Voda tekla voda v místnosti

Co když systém rozdělení proudí do místnosti: společné členění a způsoby, jak je odstranit

Nedoporučuje se eliminovat rozvíjející se členění sami. Pokud jste opraveni vlastními rukama, a pak se objevily problémy. výrobce pravděpodobně opustí záruční povinnosti.

S chudým chlazením uvnitř

Někdy se to stává, že síla klimatizace nestačí k udržení teploty v určité místnosti. Příklad. Vzhledem k prudké změně klimatu, ve kterém je provoz udržován. Střední teplotní rozsah. od.7 až 40 stupňů. Jedná se o hlavní ukazatele rozšiřující se na všechna zařízení.

V jiných situacích je problém spojen s vnitřními členění zařízení. Doporučuje se okamžitě požádat o údržbu, je také obtížné něco vyřešit, je také obtížné.

S krátkým cyklem práce

Za prvé, zařízení zahrnuje, ale přestane pracovat doslova po 15-20 minutách.

Takový problém je spojen s několika důvody:

Externí radiátory jsou podrobeny různým mechanickým poškozením a zatížením, zejména v létě. Pokud se dostanete uvnitř cizích předmětů, přehřátí veškerý systém začíná. Kvůli tomu se všechny práce zastaví. Problém je eliminován promytím radiátoru, vodou a silným tlakem. Pomůže to eliminovat další členění klimatizátorů.

Po tankování se může vyskytnout narušení rovnováhy chladiva. Stačí měřit provozní tlak kompresoru, aby pochopil, jak silný problém se stal. Pokud dojde k přetížení, stačí se zbavit přebytečné tekutiny.

Únik kondenzátu z vnitřního bloku

To je také jeden ze signálů vadného vybavení. Může se stát kvůli ucpané kondenzátové trubce.

Oprava zahrnuje provádění několika jednoduchých akcí:

 • Vypnutí klimatizace. Musíme počkat 10 minut.
 • Odpojení plastové vypouštěcí trubice.
 • Čisté a sušení.
 • Návrat do výchozí polohy. Často pomáhá, kdyby se klimatizace zlomil.

Jak odstranit únik

Způsob eliminace netěsností přímo závisí na příčině rozbití.

Nedostatek chladiva

V tomto případě je zmrazení vnější části výparníku s dalším tavením je frosty po vypnutí systému. Obvykle je takový problém doprovázen atypickým zvukem a malým foukáním ledu.

Poškození drenážní dálnice

Takové členění se nejčastěji děje v procesu testování systému s nekvalitní instalací. Důvodem poruchy se stává mechanickým poškozením potrubí. Musí být nahrazen. pájení, vinutí s páskou a lepením je extrémně nežádoucí.

Hodinová drenážní potrubí

Pokud není vnější trubka vybavena mřížkou, v čase se ukáže, že je ucpané pomocí Web, hmyzem Cocopus, prach nebo bahno. V zimě to může vzít plnou polevu. Chcete-li opravit situaci, musíte čistit potrubí s drátem nebo vysavačem, budete muset pečlivě odpojit v mrazech.

Žádný regulátor napájení tlaku

Nejčastěji se koná v zimě, pokud dojde k významnému vypouštění tlaku a teplotního obvodu celého systému. Ohřev výparníku vnitřní jednotky se snižuje, je vytvořen kondenzát a jako výsledek nalezený. S zvýšením teploty stěny výparníku dochází k úniku a vyskytuje se. Může být vyřešena pouze instalace regulátoru tlaku.

Aplikace pseudosifones

Často při instalaci zařízení pro prevenci pronikání nepříjemného zápachu odpadních potrubí. To vede k chybám, takže deformovaná oblast bude muset být nahrazena, zatímco je nejlepší použít originální sifony.

Instalace drenážní dálnice bez svahu

Jak již bylo zmíněno, tato chyba probíhá při pokusu o nezávisle nainstalovat klimatizaci s sebou. V tomto případě se vnitřní jednotka změní na velkou vodní nádrž a stává se extrémně nebezpečným pro lidi. Chcete-li takovou chybu odstranit, budete muset demontovat celý systém a jeho integrované re-vybavení.

voda, místnosti

V situaci, pokud je výstup vody do ulice z nějakého důvodu nemožné, nastavte klimatizační jednotky s odvodňovacím čerpadlem, například v suterénu nebo podzemních konstrukcích. Takové vybavení může také unikat.

READ  Jak vložit přítlačnou patku do šicího stroje Janome

Rozdělení odvodňovacího čerpadla. kondenzát není zcela absorbován. Takové vybavení musí být opraveno nebo zcela nahrazeno.

V případě neúmyslného vypnutí kapky elektřiny nebo napětí v síti se někdy objeví menší únik. Nebojte se. při obnovení aktuální nabídky se problém rychle odstraní.

Instalační techniky se dvěma levými rukama

Problémy s výbojem kondenzátu mohou začít krátce po instalaci klimatizace. V 99% případů, to v důsledku neprofesionální (v některých případech opilých) instalátorů.

Faktem je, že drenážní trubka musí jít pod nakloněním dolů. Někdy při instalaci ve zdi, aby otvor, který jde rovnoběžně se zemí, nebo vůbec. V tomto případě podle zákona gravitace nebude vlhkost schopna klesat a hromadit se v zásobníku.

Identifikujte problém je snadný. jen se podívejte na vchod a výtěžek odvodnění ze zdi.

Výstup dva. buď punč nový otvor, nebo převažují nad klimatizací. Ale je nejlepší zavolat instalační společnosti. Jsou prostě povinni opravit svou chybu.

Pokud si dáte klimatizaci, budete muset paže peuorator a vybrat si. Samozřejmě, že bude snazší zlomit novou díru. Jeho vstup musí začít tam, kde a starý, ale kanál musí být odeslán.

Jak je uspořádán drenážní systém klimatizace

Během provozu klimatizace v režimu chlazení je výparník místnosti jednotky rozděleného systému studený, asi 0 ° C. Vzduch prochází, je rychle ochlazen na teplotu 2 8 ° C, vodní páry kondenzuje a teče do struktury poskytované konstrukcí. Z palety je vodní samorysná hadice dána na ulici do kanalizace, odvodňovacího systému a t.D. K tomu musí být drenážní hadice položena se sklonem ve směru odtoku, pokud je z nějakého důvodu nemožné, pak se používají speciální odvodňovací čerpadla pro odstranění kondenzátu.

Drenážní čerpadlo Klimatizace Dávky a nevýhody

Odvodňovací čerpadlo klimatizace se skládá ze dvou hlavních částí. pouzdra čerpadla a plováková komora. Připojení k síti 220V se provádí na svorkách samotné jednotky Split-System, není nutné přivést oddělený napájecí kabel.

Plováková komora je umístěna ve strukturní dutině uvnitř klimatizační jednotky a připojuje k odvodňovací hadici. Ve stěnách typů klimatizací, není dostatek místa pro pojištění pouzdra čerpadla sám uvnitř bloku, je vyjmuta nebo pro něj speciální prohloubení ve zdi, jako na fotografii.

Pokud je příležitost připravit vypouštěcí hadici s zaujatostí, jakýkoli úsilí vyžaduje, pak bude fungovat lépe. Použijte čerpadla pouze v případech, kdy není možné odstranit drenážní gravitaci. To je spojeno s některými nevýhodami.

 • Za prvé, odvodňovací čerpadlo klimatizace je dodatečné náklady na pořízení a instalaci, průměrná cena s instalací kvalitativního čerpadla takových značek, jako „Sauermann“ (Francie) nebo „Aspen“ (Anglie) bude stát 6 000
 • Zadruhé, čerpadlo nemusí selhat náklady na jeho získání a nahrazení.
 • Zatřetí, práce čerpadla je doprovázena nejednějším, ale dalším hlukem (bzučení), který otravuje a vede k vzteklině obzvláště citlivých uživatelů, zejména v noci.

Výhoda může být přisuzována stavu, umožňuje vybrat libovolné místo pro umístění místnosti jednotky klimatizace a odstranit kondenzát z něj násilně, a když je kondenzát čerpání, odpadní voda nebude vyžadovat speciální sifon nebo hydraulii Zabraňte vzniku nepříjemných kanalizačních pachů lidského života.

Jak funguje odvodňovací čerpadlo

Všechna odvodňovací čerpadla pro klimatizační jednotky mají vlastnost suchého sání, znamená to, že čerpadlo se začne uschnout a nevyžaduje náplň vodou. Dlouhodobý provoz čerpadla na suchu však bude mít za následek jeho členění, protože čerpadlo v procesu provozu je chlazeno čerpanou kapalinou.

Princip práce je následující. Kondenzát z pozemku split-systémové jednotky protéká odvodňovací hadice v plovákové komoře. Jak vyplňuje plovák plováku a zavře kontakty, čímž se spustí motor čerpadla. Vzhledem k malému objemu plovákové komory se čerpadlo zapne pouze na několik sekund, plovák se sníží, rozostřují kontakty, čerpadlo se vypne.

Instalační techniky se dvěma levými rukama

Problémy s výbojem kondenzátu mohou začít krátce po instalaci klimatizace. V 99% případů, to v důsledku neprofesionální (v některých případech opilých) instalátorů.

READ  Kotle na tuhá paliva s automatickým přikládáním dřeva

Faktem je, že drenážní trubka musí jít pod nakloněním dolů. Někdy při instalaci ve zdi, aby otvor, který jde rovnoběžně se zemí, nebo vůbec. V tomto případě podle zákona gravitace nebude vlhkost schopna klesat a hromadit se v zásobníku.

Identifikujte problém je snadný. jen se podívejte na vchod a výtěžek odvodnění ze zdi.

Výstup dva. buď punč nový otvor, nebo převažují nad klimatizací. Ale je nejlepší zavolat instalační společnosti. Jsou prostě povinni opravit svou chybu.

Pokud si dáte klimatizaci, budete muset paže peuorator a vybrat si. Samozřejmě, že bude snazší zlomit novou díru. Jeho vstup musí začít tam, kde a starý, ale kanál musí být odeslán.

Údržba klimatizace.

Klimatizace je spotřebič pro domácnost, která vyžaduje zvláštní pozornost. Toto je čisticí filtry, výměníky tepla, pokud je to nutné.

Nákup vysavače víme. Efektivní práce je nemožné bez konstantního čištění. S klimatizací, i když v menší míře, stejnou situaci. Často zapomínáme na toto nebo zanedbáváme pravidla operace. A pamatujte si to jen v horkém teplu, když klimatizace „z nějakého důvodu přestal pracovat.

voda, místnosti

Великая тайна воды (документальный фильм) (HD)

Klimatizace vyžaduje periodické čištění, protože pracuje přes sebe obrovským množstvím vzduchu daleko od velmi čistého. Vzduchový vnitřní vzduch obsahuje prach, vlasy, pet vlnu. Vnější vzduch často obsahuje topolový chmýří, který rychle ucpává výměník tepla venkovní jednotky.

Přečtěte si náš článek o potřebě pravidelné údržby klimatizace.

Zjistili jste, že voda vyhne z vnitřní jednotky klimatizace nebo toků, snažili se problém odstranit, ale situace se nezměnila? Kontaktujte nás pro profesionální pomoc!

Ceny opravy klimatizace. proč levné instalace není zisková

Často důvodem poruch, protože vodní toky uvnitř, stává levné a zároveň špatnou instalaci. Díky tomu mohou mít příčiny závad následující body:

 • Otvor vyrobený pro trubku není pod svahem, jak je obvyklé, ale vpravo, protože to, co kondenzát brzy začne odvodit uvnitř.
 • Pokud byly během instalace použity s nízkou kvalitou, pak může být trubka uzamčena. Také její pán může rozlišit.
 • Také špatné válcování může způsobit výsledek plánování, díky kterému freonu drifts, a pak, v důsledku výměníku tepla. V důsledku toho, když je split systém zapnutý, kapalina má toky a ledová klesá.
 • Freonopipers byl izolován špatnou kvalitu. To už není jen tekoucí kondenzát, ale také potřeba výměny freonu.

Ceny opravy klimatizace. proč levné instalace není zisková

Často důvodem poruch, protože vodní toky uvnitř, stává levné a zároveň špatnou instalaci. Díky tomu mohou mít příčiny závad následující body:

 • Otvor vyrobený pro trubku není pod svahem, jak je obvyklé, ale vpravo, protože to, co kondenzát brzy začne odvodit uvnitř.
 • Pokud byly během instalace použity s nízkou kvalitou, pak může být trubka uzamčena. Také její pán může rozlišit.
 • Také špatné válcování může způsobit výsledek plánování, díky kterému freonu drifts, a pak, v důsledku výměníku tepla. V důsledku toho, když je split systém zapnutý, kapalina má toky a ledová klesá.
 • Freonopipers byl izolován špatnou kvalitu. To už není jen tekoucí kondenzát, ale také potřeba výměny freonu.

Proč klimatizační toky?

Když se vrátil domů, v horkém dni z tepla, i, jak vždy zahrnoval klimatizační kondicionér v režimu chlazení, nastavit pohodlnou teplotu vzduchu 22-24 ° C, ponořil se na pohovku a začala si vychutnat zbytek, získávání pevnosti budoucích úspěchů. Téměř nese, najednou jsem slyšel něco bubnů na podlaze. to bylo kapky vody, padající z skříně klimatizace do nového laminátu. Lot klimatizace! Co dělat?

READ  Co dělat, když je kávovar pod tlakem?

Kde se v klimatizaci objevuje voda

Chcete-li začít, stojí za to objasnit. kde, kdy a proč se v klimatizaci objeví voda. Všechno je jednoduché. to je kondenzát, produkt přeměny vodní páry obsažené ve vzduchu do kapalného stavu, když je chlazení.

Čím vyšší je úroveň vlhkosti vzduchu, tím více kondenzát (voda) se objeví v klimatizaci. Například i nejmenší v síle klimatizace pro domácnost je schopen vysušit vzduch do 1 litru za hodinu. Jak konkrétně v určitém případě je voda kondenzována tak, aby to bylo nemožné, to vše závisí na vlhkosti vzduchu, jeho teploty a samozřejmě z požadované značky vnitřního teploměru.

Chyby uživatelů, ve kterých teče klimatizace

Při výběru klimatizace a jeho další operace je nesmírně důležité dodržovat doporučení výrobců na teplotním režimu: jak na ulici, tak v interiéru; Porušení normy provozu vede k nesprávné práci, mrazu a úniku, vnitřním i vnějším bloku.

Příčiny toků vnitřní jednotky klimatizace

Při instalaci klimatizace lze provést následující chyby, které mohou vést k tokům vnitřní jednotky:

 • Nesprávný úhel sklonu odvodňovací trasy. Odvodňovací kanál se provádí za nedostatečným úhlem: voda se neroztrhne samotor, protože by měla být, ale místo toho nalil z přeplněné lázně v místnosti.
 • Vnitřní blok visí přesně. Pokud není klimatizace instalována z hlediska úrovně, lázeň je v úhlu. V tomto případě může kondenzát proudit kolem lázně nebo odkapávat se do něj, ale v důsledku sklonu proudit hranu do bytu.
 • Tepelná izolace freonových potrubí. Trubky spojující vnější a vnitřní blok musí být izolovány správně. Jinak bude na nich vytvořen kondenzát. V místech, kde trubky zadávají vnitřní jednotku výsledné vlhkosti, vypustí se podél stěny nebo odkapávání z vnitřního bloku.
 • Nesprávné doplňování klimatizace (ne typ Freon, nikoli částka) vést k tomu, že vnitřní blok je zmrazen. Floabe tlačí, voda teče kolem vany.
 • Křídy na trubkách s chladivem. Někdy „řemeslné“ mistři jsou uzavřeny trubkami prováděnými freeonem. Z tohoto důvodu je průřez snížen, protože změny tlaku v systému, vytvořené na výparníku. Ottain, teče do místnosti.
 • Jeřáb na tlusté trubce vnějšího bloku je otevřen. Z tohoto důvodu v systému nedostatečný tlak chladiva. Jako výsledek. mráz a tok.
 • Neplatná dlouhá trasa pro Freon. Pokud je trasa chladiva více či méně doporučena výrobcem, Freon se vaří před nebo později než výparník. V důsledku toho jsou trubky pokryty ledem, je vytvořen kondenzát, který kape do místnosti.

Vzhledem k tomu, že chápat trochu s odvodňovacím systémem místnosti bloku klimatizace typu stěnového typu, zvažte nejčastější příčiny, pro které z něj kape, šplouchá nebo proudí vodu podél stěny z vnitřní jednotky.

 • Klimatizace je správně instalována;
 • Všechna spoje odvodňovací hadice jsou utěsněna;
 • Tepelná izolace na potrubí není poškozena;
 • Odvodňovací hadice je položena nezbytným sklonem;
 • Neexistují žádné šance na měděné potrubí;
 • Pokud je čerpadlo nainstalováno, funguje dobře;
 • Klimatizace používaná nejméně 1-2 let a všechno bylo v pořádku.

Mrazem výparníku vnitřní jednotky klimatizace

Mrazem výparníku vnitřní jednotky klimatizace, která může vést k úniku systému Split, případně z následujících důvodů:

Dusty filtry vnitřní jednotky klimatizace

První a nejjednodušší věc, která by věnovala pozornost je mechanické čisticí vzduchové filtry umístěné ve vnitřní jednotce klimatizace. Často je nutné pozorovat pevně skórovací sítě filtrů, což znamená nedostatečné hodgy a vede k mrazu výměníku tepla. Frost se podobá „kožichu“ v mrazničce lednice. V takových případech se na pouzdro vytvářejí vodní kapky a proudit přímo na podlahu. Chcete-li tento důvod eliminovat, stačí vyčistit filtry.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS