Výhody a nevýhody plynových varných desek

Srovnání plynové varné desky a sporáku| Který je lepší?

Kolik úsilí a času strávíte přípravou svých oblíbených pokrmů, přímo závisí na praktičnosti a funkčnosti kuchyňského spotřebiče. Výběr správného plynového sporáku je proto velmi důležitý. Plynové varné desky jsou v posledních letech stále oblíbenější. Jsou tak praktické, jak vypadají, a jsou ideální náhradou klasické plynové varné desky?? Naši odborníci vám o tom řeknou.

Jsou stylové, kompaktní, ale funkční?? Co jsou to plynové varné desky a jak vybrat tu nejlepší variantu pro vaši domácnost??

Konstrukční prvky

Varná deska je oblíbená v profesionálních kuchyních. Proč šéfkuchaři dávají přednost panelu před klasickou plynovou varnou deskou?? Je to tak jednoduché:

Kompaktní. každá plynová varná deska, bez ohledu na model a verzi, má malé rozměry. A pokud troubu nepotřebujete, můžete prostor pod ní využít například instalací polic;

Mobilní instalace. výrobek lze nainstalovat na jakoukoli pracovní desku na jakémkoli místě v kuchyni, aniž by to ovlivnilo interiér nebo prostor, který je v místnosti k dispozici;

Estetický vzhled. kuchyňský spotřebič se hodí do každého interiéru;

Snadná údržba. žádné štěrbiny, žádné spáry, žádné mezery (a povrch skla je prakticky bezúdržbový).

Ještě jedna věc: plynová varná deska a trouba jsou na sobě nezávislé, takže je lze instalovat kdekoli, dokonce i ve výšce hrudníku nebo očí.

Ale není to bez otravných momentů:

Při instalaci spotřebiče je třeba zajistit dobré větrání nábytku;

Pokud chcete instalovat nejen plynovou varnou desku, ale také troubu na plyn, budete potřebovat dvě speciální hadice. Někdy je to problematické a je nutné povolení plynárenské služby;

Vysoká cena zařízení a instalačních prací včetně.

Jak si vybrat ten správný

Vestavná varná deska je ideální pro bezpečné a pohodlné vaření. ale pouze v případě, že je správně zvolená. Při výběru správného spotřebiče je třeba mít na paměti několik důležitých bodů:

Typ materiálu a provedení. ocelový panel je poměrně praktický a odolný, ale je lepší zvolit matnou povrchovou úpravu, jinak budou viditelné případné skvrny, otisky prstů atd. Smaltovaná ocel se snadno udržuje a je estetická, ale podléhá oděru a může se časem oprýskat. Velkou výhodou je rozmanitost dostupných barev (béžová, hnědá, černá atd.).). Tvrzené sklo. trvanlivé, stylové, odolné vůči teplu a dostupné v široké škále barev (můžete si objednat i nestandardní odstíny, například lila).

Typ mřížek. stejně jako plynové varné desky mají plynové varné desky litinové nebo ocelové mřížky. První možnost je odolná, snadno se udržuje (zejména pokud má hladký povrch). Druhá varianta často vyžaduje smaltovanou povrchovou úpravu. Ocelové rošty jsou lehké a snadno se udržují, ale časem mají tendenci se deformovat.

Velikost a tvar varné desky. klasická varná deska má 4 hořáky a je široká 0,6 m. Podobná velikost by byla vhodná pro kuchyně od 7 m2 do větších.м. Někdy jsou praktičtější jiné možnosti: Model se 2-3 hořáky bude vyhovovat například skromné kuchyni v hrusce; pro velké rodiny nebo ty, kteří rádi a často vaří, bude nejlepší volbou výrobek s 5 hořáky a šířkou 70 cm; pro rohovou kuchyni můžete zvolit model s rohovým panelem. Tvar výrobku se volí podle interiéru kuchyně, jejího uspořádání a osobních preferencí: plynové varné desky mohou být čtvercové, kulaté, obdélníkové a dokonce i ve tvaru bumerangu.

Typ elektrického zapalování. všechny moderní modely plynových varných desek jsou vybaveny elektrickým zapalováním. existují poloautomatické a automatické verze. Ten se používá snadněji (stačí otočit knoflíkem a plynový ventil se otevře).

Plynové varné desky: hlavní výhody

Stejně jako všechny spotřebiče mají i plynové varné desky své výhody a nevýhody. Před zakoupením varné plochy je třeba prostudovat její vlastnosti. To vám umožní určit vhodnost nákupu ve vašem konkrétním případě. Hlavní výhodou těchto zařízení je jejich nízká cena. Cena tohoto typu plynových sporáků je nižší než u podobných spotřebičů, které fungují z elektrické sítě.

Plynové sporáky stojí méně než indukční a elektrické sporáky

Vezměte prosím na vědomí! Plynové varné desky se nejčastěji kupují, pokud není potřeba trouba. V některých případech je trouba již integrována do řady spotřebičů a varná deska se dodává samostatně.

Plynové varné desky mají kompaktní rozměry. Tyto spotřebiče jsou ideální pro kompaktní kuchyně, které vyžadují málo místa. Existují modely sporáků, které jsou záměrně tvarovány a umístěny na rohu pracovní desky. Toto uspořádání vede k maximální úspoře místa.

Další výhodou těchto spotřebičů je moderní ovládání, které vaření ještě více usnadňuje. Některé prémiové vestavné plynové varné desky obsahují řadu speciálních programů. Automatizace zpříjemňuje vaření.

výhody, nevýhody, plynových, varných, desek

Tyto spotřebiče se poměrně rychle zahřívají a ochlazují. Pro vaření na těchto varných deskách není potřeba žádné speciální nádobí, což je také velkou výhodou.

Plynová varná deska je pro malé kuchyně ideálním řešením

Nevýhody plynových sporáků na vaření

Tento typ spotřebiče má také nevýhody. Uvolňují například zplodiny hoření, které se v místnosti koncentrují a vyžadují dobře naplánované větrání. Je třeba poznamenat, že takový systém musí být povinný. Přirozené větrání je v tomto případě nedostatečné.

Přítomnost otevřeného plamene znamená pro používání plynových varných desek určitá omezení. Před jejich použitím je vhodné prostudovat bezpečnostní předpisy, aby se vyloučilo riziko požáru.

READ  Rozpad očních víček chladničky a jejich eliminace

Sporáky na plyn mají také jednu nevýhodu: rychle se špiní. Hořáky s litinovými mřížkami vyžadují zvláštní péči. Při výběru plynového sporáku je třeba věnovat pozornost materiálu roštu.

Plynové sporáky obvykle nejsou vybaveny časovačem pro každou varnou zónu, což lze rovněž považovat za nevýhodu. Tyto spotřebiče nejsou tak technologicky vyspělé a funkční jako jejich elektronické protějšky, např. Pro svou jednoduchost a spolehlivost jsou však velmi žádané.

Při provozu plynové varné desky vznikají zplodiny hoření, což je její hlavní nevýhoda

V případě potřeby můžete zakoupit kombinovanou plynovou varnou desku (2 plynové hořáky, 2 elektrické hořáky). Tato varianta je považována za poměrně oblíbenou a kombinuje pozitivní vlastnosti obou různých modelů.

Výhody a nevýhody plynových hořáků

Plynové varné desky byly na trhu první a dodnes si drží vedoucí postavení. Jsou levné, snadno se ovládají, rychle se zahřívají a vypadají atraktivně. zejména moderní modely s deskami z tvrzeného skla.

Výběr plynové varné desky do každé kuchyně je nyní hračka. Výrobci spotřebičů zohledňují všechna přání zákazníků a vyrábějí modely s libovolným počtem hořáků (od 1 do 6), téměř v jakékoli barvě a z různých materiálů.

Nejste si jisti, zda se vaše plynová varná deska hodí do moderní kuchyně? Žádný důvod. Modely z nerezové oceli nebo tvrzeného skla jsou velmi reprezentativní. Jsou dokonce vybaveny dotykovým ovládáním, i když není levné. Barvy pokoje jsou netradiční? Smaltované ocelové varné desky ve všech barvách duhy.

Několik slov o nevýhodách plynových varných desek. Především je vzduch při vaření znečištěn zplodinami hoření, takže kvalitní odsavač par je nezbytný. V opačném případě budete muset kvůli specifickému nánosu pokrývajícímu všechny povrchy brzy provést opravy. Za druhé, otevřený oheň je vždy spojen s nebezpečím popálení, proto musíte být při práci opatrní a v žádném případě nepouštět do blízkosti sporáku malé děti. A za třetí, vždy hrozí nebezpečí úniku plynu. Ačkoli se moderní výrobci snaží snížit tuto hodnotu na nulu.

Pokud jde o výhody, vysvětlíme je podrobněji.

Od koupě plynové varné desky často odrazuje strach z náhodného úniku paliva. Výrobci spotřebičů tuto skutečnost zohlednili a snažili se zajistit co nejbezpečnější provoz spotřebiče. Za tímto účelem byl zaveden systém kontroly plynu.

Jak tato bezpečnostní funkce funguje? Každý hořák je vybaven speciálním čidlem plamene, jehož hlavními součástmi jsou termočlánek a elektromagnetický ventil. Termočlánek, který snímá změny teploty, je umístěn v místě, kde se zapaluje plamen, a ventil je připojen přímo k plynovému kohoutku.

Když hořák zapnete, termočlánek se zahřeje a vyšle elektrický signál do elektromagnetického ventilu, aby zůstal otevřený. Jakmile plamen hořáku z jakéhokoli důvodu zhasne, termočlánek se rychle ochladí a přestane signalizovat. Ventil okamžitě přeruší přívod paliva. Tím je zajištěno bezpečné používání varné desky.

U plynových modelů není k dispozici dětská pojistka v tradičním smyslu, s výjimkou modelů s dotykovým ovládáním. Zapuštěné desky pomáhají zajistit bezpečnost spotřebiče, protože je děti nemohou otočit. Můžete si také vybrat model, který má rukojeti na boku místo vpředu. To dítěti ztěžuje jejich dosažení. K dispozici jsou také spínací desky, které lze použít s pákami.

Mnoho hospodyněk si vybírá elektrické varné desky kvůli jejich atraktivnímu designu. Plynové varné desky jsou však v tomto ohledu prakticky stejně dobré, jako jsou. zejména modely „plyn na skle“. Jejich hořáky jsou umístěny na povrchu z tvrzeného skla. Keramické sklo se pro tento účel používá méně často. Za prvé je dražší. A za druhé, není třeba ji nijak zvlášť používat, protože povrch zařízení se příliš nezahřívá. Tvrzené sklo, které je řádově levnější, snadno odolává teplotám.

Existuje také atraktivnější možnost. „plyn pod sklem“. Hořáky nejsou na sklokeramické desce, ale pod ní. Na trhu je však těžké ho najít. Kvůli vysoké ceně nejsou příliš rozšířené.

Plynové varné desky s deskami z tvrzeného skla jsou obvykle k dispozici v černé nebo bílé barvě. Smaltované spotřebiče jsou naopak k dispozici téměř ve všech odstínech.

Úspora provozních nákladů

Jednou z výhod plynových sporáků je jejich levný provoz. Navzdory neustále rostoucím nákladům na plyn jsou mnohonásobně úspornější než elektrické varné desky. Zamyslete se: plynová varná deska se 4 hořáky spotřebuje asi 0,8 až 1 m3 plynu za hodinu. A to za předpokladu, že všechny hořáky fungují současně. Stávají se tyto věci často??

Elektrický sporák spotřebuje za stejné období přibližně 5-6 kW elektrické energie. Porovnáte-li náklady na zdroje, okamžitě zjistíte, jaké jsou jejich výhody. Je pravda, že indukční varné desky jsou téměř stejně úsporné jako plynové, ale zároveň stojí řádově více.

Při nákupu moderní elektrické varné desky musí někdy ženy v domácnosti vyměnit téměř všechno nádobí. Za prvé, ty staré mohou zanechat škrábance na sklokeramickém povrchu. Za druhé, jeho průměr někdy neodpovídá průměru desek, což je nežádoucí, protože to vede k nadměrné spotřebě energie a poruchám spotřebiče. Za třetí, nádobí používané k vaření na elektrickém sporáku musí mít dokonale rovné dno, i když jste si koupili nejjednodušší model s litinovými „plackami“.

Nejnáročnějším nádobím jsou indukční varné desky. Používají se speciální zásobníky se dnem z feromagnetické slitiny, jinak by se spotřebič vůbec nespustil.

Nádobí pro plynovou varnou desku: cokoli chcete. Přídavné mřížky zajišťují jeho stabilitu. Hrnec nebo pánev můžete použít, i když má mírně konkávní dno. Různé velikosti hořáků a možnost regulace intenzity plamene umožňují vařit s jakýmkoli nádobím.

Porovnávací tabulka

Srovnávací tabulka přehledně ukazuje hlavní vlastnosti, výhody a nevýhody plynové varné desky a varné desky. Zákazníci se s nimi snáze rozhodují, jakmile se s nimi seznámí.

READ  Jak malovat červený cihlový krb
Plynová varná deska Varná deska
Funkce výška 85 cm, hloubka 50-60 cm, šířka 35-100 cm. Varné desky ze smaltované oceli, nerezové oceli nebo sklokeramiky. Počet hořáků: 2-6. Tvar hořáků. kulatý, oválný nebo trojúhelníkový. Trouba. plynová nebo elektrická, může být vybavena grilem, rožněm a roštem. Extra funkce. plynová regulace, dětská pojistka, časovač atd. Typ vytápění. plynové nebo elektrické. Typ řízení. závislé a nezávislé. Povrchový materiál. smalt, ocel, keramika, sklo. Ovládací systém. nejčastěji dotykové ovládání. Počet hořáků. 1-7. Další funkce: plynové ovládání, elektrické zapalování, časovač, multifunkční vařič atd.
Výhody Úsporné použití, regulace plamene, funguje i při výpadku proudu, relativně levné 4000. 5000.

Cena obou typů zařízení závisí na značce výrobce, počtu hořáků, dostupnosti doplňkových funkcí. Dostupné modely zahrnují,

Kterou značku zvolit?

Nabídka varných desek je tak široká, že je snadné se v jejich značkách a názvech vyznat. Nicméně tento trh má své vlastní lídry, kteří jsou již dlouho známí svou dlouhověkostí a kvalitou služeb. Mezi nejlepší výrobce plynových varných desek patří pět společností.

 • Slovinská značka, jejíž spotřebiče jsou velmi oblíbené. Převážně sklokeramické varné desky. Důraz je kladen na kombinované modely: plynové a elektrické, indukční, verze Hi-Lite. Výrobky Gorenje poznáte podle originálního designu vyvinutého ve vlastním centru společnosti. Zajímavé je, že varné desky jsou k dispozici v různých cenových segmentech, od levných až po prémiové.
 • De’Longhi. Italská společnost vyrábějící modely střední cenové kategorie. Sortiment varných desek zahrnuje plynové a indukční modely. Téměř všechny plynové varné desky jsou vybaveny odolnými litinovými mřížkami, které jsou odolné vůči vysokým teplotám. Většina spotřebičů má také hořáky WOK s trojicí plamenných řad.
 • Kuppersberg. Německá značka zabývající se výrobou různých druhů kuchyňských spotřebičů. Každý výrobek má originální design. Existuje například mnoho spotřebičů v retro stylu. Z hlediska funkčnosti jsou varné desky Kuppersberg jasnou jedničkou: mají propracovaný bezpečnostní systém a další užitečné funkce.
 • GEFEST. Běloruská společnost vyrábějící velké domácí spotřebiče v levném segmentu. Původně byly hlavními produkty společnosti plynové sporáky, ale v posledních letech začala vyrábět varné desky. Vlastnosti jejich spotřebičů nejsou horší než u drahých analogů.
 • BOSH. Tuto německou společnost není třeba představovat. Varné desky Bosch se pravidelně umisťují na předních místech žebříčků a jsou mezi zákazníky velmi žádané. Důvod. vysoce kvalitní zpracování, dlouhá životnost, konzistentní technologie ohřevu hrnců jakéhokoli tvaru a velikosti.

Vlastnosti volby a provozu

Pokud se podíváte do katalogu oblíbeného výrobce domácích spotřebičů, najdete stovky modelů varných desek do kuchyně: závislé a nezávislé, s elektrickými, plynovými a kombinovanými hořáky, s povrchem ze sklokeramiky, nerezové oceli a smaltu. Bez výjimky se jedná o funkční a praktické přístroje pro rychlou a kvalitní přípravu nejrůznějších pokrmů. Jsou však taková zařízení v provozu racionální?? Tato otázka je důležitá, protože náklady na údržbu domácích spotřebičů jsou pro mnoho kupujících palčivým problémem. Plynové spotřebiče mají před svými protějšky náskok z finančního hlediska: jsou relativně levné a jejich údržba je levnější než u modelů s topným tělesem.

Když jsou ceny vyřešeny, zbývá zjistit: jaký plynový sporák vybrat, na co si dát pozor v první řadě, jak objektivně posoudit vlastnosti, správně zvážit výhody a nevýhody?

Přečtěte si článek až do konce a získáte všechny potřebné odpovědi. Toho se dotkneme v naší recenzi:

Hlavní typy moderních plynových varných desek (víceokruhové korunky a WOK ); rozměry, topný výkon a další klíčové vlastnosti; typy povrchových materiálů (sklokeramika, tvrzené sklo, nerezová ocel, smaltovaná ocel); konstrukce systému regulace ohřevu (mechanický, senzorový); pravidla instalace a vlastnosti připojení (závislá a nezávislá varná deska).

Závěrem úvodní části článku bychom rádi upozornili, že přestože modely s plynovými hořáky již nejsou považovány za moderní a inovativní, jsou stále oblíbené. Zejména v profesionálním prostředí, kde jsou nároky na výkon varných desek velmi vysoké.

Poptávka po plynových varných deskách v průběhu let neklesá a nabídka prakticky všech oblíbených výrobců kuchyňských spotřebičů je v této kategorii plná novinek. V závěru článku se budeme samostatně zabývat vlastnostmi a výhodami současné modelové řady jedné z těchto oblíbených značek. německé značky Korting. Sami si můžete porovnat výhody a nevýhody moderních spotřebičů z Německa.

Jedním z nejdůležitějších kritérií výběru, které ovlivňuje topný výkon plynové varné desky a snadnost použití nádobí různých tvarů a velikostí, je její výkon. Konstrukce hořáku musí být provedena tak, aby plameny vznikající při spalování plynu ohřívaly co největší plochu dna, ale nedotýkaly se bočních stěn. K tomuto účelu jsou moderní plynové varné desky vybaveny hořáky různých typů:

víceúrovňové. se dvěma nebo více soustřednými plamennými kruhy; nestandardní tvary. oválné, trojúhelníkové, mřížové, se silným žebrovaným povrchem; rotační. lze použít jednotlivě nebo současně; pro intenzivní a rychlý ohřev.

Vlastnosti těchto jednotek jsou uvedeny v návodu k obsluze. Nejjednodušší způsob, jak posoudit celkový výkon plynové varné desky, je použít nejběžnější konfiguraci. varnou desku se čtyřmi hořáky. Tyto jednotky jsou vybaveny: jednou vysokoteplotní korunou s dvojitým nebo trojitým plamenem (3-5 kW), dvěma rychloohřevnými hořáky různých průměrů (každý o výkonu 1,5-2 kW), pomocným hořákem o nízkém výkonu 0,4-1 kW.

Uvedená konfigurace není standardem, oblíbení výrobci domácích spotřebičů nabízejí modely plynových varných desek s kompletní sadou 2 až 6 hořáků. Někdo je dost skromné technické vlastnosti, a někdo dává přednost instalaci v kuchyni poloprofesionální povrch s intenzivním režimem vytápění a širokou škálu možností. Podívejme se podrobně na možnosti moderních hořáků.

Dvojitý hořák se dvěma soustřednými plamennými kruhy. vynikající výkon a rychlost distribuce tepla, ale přesto úsporný. Plynové varné desky s dvojitou korunkou lze použít k dušení, pečení, vaření, vaření v páře, uzení a vaření všech druhů složitých receptů. Ohřev probíhá jak uprostřed dna, tak na okrajích, takže se jídlo nepřipaluje. Nastavitelný rozsah výkonu od 0,4 do 5 kW.

READ  Když je ventilátor zapnutý, motor se roztočí

Jedná se o další typ víceokruhového hořáku. tentokrát s trojitým plamenným kroužkem. Tento plynový hořák je vhodný pro vaření na varné desce při požadavku na maximální teplotu. Jakási trojkorunka. hořák WOK, jehož výhodou je nejen rovnoměrné rozložení tepla, ale také možnost použití nádobí s kónickým a kulovým dnem. Hrnce a pánve tohoto typu jsou nepostradatelné, pokud plánujete obohatit svůj jídelníček o asijskou kuchyni.

Pevná litinová konstrukce s žebrovanou nebo odnímatelnou grilovací deskou pro grilování masa, ryb nebo zeleniny. Plynová varná deska s grilem je raritou, ale profesionální kuchaři tuto možnost jistě ocení.

Kuchyňský sporák. technika, která prošla zkouškou času

Přestože je trh nasycen nejrůznějšími novinkami, včetně kompaktních volně stojících varných zón, mnoho uživatelů zůstává věrných plynovým spotřebičům. Mají přesvědčivé argumenty.

 • První a nejdůležitější výhodou tradičního plynového sporáku pro moderního člověka je jeho nízká cena. Úsporný plynový spotřebič bude stát méně než nejjednodušší varianta s jedním povrchem. A když k ceně připočtete samostatnou troubu, je to úplně jedno.
 • Plynová varná deska nevyžaduje složitou instalaci ani přestavbu kuchyně. Stará varná deska se jednoduše odstraní a na její místo se nainstaluje nová. Instalace vyžaduje pouze připojení plynové hadice specializovaným technikem.

Je pravda, že existují i nevýhody. Plynový sporák je objemná součást kuchyně, která zabírá poměrně hodně místa. Umístění je omezeno umístěním plynového potrubí.

Není také žádným tajemstvím, že tradiční zařízení se do interiéru kuchyně poměrně obtížně vejde, což rozděluje nábytkovou sestavu na dvě poloviny. Málokdy je možné jej instalovat v blízkosti nábytku, protože tato mezera je vždy náchylná na prach, vodu a nečistoty.

Přehled skleněných varných desek

V současné době trh nabízí širokou škálu skleněných plynových varných desek od různých výrobců. Liší se vzhledem, funkčností, typem hořáku a umístěním topných těles.

Podle uspořádání topných těles se zařízení dělí do dvou kategorií:

Výrobky se liší způsobem montáže. V této kategorii jsou také dva typy spotřebičů:

Skleněné plynové varné desky a zároveň sklokeramické povrchy jsou u nás velmi oblíbené. Vizuálně jsou prakticky k nerozeznání. Obě zařízení mají atraktivní design a vysokou úroveň funkčnosti. Náklady na obrobek z tvrzeného skla jsou však řádově nižší než náklady na obrobek ze sklářské hlíny. Ale levnější není horší. Výrobci oficiálně tvrdí, že jejich výrobky mají celou řadu základních výkonnostních funkcí:

výhody, nevýhody, plynových, varných, desek
 • mechanicky robustní.
 • Vysoká tepelná odolnost.
 • Dobrý odvod tepla.
 • Odolnost vůči prudkým teplotním výkyvům.
 • Odolnost proti úrazu.
 • Žádné škodlivé účinky na lidský organismus při dodržování pravidel provozu a údržby.

Nejčastější je první kategorie „plyn na skle“. Mají známý vzhled s hořáky vyvýšenými nad skleněnou plochu. Hořáky jsou v horní části zakryty litinovými nebo ocelovými mřížkami, které jsou umístěny přímo na skle. Ovládací modul je integrován do skla na pravé, levé nebo spodní straně hořáků. Standardní montážní šířka spotřebiče je 60 cm. K dispozici jsou 90 cm velké panely s pěti a více hořáky.

Zařízení „plyn pod sklem“ se od prvního typu varných desek liší svým neobvyklým vzhledem. Jedná se o nejkrásnější typ povrchu, který má jednotný rovný povrch bez vyčnívajících částí. V kombinaci s dotykovými ovládacími prvky vypadá spotřebič mimořádně efektně. Struktura samotného povrchu může být lesklá nebo matná s dekorativním vzorem v libovolném barevném provedení. Na tomto spotřebiči není vidět normální modrý plynový plamen. Za sklem jsou umístěny speciální keramické katalytické hořáky, které spalují plynné palivo bez plamenů a škodlivých emisí. Pod vrstvou tvrzeného skla je vidět jen červená záře žhnoucího keramického hořáku. Teplo z hořáku se přenáší na skleněný povrch úzce směrovaným proudem, aniž by docházelo k nadměrnému zahřívání okolních ploch varné desky. Varná sestava „plyn pod sklem“ vypadá při provozu prostě úžasně.

Varné desky dodávané společně s troubou se nazývají „závislé varné desky“. Taková sada má společnou řídicí jednotku pro funkční jednotky. Jsou moderní, multifunkční a poměrně drahé.

výhody, nevýhody, plynových, varných, desek

Samostatné spotřebiče se dodávají bez trouby. Hodí se kamkoli a jsou zcela nezávislé na ostatních kuchyňských spotřebičích.

Vlastnosti plynové varné desky

Plynové sporáky. spolehlivé, osvědčené výrobky. Moderní modely jsou poměrně pohledné a dostupné v široké škále barev. Lze je přizpůsobit jakémukoli interiéru a hodí se do každé kuchyně. Moderní sporáky mají mnoho užitečných funkcí a jsou vybaveny časovači, indikátory a displeji, které poskytují užitečné informace. Trouba může být podsvícená a dvířka trouby lze u některých modelů uzamknout, aby byla bezpečná před zvědavými dětmi.

Výhody plynové varné desky

Plynové varné desky jsou levnější. Nevyžadují složitou instalaci. stačí vyměnit starý sporák za nový. Nejsou potřeba žádné další hadice ani jiné triky. Tyto vařiče jsou velmi robustní. unesou téměř jakoukoli zátěž, a to bez sebemenší újmy. Plynové varné desky se snadno čistí, zejména pomocí kartáčů bez škrábanců a jakéhokoli čisticího prostředku.

Nevýhody plynové varné desky

Jedná se o objemný spotřebič, který může v malé kuchyni zabírat hodně místa. Aby se vešel do kuchyňské linky, je třeba objednat speciální nábytek. Vařič lze navíc umístit pouze tam, kam se vejde plynová hadice.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS