu tkaniny. Pro hedvábí musíte vzít jehlu s číslem 60/6, kde 60 je velikost jehly a 6. průměr jeho tyče. Pro ty jemné materiály můžete použít produkty s čísly od 60/8 do 80/12.

Specializované nitě a jehly s číslem od 80/12 do 100/16 jsou vybrány pro lněné a pletené tkaniny. Pokud je nutné pracovat s hrubými a hustými materiály, pak práce se provádí pomocí silných nití a jehel s číslem od 100/16 do 120/19.

Po zvolení pravé jehly je třeba jej nainstalovat do zařízení tak, aby přístroj nezpůsobil zařízení, a kvalita výrobku byla tak dobrá. Vložte novou část do šicího stroje je snadné, pokud dodržujete následující pořadí práce:

 • setrvační kolečko je třeba instalovat jehlu v nejvyšší poloze;
 • Noha musí být snížena;
 • Levá ruka by měla držet jehlu a právo. uvolnit šroub, který ji drží;
 • Vyjměte jehlu z jehlového produktu;
 • Nová jehla by měla stát jako předchozí byl instalován, protože to je správná volba pro konkrétní vybavení;
 • Levá ruka musí držet novou položku a doprava. opravit se šroubem.

Polohování jehly v třídě jehly může být odlišná, plochá strana může být otočena doprava a doleva, tam a zpět vzhledem ke švu. Každý výrobce označuje správnou verzi jehly v přístroji.

Nastavení velikosti a tloušťky bude nutné při práci s různými tkáněmi a nitěmi. V některých případech je nutné namontovat dvojitou jehlu, pokud je materiál šiti klikatá linie. Když je vše připraveno k zahájení práce, bude ponecháno pouze vyplnit vlákno a spustit proces šití.

vlastní, instalace, jehly, šicího, stroje

Druhy jehel pro průmyslové stroje

Pro domácnost modely šicích strojů, jehly jsou vybrány se zaoblenou baňkou, liší se od domácích zařízení. Existuje mnoho firem, které nabízejí velký výběr pracovních nástrojů pro různé vybavení, včetně průmyslových strojů:

Každé zařízení potřebuje určité jehly s jeho značkami. Při výběru nástroje je nutné jej vzít v úvahu. A to:

 • Vyšívací jehly (H-E) má široké ucho a zvýšenou drážku, používá se pro tlusté nitě, včetně vlny;
 • Jehla pro Queening (Quilting) je tenká a špička je mírně zaoblená, díky které jsou tkáňové nitě úhledně přesunuty, a neporušují se a švy samotné nejsou zpožděny;
 • Jehla určená pro metalizované nitě má dlouhé ucho, ve kterém jsou nitě vyškoleny;
 • Jehla s pružinou se používá pro vyšívání, slouží jako tlapka stroj;
 • Dvojité jehly slouží k vytvoření dvojitých stehů, pokud jsou vloženy závity různých barev, pak můžete získat dekorativní dokončovací šev.
READ  Instalace Split System Klimatizace pro domácnost

Můžete určit požadovanou jehlu v barvě. Pokud potřebujete pracovní nástroj pro overloc, je indikován černým, pro vyšívání. růžové-fialové zbarvení, Quilling. žlutá. Totéž platí pro tkaniny, pro dres. oranžová, kůže. béžová, ale pro džíny používané modré.

Jehly univerzálních standardů

Ne tak dávno, všechny šicí stroje byly vybaveny pouze značkovými jehly, které byly odlišeny specifickým standardem a určitým značením. Dnes v jehlovém světě se všechno dramaticky změnilo. Všechny šicí jednotky uvedené na místě jsou vybaveny univerzálními jehly, což umožňuje pracovat s jakýmikoliv typy tkanin. Jedná se především o jehlu standardu 130 / 705H a ELX705, ideální pro domácí jednotky.

Nejvyšší kvalita Dnes jsou jehly vydané značkami SCHMETZ a orgánových jehel.

Čísla jehly

Vzhledem k čísle uvedenému na obalu můžete určit tloušťku jehly. je standardně v milimetrech nebo palcích. Čím vyšší je hodnota čísla, odpovídajícím způsobem jeho tloušťce. Například číslo, které si vyberete jehlu, je 90. To znamená, že jeho tloušťka je 0,9 mm nebo 14 palců. Pokud vidíte dvě číslice, například „90/14“ znamená, že tloušťka je indikována v mm a v DM.

Výběr šití jehel

Chcete-li správně vybrat jehlu do specifického tkánního materiálu, musíte vědět, jak jsou dešifrovány poznámky dopisu uvedené na balíčku. Můžete vidět jako názvy tkaniny a jednoduše písmena. Tyto hodnoty vám poskytnou příležitost určit rozsah vybrané jehly.

H. Tento dopis je indikován univerzálními jehly o velikosti v rozsahu 60-110. Mají mírně zaoblený okraj a jsou určeny především pro zpracování jednoduchých a takzvaných „non-mepperisních“ tkaninových materiálů.

H-J- Tento typ jehly je určen pro zpracování tlustých, zhutněných typů tkání. Hlavním rozdílem je ostrý ostření. S pomocí těchto jehel můžete zpracovávat následující odrůdy látkových materiálů: Sarza, džíny, plachty atd.

H-M je velmi tenké, špičaté mikrotexové jehly, které se používají pro specifické materiály, kde je požadována bodová propíchnutí. Především toto mikrovláknité nebo hustoty.

H-S. Tyto dopisy označené jehly používané výhradně pro elastické druhy tkanin. Hlavním rozdílem je přítomnost speciální hrany, která pomáhá, když tahové plátno tkáně eliminují průchod stehu. Kromě toho jehly H-dřez trochu zaoblené špičky a jsou vhodné pro zpracování syntetických materiálů a středně kusu pleteniny.

H-E je vyšívací jehly pracující pouze v tandemu s vyšívanými závity. Hlavním rozdílem je, že mají vybrání, zaoblený hrot a prodloužený otvor ucha, který chrání nit nebo tkaninu před poškozením. H-efan jehly výhradně pro dekorativní výšivky.

H-Q. Je třeba seřadit. Vyznačují se přítomností speciální zkosení a malé formy ucha. Kromě toho je H-Q zaoblený okraj, který zabraňuje vzhledu stop od defektů.

H-SUK- Tento typ má zaoblený okraj, což eliminuje poškození tkáně plátno. Princip práce je, že jehla je přeskočena mezi nitě, protože přesně se rozšiřuje vlákno tkaniny a smyček.

H-LR určený pro léčbu pleti. Hlavním rozdílem je přítomnost řezného ostrova, s jakou je požadovaný řez (45 ° vůně). Jako výsledek, švadlena může dostat dokonalý dekorativní šev s mírně zkosenými stehy.

Je to zlepšení moderních šicích strojů, stejně jako vznik široké škály šití technik vedlo k potřebě produkovat různé typy jehel. Nyní milující švadlena může vybrat požadovanou jehlu pro vytváření výrobků z jakýchkoliv typů tkaninového materiálu.

Horní jehla

Všechny jehly vyrobené dnes v závislosti na ostrově, jsou rozděleny do dvou rozsáhlých skupin:

Jaké vybrat nitě a jehly do šicího stroje? | Caramilla Start

 • Používá se pro textilie. mají zaoblený hrot, což přesně propíchne tkaniny plátno.
 • Používá se výhradně pro kůži. okraj je reprezentován jako čepel a je určena pro řezání materiálu.
READ  instalace ohřívače bloku motoru start m

Od kompetentního výběru jehly s přihlédnutím k ostrovu, kvalitu výsledné linie a úrovně rizika poškození tkanin.

Samostatně, stojí za to říkat o jehlu s sofistikovaným tipem. Pokud se snažíte vyrábět výrobky nejvyšší kvality, je nejlepší vybrat jehlu, která poskytne preferenci orgánových výrobků, produkují jehla s rozšířenými tenkými hlavami (například „kN“ nebo „sf“). Celá věc je s pronikáním ucha, dojde k maximálnímu tlaku, což může způsobit poškození materiálu. Jehly s sofistikovaným hrotem mají minimální tlak a tím významně snižují riziko poškození.

Jehly ushko

Při výběru jehlu pro svou práci věnujte pozornost Ucho. mělo by mít hladký vnitřní povrch a ideální zefektivněný tvar na vnější straně. To umožní volně projít nitem skrz díru, i když je rychlostní linka co nejvyšší. Kromě toho, perfektní jehla USH eliminuje mezeru nebo vazbu závitu v procesu šití.

Groove (vybrání)

Pokud chcete, aby byla smyčka dokonale vytvořena, nepoužívejte jehly s kulatou drážkou při šití. Nyní jehly s „Ponton“.hell, které eliminuje poškození tlapky a umožňuje reprodukovat dobré smyčky.

Jehlová tyč

Pro vysoce kvalitní šití používejte jehly se zkrácenými nebo dvojitě zkrácenými tyčemi používanými ve většině jehlových systémů. To vám umožní posílit dopad jehly na tkaninu, když je propíchnut a zvýšit provozní období samotné jehlu.

Jehlové drážky

Z formuláře a kvality drážky bude jehla záviset na tom, jak je absolutně vlákno na šití a zda bude jíst, když je jehlový důkaz. Nejvýhodnější pro moderní šití jehly Marka MarkAngan („OSP“, „SRG / SGL“). se vyznačují přítomností zaoblené hrany výkopu potřebného pro spolehlivou ochranu tkáně. Kromě toho vylučují vonění sypkého materiálu.

Baňka jehla

Držák jehly má svou vlastní specifickou velikost, a proto má průměr baňky jehly také při výběru šicí jehly. Pokud se rozměry těchto prvků neodpovídají navzájem, prostě nebudete moci vkládat jehlu v držáku.

Některé jehlové systémy naznačují plochou baňku, jiní. kulaté. V posledně uvedeném případě má design baňky vybrání pro upevnění jehly. Chcete-li mluvit jako celek, každý typ jehlového systému má speciální kódování určené pro specifický typ šicí jednotky.

Účel a typy nohou pro šicí stroje

Přítomnost nohy v šicím stroji pomáhá udělat švadlenější a pohodlnější. Tento uzel bude užitečný, pokud je řádek vyroben na okraji tkaniny.

Tlapky s omezovačem

Příspěvek používá různé typy tlapek:

 • Chůze je navržena tak, aby byla zajištěna propagace tkaniny bez rizika posunutí vrstev vzhledem k sobě.
 • Podložka pro práci s pletenin bere v úvahu jeho pružnost a rozšíření. Umožňuje při práci s tímto materiálem procházející stehy a závitu přestávky.
 • Overlock umožňuje pracovat s hranami tkaniny, nedovolte jim vřeteno nebo utažení.
 • Pokud nainstalujete tlapku určenou pro vytvoření tajného řádku, umožní vám vytvořit takové švy.
 • Existují taková zařízení, která jsou navržena pro šití zipu.
 • Paw vyrobená z teflonu musí být dána, pokud potřebujete pracovat smích, kůži a jiné těžké materiály.
 • Snail typ zařízení umožňuje vytvořit úzký ohýbání podél okraje tkaniny.
 • Tam jsou tlapky, jehož účelem je krmení tlačítek, spojovacích prostředků nebo háčků.
 • Existují speciální zařízení, která jsou instalována pro řezání a výšivky.
 • Zigzag noha vám umožní dělat nejen rovné, ale také klikaté čáry.
 • Existují taková, jehož instalace vám umožňuje upravit okraj okraje šikmé pekor.

Bude pro vás zajímavé

Tento seznam nevyčerpává všechny dostupné odrůdy.

Příběh

V 19. století, Georg Nidullinger. evropský zástupce firmy Zinger navrhl k vytvoření výroby šicích strojů v Rusku. Rostlina pod vedením společnosti Walter Frank Dixon postaven rychle. Provinční Podolsk měl spoustu levné půdy a práce. Německá obava, rozšiřování výroby šicího zařízení, v roce 1902 otevřeno v továrně podolsk.

READ  Lze chladničku vypínat každý týden?

Do roku 1913 podnik podolsk vyráběl 600 000 vozů ročně. Je to 2500 produktů denně. Oni byli prodáváni po celé ruské říši, nedostali cestu k kvalitě dovážených zařízení, pro chudé lidi implementovány ve splátkách. Na území země byla nasazena síť značkových obchodů.

Po revoluci byla společnost znárodněna, ale navzdory roztržení vztahů s „sídlem“ se výroba zařízení nezastavila. O 77 let později, v roce 1994, Zinger pokračoval spolupráci s reprezentací Podolsky.

Podolsk 2m

Nejčastější v přístroji je jednoduchý stroj s ručním pohonem, někdy s nožním pedálem; Dlouho bylo téměř jediný jízdní stroj v Rusku. Doposud ve školních workshopech můžete vidět takové kopie s ručním pohonem.

Výhody: Podle výkonových charakteristik není nižší než moderní elektronické analogy. Silné tkaniny jsou pečlivě a spolehlivěšit.

Nevýhody: Omezený sortiment akce. Může být zapojen pouze nejjednoduššími operacemi.

Podolsk 132

Model se specializuje na práci se syntetickým, hedvábím, lnem a vlnou.

Také „Podolsk-132“ může vyšívat a prach. Je možné použít jak jedno-plicní, tak s dvojité barelové jehly.

Seznam povolených vláken:

vlastní, instalace, jehly, šicího, stroje
 • 1 tex x 3 (0);
 • 16.5 TEX XS (0);
 • 13 tex x 3 (0);
 • 10 TEX X 3 (0);
 • 7t5 tex x 3 (č., 80) GOST 6309-73;
 • Ořechy z přírodního twist hedvábí 5 podle GOST 22665-77

Zařízení pro strojní jehly

Vypadá to jako kovová tyč, jehož tvar se podobá válcovému. Jehla je obvykle vyrobena z nerezové oceli s titanem nebo niklem povlakem. Je vyroben takovým způsobem, že se neohne a přestane.

Jehlové zařízení

Horní část se nazývá baňka. Je to tlustá jehla. Podél střední a dolní části je dlouhá drážka. Vlákno umístěný v něm nezažije tření v době, kdy jehla pierces tkanina. Na dně je hrana a o něco vyšší. ucho musí. S opakem z dlouhé strany drážky je krátká. Nit, procházející podél ní, když šetří je jehlou šetří, raketoplán zvedne smyčku a tvoří steh. Když je jehla v poslední fázi zvedání, utáhne steh. Poté dojde k pohybu tkanin a proces popsaný zde se znovu opakuje.

Další nastavení uzlů

Pro servisní stroj, kombinace výše uvedených parametrů vám umožní získat vysoce kvalitní linku. Pokud zůstanou problémy, potřebují složitější manipulace, které mohou být obtížné učinit s vlastními rukama a bude muset zavolat mistry.

Interakce jehly a raketoplánu

Když se na zkušební lince objevují stehy, zkontrolujte kvalitu jehly, závitu, jehlové desky a napětí nití. Pokud jsou všechny tyto uzly dobré, porucha se může skrýt v místě jehly a raketoplánu. Pro diagnostiku je nutné:

 • Vyberte přímku, vyjměte jehlovou desku a upínací nohu.
 • Spusťte jehlu a zvedněte jehlu o 1,8-2 mm. V dobré poloze by měl být nos raketoplánu v této době 1,1-2 mm nad ušima jehly a mezera mezi nimi by měla být v rozmezí 0,15-0,25 mm. Větší mezera neumožňuje vytvořenou smyčku a steh bude vynechán.

Pokud je problém zjištěn v mezeře mezi jehlou a raketoplánem, obraťte se na specialistu, zejména v případě platné záruky.

Problémy s pedálem

Čištění regulátoru revoltu v nožním pedálu může významně ovlivnit pohodlí šití. Auto bude naplánovat vysokou rychlostí při sebemenších lisovaných nebo „nepodepřích“ pedály. Možná bude stačit k provedení jednoduchého čištění mechanismu, propuštěn tělo zařízení. Pokud však vnitřní kontakty regulátoru oxiduje, a čištění nepomohlo, bude nutné plně vyměnit regulátor nebo pedál.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS