Výměna teplého panelu na skleněné keramické sporáku

Opravte keramické desky s vlastními rukama

Techniky v domě se stávají stále více a více, Willy-Noilei začínají přemýšlet o tom, co by bylo hezké být schopni snadno odstranit nezávisle. Chcete-li pomoci. tento článek, kde jednoduchá oprava vačného panelu bude považováno za vlastní ruce. Poznámka. Pokud je technika v záruce, je lepší vylézt do toho vůbec. Vše, co může být v tomto případě. vyměňte síťový kabel. V ostatních případech je lepší kontaktovat službu. No, pokud na dlouhou dobu neexistuje žádná záruka, můžete se pokusit opravit povrch vaření.

HOB (povrch) se nazývá elektrické a indukční desky s keramickým nebo skleněným keramickým povlakem. Pod tímto povlakem jsou topné těleso. hořáky. Tyto hořáky mohou být různé typy:

  Indukční. Použijte princip elektromagnetické indukce. Pro správný provoz zařízení tohoto typu jsou důležité správně vybrané nádobí, protože se jedná o jeden electroCapptivní obvod s hořákem, který zvýrazňuje teplo. Bez jídel na hořáku v práci se prostě nezapne.

Bez jídel (správně vybrané) indukční sporák nefunguje

Spirálový hořák. nejčastější volba

Halogen se zahřívá za pár vteřin

Jak vidíte, hořáky jsou jiné, různé procesy používají pro vaření, ale obecné zařízení vaření panelů je stejné. Takže při opravě vařícího panelu bylo snazší hledat členění, musíte vědět, jak je zařízení uspořádáno.

Jak nahradit kotle

V současných kuchyních, namísto tradičních desek se stále více používají panely pro výrobky. Vykonávají stejné funkce, ale trvá méně místa a vypadají esteticky. Ne každý zná, jak správně zvládnout takovou techniku. Vzhledem k chybám při připojování, použití nevhodných jídel, nepřesné přitažlivost vaření povrchů se čelí před koncem životnosti. Jaké případy jsou nutné nahradit vaření panelu a jak odstranit nejhorší povrch elektrického sporáku, přečtěte si v našem článku.

Nejtěžší případ je problémy s řídicí deskou. Tam může být jen málo. Jak pochopit, že řídicí jednotka je vina? V nepřítomnosti signálu při stisknutí tlačítek. Pokud je napájení zapnuto, ale neexistují žádné zvukové nebo viditelné změny režimů provozu, s největší pravděpodobností je problém v řízení. V tomto případě se oprava vačného panelu skládá z jednoduchých akcí.

Pokud se sporák „neposlouchá“, začít důkladně vyčistit povrch. nečistoty mohou způsobit takové chování. Dále zkontrolujte parametry napájení. Příliš nízké napětí v síti může ovlivnit provoz řízení.

výměna, panelu, skleněné, keramické

Ovládací panel. nejtěžší oblast pro opravu

Pokud je napětí normální, ale žádné změny, snažíme se restartovat programy. Chcete-li to učinit tento de-energizovat povrch vaření. Pokud je připojen přes zástrčku s výstupem, vyjměte zástrčku. Zakázat tlačítko nestačí. Pokud je deska připojena přes svorkovnici, je snazší vypnout stroj na štítu. V de-energizovaném stavu musí být deska nejméně 10 minut. Dále to může být zapnuto a zkuste to znovu. Pokud existuje jednoduchá „závada“ kontroly, pomáhá, pokud jsou problémy vážnější. ne. Pokud všechny akce nevznikly výsledek. zavolejte na mistry.

Jak odstranit škrábance z povrchu desky

Technika se skleněným vařením povrchu potřebuje zvláštní péči. Pokud nedodržíte pravidla pro provoz zařízení, se mohou vyskytnout škrábance na sporáku.

READ  Jak otevřít plynový sporák

V takových způsobech je možné odstranit škrábance s rovinou:

 • Sodová roztok s vodou, aplikovanými na měkký textilní ubrousek, by měl být zaměňován kruhovými pohyby. Pak se zbytky otřete papírovým ručníkem. Směs by neměla být suchá, jinak způsob odstraňování poškrábání povede k vzniku dodatečných vad na povrchu. Před postupem postupu musíte přístroj vypnout ze sítě.

Eliminace škrábanců z varné desky

Pokud vznikne závažnější vady, lépe se poraďte s kvalifikovaným průvodcem. Doporučuje se zkontrolovat záruční dobu, pokud ještě nevypršela, musíte pořídit snímky poškození a zavolat servisní centrum:

 • Bude nutné zavolat specialistou pro opravu domů, aby se zkontroloval a dospěl k závěru, zda je povrch podléhá obnově.
 • Pokud se záruční lhůta ještě nevyjde, je povrch povinen učinit zkoušku, která určí příčinu destruktivního dopadu.
 • Pokud se manželství ukázalo, že je továrna, výrobce musí vyměnit skleněný keramický prvek nebo celý sporák.
 • Když je záruka již neplatná, měli byste navštívit servisní středisko nebo opravny.

Postup pro nahrazení varné desky

Uživatel, který se srazil s problémem popraskané sklenice na vaření, existuje mnoho otázek, na které jsme připraveni odpovědět:

Kde se obrátit na výměnu povrchu vaření

Viděl jste praskliny nebo jiné poškození na skleněné keramickém povrchu? Nevím, kde se otočit? Potřebujete pomoci specialistům!

Každé město má speciální servisní centra, která provádějí opravu velkých i malých domácích spotřebičů. To může být jako specializované body. „Hansa“, „MBS“ a univerzální opravy jakékoli technologie a práce s širokou škálou poruch.

Снимаем панель регулировки отопителя Peugeot Partner Tepee

Před kontaktováním společnosti se ujistěte, že je zapojen do opravy nástrojů tohoto výrobce a mají možnost poskytnout originální náhradní díly.

Skleněný keramický povrch pro značkové vaření panel nelze zakoupit v obchodě. Lze objednat pouze od výrobce.

Jak nahradit sklo

Výměna popraskané plochy je vyrobeno v několika fázích:

 • Registrace aplikace pro opravu varné desky. Můžete zanechat aplikaci pro volání specialisty a telefonicky. Dispečer bude vyvolán přesné datum a čas uspořádání masteru.
 • Diagnostika. Před zahájením výměny skla by měl Mistr mít vizuální kontrolu technologií a vyhodnotit míru škody. Věřte specialistovi v této věci, protože se často stává, že během diagnostiky existují také skryté poškození.
 • Koordinace opravy. Po kontrole se specialista vyslovuje klienta, který část panelu podléhá náhradnímu, objasňuje seznam nadcházejících prací a vyjadřuje se o jejich náklady. Do další fáze je přechod možný pouze tehdy, pokud souhlasíte se seznamem prací a oznámenou cenou.
 • Oprava práce. Pokud je příčina poruchy skutečně v popraskaném skle, pak práce na jeho výměně bude trvat 2-3 hodiny. Na první pohled se může zdát, že ve skutečnosti je vše jednoduché, odborník bude mít pečlivé práce na výběr a nahrazení značkových náhradních dílů pomocí speciálních nástrojů. Nevlastní znalosti a dovednosti v této oblasti, aby se vyrovnala s opravou nebude snadné.
 • Testování a dodání. Konečná fáze opravy je zkontrolovat výkon indukčního povrchu a dodání svého klienta.

Cena od Masters

Žádost o servisní středisko pro opravu skleněných keramických elektrických kamen může být vzdáleně. Před prací je vždy diagnostikována poškození. Odhaduje výše nákladů na opravy, orientovat přibližnou částku, která má být zaplacena.

, Komplexnější práce může dosáhnout až 4 tisíc.

Jiné materiály o členění a opravných deskách:

 • Časté příčiny členění indukce, vaření a plynových kamen a oprav zařízení s vlastními rukama.
 • Jak opravit časovače, skleněné a dveřní dveře?
 • Značky a důvody pro poruchu plynové trouby a opravy s vlastními rukama.
READ  Na HANSA vaření panelu bliká f

Jak vyměnit páskovaný skleněný keramický povrch kuchyňské desky

Čištění hladkého skla-keramického vaření povrchu je mnohem jednodušší než čištění desky s tradičními fóliovými hořáky. Rozlité kapaliny a drobky neproniknuty pracovních prvků. Ačkoli keramický povrch kuchyňské desky a snižuje čas strávený na čištění, instalace těžkého ohýbání, může vést k jejímu praskání. Pokud jste si koupili vaření CumerSberg, s největší pravděpodobností se to nestane. Chcete-li ušetřit peníze, namísto nahrazení celého kamna, můžete jednoduše nahradit poškozený povrch vaření do nového. Nahradit, proveďte následující.

Desku je třeba odpojit ze zásuvky. Zakažte přepínače trouby, pokud je uveden ve schématu.

Je nutné otevřít klapku pro přístup ke šroubům, upevněte keramický povrch vaření s kuchyňským sporákem. Je nutné odšroubovat šrouby pod povrchem vaření a zvednout jej. Mělo by se roztrhnout zvednutý povrch s kovovou tyčí nebo dřevěným kolíkem.

Odstraňte hořáky připojené k zadní části popraskané varné desky. V závislosti na roce uvolňování jsou držáky každého pracovního prvku připojeny přímo k povrchu vaření na zadní straně, nebo pracovní prvky jsou připojeny k rovnému držáku. Plochý držák je připojen pod varnou deskou. Je nutné odstranit šrouby, které upevňují každý pracovní prvek na zadní straně povrchu nebo na každé straně ploché držáku. Nižší pracovní položky na pouzdru desky.

Dále byste měli odstranit závorku. Snižte popraskaný povrch vaření, dokud není možné vytáhnout sponky připojené z opačného povrchu z drážek v kameře. Dejte popraskaný povrch vaření pod dnem nahoru na pracovní plochu v kuchyni. Dejte blízko opačné strany nahoru nový povrch vaření.

Demontujte šrouby, které drží kovovou držák na přední straně popraskané povrchu vaření. Vyjměte držák zepředu. Odstraňte dva závorky ze zadní strany povrchu a přeskupit je, aby nahradili.

Dvě svorky instalované na náhradní povrchové vložky do drážek na desce pod ovládacím panelem. Zvýšit vyměnitelný keramický povrch vaření. Creare Novinka ve vyvýšené poloze.

Je nutné připojit hořáky na zadní straně nové varné desky. Smazat Bracket. Vynechejte povrch vaření do jeho počáteční polohy. Otevřené klapky. Zajistěte nový povrch vaření s odstraněnými šrouby s popraskanou deskou.

Připojte desku ke zásuvce stěny nebo zapněte spínač, pokud byl v systému poskytnut.

Mechanická demontáže: pravidla a technologie

Sada potřebných nástrojů pro demontáž:

Speciální demontážní nástroj

Nejprve oslabte povrchový šroubovák s kuchyňským modulem. Pokud je drát položen stacionární (pro elektrické panely), svorkovnice je demontována a napájecí vodiče jsou odpojeny. Pozemní vodič z tělesa zařízení se vypne.

Pak jsou upevňovací šrouby zcela odšroubovány a odstraněny ze stolu. Demontáž na vaření je považována za dokončena.

Demontáž designu plynu vaření se provádí podobně. Aby bylo možné zastavit dodávku zemního plynu na povrch, je nutné zavřít celou výztuhu, vizuálně se ujistěte, že ramena jeřábů, ventily jsou v poloze „uzavřené“. DALŠÍ Uvolněte svorku a nainstalujte na plný úvazek na hadici.

Správné demontáž varné desky

Tak jak odstranit vařící panel pomocí stolu? Aby bylo možné řádně odstranit povrch plynu, stojí za to zvážit celý proces podrobně:

 • Nejprve je nutné najít středící šrouby, které drží celý design;
 • Dále jsou na středících šroubech zkrouceny šrouby;
 • Poté, co potřebujete najít rohové montážní háčky. Jsou zkroucené šrouby, ale hlavní věc není úplně, musí zůstat na místě;
 • Háčky budou oslabeny, takže produkt může být snadno vytažen otvorem na stole;
 • Po odstranění provedení můžete začít instalovat další nové zařízení. Pokud ještě není vybráno, stojí za to správně vybírat;
 • Pokud jste již zakoupili nový povrch vaření, a nehodí velikosti díry v tabulce, pak je nový se souborem řez;
 • Dále se instalace jiného panelu provádí v tabulce.
READ  Výměna topného tělesa v myčce Indesit

Skleněné plášťové panely by měly střílet specialisty

Příčiny poškození varné desky

Pokud byly na varné desce nalezeny závady, tyto faktory předcházely tímto:

 • Ostrý, silný dotek na povrch všech objektů. Například můžete pustit těžkou pánev, která je společnou příčinou rozbití skleněné keramiky. Výsledkem bude vzhled díry ve středu, kde přišel stávka a rozvětvené trhliny.
 • Sporák velmi spálil kvůli dlouhé práci několika hořáků, která pracovala pro kompletní moc. Obvykle se vada objeví s prasklinou a může se plazit do různých směrů.
 • Stává se to, když byl sporák nesprávně nainstalován a silné napětí přicházející do techniky zničí vaření. Vyzkoušet povrch začíná centrální částí, po defektech se liší, s ostrými rohy.
 • Poškození bodu, například kapka nůž.
 • Lámání jídel, které lepené. Například pánev nebo pánev byla umístěna na lepící surový povrch vaření. Při zahřátí je nádobí nalepena a je možné ji roztrhnout pouze skleněným keramickým fragmentem.
 • Unikl jam a cukrový sirup velmi těžké odstranit ze sporáku. Předehřátý cukr při styku s povrchem proniká strukturou skleněného keramického materiálu. Při čištění desky je poškození povrchu, objeví se čipy.

Důležité! Poslední dva důvody jsou způsobeny manželstvím výroby a nedodržování pravidel při montáži modelu. Běžné případy, kdy je povrch namontován velmi blízko k okrajům, a v procesu žárovky praskne.

Je třeba mít na paměti, že vadná technika pracující z elektřiny je nebezpečná pro jakékoliv použití. Existují pravidla, kde je třeba pozorovat bezpečnost:

 • Vyhněte se vaření na panelech, které praskly;
 • Prostředky pro čištění povrchů vaření, musí být speciálně určeny;
 • Nedoporučuje se dotýkat kovových pokrmů s mokrýma rukama, existuje riziko úrazu elektrickým proudem;
 • Oprava DIY může vést k uzavření.

Tipy pro péči a provoz

Doporučení pro provoz a každodenní péči o elektrický nebo plynový sporák skleněné keramiky:

 • Před zapnutím nástroje zkontrolujte, zda na povrchu nejsou žádné zbytky potravin nebo kapaliny, jinak budou hořet, což ztěžuje odstranění;
 • Povrch otřete vlhkým hadříkem po každém použití;
 • Po úplném ochlazení vyčistěte desku, protože povlak může pretkat z poklesu teploty;
 • Nepoužívejte abrazivní látky nebo kovové houby. levé škrábance budou bránit povrchu povrchu, který bude rychle vést k havarádi;
 • Nevkládejte plastové, měděné a hliníkové nádoby na desku, vyhnout se bodovým otřesům na povlaku;
 • Po promytí povrchu otřete jej suchý, takže neexistují žádné rozvody.

Zakupování skleněné keramické desky být připraven k zajištění správné péče. Pro udržení normálního provozu postupujte podle pravidel operace, vykonávejte každodenní čištění a včas odstranit značné znečištění. Po dokončení jednoduchých doporučení uložíte funkčnost a současný pohled na panel po mnoho let.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS