Výměna topného tělesa v myčce Indesit

Náklady na výměnu topného tělesa v myčce nádobí

Životnost myčky nádobí závisí stejně jako u všech spotřebičů na mnoha faktorech. v průměru může bez přerušení vydržet přibližně deset let. Postupem času se však součásti a komponenty stroje opotřebovávají a selhávají. Jednou z nejčastějších příčin poškození je vadné topné těleso. Výměna topného tělesa v myčce nádobí je naštěstí poměrně typický postup, který však vyžaduje určité znalosti. Doporučujeme obrátit se na odborníky našeho servisního střediska, kteří vám poskytnou kvalifikovanou pomoc.

Jednou z nejčastějších příčin poškození je poškození topného tělesa. Jeho výměna je poměrně obtížná. Okamžitě se nabízí otázka: kolik stojí výměna topného tělesa odborníkem? Je docela výhodné využít pomoci profesionálního řemeslníka. Opravy prováděné svépomocí mohou váš spotřebič vážně poškodit. Nestojí to za riziko. Průměrné náklady na práci specialisty pro stolní myčku nádobí. Další náklady vznikají v souvislosti s pořízením nového dílu, jehož cena se pohybuje kolem 2 000 EUR a více, v závislosti na značce výrobku.

Oprava takové poruchy není statisticky tak nákladná. Levnější než nákup nové myčky. V tabulce jsou uvedeny náklady na profesionální výměnu topného tělesa v závislosti na značce myčky. Opravujeme spotřebiče všech firem: AEG, ARISTON, BAUKNECHT, Beko, BLOMBERG, Bosch, CANDY, ELECTROLUX, GORENJE, HAIER, Hansa, Hotpoint-ARISTON, INDESIT, IKEA, KAISER, KUPPERSBUSCH, MABE, MIELE, NEFF, SIEMENS, WHIRLPOOL, ZANUSSI

Cena je pouze za vedení a práci. Tato cena nezahrnuje náhradní díly pro myčku nádobí. Diagnostika namontovaných dílů 1000

Konstrukce a princip činnosti

Topné těleso je elektrický přístroj, který ohřívá kapalinu pomocí zabudované spirály ze speciálního materiálu. Vodivý prvek je umístěn v utěsněné trubce, která je izolována od těla stroje. ohřívač je umístěn ve vodním plášti, k cirkulaci kapaliny se používá elektrické lamelové čerpadlo. Vedení zastřihovače je utěsněno gumovým těsněním, které zabraňuje vniknutí vody na kontaktní prvky.

READ  Co znamená návrhy na myčce

Při průchodu elektrického proudu cívkou se uvolňuje teplo a topné těleso je regulováno měřicími sondami. Čidlo sleduje nastavenou teplotu a po jejím dosažení se topné těleso vypne. Jakmile se voda ochladí pod naprogramovanou mez, obnoví se napájení. Trubkové ohřívače Bosch instalované ve strojích vyrobených po roce 2010., přídavné čerpadlo pro zlepšení cirkulace kapaliny a urychlení výměny tepla.

Společnost Bosch vyrábí průtokové ohřívače s trubkovým prvkem, který je v přímém kontaktu s proudem vody.

U některých modelů myček nádobí jsou k dispozici jednotky se suchým chodem. topné těleso je umístěno v samostatném krytu. Mezera mezi stěnami je vyplněna tepelně odolnou hmotou, která navíc izoluje elektrické komponenty od vody.

Co naznačuje poruchu

Známky poruchy ohřívače a prvky spojené se spotřebičem:

 • Na displeji LCD se zobrazí chybový kód 09;
 • dodávka přehřáté nebo studené vody v důsledku poruchy tepelného regulátoru;
 • výskyt napětí na povrchu krytu v důsledku poruchy topného článku;
 • neobvyklý hluk způsobený opotřebením nebo poškozením integrovaného čerpadla.

Postup opravy Indesit:

Jakmile se s odborníkem dohodnete na datu a čase návštěvy:

 • Navštíví vaše prostory a provede bezplatnou diagnostiku;
 • Pokud elektrické topení nefunguje ani po odstranění vodního kamene, je třeba nainstalovat nové.
 • Vymění vadný díl. Originální náhradní díly jsou vždy k dispozici v našem skladu a pocházejí od důvěryhodných dodavatelů.
 • Prodloužená záruka 1 rok na všechny pračky.

Když myčka Indesit přestane fungovat, ale její obsah je stále špinavý a mastný, je čas vyměnit topné těleso.

Příznaky a příčiny poruchy

Pravděpodobnost poruchy závisí na správném používání spotřebiče a preventivních opatřeních.

Příčiny poruchy ohřívače mohou být následující:

 • Tovární závada. To se stává i u osvědčených výrobců. Spirála vyhoří, v těle se vytvoří díry.
 • Vodní kámen. Během pracího cyklu se na topném tělese usazují nerozpustné soli. Pokud jsou příliš velké, prvek se déle zahřívá a vyhoří.
 • Opotřebení. Každý výrobek má svou vlastní životnost. Stálé kolísání teploty a únava kovu způsobují, že se drát uvnitř pláště láme.
 • Kolísání napětí. Topná tělesa jsou navržena tak, aby pracovala v úzkém rozsahu proudů. Přepětí a přepětí vyřadí výrobek z provozu.
READ  Jak správně vložit mlýnek do multifunkčního mlýnku na potraviny

Poruchy pračky Indesit nejsou neobvyklé. Proto není obtížné najít na trhu náhradní díl.

Jak přesně zjistit, co je špatně?

Než začnete pračku opravovat, musíte určit zdroj problému.

Nejdříve je třeba zkontrolovat topné těleso. Jedná se o nejzatíženější položku a spotřební součást, kterou je třeba v případě poruchy vyměnit.

Odpor se zpravidla měří pomocí testeru. Pokud přístroj zobrazuje nekonečně vysokou hodnotu, znamená to, že topné těleso vyhořelo a je třeba ho vyměnit.

Pokud je odpor v normálním rozsahu (hodnota je obvykle uvedena v technickém listu nebo v návodu k obsluze stroje), zkontrolujte termostat a řídicí jednotku.

Termostat (teplotní čidlo) se kontroluje v souladu s konstrukcí prvku. Obvykle se jedná o termistor, proto je třeba měřit jeho odpor při pokojové teplotě a prvek zahřát (stačí jej držet rukou). Pokud je snímač funkční, odpor se změní.

výměna, topného, tělesa, myčce, indesit

Závady řídicího modulu lze nejsnáze určit. Nikdy nejde jen o to, že se netopí, ale téměř všechny funkce stroje nefungují správně.

Chyby jsou viditelné a programy se spouštějí a ihned resetují. Tyto příznaky signalizují poruchu elektroniky.

Jak myčka funguje a co je s ní špatně, vám prozradí

Oprava myčky Indesit

V servisním středisku TechRemByt nabízíme objednání profesionální opravy myčky Indesit přímo u vás doma. Technik vyjede ve stanoveném čase do kterékoli oblasti hlavního města, provede diagnostiku pro zjištění přesné příčiny poruchy a operativně odstraní závady.

výměna, topného, tělesa, myčce, indesit

Služby poskytované se zárukou. Provádíme výměnu čerpadel, ventilů, elektronických komponentů, topných těles a ventilátorů sušicího systému.

Hlavní příčiny závad

Identifikace závad je jednoduchá. stačí analyzovat příznaky závady. Spotřebič se nemusí spustit nebo se zobrazí chybový kód. Nejčastější závady jsou následující:

 • Porucha topného tělesa. Výsledkem je špatný výkon mytí nádobí. Stroj již neohřívá vodu. V tomto případě je nutné zkontrolovat stav vodičů a topného tělesa. Méně časté závady se vyskytují v elektronickém modulu pro ohřev vody.
 • Neobvyklé zvuky. Může to být důsledek opotřebení ložisek. Poruchy dílu v důsledku vymývání maziva a ztenčování žláz. Čerpadlo se rozebere a ložisko se vymění. Hluk může vznikat také rozbitím skla v oběžném kole čerpadla.
 • Žádný příjem vody. Příčinou je ucpaný odvodňovací systém. Všechny díly je třeba zkontrolovat a vyčistit.
 • Únik vody. Příčinou je opotřebení nebo posunutí těsnicího materiálu. Nádrž stroje méně často protéká. Spotřebič musí být demontován a poškozená část vyměněna.
 • Žádný odtok. K tomu dochází při ucpání vypouštěcího čerpadla, hadice nebo filtru.
READ  Rozptylovač plamene pro plynovou varnou desku Indesit

Můžeme opravit všechny modely myček nádobí Indesit

Kliknutím na tlačítko Odeslat souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a potvrzujete, že jste plnoletí v souladu s následujícími podmínkami.

Oprava myčky Indesit by měla být objednána v řadě případů, jako jsou např

 • Ze skříně, odkapávací misky a hadicových přípojek uniká voda. Je třeba vyčistit filtry, vyměnit hadice atd.д.
 • Voda neodtéká. Vypouštěcí čerpadlo je pravděpodobně třeba vyměnit.
 • Žádný ohřev vody. Pravděpodobně přepálené topné těleso nebo termostat.

Moderní modely Indesit jsou vybaveny diagnostickými systémy, které signalizují závady pomocí chybových kódů. Technik přečte kód a zjistí příčinu závady.

Když je nutná urgentní oprava Indesit?

Existuje řada příznaků, které vám napoví, že pračka potřebuje opravu:

výměna, topného, tělesa, myčce, indesit
 • Stroj se samovolně vypíná nebo se vůbec nezapne.
 • Indikátory náhodně blikají.
 • Voda se neohřívá.
 • Netěsnosti, kouř a zápach spáleniny při zapnutí stroje.

Zkušení servisní technici společnosti Indesit v závislosti na situaci vyčistí, opraví nebo vymění součásti a komponenty vaší pračky.

Pračka se sušičkou při praní bouchá. Kontaktoval tuto službu. Technik zjistil, že ložiska jsou opotřebovaná, a rychle je vyměnil. Děkuji!

Pračka Indesit se při praní vypne. Zaměstnanec servisního střediska Vitalij odstranil zaseknuté oděvní kování z bubnu a vše funguje bezvadně!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS