Výhody a nevýhody dřezu nad pračkou

Výhody a nevýhody dřezu oproti pračce

Pračka je v dnešní domácnosti prostě nepředstavitelná. Ale bohužel v koupelnách našich malých bytů je někdy obtížné umístit objemnou pračku. Proto se mnozí lidé rozhodnou vytěsnit z koupelny co nejvíce místa tím, že umístí pračku pod umyvadlo.

Výhody této metody

Plocha koupelny v typickém bytě panelového domu z minulého století obvykle nepřesahuje 4-5 m 2. Musí se do nich vejít vana nebo sprcha, WC a umyvadlo, proto designéři často využívají umístění umyvadla nad pračkou. Tímto způsobem můžete ušetřit místo a lépe ho využít. V současné době existuje spousta možností pro tento druh integrace.

Důležité! Mnoho výrobců vyrábí umyvadla speciálně pro tento typ sedacího nábytku, takže není problém najít ideální umyvadlo pro konkrétní situaci v místnosti.

A tady všechny dobré body končí.

Umyvadlo nad pračkou.

Ahoj! Dívky, které mají design jako umyvadlo nad pračkou?? Můžete mi ukázat obrázek?? A řekněte mi, jak je to vysoké a nepohodlné?

Mám standardní výšku pračky 85 cm a údržbář říká, že pokud máte nahoře umyvadlo, bude opravdu vysoko. (( A to by mi hodně pomohlo.

Jsem velmi šťastná.

Zajímavé umyvadlo! Žádná stříkající voda? A obecně mezi ním a pračkou není žádný prostor. Vaše pračka je standardní, 85 cm vysoká? Jsi vysoký?

Není přímo na stroji, je na držáku, ale je na úrovni stroje. Není s ním vůbec v kontaktu

Jsem malý, 165 cm. Voda nestříká, pokud samozřejmě není na plný tlak, zrovna jsem si myla obličej a dávala jsem pozor. Je to na úrovni pupku) Navštěvuji rodiče. Jejich umyvadlo se mi zdá velmi nízké, ale líbí se mi moje a je tam spousta místa pro trubky) skvělé řešení pro malé vany. Máme standardní stroj, ano.

Přemýšlím, zda dát pračku do vany nebo do kuchyně. Kam v této situaci umístit koš na prádlo?

Před rekonstrukcí jsem měl v kuchyni pračku. Pak jsem se přestěhovala do vany a myslela jsem si, že se tam nevejde, ale je to tak akorát do tykadla. Dříve jsem koš v koupelně neměla, je v předsíni ♀️

O jaký druh dřezu se jedná?? Bez problémů jsem ho mohl umístit přímo na stroj? Mnoho lidí má mezi pračkou a dřezem mezeru. Zajímalo by mě, jestli je to volitelné, nebo ne?!

Zde je můj dřez https://santechnoshop/catalogue/sanfayans/rakoviny/podvesnye/rakovina_claro.Bez problémů se vejde do myčky nádobí

Viděl jsem, že ostatní dřezy mají odtok uprostřed, což je činí stejně vysokými. A tento dřez má odtok v rohu, takže vede za pračku a nepřekáží. Proto je přímo proti němu

Omlouvám se, ale nemám žádné skutečné obrázky. Je pro nás ideální. Ale jsme vysocí. Sestra sice přijela na návštěvu, ale je jí jeden rok.68 někde. Nevadilo jí, že si myje ruce a čistí zuby

Myslím si totéž co vy. Všichni říkají ne, já ten stroj zabiju. Každý, kdo měl takový přístroj, si během chvíle zničí elektroniku. Musí být dále od vody. Můj stroj bydlel ve dvou bytech, v obou případech v kuchyni. Teď chci ten starý nechat umřít, koupit nový a dát ho do koupelny. A tehdy se vzbouřili, že to bude jako u nás, že to budete každé tři roky měnit. Jinak se to říct nedá, takže buď to, nebo přijít o koupelnu.

READ  Jak odstranit rez s pračkou

zde je zatím obrázek. Čtyři roky a stále více. Nechápu souvislost s elektronikou. Je to ochrana proti úniku vody z umyvadla. Měli jsme dole několik úniků kvůli ucpání (kočky jsou vlnité, všechno se ucpe). Ale je to všechno na očích, takže si toho všimneme a podnikneme kroky. Jo, a na víku je louže. Nevím, jsem velmi spokojený. Když jdu k rodičům, mám pocit, že jejich umyvadlo visí někde u mých kolen. a musí se ohnout ve třech ohybech.

No, mně se to moc líbí! Ale to, že mezi dřezem a pračkou je možná 15 centimetrů, je přesně to, co jste chtěli? Mnoho lidí si vyrábí umyvadlo s plným splachováním

Jak vybrat umyvadlo na vodu.

Pračku a umyvadlo je nejlepší kombinovat současně. Ale když už máte spotřebiče koupené, nemáte moc na výběr. Je však třeba mít na paměti, že ne všechna umyvadla jsou vhodná pro instalaci nad ně. Například hloubka spotřebiče by neměla přesáhnout 43 cm. Jinak by se pod pánev nevešla a celkový styl místnosti by byl zničen. Ovládací jednotka musí být umístěna na přední straně spotřebiče.

Mísy určené pro tyto instalace mají plochý tvar připomínající leknín. Odtud jejich specifický název. Pro instalaci nad spotřebič jsou vhodné pouze dřezy s přímým odtokem. Tím se zajistí, že odtokový otvor nebude uprostřed, ale co nejblíže zadní části umyvadla.

Rozlišují se dva typy odtoků: kulaté a štěrbinové. Obě varianty se nacházejí v liliích, ale druhá možnost, umístěná přímo na spojnici mezi dnem a zadní stěnou, zajistí dobrý odvod vody a sníží pravděpodobnost, že se tekutina dostane do spotřebiče v případě úniku.

Lilie se vyrábějí z různých materiálů. Můžete si koupit modely z akrylátu, ale zvláštní kouzlo dodá místnosti i sklo, keramika a polymerbeton imitující přírodní kámen.

Obdélníková umyvadla jsou preferovanou volbou, ale jsou k dispozici také v oválných a kulatých tvarech. Co se týče velikosti, šířka dřezu by měla odpovídat šířce pračky, ale do hloubky musí být o tři až čtyři centimetry širší. To pomáhá chránit spotřebič před stříkající vodou.

Nezapomeňte, že mezi strojem a stěnou musí zůstat technologická mezera pro sifon. Při výběru velikosti víka umyvadla berte tuto skutečnost v úvahu.

Přehled jasných výhod

Úspora místa je hlavním důvodem, proč jsou plochá umyvadla žádaná; kombinace umyvadla a spotřebičů v jedné konstrukci znamená, že vybavení a všechny inženýrské sítě mohou zůstat mimo chodbu nebo kuchyň, takže vznikne široká ulička.

Výhody dřezu nad pračkou:

  • vše, co souvisí s praním, je umístěno v jedné místnosti. Koš na prádlo a sušička. není třeba pro ně chodit zvlášť, mokré věci lze ihned pověsit;
  • Umyvadlo maskuje hadice a trubky, takže je nemusíte zapouštět do zdi. Přístup k přívodnímu potrubí je snazší, pouhé odsunutí umyvadla od dřezu usnadní opravy a další nezbytné přípravy;
  • Pokud je mezi dřezem a spotřebičem ponechán prostor, lze jej využít jako malou poličku na drobné předměty nebo ručníky;
  • Pokud je dřez vybaven bočním odtokem, lze jej namontovat v blízkosti spotřebiče, čímž vznikne kompaktní a skladná kombinace.

A ještě poznámka na okraj! Při používání běžného umyvadla dochází k velkému rozstřikování a kapky se dostávají na hygienické prostředky a okolní povrchy. Speciální tvar a výška kombinovaného umyvadla umožňují přehlednější používání sanitární keramiky.

Jaký stroj by se tam vešel??

Ne všechny výrobky jsou vhodné pro instalaci pod umyvadlo: vhodnější je použít jednotku dodávanou s umyvadlem. Pokud vybíráte zařízení samostatně, musíte se zaměřit na následující kritéria:

  • Spotřebič musí být vybaven předním poklopem (tj. dvířky otevíranými zepředu). Při instalaci je důležité zvážit, jak pohodlné bude použití koupelny při větrání spotřebiče po každém praní.
  • Doporučená výška spotřebiče je 60 cm. Při výpočtu celkové výšky spotřebiče je třeba sečíst rozměry umyvadla a vzdálenost mezi umyvadlem a spotřebičem. Čím méně místa je mezi oběma výrobky, tím atraktivněji a harmoničtěji design vypadá.
  • Celková hloubka pračky nesmí přesáhnout 47 cm. Kapacita těchto výrobků často nepřesahuje 3,5 kg, takže kompaktní model nemusí být vhodný pro velké rodiny: museli byste je prát poměrně často. Je také vhodné zvážit, jaká je vzdálenost mezi stěnou a strojem, aby bylo možné umístit inženýrské sítě. Někdy se ve stěně vytvoří malá dutina pro uložení potrubí.
READ  Jak odstranit ovládací panel pračky

Upozorňujeme, že malé pračky jsou dražší než pračky standardní velikosti.

Připojení pračky

Po instalaci dřezu s baterií nainstalujte na jeho místo pračku. Lze ji přitlačit ke stěně, ale pak je třeba nejprve odstranit obnažené trubky. Vodovodní potrubí je ukryto ve výklenku.

Zajistěte spoj sifonové a vypouštěcí hadice hadicovou sponou. To je nutné, aby se konstrukce při intenzivním odvodňování neočekávaně neodlepila. Po instalaci je třeba ještě jednou zkontrolovat těsnost všech spojů a systém je připraven k použití.

výhody, nevýhody, dřezu, pračkou

Pračka pod dřezem

Přestože výrobci mají zájem přilákat zákazníky, ne všichni mohou nabídnout takové specifické zařízení.

Tyto společnosti vyrábějí speciální modely pro zabudování pod umyvadlo.

Obvykle odpovídají požadovaným parametrům a liší se jen několika zvláštnostmi: počtem programů, rychlostí odstřeďování a omezením hmotnosti prádla pro danou náplň.

Ať už si vyberete jakýkoli model, kompaktní pračka může výrazně přispět k optimalizaci prostoru v koupelně a učinit interiér zajímavějším a pohodlnějším pro rodiny.

Umyvadlo nad pračkou

Jak je to výhodné? Jaké jsou nevýhody? Děvčata, podělte se prosím o své zkušenosti.

Dostali jsme se ze situace tím, že položí obvodu, s výjimkou místa pod strojem ploché cihly. Je zde tedy malá jímka s dřezem o objemu o něco větším, než je objem stroje. Poté nainstalujte dřez a nakonec umístěte stroj do výklenku.

přečtěte si to zde, http://ideas.Je to poprvé, co vidím dřez a umyvadlo vedle sebe bez mezery

Opravdu jsme chtěli tímto způsobem ušetřit místo v koupelně, ale. jsme si mysleli, že by byla příliš vysoká. Zůstala klasická verze.

Je to skvělé, nohy nám nepřekážejí, t.к. Naše umyvadlo je zapuštěné, umyvadlo není obrovské, ale 60×50, za týden jsem si na výšku zvykl. Měřím 175 cm, dcera je menší, ale nebylo jí to nepříjemné. Ale v kuchyni místo auta bude nyní stůl se skříňkou. Zde se podívejte na můj příspěvek https://www.babyblog/community/post/housedesign/3205543

Taková velikost koupelny nemá žádné nevýhody! je to otázka zvyku ) dítě se dostane na stolici. a je také dočasný ), ale v kuchyni (také malý 6 m2.м.) Poskytl nám prostor pro pmm. pod dřezem je prostor pro organizér, do kterého můžete uložit potřebné věci

Je vhodný pro vysoké lidi, ale pokud je člověk střední výšky, není to pohodlné. Budete stát trochu vzadu, což znamená, že se budete muset pro umytí natáhnout a ohnout.

Nevýhody: umyvadlo je obrovské, do stroje musíte vložit nohy, stroj sám o sobě. Používám pouze omezené modely (jako Kandi). Plus: úspora místa

Je to takhle. Umyvadlo je ve standardní výšce, ale zabírá více místa než jedno umyvadlo.

Ušetřili jsme místo tím, že jsme si pořídili nestandardní (na jednom konci zúženou) vanu.

Můžete mi říct, kde byly desky vyrobeny?? Přibližně jak vysoká a jak dlouhá může být? Jsme s ním spokojeni?

READ  Jak zjistit, co je špatně s pračkou

Umyvadlo bylo zakoupeno od výrobce (vyhledávání barevných stylů), existují různé velikosti a typy. Výška je o 5 cm vyšší než standardní podložka, máme délku 151 cm, myslím, že existují i menší. Jsem v pořádku. Manžel se bál, že je mělký, ale já nevidím rozdíl oproti normálnímu, i když mám dvě děti)))

Vše je relativní. Nepohodlné chození k umyvadlu, t.к. nožičky spočívají na dně pračky a umyvadlo je vysoko. Ale zvyknete si na to. V koupelně netrávíte tolik času. Praní, ruční praní je v pořádku. Mám špatná záda a umyvadlo visí 15 až 20 cm nad standardním umyvadlem. Nemusím se ohýbat a děti mohou vylézt nahoru pomocí stojanu.

Je to nepohodlné, ale když nemáte kam jinam SM dát, je to lepší takhle než vůbec. Existují speciální stroje pod dřezem, jsou nižší než ty normální a měly je Candy a Eurosoba. Samotný dřez by měl mít plochou mísu.

Jeden takový jsme měli v předchozím bytě. ale máme jeden z nejlevnějších a je o něco vyšší než na vašem obrázku kvůli sifonu nebo stroj musí být užší a měl by být vpředu. Měli jsme úzký stroj. Je trochu vysoká, ale zvyknete si na ni. Raději budu mít takové umyvadlo než žádné. Nyní je prostor v novém bytě o něco širší a stále máme dřez nad pračkou, ale nyní máme pracovní desku a horní dřez mírně stranou.

A můj manžel navrhl také úzký stroj. Ale vidím, že vy máte dvě a myslím, že se naše množství prádla moc neliší)). ale s úzkou bych to asi těžko zvládl.

To je naše. Výhodou našeho malého bytu je samozřejmě úspora místa. děti na něj někdy při koupání pokládají své hračky. Mimochodem, mezi dřezem a pračkou je více místa. a v přihrádce mám různé hadry. Myslím, že mezi dřez nelze nic dát a bylo by těžké ho otřít. mínus. Je trochu vysoká, ano. ale při svých 190 cm to necítím a dítě stále stojí na stoličce. Je to trochu jiné, ale už jsem za strojem pohřbil pár chladivých krémů. takže skříňka s rohovou policí nad umyvadlem není nejlepší volbou. A vidím, že je pod ním zásuvka na stroj. se dvěma dětmi to není nic moc(. jsme nahoře.

Instalace umyvadlové lilie nad pračku může být dobrým řešením pro ty majitele, jejichž koupelny nemají mnoho prostoru pro další sanitární výrobky. Taková kombinace neztěžuje pohyb po koupelně. Ani funkčnost prvků, které budou muset být od sebe mírně vzdáleny.

Nezapomeňte však, že pračka je elektrický spotřebič, a proto musí být instalována tak, aby nebyla ohrožena bezpečnostní opatření. Musíte udělat vše pro to, abyste zabránili vniknutí vody na vodiče. Dále je třeba se postarat o všechny další požadavky na instalaci. Vyhnete se tak případným problémům s pračkou a zároveň vytvoříte malý prostor pro pračku se sušičkou.

Pračka pod dřezem

Rozhodnutí je na vás! Umyvadlo nad pračkou je skvělým řešením pro ty, kteří mají jen omezený prostor. Pokud je pro vás úspora místa důležitá, stojí to za zvážení!

Pokud vám velikost místnosti umožňuje umístit spotřebič do vyhrazeného prostoru, dejte mu volnost! Máte také možnost zvolit si nástroj podle svého uvážení!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS