Výměna ložiska vertikálního zatížení pračky

Std_alex

Zarel nesoucí ano, takže při žíhání se zdá, že letadlo vzlétne v koupelně. Proč zvolit vertikální:

Ihned se zdálo, že takové auto bylo spolehlivější a technologičtější, t.na. Buben platí na dvou polotuhých a dvou ložiscích. Myslím, že je to jasné, proč. žádná pevnost připojená pod úhlem na ložisku, jako v předních strojů.2. Nádrž má jednu díru nahoře. Přetečení je možné pouze přes polovinu bubnu nebo s plným náplněm nádrže. Oba jsou velmi nepravděpodobné. První je zkontrolována na tuto skutečnost.na. Tam byl malý únik přes žlázu a ložisko, což je důvod, proč vypadal a zrezivěl.3. Obecná udržovatelnost je mnohem vyšší než čelní, občas výše, t.na. Tam je téměř plný přístup ke všem agregátům pouze při odstraňování jednoho bočního krytu. Odstraňte dva. Auto je prakticky demontováno. (OPATRNĚ. Při odstraňování obou obalů, stroj ztratí vertikální tuhost. ) 4. 4 roky auto sloužilo jako měnící se stůl pro dítě v koupelně, t.na. má prakticky horizontální povrch slušného čtverce.

Из нижеприведенных фоток будет все понятно, как заменять потекший подшипник. Как я понял ремонт все вертикалок Zanussi и Electrolux абсолютно одинаков, т.na. левый и правый суппорта одинаковы у всех вертикальных машин.

Образовавшийся за 7 лет известковый налет, до которого жидкость со „средствами“ не достает до полуосей при любом режиме, протер как наждаком сальник, и пошло-поехало. Заземляющий контакт пришлось срезать, но там есть отверстие под саморез, которым можно фиксировать после срезания пластмассовой заклепки. Будет видно ниже. Что-то там невнятное было написано на суппорте. 632305222316434, но это фигня, т.na. каталог лежит здесь. http://www.catalogoebi.it/, на 13 стр. Наверное, есть и другие производители, но эти были в магазине. Левый и правый разные. Резьба на корпусе разная. Какой из них какой не знаю, но у одного код 061 по каталогу, у второго 062. 062 přichází s víkem, který nebyl v autě, ale je to potřeba. Italové jsou skvělí. Za výrobcem Dodumiali.

Šel jsem do nejbližšího obchodu koupil dva žlázy, otvory d = 6mm zkroucené dva a jeden d = 8mm uprostřed (strana se nepočítá, jen aby odstranil rukojeť, šrouby m6 45mm, m8 25 mm) a otočil se být stahovačem:

Myslím, že všechno je jasné s pullerem. Je nutné jej striktně otáčet na stranu uvedenou na těle třmenu „Open“ šipky. V mém případě ve směru hodinových ručiček.

Odpadní stupně na 60, odšroubujte centrální šroub na 120 stupňů. Jinak přestávky návrhu. A tak několikrát, pak zcela vypněte centrální šroub a bez úsilí odstraňte třmen. Dejte nový z obalu, nátěr hojně houbovat mazivo aplikované žlázy. Tam jsou drážky. přímo na dně. A přišroubujte všechno zpět. VŠECHNO! Výměna vyráběná. Pod nejvíce samořezný šroub na uzemňovacím bubnovém kontaktu.

P.S. Nikdy nevíte, co můžete udělat, dokud nebudete zkusit. Udělal všechno v noci. Šťastné děti nedávají malé. Kruhový běh po dobu 3 hodin, s přihlédnutím k výrobci stahovéhoovače, byl zcela.

READ  Jak eliminovat zápach z pračky

Jak diagnostikovat, že ložiska pračky byla chycena

Pokud se náhle cítil, že vaše auto začalo „poklepáním“ nebo zbytečně vibrováno během žíhání, je jedním ze správných známek, které ložiska v bubnu byly opotřebovány. Někdy je auto hluk, jako obvykle, ale zároveň se buben neotáčí. Další příznaky problémů s ložiskem v pračce:

  • Pračka „bzučení“ a buben se točí.
  • Tělo pračky silně vibruje.
  • Stroj „odmítne“ pro stisknutí prádla, a to navzdory skutečnosti, že tento režim je povolen.
  • Při nakládání prádla se buben silně houpá na ose otáčení.

Odpověď na příspěvek „Odpovědět betelgeusecec v“ Seal „

Mimochodem, tam je vynikající téma. Výměna tlumičů v podložce!Pokud máte přesně mytí ženy, ale skočí jako Soton sám. Možná, že tlumiče nárazů skončily. Jsou poměrně primitivní a zdroje, které mají, protože mám podezření, dva nebo tři roky. Ale mění velmi snadno.Stojan pod nádrží, nejčastěji k dispozici:

výměna, ložiska, zatížení, pračky

Mix buď na dvou šroubech nebo na dvou klinách. Obecně není nic těžké.

Koupíme si pár nových za cenu 500-1000R, odhoďte z zadního krytu, vytáhněte upevňovací prvky, staré házení, nové. Šel jsem poprvé někde kolem všeho o všem, a opravdu pomohl.

Demontáž pračky pro extrahování kříže

Níže je postup pro výměnu dílů v pračce Ariston Margherita 2000 AVL 109 s nádrží z nerezové oceli. Funkce tohoto modelu je, že nádrž není nutná z pouzdra. Stačí odstranit a odstranit kříž, ve kterém dva ložisko a žlázy. Nachází se v zadní části nádrže. Práce se provádí v následujícím pořadí.

Nejprve odstranil horní a pak zadní panel případu. Chcete-li to udělat, odšroubujte 2 šrouby na horním víku, a pak 6 více. na zadní straně.

Ariston pračka zpět s odtokovou tryskou

Po odstranění zadního víka, přístup k pásu, což vede k pohybu bubnu. Musí být přesně odstraněno. Poté můžete odstranit řemenici, ke kterému pás. To drží na hřídeli se šroubem. Kladka musí být upevněna, a pak chytit šroub s kladivem přes jakýkoliv měděný výkřik. To se děje, protože šroub se zkrouceným tmelem, takže se bude objevit s velkými obtížemi.

Drive popruh a kladký buben

Horní protizávaží se odstraní, pro které je nutné odšroubovat dva šrouby.

Horní nádrže protizávaží a dva upevňovací šrouby

Přístup k kříži. Chcete-li jej odstranit, musíte odšroubovat všechny upevňovací šrouby. 8 kusů, 4 nahoře a dole. Za účelem dostat se na spodní šrouby, stroj bude muset dát na stranu.

Odhalení horních montážních šroubů kříže

Po uvolnění kříží musí být uchovávána z bubnu a vyjmout z nádrže. V přítomnosti ložisek je třeba ji použít. Pokud tomu tak není, budete muset odstranit plastové konektory cm z pouzdra, umístěného v místech, kde byly umístěny šrouby pro přepravu.

Zástrčky v místech dopravních šroubů

Je nutné jemně vyzvednout konce kříže dlouhým plochým šroubovákem skrz otvory v pouzdru a vytáhnout jej.

Šroubovák v hnízdě pro přepravní šrouby

Další možností. ke šroubu do otvoru šachtového šroubu požadované velikosti a lehce narazte na kladivo mírně a snažil se ho utopit.

Jedním ze způsobů, jak můžete přetáhnout kříž s hřídelem

Z pouzdra. Nyní můžete pokračovat na nahrazení ložisek a žláz.

Kříž s ložisky, vyřezávanými z těla stroje

Jak odstranit a vyměnit ložisko s bubnem pračky s předním zatížením

V tomto případě především připravíme nástroje. Tento proces je časově náročnější, jak budete muset odstranit buben. Zvažte celý proces na příkladu práce s automatickým pračkou značky Samsung, modelu. S-1052. Specificky jsme předpokládali standardní model, takže příklad práce s ním má ukázat princip nahrazení ložisek, které budou vyhovovat podobné práci s mnoha dalšími domácími spotřebiči tohoto typu.

READ  Jak získat ponožky z pračky

Jak čištění pračky s kyselinou citrónovou. Recenze procedury a opatření, výhody a nevýhody tohoto způsobu čištění, lidové způsoby, jak se zbavit měřítka. čtení v publikacích.

Příprava a demontáž podložky

Poté, co je stroj zakázán od napájení a domovní inženýrské komunikace, můžete jednotku začít demontáž. Pro práci musíte poskytnout volný přístup k stroji, takže je lepší převést ji do prostorného pokoje nebo garáže. Takže algoritmus pro další opatření bude takový:

První část práce je nejjednodušší a obvykle nezpůsobuje obtíže. Otáčení kladky bubnu, vyjměte ji na stranu. Nyní můžete jít do hlavní fáze procesu opravy.

Rozebráme pračku

Chcete-li začít, musíme odstranit horní část skříně (kryt). Je připojen dvěma šrouby na zadní straně. Poté, co jste je odšroubovali, musíte pohybovat víko směrem k zadní části bydlení. A odstranit ji. Pak jsem plně odstranil dávkovač stroje. V některých modelech extrahovat dávkovač musíme tlačit na západku. Pak musíme odstranit ovládací panel. Chcete-li to udělat, odšroubujte blokovací šrouby. Panel může být pečlivě vložen na stranu pouzdra.

Dále otevřete poklop a vyjměte vnější svorku manžety. Svorky jsou jiné. Některé jsou odstraněny Kruglogy. Jiní mohou být odstraněny pomocí drážkového šroubováku. Když je svorka odstraněna, musíme oddělit manžuce z přední strany pouzdra a naplnit ji uvnitř psacího stroje. Takže nebude zasahovat.

Po odšroubování blokování. Je připojen na dvou šroubech. Otočte je a unikat ruku uvnitř mezi manžetou a stěnou oddělující blokovací zařízení od stěny stroje zevnitř. Odstraňte všechny zbývající upevňovací prvky a vyjměte přední část pouzdra. Také jsme odstranili předem a zadní straně případu, takže to není ještě jednou.

Pak odpojte bunkru dávkovače s nádrží z nádrže. Abychom to udělali, musíme odstranit vše, co interferuje a oslabuje dráp. Odstraňujeme všechno, kde nebude zasahovat. Pak musíme odstranit protizávaží (pokud je vpředu). Pokud je za sebou, dostanu se k němu a nezapomeňte si odstranit. Obvykle je protizávaží upevněna na šroubech. Tyto šrouby odšroubujeme šroubovákem.

Dále se dostaneme do topného tělesa (TAN). Většina modelů, které je pozadu. Někteří vpředu. Než začnete fotografovat, vytvořte fotografie vodičů pro připojení všeho v požadovaném pořadí. Pak odstraňte upevňovací prvky opálení. Častěji je připojena na jedné matici. Oslaha a stiskněte šroub. Pak plochý objekt (například šroubovák) používáme a získáme deset.

Poté odstraňte trysku, která je připojena k Baku. Svorky jsme se již naučili odpojit, takže to děláme bez problémů. Poté odstraňte vodiče, které lze připojit k Baku.

Blízko psacího stroje a odstranění hnacího pásu. Dále odpojte konektor drátu vedoucím k motoru. Potom otočte šrouby, které upevňují motor. Pak se motor vytáhne do své strany.

Potom otočte šrouby, které zamknou tlumiče nárazů. A oddělte spodní části ze zdi stroje. Zůstane jen odstranit pružiny. A nádrž může být přijata. To vše by mělo být provedeno pečlivě, aby nedošlo k pádu nádrže.

READ  Výměna topného kotle v soukromém domě

Panel bubnu a nahrazení ložiska v pračce s vlastními rukama

Za účelem výměny ložisek musíte rozdělit nádrž a vytáhnout buben. Poloviny jsou připojeny na šrouby nebo speciální západky. Odstraňte zámky a odpojte přední část nádrže. Rozhodnout ji stranou.

Odpojit buben, vyjměte kladku. Pro tento klíč rozpětí odšroubujte šroub. Vyjměte řemenici a šroub se zašroubujte zpět do hřídele. To se vyhne jeho deformaci při následné manipulaci.

Teď srazí kladivo na hřídeli, aby ho vyrazili ven. Jakmile se pohybuje dolů, odšroubujte šroub a odstraňte buben ze zadní stěny nádrže. Pečlivě zkontrolujte objímku, hřídel a kříž. Pokud jsou vady nebo poškození, budete muset tyto položky nahradit.

Po záchvatech nádrže rozdělte do dvou částí pro přístup k bubnu a ložisek

Vyjměte žlázu a zatlačte ji s plochým šroubovákem. Nyní musíte vyřadit ložiska. Chcete-li to udělat, namontujte kovovou tyč a narazte na kladivo, pohybující se v kruhu části. Malé ložisko je vyřazeno z vnitřku nádrže, velký. venku.

Po odstranění detailů vyčistěte svá sedadla a zadní víko. Dokonce i sebemenší nečistoty, prach nebo voda povede k rychlému poškození nových ložisek. Po vyčištění otřete povrch suchým měkkým hadříkem.

Pokračujeme na instalaci nových ložisek. Nejprve vložte trochu a kladivo ho kladivem, dokud se nezastavíte. Podobně instalujte velké ložisko. Pak hojně promažte žlázu vodotěsným mazáním a jemně ji vezměte na místo.

Výměna ložisek a gufera v pračce Indesit

Po výměně ložisek proveďte inverzní montáž pračky:

  • Namažte pouzdro hřídele a namočte jej na místo.
  • V případě potřeby vyměňte těsničku. Vyplňte drážky s tmelem a připojte dvě části nádrže.
  • Sbírejte pračku provedením všech akcí v opačném pořadí. To vám pomůže fotografií a videí provádí demontáž.
  • Připojte vypouštěcí hadici a zapněte přístroj do výstupu.
  • Spusťte pračku, abyste zkontrolovali, zda funguje správně.

Po výměně ložisek a montáže pračky se ujistěte, že spusťte ovládací mytí bez povlečení

Výměna ložisek v pračce lze provádět nezávisle. Jasně postupujte podle pokynů prezentovaných a následujte všechna doporučení účinně a bezpečně provádět opravu agregátu.

Jak vyměnit ložisko v pračce „Zarussi

Navzdory poměrně vysoké spolehlivosti domácích Zanussi stroje, vyžaduje periodicky nahrazení bubnových kuličkových ložisek, zejména s intenzivní operací s maximálním zatížením. V moderních úpravách se zobrazí chybový kód E13 nebo E55 na elektronické tabulce, která poskytuje systém self-diagnostikovat. To indikuje možné úniku žlázy, vzhled vůle nebo opotřebení p / sh. Charakteristická funkce je také bzučení.

Aby bylo možné demontovat a vyměnit detaily, budete muset demontovat psací stroj. Na rozdíl od jiných modelů nemusíte odstranit přední panel, bude stačit k odšroubování zadního krytu pro získání přístupu.

Po konzistentně demontáže jednotky a odstranění nádrže, s pomocí speciálního stahovéhoovače nebo přítelkyně, prvky jsou vyřazeny, sedací místa jsou vyčištěna, pás, Criss, geometrie bubnu a zdraví ostatních částí jsou kontrolovány. Pro usnadnění demontáže je vhodné použít aerosol WD-40.

Pokud je stroj na záruční službě, všechny opravné činnosti by měly být prováděny pouze v servisním středisku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS