Výměna topného prvku v pračce

Deset pro pračku: Jak si vybrat nový a nezávisle nahradit

Topení Tang pro pračku je klíč. Zahřívá studenou vodu v procesu, poskytuje podmínky pro vysoce kvalitní mytí a eliminující stopy nečistot, skvrn a vrtáků jakékoli složitosti.

S dlouhým vykořisťováním se mohou vyskytnout fyzikální vlastnosti tohoto produktu zhoršovat a poruchy. V tomto případě se nestojí za zbavit se stroje. Stačí jen nahradit starý prvek nový a pokračovat v používání v obvyklém režimu. Ale jak to udělat, nemají zkušenost s opravou zařízení?

Pomůžeme vám řešit tuto otázku. článek pojednává o vlastnostech diagnostiky poruchy vozidla, doporučení je uvedena na výběr požadovaného modelu nového ohřívače. Také krok za krokem instrukce na realizaci nahrazení deseti.

Příčiny členění opálení

TENN nese funkci ohřevu vody a s nízkým přenosem tepla nebo přehřátí je členění.

Špatný přenos ohřívače dochází:

 • Vzhledem k měřítku na jeho těle je silně přehřátý a v čase selže. Při přehřátí se mikrotrakci mohou tvořit v pouzdru ohřívače, ve kterém bude voda spadne, což způsobuje poruchu elektřiny na těle vašeho stroje. Z tohoto důvodu je nejčastěji instalován nový deset na pračce Bosch;
 • Nesprávné připojení pračky na kanalizaci. Nesprávné připojení k kanalizačnímu systému může znamenat spontánní únik vody z nádrže. V tomto případě přilehlá voda opustí zařízení a za studena doplňuje správnou úroveň. Existuje tak zbytečný provoz ohřívače a jeho opotřebení;
 • Časté dlouhé mytí vysokých teplot. Chcete-li ohřívat vodu do vysokých teplot, je zde skvělý čas, zatímco jeho zdroj zkrácení;
 • Nebo selhání jiných částí pračky, což má za následek zahrnutí ventilátoru bez vody v nádrži. V případě poruch některých částí, které jsou zodpovědné za naplnění nádrže vodou a udržují hladinu spodní úrovně, může být ohřívač vypnut, aby byl mimo vodu. V důsledku toho rychle přehřátí a popáleniny.

Výměna topného tělesa u pračky: AP Servis

Známky opálení poruchy v pračce

Pračka jakékoli značky, ať už Indesit, Ariston nebo Bosch, nutně dává signály o členění. Hlavní znaky poruchy ohřívače:

 • Voda v procesu mytí se nezahřívá. Pokud při spuštění režimu praní s vysokou vodou zůstane chladno, znamená to, že deset nefunguje. Když prací proces dosáhne stupně ohřevu vody, stroj přestane pracovat a vydává chybu. Současně programy, které nepotřebují ohřívat vodu, mohou pracovat jako obvykle.
 • Před zahájením ohřevu vody, technika „vyrazí stroj“. vypne zařízení, které chrání elektrické vedení ze spalování. Selhání nastane přibližně 10-12 minut po spuštění mycího programu. Nejčastěji ukazuje zkrat spirála, která je umístěna uvnitř opálení.
 • Stroj „vyrazí“ ochranné vypnutí zařízení (UZO). Problém se dějí bezprostředně po zapnutí zařízení nebo bezprostředně před zahřátím. Špatná izolace opálení může způsobit proud pro vstup do pouzdra a vést k automatickému odpojení Uzo.
topného, prvku, pračce

Zkontrolujte výkon opálení může používat multimetr

READ  Jak vyjmout ventilátor v pračce LG

Pokud je v práci stroje jeden nebo více známek rozbití, snad ohřívač selhal a vyžaduje výměnu. Chcete-li přesně určit výkon TENA umožňuje ověření speciálního zařízení. multimetr, po kterém si můžete být jisti v závadi a pokračovat v výměně ohřívače.

Dělat nebo volat mistry?

Nahrazení opálení. To je jedna z nejčastějších příležitostí při práci s pračkou. Vlastnit některé profesionální dovednosti, které mohou být nahrazeny nezávisle. Musíte však být opatrný při výběru náhradních dílů a nekupují čínské fakty. Pokud si nejste jisti svým schopnostem. Je lepší použít služby profesionálů ze servisního střediska. V extrémním případě můžete zavolat soukromý průvodce, ale musíte pochopit, že většina z nich pracuje nelegálně a v tomto případě nebudou závazky povinnosti splnit.

Namísto opravy pračky, která bude i nadále selhat, stojí za to zaplatit vaši pozornost k modelové řadě praček z AEG. Na rozdíl od starého vozu bude záruka distribuována a samotné zařízení bude fungovat a spotřebovává výrazně méně vody a elektřinu. Proto může být rozpad starého auta nádherným důvodem k nákupu lepšího a ekonomického modelu.

V katalogu našeho firemního internetového obchodu AEG prezentoval unikátní modely s vertikální a přední zatížení, navržené pro 6-10 kg suchého lnu. Uživatel si může vybrat oddělené stroje a řešení pro vložení v nábytku. Poslední možností bude vyhovovat těmto uživatelům, kteří chtějí vytvořit jedinečný interiér v koupelně a nechtějí jej zředit s oddělenou technikou. Kromě klasických praček, AEG vyrábí AEG unikátní modely se sušením, které nejen tiskové spodní prádlo, ale také vytvářejí konečné sušení v důsledku instalace speciálních topných prvků a fanoušků. Díky této inovaci již uživatel již nepotřebuje dodatečně suché spodní prádlo, což značně zjednodušuje život a zvyšuje dobu, která může být vynaložena na komunikaci s příbuznými a.

Příčiny a známky selhání opálení

Před objednáním se oprava opálení se musí dozvědět o příčinách jeho zlomu. Jeden z hlavních. nekvalitní vody, která má mnoho nečistot vypořádaných na topném článku. Po určité době se na něm objeví hustý sediment, takže tepelný ohřívač musí intenzivněji fungovat. V jednom okamžiku úplně přestane ohřívat vodu a selže.

V tomto případě nahrazení opálení, která je lepší svěřit zkušený mistr, protože taková práce vyžaduje kvalifikaci. Aby se zabránilo poruchám, prodlužte životnost, je nutné instalovat speciální vodní filtry a jednou za šest měsíců k provedení profylaxe. Malé částice nečistot jsou často usazeny na deset, nitě, tak mimo mytí, nemáte odpadky v kapsách.

Existuje několik známek, že je čas změnit deset:

 • Prací jednotka není tepelná voda. To znamená, že při opláchnutí nebo v jiných případech, když topení není potřeba, stroj pracuje v normálním režimu. Ale když je požadována horká voda, přístroj nebo zobrazuje chybu nebo ve starších verzích, zahyne nekonečně dlouhé, čekání na teplotu vody do požadované teploty.
 • Když zapnete nebo několik minut po spuštění práce, automaticky. K tomu dochází v důsledku zkratu v topném článku spirály.
 • Když zapnete, ihned nebo několik minut později, ochranné vypnutí zařízení (UZO) je vyřazeno. Špatná izolace topného tělesa způsobuje proudový únik na kovové pouzdro.
READ  Jak našroubovat přepravní šrouby do pračky

Příprava na nahrazení části

Chcete-li nahradit deset v zařízení, budete potřebovat následující nástroje:

Za účelem nahrazení podrobností, které potřebujete koupit dobré deset. Aby nedošlo k hádání s vhodnou značkou a modelem, odstraňte rozbité ohřívači a přejděte s ním nový.

Topný prvek je nejčastěji umístěn v dolní části nádrže pračky. Někdy není možné jej zjistit okamžitě, protože v zařízeních některých výrobců přístup k WAN se provádí přes zadním panelem pouzdra a v jiných. přes přední stranu.

Deset může mít jinou formu (ve formě písmen W nebo U) a nachází se v různých částech jednotky v závislosti na společnosti výrobce

Příprava umístění části v přístroji lze pečlivě zkontrolovat jednotkou jednotky. Přítomnost těžkopádného zadního krytu může znamenat, že ohřívač je umístěn v dlouhé části stroje. Toto umístění části je charakteristické pro InSite, Ariston, Atlant, Zanussi, Candy a Electrolux zařízení. Ale odstranit přední panel pro vás, s největší pravděpodobností, musí nahradit opálení na pračce Samsung. Také v přední části jednotky, ohřívače často instalují firmy LG a Bosch. Proces odstranění předního panelu zařízení (na rozdíl od zadní strany) je obtížnější a dlouhý.

Pro přístup k topnému prvku v psacím stroji se vertikálním typem zatížení budete muset demontovat jeho boční stěnu

topného, prvku, pračce

Poznámka! Velmi často nahradit topný prvek spolu se zadním panelem, musíte také odstranit horní kryt zařízení.

Po nalezení požadované položky nakreslete následující:

 • Nezapomeňte (a lépe vyfotit) Poloha vodičů na kontaktech ohřívače. V případě, že v budoucnu bude položka připojena nesprávně, budete riskujete vypnout jak IT a napájecí stroj.
 • Spát všechny konektory a odstranit vodiče z části, po kterém se lehce odšroubujete matici centrálního šroubu.
 • Prodáváme šroub uvnitř pro odtlakování těsnění a získejte opálení, picte těsnění ohřívače s plochým šroubovákem.

Mnoho specialistů doporučuje nejprve, aby se ujistil poruchy topného tělesa tím, že jej zkontroluje testerem před zabavením. Je možné, že vůbec není rozpad opálení je důvod, proč je spodní prádlo vymazáno ve studené vodě

Po zabavení položky přejděte do obchodu a vyberte podobnou náhradu. Je také žádoucí zkontrolovat získaný zdravotní prvek, aby nedošlo k instalaci rozbité náhradní díly.

Provozní postup

Přihlásit se k opravám, opouštět aplikaci na webových stránkách nebo voláním servisního střediska Bosch telefonicky 7 (495) 134-83-02

Bez topného zařízení nebude podložka mytí spodní prádlo normálně. Někdy nemůže ani jít do práce. S sebemenšími známkami problému s topným tělesem musíte vyměnit pračku BOSCH. Může to udělat mistr pračky. Ale spolehlivější a zaručuje taková oprava bude provedena v servisním středisku.

READ  Kde nalít v pračce

Jak nahradit deset, který se nachází za autem?

Indesit, whirlpool pračky a některé další deset modelů jsou nainstalovány, což umožňuje nahradit detaily bez velkého úsilí.

 • Vypněte stroj z napájecího zdroje a vypusťte vodu, předem vznášející se, pokud jsou hadice potřebné a lámací vody.
 • Zadní k odšroubování šroubů a vyjměte kryt, který může být různými velikostmi a tvary.
 • Topné těleso stojí ve spodní části nádrže. Odpojte všechny vodiče, které vidíte. Obvykle ve středu je zemní drát podél okrajů fáze a nuly, stále kabeláže z tepelného senzoru a čtyř kontaktů.
 • Získejte opálení uspěje s klávesou trouby 8 nebo 10. Upevňovací matice (vycentrovaná) je odšroubována a šroub je stisknuto uvnitř.
 • Nyní, vyzbrojený plochým šroubovákem, vložte ji mezi pak a nádrže a vytlačte ji.
 • Čisticí práce: Zbytky detergentů, měřítko, odpadky jsou vyčištěny.
 • Nový deset je instalován na místě. Tepelný senzor je však spojen jako první. A pro to, aby se díla volně stála, můžete s mýdlem nebo mytí nádobím gumičkou. Musí být zcela utopeno v nádrži.

Tip: Aby nedošlo k dalšímu úniku, nalijte vodní kbelík do nádrže nad úrovní opálení. Pokud musíte proudit z těsněním, je lepší otočit trochu upevňovací matice.

Důležité! Deset uvnitř bubnu udržuje kovový držák a pokud konec topného prvku nespadá do držáku, pak během práce se bubnový dotkne a vypne stroj.

Práce byla provedena, přišla na to, jak nahradit deset na pračce a je připraven k provozu.

Možné poruchy a způsoby, jak eliminovat

Pokud deset zastavil vytápění vody, může být usnadněno poruchami, které mohou být odstraněny nezávisle nebo kontaktováním servisního střediska:

 • Podrobnosti nebo přerušení obvodu. V tomto případě může být zbytek uzlů a bloků pračky blokovány, takže je okamžitě nutné zakázat techniku ​​ze sítě a kontaktovat servisní středisko, aby se zabránilo potřebu drahé generální opravy;
 • Porucha řetězu ohřívače. V tomto případě se ohřeje vody provádí delší čas nebo pozorován během procesu mytí. Nahrazení opálení;
 • Porucha tiskového prostoru, který je zodpovědný za přenos signálu hladiny vody. Pokud je senzor znečištěný křikem a topný signál od něj nedorazí, je nutné jej nahradit.

Video zobrazuje podrobnou instrukci, jak vytáhnout staré deset a nainstalovat nový na svém místě.

topného, prvku, pračce

Použití našich podrobných pokynů a doporučení, můžete odhalit problém topného tělesa doma a nahradit jej minimální sadou nástrojů. Při nákupu opálení vyberte identický ohřívač, který je dodáván pod modelem zařízení.

Blok: 11/11 | Počet znaků: 1217

Počet bloků: 21 | Celkový počet symbolů: 25245 Rozsah použitých dárců: 8Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS